Rector W. Grimbergen over: „Overheid en Sport" Interessante inleiding op jaarvergadering Haarlemse NKS Nieuw succes voor LFC x 2-1 overwinning op Wilhelmus Alphen behaalde een klinkende zege op TYBB in Haarlem 7-3 RKAVV begon de competitie met 'n kleine zege op Neptunus Nu 6-1 overwinning op Teylingen Nederlandse hockey ploeg bedwong India voor de tweede keer: I -1 MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Het voornaamste punt op de twee jaarlijkse vergadering van de Ned. Kaïtholiéke Sportbond, afd. voetbal in het Bisdom Haarlem, Zaterdag middag te Haarlem gehouden, was de inleiding van de Diocesaan sport- adviseur, rectdr W. Q. Grimbergen. Deze behandelde in korte trekken het belangrijke onderwerp: „Over heid en Sport", waarmee hij het niet de overheid, te kunnen eisen wat on-ze eigen taak is. Een principieel veto moet mogelijk blijven. Spr. kwam tenslotte tot de conclu sie, dat er in grote gemeenten en dis tricten een sportcentrale zij om zo principieel mogelijk de zaken te be spréken; dat het contact met andere groepen bewaard blijve; tenslotte, waar de overheid een beroep op ons wilde hebben over de geestelijke doet, altijd de beste mensen af te overheid, doch over de burgerlijke, die van het land, de provincie en de gemeente. Spr. begon met te constateren, dat er vroeger niet voldoende besef be stond voor 'hetgeen er in de Katholie ke sportbeweging leefde. Langza merhand is daarin verbetering geko men, niet uit eigen plichtsbesef, doch opgedrongen vanuit de sportbewe ging zelve. In de loop der jaren heeft de over heid ingezien, dat de sport een nood zakelijk stuk vrije tijdsbesteding, op voeding en recreatie is. De vrije jeugdvorming is een belangrijk on derdeel van de sportbeweging en in het ministerie van O., K. en W. is nu een afdeling geconstitueerd voor sport en opvoeding, terwijl de pro vincie opbouworganen voor jeugd en sport kent. Daaraan is evenwel één gevaar ver bonden, n.l. dat de overheid haar zorg voor de sport dermate ziet, dat deze het particulier initiatief gaat overwoekeren. Dat dreigt nog erger te worden, wanneer men de groei van het aantal sportbeoefenaars volgens het C.B.S., 1 millioen geor ganiseerde sportbeoefenaren, afgezien nog van de ongeorganiseerde en de schoolsport gadeslaat, 'n gevolg van de kortere arbeidsduur en dus meer vrije tijd. Voor de Katholieke sportbeweging is het zaak toe te zien wat haar taak is en hoe zij haar houding tegenover de overheid moet bepalen. De Ka tholieke mens-opvatting speelt daar bij een grote rol, evenals zulks het geval is b.v. bij het onderwijs en de jeugdbeweging. Daarvoor is echter nodig, dat men weet wat men te ver dedigen heeft. De Katholieken vra gen daarom erkenning van de eigen levensbeschouwing tot gelding te ma ken. Hierbij komt het wezen der Katho lieke sociologie naar voren: dat het individu in staat moet zijn volgens eigen vrije wil zijn levensdoel te be reiken. De Katholieken vragen daar om van de overheid het recht tot zelf werkzaamheid in eigen particuliere .gemeenschappen. Dat de staat de algemene leiding op zich heeft genomen, is begrijpe lijk, omdat hij alleen daartoe in staat is, maar daarnaast dient aanvullende leiding gegeven te worden, om te korten aan te vullen. Spr. wees vervolgens op enkele fa cetten van de staatszorg: het beschik baar stellen van V/i ton door O., K. W. voor recratieve mogelijkheden en de oprichting van het CIOS (Cen traal Instituut voor Sportopleiding) te Overveen. Dit is evenwel een neu traal instituut, hulp verlenend aan particuliere initiatieven. Consequent doorwerkend zouden we aan de re gering moeten vragen: geef ons ook een dergelijk instituut, waarin het eigen beginsel kan worden uitge werkt. Inzake de opbouworganen der pro vincie, betoogt rector Grimbergen vervolgens, dat de eromheen lig gende districten dienen te zorgen, dat zij er een plaats in krijgen. Wat de taak der gemeente is en w^t niet. Meer heeft onze sportbeweging echter te maken met gemeente-orga nen. De gemeenten moeten natuurlijk algemene leiding geven inzake plan ning van sport- en speelvelden en gymnastiek (en andere) lokalen. Spr. vraagt van de gemeenten ech ter, dat zij in de planning bij stads- of dorpsuitbreidingen rekening houden met de verlangens en noden der sportbeweging. Wanneer men in die geest aanspraak maakt op hulp van de overheid, dan is dit alleen in die vorm, dat men de zelfwerkzaamheid helpt. De gemeente moet niet zelf j eugdleiderscursussen organiseren beter kan men steun en subsidie ge ven voor eigen levensbeschouwing. Ben taak der gemeente is het voorts organische bindingen te hebben, con tact met de leiders der principiële sport. Wat de algemene interesse voor de sport betreft, wees spr. er b.v. op, dat in het onderwijs nog maar steeds anderhalf uur is opgenomen voor de lichamelijke opvoeding. De achter stand in dit opzicht noemde spreker wel heel erg. Inzake het contact met de gemeen te betoogde rector Grimbergen, dat de Katholieke sport, die zichzelf heeft geformeerd, ook zichzelf moet blijven, in contact met de gemeen telijke instanties, zodat het nimmer een opslorping door de gemeente mag worden. Met nadruk stelde spr. vast, dat wij iedere werkzaamheid van de overheid toejuichen, doch dat wij de eigen innerlijke werkzaamheid niet uit handen laten nemen. Er moet in iedere gemeente een soort samenspraak zijn met andere sportriohtingen, om, wanneer men betrokken wordt in het overleg van vaardigen. Hierna stelde spr. aan de vergade ring de volgende vragen ter discus sie: 1. Is er naar uw mening voldoende contact tussen die Katholieke sportbeweging ter plaatse en de Katholieke raadsfractie in de ge meenteraad? 2. Wat valt er in dit opzicht nog te doen? Op geanimeerde wijze werd hier over een gedacbtenwisseling gevoerd en er kwamen heel wat misstanden, wensen en vertangens naar voren. Daarbij blèek, dat de sport, wars als zij is van politiek, te weinig des kundigen bezit in de gemeenteraden eb dat het hoog tijd wordt, dat daar in verandering komt, omdat de raad, nu eens hier, dan daar, herhaaldelijk geplaatst wordt voor sportproblemen, waarover zij als ondeskundigen moe ten oordelen. De jaarvergadering, welke door de heer G. Kruyver werd geleid, nam op zichzelf niet veel tijd in beslag. In zijn openingswoord vestigde de voorz. er de aandacht op, dat er voor districtsbijeenkomsten en juniorlei- dersvergaderingen nog steeds niet de hoog noodzakelij ke en on misbare belangstelling bestaat. Hij herinnerde voorts aan de ver anderde constellatie op voetbalge- bied door invoering van het semi- professionalisme. Daar zit één licht zijde aan: het amateurvoetbal kan zuiverder gesteld worden, hetgeen voor het Katholieke voetbal nog sterker spreekt. Het amateurvoetbal komt nu in dezelfde lijn als waar in het Katholieke voetbal steeds ge staan heeft. Daardoor komt het Ka tholieke voetbal ook in een steviger positie, waardoor de N.K.S. sterker en meer gezag hebbend wordt. Daar door is er evenwel ook een grotere verantwoordelijkheid op de schouders der Katholieke voetballers gelegd en er zal meer gelegenheid voor Katho lieke sportmensen zijn om vooraan staande plaatsen in de voetbalbewe ging te gaan bezetten. In dit ver band vroeg spr. meer belangstelling voor de leiders cursussen. Hierna memoreerde spr. het over lijden van kardinaal De Jong, voor wiens zielerust een gezamenlijk ge bed werd gestort. De afwerking der agenda verliep vlot en zonder bemerkingen. De verslagen werden goedgekeurd en de heren G. Kruyver, voorz., en H. v. d. Heuvel, secr.-penningm., wer den zonder, tegenoandidaten herkozen .verklaard. Weinig kans hebbend protest LFC heeft in zijn tweede competi tie-wedstrijd tegen Wilhelmus een benauwde 21 zege weten te behalen. De twee doelpunten werden door de mid/voor Heymans gescoord (hét tweede echter uit een penalty). In de eerste 5 minuten golfde het spel wat op en neer, maar in de 7e minuut kreeg Heymans uit een vrije sdhop de bal en kopte prachtig in de rechter hoek van het doel, doch de linksback wist deze kopbal prachtig voor de doellijn te keren en schoot over de zijlijn. Daarna kreeg Hey mans nogmaals de kans LFC de lei ding te geven, toen hij een mooie bal kreeg toegespeeld van de rechtsback Neuteboom en alleen voor het doel kwam. Hij schoot eerst tegen de keeper, kreeg de bal weer terug en loste voor de tweede maal een hard schot op het doel, doch toen ging de bal naast, hoewel de keeper het leer had aangeraakt.. Uit de hoekschop van Nachtegeller plaatste Heymans de bal voor het Wilihetmus-doel, doch de paal bracht redding. De bal, die terugkwam van de lat werd opgevan gen door de midivoor van Wilhelmus, die met een paar schijnbewegingen de backs passeerde, en een goed schot op keeper Seller loste, die de bal prachtig stopte, zodat ook deze aanval op niets uitliep. In de 27e minuut wist Heymans zijn club de leiding te geven, na goed samenspel met v. Kampen en Spierburg (10). In de 35e minuut nam de Wilhel- mus-keeper een doelschop, maar de keeper kwam buiten het strafschop gebied, en de scheidsrechter floot voor hands, een penalty (Overigens wel laat, want de bal was al bijna weer aan de andere kant van het veld1). Deze penalty werd door Hey mans op keurige wijze ingewerkt (20). VVSB won met 5-2 L. en Sn. HeedS binnen enkele minuten wist VYSB de leiding te nemen toen de bal na een nonchalante uittrap van de Haagse keeper in het bezit kwam van Nederstigt, die op 25 m. afstand een kogel afvuurde, die onhoudbaar in die bovenhoek verdween (01). Goed samenspel van WSB was oor zaak, dat WSB bleef domineren. Een doorbraak van Komer werd eveneens bezegeld met een doel punt (02). De weinige aanvallen van de Hagenaars hielden niet veel gevaar in. Hun spel was in de voor hoede te onsamenhangend om tegen, de in het begin weliswaar wijfelend maar later toch meer trapvaste W SB^verded'iging succes te kunnen hebben. Nog voor de rust wisten de gasten de stand op 03 te brengen, waar mede de rust aanbrak. Ook na de rust bleef WSB de be tere ploeg en het gevaar was over wegend voor het Haagse d'oel. Dijk stra zorgde met een kopbal uit een corner voor het 4e Noordwijkerhout- se doelpunt. Het was toen reeds voor de Bavo-mensen een gewonnen wed strijd wat wel bleek uit de kansen, die zich steeds voordeden om de voorsprong groter te maken, doch door te gemakkelijk spel onbenut bleven. Uit een scrimmage: voor het 'WSB-doel wisten de gastheren tegen te scoren (14). Even later was het echter weer raak aan de andere kant toen uit een flitsende aanval Meeu wenoord de bal het tikje gaf, dat no- diig was om het vijfde VVSB-doel- punt te laten aantekenen. Enkele minuten voor het einde wisten de gastheren uit een corner de bal langs Heimer te plaatsen, waardoor de stand op 25 kwam en bleef tot het einde. In de tweede helft na 13 min. spelen scoorde Buting, de linksback van Wilhelmus de verdiende tegengoal uit een mooi opgezette aanval, tussen de linksbuiten en binnenspeler van Wilhelmus schoot hij de bal in de uiterste hoek van het LFC-doel (2—1).. Daarna kwam het LFC-doel nogal behoorlijk onder druk te staan. De Wilhelmus-voorhoede zette de een na de andere aanval op en Pijnakker, die nogal eens miste, zag zijn tekort koming haast met de gelijkmaker be straft, toen de linksbinnen Smul ders alleen voor de keeper kwam te staan, maar deze schoot het leer hard over het doel. Daarna kwam LFC opzetten en Heymans passeerde de links- en rechtsback, kwam vrij voor het doel en schoot de bal in het Wilhel- mus-doel, maar de keeper v. Ham wist deze harde bal te keren. Van Kampen, die Heymans te hulp was gekomen, schoot de bal nogmaals op het Wilhelmus-doel maar ook met dit schot wist keeper v. Ham, op de grond liggend, wel raad. Hoewel Wilhelmus de LFC-achter hoede de laatste 7 minuten nogal wat werk gaf, wist deze de aanvallen af te slaan. En zo kwam het einde van deze niet al te spannende wedstrijd met een 21 overwinning voor de Kana ries. Na afloop diende Wilhelmus een protest in, omdat de kalklijnen van het doelgebied niet duidelijk genoeg zouden geweest zijn. De scheidsrech ter verklaarde evenwel, dat hij zowel vóór als tijdens de wedstrijd de kalk lijnen duidelijk vond aangegeven. TAFELTENNIS NOC-DUBBELTJE EN MEDISCHE SPORTKEURING VOOR TAFEL TENNISSERS VERPLICHT. Op de te Utrecht gehouden jaar vergadering van de Nederlandse Ta- feltennisbond is met 826 stemmen voor en 298 stemmen tegen het voor- ten. De eerste aanvallen waren voor de gasten, doch Roodenburg met hun doelman aan 't hoofd weet alle ge vaar te keren. In een periode van overwicht vveet Ouwerkerk door te breken en zijn de club de leiding te geven 10. Nog voort rust wordt het door de zelfde speler 20. In de tweede helft beginnen de gasten met felle aanvallen en als deze op niets uitlopen, maakt Blom na een kwartier 3—0. De gasten krijgen dan loon naar werken, als de linksbuiten de achter stand verkleint 31. Ondanks Laak kwartier fel aanvalt wordt het uit een voorzet van Ch'Juffour door Van Heek 41 en kort voor het einde maakt Ouwerkerk zijn derde doel punt 51 waarmede tevens het einde kwam. De monsterzege, die deze middag werd behaald, mag zeker verdiend ge noemd worden, al heeft er zeer lan ge tijd naar uitgezien, dat de beide punten in Haarlem zouden blijven. Pas tegen het einde kwamen de win nende goals, terwijl Alphen zich zeer spoedig tegen een 2—0 achter stand aankeek. Alphen moest het zonder v. Oordt stellen wegens militiare dienst, Als er is getost blijken de gastheren de zon en de stevige wind, van doel tot doel staand, in de rug te hebben, wat al direct een bondgenoot is, want zij gaan terstond op het Alphen-doel af, waar men nog wel even stand kan houden, ten koste van enkele cor- De eerste wedstrijd in de nieuwe competitie is voor de Leidschendam- mers en mooi succes geworden. Met 21 wisten zij de meerdere te blijven van het sterke Rotterdamse Neptu nus. Er zat bij de Leidschendammers tempo in en hoewel de Rotterdam mers wel in technisch opzicht een mooie partij speelden, hebben zij het daarmede niet kunnen winnen. Reeds dadelijk pakte RKAVV flink aan, maar de keeper van Neptunus was goed voor zijn taak berekend en wist de aanvallen op zijn doel te stuiten. De keeper van RKAVV van Breght deed in dit opzirht niet voor zijn te genpartij onder en mocht herhaalde malen een applausje in ontvangst nemen. De eerste helft verliep vrij normaal. Aanvallen over en weer. Vele aan vallen van Neptunus resulteerden in hoekschoppen bij RKAVV. Totaal in deze wedstrijd 9 hoekschoppen bij de Leidschendammers tegen 2 bij de gasten. Het eerste doelpunt kwam nu de rust. Uit een ingooi van links nam Neptunus de bal mee totdat midvoor Dammers voor de keeper van RKAVV kwam en langs de paal inschoot (0—1). Voor RKAVV was dit het sein er een schepje op te doen. Piet Hakkaart wist keurig door de verdediging van Neptunus heen te komen, keeper Noordwij k liep uit, maar miste, waardoor Hakkaart voor stel van de afdeling Rotterdam aan genomen om de medische sportkeu ring voor tafeltennissers verplicht te stellen. In tegenstelling tot de vorige jaarvergadering gaf dit punt nu veel minder aanleiding tot discussie. Door ziekte van de voorzitter, de heer C. A. Langerveld, stond de ver gadering onder leiding van de vice- voorzitter, de heer C. Deelder uit Den Haag. Deze werd later met alge mene stemmen tot voorzitter geko zen. Het hoofdbestuur werd verder aangevuld met de heer C. Gubbi uit Rotterdam. De heer Deelder memoreerde in zijn openingswoord de wereldkam pioenschappen tafeltennis 1955, die zo'n grote propaganda waren geble ken voor de sport in Nederland. De groei van de bond was verheugend. Het aantal leden steeg met 1038 tot 14344 leden. Met algemene stemmen werd het bestuursvoorstel goedgekeurd om per jaar en per lid ƒ0,10 te bestemmen voor het NOC. De aftredende voonz. de heer C. A. Langerveld werd tot ere-voorzit- ter benoemd en kreeg tevens het ere-lidmaatschap aangeboden. De vergadering bekrachtigde het ere lidmaatschap van de burgemeester van Utrecht jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Overwogen zal worden wedstrij den in te stellen om het kampioen schap van Nederland voor adspiran- het lege doel kwam en zonder hinder in schoot (1—1). RKAVV bleef daar na stevig aanvallen, terwijl Neptunus alles deed om zich RKAVV van het lijf te houden. Hierdoor kreeg RK AW herhaalde vrije trappen te nemen, terwijl de Rotterdamse mid voor een ernstige waarschuwing in ontvangst moest nemen. Toch konden de Rotterdammers het niet houden. Van der Sman wist heel behendig door te breken en door een ver schot kwam de bal bij de opgelopen De Meyer die onmiddellijk langs keeper Noordwijk insohopt (21). Nog volgden in de laatste 5 minuten he vige aanvallen van beide kanten, maar RKAW trok zich volledig te rug, zodat er voor de Rotterdammers geen kans was er door te komen. De 21 overwinning van de Leidschen dammers was een mooi succes en de na de rust. Uit een ingooi van links wers hebben genoten van goed voet bal. ners. Uit één er van, op links geno men, komt de bal tegen de lat de terug springende bal wordt door rechtsbinnen v. d. Veldt onhoudbaar ingekopt (01). Er is dan 5 min. ge speeld. Linksbinnen Vessies sdhiet keihard juist langs de buitenkant van de paal. Alphen probeert het spel te ver te plaatsen, maar de wind laat hen niet in het vijandelijk gebied komen. Na ruim een kwartier een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval der Haarlemmers, doch midvoor Va- lent lepelt het leder over de uitlo pende Jansen (2—0). Direct hierna zien wij TVBB bijna de voorsprong vergroten, alleen voor Jansen staan de, schiet de rechtsbinnen echter hoog over. Aphen kan nog maar niet loskomen, doch blijft volhouden en langzamerhand komt er tekening in de strijd en als Tuinenlburg, na een half uur, de bal krijgt toegespeeld, gaat hij er alleen vandoor, en voor zijn schot is geen kruit gewassen ('21). Alphen ziet, dat zij nu niet meer de mindere is en goed samen spelend gaat de voorhoede steeds op de 'Haarlem-veste af. 5 Min. voor rust zet Tuinenburg voor, rechtsachter De Wildt krijigt de bal verkeerd op zijn hoofd en het is (22). Van Soest knalt hoog in, maar doelman Bakker weet met een prachtige safe het ge vaar te bezweren. Na de rust gaat Alphen energiek op het vijandelijk doel af, en als d-e bal door de keeper wordt gehoudën (achter de lijn), maakt Tuinenburg aan alle onzekerheid een einde (23). Dit had het keerpunt kunnen en moe ten zijn, er had nu doorgedrukt moe ten worden. Doch de gastheren dach ten er anders over en trokken ten aanval. Een boogbal van de r.-buiten kwam, precies op de lat. Een doelpunt hing in de lucht. Na 25 min. ging v. d. Veldt door alles heen en met de ge hele Alpheuse achterhoede op zijn hielen wist hij Jansen te slaan (33). Er werd daarna hard gevochten om het winnende doelpunt, waarbij Alphen aan het langste eind trok, 8 Min. voor het einde was het Tuinen burg, die bij een algemene aanval no. 4 in de touwen joeg (34). De spelers hebben dan de smaak te pak ken, Tuinenburg maakte zijn hand vol met een miagnéfieke kopbal (35). Dat v. Soest de stand nog op voerde tot 37, was slechts een for maliteit. Tweede grote zege van SJC Ook in die tweede competitiewed strijd heeft SJC weer flink van zidh ■afgebeten en wist met hoge cijfers Teylingen met een nederlaag naar huis toe te sturen, hetwel'k werd be werkstelligd in de tweede helft, want dé rust ging met blanke stand in. Doordat H. Alkemade vermoede lijk wel niet meer zal voetballen en Deinsveld verhinderd was, moest SJC met een tweetal invallers uitko men, hetgeen echter niet verhinder de, dat wij deze middag een homo geen elftal hebben zien spelen, waarin de wil aanwezig was om te winnen. In de eerste helft kon onmogelijk worden geconstateerd wie als over winnaar uit het strijdperk zou tre den, want in deze periode was geen sprake van enig krachtsverschil. Al leen in de laatste 10 minuten voor rust 'kwam de thuisclub iets meer in de aanval, doch op resolute wijze wist de Teylingen-keeper telkens het gevaar te keren en zijn doel schoon te houden, zodat rust met blanke stand inging. Na de thee kwamen de verhou- ringen echter anders te liggen door dat S.J.C. het tempo in handen nam, met het gevolg, dat reeds na 2 min. spelen G. Alkemade met een on houdbaar schot de leiding aan de thuisclub wist te geven (10). Met een felle aanval trachtte Teyl. direct ideze voorsprong teniet te doen, doch keeper de Lineel igaf niet thuis en iweer wist SJC veelal de gasten te- fug te dringen op hun eigen helft en toen het eerste kwartier vol was, wist H. de Ridder de gastenlkeeper het nakijken te geven (20). Drie minuten later kwam het enige tegen- punt tot stand toen de verdediging van SJ'C, in het beruchte gebied een Overtreding beging, waardoor Teyl. een elfmeterschop kreeg toegekend, welke in een doelpunt werd omgezet i(21). Met nog 25 min. te spelen was nog alles mogelijk en beide par tijen p alkten daarom flink aan, doch van lieverlede nam de thuisclub het spel weer in handen. De bal kwam uit een hard schot van P. Vink via de lat weer het veld in, doch de toe stormende H. de Ridder zette heel kalm 31 in de touwen toen er een half uur was gespeeld. Wel bleven de gasten taai volhouden, doch zij konden ni'et verhinderen, dat 't in het laatste kwartier door toedoen van G. Alkemade 41,, P. Vink 51 werd en invaller H. de Ridder in de laatste minuut zijn derde goal wist te zetten en de stand op 61 bracht. Voor de tweede keer is het Neder landse hockeyelftal er gistermiddag in het Wagner hockeystadion in Am stelveen in geslaagd India een 11 gelijkspel af te dwingen, nadat de rust met een 10 voorsprong voor de fel op winst spelende Indiërs was ingegaan. De Indiase hockeymatado- ren hebben in deze laatste van de drie ontmoetingen, die zij in ons land hebben gespeeld tegen het nationale team, zelfs een ogenblik aan de rand van een nederlaag gestaan. Dat was acht minuten voor het einde, toen bij een van de snelle Nederlandse uitvallen in een periode, waarin het Indiase team vergeefs storm liep op de Nederlandse defensie, Bouwman met de bal aari de stick in de cirkel doordrong en van links met een strak schot doelman Lakshman al had geslagen. Linkshalf Bansode had echter het gevaar al gezien en op de doellijn keerde hij beheerst het schot, dat Nederland de hoogste eer in de hockeywereld had kunnen brengen: een overwinning op India. Daarmede zou echter Nederland meer hebben gekregen dan het ver diende. Het gelijke spel hebben de Oranjehemden uit het vuur moeten slepen en menigmaal ontstonden er ook voor het heiligdom van doelman Mulder benarde ogenblikken als de Indiase voorhoede, met uitgekookte combinaties, die in een geen ogen blik verslappend tempo werden uit gevoerd, de weg vonden naar de Ne derlandse cirkel. Maar daar doken ook steeds weer de sticks op van spil Loggere, die deze middag weer de rots in de verdedigihg was, van Wa- gener, die meer dan eens het stoute stukje uithaalde twee of drie tegen-, standers op de hun eigen wijze te passeren, Van Keulen, die met harde slagen opluchting bracht of van Van Dijck. En als de blauwhemden er in slaagden ook deze hindernissen te overwinnen, dan vonden zij nog doel man Mulder op hun weg, wiens in grijpen vele keren de handen van 6500 toeschouwers op elkaar bracht. Invaller Gerrits, die in de eerste helft op de rechtsback plaats stond, maar in de tweede helft rechtshalf speelde, kon niet helemaal meeko men in dit gezelschap van hockeyers van internationale klasse. Rechtsbui ten Coehorst, die de plaats innam van Hooghiemstra, maakte een ver- rassend debuut en vele van zijn voorzetten plaatsten de Indiase ach terhoede voor grote probiemen. De rust was met een 10 voor sprong voor de gasten ingegaan. De midvoor van India Balbir scoorde het eerste doelpunt en linksbinnen Bouwman maakte het Nederlandse doelpunt. Foto geeft een beeld van een scrim mage voor het Indiase doel.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6