LERAREN BIOSCOPEN TYPE-LES voor SCHOLIEREN FLINKE WERKSTER AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL G. A. A. Nouwens Niet laten slingeren DEMMENIE - LEIDEN ZATERDAG lü SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 IN DE LEIDSE Casino. De Duitse film „Zo lang jij bij mij bent" is belangwekkend om twee redenen. Op de eerste plaats gunt de rolprent de toeschouwer een epen kijkje in de film-droomfabriek. Het is als het ware een documentaire over het ontstaan van een film. Op de tweede plaats wordt in dit ver haal een zeer interessant conflict ontwikkeld: een jonge vrouw wordt voor een tweede maal voor een keu ze geplaatst. In de oorlog heeft zij haar verloofde, die gewond was, door panische angst voor het dreigend oor logsgevaar gedreven, in de steek ge laten. Zij springt op de trein die de enige kans biedt de vijand te ont vluchten. Het duurt j^ren vóór zij haar verloofde, die in krijgsgevan- sohap raakte, terugziet. Als zij door 'n 'filmregisseur voortreffelijk ge speeld door de bekende acteur O. W. Fischer als actrice ontdekt wordt krijgt zij de kans deze scène met de trein opnieuw te beleven. Wéér staat zij voor een keus, en nu kan zij zich van een beklemmend schuldgevoel bevrijden. 14 jaar. Trianon. Alfred Hitchcock is een van de weinige filmregisseurs, die bij het grote publiek een zekere vermaardheid geniet. Waarschijnlijk lijk komt dit door dat de dikke man, die zelf altijd even in zijn films moet verschijnen om aldus het werk van een omvangrijk gelukspoppetje te voorzien, nog nimmer van het filmi sche pad der misdaad is afgeweken en zijn naam de toeschouwer nooit teleurgesteld heeft. Bovendien zorgt Hitchcock zelf er voor dat zijn naam niet langer dan een half jaar onge- projecteerd blijft. De film „De stille getuige" geeft de geschiedenis weer van een presfotograaf, die met een been in het gips zijn-tijd ver doet met het bestuderen van het le ven in de flats aan de overkant. Door zijn nieuwsgierigheid komt hij op het spoor van een moord. Hij weet zijn verloofde en zijn huishoudster voor het geval te interesseren en gezamen lijk trachten zij een detective in de zaak te betrekken. De man gaat op onderzoek uit, doch laat zich om de tuin leiden. Dan besluit het drietal zelf handelend op te treden. De da mes gaan er op uit en de fotograaf slaat van achter zijn venster hun vorderingen gade. Zijn verloofde wordt echter gesnapt door de moor denaar, die haar als inbreekster aan de inmiddels gearriveerde politie uit levert. Dan dringt de onverlaat het huis binnen, waar de persfotograaf zn aanvaller tevergeefs met ;blitz-ï licht tracht te verblinden. Het slot I van het verhaal zet de fotograaf ten- slotte echter weer gezond en wel doch nu met twee benen in het gips achter zijn „rear-window". Een zeer spannende thriller, waar in bij de scène met het blitzlicht een prachtig gebruik van de kleur wordt gemaakt. 18 jaar. Rex. De Amerikanen zijn bij het maken van de film „De Tyran" de geschiedenis ingedoken om te la ten zien dat de Russen in de vorige eeuw reeds niet deugden. Het verhaal speelt zich af in Mexico, waar een provincie aansluiting zoekt bij de Verenigde Staten. Er zijn echter te genstanders en deze doen een beroep op de Russen om te trachten hun land vrij te houden. Deze trekken vermomd en in gezelschap van een beeldschone Russische prinses het land binnen. Don Arturo, de leider van de Amerikanisten weet echter tot in de Russische gelederen door te dringen en de Russische beer naar zijn pijpen te laten dansen. De „ver raders", die Mexico voor de Mexica nen willen houden, krijgen hun ge rechte straf. Een film waarin veel wordt geschoten en geflirt. 18 jaar. Lido: prolongeerde de oorlogsfilm „Gezworen kameraden". Het programma van Luxor door de K.F.C. afgekeurd. ALPHEN AAN DEN RIJK De reeds lang in het vooruitzicht gestelde doortrekking van de Prins Bernhardlaan via de Conradstraat en aansluitend nabij Gouwsluis op de oude rijksstraatweg naar Utrecht, zal thans spoedig haar beginstadium kunnen krijgen. De aanbesteding van dit werk vond, althans voor wat het aandeel van de gemeente Alphen a. d. Rijn betrefttot aan de Visser straat), hedenmorgen ten raadhuize plaats. Ter ontlasting van het steeds toe nemende snelverkeer door het cen trum van de gemeente, werd enkele jaren geleden de mooie omleidings- weg, de Prins Bernhardlaan, aange legd. Dit is een mooie weg, breed en korter dan door het centrum. De Prins Bernhardlaan, welke in de Hoorn zich van de rijksstraatweg af buigt, snijdt op prettige wijze de grote bocht af, die de rijksweg nood zakelijk moet maken door de kron keling van de Rijn. Maar naast de vele voordelen, heeft deze weg ook nog een aantal ongemakken. Deze ongemakken zijn niet plotseling ontdekt. Zij waren te voorzien. Maar niemand kan nu een maal alles tegelijk en in eens tot een goede oplossing brengen. Zo ook de gemeente niet, mede vanwege de enorme kosten welke aan de, cle laat ste jaren toch al veel ondernomen wegenverbetering kleven. Een andere oorzaak dat die moei lijkheden niet dadelijk uit de weg zijn genomen is het feit, dat de doortrekking van de Prins Bernhard laan overbruggingsmoeilijkheden on dervond voor wat de Spoorhaven en Spoorvaart betreft. En wat dit betreft hadden en hebben de Nederlandse Spoorwegen nu eenmaal het laatste woord. Hadden zij in principe geen toestemming verleend tot het dem pen van de vaart, dan had de ge meente zich genoodzaakt gezien over de vaart, de smalle brug, door een bredere te vervangen, terwijl voorts daardoor het wegtracé niet de ge wenste rechte vorm had kunnen en mogen volgen. Voorlopig wordt niet de gehele vaart gedempt. Een en ander houdt nog verband met de plannen tot dem ping van het gehele omleidingska naal van de Rijn. Maar de spoorwe gen hebben intussen wel goedgevon den, dat de toevoer van het water van de spoorhaven nog enige tijd door middel van een duiker (onder de nieuw aan te leggen weg over de vaart) ongestoord doorgang vindt. Zoals men zich zal herinneren wij schreven er eerder over zal de doortrekking van deze weg haar loop krijgen over het terrein van de voor malige gasfabriek, tussen hotel „Toor" en café „Zomerzorg", over het Stationsplein, via de Conradstraat tot aan de Visserstraat. Het gedeelte- achterom, vanaf de Visserstraat tot aan Gouwsluis, komt, als de onder handelingen in de gewenste richting blijven voortduren, vanwege het Rijk worden aangelegd. Is liet gemeentelijk deel eenmaal een feit geworden, dan reeds zal de rijksweg via het centrum in belang rijke mate zijn ontlast. Bovendien zullen een aantal gevaarlijke ver nauwingen in de weg en wegkrui- singen tot het verleden gaan behoren. De eerste vernauwing, de belang rijkste, betreft de brug over de spoorvaart. Daar de brug zo onge veer haaks op de weg sluit, was ze vaak voor het naderend verkeer van de Prins Bernhardlaanzijde pas op het laatste moment te zien, omdat deze weg even voor de brug een kromming vertoont en het even voor de brug een aldaar ^taande boerde rij die thans ook spoedig afge broken zal moeten worden het vrije uitzicht belangrijk belemmert. Wat de minder bevorderlijke krui singen betreft, noemen wij die aan het einde van de Gaslaan met de Stationsstraat en die aan het einde van de Stationsstraat met de rijks straatweg. Dze beide kruisingen zul len dan vermeden kunnen worden als de doortrekking klaar zal zijn. Voor de voltooiing van dit plan zal, zoals voormeld, de oude boer derij „De Kievit" worden opgeofferd. Ze zal worden afgebroken. Voorts zal ook het plantsoen voor het Station grotendeels voor de weg worden ge bruikt, terwijl een groot deel van de groenstrook, langs de Conrad straat en de spoorbaan, plaats zullen moeten maken voor de weg voor het snelverkeer. Dit gedeelte, met een sloot in het midden, bood altijd een aardig hoekje. Maar erg veel om de verdwijning hiervan zal vooral ooor de omwonenden niet behoeven te worden getreurd, want de sloot die nu volgens het plan gedempt zal worden verspreidde de laatste ja ren, vooral gedurende warme zomers als wij dit jaar mochten beleven, een allesbehalve „1147-geur". Het snelverkeer eist zijn offers. Maar het is beter materiële offers te brengen alvorens er menselijke offers vallen. Daarom zullen automobilis ten die dagelijks de drukke rijks straatweg LeidenUtrecht met een belangrijke afsplitsing naar Amster dam en Rotterdam gebruiken, deze maatregel van de gemeente Alphen a. d. Rijn ongetwijfeld met vreugde be groeten. Aanbesteding wegverbetering. Gistermorgen werd ten raadhuize openbaar aanbesteed de verbetering van het wegtracé Dr. Livinklaan Conradstraat te Alphen a. d. Rijn. Dit houdt in de doortrekking van de Dr. Lovinklaan via het terrein van de voormalige gasfabriek, langs het station, over de Conradstraat tot aan de Visserstraat, met een duiker in de Spoorvaart. De inschrijvingen luiden: fa. Kos ter "en de Rooij te Waddinxveen 155.750.L. P. v. d. Geer en Zn. te Leiden, 178.600,Gebrs. Schouls N.V. te Leiden 258.000.—; H. Zanen te Bergambacht 176.000.E. de Groot en - Zn. te Arkel 164.000. C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn ƒ259.900.W. Hennepman-te Lei derdorp 206.000.P. van Ooijen en Zn. te Hoenkoop 166.500.H. H. Oudenes en Turkenburg 169.900. De begroting bedraagt 170.000. De gunning is aangehouden. „Arti". Concert „Arti et Religio- ni", dat hedenavond bij gunstig weer niet 7.30 uur, doch 8 uur gegeven wordt, in de muziektent achter het raadhuis. Het programma voor het concert vermeldt o.a.: Ouverture Les Sal- timbanques van L. Ganne; Folkloris tische Paraphrase van Gerard Boe- dijn; Heizelmanohens Wachtparade van K. Noach en de Ludhtspielouver- ture van Keler Bela, waarbij een aantal pittige marsen. BODEGRAVEN Reddingsbrigade. Er waren ver schillende clubavonden nodig om de clubkampioenschappen tussen de le den van de plaatselijke Reddingsbri- de. De uitslagen hiervan werden reeds geplaatst. Daarnaast zijn door de pas geslaagde instructrice Mevr. Kuipervan 't Hoog examens afge nomen van de jeugdige leden tot ver krijging van het Jeugdbrevet I, een diploma dat onlangs door de Ned. Bond van Reddingsbrigades werd in gesteld. Hiervoor slaagden: Mirjam van Liempt, Toos Peperstraten, Mir jam de Jong, Ada v. d. Weijden, Jan- ny de Roos, Liesbeth de Vries, Elly Kooy, Joop Bos, G. Walraven, Rika Mulckhuyse en Margriet Kery. Zwemmen. Voor het diploma D van de Kon. Ned. Zwembond, een der zwaarste diploma's op dit gebied, werden Donderdagavond examens afgenomen. Het dioloma werd uitge reikt aan de dames: mevr. Kuipers van 't Hoog; M. v. Rossum, G. Scheer R. Vink, R. Mulckhuyse, Elly Kooy en D. v. Rossum en de 'heren G. van Doorn, B. Hortensius en J. Roos. Esto. Esto I heeft de eerste com petitiezondag vrijaf. Esto n zal VEP 3 ontvangen om half drie, ter wijl Esto 3 speelt tegen Nieuwkoop 3. Medische dienst. De Zondags dienst zal het komende weekeinde worden waargenomen door Dr. Ra- gay en Zr. van Wijk, Stationsweg 7, tel. 2657. BOSKOOP Jaarvergadering Damclub Inter Nos. De voorzitter, de heer Sytze- m'a, memoreerde in zijn openings woord de prestaties van de drie tien tallen in het afgelopen seizoen en spoorde de leden aan tot verhoging van het spelpeil. De clubkampioen 1955 werd de heer S. J. van Wijk, die daarmede voor de derde maal in het bezit van de wisselbeker kwam. Het eerste tiental van Inter Nos zal de komende competitie in de le klasse van de Leidse Schaakbond spejen, het tweede en derde in de 3e klasse. Aangezien het financieel verslag nog al gunstig was werd besloten tot de aanschaf van twee nieuwe klokken over te gaan. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Als afge vaardigde van Inter Nos in dé ere- groep van de snelschaakwedstrijd door de Alphense Schaakclub geor ganiseerd, werd benoemd de heer Bonefaas. Tenslotte werd de nieuwe groepsindeling besproken. Na afloop van de vergadering werd een gong wedstrijd gehouden in drie ronden in groepen van 4. Winnaars werden de heren: S. J. van Wijk; G. Lamo- ree; Hans Loef; S. v. Gemeren; W. Nieuwerf; A. Broekhuyzen; C. A. Metselaar; Fr. v. Leeuwen en Joh. de Ruyter, van wie de meesten hun geldprijs je in het jubileumfonds stortten. KOUDEKERK Schaakclub gaat weer beginnen. Nu de winter weer op handen is, heeft het bestuur van de Koudekerk- se Schaakvereniging besloten, weer te beginnen met geregeld te spelen. A.s. Maandag half acht hoopt men dan te starten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. NIEUWKOOP Buurtfeesten Zuid-Einde. De jaarlijks terugkerende feestdagen in het Zuid-Einde begonnen met kinder- i spelen op Vrijdagmiddag. De uitslagen waren: Turfrapen kinderen 5 en 6 jaar: le prijs Hans v. Koert; 2e pr. Mieke Kuyf, 3e pr. Anneke Bos, 4e pr. Ger- tje van Veen. Baldragen 7 en 8 jaar: 1. Adri van Klaren; 2. Tiny Kuyf, 3. Jan Wan- sinck, 4. Annie van Soest. Zaklopen 9 en 10 jaar: 1. Ria Kuyf, 2. Gerry v. Veen, 3. Timo Blok, 4. Jan Kranenburg. Hardlopen met hindernissen 11 en 12 jaar: 1. Cor van Koert, 2. Jan Kranenburg, 3. Hans Kuyf, 4. Rietje Wansinok. Hardlopen niet hindernissen 13 en 14 jaar: 1. Jopie Slingerland, 2. Wil van Koert, 3. Dirk Kranenburg, 4. Gerrit Kuyf. Vliegerwedstrijd: 1. Wim Verha gen 40 p., 2. Jan v. Soest 37 p., 3. Jan Kranenburg 36 p., 4. Dirk Blok 26 p. Tenslotte werd nog een ballen-wed- strijd gehouden, waar van de uitslag later wordt bekend gemaakt. De kinderen werden met diverse versnaperingen royaal getracteerd. De bewoners hadden met zorg hun woningen versierd en veel werk ge maakt van een feestelijke verlich ting. In de tent van Kuyf ging het er heel gezellig toe. Er werd o.a. een cabaretprogramma vertoond, dat veel belangstellenden trok. Nieuwe overste. Tot opvolgster van Moeder Marinio van de zusters van het gesticht van het H. Hart is benoemd de eerw. zuster Servanda, die overste is in het klooster te Waal wijk. NIEUWVEEN Coïicourscommissie Rijn en Gouwe. De concourscommissie hield voor de aangesloten verenigingen een wed vlucht vanaf Duffel met 460 duiven. De dieren werden gelost te 8.00 uur. Snelheid eerstaankomende duif 1516 m. per min. De eerste prijzen werden ,gewonnen door J. Degenkarnp te Bos koop, P. Boon te Waddinxveen 2, 7. W. v. d. Water 3, 16, Gebrs. de Wit, Koudekerk 4, 24, W. van Muiden, te Boskoop 5, H. J. v. d. Berg, Wad dinxveen 6, A. v. Leeuwen, te Nieuw koop 8, H. van Veen, te Bodegraven 9, J. v. d. Stam, te Roelofarends- veen 19, 11, 15, Brouwer en Kruis wijk, te Alphen 12. NOORDEN Ledenvergadering N.S-V. Don derdagavond werd in de zaal van de Wed. A. Kuyf een ledenvergadering gehouden van de voetbalvereniging NSV. In verband met de afwezigheid van de voorzitter werd de vergade ring geopend en geleid door de wnd. voorzitter A. de Jong. Na het ope ningswoord ging men direct over tot de bestuursverkiezing, want ook de secr. had bericht van verhindering gestuurd. Alvorens tot stemmen over te gaan deed de voorzitter de mede deling het bestuur met twee man uit te breiden en de elftalcommissie op te heffen. Uit het bestuur zou dan tevens de elftalcommissie geformeerd kunnen worden. Gekozen werden de heren Th. Pieterse, J. Veenman en voor zolang hij nog ter plaatse is G. Vroonhof. Tot voorzitter werd met algemene stemmen W. Fransen ge kozen. De kaarten voor de wedstrijd HollandBelgië welke gratis verloot werden, werden gewonnen door L. Vermey en J. Breedveld. In de rondvraag werden geen pi<3U- we gezichtspunten naar voren ge bracht, zodat de nieuwe voorzitter onder een woord van dank aan allen deze vergadering kon sluiten. $1\ GUSELAARSBANK De stoep voor de Gijselaarsbank wordt belangrijk verbreed, zodat de bankiers de benen kunnen strekken zonder de kans te lopen onder ecu autobus platvoeten te krijgen. Bovendien krijgt de verkeersrege laar op dit kruispunt een meer voor uitgeschoven positie. Het overzicht van het verkeer wordt hierdoor ver beterd, terwijl de installatie het mo gelijk maakt de verschillende ver keersstromen naar behoefte of te dammen of doorgang te verlenen. Bij afwezigheid van een agent kunnen de knippersignalen worden uitge schakeld. Plantsoendienst Volgende week Donderdag en Vrij dag komen de chefs van de plant soendienst van geheel Nederland naar Leiden om op een congres moeilijk en mogelijkheden van hun zonnig beroep te bespreken. Er staan een ontvangst in de Burgerzaal en verschillende excursies naar Leidse plantsoenen op het programma. De gastheer is de heer A. Galjaard. Kaartavond De Hartebrugparochie bezit een uitgebreid gezelligheidsleven, dat echter gedurende de zomer stil ge legen heeft. Op Woensdag 14 Sept. legt men de kaarten echter weer op tafel en kan elke parochiaan zijn ge luk in de Romanuszaal komen be proeven. De zaal is om 7.30 uur ge opend. Leidato. KON. ERK. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558. 40 cent per uur. Opleiding v. officieel diploma. W. Treur, Leiden; A. v. Veen, Kat wijk aan de Rijn; G. de Wolff, Lei den. Voor het staatspraktijkexamen voor Bedrijfsadministratie (S.P.D.): le ged.: W. L. v. d. Linden, Leiden; P. Redèl, Leiden; Th. van Schaik, Leiden; A. G. C. J. Staats, Leider dorp. 2e ged.: H Bunnig, Leiden; P. J. Gordijn, Lijden; G. v. d. Plas, Kat wijk aan Zee. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Sepetember 13 uur tot Zaterdag 17 September 8 uur waargenomen door. de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Ha ven 18, tel. 20065. Te Oegstgeest door. de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 25274. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. Zondag 11 September zal de dienst worden waargenomen door de doktoren. Van Alphen, Van Berkel, De Bruyne, Kors, Mastenbroek, Nieuwzwaag. EXAMENS BOEKHOUDEN Van de studerenden bij Opleiding PerquinRotteveel slaagden in het cursusjaar 1954-1955: Voor het praktijkexamen boekhou den: L. A. J. Amimerlaan, Leiden; M. Bavelaar, Voorschoten; H. P. Beurze uit Leiderdorp; K. L. v. Dinter, Lei den; M. G. Heemsbergen, Leiden; A. H. Hoogeveen, Leiden C. Hortensius, Oegstgeest; M. A. P. de Jong, Leiden N. Luiks, Leiden; B. C. de Klerk Wolters, Leiden; A. C. Lagendijk, Leiden; C. A. v. d. Linden, Leiden; Mej. M J. v. d. Loo, Leiden; Mej P. M. van Mil, Leiden? Th. J. v. d. Poel, Oud Ade; A. A. Rosin, Leiden; J. A. Schreijer, Leiden; H. J. J. van Seggelen, Warmond; C. Sentel, Oegstgeest; M. Someling, Leiden; P. Verra, Zoeterwoude; T. Vos, Leiden; P. v. d. Waals, Leiden, D. v. Zuilen, Katwijk aan de Rijn. Voor het praktijkexamen moderne bedrijfeamministratie (M.B.A.): D. v. d. Bent, Noordwijk; D. de Geus, Leiden; G. J. Hofland, Alphen aan den Rijn; D. de Jager, Katwijk aan Zee; J. Pullen, Katwijk aan de Rijn;stoet wonen en die vlaggen hebben Laatste Berichten Begrafenisstoet van Kardinaal De Jong De lauden bij de begrafenis van Kardinaal De Jong zullen gecele breerd worden door mgr. dr. B. J. Al- frink met dezelfde assistentie als bij de daarop aansluitende pontificale requiemmis. Na afloop van de pontificale mis van requiem a.s. Dinsdag in de kathe drale kerk te Utrecht, wordt circa half twaalf de rouwstoet geformeerd. Voorop gaan drie deputaties, ieder groot 24 man, van de marine, de land en de luchtmacht, gevolgd door aal moezeniers. Dan komen religieuzen en geestelijken naar rangorde van hun staat, zodat de kardinalen Frings (Keulen) en Griffin (Londen) on middellijk voorafgaan aan de kist met het stoffelijk overschot, welke gedra gen wordt door 24 fraters van het St. Gregoriushuis te Utrecht. Vertegenwoordigers van de zes grote standsorganisaties fungeren als slippendragers. Dan volgen de we reldlijke autoriteiten in aflopende volgorde van hun staat. Tot de kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders, die de plechtigheden van Dinsdag zullen bijwonen behoren ook nog mgr. Th. van Lierde O.E.S.A. sacrista van de Paus en mgr. J. W. L. Damen, procurator van het Neder landse Episcopaat te Rome. uitgestoken ter gelegenheid van de jaarbeurs, verzocht deze binnen te halen of eveneens halfstok te laten hangen/ Direct na het einde van de uitvaart in de kathedrale kerk aan de Lange Nieuwstraat, zullen de domklokken gedurende een kwartier luiden. De Lange Nieuwstraat zal Dins dagochtend voor alle rijverkeer zijn afgesloten. Om ongeveer half twaalf begeeft de begrafenisstoet zich naar de R.K. begraafplaats aan de Prinsesselaan. De Maliesingel en het kruispunt Maliebaan-Burg. Reigerstraat zullen zijn geblokkeerd. Op het gehele trottoir langs de Maliesingel zullen de kinderen van de R.K. scholen met het onderwij zend personeel worden opgesteld. Een lid van de Oostenrijkse gen darme heeft gisteren het stoffelijk overschot gevonden van de uit Bus- sum afkomstige Jan Koetsier, die sinds 21 Juli in het gebied van Ziller- taler Alpen werd vermist. Het ont zielde lichaam van zijn broer George werd al op 18 Augustus gevonden. Aangenomen wordt, dat Jan Koet sier is afgegleden en daarbij 180 me ter naar beneden is gestort, waarna zijn broer George, die hem wellicht te hulp wilde komen, een dodelijke val van 50 meter heeft gemaakt. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 9 Sept. Groente. Bloemkool A 31.00 47.00, bloemkool B 20.00—34.00, bloemkool C 12.0017.00; waspeen A 10.0021.00, waspeen B 6.00—8.00, bospeen 21.0025.00; Princessebonen 20.0050.00, snijbonen I 46.0052.00 snijbonen II 21.0023.00, pronkbo- nen 18.0020.00, groene kool 7.20 7.50, komkommers 9.0016.00, kroten 6.008.00, andijvie 7.509.90, sla 5.3013.50, spinazie 14.00—16.00, to maten A 25.0030.00, tomaten B 27.00—31.00, tomaten C 22.00—23.00, uien 10.4012.00, augurken grof 4.00 6.00, augurken fijn 23.0025.00, peterselie 2.102.70, krulpeterselie 2.60—2.80, selderie 2.50—3.20. R'VEEN, 9 Sept. Bloemen. Free- sia's 5053, Montbretia 1214, Zin nia 610, Gladiolen 1446, Asters 1130, Dahlia's 1012, Cyclamen- bloemen 1624, Asp. Plumovis 21— 39, Helianthen 1015, Troschrysan- then: Mosquito 1029, Chatswordt 1632, Precose 2028, Sept. Geel 22 39, Bright Eye 2630, Oldland Scepter 3137, Shirley 3038 p. bos. Migoli 10—15, Gift 13—16, Utopia 10 12, Millersdale 813, Champion 1821, Daydream 911, Alfreton 12 16, Am.A njers516 per stuk. VINKEVEEN, 9 Sept. Groente. Andi,jvie 1015 ct. groene kool 710 Aanstaande Dinsdag, de dag vanpostelein 613, prei 21, rode kool 1113, spinazie 1318, tomaten 20 32, waspeen 812, pronkbonen 14 18, snijbonen 3163, stambonen 30 50, stokprinsen 34—52, kassnij bo nen 5963 ct. per kg. Bleekselderij 2325, komkommers 823, sla 6 15 ct. per stuk. Peen 1418 ct. per de ter aarde bestelling van Kardinaal de Jong, zullen de vlaggen op het Utrechtse stadhuis en op de Domto ren halfstok worden gehesen. Het gemeentebestuur heeft de bur gerij van Utrecht, en in ieder geval hun die langs de route van de rouw- Flink R.K. MEISJE dat met mij alle huish. bezigheden wil verrichten. Evenals ons vorig meisje dat 9 jaar bii ons verbleef, wordt zij geheel als lid v. h. gezin beschouwd. Zij. die niet uitsluitend 'n goed salaris doch vooral een prettige omgeving en 'n goede behandeling op prijs stellen, verzoek ik contact met mij te willen opnemen. Mevr. MATTHIJSSE. Laan v. N. Oosteinde 14, Voorburg - Telef. 779390. GEVRAAGD: voor 2 dagen in de week van 93 uur. Aanm. na 7 uur 's avonds. CHAUFFEUR Gevraagd nette CHAUFFEUR OF CHAUFFEUR-MONTEUR voor vrachtauto, genegen alle voorkomende werk zaamheden te verrichten. N. v. d. AKKER. Miening 33, Zoeterwoude. KRAAIERSTRAAT 5-7 I Tel. 25210 - Leiden Uitsluitend via de handel 1 STENCILWERK HEES KANTOORMACHINES Hogewoerd 92 Tel. 31983 Leiden VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Telefoon 25468. Leiden. Emigratie-Verpakkingen van de R.K. Volksbond BOERHAAVELAAN 44 - LEIDEN - TELEF. 31077. per 1 October gevraagd voor: Werktuigkundig tekenen en Vaktheorie Bouwkundig tekenen en Vaktheorie Natuur- en Werktuigkunde Voortgezet L.O. Vakken (Hoofdakte en Wisk.) Technisch Schetsen en Carrosserie tekenen Autotechniek (V.AJH.-opIeiding) Lastechniek (Vakth.- Tek. lezen voor Autog. en Electr. Lassen). Uitvoerige sollicitaties met vermelding van beschikbare avonden (1921.30) aan het Bestuur van de school p/a Boerhaavelaan 44. Salaris volgens Rijksregeling 20,— per wek. les (50 min.) per mnd. Inlichtingen bij de Directeur. J. B. L. BAIJENS. HEERLIJKE WARMTE geven onze HAARDEN EN KACHELS als het straks koud is Voor iedere kamer kunt U keuze maken uit de grote collectie in onze nieuwe showroom. Zowel voor OLIE als voor KOLEN geven wy gaarne deskundig advies. Geverstraat 63 B Telefoon 22634 Rhijngeesterstraatweg 94-96 Telefoon 20338 Gem. Reinigings- en Ontsmettingsilienst - Leiden Bij bovengenoemde dienst kan per 1 November 1955 worden geplaatst een Salarisgrenzen ƒ4056,tot ƒ5028,(6 één- jaarlijkse verhogingen). Vereisten: Diploma M.B.A. en behoorlijke kan toorervaring. Voortgezette studie voor S.P.D. strekt tot aanbeveling. Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige inlichtingen binnen 14 dagen in te zenden bij de Direc teur, van genoemde dienst. Noorderstraat 18. Bezoeken alleen na oproeping. al die kiekjes iP.oJite&>i £.e en verzamel ze overzichtelijk in een FOTO-ALBUM met witte onderschriften Dan vormen ze samen een blijvende herinnering aan Uw vacantie 1955. 'n GROTE COLLECTIE in allerlei prijzen vindt U bij Haarlemmerstraat 169 Filiaal: Lage Rijndijk 1a Witte inkt - Witte potloden - Foto-hoekjes gratis.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3