DUINSTREEK Verbannen Sultan Ben Joessef toont zich bijzonder soepel Bisschopswapen mgr. Jac. Romeijn ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Goede dag voor Faure Maandag koerswijziging De verbannen ex-sultan van Ma rokko, Mohammed Ben Joessef, heeft ingestemd met het plan voor een „nieuwe koers" in Marokko, dat de Franse regering en Marokkaanse leiders twee weken geleden in Aix- les-Bains hebben uitgewerkt. Dit heeft een Franse regeringsfunctiona ris bekend gemaakt. Van Marokkaanse zijde werd deze mededeling bevestigd door Si Bekkai, een lid van de Marokkaanse delega tie die juist in Parijs is teruggekeerd van overleg met Ben Joessef op Ma dagascar. „Zijne majesteit is bereid de nodige verzoenende gebaren te maken", zei Si Bekkai. Soepele Ben Joessef. De onderhandelingen tussen de verbannen sultan en Franse afge vaardigden zijn afgesloten. Er zou een informele schriftelijke overeenkomst (proces-verbaal) ondertekend zijn. Eerder was gemeld dat de Fransen aan Ben Joessef om een schriftelijke belofte hebben gevraagd dat hij zich buiten de Marokkaanse politiek zal houden, in ruil voor toestemming te gen 15 October naar Frankrijk over geplaatst te worden. Verder wordt vernomen, dat Si Bekkai, een van de onverzettelijkste aanhangers van de verbannen sultan, Maandag benoemd zal worden tot hoofd van de nieuwe Marokkaanse regentschapsraad. Na zijn benoeming zou de huidige sultan Mohammed Ben Moulay Arafa aftreden en zich naar Tanger begeven. De benoeming van Bekkai zou gedaan worden door Arafa, die men daardoor alle eer laat en in staat stelt zijn gezicht te redden. TOCH NIEUWE KOERS? Te Parijs is een bijeenkomst ge houden van conservatieve leden der Franse Nationale Vergadering, die gekant zijn tegen de Franse „Nieuwe Koers" in Marokko. Op de bijeen komst hebben de minister van bui tenlandse zaken Pinay de voor naamste conservatieve vertegenwoor diger in de regering-Faure en de minister voor Marokkaanse zaken July verscheidene uren het woord gevoerd ter verdediging van de re- Grieks-Turks conflict GAAT TITO BEMIDDELEN? Door het uitblijven van verdere anti-Griekse relletjes is de verhou ding Griekenland—Turkije in de af gelopen 24 uur in ieder geval niet slechter geworden. Radio-Ankara heeft Vrijdag be kendgemaakt, dat de Turkse autori teiten 2.124 personen hebben aange houden die verdacht worden van „uitlokking" van de Anti-Griekse relletjes van Dinsdag. In Istanbul, Ankara en Izmir zijn militaire recht banken ingericht, die „communisten en provocateurs" zullen berechten, aldus dit bericht. Op Cyprus zelf dreigen ongere geldheden te ontstaan. Engeland stuurde met spoed versterkingen naar het eiland om een burgeroorlog te voorkomen. Naar in doorgaans betrouwbare kringen te Belgrado verluidt, over weegt Zuid-Slavië tussen zijn bond genoten in het Balkanpact, Grieken land en Turkije, te bemiddelen ten einde de spanning tussen deze lan den over de Kwestie-Cyprus te ver minderen. De Zuidslavische regering zou het vooral betreuren, dat de an ti-Griekse betogingen in Turkije zich hebben voorgedaan op een tijd stip. dat koning Paul van Grieken land een officieel bezoek aan Zuid- slavie brengt. Politieke spanning in Brazilië De leiding der politie te Rio de Janeiro heeft medegedeeld, dat ver scheidene officieren van het Brazi liaanse leger zijn gearresteerd op be schuldiging van het zich toeeigenen van grote hoeveelheden wapens, die zij in een staatsgreep wilden gebrui ken. Een gearresteerde officier zou heb ben bekend alleen een bazooka (ter bestrijding van gevechtswagens), 20 machinepistolen, 82 karabijnen en 26 revolvers te hebben gestolen. Verscheidene burgers, die werkten in het magazijn, waaruit de wapens werden ontvreemd, zijn eveneens gearresteerd. Sommige wapens zijn teruggevon den in luxueuse flats in het stads gedeelte „Copacabana", een wijk der welgestelden. De bekendmaking inzake de arres taties heeft nieuw voedsel geschon ken aan de vrees, dat legerelementen mogelijk zullen pogen een revolutie op touw te zetten voor de in October a.s. te houden presidentsverkiezingen. Het doel hiervan zou zijn het weer aan de macht komen van personen te beletten, die volgens het leger „om koopbaar" zijn. Het betreft hier vol gelingen van wijlen president Getulio Vargas, die een jaar geleden zelf moord heeft gepleegd, nadat hij door legerofficieren was gedwongen af te treden. geringspolitiek, die voorziet in zelf bestuur voor Marokko in de naaste toekomst. Pinay en July hebben de critisch gestemde afgevaardigden er op ge wezen dat op Madagascar met ex- sultan Sidi Ben Joessoef gevoerde besprekingen een zeer gunstig ver loop hebben gehad en dat de ex- sultan er in beginsel mede heeft in gestemd zich in de toekomst van elke politieke activiteit te onthouden. In de practijk betekent dit, dat de verbannen vorst geen aanspraken meer zal doen gelden op de Marok kaanse troon, ook al is hij wellicht niet bereid dit in zoveel woorden te zeggen. De ministers wezen er op .dat hier mede de voornaamste eis der conser vatieve volksvertegenwoordigers, na melijk dat de afgezette sultan niet zal pogen in zijn vroegere waardig heid hersteld te worden, is ingewil ligd. Noodtoestand in India en Pakistan Gezien berichten uit Noord-Pakis- tan over nieuwe regenval verwacht men, dat de bevolking van de pro vincie Sind in West-Pakistan, waar reeds de dijken van de Indus zijn doorgebroken, spoedig nieuwe moei lijkheden zal krijgen, niettegen staande het feit, dat met het herstel van de dijken goede vorderingen ge maakt worden. In het zuidelijk deel van Sind staat een oppervlakte van 2.500 vierkante kilometer onder water. De oude stad Thatta, halverwege tussen Karatsji en Haiderabad, is nog steeds een eiland. Van uit de lucht heeft men in de omgeving hier en daar groepen mensen waargenomen, die de wijk naar hoger gelegen terrein hebban genomen. Bij Hala, in het gebied van Haiderabad, drijven talrijke rieten daken rond. Haiderabad zelf ligt, met uitzondering van de voorsteden, nog droog. Matiari is nog geheel door 't water ingesloten. De bewoners zijn reeds enkele dagen geleden wegge trokken. In Karatsji kwamen Vrijdag vlieg tuigen van de Amerikaanse lucht macht aan met goederen van het Rode Kruis voor de slachtoffers van de watersnood. Van Genève uit wordt dagelijks voor een waarde van 20.000 dollar aan medicamenten, voedsel, dekens e.d. naar Pakistan en India verzonden. De Röde-Kruisorganisa- ties van 26 landen hebben tezamen reeds hulp ter waarde van 310.000 dollar toegezegd in antwoord op een oproep van de Liga. Via een lucht brug, waarbij zeven Amerikaanse vliegtuigen van bases in Europa zijn betrokken, is reeds 28 ton goederen naar Nieuw Delhi en Karatsji ver voerd. Havenstaking in Amerika Er wordt thans in drie Ameri kaanse Oostkusthavens New York, Norfolk en Eoston gestaakt. In New York staken, als gemeld, 25.000 havenarbeiders voor de derde achtereenvolgende dag, waardoor 't vertrek van meer dan zeventig sche pen wordt vertraagd of belet. Grote passagiersschepen hebben echter nog geen last van de staking gehad. In Norfolk wordt op elf schepen niet gewerkt. Rederijen en de com missie voor havenzaken van de stad New York, die de staking onwettic achten, hebben de gerechtelijke auto riteiten om een uitspraak hierin ver zocht. Het Opperste Gerechtshof van de staat New York heeft de staking der havenarbeiders onwettig ver klaard, doch de stakers hebben tot nu toe geweigerd het werk te hervat ten. KATW5JK AAN DEN DIJN Alarmoefening Nationale Reserve. Gisteravond laat werd te Katwijk aan den Rijn een alarmoefening van de Nationale Reserve gehouden. Verondersteld werd dat plotseling een oorlog was uitgebroken. De oefen- verbanden Leiden en Voorschoten van de Nationale Reserve werden gealarmeerd en kregen opdracht de Provinciale brug over het uitwate ringskanaal te Katwijk aan den Rijn te gaan bezetten. Per auto werden de reservisten naar de plaats van be stemming vervoerd en te omstreeks 11 u. werd een verkenningspatrouil- le uitgezonden. Hierbij bleek dat de brug reeds was bezet door bewapen de burgers, welke deel uitmaakten van de vijfde colonne (leden van het oefenverband Katwijk van de Natio nale Reserve). De uit Leiden en Voorschoten afkomstige troepen wer den thans voor de taak gesteld de brug gewapenderhand te veroveren. Te omstreeks half twaalf werd de aanval ingezet, waarhij zich een he vig vuurgevecht ontwikkelde. On danks de overmacht, waarvoor zij zich gesteld zagen, beten de verde digers hevig van zich af, waarbij aan beide zijden verliezen werden gele den. Op den duur wist de kleine groep zi-ch echter niet te handhaven en moest het onderspit delven, waar na de reservisten uit Leiden en Voorschoten de brug bezetten. Hier mede was de oefening ten einde. Medische dienst. Vöor wat be treft de patiënten van de doktoren H. Huetting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondagse dienst waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapen burg 1, tel. 2810. KATWIJK AAN ZEE De doktersdienst in Katwijk aan Zee wordt dit weekend waargenomen door dokter Lodder, Andreasplein, KATWIJX K.R.V. Zaterdagmiddag spelen de adspiranten om half vier op eigen terrein tegen S.J.C. c, en Zondagmid dag om 12 uur spelen deze tegen Lisse a. Het tweede elftal gaat naar Rouwkoop 4 en het eerste speelt om 2.o(J tegen Leidse Boys I. NOORDWIJK Enkele gevallen van paratyphus In de afgelopen dagen hebben zich bij verschillende personen aan de Offemweg verschijnselen voorgedaan van paratyphus. Om verdere uitbrei ding te voorkomen zijn de omwonen den ingespoten tegen paratyphus. De besmetting moet vermoedelijk worden gezocht in een defecte afvoer van een toilet, waardoor afvalstoffen op het erf zijn terechtgekomen en kinderen de besmetting hebben op gelopen. Vergadering. SJC. Gisteravond hield SJC een ledenvergadering in het Juvenaat welke goed bezocht was. De voorz., de heer A. W. v. d. Holst, opende deze bijeenkomst met een bijzonder woord van welkom tot de nieuwe g. adv., kap. Vereecken. Wel tevreden, doch niet voldaan was spr. over de opkomst, wanit het is zaak, dat vooral in het begin van de competitie alle leden ter vergade- ring komen ter bespreking van het kamende program. Intussen is voor SJC de competitie reeds ingegaan en de fikse overwinningen van het le en het 2e elftal beide met 6—3 geeft wel enig perspectief. Besloten werd over te gaan tot het aanvragen van de Koninklijke goedkeuring voor de vereniging, terwijl tevens het be stuur machtiging verkreeg, om in de naaste toekomst over te gaan tot het aanschaffen van een grasmaaimachi- ne. Voor de komende competitie is door SJC ingeschreven met 4 senio ren-, 3 junioren- en 5 aspiranterf- elftallen. In verband met het sla gen van de competitie werd met klem gewezen op de noodzaak, dat allen trouw opkomen voor de vastgestelde wedstrijden. Na enige mededelingen inzake de reisgelegenheid voor de competitie verkreeg de g. adv. het wóórd welke in een korte toespraak wees op de noodzaak van samenwerking. Spr. prees de goede sfeer welke bij SJC heerste en hij hoopte, dat dit in de toekomst bestendigd mag blijven. Mededeling werd nog gedaan dat op 26 Sept. a.s. SJC 35 jaar zal be staan. Dit. 7e lustrum zal alleen ker kelijk worden herdacht. Loop door Noordwijk. Doordat op Donderdag 15 Sept. a.s. de wieler ronde zal worden gehouden, is de Loop door Noordwijk uitgesteld tot Dinsdag 20 Sept. a.s. De start zal plaats vinden te 18.45 uur bij de Vuurtoren. De rugnummers kunnen in ontvangst genomen worden te 18.30 uur in „De Landbouw" aan de Kon. Wilhelmina Boulevard. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. v. Nes. De Duinrand-apotheek is geopend van 121 en 45 uur. Voor spoedgeval len doorlopend. N00RDWIJKERH0UT Nieuws van VVSB Het program ma voor Zondag luidt als volgt Le nig en SnelWSB 1, aanvang 2 uur vertrek 12.30 uur per bus. WSB 2 Lugdunum, aanvang 2.30 uur. WSB 3Oranje Groen, aanvang 12 uur. VTL 2WSB 4 speelt om 12.15 uur op het terrein aan de Lage Morsweg, vertrek per fiets om 11 uur. Lisse b WSB b, aanvang 12 uur, vertrek per fiets om 11 uur. Teylingen cWSB c, aanvang 12 uur, vertrek per fiets om 11 uur. WSB ATeylingen A, aanvang 2 uur. WSB BVNL A, aanvang 12 uur. Teylingen BWSB C, aanvang 12 uur, vertrek per fiets om 11 uur. SJC CWSB D, aanvang 12 uur, vertrek per fiets om 11.15 u. Bestuurswisseling Jeugdhuis Bij het vertrek van kapelaan Van der Zwaan is de administratieve' leiding van het jeugdhuis overgegaan op één der parochianen, nl. de heer C. A. Dubois, Julianaplein 6. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad verga dert Woensdag 14 Sept. te 19 uur. Agenda: Verhoging van de huren der gemeente woningen enz. met 5%. Adres aan de Ministers van Binnen landse Zaken en van Justitie om de gemeente Oegstgeest aan te wijzen als gemeente waar gemeentepolitie zal zijn. Verhoging van het crediet voor de bouw van de Chr. school aan de Hof dij ck. Adres van enkele bewoners aan de Rhijngeesterstraat- weg en Rijnzichtweg tot aankoop van een stuk grond gelegen achter him woningen, alsmede beantwoording van de vragen door mevr. Smits ter zake gesteld. Idem tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. aanschaffing van een vrachtauto; b. verlichting van de Rijsjes; c. betonsohoeiing vijver van Griethuysenplein; d. kleding brand weer; e. aankoop foto-copieerappa- raat; f. schilderen raadhuis. Comp- tabiliteitsbesluiten. Gemeenteraad. Zoals we reeds eerder vermeldden, was door enige personen wonende aan de Rijnzicht weg het verzoek gedaan aan het ge meentebestuur om een strook grond ter diepte van 5 meter, gelegen ach ter hun woningen te mogen kopen. Adressanten waren bezorgd, dat in dien de bouwplannen van de ge meente ongewijzigd doorgang zouden vinden, de bewoners van deze per celen waar alleen aan de achterzijde het zonlicht kan binnentreden, voor al in de wintermaanden, wanneer de zon laag staat, geheel verstoken zul len zijn van zonnewarmte. Tenslotte verzochten zij om zo geen overdracht mocht plaats kunnen vinden, de bouw van de brandweerkazerne enz. niet door te laten gaan en die voor schriften te geven, welke er toe lei den dan in de thans bestaande toe stand ten nadele van adressanten geen verandering zal plaats vinden. B. en W. schrijven aan de Raad dat zij terecht geen aanleiding vin den, om voor te stellen, het raads besluit om op de bedoelde grond, de brandweerkazerne met bureau van gemeentewerken te bouwen, in te trekken. De plannen zijn tijdig gepubliceerd geweest en het raadsbesluit is reeds op 16 Febr. 1955 genomen. Het be sluit tot aankoop van de grond da teert van 18 Mei 1953. Het is duidelijk aldus B. en W. dat op het eenmaal genomen besluit, waaraan reeds een begin van uitvoe ring is gegeven niet kan worden te ruggekomen. Zou een strook van 5 meter alsnog worden afgestaan, dan zou de grond van het beoogde doel te klein wor den. De beslissing over het verzoek is aan de raad. Zondagsdienst. Dokter Varen- kamp. VALKENBURG Waarschuwing. Ondanks ver schillende waarschuwingen blijft het euvel van het rijden over en parke ren op de (vaak pas herstelde trot toirs door vracht- en personenauto's bestaan. Het in de afgelopen week zo keu rig gerepareerde trottoir in de I Hoofdstraat vertoont ter hoogte van de pastorie alweer breuken en ver zakkingen. Aan de politie is opdracht gegeven de overtreders onverwijld te verba liseren. Schouw door B. en W. Op 1 October a.s. zal door het college van Burgemeester en wethouders voor het eerst schouw worden gehouden over de wegen en voetpaden in de gemeente. Deze schouw zal tclken- jare omstreeks deze tijd worden her haald. WARMOND EERSTE BOUWKAS-WONING BETROKKEN. Na voltrekking van het burgerlijk en kerkelijk huwelijk van het bruids paar A. M. A. Eggen en E. W. Koks, waarvoor grote belangstelling be stond, werd aan hen officieel over gedragen de eerste in deze gemeente onder architectuur van de N.V. Bouw- kas Nederlandse Gemeenten gebouw de woning. De burgemeester herin nerde bij deze gelegenheid aan een spreuk, die hij had aangetroffen in de zaal der „Stilte" op de E 55 lui dende: „Leer den volken mens zijn". De realisering van deze spreuk aldus spreker, kan niet beter plaats vinden dan door het bezit van een eigen wo ning. Hierin immers vindt men zich zelf terug, leeft men zijn eigen leven. Toch zou hij de Bouwkas in overwe ging willen geven nauwlettend toe te zien op de plaats waar deze wonin gen gebouwd zullen worden, want niet iedere plaats en iedere streek leent zich voor de bouw van bouw- kaswoningen. Men moet niet overal zijn eigen woning tegen komen. De gewenste veranderingen zullen mis schien enige meerdere uitgaven vra gen, doch men moet die er voor over hebben, want hierdoor bevordert men niet alleen het algemeen doch ook persoonlijk belang. Met de wens dat de aanstaande bewoners in deze wo ning veel geluk en voorspoed zullen mogen ondervinden, opende de bur gemeester de woning, om het bruids paar in hun huis binnen te kunnen laten treden. De heer Hijnsbergen, directeur van de Bouwkas, wees er op dat het bruidspaar deze dag zeer zeker vele gelukwensen zal hebben ontvangen. Geluk, aldus spreker, is iets abstracts en afhankelijk van vele concrete fac toren. Een deze factoren is zeer ze ker het bezit van een eigen woning en het financiële offer dat hiervoor rnoet worden gebracht is het ten volle waard. Namens de bouwkas bood hij een mooie seringenboom aan als blij vende herinnering aan dit heugelijk gebeuren. Nog werd het woord ge voerd door de heer Bakkers, gemeen te-architect, die er op wees dat hier is bewezen wat de jeugd ter ver krijging van een eigen woning kan doen. Laat men toch goed bedenken dat een eigen woning een onschat baar bezit is en dat het financiële offer dat men hiervoor moet brengen de meest rendabele belegging Hierna werd door* de familieleden van het bruidspaar de woning be zichtigd en men was vol bewondering wat hier tot stand was gebracht. Programma kinder- en volksspelen A.s. Dinsdag en Woensdag zullen de traditionele feesten weer gehouden worden. De commissie tot viering van deze feesten heeft een aantrekkelijk programma opgesteld, waarin duide lijk tot uiting komt, dat het waarlijk een feest is voor eenieder. Oud en jong kunnen meedoen met de spelen. Dinsdag: 9 uur: rondgang door het dorp met muziek. 9.30 uur: Korfballen meisjes van 6 jaar; vlaggetje steken jongens 6 en 7 jaar; eierenrace meisjes 8 jaar; auto races meisjes 9 jaar; ringsteken op de fietg meisjes 11 jaar; flessen fietsen jongens 11 jaar. 10.30 uur: Vlaggetje steken meisjes. Het wapen van Z. H. Exc. Mgr. Jac. Romeijn is ontworpen door een mon nik van de St. Paulus Abdij te Oosterhout. Hij is een erkend heraldicus. Op een rood schild vinden we een gouden kruis. Bit kruis is een symbool van het geloof fides waarover in de wapenspreuk sprake is: „ïn fide et fiducia". Dit kruis is gevormd door onderdelen van een korenmolen en herinnert daardoor aan de H. Eucharistie. Tevens herinnert het idee molen aan het geboorteland van Mon seigneur: Nederland het land der molens. Het schild in rode kleur herinnert aan de marteldood van de H. Jacobus, de patroon van de nieuwe bisschop. Volgens de heraldiek betekent de rode kleur tevens moed, dapperheid, durf en edelmoedigheid. 7 jaar; autoraces jongens 8 jaar; zak- lopen jongens 9 jaar; zakjes ploffen meisjes 10 jaar; ringsteken op de fiets jongens 10 jaar; hindernislopen jongens 12 jaar; flessen fietsen meis jes 12 jaar. Prijsuitreiking na afloop bij het „Oude Raadhuis". 14 uur: Serveerrace meisjes 13 en 14 jaar; schijfschieten jongens 13 en 14 jaar. 15 uur: Serveerrace meisjes 15 en 16 jaar; doelschoppen jongens 15 en 16 jaar. Volksspelen: Dinsdag: 10 uur: Ringsteken met paard en tweewielig rijtuig. Voor versierde wagens zijn prijzen beschikbaar. 16 uur: Stoeltje verwisselen voor dames, 17 tm. 25 jaar. 20.30 uur: Kruiwagenrace voor pa ren, leeftijd bestuurdër en passagier: minstens 25 jaar. Om 20 uur, zal na de prijsuitreiking" van het stoeltje verwisselen een mu zikale mars door het dorp gemaakt worden. Woensdag: 9 uur: Tobbetje steken, mannen 17 jaar en ouder. 14 uur: Kortebaandraverij op de Herenweg tussen de Korenmolenbrug en boerderij „Boschhoeve". Voor deze kortebaandraverij werden 27 paarden ingeschreven w.o. de Nederlandse kampioen „Double Six M". Deze hengst heeft ook in het buitenland vele successen geoogst. Verder ko men aan de start: O Marijke, Par tout, Surprise G, Ria Kitty, Octavia, Pe tulance K, Quelle Veine, My Darling, Rentinus e.a.. Al met al beloofd het een prachtige kortebaandraverij te worden. 20.30 uur: Landru onthoofden, voor dames. Ballon blazen voor heren. Op de „Baan" zullen diverse ver makelijkheden gelegenheid bieden tot kermisvermaak. Vanzelfsprekend worden op ge noemde dagen de vlaggen uitgesto ken. Het programma is gereed, als het weer mede wil werken, kunnen War- monds' ingezetenen hun hart weer een ophalen aan een gezellig feest, dat, naar wij hopen, ook dit jaar zon der wanklank zal verlopen. Aanbesteding Gisteren werd in het openbaar aanbesteed het leggen van een tegel-rijwielpad in deze ge meente en zulks vanaf het gemeente huis langs de Herenweg «tot de grens van WarmondSassenheim. De hoog ste inschrijver was de heer W. Hen- neman uit Leiden voor 27705.de laagste inschrijver de heer P. van Eg- mond uit Leiden voor de som van 19160.De begroting was even eens 19160.De gunning is aan gehouden. Vuilnisdienst In verband met de komende feestdagen zal de volgende week alleen vuil worden opgehaald op Maandag a.s. Een ieder wordt ver zocht hiermede rekening te houden en de vuilnismensen ter wille te zijn. HAZERSW015DE [55.1.1 Roode Kruis. Gisteravond is in het parochiehuis „St. Joris" een pro- paganda-avönd gehouden van het Roode Kruis. Tijdens 'n kort woord je, waarin iedereen uitgenodigd werd bloed af te staan werd ook medege deeld, dat 'n aantal zieken uit deze omgeving een week mee konden met een boot. Daarna draaide voor 'n kleine hon derd aanwezigen de film „Bright Victory" en ,,'t Licht dat verdween". Hierin wordt het leven nagegaan van een soldaat, welke in Noórd-Afrika z'n ogen verliest. Tijdens de pau- werd een loterij gehouden, welke ruim 40,opbracht. DE KWAXEL R.K. Sportver. K.D.O. Zo zal dan Zondag voor het eerst na lange tijd de bal weer eens gaan rollen. Het veld is goede conditie en we ho pen dat dit ook van de spelers ge zegd kan worden. Het eerste begint met een uitwed strijd en wel tegen Geinburgia. De wedstrijd is om 2.15 uur en er wordt per auto vertrokken om 1 uur vanaf Leenders. De reserves spelen op eigen terrein tegen B.D.K. 3. Hopen- lijk houden ze de puntjes in de Kwa- kel. Het tweede elftal der junioren heeft ook een uitwedstrijd, nl. tegen Odos, aanvang 1 uur. Vertrek per lijndienst Maarsse en Kroon 11.35 uur. Z0ETERWOUBE- OUDE-WETERING DS. A. Woensdag 14 September a.s. houpt Ds. A. M. Knottnerus, Ned. Herv. Predikant der gemeente Oude We tering de dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar dit ambt aanvaardde. Ds. Knottnerus begon zijn loopbaan in 1930 in de gem. Zuid er woud e. In 1934 werd hij als zodanig beroepen in de gem. Stee (Friesland) alwaar hij bleef tot 1034. Hierna was hij twee jaar werkzaam aan de Zendings hogeschool te Oegstgeest waarop hij in 1948 als predikant werd beroepen in zijn huidige standplaats. De Ned. Herv. Gemeente van Oude- en Nieu we Wetering zal op Woensdag 14 de zer dit julbileum plechtig gedenken, van 19 tot 20 uur in de Ned. Herv. Kerk te Oude- en Nieuwe Wetering. Daarna bestaat te 22.00 uur gelegen heid Ds Knottnerus en zijn familie te complimenteren. Het zal de fam. Knottnerus op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. LEEDERDORP Jaarvergadering Meerburg. De stemming op de jaarvergadering, Donderdag gehouden in het parochie huis en goed bezocht, was heel an ders dan die op de voorlaatste ver gadering. Dit klonk ook door in de v/oorden van de voorzitter, de heer P. de Vrind. Moest hij destijds mede delen, dat Meerburg bij gebrek aan een terrein zeer waarschijnlijk zou ophouden te bestaan, ditmaal sprak hij zijn vreugde uit dat te elfder ure eeii oplossing was gevonden dank zij de heren De Groot en Hendriksen, die hij zeer hartelijk dank bracht voor hun medewerking. Dank ook bracht hij aan het gemeentebestuur voor de financiële medewerking. De prestaties der elf-tallen waren dit jaar beter dan in het vorige seizoen. Het tweede elftal werd kampioen, de ju nioren A en B eindigden beide op de tweede plaats, de adspiranten ver toefden in de middenmoot. Alleen het -eerste elftal bleef onder de ver wachting. Het ledental bleef con stant. De heren J. v- Lierop en P. v. Mil hebben beiden wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid be dankt. Daar er geen nieuwe candida- ten beschikbaar waren, werd beslo ten het bestüur te handhaven met zeven leden. Van de elftalcommissie, bestaande uit de heren J. v. Keste- ren, P. Kuilenburg en F. Zandbergen en in zijn geheel aftredend, was al leen de laatste herkiesbaar. De nieu we elftalcommissie zal bestaan uit vijf leden. Gekozen werden de heren F. Zandbergen, W. Hendriksen, N. Romijn, P. v. Mil en C. Redegeld. Ook de heer H. v. Wetten, jarenlang een nauwgezet jeugdleider, moest wegens werkzaamheden ziin functie neerleggen. Al de scheidende functio narissen werden bij monde van de voorz- dank gebracht voor de steun aan de vereniging gegeven. Nadat nog uitvoerig van gedachten was ge wisseld over verschillende punten o.a. het verzekeren van de spelers tegen loonderving bij een ongeval en ever de training, werd deze zeer ge animeerde vergadering, na een kort woord van de g. a. waarbij deze voor al wees op het belang van een goede geest in de vereniging en de elftal len, omstreeks half twaalf gesloten. De Zondagsdienst doktoren wordt waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40, tel. 30070

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2