Geen bijzondere dingen op de routine-conferentie Noordwijk Onthullingen uit het vlooienleven Mr Fockema Andreae ontving gift voor uitgave van plaatsnamenboek Renteloze voorschotten om dreigend tekort in te lopen ófruew oolqea! Bouw nieuwe staatsdrukkerij eist sloping van 200 huizen Vergissing apothekers-assistente kostte vrouw 5 weken hospitaal Bromfietser reed met gebogen hoofd tegen auto Tram-conducteur belde te vroeg WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 ,J)e conferentie van Noordwijk heeft geen nieuwe richtlijnen gegeven aan de commissie van deskundigen van de zes landen van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Deze commissie zal haar werk voort zetten zoals zij dat thans doet. Con crete resultaten heeft de conferentie niet opgeleverd. Dat werd trouwens ook niet verwacht. Het is nog niet de tijd om principiële beslissingen te nemen en dat is ook niet aan de con ferentie verzocht. De zes ministers zijn in Noordwijk bijeengekomen om kennis te nemen van het werk van de commissie, die reeds vele aspecten van de vraag stukken van de verdere Europse sa- en werking heeft opgehelderd". Dit heeft minister Beyen gisteravond in Noordwijk verklaard op een pers- confentie na afloop van de conferen tie van de zes landen van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal als voorzitter van de confe rentie. Begin stadium. Over de vorming van een gemeen- ichappelijke markt zeide minister Beyen, dat deze kwestoe nog steeds is in het stadium van het ophelde ren van problemen en van het weg nemen van moeilijkheden. Ook ten aanzien hiervan is het stadium van beslissingen nog niet aangebrokaen. Twee grote vraagstukken beheersen ook de kwestie van de gemeenschap pelijke markt: de positie van de ge meenschappelijke markt jegens der de landen en de institutionele kwes ties. Minister Beyen voegde hier aan toe: Het is thans duidelijker dan ooit, dat de vorming van een gemeen schappelijke marlet het centrale pro bleem is van alle problemen, die met de verder samenwerking van Euro pa samenhangen. De oplossing van alle andere problemen is afhankelijk van de vraag, of de pogingen om te komen tot een gemeenschappelijke markt zullen slagen. Minister Beyen deelde naar aanlei ding van verdere vragen over dit on derwerp nog mede, dat geen tijdstip is vastgesteld, dat de Brusselse com missie in acht dient te nemen als uitgangspunt voor het verwezenlij ken van een gemeenschappelijke markt. Minister Beyen antwoordde ontken de conferentie heeft besloten de da tum van 1 October waarop volgens de opdracht van de conferentie van Messina de inter-gouvernementele commissie haar eindrapport over haar studie over de gemeenschappe. lijke markt, het vervoer en d( atoom- en conventionele energie aan de zes landen dient over te leggen, is verschoven tot 1 December. Mi nister Beyen legde er de nadruk op, dat dit uitstel het gevolg is van de vele werkzaamheden, die de bestu dering van de vraagstukken met zich brengt en niet het gevolg is van eni gerlei moeilijheden in de commissie. Geen Oost en West. Minister Beyen antwoorde ontken nend op een vraag, of tijdens de con ferentie de kwestie van een boven nationaal lichaam ter sprake is ge komen. Hij voegde hier aan toe, dat dergelijke problemen niet kunnen worden besproken voordat de studie commissie volledig met haar taak gereed is. Hem werd ook de vraag gesteld, of de conferentie de verhou ding tussen Oost en West had be sproken. Dit naar aanleiding van de zinsnede in het communiqué, dat „thans meer dan ooit de politieke en ■economische ontwikkelingen in Euro pa en in de wereld de samenbunde ling van alle krachten eist, die het ondernomen werk tot een goed ein de kunnen leiden". Ook op deze vraag antwoordde minister Beyen ontkennend. Minister Beyen besloot met er de nadruk op te leggen, dat de confe rentie van Noordwijk een „routine report conference" was, die in alle opzichten zeer nuttig is geweest. De conferentie eindigde om half zeven, daarna begaven de gedele geerden zich naar Den Haag, waar zij aanzaten aan een diner, dat hun door de Nedérlandse regering werd aange boden. Nieuwe spelling op departementen Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede, dat de ministerraad heeft be slist dat de aanwijzingen welke ge geven zijn. in de leidraad, behoren de bij de woordenlijst Nederlandse taal 1954, met betrekking tot: de spelling van de spraakklanken, de verdeling van de woorden in lettergrepen, het gebruik van het koppelteken, het deelteken en het weglatingste ken, en het gebruik van de hoofdletters gevolgd zullen worden in de van de departementen van algemeen bestuur uitgaande, in het Nederlands ge stelde stukken. De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft mr. S. J. Fockema Andreae, se cretaris van het hoogheemraadschap Rijnland te Leiden, in zijn kwaliteit van voorzitter van de „afdeling naam kunde" een subsidie toegekend voor de uitgave van een boek over de Ne derlandse plaatsnamen. De „afdeling naamkunde" maakt deel uit van de centrale commissie voor onderzoek van het Nederlands Volkseigen, welke commissie op ■haar beurt ressorteert onder de Ko ninklijke Akademie voor Weten schappen te Amsterdam. Nederland haalde achterstand in. In een onderhoud met mr. Focke ma Andreae vernam het A.N.P. on der meer het volgende: De studie over de Nederlandse plaatsnamen, welke deze herfst ver schijnen zal, is het werk van de on langs overleden heer H. J. Moerman. De heer Moerman was de zoon van een schoolhoofd in Uchelen en groei de op het platteland op. Dit bracht mee, dat hij zeer vertrouwd geraak te met het streekeigene en het volks- eigene. Na eerst onderwijzer te zijn ge weest, werd hij leraar in de aard rijkskunde en in de geschiedenis en beëindigde zijn leraarsloopbaan als conrector aan het gymnasium te Kampen. In tegenstelling tot andere landen, zo vervolgde mr. Fockema Andreaee kende Nederland tot dus verre geen dergelijk studiewerk. Door zijn grote kennis van de we tenschappelijke achtergrond der naamkunde is de heer Moerman er in geslaagd op wetenschappelijk ver antwoorde wijze in kort bestek een overzicht van de Nederlandse naam kunde samen te stellen. Oorsprong van de Zijl. De studie, die alphabetisch van opzet is, bevat alle bestanddelen, die men in onze plaatsnamen vindt, Deze zijn nu ontleed, besproken en Leraren gymnasium en H.B.S. Advies aan de met voorbeelden toegelicht. Als voor beeld noemde mr. Fockema Andreae het woord „Zijl", dat „sluis" bete kent, maar dat evengoed werd ge bezigd voor het water, dat naar de sluis toestroomt. Doet zich het feit voor, dat een water „Zijl" is geheten, maar dat men oorspronkelijk niet wist, dat er een sluis bij behoorde, dan is naar de onderlinge samen hang gezocht, zowel in Nederland als buiten onze grenzen. In dit ver band wees de geïnterviewde op de goede samenwerking, die er met de Belgische naamkundigen bestaat. minister De commissie voor het voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs heeft aan de minister van onderwijs een rapport uitgebracht,waarin wordt voorzien, dat in minder dan tien jaar bij de huidige ontwikkeling het aan tal leerlingen dat het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs gaat volgen, vrijwel verdubbeld zal zijn. Uit de beschikbare cijfers kan de commissie afleiden, dat de enorme belangstelling voor H. B. S. en gym nasium niet alleen te danken is aan de groeiende bevolking van ons land, maar ook dat verhoudingsgewijs een steeds grotere toeloop naar deze scho len is te constateren. In 1954 volgden 98.800 leerlingen dit onderwijs. In 1963 zullen er, zo raamt de commis sie, minstens 178.000 zijn. Lerarentekort. Het is duidelijk, aldus het rapport, dat alleen grootscheepse maatregelen kunnen gaan voorzien in de massale lerarentekorten, omdat het aantal nieuwe leraren bij de toenemende schoolbevolking achter blijft. Dit te kort kan op het ogenblik becijferd worden op 900 bevoegde leraren. Af gezien hiervan zullen met inbegrip van vacatures door vertrek en over lijden reeds dit jaar 650 leraren aan gesteld moeten worden, welk aantal snel toeneemt en binnen korte tijd 1500 doden jaarlijks en tienduizenden zwaar gewonden Inlichtingen b\j Plaatselijke Afdelingen Kath. Nat. Bond v. EHBO ot Postbus 601, Rotterdam jaarlijks op zeker 1200 gesteld moet worden. Het tekort aan bevoegde leraren moet gezien worden als een uitvloei sel van de algemene behoefte aan academisch gevormden in ons land. Het zal daarom niet mogelijk zijn maatregelen te nemen, die uitsluitend het middelbaar onderwijs ten goede komen want in de stijgende vraag naar academici zal over de gehele lijn gelijkmatig voorzien moeten wor den. Renteloze voorschotten. De commissie adviseert het vol gende: 1. Renteloos voorschot aan allen, Gevangenen uit Rusland terug Met de internationale trein, die gisteravond om 8 minuten voor half negen uit Duitsland in Oldenzaal arri veerde, zijn vier Nederlanders aange komen, die uit Russische gevangenen- schap zijn vrijgelaten. Het waren D. Brasz, H. Rollema, Q. J. Jansen en H. ten Hoff. Alleen voor Ten Hoff, wiens vrouw in 194-9 hertrouwde, omdat zij meende dat haar man niet meer in leven was, waren enkele familieleden naar Ol denzaal gekomen. Hij zal voorlopig naar zijn zoon in Groningen gaan. Het. hele perron was door politie en marechaussee afgezet toen de trein binnenkwam. De vier mannen wer den in twee auto's naar het politie bureau overgebracht, zonder dat iemand de kans kreeg met hen te spreken. Daar werd aan de journalisten meegedeeld dat geen van vieren als fJarrestant zal worden besohouwd. Zij die op 1 October nog geen 25 jaar i zouden wel worden verhoord en me- waren en in September 1955 met een disch worden onderzocht. Daarom moesten zij de nacht in Oldenzaal doorbrei gen. Vandaag konden zij naar huis gaan. Over de politieke betrouwbaarheid van het viertal wilde men zich niet •uitlaten. De vier vrijgelatenen zelf vertelden, voordat de trein op Neder lands gebied kwam, dat zij geen NSB- 'ers en ook geen SS-ers zijn geweest. Jansen en Brasz zouden zelfs illegaal gewerkt hebben. Alle vier waren zij destijds door bemiddeling van een arbeidsbureau naar Duisland gezonden en daar te werk gesteld. De vier mannen zeiden voorts, dat Jansen en Brasz in Rus land ter dood werden veroordeeld. Hun vonnis werd later gewijzigd in zware dwangarbeid. Rollema kreeg 25 jaar dwangar beid, Ten Hoff 10 jaar. Gedurende hun verblijf in Rusland hebben zij in verschillende kampen gezeten. Eerst in Augustus kwamen zij in een kamp, waar zij elkaar hébben leren kennen. Dat was het kamp Fd- ma in Centraal-Rusland. Bij aankomst in Oldenzaal hadden zij er via Berlijn een reis opzitten van naar schatting 5.000 tot 6.000 km. met onderwijsbevoegdheid kan wor den verkregen. Voor ieder jaar na het behalen van de bevoegdheid waarin een betrekking bij het onder, wijs wordt vervuld, zal een vijfde deel van het voorschot worden kwijt gescholden. 2. Renteloos voorschot aan hen, niet ouder dan 35 jaar en werkzaam in een andere tak van onderwijs dan het V.H.M.O., die een studie kunnen gaan volgen voor een middelbare acte met onderwijsbevoegdheid. 3. Beurzen beschikbaar te stellen voor het volgen van de gesubsidieer de avondlycea. De commissie is van mening, dat deze eerste maatregelen vóór het be gin van het studiejaar 19551956 genomen dienen te worden. De ge maakte prognose heeft aangetoond dat de gehele toekomst van gymna sium en H.B.S. en de kweekscholen op het spel staat en daarmee ook het peil van het academisch onderwijs in de jaren na 1960. Andere maatregelen ter bestrijding van de noodtoestand heeft de com missie nog in studie. Gedurende de laatste jaren zijn tussen het rijk en de gemeente Den Haag onderhandelingen gevoerd om de bouw mogelijk te maken van een nieuw complex kantoor- en bedrijfs panden voor het staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf. Thans is in prin cipe overeenstemming bereikt. Als bouwterrein is uitgekozen 'n terrein ten Zuidoosten van de Maasstraat, niet ver van het regeringscentrum. De gemeenteraad van Den Haag heeft zich uitgesproken over het plan, en wel door het aannemen van een verordening. Deze verordening Persoonlijke verzorging arbeiders op werken Doelmatigheid en comfort Onder auspiciën van de werkge vers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf is een commissie „hygiënische voorzieningen" inge steld. Deze commissie heeft op korte termijn richtlijnen opgesteld, die bij alle belanghebende organisaties met instemming zijn ontvangen. Het bouwbedrijf, aldus de heer J. Dura Dzn., voorzitter van de raad van bestuur bouwbedrijf, beschikt thans over minimumnormen ten aan zien van schaftlokalen en sohaftwa- igens en hun inrichting, rijwielber- iging, privaten en urinoirs, wasgele genheden en drinkwatervoorziening. Naar doelmatigheid en comfort is gestreefd, zodat een behoorlijke ver zorging van de bouwvakarbeider bij de uitvoering der jaarlijkse werken tot een bedrag van 2 milliard gulden, ■verzekerd is. Dergelijke voorzienin gen bij de wegenbouw, die nog veel mobieler is dan de utiliteitsbouw, zijn in voorbereiding. SLACHTOFFERTJE VAN VERKEERSONGEVAL De 5-jarige Hendrika Klos, van de Spangensekade te Rotterdam, werd gistermiddag toen zij de Beukelsweg plotseling overstak, aangereden door een personenauto. In het St. Francis- cus Gasthuis is zij enkele uren later overleden. 29 Jaar in het vak Rüim vijf weken is de 39-jarige mevrouw H. B. v. d. Broek in het Wilhelmina Gasthuis verpleegd, nadat zij van een drankje een eetlepel had ingenomen. In de apotheek, waar het drankje volgens de gegevens van het doktersrecept was bereid, had de apothekers-assistente een vergissing begaan, waardoor in de drank een schadelijke vloeistof was gemengd. Bij het onderzoek bleek, dat mevr. v. d. Broek brandwonden aan de slokdarm had gekregen. Pas op 31 Aug. heeft de behandelende genees heer haar definitief genezen ver: klaard. Reeds 29 jaar was de thans 48-jarige apothekers-assistente in het vak. Het drankje voor mevr. v. d. Broek kon niet dadelijk klaar gemaakt worden, want eerst moest men daarvoor een preparaat van de fabriek laten ko men. Er werd een minder duur loco-pre paraat „diaethylendiamine" besteld en de volgende dag kwam een flesje, dat volgens het etiket „diaethylami- num" bevatte. De verdachte verklaarde ter zitting gedacht te hebben, dat dit een af korting was. Het dx'ankje was klaar gemaakt door een jonge assistente, volgens de berekening, die door ver dachte waren gemaakt, In zijn requisitoir zei de officier van Justitie, mr. W. B. J. Aberson, dat hier twee fouten zijn gemaakt: ten eerste door de fabriek en ten tweede door de verdachte, d'ie ver zuimd heeft de inhoud van het flesje te controleren. Mx\ Alberson sprak van „grove schuld" van de ver dachte en eiste een geldboete van 20 September a.s. uitspraak doen. In de omgeving van Goes is gister avond een man met zijn bromfiets in botsing gekomen met een van de tegenovei'gestelde kant komende vrachtauto. De fietser werd op slag gedood. Om zich tegen de hevige regenval te beschermen reed het slachtoffer met het hoofd over het stuur gebogen. Hoewel de chauffeur van de vracht auto herhaalde signalen gaf en op het laatste moment zijn wagen tot stilstand bracht, bleef de bromfietser doorrijden. Hij vloog met het hoofd tegen de auto aan. LATE REACTIE. De Haagse politie heeft iemand aangehouden, die bezig was met de haak van een hondenriem een ge parkeerde Duitse auto te bekrassen. Bij verhooor bekende hij op deze wijze 15 tot 20 Duitse auto's te heb ben beschadigd. Bij de politie waren reeds 12 aangiften binnengekomen. regelt de wijze van bebouwing van het onderhavige terx-ein. Tijdens de debatten werd critiek geuit op het plan van het,rijk. Waar om moeten hier vele woningen plaats maken voor een rijksgebouw?, zo werd gevraagd en dat juist in een tijd, waarin geschreeuwd wordt om woningbouw. De wethouder van Wederopbouw deelde mede, dat als het gehele plan voor de nieuwe staatsdrukkerij ge reed is, 199 woningen gesloopt zullen zijn. In het eerste stadium van het werk zal slechts de helft van deze woningen moeten verdwijnen. Ove rigens geloofde de wethouder niet, dat de afbraak direct zou beginnen. Gezien de verdere voorbereidende werkzaamheden en de mogelijke in vloed van de bouwstop kan het nog wel twee jaar duren, voordat slopen noodzakelijk is. Te hoge rente bij afbetaling Binnenkort kan een beslissing van de minister van Economische Zaken verwacht worden inzake de rente, die bij aankoop op afbetaling in rekening gebracht wordt. Er bestaan op dit gebied kartelaf spraken die er toe leiden, dat in vele gevallen een hogere rente wordt be rekend dan strikt genomen noodza kelijk is. In sommige branches zijn de winkeliers verplicht bij een aan koop op afbetaling 13 procent per jaar in rekening te bx-engen, het maximum dat de wet toestaat. Deze kwestie is reeds geruime tijd bij het ministerie van Economische Zaken in wi .studie. Indien minister Zijlstra vanl achterbalcon van 25 dagen^echtenis verVang«n door lining is dat hiertegen opgetredenwilde uitstapuen - zij was gebrek zd aagen neentenxs moet worden, kan hu de kartelrege- kig en gebruikte een stokje, waarmee De rechtbank zal xn deze zaak op lmg schorsen of de commissie Be- zij reeds op de straat steunde, ter- drijfsregelingen om advies vragen. wijl zij zelf nog op de treeplank stond WILDBAAN HOGE VELUWE TIJDELIJK AFGESLOTEN. Evenals andere jaren zal de wild baan van het nationale park de Hoge Veluwe wegens de bronsttijd der edelherten voor alle bezoekers geslo ten zijn van Maandag 19 September tot Maandag 15 October d.a.v. De autoweg, die door de wildbaan voert, zal overdag wel open zijn, doch het zal verboden zijn de wagen te verlaten en zich in Ihet terrein te begeven. Wielrijders en wandelaars hebben evenmin toegang. De direc tie rekent op aller medewerking om de rust in het terrein in de komende weken zoveel mogelijk te waarbor gen. Losgebroken kalf oorzaak ongeluk Een uit de wei losgebroken kalf sprong op de Vlijmensc weg plotse ling voor een motorfiets, die uit de richting Den Bosch aan kwam rijden. De berijder en de duo-passagiere maakten een ernstige val, waarbij de dame een zware ^xhedelbasisfractuur opliep. Haar toestand is zeer kritiek. De bestuurder liep slechts enkele on betekenende verwondingen op. Achterneef van Prins Bernhard vrijgelaten Onder degenen, die gisteren in Berlijn door de Sow jet-Unie vrijgela ten zijn, bevindt zich een familielid van Z.K.H. Prins Bernhard. Het secretariaat van Prins Bern hard maakt bekend, dat de naam van dit familielid luidt Siman Prins zur Lippe (niet Biesterfeld). Het is geen oom, dodlx een achterneef van Prins Bernhard. De Prins zur Lippe is of wordt niet naar Nederland ver voerd, doch is naar zijn familie in Erbach teruggekeerd. AANBESTEDING WEGENBOUW. Door Rijkswaterstaat is aanbe steed het maken van de aarden ba nen voor nieuwe gedeelten van de wegen 's-GravenhageRotterdam en YpenburgBurgerveen. (Rijkswe genplan '48 nr. 13 en 4a) en van het vex-keersknooppunt Ypenburg met bijkomende werken in de ge meenten Rijswijk (ZH) en Leid- schendam. De laagste inschx'ijver was S. A. Sanders' Aannemersbedrijf N.V. Rijswijk, met f 2.664.000. Hoogste N.V. Aannemingsmaatschappij voor heen Hillen en Roosen te Amster dam met 3.994.000. Er warden 18 in schrijvers. Dodelijk ongeval het gevolg De 73-jarige mevr. C. Klos werd op 3 Mei van dit jaar zo ernstig ge wond. toen zij bij het verlaten van lijn 16 in de Ruysdaelstraat te Am sterdam ten val kwam, dat zij nog diezelfde avond aan haar verwondin gen overleed. Op het moment, dat zij via het motorwagen ..in het dagelijkse leven van de mens zijn de vlooien zeer lastige beestjes, die de mens veel narigheid kunnen bezorgen, reden waarom zij door iedereen als „zeer ongewenst" be schouwd worden. .bij 't beoordelen van de vlo moet men rekening houden met verschillen de soorten vlooien. De mens, de hond, 't paard en de kat hebben, in- dien zij bezoek hebben van een dergelijk beest je, ieder een verschil lend soort op visite, dat voor de andere partij geen interesse heeft. het idee, dat de vlo spe ciaal op „zoet bloed" ge steld zou zijn, is beslist onwaar, daar de vlo niet over een eigen smaak- zin beschikt, maar toch zal men nooit een hon denvlo bij een mens vin den, welke stelling om gekeerd ook opgaat. ..de menselijke vlo, de pullex irritans. wordt aangetrokken door de speciale geur, die het menselijk lichaam ver spreidt, terwijl dit met honden- en paarden- vlooien hetzelfde ge val is. .bij een vlooienbeet of -steek wordt speeksel afgescheiden om het stollen van het bloed de springcapaciteiten van de vlo. die hij of zij verricht met de twee achterpoten (een vlo heeft drie paar poten), waarvan de springspie- ren zeer sterk zijn ont wikkeld. Een sprong van 50 ern lengte en 20 cm hoogte is dan ook zette de tram zich in beweging. De oude dame viel van de treeplank, werd over korte afstand meegesleurd en geraakte onder de bijwagen. Gisteren stond de 24-jarige conduc teur van de motorwagen terecht voor de Amsterdamse rechtbank, be schuldigd van te vroeg afbellen zon der zich er behoorlijk van overtuigd te hebben, dat alles veilig was. De verdachte vertelde, dat hij wel enige schuld voelt. Hij stond die avond op het voorbalcon van de tram en keek, nadat de tram vrij lang had stil gestaan terwijl het helemaal niet druk was buitenom om te zien of er soms nog passagiers wil den in- of uitstappen. Hij had niets gezien en had het sein voor vertrek gegeven. Hij kon niet door de tus sendeur kijken omdat die deur zwart gemaakt is. Ter zitting kwam de merkwaardige vorm van de wagens van lijn 16 ter sprake, die van voren en van achte den schuiner toelopen dan de wagens .zij trekken dan wagen tjes voort door middel van een zeer dunne me-, taaidraad, waardoor zij I Y?n de andere lijnen en dus gevaar- van het gestoken of ge beten voorwerp tegen te gaan en dit speeksel is het, dat de jeukende bult veroorzaakt, waar van men zoveel last on dervindt, indien dit reeds de tweede steek is, daar vaststaat dat de eerste steek of beet bij .geen wonder, dat zij derhalve ook als artis- ten vaak een plaatsje krijgen op de kermis, waar het vlooientheater voor het publiek een aparte bekoorlijkheid bezit. niet meer in staat zijn te springen, terwijl zij voor het sterke licht van de lamp angst heb ben en gaan lopen, waardoor de wagentjes worden voortgetrokken, terwijl de vrouwtjes, opgetuigd met papieren rokjes, hun befaamde danspasjes maken, al leen omdat de rokjes hun springbe wegingen belemmeren. als kermisartist mogen de vlooien het gewaar deerde bezoek van de mensen ontvangen, om gekeerd stellen wij geen prijs op het bezoek van dit irriterende beestje waarvoor een beetje DDT-poeder of 'n kopje heet water voldoende is, hoewel de vlo, levend onder gewoon water ge stopt. er na drie dagen weer even levend uit komt. lijker zijn. De officier van justitie vroeg 14 dagen gevangenisstraf tegen de con ducteur. De verdediger, mr. H. F. Heierman, vroeg de rechtbank een voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal in deze zaak op 20 September a.s. uitspraak doen. 4900 VERDUISTERD. De politie heeft een 39-jarige Ha genaar aangehouden, die zij reeds in Juli had aangehouden, doch na ver hoor weer had heengezonden. Hij werkte voor verzekeringsmaatschap pijen zonder in vaste dienst te zijn. Hij gaf 'de maatschappijen valselijk op dat sommige leden geroyeerd waren, doch ging rustig door de con tributies te innen. Bij zijn aanhouding in Juli bleek dat hij de maatschappijen voor 700 had benadeeld. Sinds Juli zijn nog meer aangiften binnengekomen en blijkt het totaal verduisterde bedrag 4900 te zijn.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5