mam Dooi (et litUULGM rtxy <L RIJNSTREEK Bustocht R.K. Invaliden Verfraaiing achterzijde Stadhuis jeugdleiders-cursussen van de L. A. beginnen weer Afscheid rector Christ* Lyceum WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 FLEURIGE BESTUURSDAAD. Een van de eerste bestuursdaden van de nieuwe commissaris van poli- tit was het plaatsen van een aantal bloemen en planten in de venster banken van het politiebureau. Het is nog: wel niet zover dat men met bloe men verwelkomd wordt of dat de po litie de blommetjes ook buiten gaat zetten, doch het interieur van het wat sombere gebouw wordt door deze actie aanmerkelijk opgefleurd. Tentoonstelling. m het Prentenkabinet in de Klok- steeg wordt Vrijdag a.s. een tentoon stelling geopend van Italiaanse en Nederlandse chiaroscuro-lhoutsneden uit eigen bezit. We tentoonstelling is tot 1 October op werkdagen van 1417 uur te bezichtigen. Pleisterplaats. Het Leidse stadsbeeld werd van morgen beheerst door twee glipper- tjes die een vaste dienst schenen te onderhouden van het Station naar de Stadsgehoorzaal. Met de regelmaat van een klok leverden zij tientallen goedgemutste heren af, die ter ver hoging van de feestvreugde een bon te rozet in het knoopsgat droegen. Het waren de leden van de Ned. Bond van Stucadoors, die Leiden als pleis terplaats voor een congres gekozen hadden. STUDENTENVERENIGING CATENA OP LANGE MARE. Op een gistermiddag gehouden persconferentie heeft de praeses van de Leidse Studentenvereniging Ca tena geprotesteerd tegen het feit, dat op de eerstejaarsdag geen plaats voor Catena is ingeruimd. De eerstejaarsdag, welke gisteren ter voorlichting van de aankomende studenten in Leiden gehouden werd, is georganiseerd door de stichting Pro Civitate, die Catena niet als stu dentenvereniging erkent. Catena is in 1952 opgericht door studenten die een gezelligheidsver eniging wensten in andere stijl dan het corps. Het studentenleven speelt zich af in de sociëteit „In de Ouden Mare- poort", Lange Mare 36. Het novitiaat begint op Maandag 19 September en eindigt 7 October met de inaugura tie van de nieuwe leden. Schilder bij de N. E. M. onder 2300 kg. bedolven In een van de nieuwe loodsen van de Nederlandse Electrolasch Maat schappij aan de Zoeterwoudseweg vond gistermorgen een tragisch on geluk plaats, dat het leven kostte aan de 47-jarige schilder J. S., wonende aan de Da Costastraat. Tijdens "het verrichten van werk zaamheden in de loods kantelde een aantal ijzeren platen. De schilder kwam onder de circa 2300 kilo wegen de last terecht en werd op slag ge dood. De E.H.D. vervoerde het stoffelijk overschot naar het Academisch zie kenhuis. Agenda Leiden WOENSDAG Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG: Ontvangst Nieuwe Tonge. 11 uur v.m. Stadhuis. VRIJDAG: Opening Leidato. 2.30 uur. Stads gehoorzaal. TENTOONSTELLINGEN. Italiaanse en Nederlandse chiaros- curo-houtsneden uit eigen bezit (9 Sept.1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Kok Rapen burg 9 Tel. 24807, de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48 Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapark 8 Tele foon 26274. BIOSCOPEN. De films van de week van 29 September zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Geen geld en toch veel zorgen", volwassenen. Lido: „Gezworen kameraden". 18 jaar. Luxor: „Haat", 14 jaar. Trianon: „Bei dir war es immer so schön", 14 jaar. Rex: „De ondergang van Meta- luwa", 14 jaar. (Donderdag: „Na ons de zondvloed", 18 jaar). DIPLOMA REDDINGSBRIGADE. Vorige week werden door enige leden examens afgelegd voor diplo* ima's van de Koninklijke Nederland se Bond tot het Redden van Dren kelingen. Aan alle opgekomen candi- daten kon het diploma worden uit gereikt, te weten: diploma A: mevr. J. P. StoutenBatenburg. Kust- waohtdiploma: mej. T. van Dorp, mevr. J. P. StoutenBatenburg, de heer A. Linschoten en de heer G. P. Wijtema. PROF. DR. R. A. J. VAN LIER NAAR WAGENINGEN. Bij Kon. besluit is prof. dr. R. A. J. van Lier te Leiden met ingang van 20 September aangesteld als hoogleraar in vaste dienst aan de Landbouwhogeschool te Wageningen om onderwijs te geven in de empiri sche sociologie en sociografie. Burgerlijke Stand Geboren: Sophia, d. v. W. F. van Tongeren en S. Cornet; Abraham, z. v. A. Stapper en W. P. van Es; Ange- nieta, d. v. A. de Mooij en A. Kralt. Ondertrouwd: G. J. Jonk en E. de Leeuw; F. J. Breedeveld en J. A. M. van Kuijk; J. W. v. d. Drift en J. E. M. Ruigrok; B. J. Leget en A. A. G. Labordus; J. A. v. Goozen en T. A. M. van Leeuwen; W. H. Vriend en G. de Jong; H. Peute en C. A. A. de Jong; J. Selier en R. H. Voogt; A. J. Devilee en E. Schlatter; B. W. Belt en E. A. Kok; M. Karstens en E. M. Vlasveld; W. F. H. Tuinhof de Moed en G. A. Vermeulen; M. de Wekker en T. de Ru; C. G. Spie renburg en E. H. Kwestroo; D. v. d. Tuijn en T. van Zeist; J. Q. de Graaf en C. C. v. d. Kwartel; T. W. Pet en C. W. Snoeker; A. P. de Bus-schere en E. de Wekker; J. Muusse en E. W. van den Bos; W. Hüner en W. van Rijswijk; M. J. van Dijke en T. M. van Putten. Getrouwd: M. N. van Duivenboo- 3en en E. W. van den Oord; F. van Dorp en I. A. van Loo; N. v. d. Lin den en B. A. de Ligny. Overleden: J. Wijts, man 35 j.; J. van Dijk, wednr. 86 j.; B. M. M. Hendriks, zoon, 2 weken. Om 7 uur al gistermorgen koersten twee bussen door Leiden op zoek naar klanten voor een gezellige tocht door Noord- en Zuid-Holland. Deze „klanten" werden gezocht on der de invaliden van Leiden want het was een reisje dat door de R.K. Invalidenbond „St. Liduina" was uit gestippeld. Te acht uur waren allen in de bussen verzameld en in opge wekte stemming verliet men de Sleu telstad in de richting Den Haag. Bij De Bataaf ontscheepten zich de rei zigers voor een kop koffie. Vervol gens richtten de bussen zich naar het Oosten ?n na een uurtje bussen pas seerde men de wallen van Montfoort. Warme maaltijd, stond hier op het programma, met warmte door alle deelnemers genoten. Rest nog de vermelding van de prachtige tocht naar Bloemendaal en het kopje thee, dat in „Het Kopje" genoten werd. Te acht uur iedereen thuis en tevreden. Morgen zal het gemeentebestuur van Nieuwe Tonge aan de Leidse bevol king enkele bloembakken aanbieden, die een blijvend aandenken vormen aan de hulp die de stad Leiden het getroffen dorp verleende. Reeds vandaag zeiden de eilandbewoners met bloemen wat hun burgemeester morgen tijdens de ontvangst op het stadhuis met woorden nog eens extra zal onderstrepen. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. VOOR MISHANDELING BEBOET. De Haagse Politierechter veroor deelde conform de eis de niet ver» schenen uitvoerder S. P. D. uit Nun- speet tot 30,boete of 15 dagen wegens mishandeling en wees een civiele vordering van 66.25 toe. De verdachte had op 12 Mei j.l. te Oegstgeest de heer D. zo'n klap in het gezicht gegeven dat een tand af brak en moest vervangen worden door een stifttand. „Iedereen is bang voor hem", vertelde de civiele partij. De ruzie was ontstaan omdat ver dachte het niet kon verkroppen, dat de heer D. rapport zou opmaken van nalatigheid in verdachtes werk. De verd. had de feiten toegegeven. Hij zou door drukke werkzaamheden erg overspannen zijn geweest. VOOR BURENRUZIE ƒ20 BOETE. Tijdens een burenruzie op 1( April j.l. had een hulpmonteur uit Sassenlheim iemand geslagen thans werd hij hiervoor bij verstek door de Haagse Politierechter ver oordeeld tot ƒ20,— boete of 10 da gen conform de eis. De verdachte was al meermalen veroordeeld we gens vermogensdelicten en ook al tweemaal wegens mishandeling. OVER KAL VERENRUGGEN HEEN WERD RAAR SPELLETJE GESPEELD. De Haagse politierechter behandel de bij verstek de zaak tegen een ar beider uit Nieuwkoop. Deze was in Juni 1954 by een boer komen vra gen of deze nog vette kalveren wilde verkopen. De boer was bang voor de betaling, waarop verdachte in strijd met de waarheid zou hebben gezegd samen te werken met iemand, die de toer wel vertrouwde. Verdachte zou twee vette kalveren op de markt la ten wegen en op grond van de weeg briefjes zou worden betaald. De ver dachte kwam echter niet opdagen; zodat de boer er op uit moest voor Uitgebreid programma Maandagavond a.s. te 8 uur Worden in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk weer „beurshoekjes" ge vormd, waarin de verschillende do centen van de a.s. jeugdleiderscur sussen van de L.J.A. aan belangstel lenden iets van hun afdeling zullen vertellen. Algemene voorlichtingsavond wordt dit genoemd. Na het enorme succes van de cur sussen in. het afgelopen seizoen heb ben de organisatoren het programma weer aanmerkelijk uitgebreid. Ook van de „Taca 55" heeft men veel ge leerd. Naar aanleiding van ervarin gen daarmede opgedaan heeft men bijv. een cursus „beter muziekbegrip" ingevoegd. Henk Briër zal aan de hand van muzikale voorbeelden de beginselen van de passieve en actieve muizekbeoefening bespreken. Tien punten vermeldt het program ma. De cursus „theorie en praktijk van het groepswerk groeps dynamica" ir onder deze speciaal geschikt voor de leiders, die een coördinerende taak he/bbén, die een stuk verantwoording dragen en dieper op de dingen wen sen in te gaan. Drs. J. A. Stalpers van de R.K. School voor maatschappelijk werk te Den Haag zal deze cursus leiden. Naast hem staat dr. A. van Biemen, directeur van de arbeidersgemeen schap der Woodbrokers. Zoals bekend zijn deze cursussen op een zo breed mogelijke basis gegrond vest. Cursisten worden verwacht uit alle richtingen, van alle gezindten. De cursus „handenarbeid in vrije expressie" wordt dit jaar opnieuw gehouden en tevens vervolgd door een handenarbeidcursus, die opleidt tot het B-diploma. Deze vervolgcur sus is voor de twintig candidaten, die het vorig jaar met goed succes het examen hebben afgelegd. Voorts vermeldt het programma de onderdelen: spel en sport in het jeugdwerk, waarin als korte cursus sen zijn ingevoegd: volleybal, micro korfbal en basketbal, geleide ex pressie in woord en gebaar, o.l.v. me vrouw A. van VrieslandCanivez, vrije dramatiek, toneel en lekenspel, zang onder leiding van Herman Stenz (Hoor de muzikanten), een korte cursus voor hen, die met het probleem film en jeugd in aanraking komen, geleid door de heer Wielek en pater Sasse van Ysselt. O. F.M. Tenslotte een cursus van tien lessen binnen- en buitenspelen. Wilt U iets weten? Vraag: Route per bromfiets van Voorhout naar Venray; hoeveel km? Antwoord: Voorhout, Leiden, Ha- zerswoude, Boskoop, Gouda, Schoon hoven, Gorinchem, Woudrichem, Aal burg, Vlijmen, Den Bosch, Veghel, Gemert, Overloon, Venray; afstand: 160 km. Vraag G. H. D. Ik wil bessenje never maken. Wat heb ik daarvoor nodig? Antwoord: Per 500 gram vruchten ongeveer 350 gr. suiker en wat ci- troenschijfjes. De vruchten wassen, met de suiker vermengen en in de fles overdoen. Een paar citroen schijfjes er tussen leggen en zoveel jenever toevoegen, dat de vruchten onderstaan. De fles goed afsluiten. Laatste Berichten zijn geld. Hij kreeg twee briefjes, op één waarvan 144 kg. was aangege ven. Later bleek dat de doorslag an dere cijfers bevatte dan het origineel, n.l. 154 kg. Verd. ontkende echter te hebben geknoeid. Hij had tot dus verre geen van beide kalveren be taald en de boer wacht nog steeds op de hem toekomende 600, Het gerechtelijk laboratorium had bevestigd dat er vroeger een vijf op de plaats van de vier had gestaan op de doorslag. Ten laste gelegd was nu dat gebruik was gemaakt van een vals stuk. De officier van justitie eiste een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd en be taling van 600 aan benadeelde bin nen een jaar, alsmede 50 boete of 20 dagen. De politiereohtr veroor deelde verdachte tot twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en betaling van de schade binnen twee jaar. ZIGZAGGEND OP HET RAPENBURG. Een niet verschenen transportar beider uit Leiden was voor de Haag se Politrechter gedagvaard, omdat hij op 6 Mei j.l. qp het Rapenburg had gefietst, terwijl hij zodandg on der invloed van sterke drank ver keerde dat hij niet in staat moest worden geacht zyn rijwiel naar be horen te besturen. De verbalisant had verklaard dat Van K. zigzag gend reed en verdachte zelf had ver teld vijf glazen jenever te hébben gedronken. De bloedproef had een alcoholgehalte van 1.30 pro mille aangegeven. Overeenkomstig de eis werd verdachte veroordeeld tot 25,boete of 10 dagen. België viert vandaag de 25ste ver jaardag van koning Boudewijn, die nu vier jaar heeft geregeerd. In de Belgische hoofdstad hangen talrijke vlaggen uit. De koning viert zijn ge boortedag in het kasteel Ciergnon in de Ardennen, waar alle leden van de Belgische koninklijke familie thans bijeen zijn. NEDERLANDSE ROODE KRUIS HELPT PAKISTAN EN INDIA Het Nederlandse Roode Kruis heeft naar aanleiding van de overstromin gen in Pakistan en India een speciale girorekening geopend. Zij, die hulp willen verlenen aan de slachtoffers van deze ramp, kunnen hun bijdra gen storten op girorekening nummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis Over de wijze, waarop Nederland hulp zal verlenen, zal ovèrleg worden gepleegd met de Liga van Rode Kruisverenigingen te Genève. JEUGDIGE AVONTURIER UIT DUITSLAND IN AMSTERDAM AANGEHOUDEN. Om half vijf vanochtend stond er tot verwondering van de andere pas sagiers een 15-jarige jongen op de iBuiksloterpont over het LJ, die er zich kennelijk niet thuis voelde. Hij werd even later aangehouden en naar het bureau Warmoesstraat ge bracht. Daar kwam een heel verhaal los, dat later gedeeltelijk onwaar bleek te zijn. Hij vertelde dn een dorp bij Sittard te wonen en met enig spaar- igeld plus enkele tientjes, die hy van zijn vader zou hében gekregen, ter wijl deze met zijn overige familie een reis naar Berlijn ging maken naar Amsterdam te zijn gekomen. De jongen werd gefouilleerd. Men trof bijna 70,op hem aan, een nieuw polshorloge, een nieuw dolk mes, een nieuwe staaflantaarn, een nieuw luohtpistool met een doosje kogels, een nieuwe atlas van Neder land en een doosje sigaretten. Boven dien had hij nog twee bagagebonne tjes van de spoorwegen. Toen een rechercheur de bagage bij het sta tion ging halen, kwam daaruit nog een heel arsenaal van jongens-speel- igoed te voorschijn: bouwdozen, een autospel en nog meer luchtpistolen, De politie van het bureau War moesstraat belde vervolgens de rijks politie bij Sittard op en kwam aldu6 te weten, dat de jongen waarschijn lijk een Duitse kennis was van een Nederlandse familie, bij wie Zon lavond omstreeks 9 uur was ingebro ken. De jongen vüel toen door de mand. Hij had bij deze Nederlandse kennissen 300 weggenomen en een nieuwe guitaar. Hy was blijkbaar clandestien de grens over gekomen en is thans overgegeven aan de Am sterdamse kinderpolitie. heer M. A. Taal tot opvolger van drs. Scherpbier geïnstalleerd. Alle spre kers wijdden aan zijn adres vriende lijke en bemoedigende welkomst woorden. BOSKOOP Volgens in Athene ontvangen be richten is vandaag de staat van be leg afgekondigd in Istanbul en Izmir, waar zich gisteravond ongeregeldhe den hebben voorged'aan. ALPHEN AAN DEN RIJF Na sedert 1937 verbonden te zijn geweest aan het Chr. Lyceum te Al phen a. d. Rijn werd Dinsdagmorgen afscheid genomen van rector drs. A. J. Scherpbier. Bij dit afscheid, dat in de sfeervol ingerichte gymnastiek zaal onder veel belangstelling plaats vond, hebben velen hun waardering jegens de rector betuigd. De heer Scherpbier was geen man die zich opsloot in de sfeer van het onderwijs. Hij heeft door zyn pretti ge omgangsvormen, door zijn blij moedig karakter en zijn bereidwillig, heid jegens ieders wensen en verlan gens, in Alphen a. d. Rijn zeer vele vrienden gekweekt. Maar boven alles domineerde zijn grote liefde en vooral zijn grote we tenschap, welke hij beide onvermoeid in dienst stelde van het onderwijs. In kringen van het onderwijs, ly ceum of mulo, glo of vglo wordt hij geprezen en velen heeft hij, ook bui ten deze uitgebreide kring aan zich verplicht om zijn adviezen èn raad èn daad. Als rector heeft hij het Chr. on derwijs voor de Rijnstreek tot grote bloei gebracht. Dit werd tot zijn grootste verdienste gerekend door het schoolbestuur, welks voorzitter, de heer B. Lemkes verklaarde, dat het aantal geslaagden aan het Lyceum steeds groter was dan het landelijk gemiddelde. De inspecteur van het onderwijs, die door omstandigheden niet aan wezig kon zijn. schreef, dat het heen gaan van de heer Scherpbier een groot verlies is, want hij had zowel de belangen van leraren als van leer lingen altijd goed behartigd. Van het schoolbestuur kreeg de heer Scherpbier een koffer-schrijf machine, mevr. Scherpbier een bloemstuk samen ontvingen zij een kamerameublement. Namens het curatorium voerde mr. R. H. Samson het woord. Spr. be lichtte de algemene grote genegen heid voor de persoon van de schei dende rector en de waardering voor diens werk. Hij dankte hem hiervoor en bood mevr. Scherpbier een broche aan. De heer Van 't Lam, inspecteur voor de lichamelijke oefening bij het M.O., die mede namens het rijks- schooltoezicht sprak, gewaagde met zeer veel waardering over de samen werking met de heer Scherpbier, die tal van vernieuwingen en uitbreidin gen in de laatste jaren mocht mee maken. Terloops werd door hem aan getipt het streven naar een tweede gymlokaal en een sportterrein wat dichter bij de school gelegen, waar voor de medewerking van het ge meentebestuur werd ingeroepen. Drs. A. W. Begemann, die namens het lerarencorps sprak, karakteri seerde de scheidende rector als een man met een onverwoestbare blij moedigheid. Nooit was hij gedepri meerd, ook niet toen de bezetter in de oorlogsjaren onaangename maat regelen oplegde. Hij heeft veel voor het leraren corps betekend, zei spr., die hem een vaderlijke vriend noemde. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. hem een fauteuil aan. Namens de leerlingen werd af scheid genomen door Jan Schipper. Als laatste sprak burgemeester Ed. C. Witschey, die de verzekering gaf, dat het gemeentebestuur groot res pect heeft voor wat de heer Scherp bier op onderwijsgebied tot stand heeft gebracht. Die waardering onderstreepte spr. met de aanbieding van de zilveren- ere-penning van de gemeente voor lofwaardige werkzaamheid op onder wijsgebied in de gemeente. Drs. Scherpbier dankte in zijn be kende eenvoud alle sprekers en voor de geschenken, mede namens zijn echtgenote. Zijn bescheidenheid cul mineert wel het duidelijkst in de woorden die hij tot burgemeester Witschey richtte: 'wat heb ik gedaan dat ik zó'n onderscheiding mocht ont vangen. en in zijn advies dat hij gaf aan drs. Begemann, de conrector: be waar een klein beetje vriendschap voor ons en geef het grootste deel aan mijn opvolger. Hij dankte voorts de administra teur, de heer N. F. v. d. Linden, de concierge, de heer A. Groeneveld (te vens vele jaren amanuensis van de school) en de huidige amanuensis, de heer C. Geerlof. Tijdens deze bijeenkomst werd de Maandagavond j.l. vond in de zaal van „De Landbouw" weer een grote gebeurtenis plaats, omdflt aan een zevental dames en twee heren het diploma E.H.B.O. werd uitgereikt. Na een welkomstwoord van de voor zitter van de afd. Boskoop van de EHBO, de heer C. van Veen. reikte de docent, dr P. J. de Wilde de di ploma's uit. Hij zei, dat alléén door voortdurend oefenen, de geleerde lessen niet worden vergeten. Het diploma ontvingen de dames: N. van Leeuwen-Hoogendoorn; C. E. van Capel: C. van Leeuwen, N. van Vliet, A. Ramp, G. van der Werf, E. P. Spaargaren en de heren: J. La pair, J. Francken. Estafetteloop. Dé estafetteloop welke Zaterdagmiddag a.s. door de buurtvereniging „De Gouwekant" gehouden zou worden, vindt wegens een te geringe deelname geen door gang. De wisselbeker welke voor de ze estafetteloop beschikbaar gesteld was, werd tweemaal gewonnen dooi de buurtvereniging „Het Zuiden" en eenmaal door de buurtvereniging „B.C.-straat", welke dus op het ogen blik de beker bezit. Het bestuur van ,De Gouwekant" heeft gemeend de beker voor een jaar toe te moeten kennen aan ,Het Zuiden". Een buitengewoon sportieve geste van „Het Zuiden" heeft de „B.C.- straat in de gelegenheid gesteld toch in het bezit van de beker te komen. Daartoe zal er op 10 September een estafetteloop georganiseerd worden tussen een ploeg van Het Zuiden en een team van de B.C.-straat, met als inzet de Gouwekantbeker. Zo doende zal er Zaterdagmiddag be halve de kinderspelen en de Rorvde van het Zuiden ook een estafetteloop gehouden worden. W. Huisman naar Boskoop. Tij dens de ledenvergadering van de damclub Boskoop werd besloten om met ingang van 5 Sept. met de jaar lijkse onderlinge competitie aan te vangen. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werd gekozen de heer J. Burggraaf, die de plaats zal ne men van de heer Jac. smaker die zich niet meer herkiesbaar stelde. Ter gelegenheid van het 4e lus trum is de heer W. Huisman bereid gevonden om op 23 September a.s. een simultaan te spelen tegen onge veer 40 spelers. De heer Huisman zal ook één of twee blindpartijcn spelen. Dammen. In de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Boskoop werden de volgende- par tijen gespeeld. Groep 1: Jac. SchoemakerW. D. van Es 20; J. MesmanJ. Burg graaf 11; T. A. VenemaA. Ne- derhof 2—0; Jac. SchoemakerW. D. van Es 11. Groep 2: J. van TolTh. van Eek 20; D. W. de ZeeuwAnt. Trimp 20; J. van EsW. A. v. Otterloo 11; H. GlazenborgT. Quast 20; H. Trimp—W. Nederhof 1—1. HAZERSW0UDE Hooibroei. Gistermiddag consta teerde de commandant van de brand weer, de heer W. J. Dekker, bij het peilen van het hooi in de hooiberg van de veehouder S. Hoogeveen in het Westeinde, dat het in' zo'n broeie rige toestand verkeerde, dat er elk moment brand kem ontstaan. Direct rukte de brandweer uit en stond ge reed om wanneer het nodig was op te treden. De veehouder was met zijn arbeider al bezig een gat in het hooi te maken, doch daar zij hun koeien moesten gaan melken, nam de brand weer hun werkzaamheden over. De ze hadden nauwelijks een meter diep het hooi weggehaald of de vlammen sloegen omhoog. Direct werd de mo torspuit in werking gesteld en was men spoedig de brand meester. Met vereende krachten werd toen het hooi uit de berg gehaald. De brand weer hield een oogje in het zeil. Bur gemeester Den Hollander en wethou der Kaptein waren op het terrein van de brand aanwezig. ZOETERMEER Nog een vereniging geliquideerd. Het nieuwe winterseizoen zet voor katholiek Zoetermeer niet al te best in. Niet alleen, dat de schaakver eniging „Zoetermeer" van het toneel verdwenen is, ook de vorig jaar op nieuw opgerichte zang- en toneelver eniging „Excelsior" is naar men ons mededeelt, weer ontbonden. Het de buut van deze vereniging het vorig jaar wat betreft de afdeling zang, onder leiding dirigent Van Veen, was goed. Het optreden van de toneelaf deling onder leiding van de heer N. v. d. Brink was prima en hield belofte in voor de toekomst. Wat ook de reden geweest mag zijn, het heengaan van deze vereniging, die zeer zeker bijdroeg tot verheffing van het culturele peil van het amuse ments- en ontspanningsleven voor katholiek Zoetermeer valt te betreu ren. Z0ETERWGUDE Cursus. Vrijdag 16 Sept. begint in het parochiehuis een aantrekke lijke cursus voor dames. Bekwame docenten verzorgen de lessen en de kosten zijn bijzonder laag. Zie voor bijzonderheden de advertentie. Marktberichten WOERDEN. 7 Sept. Kaas. Aan- gevoerd 204 partijen. Eerste kwali teit 2.232.29; tweede kwaliteit 2.152.22. Extra kwaliteit tot 2.48. Handel matig. TER AAR. 6 Sept. Groente. Augurken: fyn 0.59, fijnbasterd 0.34, basterd 0.35, grof 1 0.18—0.20, grof A 0.26, CD 0.14, id. afw. 0.06, E 0.03 0.05, alles iper kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3