RIJNSTREEK Het stille seizoen komt met rasse schreden nader En hij sprong het raam uit ulNSDAG 6 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Voor het afbre ken van het vroegere Hotel „De Ver gulde Wagen" aan de Raadhuisstraat, t/o de nieuwe Alphense brug, hebben bij de hedenmorgen gehouden aan besteding ten raadhuize ingeschreven: fa. Oudens en Turkenburg, Alphen aan den Rijn 7500.—. (te ontvangen van de gemeente), N. v. d. Akker te Zopterwoude 7400.(id.), fa. H. Hoek en Zonen te Badhoevendorp 93Ö0.(id.), fa. Van Dijk en Leeuwis te Dordrecht 1000.—. (id.), fa. Fennema te Baambrugge f 8300. (id.). De gunning is aangehouden. Uitbreiding van bestuur van Alphia. Er bestond gisteravond voor de ledenvergadering van de voetvalver. „Alphia", welke gehouden werd in de zaal van café-restaurant Zomer- zorg grote belangstelling, zodat toen de heer A. Post als 2de voorzitter (de heer C. P. Mulder was wegens ziekte verhinder) een welkomstwoord sprak, de zaal tot de laatste plaats bezet was. In zijn welkomstwoord memoreerde spr. nog het behaalde derde klasseschap en wees in dit ver band op de verantwoordelijke taak welke hiermede op de schouders van de eerste eltalspelers rust. Ook bracht spr. in herinnering, dat het 2de elftal nu stellig het verloren terrein zal dienen te heroveren n.l. de res. 3de klasse van de K.N.V.B. De notulen gelezen door de secr., de heer P. C. Bouthoorn werden ver volgens goedgekeurd. De heer Post sprak een woord van dank tot de he ren W. Vet en W. de Pater die op zo'n buitengewoon verdienstelijke wijze geheel belangeloos de kleedkamers voor de scheidsrechters vergroot heb ben. Tevens werd de vergadering me degedeeld, dat de heer A. Sampiemon als bestuurslid bedankte teneinde zich geheel te kunnen geven aan de jeugdafdeling. Na een korte discussie over het al of niet opnieuw in het leven roepen van een eltalcommissie werd beslo ten het bestuur met twee leden uit te breiden en de elftallen opnieuw door het bestuur te laten samenstellen, met de heer A. Post als elftalleider. In het bestuur werden gekozen de 'heren Ohr. Paling, N. Schellingerhout en H. Dweelaard. Als voorz. van de K 55 (Konijnen verkoop-actie) en deelde de vergade ring mee, dat op 17 December a.s. de grote verkoopavond weer zal worden gehouden. In principe wordt besloten Pink steren 1956 de uitnodiging te aan vaarden een wedstrijd te gaan spelen met het eerste elftal in Niederbrechen bij Limburg aan de Lahn in Duits-, land, terwijl deze club dan met Pa sen 1956 in Alphen een wedstrijd aan de Heul komt spelen. Op voorstel van de heer Bouthoorn zullen er in de cantine weer een aantal kaartavonden georganiseerd worden. Na nog woor den van dank gesproken te hebben tot de heer Sampiemon en een op wekkend woord van de oefenmeester met het oog op de training sloot de heer Post deze prettige vergadering. Per 1 September werden tot leraren aan de Chr. Technische school te Alphen aan den Rijn benoemd de heren: J. Goudappel uit Vlaardingen en C. Notenboom uit Klaaswaal. Bei den genoten hun opleiding aan het Nederlands Centrum voor opleiding van leerkrachten bij het N.O., te Rotterdam. Geboren: Jan Cornelis, z. v. C. Huis man en E. van der Vlist; Yvonne Maria, d. v. Q. Wortman en C. M. v. Egmond; Joseph Huibertus, z. v. H. G. M. v. Leeuwen en P. G. van Ful pen; Dirk Hermanus Sas, z. v. D. de Bruijn en T. Keledrman; Geesje, d. v. N. Oelius en Ch. A. Bloos; Hilligje Lucia, d. v. A. J. Boerman en T. Harskamp; Gerarda Catharina, d. v. H. D. van Ettinger en H. J. Stapper. Ondertrouwd: Leonardus Neder - hoff, 25 j. en Johanna C. L'Amie, 22 j.; Teunis van Hans wijk, 27 j. en Jo hanna Fijn, 25 jaar. Getrouwd: Bernardus J. Pols, 27 j. en Jarinie Gesman, 25 j.; Hendrik Alphenaar, 22 j. en Catharina J. Broer, 19 j.; Albertus Derksen, 20 j. en Maria H. C. de Bruijn, 21 j.; Jo hannes Schellingerhout, 29 j. en Lijn tje van der Plas, J3 j.; Anton Duyven- dak, 25 j. en Gerrarda W Boot, 25 j.; Toon Noorlander, 32 j. en Hermina B. Schellingerhout, 32 jaar. Overleden: Josijntje Achterberg, wed. van: A. W. Bouman, 70 j.; Abra ham v. Vliet, 2 dagen; Nehie Donker, 23 maanden. ALKEMADE Gemeenteraad. De raad der ge meente Alkemade is tegen 12 Sept. a.s. bijeengeroepen voor een open bare vergadering, welke des namid dags te 20 uur zal aanvangen. Agen da o.a.: Verzoeken om subsidie door diverse Mil. Tehuizen. Verzoek vani de commissie te Rijp wetering om be schikbaarstelling van gelden voor een plaatselijke zwemgelegenheid. Verzoek Nat. Hoofdkwartier Kath. Jeugdbeweging om subsidie voor de opgerichte Don Bosco Levensschool te R.A.Veen. Verzoek om subsidie door Voetbalver. Wet. Boys te O. We tering. Verzoek om verhoging der geldlening door het R.K. Armbestuur te R.A.Veen, i.v.m. nieuwbouw kleu terschool. Vaststelling verordening op de brandweer. HAZERSW0UDE Rode-Kruis-avond. Het Ned. Rode Kruis afdeling Leiden gaf een geslaagde filmavond in de gymnas- tikzaal van de Dorpsschool. De heer De Koning sprak een kort openings woord, waarin hij de aanwezigen op wekte zich beschikbaar te stellen als donor Hierna werd een korte.teken film vertoond, gevolgd door een film over de jaarlijkse reizen van „Hotel Staverden". Hierin werd duidelijk het vele werk, dat het Rode Kruis doet voor schronische zieken, die beurtelings in de gelegenheid worden gesteld, een week lang over de Neder landse rivieren te varen. Als hoofd film werd vertoond „Het licht dat verdween". Een ontroerende film. In de pauze werd een verloting ge houden. Het batig saldo van deze avond bedroeg ongeveer 150. De reisduif. Wedvlucht jonge dui ven vanaf Tilburg, afstand 69 km. In concours waren 44 duiven. Deze wer den gelost om 13.30. Aankomst eerste duif om 14,49.05 met een snelheid van 874 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconsta teerd om 15.14.48 met een snelheid van 660 meter per minuut. Uitslag: W. v. Veen 1, 2, 3, 4; P. v. d. Male 5, 7, 8, 12, 14; W. G. de Jough 6, 10, 11; P. J. Fase 9, 15. Tevens hield zij een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Maxence. Dit was de laatste vlucht met jonge dui ven. Afstand: 340 km. In concours waren 12 duiven. Deze werden gelost om 9.30 uur met Z.W. wlr.d en gred weer. De eerste prijswinnende duif bereikte zijn hok om 14.45.13, met een snelheid van 1080 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 15.10.45 uur met een snelheid van 1003 meter per min. Uitslag: 1. P. v. da Male; 2. W. G. d. Jongh; 3. Jac. v. Veen; 4. P. J. Fase. Kampioen jc ïge duiven werd: 1. P. J. Fase; 2. W. G. de Jongh; 3. Jac. van Veen. Duif-kampioen werd P. J. Fase met duif Hol-55-368206. LEIDERDORP Gisteravond, omstreeks tien uur, is op de Hoge Rijndijk, hoek Brugge- straat, een vrachtauto komende uit de richting Leiden, op een stilstaande luxe auto gereden met het gevolg dat deze laatste een klap kreeg waardoor de auto dwars over het naast de weg lopende fietspad vloog en in de ijzeren afrastering langs de weg bleef steken. In de luxe wagen zaten vier perso nen waarvan de chauffeur juist even stopte om op de wegwijzer te kijken toen de achteropkomende vrachtauto bij het passeren de luxe auto raakte en deze aan de linkerzijde zwaar be schadigde. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden met de schrik vrij en ook het fietspad was verlaten, zodat dit ongeluk, wat menselijke ongevallen betreft, buitengewoon goed afliep. De vrachtauto-chauffeur reed na de botsing gewoon door. De chauffeur van een achter de vrachtwagen rijdende auto, die het ongeval zag gebeuren, reed de vracht auto achterop en liet hem stoppen. Toen men hem van de botsing ver telde verklaarde hij niets te hebben bemerkt, hetgeen onverklaarbaar is want de botsing kwam wel zo hevig aan dat de luxe wagen van achter aan de linkerzijde finaal openscheurde. De verkeerspolitie, spoedig ter plaatse, zal deze puzzle wel weten op te lossen. Geb.: Jacoba Egidia Gerrarda Maria, d. v. H. Vervloet en J. W. van Es; Robert Ferdinand, z. v. W. F. Karstens en C. M. de Jong; Jacob Maria, z. v. D. Brugmans en A. M. Redegeld. Ondertr.: J. F. Viertelhauzen, 26 j., en S. Beurze, 24 j.; M. Kuipers, 31 j., te Delft, en L. M. A. Verduin, 28 j. Getr.: J. H. Otten en M. H. van Houwelingen; J. van Winkel en M. Mensink. LEIMUIDEN Rode Kruis. Zaterdagavond hield de afdeling van de Rode Kruis- filmdienst in de zaal van de familie Sneeboer een propaganda-avond, die, evenals voorgaande jaren, geslaagd genoemd mag worden. De burgemeester, de heer J. A. Bakhuizen, kon in zijn openings woord de vele aanwezigen, die de zaal vrijwel geheel hadden bezet, een har telijk welkom toeroepen. Spreker wees er op, dat door het Rode Kruis, veel nuttig werk wordt verricht tot' heil van de lijdende mensheid. Dev. vreugde, die de zieke mens zo drin-1 gend nodig heeft, kan ons Rode Kruis hen doen beleven. Onder anderen maken velp zieken de jaarlijkse boot-l tocht mee over meren en rivieren in' Nederland. Zeer veel wordt er dan genoten door hen, die dag in dag uit aan hun bed gekluisterd zijn. Maar niet alleen dit doet ons Rode Kruis, doch veel meer wordt gedaan om hetj leed enigszins te verzachten. Evenals steeds werden ook op deze avond in het vroege seizoen weer j goede films vertoond. In het voorpro- f gramma werd de film „Geeft hun het i licht terug" vertoond. De boeiende I hoqfdfilm „Bright Victory" of „Het' licht dat verdween" viel zeer in de smaak van de talrijke belangstellen den. Gewoontegetrouw werden er weer loten, waarvan de opbrengst voor het helpende Rode Kruis be stemd is, gretig verkocht. De op brengst hiervan bedroeg 65.50. Op 6 September gaat de Opper wachtmeester C. Versluis de gemeen te verlaten in verband met overplaat. sing naar Leiderdorp. De heer Ver sluis was een gezien politieman en heeft zich de laatste jaren zeer ver dienstelijk gemaakt bij de oprichting en activiteit van de afdeling Veilig Verkeer, waarvan hij secretaris was. Uitstapje K.A.V. De georgani seerde Kath. Arbeiders Vrouwen ko men verschillende,malen per jaar bij een om hun plannen en acties te be spreken. Eenmaal in het jaar laten zij hun gezinnen voor 'n gehele dag in de steek om dan gezellig te genie ten van een of andere bezienswaar digheid. Deze keer was het doel der reis de H. Landstichting in Nijmegen. Des morgens om 8 uur stapten 43 KAV-ers in een autobus en begon de reis via Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven naar Utrecht, waar in Vogelen zang de koffie gebruikt werd. In de omgeving van Rhenen, Oosterbeek. Arnhem genoot men van de schone omgeving. In Berg en Dal werd eer broodmaaltijd gebpuikt en daarna be landde het gezelschap in de H. Lanc stichting. Een rondleiding van ee pater duurde daar 2 y, uur. Tijder de terugreis werd nog eenmaal gf pauzeerd in Ryzenberg voor een ve: frissing. Om ongeveer 9 uur arriveei de het gezelschap, zeer voldaan, ii het dorp terug. NOORDEN JUBILEUM A. C. VAN KOERT ■w' au Op 18 September a.s. hoopt de heer A. C. van Koert, onderwijzer aan de St. Anthoniusschool te Noorden, zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. 25 Jaar langs heeft hij zich met hart en ziel aan de school gewijd. Dag in dag uit stond hy klaar voor de kinderen. En niet alleen de school heeft voor deel gehad van deze 25 jaar, ook in het dorpsleven is hy een bekende fi guur. Jarenlang was de heer Van Koert dirigent van het R.K. zangkoor, waaraan hij thans nog aln zanger meewerkt. Hij is ook mede-oprichter van de muziekvereniging Excelsior, welke vereniging onder zijn leiding al heel wat gepresteerd heeft. Ook in de voetbal-vereniging heeft hij 'baan brekend werk verricht; vooral de junioren hadden aan hem een goede leider. Maar daarnaast bleef er toch nog tijd over voor lieflheblberijen. Zijn grootste hobby is wel de duivensport. Achter in de tuin prijken twee mooie duivenhokken, die hij zelf getim merd heeft en dat hii ook met ziin duiven succes heeft blijkt wel uit de diverse prijsjes die in de huiskamer staan. Dat het de heer Van Koert op 18 September niet aan belangstelling zal ontbreken staat al bij voorbaat vast. NSVNieuwkoop 2 21. NSV speelde Zondag een oefenwedstrijd tegen Nieuwkoop 2. Nadat er zolang niet gevoetbald was, werd de wed strijd toch in een behoorlijk tempo gespeeld en wanneer in de a.s. com petitie met hetzelfde elan gespeeld wordt, zal er wel een hogere plaats op de ranglijst bezet kunnen worden dan in het afgelopen seizoen het ge val was. NSV wist direct al een paar mooie aanvallen te forceren waaraan de verdediging van Nieuwkoop haar handen vol had. Ook Nieuwkoop deed wel enige mooie aanvallen, maar de NSV-verdediging bleek zeer hecht te zyn. Na een half uur spelen gaf J. Schutter een juweel van een voorzet waar A. v. Koert geen moeite aan had om de bal in het net te zen den en aldus de aanval te voltooien (10). Na de rust golfde het spel ook weer gelijk op en neer, waarbij de NSV-aanvallen zo niet talrijker dan toch gevaarlijker waren. Na on geveer een kwartier spelen wist G. Leliveld met een mooi schot de voor sprong te vergroten (20). Nieuw koop gaf echter de moed niet op en het duurde niet lang of zij hadden gelijk. Uit een goede voorzet werd de bal keurig opgevangen en zuiver ingeschoten (21). Beide partijen gaven nog even een felle eindstrijd te zien, welke echter zonder verdere doelpunten verliep. NIEUWKOOP GOUDEN KLOOSTERFEEST. Moeder Marinio, overste van de eerwaarde zusters van het gesticht van het H. Hart, herdenkt op 13 Sep tember a.s. de dag, dat zij voor 50 jaar intrad bij de zusters van het Gezelschap van J.M.J. op de Mariën- burg te 's Hertogenbosch. Zij kwam hier in 1949, zodat de periode van zes jaar, waarin zij Overste in Nieuw koop kan zijn, bijna is verstreken, waardoor het waarschijnlijk is, dat zij eerlang van hier gaat vertrek ken. Het feest bij de zusters wordt Za terdag 10 Sept. gevierd. Het zal Moe der Marinio. die zeer bemind is, wel niet aan belangstelling ontbreken op haar gouden feest. Schaaknieuws. Wanneer de maand September haar intrede we derom heeft gedaan en de van zo merzon verzadigde vacantiegangers naar geregelder bezigheden zijn te ruggekeerd, wanneer het eerste ge lende blad aan de bomen gaat ver schijnen en de dagen gaan korten en de avonden navenant gaan lengen; wanneer deze en andere voortekenen van de naderende herfst zich in de natuur gaan vertonen, begint er in het hart van de ware schaalcliefheb- betr een vaag gevoel van heimwee op te komen naar de gezellige sfeer van het schaaklokaal; naar de span ning van de sportieve kamp op de wit en bruin geblokte velden, wan neer hij zijn strategisch vernuft weer eens kan meten met dat van zijn te genstander; naar de sensatie van de jacht op de vijandelijke koning, ten einde deze majesteit, soms langs ge vaarlijke afgronden en een wirwar van verraderlijke mijnenvelden, in en matnet te drijven. De langdurige zomerpauze heeft ijn. geest verfrist, zijn blik ver- ?herpt, zijn zenuwgestel gekalmeerd ijn conditie versterkt. Hij is gereed 'i wacht nog slechts op het start •hot. Welnu het bestuur van de schaak ub „de Nieuwkoopse Toren" heeft .epaald, dat het schaakseizoen begint op Donderdag 15 Sept. a.s. des avonds om half acht in café Van den Bosch. Het bestuur verwacht, dat d( meeste oude leden weer present zul len zijn. Nieuwe enthousiasten, ook uit Noorden, zijn nog steeds welkom. Men melde zich bij eert van de be stuursleden of op de eerste club: avond. R0EL0FARENDSVEEN Afscheid pater C. van Dijk Na bijna 4 jaren in de parochie „St. Pe trus Banden" werkzaam te zijn ge weest gaat pater C. van Dijk op 12 Sept. a.s. Roelofarendsveen verlaten. Donderdagavond na het Lof 8 u.) zal er in de Pancratiuszaal voor de diverse verenigingen, waarvan pater Van Dijk geestelijk leider was, als mede voor alle parochianen, gelegen heid zijn om persoonlijk afscheid te nemen. DIPLOMA-ZWEMMEN Onder zeer gunstige weersomstan aigheden werd in het zwembad De Braassem het jaarlijkse diploma- zwemmen, alsmede de schoolwed- strijden gehouden; de jury bestond dit jaar uit de volgende personen. Dr. mevr. Bakhuis-van den Brink, cle Rijksconsulent, de heer H. J- Ak kermans; de gem. secr. v. Alkemade, de heer W. A. van Harteveld; Ds A. H. Knottnerus; dr A. v. d. Bijl, de onderscheidenlijke hoofden der scho len, de heren De Jong, Oosterveld en Niewint. Voor het diploma A meis jes waren 118 gegadigden, waarvan er slechts 6 behoefden te worden af gewezen. Het diploma C werd be haald door de volgende dames: Tiny Turk, Rietje Turk, Ria de Jeu, Sina Turk, Irene Hogeboom en Agaat Freeken. Jongens C: Hans Hoogenboom, Ge rard Hoogenboom. Diploma D van de Kon. Ned. Zw. Bond werd behaald door: Corrie Bus man, Rikie v. Wieringen, Thea Hoo genboom. Diploma A van de Kon. Ned. Zw. Bond werd behaald door de heren H. Buikema, J. v. Staveren, B- Weij- den, P. v. Unen, M. v. d. MeerStef- fens, R. van Klink. Diploma B heren: B. Weijden. Diploma jongens A: W. Loos, J. v. Klink, T. v. Klink, L. v. Klink, W. v. Wieringen, J. v. Diemen, M. Pulle- mann, J, Huigsloot, P. Koek, H. v. Klink, P. Hoogenboom, K. de Jong, T. Hogeboom, J. v. d. Tang, S. Ver del, N- v. d. Meer, H. v. d. Meer, H. Kolfschoten, M. de Jeu. T. Zekveld, d. Lip. T. v. d. Knijff, P. van Diemen, J. J. Verkuil, J. Verkuil, P. Hogenboom. Diploma jongens B: C. Hogen boom, J. Oomen, W. Los, J. v. Klink, T. v. Klink, L. v. Klink, J. Renéé, C. de Jong, J. v. d. Tang, Sj. Verdel, N. v. d. Meer, P. Kuiper, J. v. Diemen, W. v. Wieringen, T. Zekveld, H. v.. d. Klink, T. v. d- Meer, P. Koek. Diploma A meisjes: Elly v. d. Zwet Gr. v. d. Meer, Adr. v. Klink, M. Vol- water, A. v. d. Wereld, R. de Koning, R. Klein, Cor Koek, R. v. d. Meer, Th. de Koning, R. Loes, W. v. Klink, I. l'Ami, El v. d. Meer, H- de Banke, J. Rietveld, M. v. d. Zwet, Jo. van Diemen, G. Hoekstra. A. Bruggeman, A. Rotteveel, L. Verdel, R. Straathof, N. Loosbroek, Sj. de Jong, L. v. Ha meren, G. de Vos, Cor Nele, El v. d. MeerBakker, W. Hoogenboom, C v. d. Berg, T. Volwater, G. Hoogen boom, Th. van Hameren, L. Spruit, R. v. d. Meer. M. Wesselman, M. v. Benthem, M. Meijer, G. Wildenburg, A. de Jong, E. Brugman, J. v. Rui ten, H. Hoogenboom, M- v- Berkel, J. Schoo, Cor Hogenboom, A. v. d. Meer, Ko v. Ruiten, T. Witjes, Co Zoet, L. Akerboom, T. Kleijn, R. v. d. Meer, L. Kuiper, A. Colbert-Jems, H. v. d. Meer, T. Kennis, I. Kennis, M. Hogenboom. W. Meijer, G- Meijer, R. Schouten, Cor de Koning, A. v. d MeerBakker, R. Akerboom, W. v. d. Meerde Koning, C. v. Haas teren, Will v. d. MeerBouwmees ter, Jac. Straathof, J. de Jong, An Moore, Joop Verkuil, L. Huigsloot, Tr. v. d. Zwet, I. Amsterdam, W. v- Veen, C. Olijerhoek, J. Volwater, Tr. v. Haastrecht, N. v. d. Lip, L. v. d. Klink, A. Bucher, B. Snaterse, Gr. Wolken, Ada v. Wierigen, M. van Pelt, H. Knibbe, A. Remmels, M. de Blaaij, D. Katsburg, L. Baars, N. Katsburg, L. Baars, N. Wolken, R. de Jong, A. Vreeke, A. v. Tol, M. Bos, C. Verhaar, An v. Hameren, J. Ver haar, I. Hoogenboom, T. v. d. Meer Bakker, A. v. d. Zwet, J. Akerboom, L. Muskens, B. Muskens, J. v. Haas trecht. Schoolwedstrijden, 25 m. school slag voor kleine kinderen: 1. Hans v. Klink, 2. Henny Bakker, 3. Cootje v. d. Berg, 4. Jitse Verkuil, 5. Thea v. Hameren, 6. Joop Verkuil, 7. Ma rianne van Benthem, 8. Lia v. Klink. Idem 50 m. schoolslag: 1. Tiny Turk, 2. Sina Zoet, 3. Rietje Turk, 4. Tiny van der Voet. Idem oudere meisjes 25 m. school slag: 1. Corrie Hogenboom, 2. Rinv de Jong, 3. Ineke Amsterdam, 4. Cok de Wit, 5. Hilda Knibbe, 6. Wientje van Veen. Idem 25 m. schoolslag jongens: 1. Sjaak van Veen, 2. J. v. d. Tang, 3. Jan Huigsloot, 4. Kees de Jong, 5. P. Koek, 6. Martien Pulleman. Idem 50 m. schoolslag jongens: 1. Hans Hoogenboom, 2. Jan Oomen, 3. Emiel Koek, 4. Tonny v. d. Meer, 5. Jan v. d. Lip, 6. Kees de Jong. 25 m. borstcrawl voor kleine kin deren: 1 Ria de Jeu, 2. Corrie Bus man, 3. Rietje Turk, 4. Tiny Turk. 2e groep idem: 1. Ria de Jeu, 2. Paula Bakker, 3. Rietje Turk, 4. Sina Zoet. Het diploma reddend zwemmen werd behaald door: 1. Emiel Koek, Haarlemse keuring De gong voor het stille seizoen zal vrij gauw gaan. Weliswaar zullen de dahlia-kwekers, wanneer de herfst stormen de buitenbloemen niet vroegtijdig van het veld vagen, nog verschillende weken hun bloemen exposeren, maar nu de grote slag om de wisselbekers en de plaquettes achter de rug is, heeft men ook ach ter de drukte een punt gezet. Er komt nu een periode van een paar maanden, waarin de verschillende keuringscommissies het werk best aan zullen kunnen. En voor men weer op volle toeren gaat draaien is het wel weer December geworden. Sterk de aandacht trok weer de grote groep Montbretia's van J. van Nieuwkoop N.V., Sassenheim, waar in men in beste kwaliteit o.m. vond: de goudgele Golden Glory met het rode merk in het centrum, de kloe ke, rode Brightest and Best, de zui ver gele Lord Lambourne, de fraaie James Coey en van de goudgele va riëteiten trad de edel gebouwde La dy Wilson met de forse bloemen wel zeer sterk op de voorgrond. Gladiolen waren er natuurlijk niet veel, de hier al vaker genoemde rose Flower Dream van Jonkman Hulse bosch, Sassenheim, de Amerikaanse rose import Spie and Span van J. P. Nuijens, Limmen, de witte Antarc tic, de helderrode Cineac, de rose Berenice en de dieprode. Duel van Konijnenburg Mark, Noordwijk en daarmee had men het gehad. De lelies waren vertegenwoordigd door beste takken van Speciosum Rubrum, van J. Zweeris, Akerslooot, die ze van de maat 2022 had ge sneden, terwijl uit dezelfde plaats G. -Schouten naar voren kwam met tak ken gesneden van 1820, die uiter aard wat lichter waren. Dahlia's Voor de dahlia's had men nog een flinke plaats moeten inruimen. In de groep van Ludwig Co., Hillegom, prijkte een fraai gestoken vaas met de rode, wit-gepunte Piquant met natuurlijk de wisselbeker voor de beste Nederlandse dahlia van Ne derlandse oorsprong aan de voet. Een hoge onderscheiding voor een zeer opvallende dahlia. In deze groep stonden verder nog de middelgrote gele semi cactus 34, de rose s.c. Ap- pleblossom en verschillende andere soorten. Geerlings, Heemstede, se dert jaren een specialist in hals kraagdahlia's, bracht nu naast Vera Lynn, puperlila met witte kraag, de nieuwe 88 naar voren. Een mooie aanwinst, die diep rood getint is en een witte kraag heeft. De kleinbloe- mige diep-purperen D 4 van J. Bak ker. Heemstede, zag er stellig niet onverdienstelijk uit en dat zouden we ook willen zeggen van de zwa velgele cactus 445 en de lichtrose s.c. 452, die door Topsvoort, Aals meer, naar voren werden gebracht. C. S. Weijers, Hillegom, voerde enkele zeer mooie variëteiten ten tonele. We noemen o.m. de mooie oranje S.c. Feu Anveroise, de flonke rend rode s.c. Claret, de warmrode midd. grote decoratieve Salading, de buitengewoon mooie cactus Giralda en de lilarode s.c. Rosario. 2. Willie v. d. Meer, 3. Corrie Bus man. De schoolwedstrijd om de wissel beker werd gewonnen door de Jon gens van de St. Josefschool te Roe lofarendsveen. rdem door de meisjes van de Zus terschool te R.A. Veen. Een tweede beker welke voor dit doel beschik baar was gesteld, werd gewonnen door de leerlingen van de R.K. School te Oude Wetering, hoofd de heer de Jong. De wedstrijd in gecostumeerd zwemmen werd gewonnen door een aantal meisjes, welke naast elkaar zwommen en het opschrift droegen „Hulde aan het zwembad „De Braas sem". Ie prijs, 2e prijs viel ten deel aan de Siamese tweeling, 3e prijs werd veroverd door het duo „Snip en Snap", 4e prijs viel ten deel aan het groepje „Vader, moeder en kind in de wagen". Voor deze wedstrijden was veel belangstelling van de zijde van het publiek, dank zij het prachtige weer. Onder de belangstellenden merkten wij op: burgemeester en mevr. Kolf schoten,hoofden der scholen met de dames, div. geestelijken en andere vooraanstaande personen uit het ge meente-leven. Vooral het geeostu Prachtige collecties. L. A. Hoek, Den Haag, had in zijn collectie natuurlijk de gele pompon Potgieter opgesteld, die de wieselbe- ker won voor de beste pompondahlia. En verder stelde de Haagse firma ten toon: de dieprode s.c. Majuba, de rode s.c. Agamemnon met het ge le centrum en verschillende anderen. Naast deze groep etaleeAle N. van Oosten, Den Haag, zijn nieuwere va riëteiten. Daar stond o.m. de lila purperen dec. 44—54, die de goed ge vormde bloemen vèr boven het blad uitsteekt, de licht purperen dec. 15 54, de oranje s.c. 4254 en de ty pisch gevormde fèl-rode s.c. 3954. Ballego, Leiden, die rnet de hier al versohillende malen aangestipte kleinbloemige Lilianne Ballego de plaqette voor de beste kleinbloe mige aanwinst had behaald, stelde deze aanwinst nogmaals ten toon, terwijl van de fa. Zorner v. d. Zwet, Hoofddorp, enkele zaailingen aanwe zig waren, waarvan we willen noe men de rode pompon Red Champion en de witte 29. Jac. Mense, Vijfhui zen, etaleerde eveneens een aantal pompon-zaailingen, die we vermoe delijk nog wel eens terug zullen zien. J. Hageman, Lisse, had in zijn partij Victory Day een zalmkleurige sport gevonden en bracht die nu naar vo ren. Een mooie dahlia! Van de zaai lingen der fa. M. Dekker, Hoofddorp, noteerden we de rose s.c. 2353 en de gele s.c. 1854. Chr. Duijn, Sant poort, etaleerde weer Fleuri Anver- soise, een oranje kleinbloemige de coratieve zaailing en de rode s.e. Mevr. Jurie Wessels. Aurora is een goudoranje pompon van Gebrs. de Ruijter, Oegstgeest, die een wat donkerder getint cen trum heeft. D. Schuyt, Haarlem, bracht opnieuw zijn rode s.c. Artist vor het voetlicht. Van de flinke col lectie zaailingen, die Joh v. Boom, Tilburg inzond, waren het o.i. de witte s.c. 219, de merkwaardig ge vormde s.c. Proseliet en de helder oranjerode 133 (wat een uitgespro ken Giraffe-type is) die het meest opvielen. W. A. v. Hout, Amsterdam, bracht enkele zeer verdienstelijke zaailingen naar voren. Onder meer: de kleinbloemige licht zalmkleurige cactus 109 en de oranje, geel gete kende dec. 549. Burg. Kolfschoten was één der blikvangers in de groep van K. Maarse, Aalsmeer. Een prach tige, diep-zalmrose s.c. met een fraaie vorm. Daarnaast trok de flonkerend rode 523 de aandacht met de gele s.c. Lux, de bekende pompon Quick, Esmaralda, Eroica, Pink Profusion, enz. Last but not least: de groep van Bruidegom, Baarn. Te uitvoerig om ze allen te noemen, te mooi om er in ieder geval niet de mooiste uit aan te stippen. Een van de allermooisten was naar onze smaak de kleinbloemige cactus Starfire met de best gevormde fel rode bloemen. Daarnaast stond de voorname enkele Jan Vermeer en over halskragen gesproken: deze fir ma toonde er enkele in geheel nieu we kleurcombinaties. Onder meer 754, zalmachtig oranje met lila kraag. Zeer apart! Ivory Giant is een dahlia met een enorme bloem. Een echte liefhebbers-variëteit. Sterk in het oog springend was ook de zalmrode s.c. Superglass, terwijl natuurlijk de •felrode, en in het hart geel getinte Golden Heart ook de aandacht trok. Verder: Polar Beauty, Good Taste en nog vele anderen. Een 77-jarige bev/oner van het perceel Westerstraat 209 te Amster dam, vond gisteravond dat hij nog niet genoeg van het geestrijk nat had geproefd. Hij maakte aanstalten om de deur uit te gaan om even iets te drinken, maar zijn vrouw, die een andere mening was toegedaan, wil de hem dit beletten. De 77-jarige liet zich echter niet voor het deurgat vangen, en stapte zonder meer één hoog het raam uit. Hij belandde op straat en bleef met een op twee plaatsen gebroken been liggen. Tijdens een kort onweer hedenmor gen is de bliksem in een grote berg met graan geslagen van de fam. D. Huigenbosch te Vierhouten, waar door de berg in brand raakte. Het meerd zwemmen viel bii het publiek i vuur tastte ook de twee andere in de zeer in de smaak en de deelneemsters nabijheid staande bergen met graan hadden een luid applaus in ontvangst en een schuur aan, Hoewel de brand- te nemen. weren uit Elspeet en Nunsüeet spoe- Daar de burgemeester wegens de dig ter plaatse waren kon niet worden drukke ambtsbezigheden verhinderd verhinderd, dat de gehele voorraad was een slotwoord te spreken, werd dit gedaan door ds Knottnerus. Hij dankte in de eerste plaats het per soneel van het zwembad, omdat on der hun leiding in 1955 veel kinderen hebben leren zwemmen, hetgeen in deze waterrijke streek van sroot be lang moet worden geacht. Hij prees hen voor hun goede zorgen aan deze en vele andere kinderen geschonken aandacht tijdens het zwemmen en noemde het een verheugend feit, dat niet één ongeluk, hoe gering ook in het afgelopen jaar was voorgevallen. Ook richtte zijn Eerwaarde 'n woord van dank tot het gemeentebestuur voor de goede verbeteringen in het zwembad aangebracht. Al met al kan men terugzien op een zeer gunstig jaar voor wat de zwemsport in deze gemeente betreft. Gezien de overgrote drukte welke dit jaar in het zwembad plaats vond, kan men bij benadering niet zegen hoeveel mensen van het zwembad gebruik hebben gemaakt. Dit getal is enorm. Na allen een tot hartelijk weerziens te hebben toegeroepen werd deze prettige wedstrijddag be sloten. graan en een schuur verloren gingen. Met veel moeite kon de boerderij worden behouden. De deken van 's-Gravenhage, mgr. W. J. Pompe, heeft per 1 October zijn emeritaat aangevraagd. De of ficiële bewilliging is nog niet afge komen, maar wordt binnenkort te gemoet gezien. Mgr. Pompe is in 1886 geboren Hij werd op 15 Aug. 1910 priester ge wijd. Op 30 Juni 1945 werd hij tot deken van Den Haag en pastoor van de dekenale kerk van de H. Jaco bus de Meerdere aan de Parkstraat benoemd. BROMFIETSER GEDOOD Gistermorgen is in Tilburg op het kruispunt Rielseweg—Ringbaan Zuid de 44-jarige bromfietser C. Vermo len uit Riel door een auto aange reden en in het ziekenhuis te Tilburg aan de opgelopen verwondingen overleden. De auto reed op de voor- rangsweg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7