De Kleppende Klippen* Walt Disney op het bloemenfeest in Zundert Dr. Euwe en Mühring terug van Afrika-schaaktournee Blackpool heeft de leiding THezrt#'-4g& AMASDLITJISPUCpINO metr DINSDAG d SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA I Beneden in Brabant, vlak bij de grens van België ligt het plaatsje Zundert, waar ook dit jaar weer de tra ditioneel geworden praalwagens door de straten zijn getrokken. Op de foto een vertolking in bloemen van een feest in de wereld van Walt Disney. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Dertig gulden boete voor „pijnloze slag". De officier van justitie bij de Haag se Politierechter vorderde ƒ30, iboete of 15 dagen tegen een niet verschenen grondwerker uit Noord- wijkerhout. Deze had erkend, dat hij op 20 Maart j.l. G. Kromhout een klap had gegeven. Hij was uiteraard boos geweest, maar volgens hem was de klap pijnloos geweest. De of ficier van justitie meende dat het slachtoffer dit heter kon beoorde len. Conform de eis werd verdach te veroordeeld. Scheepsberichten ALBIREO p. 5 Ouessant n. Rio de Ja neiro. AMOR p. 5 Finisterre n. A'dam. AMSTELVEEN 5 v. Casablanca n. R'dam BILLITON 5 te Bombay. BLITAR 5 v. Belawan n. Djeddah. CALTEX PERNIS p. 5 Ouessant n. R'dam. CALTEX THE HAGUE p. 5 Gibraltar n. Sidon. KRYP- TOS 5 v. R'dam n. Curacao. LOOS- DRECHT 6 te Boulogne. MOORDRECHT p. 5 Gibraltar n. Mena al Ahmadi. ORANJE 5 120 m. O Aden n. Colombo. ORION p. 5 Ouessant n. Leixoes. PERNA 5 Liverpool. STAD SCHIEDAM 5 van Immingham n. Narvik. TABIAN p. 5 Ouessant n. A'dam. TEUCER p. 5 Ceylon n. Djibouti. In kwaadheid brievenkorf afgerukt. Tijdens een huiselijke ruzie had, een zeevisser uit Katwijk aan Zee op1 28 Maart j.l. in kwaadheid een brie venkorf van de deur gerukt. Hij was nu wegens vernieling gedagvaard voor de Haagse Politierechter. De verdachte was niet verschenen. Na mens de civiele partij ij diende mr. v. d. Marei een eis tot schadevergoe; ding in van 7.95. Overeenkomstig de eis werd de visser veroordeeld tot 20.boete of 10 dagen en be taling van de schade. Zigzaggend op de fiets. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse Politierechter bij ver stek een werkbaas uit Leiden tot 30,boete of 15 dagen. Verdachte had op 9 April jl. in de Haarlemmer straat te Leiden gefietst, terwijl hij onder dran'kinvloed verikeerde. Hij had vier a vijf glazen jenever ge dronken en drie a vier glazen bier. Volgens de politie was de man in staat van dronkenschap geweest. Het ondergaan van een bloedproef had hij geweigerd. In cel vernielingen aangericht. In een cel, waar hij ingesloten was. had een haringvisser uit Leiden vernielingen gepleegd. Hij had dit zelf toegegeven. Voor de Haagse Po litierechter was hij thans niet ver schenen. In zijn requisitoid memo reerde de officier van justitie dat verdachte van 1925 tot 1954 ongeveer 20 maal was veroordeeld, oun. voor' diefstal, wederspannigheid, bedrei ging, heling, en een zedenmisdrijf. Nu luidde de eis 40,boete of 20 dagen. Overeenkomstig deze eis werd verdachte veroordeeld. Onder invloed op de fiets. Ben niet-verschenen zeevisser uit Oegstgeest werd door de Haagse Po litierechter conform de eis veroor deeld tot ƒ25 boete of 10 dagen om dat hij op 28 Mei jl. te Katwijk een fiets had hereden, terwijl hij onder de invloed van sterke drank verkeer de. Verdachte had de gehele weg- breedte van de Egmondstraat zes meter nodig gehad. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Metro- pole-orkest. 13.45 Gram. 14.00 Me- kron. 14.10 Gram. 15.00 Pianorecital. 15.15 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.50 Regerings- uitzend.: Rijksdelen overzee: Jeugd uitzending: De brievenbus gaat open Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Pianospel. 18.35 Act. 18.45 Amus.muz. 19.05 „Zonnezomer 1955", klankb. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.40 „Christopher Blake", hoorsp. 22.00 Dansmuz. 22.25 „Orkanen", caus. 22.40 Strijkkwartet. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Amus.muz. 23.35 •24.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvr. 9.35 Gram. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Kamerork. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr. septet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal ens. 13.35 Gram. 14.10 Promenade-ork. 15.00 Gram. 15.30 Lichte muz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Amus.muziek. .45 „De Vrije Universiteit viert feest", caus. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Pianospel. 19.30 Buiten lands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omroepork. 21.15 Voordr. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 „Wonderlijke wetenswaardig heden", caus. 22.15 Volksmuz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws en SOS berichten. 23.1524.00 Gram. Aetherklanken WOENSDAG. Televisieprogramma's. NCRV: 17.00—17.30 Voor de jeugd. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws, 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 rGam. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 „Vijftig jaren letterkundig leven", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: (32) Spelpeil de laatste jaren sterk gestegen Door de zon gebruind zijn de Neder landse schakers dr M. Euwe en W. J. Mühring uit Afrika teruggekeerd. Meer dan duizend partijen hebben zij tijdens hun tournee gespeeld. De tegenstand, die zij ondervonden, wees er op, dat het spelpeil in Zuid Afrika de laatste jaren sterk gestegen is en het ziet er naar uit, dat deze stijging zich zal voortzetten. Euwe won 92 procent van zijn partijen, Mühring 89 procent. Dat de Zuidafrikaanse schakers zich met de Europese meesters kunnen me ten. bewees Heidenfeld kampioen van Zuid-Afrika in een tournooi te Jo hannesburg toen hij met Mühring de eerste en tweede plaats deelde. Doch ook de prestaties van de kampioen van Portugees .Oost-Afrika, Baratta da Cruz, en in sterkere mate nog van de jeugd kampioen van Zuid-Afrika, Rabinowitz, duidden er op, dat in de toekomst met hen geducht rekening zal moeten wor den gehouden. In het programma „U hoort ze den ken" traden de Nederlandse schakers ook voor de radio op. Ondergebracht in aparte studio's speelden zij een partij te gen elkaar, waarbij zij commentaar le verden op de zetten die zij deden. De heer Dreyer, organisator v«an de tournee, had niets aan het toeval over gelaten. Mede hieraan was het, volgens de heer Mühring. te danken, dat de reis zo'n succes werd. Overal waar de Ne derlandse schaakambassadeurs versche nen, werden zij uitgenodigd door land genoten, die zich in het verleden in Zuid-Afrika hadden gevestigd. Zo tal rijk waren de invitaties, dat Euwe en Mühring maar aan een zeer klein deel ervan konden voldoen. De reis door Afrika was vermoeiend, doch de indruk, die het donkere wereld deel op Euwe en Mühring maakte, was overweldigend. Overweldigend was ook de indruk, die de Nederlandse schakers op de Zuid-Afrikaanse bevolking maak ten. Bij het aanvaarden van de terug reis kregen zij een uitnodiging, terug te komen, om deel te nemen aan het Li- vingstone-tournooi in 1957. Graag had men hen eerder teruggezien, doch de schaakolympiade, die in 1956 te Moskou wordt gehouden, maakt dit onmogelijk. Op de' thuisreis deed men Griekenland aan voor het geven van een seance in de de openlucht te Athene. Dr. Euwe speelde hier simultaan aan dertig bor den. De seance trok honderden toeschou wers, die op het amphitheater gebouwde plein, onder het schijnsel van honderden lampions commentaar leverden. VAN DE ENGELSE VELDEN Tottenham Hotspur als hekkensluiter Blackpool heeft de leiding in de eer ste divisie overgenomen door een 21 zege in zijn thuiswedstrijd tegen Chelsea de kampioen van het afgelopen seizoen. Het heeft twee punten meer dan Pres ton, dat echter een wedstrijd minder speelde. Blackpool had waarschijnlijk met grotere cijfers kunnen winnen, maar tegen het einde van het duel bracht het te weinig geestdrift op. Chelsea, dat vier ontmoetingen achter de rug heeft zon der er een te winnen, kwam er uit gezonderd het laatste halve uur hoe genaamd niet aan te pas. Tot het scoren van de gelijkmaker was het absoluut niet in staat. De zeventienjarige Peter Brabrook trad nog het meest op de voorgrond en hij was het ook, die de enige goal voor Chelsa maakte. De spurs staan al vrij stevig op de on derste plaats, nu zij zijn verslagen door Sheffield United, dat tot dusver eveneens onderaan stond. De ploeg van Joe Mer cer boekte zijn eerste zege van het sei zoen. De spurs vertoonden aanvankelijk uitstekend spel, doch raakten daarna hun zelfvertrouwen kwijt. 5000 Plaatskaarten beschikbaar Voor de wedstrijd HollandBelgië, die op Zondag 16 October in het Feijenoord- stadion te Rotterdam zal worden ge speeld, heeft de KNVB 5000 toegangsbe wijzen ter beschikking van het Roode Kruis gesteld ter verdeling onder het publiek. De volgende rangen kunnen dan per briefkaart met 50 cent extra postzegels worden aangevraagd bij het Roode Kruis Den Haag: Zijvakken Eerste Ring of Maastribune Tweede Ring ƒ4.50; Zij vakken Tweede Ring ƒ3.Staanplaat sen, korte zijde 1.50. Aanvragen dienen uiterlijk op Maan dag 26 September a.s. binnen te zijn. Per briefkaart kan slechts één toe gangsbewijs worden aangevraagd. Het is in het belang van de aanvragers om naam en adres in blokleters te schrijven. Na de trekking, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt, zullen de genen, die in aanmerking komen voor het kopen van een toegangsbewijs, on middellijk bericht ontvangen op welke wijze zij de kaart in hun bezit kunnen krijgen. De HollandBelgië-wedstrijd op 16 October is de enige, die in 1955 en 1956 in ons land zal worden gespeeld. In 1956 zullen twee wedstrijden in België wor den gehouden. De KNVB heeft niet meer dan 5000 kaarten ter beschikking van het Roode Kruis kunnen stellen, omdat 8.500 toe gangsbewijzen voor deze wedstrijd naar België worden gezonden, ter verdeling onder de Belgische voetbalclubs. De eerste „derby" in Birmingham sinds vijf jaar, tussen Birmingham City en Aston Villa, trok 58.000 toeschouwers Het duel eindigde onbeslist en doelpun ten werden niet gemaakt. Dave Dickson, die voor een aanzienlijk bedrag was overgenomen van Everton, had weinig succes, doordat hij te streng werd be waakt. In de tweede divisie zag Leicester City binnen drie dagen niet minder dan 1 goals tegen zich gescoord. Zaterdag ver loor het met 71 van Lincoln City er Maandag kreeg het met 6r-2 klop var Doncaster Rovers, Leicester had vijf in vallers in de verdediging. Ondanks een blessure van de ex-inter nationale center-half Neil Franklin, dié zijn eerste wedstrijd van dit seizoen speelde, maakte Huil City het Leeds Uni ted bijzonder lastig om een kleine over winning te behalen (10). Plymouth werd door pech achtervolgd in de thuiswedstrijd tegen Stoke City. Nadat linkshalf Whetton al enige tijd op de vleugel meehinkte, werd rechtsbui ten Anderson bij een botsing ernstig ge wond. Hij brak een been op twee plaat sen. Stoke City won met 10. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaBirming ham City 00; BlackpoolChelsea 21, BurnleyLuton Town 31, Sheffield UnitedTottenham Hotspur 20. Tweede divisie: Doncaster Rovers Leicester City 62, Leeds UnitedHull City 10, Plymouth ArgyleStoke City 01, Rotherham UnitedBarnsley 00. Afgevaardigden van acht millioen Britse werknemers, die te .Southport op een congres bijeen waren om te spreken over de „wapenstilstand" in de strijd om betere lonèn. hebben ook tijd gevon den om te stemmen vóór een nieuw plan ten bate van de beroepsvoetballers. Ver dedigers van het plan beweerden, dat de „profs" in een soort slavernij ver keerden, die volkomen in strijd was met de democratie. Het plan was, in de vorm van een resolutie, ingediend door de bond van voetballers en trainers. De door de afgevaardigden genomen beslis sing betekent een belangrijke ruggesteun voor de spelers bij hun campagne voor betere lonen en een grotere vrijheid ten aanzien van hun arbeidscontracten. MOTORSPORT S. Schram uit Amsterdam, die door de centrale commissie van de KNMV geko zen was voor de Nederlandse ploeg voor de Internationale Motorzesdaagse, doch onlangs beide polsen brak zodat het niet zeker was of hij aan de zware wedstrij den zou kunnen deelnemen, heeft van zijn arts toestemming gekregen om de reis naar Tsjecho Slowakije mee te ma ken. Of hij inderdaad zal starten in het Nederlandse A-team voor de Zilveren Vaas zal kort voor de aanvang van de Zesdaagse worden beslist, aan de hand van zijn prestaties in de trainingsrittpn. ROEIEN De najaarswedstrijden van de Weste lijke Roeibond worden dit jaar te Delft gehouden op 9 October a.s. De wedstrij den worden georganiseerd door DDS, die tevens haar 14e lustrum herdenkt. Het Spaarne (Haarlem) zal niet van de partij zijn op deze wedstrijden. Deze vereniging beweerde nimmer 'n ploeg te hebben in het najaar en nu organiseert zij op dezelfde datum als de Westelijke Roeibond wedstrijden voor de Benelux en gladde ploegen. Naar wij in „Leycor vaat", het maandblad van „Die Leythe" lezen, heeft de voorz. van „DDS" een brief aan Het Spaarne geschreven, waar in hij zijn bevreemding uitspreekt over dit feit. Het Spaarne is nl. oprichter van de Westelijke Roeibond. POSTDUIVEN De Blauwband (Sassenheim) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Pont St. Maxense (Fr.) 350 km. In concours 44 duiven, deze werden aldaar gelost te 9.30 uur, aankomst eerste duif 3.4.44 uur, snelheid 1125 m. p.m. laatste 3.28.54 uur. Uitslag: C. v. d. Zwart 1; C. Drost 2; H. J. Krom 3, 5; J. de Vreugd 4, 6, 11; A. P. Eist 7, 8, 9, 10. De Luchtbode (Boskoop) Wed vlucht vanaf Duffel, afstand 110 km, ge lost te 8 u.. aankomst eerste duif 9.11.58, laatste duif 9.24.24, in concours 59 dui ven. Uitslag: J. Degenkamp 1, 5; W. H. van Muiden 2, 4, 14, 19; H. Brans 3, 6, 9, 13; Verhoef en Co. 7, 10, 11, 15, 16, 17; J. de Kooter 8, 12, 18, 20. Alphense Vriendenclub Navlucht van oude en jonge duiven, vanaf Tilburg 70 km., gelost om 1.30 uur bij NW-wind. De eerste duif arriveerde om 2.52.15 u., laatste om 3.16.15 u. Uitslag: J. Martens 1; T. Gothelp 2, 16; A. Dissel 3, 12; J. Rooda 4. 11, 23, 30; D. Verkade 5, 24; H. P. de Wit 6; A. J. Vernes 7, 13; M. Bijsterveld 8, 10, 14, 15, 17; C. Hooge- veen 9, 18, 19, 21, 22. 28. Idem junioren-afdeling: A. Groenen dijk 1, 5, 8. 10; J. van Rijn 2; J. Dom burg 3, 4, 6, 7; N. v. Wilgen 9. Idem jonge duiven, vanaf Pt. St. Ma- xence, gelost om 9.30 uur bij NW-wind. Eerst duif te 2.42.58 uur, de laatste te 2.59.21. Uitslag: Th. v. d. Elshout 1; Jac. Verkade 2, 8; D. Verkade 3; M. Bijster veld 5, 6; L. Starreveld 7; A. J. Vernes 4 De Witpen (Nieuwvcen) Wedvlucht vanaf Duffel, afstand 125 km., gelost om 8 uur, aankomst eerste 9.19,35 uur, snel heid 1580 m. p.m.. Uitslag: Meyer v. d. Leden 1, 2, 5; De Groot Straathof 3, 4, 10. 11, 14; C. Koeleman 6, 16; Bijl— Sprin in 't Veld 7; C. van Bemmelen 8; J. Hoogervorst 9, 12. M Cji C5 IIE jf de vrolijke speurder^ EEN HUMORISTISCHE DETECTIVE-ROMAN door JOHAN BERNDT 34) Zij ging hem voor het kamertje uit en met een vlugge beweging griste hij een klein voorwerp van de stoffige vensterbank, dat hij ongemerkt in zijn jaszak liet glijden. Na een laatste bedankje stond hij weer in de aanmerkelijk frissere bui tenlucht en liep de straat uit; om de hoek wachtte zijn taxi en hij liet zich naar huis rijden. Mr. Burliss kreeg de volgende dag een telefoontje en verscheen op het bureau van „Argus". Reggie ontving hem, gekleed om uit te gaan. „Mr. Burliss.... ik wilde u uit nodigen voor een uitstapje.... Het is lang geleden, dat ik mij een ont- spanninkje heb gegund. Gaat u mee?" De advocaat keek hem aarzelend aan. „Pardonik heb niet veel tijd op het ogenblik en Reggie sneed zijn tegenwerpingen af. „Ik wil u voorstellen aan iemand, die in nauw verband staat met onze affaire!", zei hij. Mr. Burliss was direct vol aan dacht. Reggie liet zijn vragen onbe antwoord. „Wacht u rustig af!", ver zocht hij alleen. Zo geschiedde het, dat Reggie, Mr. Burliss en Hoödson die middag drie plaatsen bezetten in het Scala bios- theater en de advocaat zich in het donker ongeduldig afvroeg, waarom Reggie hem in 's hemelsnaam hier heen gesleept had.... Hij liet de spannende gebeurtenissen op het doek zonder aandacht aan zich voor bijgaan en trommelde nerveus met de vingers op de armleuning van zijn fauteuil. Reggie scheen geheel in de film op te gaan. Toen na afloop van de eerste film het gordijn dichtschoof voor het variété, stond Reggie op. „Kom", fluisterde hij en liep het gangpad in, gevolgd door de advocaat en Hoodson. Hij leidde hen door enige gangen naar de plaats, waar zich de kleedkamers der artisten bevonden. Een dezer vertrekjes ging hij binnen en sloot de deur. „We zullen hier even moeten wach ten", zei hij en zette zich op een stoel voor de kaptafel. Mr. Burliss vroeg maar geen ver klaring. Hij wachtte vol spanning op de reden van hun aanwezigheid hier. Zijn geduld werd op een zware proef gesteld; ruim een kwartier verliep, toen de deur werd geopend en een man in cowboy-costuum binnentrad, die verwonderd de aanwezige perso nen opnam. „Goedenmiddag, mijnheer Cart- wright!", begroette Reggie hem. „Excuseerik weet niet. Reggie viel hem in de rede. „Mag ik de heren even voorstel len:.... dit is Mr. BurlissMr. Burliss, deze heer is Dan Cartwright, op het ogenblik medewerkende aan het variété-programma in dit theater. EhHmde naam van mijn heer Cartwright komt voor in de boe ken van mijnheer Riedmayer, in le ven geldschieter!" Bij het noemen van de naam werd het gelaat van de artist doodsbleek. Hij wilde iets zeggen, maar bewoog de mond krampaphtig, zonder iets verstaanbaars uit te brengen. „Gaat u zitten, mijnheer!", zei Reg gie. Hij tastte in de zak en legde een dolkmes op de"tafel. „Hiermede werd Riedmayer ver moord", zei hij. Dan Cartwright keek er met grote ogen naar en staarde verschrikt naar Reggie. Plotseling sprong hij naar de deur. Hoodson ving hem op, juist toen de deur van buiten geopend werd en twee mannen binnentraden. „Dit is de man, inspecteur!", zei Reggie. Mr. Burliss ontving 's avonds de verklaringen, die hem zo lang ont houden waren. „Ik had het gevoel maar bij mij, dat de aanslag niet in, maar buiten de kamer was gepleegd. Bij het on derzoek in de kamer van het slacht offer nam ik de mogelijkheden waar voor deze veronderstelling en ik kwam tot de conclusie, dat zulks alleen dan gebeurd zou kunnen zijn, wanneer de moordenaar zich bevon den had aan de overkant, in een der huizen van Whitfield Street. Hoewel de veronderstelling mij zelf fantas tisch voorkwam, deed ik onderzoek ter plaatse en begaf mij naar het huis recht tegenover de kamer van Ried mayer. Inderdaad bleek mij, dat men uit een der vertrekjes daar precies in deze kamer kon zien. Ik was niet de enige, die deze theorie volgde de politie was mij reeds voor geweest en had al eenmaal hetzelfde onder zoek ingesteld. Maar ikhad ge luk. Dit hier zagen de politiemannen over het hoofd, hoewel zij het mis schien wel in handen gehad hebben". Hij overhandigde de advocaat een voorwerpeen zaklantaarn. „Dit heeft mij op het spoor van de dader gebracht!" Mr. Burliss bekeek het ding van alle kanten en schudde vragend het hoofd. „U begaat dezelfde kleine slordig heid als de politie", glimlachte Reg gie. Hij nam de zaklamp terug en klapte met enige moeite de bodem open. „Als u wel eens gebruik maakt van een dergelijk lampje, Mr. Burliss, zult u weten, dat de batterij soms wat slecht contact maakt. Een een voudig middeltje daartegen is, een reepje papier tussen de bodem van de lantaarnhuls en de batterij te leggen; deze schuift met de contactlipjes dich ter op het lampje en het euvel is verholpen!" Hij haalde een opgevouwen pa piertje uit de huls en gaf dit aan de advocaat. Het was een schoenmakersrekening ten name van Cartwright. „Hierop zocht ik verder", verklaar de Reggie. „Ik kwam er na enig zoe ken achter, dat mijnheer Cartwright het vak beoefende van variété-artist, speciaal jongleur en messenwerper. En.... Hm.... knap in zijn vak!" Reggie nam een verse sigaret uit zijn koker en bood de heer Burliss er ook een aan. „Voor het overige was alles maar kinderspel", zei hij. „Ik vroeg inzage van de in beslag genomen boeken van de geldschieter en vond Cart wright geboekt voor een lenings schuld van een aanmerkelijk bedrag. Waarschijnlijk heeft Riedmayer ook deze debiteur wat sterk geknepen maar hij speelde in dit geval met vuur. .En mijnheer Cartwright speelde heel handig met messen!", voegde hij er aan toe. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6