TUSSEN BALIE en tralie IF. Leidato Driemaal is scheepsrecht' 'Imam tfbjLtUTÜ$TAD Omgeving Weer eens iets heel anders Openbare les sociaal-economische school van de K.A.B. Leiden Brons voor DJ. Wassenaar Vijftig jaar bij Van Wijk L.J. Hermans burgemeester van Woensdrecht DINSDAG 6 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 100.000ste wordt verwacht Vrijdagmiddag om half drie wordt door wethouder S. Menken de derde „Leidato" in de Stadsgehoorzaal te Leiden geopend. Deze aankondiging is snel neerge schreven, maar als men in aanmer king neemt, dat het bestuur van de „Leidato" koste wat het kost, de honderd-duizendste bezoeker van de drie afgelopen jaren wil trekken, BEZOEK VAN IRAKSE MINISTER De minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen van Irak, Z.Exc. Khalil Kenna, heeft heden 'n bezoek gebracht aan de Leidse uni versiteitsbibliotheek, waar hij ver welkomd werd door de directeur bibliothecaris dr A'. Kessen en inge licht werdover de algemene orga nisatie van de universiteitsbiblio theek en de instituutsbibliotheken. Zijn belangstelling gold vooral de Oosterse afdeling, die 9000 hand schriften omvat, en waar Z. Ëxc. ook kennis nam van de gedrukte litera tuur over de Arabische wereld. Z. Exc., die in gezelschap was van dr L. J. Graf van het Ministerie van Buitenlandse Zaken werd op de Oos terse afdeling mede georiënteerd door mr J. Huisman. I begrijpt eenieder, dat men er dus weer een groots evenement van ge maakt heeft; een vluchtige blik slechts op het programma bevestigt dit. De opbouw is anders dan het vorig jaar. Op het toneel van de grote zaal vinden vele orkesten plaats. We noemen Maria Zamorra, de „Dutch Swing College Band", Ton Ericht en zijn ensemble en de Sky masters. Het attractie-centrum vindt de ontspanning-zoekende burger dit jaar niet in de kelder maar in en kele zalen van het gebouw ver spreid. Een splinter-nieuw Ameri kaans idéé, n.l. de band-stand vindt op de Leidato zijn première voor opeenvolging en men kan er dansen. Voor de kinderen hebben de or ganisatoren speciale middagen ont worpen. De kinderen blijven onder de vriendelijke hoede van ihet circus voor kinderen „Tijl Uilenspiegel", terwijl de moeders zorgeloos kun nen winkelen. Vermelden wij tenslotte, dat Leidse kunstschilders qp de Leidato een tentoonstelling van hun werken houden. Dit, opdat ook het cultu rele facet van het Leidse leven in de schitterschijn van deze tentoon stelling kan flonkeren. „Driemaal is scheepsrecht" wordt deze Ledato genoemd, waarmede i niet bedoeld wordt, dat het nu voor-1 goed afgelopen is met deze veel- j besproken tentoonstelling. Over het voortbestaan van de Leidato moe ten de burgers van Leiden door hun Nederland. Orkesten spelen in bonte opkomst zelf beslissen. Ondanks het slechte weer had een bevredigend aantal K.A.B.'ers de weg naar de openbare les van de Gewes telijke Sociaal Economische School van de K.A.B. gevonden. De leraren, ingeleid door de direc teur der scihool, de iheer Koenis, had den een aandachtig gehoor. Pater Alfred O.M.C. als gastleraar behandelde het sociale aspect van het gezamenlijke onderwerp: „De arbei dende mens in het openbare leven". Hij begon in een boeiend betoog uit te leggen, dat de „sociale kwestie" al is de term verouderd nog wel degelijk bestaat. De uiterlijke mistoestanden zijn voor het aller grootste deel wel opgelost, maar de wortel van het kwaad, de innerlijke gesteldheid, daaraan moet nog veel verbeterd worden. Hier hebben wij als katho lieken de grote taak; te zorgen dat wij de maatschappij een hervor ming doen ondergaan in christelijke zin. Dit kan alleen als wij over men sen beschikken, die de zich hierbij opdoemende problemen ook practisch aan kunnen. De heer Ruimers, die het econo mische aspect behandelde, haakte i hier direct op aan, en gaf weer, wat er voor problemen aan de orde ko men, bij de zich ontwikkelende gang van zaken in de Publiekrechtelij ke Bedrijfs-Organisatie. Hij toonde glas helder aan, dat enkel goede wil, niet genoeg is. Mtensen, die over ver schillende onderwerpen kunnen oor delen zijn nodig met tientallen. Hierna ontspon zich een levendig debat over de practische toepassin gen en enkele wenselijkheden in de P.B.O. Na de pauze behandelde kap. Fransse een gedeelte van het Kaski- rapport over de onkerkelijkheid. Hij toonde de aanwezigen in beurtelings lichte en zwarte kleuren de stand van zaken op godsdienstig terrein in Nederland. Duidelijk benadrukte hij, waar de verantwoordelijkheid voor de leken ligt, ook op godsdienstig gebied. Dingen waar men anders zonder meer aan voorbij zou lopen, kregen in het licht van de keiharde cijfers van het rapport een duidelijker reliëf. Daar de tijd dwong, kon hier jam mer genoeg geen vraaggesprek meer op volgen. Na een hartelijk dankwoord van de heer Koenis en een begeesterende Opwekking van de voorzitter der schoolcommissie de heer de Groot, gaven zich enkele nieuwe leerlin gen op. Even hartelijk als welgemeend was de hulde, die de heer D. J. Wasse naar hedenochtend temidden van di rectie en personeelsstaf van de N.V. Leidse Textielfabrieken Gehrs. van Wijk in ontvangst mocht nemén. Vijftig jdar was het geleden, dat de jubilaris, thans apprêtuur-vakman in de dekenfabriek, bij deze N.V. in dienst trad. Een huldiging, welke mede werd Agenda Leiden Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Kok Rapen burg 9 Tel. 24807, de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48 Tel. 21960. Te Oegstg'eest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapark 8 Tele foon 26274. BIOSCOPEN. De films van de week van 29 September zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Geen geld en toch veel zorgen", volwassenen. Lido: „Gezworen kameraden", 18 jaar. Luxor: „Haat", 14 jaar. Trianon: „Bei dir war es immer so schön", 14 jaar. Rex: bijgewoond door de burgemeester, jhr. mr. F._ H. van Kinschot, en de secretaris van het Departement Lei den van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel, mr. W. de Clercq. Na een woord van welkom, mede ge richt tot de familie van de jubilaris, had burgemeester Van Kinschot bij zondere waardering voor de werk lust en toewijding van de heer Wassenaar, hem ziende als een on misbare schakel in het productie proces. Het was voor de burgemees ter een aangename taak om mede te delen dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaris de bronzen me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Een me dedeling, waarover de heer Wasse naar zich zeer verrast toonde Een der directeuren, de heer J. W. Heringa, die eveneens grote lof had voor de ijver en technische capacitei ten van de jubilaris, wees o.m. op het verantwoordelijke werk van een apprêtuur-vakman, waardoor aan het eindproduct juist zulk een bij zondere bekoring wordt gegeven. Na mens de directie overhandigde hij de heer Wassenaar, door wiens han den in de loop van deze vijftig jaar millioenen dekens zijn gegaan, een enveloppe met inhoud en de bij de Koninklijke onderscheiding behoren de draagmedaille. Getuigschrift. Mr. W. de Clercq, die de geluk wensen overbracht van het Departe ment Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, vereerde de jubilaris met de gouden medaille en het vererend getuigschrift van deze maatschappij. In gelijke geest voerden vervolgens het woord de heer L. Gijsman, voorzitter van het j uibileumfonds en de heer J. den Hoed namens het personeel van de afdeling, waar de heer Wassenaar werkzaam is. Resp. boden zij een enveloppe met inhoud en een kist .,Dè ondergang van Meta-1 sigaren aan. Na voor alle-blijken luwct", 14 jaar. I van belangstelling te hebben be- (Donderdag: „Na ons de dankt, bleef men nog enige tijd bij- zondvloed", 18 jaar). I een. Bezoekt m de Interessante automobielshow In de nieuwe GARAGE POOT Dagelijks van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Een interes sante expositievan de nieuw ste modellen Austin, Ply mouth en Chrysler personen wagens en Austin en Fargo bedrijfstrucks. Toegang vrij. Hoofdstraat 104-106, Valkenburg, tel. K 1718-2178 Advertentie) ƒ25.000 UITGELOOT. In de 528ste Staatsloterij is op lot 13945, vierde klasse, tiende lijst, een prijs gevallen van 25)000. 0EGSTGEEST Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 16 September 1955 benoemd tot burgemeester der gemeente Woensdrecht de heer L. J. Hermans, thans wonende te Oegstgeest. De heer Hermans werd geboren op 12 Sep tember 1917. te Leiden en was laatste lijk werkzaqhn als staf employe van de Javase bank te Djakarta. In de jaren 1935'41 heeft hij te Leiden Indologie gestudeerd. Daarna was hij tot 1943 werkzaam op de se cretarie te Oegstgeest. In 1943 werd hij benoemd tot chef op de secretarie te Rijnsburg. In 1945 vertrok hij als ambtenaar B.B. naar Indonesië, waar hij in de jaren '5155 procuratiehou der was aan de Bank Indonesia (voorm. Javasche Bank). Sinds Maart van dit jaar is de heer Hermans gevestigd te Oegstgeest. Hij is Rooms Katholiek, gehuwd en heeft twee kinderen. VOORSCHOTEN OPENBARE ULO GEOPEND Gisterochtend heeft burgemeester C. J. v. d. Hoeven de Openbare ULO officiëel geopend. Daarvoor waren in het gemeente huis met hem aanwefcig de inspec teur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Delft, de heer dr. Th. C. F. A. J. Duchateau, de beide wethouders, leden van alle raadsfracties, de leden van de adviescommissie Openbaar en Neutraal Onderwijs, hoofd en per soneel van de Openbare Ulo, het hoofd van de vandaag te openen Christelijke Ulo, de hoofden van de openbare lagere scholen en enkele hoofden van dienst. Burgemeester v. d. Hoeven ver heugde zich erover, dat de school nu reeds levensvatbaarheid bewijst te be zitten, want er kan met 39 leerlingen iri twee klassen begonnen worden. Met de wens, dat de school in Voor schoten zal mogen dienen tot heil van de jeugd en dat Gods zegen op dit werk zal mogen rusten, verklaarde spr. de school voor geopend. De heer Duchateau vond deze das een merkwaardige omdat eigenlijk in een zo betrekkelijk kleine gemeente als Voorschoten drie nieuwe scholen tegelijk beginnen: 2 Ulo's en een openbare lagere school. Spr. zag de Ulo als de gelegenheid om het volks- Een chauffeur uit Den Haag had op 14 April op de Rijksweg No. 4 onder Oegstgeest rijdende met zijn auto, niet rechts gehouden. Ook deug den zijn remmen niet en had hij zon der verkeersnoodzaak, zonder zich om het verkeer te bekommeren, plot seling gestopt met gevolg botsingen en stagnatie in het verkeer. Het o.m. vond dit roekeloos rijden en eiste 15.en 100.boete of 5 en 30 dagen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot 15.en 80.boete of 5 en 30 dagen. Kon de auto niet meer op gang krijgen Een los-werkman uit Leiden, dip geen rijbewijs had, had op 13 April met een auto op de Herensingel ge reden, en had zonder noodzaak mid den op de Herensingel gestopt. Een fabrieksarbeider alhier, had rijdend met een motorrijwiel op de Heren singel omgekeken naar meisjes, en verdachte P. met zijn auto niet op gemerkt, en was tegen de auto opge reden. De eerste verdachte verklaar de, dat hij de auto niet meer op gang kon krijgen. Het O.M. eiste tegen hem 25 en 20 boete of 10 of 8 dagen de tweede 30 boete of .10 dagen. Uit spraak P. 25 en 20 tooete of 10 en 8 dagen en tweede verdachte 30 boete f 10 dagen. Met de auto van zijn vader op stap. Een inwoner van Oegstgeest moest op 7 Juni de auto van zijn vader, vertegenwoordiger, in de garage bren gen, maar zoonlief was met de auto een ritje gaan maken door Oegstgeest en wel op een vreemde manier. Aan de verkeersregels had hij zich' niet gestoord, was het voetpad af en op gereden en was tenslotte tegen een paal opgereden waardoor 175. schade was ontstaan. Het o.m., dat het gelukkig vond dat het nog zo goed was afgelopen, eiste voor het rijden zonder rijbewijs f 15.boete of 5 da gen en 30.boete of 10 dagen. Voor het beschikbaar stellen van de auto aan de zoon eiste het o.m. tegen de vader 30.boete of 10 dagen. De plv. kantonrechter M. v. d. Brink veroordeelde de zoon tot f 15. 30.boete of 5 en 10 dagen en in 2 jaar mag aan hem geen rijbewijs uitgereikt worden onvoorwaardelijk. De vader werd veroordeeld tot 30.— boete of 10 dagen. Een duur ritje. Een Hagenaar had op 28 April met zijn motorrijwiel op de Herensingel te Leiden niet rechts gehouden en daarbij H. Vermeulen die met zijn fiets de Lusthoflaan wilde inslaan, niet opgemerkt waardoor hij Ver meulen ondersteboven had gereden, die daarbij zo ernstig verwond werd, dat hy 20 dagen niet had kunnen werken en 81.schade had opge lopen. Het o.m. die het een keurige manier van rijden vond, eiste 100.— boete of 30 dagen. Uitspraak f 100. boete of 30 dagen. Met toekenning der civ. vordering a f 81. Bij 30 km. snelheid een remweg van 15 meter nodig Een expediteur uit Rotterdam had op 25 Juni met een 14 wielige vracht auto in Oegstgeest gereden zonder goede bedrijfsrem. Bij een snelheid van 30 km. was een remweg van 15 meter. Het O. M., die dit zeer gevaar lijk voor het verkeer vond, „vooral bij overwegen" eiste 35.boete of 10 dagen. Uitspraak conform. v A p itofyfk. Wiener Sangerknaben Vrijdag 23 Sept.: a.s. zingen de be roemde Wiener Sangerknaben in de Stadsgehoorzaal. Hoe zeer dit jon genskoor tot een soort industrie is uitgebreid bewijst wel het volgende: In de tijd van 1924 tot 1939 reisden de „Wiener Sangerknaben" door bijna alle landen van Europa, verder meer dere malen door Noord- en Zuid- Amerika, en in 1935 ondernamen zij een hele wereldreis, over Australië en de Stille en Atlantische Oceaan. Na de tweede wereldoorlog hervatten zij algauw hun vroegere reis-activiteit, en thans komen zij weer in de con certzalen over de gehele wereld. De ontwikkelingsgang van een ,Sangerknabe" begint met een toela tingsexamen, hierop volgt een voor bereidingscursus in het zingen, waar na de jongen, 9 tot 10 jaar oud, wordt opgenomen in het internaat. Het ge bouw van het instituut werd na de oorlog het paleis Augarten, een ruim, kind die ontwikkeling te laten op doen, die het niet kan missen. De Ulo is het taleninstituut bij uitnemend heid. Bovendien gaat het Ulo zich de laatste jaren steeds meer richten in levenspractische zin en sprj juichte de economische inslag ten zeerste toe. Hier zal dit accent zeker liggen, daar het hoofd een M.O. bevoegdheid heeft. De benoeming van een zo uitste kende tekenleraar als de heer Stre- litsky uit Delft noemde spr. een waar borg voor de aesthetische inslag die zo noodzakelijk is. Het verheugde spr., dat door de be noeming van mej. Enklaar in Oegst geest ook het handwerkonderwijs voor meisjes gewaarborgd is. Echter dit alles was nooit tot stand gekomen zonder de activiteit van de burgemeester. Het hoofd der school, de heer R. Otten, dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Nadat het gemeentebestuur een kopje koffie had aangeboden gingen alle genodigden naar de school, waar burgemeester v. d. Hoeven in* bijzijn van alle leerlingen en vele ouders de vlag hees. Het gebouw werd daarna bezich tigd en bewonderd, waarna de lessen onder leiding van de heren Otten en Hoklceling een aanvang namen. Bromfictsclub heeft bestuur. De Voorschotense bromfietsclub heeft een bestuur, tijdens een vergadering met matige opkomst, werd het ge kozen. Voor de tijd van 1 1/2 jaar ziet het er als volgt uit: PL. Stree- der, voorzitter; C. J. A. Wildenboer, Schoolstraat 18, secretaris; C. Hame ter, penningmeester. Verder de he ren H. A. Davindson en G. Hameter. Er werd goed orde op zaken gesteld, want ook de statuten en het huishou delijk reglement werden vastgesteld. Een idee voor een cluibvaatje met passende naam voor de vereniging wordt nog steeds afgewacht op het secretariaat. De vereniging zal ook deelnemen aan de druivenrit te 's Gravenzande a.s. Zaterdag, de secretaris verstrekt daarover inlichtingen. Zaterdag 24 September zal een eigen rit gereden worden waarvoor door een bromfiets importeur een fraaie beker is uitge loofd. Tafeltennissers in de competitie. SVLV tafeltennis zal ook dit jaar weer deelnemen aar de competitie van de N.T.T.B. Zoy, el voor dames a*s heren zal worden ingeschreven in de 3e en 4e klasse, bij voldoende be langstelling. De junioren doen dit jaar voor het eerst ook mee, een meisjesteam en twee jongenstea.ms zullen de clubeer gaan verdedigen. Liefhebbers van de tafeitennissport kunnen zich cot Maandag 12 Sept. nog voor deelname aan de competitie op geven. St. BernardusSVLV. De eer ste wedstrijd van het seizoen is voor SVLV geëindigd in een overwinning, zij het dan ook een krappe. De spe lers van St. Bernardus waren beze ten van een fris enthousiasme en ga ven behoorlijk kamp. SVLV speelt dit seizoen met een aantal nieuwe gezichten, maar wist toch de over winning te behalen. Het eerste succes is in deze wedstrijd voor St. Bernar dus. "Na 10 minuten spelen mist de back van SVLV. nadat vooraf een hoekschop was genomen en St. Ber nardus benut deze kans goed (01). 10 Minuten later volgt de gelijkma ker van SVLV. Uit goed samenspel tussen Kraan en Van der Werf weet laatstgenoemde de gelijkmaker te sco. ren. Nu komt SVLV een tijdlang flink opzetten en krijgt enige goede kansen om een voorsprong te krij gen.'Uit een vrije trap kopt J. Lam- boo de bal keurig in (21). Het of fensief van SVLV op het St. Bernar- dus-doel houdt nog even aan, maar levert geen succes meer op. En zo komt ook de rust. De tweede helft krijgt een spannend karakter. De eer ste minuten verstrijken zonder dat er iets bijzonders gebeurt. Na circa een half uur krijgt SVLV een vrije schop te nemen. De bal belandt bij J. Lam- boo, die zich vrij weet te spelen en inschiet (31). Nu gooit St. Ber nardus er een schep boven op en for ceert een hoekschop. Uit een volgen de aanval ontstaat een fraai doelpunt, een mooie kopbal net over doelman Parlevliet en de stand is nu 32. Eu nu begint het te spannen. St. Bernar- dus speelt enthousiast en probeert met gelijk spel het veld te verlaten, Het zal de gasten niet gelukken. De eindstand luidt 32 in het voordeel van SVLV. eertijds Keizerlijk slot, modern en voorbeeldig ingericht als pensionaat en muziekinstituut, hetwelk door zijn prachtig park de vooral in de grote stad zo nodige rust en ont spanning biedt. Behalve de opleiding in zang genieten de jongens in huis de normale schoolopleiding door een eigen onderwijzend personeel. Eigen vacantietehuis De actieve werkzaamheid duurt tot de stemwisseling die meestal op 14- jarige leeftijd optreedt. Daarna wordt de jongens zoveel mogelijk verdere steun geboden, en kort geleden werd door de leiding van het instituut het „Josepstöckl", een dépendance van het paleis Augarten ingericht, en als „Mutantenhaus" geopend. De zomervacantie brengen de „Wie ner Sëngerknaben" door in Oost- Tirol, in hun vacantiebuis gelegen aan de voet van de Grossvenediger. Van de verenigingen De keurgroep van „Sportief" gymt morgenavond om kwart voor zeven in de gymnastiekzaal aan de Ursulasteeg. De R.K. Toneelgroep speelt op 15 Sept. a.s. „De man, die terug kwam". Kaarten zijn nog aan de be kende adressen te verkrijgen. Pater Van Swelm O.F.M. schrijft: Weten de jongens tussen 13 en 18 jaren, dat er in de Hartebrug- parochie een speciale keurtroep bestaat van kerels, die het nu eens opnemen voor O. L. Heer en Zijn heilige Moeder. Van ouds bekend onder de naam M. C. We moeten lui hebben, die zich met hart en ziel voor deze zaak helemaal geen verloren zaak, hoor! inzet ten. Woensdagavond 7 September gaan we daar samen eens over praten in een bijeenkomst van een half uur in onze Hartebrugkerk, precies om 7 uur. Ouders, maakt uw jongens op dit bericht attent. Jongens, sluit je bij ons aan, als je nog fut hebt. Leidsche Spaarbank In de maand Augustus 1955 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 1.070.024,38 en terugbetaald 805.430,36. Het aantal nieuwe boek jes bedroeg 334 en het aantal afbe taalde boekjes 170. Op 5.709 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 102.041,25 bijgeschreven. Er werden 452 busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 8.991,57. Het tegoed der 35.820 in leggers bedroeg aan het einde der maand 24.308.645,22. SPIEKER. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Josephus Maria, zn van P. J. L. Postma en M. C. v. Barneveld; Elzeline Margaretha, dr van G. J. de Jong en.G. A. Spliethoff; Martha Cornelia, dr van C. Roeland- se en M. A. v. Koert; Adrianus, zn van I. v. Leeuwen en J. C. v. d. Steen; Cornelis Robert Benjamin, zn van A. v. d. Waals en E. Lut; Ida Theresia Jacoba Maria, dr van H. J. J. Mentink en J. M. v. d. Klaauw; Johannes Coenraad, zn van J. de Kooker en N. Goudkade; Antonie. zn van J. N. v. Luyk en G. Wesselink; Emilie, dr van J. Arnoldus en A. E. LangpanKlazina Adriana Maria, dr van O. de Jong en M. J. H. Bos- land; Yvonne, dr van P. v. d. Tuin en A. C. v. Leeuwen. Marktberichten LEIDEN, 6 Sept. Vette varkens. Aanvoer 307 vette varkens. Zware 168—172, lichte 174—178, slagersvar kens 176180, zeugen 140146. Han del vlug. BODEGRAVEN, 6 Sept. Kaas. Aangevoerd 177 partijen. Eerste soort ƒ2.242.30, tweede soort ƒ2.15 —2.23. Extra tot 2.45. Handel kalm. ROTTERDAM, 6 Sept. Vee. Aanvoer 3584, .weektotaal 5570, vet te koeien 550, gebruiksvee 1087, TBC vrij 782, vette kalveren 160, graskal veren 202, TBC-vrij 130, nucht. kal veren 324, varkens 182, biggen 246, paarden 129, veulens 95, schapen of lammeren 581, bokken of geiten 28. Prijzen: vette koeien 2.602.74 2.46 2.60 2.142.30, vette kalveren 2.85 3.05 2.65—2.75 2.30—2.65, grasklave ren 400350270, nucht. kalveren 72—60—50, Biggen 50—43—38, slachtpaarden 2.152.05 1.90, veu lens 475350250, schapen 135120 95, lammeren 1159585, kalf- koeien 1025925750, melkkoeien 1025925750, varekoeien 700600 550, vaarzen 780700800, pinken 480425325. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prij zen als gisteren, enkele prima's bo ven notering, vette kalveren aanvoer flink handel levendig, prijzen iets stijver, graskalveren aanvoer tame lijk, handel stil, prijzen vooral niet hoger, nucht. laveren aanvoer iets meer, handel vlot, prijzen ruim prijs houdend, biggen aanvoer even rui mer, handel redelijk, prijzen als vo rige week slachtpaarden aanvoer groter, handel kalm, prijzen iets min der, veulens aanvoer als vorige week handel levendig, prijzen goed prijs houdend, schapen aanvoer groter, handel goed, prijzen prijshoudend, kalfkoeien aanvoer even ruimer, handel redelijk, pryzen onveranderd, melkkoeien aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen onveranderd, varekoeien aanvoer als vorige week,

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3