PITTIG! r khmméÉ ij/J S.J.Z. te Zoeterwoude vierde haar tweede lustrum 1 SEr pi'.T Deken D. Bont van Zoeterwoude gaat rusten fc - IS MAANDAG 5 SEPTKMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 De zeereerw. Heer D. Bont, deken van Zoeterwoude en pastoor van de j parochie Sint Johannes Onthoofding heeft om gezondheidsredenen aan de Bisschop van Haarlem gevraagd van beide ambten ontheven te wor den. Dit ontslag is verleend. De me dedeling ervan onder beide H.H. Mis sen maakte een diepe indruk op de parochianen. Het is voor de parochie van Sint Jans Onthoofding een zwaar offer van deze priester, die nog maar in zijn zestiger jaren is, te moeten schei den, op een leeftijd waarin van deze ervaren pastoor nog zoveel voortzet ting van eenmaal begonnen schoon werk te verwachten was. De parochie •verliest een goede herder, die in de 11 jaren van zijn pastoraat een heilig voorbeeld is geweest van gebed, van diepe eerbied en ontzag voor de He melvader en trouw en vol liefde en gehoorzaamheid voor de Kerk. Als een zachtmoedige vader heeft hij zijn parochie geleid, zachtaar dig doch streng voor zichzelf, streng in het voorhouden van de plichten van ieders staat. Met zijn gevoelige aard was deze pastoor boven alles 'n trooster in leed en verdriet; zijn over gevoeligheid deed deze herder vaak medelijden met zijn parochianen. Dit medelijden openbaarde zich ook vooral in de zorg voor de ouden van dagen waarvoor reeds in de eerste jaren van zijn pastoraat „Huize Em- maus" werd gesticht. Zijn woord was altijd troostrijk, zijn predicaties hadden een schoon heid van taal en begeesterende voor dracht niet alleen, maar muntten uit door grote inhoud, leerzaamheid en betekenis. De parochie heeft rijkelijk geprofiteerd van zijn begaafdheid als predikant niet alleen maar, vooral van de rijke voorbereiding van deze oud-radio godsdienstleraar. Met grote waardering zal iedereen altijd zijn woorden en lessen in herinnering houden. Zijn gave voor het verkondi gen van Gods Woord en het geven van lessen en vermaningen, hetzij in de kerk of daarbuiten, was zo groot, dat voor elk van deze spreekbeurten een voorbereiding vooraf ging, zodat zijn herderlijk woord steeds uit muntte door weloverwogen beschou wingen, rijke inhoud en aanpassend aan de gelegenheid. De ere-diensten, het verzorgen van de godsdienstige plechtigheden be reikte onder zijn zorgen een onge kende hoogte. Hierbij denken wij te rug aan de schone Kerstfeestvierin gen en Mariafeesten en bovenal aan de streng liturgische viering van de Goede Week en het Paasfeest. Al deze schone ere-diensten afzon derlijk te noemen zou heerlijk zijn, maar het is teveel. Wat een heerlijke devotie: de voetafwassing op Witte Donderdag. En wie zal de Kerst nachten vergetende Kerstnacht in de hongerwinter, toen ieder toch innerlijk blijde de kerk verliet, als de pastoor in altaar-gewaad de H. Com munie ging uitreiken aan de zieken en oude parochianen, zelfs die, welke in de donkerte per roeiboot over wa ter bereikt moesten worden. Groots was zijn liturgisch begri- monumen taal tot uiting en wer ~heid ge komen bij de bouw va 1 t nieuwe hoogaltaar, de „Kruisbeig.i hard van steen". Deken Bont was na een halve eeuw de voltooier van het rijke bouwwerk van de kerk, door deken Mosmans eenmaal zo kunstzinnig gebouwd. De heerlijke symboliek in deze kerk is nog rijker voortgezet, want deze pas toor paarde bouwkunst en letterkun de samen; de schoonste gedachten van onze grootste dichter Vondel werden hier in beeldhouwwerk voor de men sen tot sprekende tafereel gebracht. Wat heeft deze priester veel ge vraagd voor het Huis van Onze Lieve Heer enwat heeft hij veel gekre gen, rijkdommen zoals ze in de mid deleeuwen, bijeengebracht werden, zoveel en zo mooi, voor zoveel geld door zo weinig mensen. Het is ook ATHLETIEK W. DUITSLAND NEDERLAND BELGIE Drie Nederlandse juniorenrecords sneuvelden weer niet allemaal te noemen, doch de rijke schatten van Godgewijde kunstwerken zullen een heerlijk ge tuigenis blijven van dit elfjarig tijd perk, van de tijd van deken Bont. De gehele vernieuwing van het priesterkoor met hoogaltaar, het nieuwe zijaltaar, de vele gebrand schilderde ramen, de doopkapel met het beroemde smeedwerk van hek ken, het bewaren en in ere herstel len van het oude altaartje uit de schuilkerk van Zoeterwoude, het is alles een waardige versiering gewor den voor de Sint Janskerk, maar de schoonste gedachte van deken Bont is geweest het maken van de Maria van Fatima-kapel. De devotie van de parochianen op dit plekje van de kerk is zo groot, als ware het 'n ge nade-oord; zonder dat de deken ooit tot een bezoek aan dit kapelletje heeft aangemoedigd. Het is er zo kinderlijk devoot, dat ieder daar zijn nood komt klagen, om troost gaat vragen of bidden, wat hem zalig is. De grote verdienste van deken Bont is vooral zijn zorg voor de oude paramenten geweest. Bijna al de oude kerksieraden en gewaden, het rijke parochiebezit, is in deze ja ren gerestaureerd. Hoe groot ook zijn zorg voor de opvoeding van de jeugd was, de bouw van de scholen heeft hij niet meer kunnen bereiken; de plannen liggen bij zijn afscheid voor uitvoe ring gereed. De vakschool voor meis jes, in zijn tijd tot stand gekomen, is een zegenrijke instelling voor de pa rochie. Nu moet al dit pristerlijk werken helaas eindigen en de parochianen mogen wel veel bidden, dat hun pas toor, die zoveel en zo vurig voor hen gebeden heeft, Gods Heilige Wil zal kunnen eerbdldigen en berusten in het zware kruis niet meer te kunnen werken in Gods Keilk. Dit priesterleven begön na de H. Wijding op 15 Augustus 1919 als ka pelaan te Texel, waarna 17 jaren als leraar van 'het Klein Seminarie Ha- geveld werden gewijd aan de oplei ding van jonge priesters. Vijf jaren lang in oorlogstijd was hij pastoor in Haastrecht en in Februari 1944 volgde de benoeming tot deken en pastoor van Zoeter woude. Een half jaar na deze benoeming vierde daken Bond in Zoeterwoude zijn zilveren priesterfeest. Dit feest werd, ondanks oorlogstijd, met gro te luister 'gevierd en was een schit terende uiting van de grote liefde, hogaohting en waardering, na zo'n korte tijd, de nieuwe herder toege dragen. De komst van wel 100 (paro chianen uit de parochie Haastrecht, om de gehele dag de kerkelijke vie ring bij te wonen was zo spontaan, dat iedere Zoeterwouder bij de re ceptie gesticht werd door zoveel aanhankelijkheid aan de vertrokken De gezondheidstoestand van de deken laat niet toe, in het algemeen afscheid te nemen van zijn parochia- Na een lange rustkuur in het Zui den des lands was het herstel zoda nig, dat iedereen hoopte op een blij vend herstel, doch enkele weken ge leden verergerde de toestand zoda nig, dat hem de laatste H.H. Sacra menten moesten worden toegediend en dat hij de H. Mis niet meer kon opdragen. Op 23 September zal de ken Bont voorlopig zijn intrek ne men in huize „Ernmaus". De parochianen kunnen persoon lijk .geen afscheid nemen; het zou te veel lichamelijke en geestelijke in spanning vragen. In de komende weken zal het da gelijks gelbed van de parochianen zijn, dat God aan hun goede pastoor mag geven wat hem tot zaligheid kan strekken. LEIDERDORP HERSTEL BRUGGEN IN ACHTHOVEN. De raad kwam in een spoedverga dering bijeen ter behandeling van een tweetal voorstellen. Het eerste behelsde het verlenen van een bouw- credietgarantie voor het bouwen van een woonhuis. B. en W. stelde voor garant te zijn voor een bedrag van 14.000,zijnde pl.m. tweederde van de kosten. In antwoord op een vraag van de heer Moraal, zeide de voor zitter dat de norm voor een volgen de aanvraag uitgaat van de inhoud van de woning. Z.h.st. werd het voorstel aanvaard. Het tweede punt omvatte de verbetering van de brug- gen in Achthoven, welke zeer drin-1 gend is. G. St. hadden aanvankelijk ALKEMADE Raadsvergadering. Op Maandag bezwaren tegen de kosten waarop I i2 Sept."a°s7~des"^vond7 t'é 8™ mS „ïïvotffa kamt raad van Alkemade in open een goedkopere uitvoering. Gedacht bafe vergadering bijeen. De te behan- werd enige bruggen te vervangen door dammen met duikers. Echter zouden dan schadeloosstellingen uit gekeerd moeten worden welke zo hoog zijn dat dit zou leiden tot 'n nog hoger bedrag. De bezwaren van G. St. kwamen hierdoor te vervallen. De kosten waren geraamd op 155.300. Op voorstel van B. en W. herd het werk opgedragen aan de Fa. Gebr. Schouls die het willen uitvoeren voor 158.000, Geslaagde kerkelijke viering, hartelijke woorden en een goed competitie-begin VVOA met 5-1 verslagen De voetbalvereniging Sint Jan- Zoeterwoude heeft met haar prachtig geslaagde jubileum-viering laten zien hoe een dergelijk feest gevierd kan worden én wat een fijne geest van kameraadschap, solidariteit en „clubliefde" er leeft onder de leden. De kerkelijke viering. Dank zij een van idealistisch stre ven getuigend besluit van het nijve re-bestuur was het mogelijk om bij dit tienjarig bestaan aan alle sport- men een geestelijke „warming up" te geven, want rector W. P. Grim bergen, geestelijk adviseur van de Nederlandse Katholieke Sportbond, hield daartoe een triduum. Dank zij de goede opkomst van de leden, ge middeld waren er iedere avond 70 S.J.Z.-ers aanwezig, slaagde deze „in zet op hoog niveau". Rector Grim bergen, die uiteraard de problema tiek van de tegenwoordige sportbe oefening onder de katholieke jeugd kent, heeft tijdens die drie avonden op een boeiende wijze het hoe en het waarom van de sportbeleving-op- voor-katholieken-aanrvaardbare-ma- nier uiteengezet. De plechtige Hoogmis, tot intentie van alle leden van S.J.Z., werd gece lebreerd door rector Grimbergen met assistentie van kapelaan G. Fe- liks en de weleerw. heer J. van der Salm. De rector preekte over de tekst uit Jeremias „Omgord uw lendenen en sta op. Ik stel u als een ijzeren zuil, een versterkte stad, een bronzen muur" uit het misformulier van St. Jansonthoofding. Dit zijn woorden van getuigenis voor de Heer en van strijdbaarheid. Deze karakteristieke trekken van alle profeten moeten ook kenmerkend zijn voor de sport beoefenaars. Aan de andere kant is de sport een voor de moderne tijd onmisbaar middel om de jeugd tot Tijdens de athletiekwedstrijd te Gladbeck tussen de jongensteams van West Duitsland, Nederland en België, welke door Duitsland met 156 punten tegen Nederland 91 punten en België getuigen en strijden te bewegen. De 75 punten is gewonnen hebben de I sport immers werkt mee de jeugd ket lichaam te laten ontdekken, dat een teken is van de hele persoon. Een juist besef van het lichaam is dus al een schrede, en een grote, op Nederlandse junioren drie Nederland se records verbeterd en twee records geëvenaard. Op de 3000 meter bracht J. Schoone het Nederlandse record naar bene den door deze afstand in 8.51.8 af te leggen. Hiermede knabbelde hij 3 volle seconden van het oude record dat met 8.54.8 sedert 20 Juli 1952 op naam van J. V. Keesom stond, af. Ook het Nederlandse record polsstok hoogspringen sneuvelde. Met niet minder dan 34 centimeter verbeterde Praagh het op W. van der Eykel se dert 12 Juli 1953 staande record (3.36 meter). Praagh sprong 3.70 meter. Op 24 Juli van dit jaar had hij het reeds met 2 centimeter verbeterd, doch dit record werd nog niet door de KNAU erkend. Ook L. van Wezel kwam bo ven het Nederlandse record met een sprong van 3.40 meter. Westphal, Ot- ten, Wapstra en Veenendaal verbe terden het Nederlands record 4x100 meter estafette, dat met 44.3 sec. se dert 13-8-'49 op naam van de natio nale ploeg stond, met 0.8 sec. Zij wer den op dit nummer tweede in 43.5 sec. De 100 meter werd door Vee nendaal in 10,9 sec., hetgeen een evenaring van het Nederlandse re cord, dat op naam van Griek en Holst staat, betekende. Voorts leverde de Nederlander Nummerdoor een fraaie prestatie door met een sprong van 1.85 meter, 2 millimeter onder het Nederlandse record (1.852 mtr.) van Visser te blijven. Een plechtig ogenblik was het hijsen van de geschonken vlaggen aan de masten. de weg van de totale opvoeding. Daarom is elk conservatisme ten dé zen uit den boze en rector Grimber gen wees er dan ookf op wat voor een grote waande er gelegen is in een katholieke sportclub, waar de jongeren dit alles mogelijk gemaakt wordt. Het zangkoor voerde op verdien stelijke wijze de mis van Grüber uit. Het algemeen ontbijt. Na de H. Mis schaarden zich 120 hongerige jongelui rond de welvoor ziene tafels. Zusjes en verloofden van de voetballers hadden dit keu rig verzorgd ontbijt klaargemaakt in het parochiehuis. Toen de inwendige mens voldoende (dat is bij die potige knapen nog niet zo gauw gebeurd!) versterkt was, bood Koos Schrader namens de leden het bestuur twee vlaggen aan: de nationale driekleur en de groen-witte S.J.Z.-vlag met de gedenkwaardige woorden: Opgericht September 1945. Voorzitter van der Geest bedankte voor het mooie geschenk en voor het vele werk, dat voor dit feest ver richt is door het comité. Twee be stuursleden, de heren D. Zandberg en W. Belt, hebben vanaf de oprich ting gezwoegd de vereniging te ma ken tot wat zij nu is. Wat dit wil zeggen is voor een buitenstaander moeilijk te realiseren, maar ieder, die de jubilarissen kent, weet hoe zij onvermoeibaar voor hun club ge ijverd hebben. De heer Zandbergen als penning meester iedere dag haast in touw om de touwtjes aan elkaar te knopen en bovendien een zeer gewaardeerd junioren-leider en de heer Belt ac tief om het veld te keuren en in or de te maken. Als blijk van waarde ring ontvingen beiden een fraaie herinnering-plaquette. De geestelijk adviseur, kapelaan Feliks, sprak over de betekenis, die een juiste sportbeoefening voor het latere leven heeft en memoreerde de vele werkzaamheden, die de secre taris, de heer Lelieveld, acht jaar lang voor de vereniging verricht heeft. S.J.Z. is niet denkbaar zonder zijn activiteiten en het was spr. een groot genoegen de dankbaarheid daarvoor tot uiting te kunnen laten komen met een kist sigaren, De en thousiaste en welvoldane!) jonge lui onderstreepten deze lofrede met een hartelijk applaus. Tot slot richtte rector Grimbergen zich tot alle leden, maar speciaal tot die van het eerste elftal. „Nog meer dan het groen-witte dundoek zijn jullie gedrag en prestaties de vlag v,an de club. Deze levende vlag be paalt de openbare mening over S.J.Z. en het eerste kan daarom de beste propagandist voor een verstandige lichaamcultuur zijn; maar het effect van die propaganda hangt hoofdza kelijk af van jullie onderlinge ver standhouding. Dit jubileum is dus een opdracht en geeft een uitgestip pelde taak aan het eerste elftal, dat de trekpleister is voor S.J.Z.". De sportmanifestaties. S.J.Z. had de voorafgaande Zonda gen nederlaag wedstrijden gespeeld tegen „Good Old Friends" met de volgende resultaten: 14 Augustus S. J.Z.St. Bernardus 20; 21 Aug. S. J.Z.Rijpwetering 26 en 28 Aug. S.J.Z.Oranje Groen 16, zodat Oranje Groen winnaar werd van dit nederlaag-tournooi. Gisteren speelde S.J.Z. als sportief hoogtepunt een wedstrijd tegen V.V. OA.., waarmee zij tevens de compe titie opende. In een pittige wedstrijd won S.J.Z. op overtuigende wijze van Oud-Ade. Nadat op plechtige wijze de beide grote vlaggen in de nieuwe masten waren gehesen werden door WOA-aanvoeder aan zijn Zoeter- woudse collega bloemen aangeboden. Direct vanaf de aftrap vertoonde SJ Z eij levendig 6pel wat wel zeer gunstig afstak tegen de minder goe de prestaties van de afgelopen we ken. Het gezegde: een slechte gene rale, een goede uitvoering werd weer eens bevestigd. Alhoewel de Zoeter - woudse voorwaartsen steeds in het vijandelijk doelgebied opereerden, duurde het toch nog geruime tijd al vorens Koster zijn ploeg de leiding kon geven (10). Midvoor Simt kon hog voor de rust de voorsprong ver groten tot 2—0. In de tweede helft probeerde V.V. O.A. haar achterstand in te lopen, maar de S.J.Z.-verdedigers grepen telkens resoluut in, zodat er van werkelijk groot gevaar geen sprake kón zijn. Toch kon rechtsbuiten van Zoen eindelijk de „hatelijke 0" uit wissen (21). Even dreigde er een paniek in de Zoeterwoudse defensie, maar met enkele stijlvolle safes toonde keeper Roeleven zijn prima kwaliteiten. Leed de V.V.O.A.-voor- hoede toen aan gebrek aan stoot kracht? Midvoor Smit bracht vreug de onder de S.J.Z.-supporters, toen hij met een fraai schot voor de derde maal het net wat men noemt deed trillen (31). Hiermede had V.V. O.A. een morele knock-out te pak ken en moest zij in S.J.Z. haar meer dere erkennen, bij wie zij in snel heid, maar vooral in techniek tekort schoten. Debutant Koster, een goede aanwinst, zorgde na briljant solo- werk voor doelpunt nummer vier (41). Slechts aan het goede keepen van de WOA-doelman was het te dan ken, dat de overwinning niet een nog grotere vorm aannam. Maar ook hij kon niet voorkomen, dat J. Roe leven met een hoog schot nog een maal 't doel vond (51). Een waar dig feestgeschenk van het eerste elf tal waaraan ieder hard heeft ge werkt. En ook een belofte voor de komende competitie. De feestavond. De lachers zijn gisteravond wel aan hun trekken gekomen want zelfs de meest verzuurde isegrim wist Arie Westgeest nog te ontdooien. Met vlotte conferenties en toepasselijke sneldichten werden alle aanwezigen in het overvolle en mooi versierde parochiehuis vermaakt. Het accordeonensemble „Melodia" zórgde voor de muzikale omlijsting en werkte een afwisselend program ma af van feestouvertures, marsen en potpourri's op populaire melodie tjes, terwijl de charmante Henny Koeman de sportbeoefenaars in het Èskimoland en Tirol deed wanen door haar jodelliedjes. Tijdens de pauze feliciteerde mr. J. J. de Jongh, voorz. van de L.V.B., de jubilerende vereniging en sprak de wens uit, dat in dezelfde geest van sportiviteit de komende tien jaar gevoetbald zal worden, dus ook weer met weinig strafgevallen. Hier sloot zich de heer Hogervorst, voorz. van de afd. Leiden van de N.K.S., bij aan, toen 'hij wees op de verantwoor delijkheid van de katholieke clubs om zich ten goede te onderscheiden. Wethouder G. van Leeuwen voor spelde, dat S.J.Z. binnen tien jaar de beschikking zou hebben over een nieuw voetbalveld. Hij dankte spe ciaal het bestuur voor het jeugd werk, dat door S.J.Z. verricht is. Dit wordt ten zeerste gewaardeerd en spr hoopte, dat de toekomst dienaan gaande even vruchtbaar zal zijn. Een aardig intermezzo was het toen de voorz. mevr. Lelieveld bloemen aan bood in ruil voor de vele kopjes koffie op vergaderingen in haar gast vrije huis gedronken. Voor veel jongens zal het hoogte punt van de dag wel het dansje-na, om het euphemistisch te zegigen, ge weest zijn. We hebben gezien wat conditie-training vermag. De feest roes steeg allen naar het hoofd en het slot was, dat het complete be stuur, g.a. incluis, op de schouders genomen werd! delen agenda luidt: ingekomen stuk ken en mededelingen. Een drietal verzoeken om een tegemoetkoming uit de gemeentekas ingevolge art. 13 L.O.-wet 1920. Enkele subsidie-aanvra gen, o.a. van voetbalver. Wet. Boys te Oude Wetering, alsmede van een commissie te Rijpwetering voor het plaatsen van hekwerk teneinde een betere zwemgelegenheid te maken aan de Koppoel. Enkele verzoeken om beschikbaarstelling van gelden voor scholen ingevolge art. 72 L.O.-wet 1920. Voorstel tot wijziging leges verordening, vanwege de nieuwe jachtwet per 15 Juni 1955. Verzoek van het R.K. Armbestuur van paro chie Maria Presentatie om verho ging van de 'bij raadsbesluit 28 art. 1954 verstrekte geldlening. Vaststel ling verordening brandweer. Verhu ring van enige percelen, tuinland en weiland. Benoeming van leden in de diverse commissies. Aanbieding ge meenterekening 1954 en aanbie ding gemeentebegroting 1956. De toss voor de wedstrijd: de cap tain van SJZ nog met de hem door de WO A-aanvoerder geschonken bloemen in de hand. Foto's Van Bemmelen- Aetherklanken DINSDAG Televisieprogramma's KRO: 29.15 Act., jour. en weerber. 28.3522.30 Blijspel. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram.. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mr. J. A. J. Meyer: „Be jaardenzorg". 11.30 Tenor en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.35 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. 13.20. Amus. miuz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Piano a quatre mains. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amus. muz. 18.00 Nieuws. 18.16 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. J. Huizinga „Erfelijkheid bij de mens". 19.00 Paris vous parle. 19.05 Amateursprogr.. 19.45 Film praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Amus. muz. 21.15 Interv. 21.30 Suri naamse volksmuz. 21.45 Gevar. progr. 22.30 Alt en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20 Gram. 23.25 —24.00 Idem. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de 'huisvrouw. 9.40 .Lichtbaken', caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Lichte imuz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (123012.33 Land- en tuinbouwmeded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Kamer orkest. 14.30 Gram. 15.30 „Ben je zes tig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kënlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitzending: Nederland en de wereld: Drs. J. F. van Campen: „Emigratie en cultuur". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19:10 Instr. trio. 19.30 Avond gebed en lit. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het Boek der Boeken". 21.15 Kamer koor. 21.45 Kamerorkest en solist. 22.1'5 Omroep orkest en sol. 22.50 Gram. 23:00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. BS'

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8