Concours hippique met kampioenschap der Katholieke Landelijke ruiters Mej. Van Baars individueel kampioene dressuur De uitslagen fZ)e Caatóte freóüóóeade ópscatig, MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COUBANT TWEEDE BLAD - RAGINA 1 GRANDIOOS SLOTFEEST JUBEL-VEBO Kurstjens (Boxel) sptingkampioen De Vefeo-bestuurderen, die dit jaar met hun Jubel-Vebo reeds zoveel suc cessen hadden geoogst, hebben onge twijfeld voor een voortreffelijk be stuit der feestelijkheden gezorgd door als sluitstuk dit jaar de Ned. Kath. Bone van Landelijke Rijverenigingen te engageren voor het concours hip pique, dat als steeds in het sport park De Leidse Hout werd gehou den en er komt zeker een woord van lof toe aan de Haarlemse LTB, die voor de organisatie van dit paarden- eportfeest op uitnemende wijze heeft zorg gedragen. Immers, er werd een programma geboden vol afwisseling, een pro gramma, dat duurde van half twee tot half zeven, doch desondanks de duizenden toeschouwers bijeen hield, omdat er spanning was van begin tot einde. Natuurlijk zien wij daarbij het wat te lange rekken bij de be- ginnummers over het hoofd, maar men moet niet vergeten, dat de ver schillende „verplichte" nummer^ al tijd meer tijd vragen dan gewenst is. Achteraf beschouwd was de tijds limiet toch niet zo heel ver over schreden, maar dat zelfs nam men er gaarne bij, omdat men van begin tot einde genoten heeft van voortreffe lijke nummers paardensport. En het gold hier niet alleen de paardenlief hebbers en de paardenkenners iets te bieden waarvan te smullen viel. Neen, men is er ditmaal in geslaagd ook velen, die zich anders weinig voor de paardensport interesseren, te boeien en in gespannen afwachting te doen zien hoe het geheel verliep. Er v/as kleur en leven in dit pro gramma vol afwisseling. Men genoot van de prachtige fokpaarden, 's mor geus gekeurd en in de middag be kroond voorgeleid, men genoot bij de aarublik van de omstr eeks 250 vu rige landelijke ruiters met hun even vurige paarden, men genoot, van het Mevr. Kesper reikt de prijs uit aan mej. R. van Baars voor het door haar behaalde kampioenschap individuele dressuur. optreden van de in Europa unieke Staffanfare te paard, men genoot van de vrijheidsdressuur en het hoge- choolnummer, dat door de heer P. Geraerts uit Neer ten beste werd ge geven, men volgde met zichtbare in teresse de nummers dressuur, die door de 's morgens bekroonde ama zones en ruiters gedemonstreerd werd en dat waren alle slechts bijnum mers van het uitvoerige welverzorg de programma, dat klonk als een klok. Want daarna volgden nog de concours één- en tweespannen en tensjotte vonden de springconcour sen plaats, waarvoor alleen een gang naar de Leidse Hout beloond zou zijn geworden. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, was door een lichte ongesteldneid verhinderd aanwezig te zijn, doch zijn echtgenote, mevr. Kesper, han zijn taak overgenomen en zij reed met het burgemeesterlijk echtpaar vanaf cezes woning aan de vVitte Singen in 'n landauer, voorafgegaan door de fanfare der Landelijke rvi- ters en doei enigen van hen gevoxgd, door de stad naar de Leidse Hcut, waar bij hun binnentreden zich reeds zeer velen een plaatsje rond het ter rein hadden veroverd. Daar waren o.m. aanwezig de vier wethouders, de garnizoenscommandant de heer Kistenmaker, de voorz., van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij verenigingen en vele anderen uit de paardensportwereld. De opening. Burgemeester Van Kinschot open de de feestelijke middag met een woord van hulde en dank aan het bestuur van de Ned. Kath. Bond van L.R., die voor zulk een veelbelovend besluit van de Jubel-Vebo had ge zorgd en met veel genoegen hechtte hij vervolgens het Wapenschild van Leiden aan de Bondsstandaard, ge voerd door het achttal ruiters van Graeth'eide, die vorig jaar en ook nu de kampioenstitel bij de aohttal'len- dressuur had gewonnen. Burgemeester Van Kinschot hechtte het wapenohild van Leiden aan de Bondsstandaard van de KNB van LR. Links op de foto de voorzitter van de bond, dr. Roelvink. Foto's: Van der Horst. Daarna volgde de voorleiding van de bekroonde fokpaarden en de prijsuitreiking. Dr. F. J. M. Roelvink uit Oirschot, voorzitter van de NKB van L.R., pre senteerde vervolgens de stoet van ongeveer 250 ruiters en de openings parade volgde met inspectie en prijs uitreiking en het overdragen van de Bondsstandaard. In zijn toespraak bracht dr. Roelvink hulde aan het Vebo-bestuur, dat in deze dagen zo veel fleur en 'kleur in kunstzinnig spel had doen samenvloeien en daar naast zoveel nuttigs aan het volk getöönd had. Hij verheugde zich voorts op een later wëérzien en zei- de tot de landelijke ruiters, dat zij zich in de wereld, die zij veroverd hadden, waardig zouden tonen. Prachtige paardendressuur. Reeds dadelijk daarop konden de toeschouwers genieten van prachtige staaltjes paardendressuur. Mej. van Baars uit Deurne, die des morgens kampioene was geworden bij de in dividuele dressuur, gaf een demon stratie uit de verplichte nummers ten beste, dat er wezen mocht. Zij toonde ten volle haar paard Kereszt volkomen in haar macht te hebben, zij bewoog zich zo gemakkelijk met haar fiere paard in allerlei wendin gen en het dier was zo gehoorzaam aan zijn meesteres, alsof het de een voudigste zaak van de wereld was een paard zo te 'berijden. Met het achttal van Graetheide was het al niet anders en de volko men gelijkheid van bewegingen was zo groot, dat een groep turnsters het niet zou verbeterd hebben. Inderdaad dat waren staaltjes van paardendres suur, die bewondering afdwongen en het was dus geen wonder, dat de toeschouwers slechts onder ademloze stilte konden toezien. De springconcoursen. Die bewondering viel evenzeer waar te nemen bij de springconcour sen, die deze middag werden afge werkt, al viel die bewondering dan ook dikwijls te veel uit in een open lijke instemming. Maar viel dat te verwonderen bij zulk een aantal toe schouwers die wellicht nog nimmer zulk een paardensportfeest hebben meegemaakt? Intussen, de spanning zat er bij het individuele springconcours reeds da delijk in, want de heer O. Sanderink uit De Lutte, nummer twee van het programma, reed een foutloos par cours in de snelle tijd van 67 sec. Hij had door scherpe wendingen de bochten van de ene naar de andere hindernis zo kort mogelijk gemaakt en razend snel gleed zijn Fhaffy over de obstakels heen. Zijn tijd werd het eerste verbeterd door P. Peters uit Blerick, doch met zijn 64 sec. maakte hij 4 fouten. Th. Jacobs uit Grathem en V. v. d. Wielen re den vervolgens eveneens foutloos, dooh hun tijden waren slechter, zo dat Sanclerink tenslotte na 15 eelne- mers nog de leiding had. Toen werd hij afgeworpen door J. Rutte uit Grathem, die foutloos rondkwam in de tijd van 66.7 sec., maar de laat ste deelnemer deed de deur dicht. De heer J. Kurstjens uit Boxtel maakte een tijd yan 65.8 sec., even eens foultoos, zodt hij kampioen werd na een uiterst spannende strijd. De uitslag van het intergewestelijk springconcours, dat daarna nog volgde, was: 1. AiBTB 0 ft. 153.4 sec., 2. Limburgse LTB 3 ft. 149.2 sec., 3. Brabantse NOB 4 ft. 142 sec., 4. Haar lemse LTB 12 ft. 156.4 sec. In dit nummer reed elke groep met vier ruiters, waarbij de resultaten van de drie best geplaatsten de uitslag be paalden. Aan het slot van de lange middag woorden van oprechte dank door voorzitter J. W. Bonda voor het schone concours, dat geboden werd, getuigend van gedegen oefening en doorzettingsvermogen. Hij was er overtuigd, dat de Kath. Bond hier een goede naam zal achterlaten, want het was niet alleen een ver kwikking voor de beoefenaars van de paardensport maar een nuttige dag ook voor de overige talrijke kij kers. De uitslagen zijn als volgt: Dressuurwedstrijd voor achttallen om het kampioenschap van de NKB: 1. Graetheide 223 pnt.; 2. Grathem 222% pnt.; 3. Rust Roest, Deurne 221% pnt.; 4. Baarloo 211 pnt.; 5. Volharding, Zun- dert 206% pnt.; 6. Rooyse Ruiters, St. Oedenrode 203% pnt.; 7. Ons Genoegen, Rossum 188 pnt.; 8. Oldenbarneveld, Berkel en Rodenrijs 185% pnt.; 9. St. Martinus, Etten 184% pnt.; 10. St. Bavo, Ursem 177 pnt.; 11. St. Hubertus, Lisse 171% pnt. Individueel kampioenschap van de NKB: 1. mej. R. van Baars, Deurne 212% pnt.; 2. P. Geraerts. Neer 205% pnt.; 3. Th. Jacobs. Grathem 181 pnt.; 4. H. Reijnders, Deurne 175% pnt.; 5. H. Nieuw Vennep le pr.; Taria, eig. H. Snijders. Nootdorp 2e pr.; Tioda, eig. M. Duineveld. Lisse 3e pr. 2-jarige merriën (Geld. type): Serla, eig. C. de Groot, Oosterwijk en Sasijgje, eig Gebr. De Jong, Arkel le pr.; Sandy eig. jhr. J. A. G. Sandberg, Wassenaar en Sijgje, eig. Gebr. De Jong, Arkel 2e pr.; Sering, eig. W. J. de Vink, Bode graven en Sanariea, eig. Gebr. De Jong, Arkel 3e pr. (Gron. type): Sanova, eig. M. P. Vrij. Nootdorp en Sogita, eig. P. Barendregt, Numansdorp le pr.; Serina, eig. J. Bark, Waverveen 2e pr.; Suzanne, eig. Gebr. Omtzigt, Leimuiden en Sera- tia, eig. M. Duineveld, Lisse 3e pr. 3-jarige merriën (Geld. type): Retty, eig. W. J. d Vink, Bodegraven en Ra- sijgje, eig. Gebr. De Jong, Arkel le pr.; Rabia, eig. J. van Leeuwen, Korteraar 2e pr.; (Gron. type): Rieda, eig. J. Par- levliet, Nieuw Vennep le pr.; Ridora, eig H. Angenent, Woubjugge 2e pr. Stamboekmerriën, 4 jaar en ouder (Geld. type): Cirma, eig. KI. Groen, Koudekerk en Kloosterbloem, eig. F. C. van Tilburg, Rijnsburg le pr.; Pele Mele eig. jhr Sandberg, Wassenaar en Lelie, eig. W. J. de Vink, Bodegraven 2e pr.; Gradda, eig. A. A. Jongebreur, Nieuwer- brug en Outy, eig. J. M. Op 't Land, Nieuwerbrug 3e pr. (Gron. type): Pim- mi, eig. P. Barendregt, Numansdorp en Jarisia. eig. L. van Kuieren, Leidschen- dam le pr.; Habora, eig. H. Vergeer, Alphen a. d. Rijn, Piabella, eig. P. Ba rendregt, Numansdorp en Nivini, eig. F. Een aardig nummer uit de vrijheids dressuur. Jac. Veldhuyzen op het paard, terwijl G. Veldhuyzen onder het dier doorfietste. C. van Tilburg. Rijnsburg 2e pr.; Olean- da, eig. H. J. Breukink, Voorschoten 3e prijs. Stermerriën 4 jaar en ouder (Geld. type) Olga Dola, eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk le pr. (Gron. type): Musica, eig. J. Parlevliet, Nieuw Vennep, Kla-- rette, eig. M. P. Vrij, Nootdorp en Nir- ria, eig. begr. Omtzigt, Leimuiden 2e pr. Kroonmerriën (Geld. type) Krevila, eig. J. Bark. Waverveen le pr. (Gron, type) Laretta en Inova, eig. M. P. Vrij, Nootdorp le pr., Operla, eig. idem 2e pr. Hengsten (Gron. type): Hopman, eig. Gebr. Bruynis, Nieuw Vennep le pr. Kampioen (Geld. type) 1 en 2-jarige Serla, eig. C. A. Zandbergen. Rijnsburg; (res.! kampioen) Thasijgje, eig. Gebr. De Jong, Arkel. 3 jaar en ouder (kampioen) Retty, eig. W. J. de Vink. Bodegraven (algemeen kampioen): Retty, eig. W. J. de Vink, Bodegraven. Kampioen (Gron. type) 1 en 2 jaar Sanova, eig. M. P. Vrij, Nootdorp, Ta- rette. eig. idem (res. kampioen); 3 jaar en ouder Rieda, eig. J. Parlevliet, Nieuw Vennep. Inova. eig. M. P. Vrij, Nootdorp (res. kampioen)algemeen kampioen Sanova, eig. M. P. Vrij, Nootdorp. Winkelmolen, Graetheide 175 pnt.; Stokkermans, Udenhout 172 pnt.; 7. D. Hartemink, Doetinchem 170% pnt.; 8. J. Vlaar, Beemster 161% pnt.; 9. H. Reijers, Wehl 155 pnt.; 10. B. v. d. Burg Berkel en Rodenrijs 145 pnt.; 11. B. Bos- sink, Rossum 139 pnt.; 12. J. Duin, Schermerhom 79 pnt. Eenspannen landbouwtuigpaarden li mietklasse: 1. W. Teurlings, Tilburg; 2. J. Bulk. Nieuw Vennep; 3. J. H. Kip- hard, Gammelke; 4. G. H. Brunninkhuis, Reutum; 5. F. v. d. Palen, Eindhoven; 6. G. Lansink, Saasveld; 7. Jac. Wilborts, Rijen. Eenspannen fokmerriën: 1. Th. Werdt, Oirschot; 2. G. Bulk; 3. A. Toonders. 4. Jac. Wilborts; 5. C. Duivenvoorde, Rijp- wetering. Landbouwtuigpaarden, open klasse: 1. G. Bulk; 2. W. Teurlings; 3. G. Olthof, Zenderen; 4. Idem; 5. Th. de Werdt; 6. J. H. Kiphard; 7. P. J. Geerts Wanroy; 8. F. v. d. Palen. Tweespannen landbouwtuigpaarden' NKB: 1. G. Olthof; 2. G. H. Brunnink huis; 3. J. H. Kiphard en G. Lansink. Vrijheidsdressuur: 1. v. d. Burg, Ber- kelen Rodenrijs; 2. Duineveld, Lisse; 3. Mooijman, Zoeterwoude. Merrieveulens (Geld. type): NN. eig. KI. Groen. Koudekerk en Uomsijgje, eig. Gebr. De Jong, Arkel le pr.; Ulevel, eig. Gebr. De Jong, Arkel en N.N. eig. H. Vergeer, Alphen a. d. Rijn 2e pr.; N.N., eig. J. M. Op 't Land, Nieuwer brug 3e pr. 1-jarige merriën (Geld. type): Tha sijgje, eig. Gebr. De Jong, Arkel. Tom- sijgje. eig. idem en Tasijgje eig. idem le pr.; Tariea, eig. idem 2e pr.; Tamarinda, eig. A. A. Jongebreur, Nieuwerbrug 3e pr.. (Gron. type): Tarette, eig. M. P. Vrij Nootdorp en Telustra, eig. J. Parlevliet, De kampioen van het springconcours de heer J. Kurstjens uit Boxtel met Crocus hij de laatste beslissende sprong. AUTOMOBILISME BOTSING BIJ DE TRAINING Onze landgenoot W. H. Tak, die met een Mercedes en een Ferrari Manza zou deelnemen aan de internationale races te Stockholm, is Zaterdagmid dag tijdens de training op het circuit van Skarpnaeck met de Mercedes in botsing gekomen met een andere wa gen, waarbij hij lichte verwondingen opliep. Het ongeluk gebeurde bij een snelheid van ongeveer 160 km. per uur toen Tak plotseling ontdekte, dat zijn remmen weigerden. Volgens de politie had hij zijn wa gen toen op meesterlijke wijze bui ten de 'baan gebracht teneinde zo wei nig mogelijk schade te veroorzaken. Van de andere wagen kwamen de in zittenden met de schrik vrij. In de wedstrijd van gisteren werd Tak tweede in de race voor sport wagens boven de 2000 cc. BOKSEN ROBERT COHEN BEHOUDT ZIJN TITEL. De wedstrijd om het wereldkam pioenschap bantamgewicht tussen de Fransman Robert Cohen, houder van de titel, en de Zuidafrikaan Willie Toweel, is onbeslist geëindigd. De titelhouder begon de partij in zijn karakteristieke stijl, heftig aan vallend met beide vuisten. In de twee de ronde zond hij Toweel twee maal naar het canvas. De uitdager kwam onmiddellijk overeind, doch werd daarna nogmaals gevloerd voor drie tellen, en toen de gong luidde scheen hij niet te weten waar hij was. To weel, die in de 2% jaar, dat hij als prof uitkomt nog geen nederlaag had geleden, herstelde zich echter uitste kend en de partij ging daana veel meer gelijk op, met de twee mannen om beurten in de aanval. In de tien de ronde werd Toweel door een serie hoeken andermaal neergeslagen, maar hij was op de been voordat de scheidsrechter begon te tellen en wist zich goed te handhaven. Het tempo zakte aanzienlijk, totdat Cohen zijn offensief hervatte en zijn tegenstan der in de dertiende en veertiende ronde in moeilijkheden bracht met series vinnige hoeken van beide han den. In de vijftiende en laatste ronde stormde Cohen op Toweel af met de bedoeling een k.o. te forceren, maar hij werd opgevangen met een linkse counter en moest het canvas opzoe ken. Hij sprong meteen overeind en was iets in het voordeel bij de slag wisselingen die vo'gden. Door de uit spraak: onbeslist, behield hij zijn titel. Later werd meegedeeld dat Cohen in de tweede ronde zijn rechterhand geblesseerd had. Het röntgenonder zoek heeft uitgewezen, dat Robert Cohen zijn rechte 'mti gebroken heeft. De duim werd bo.cr. Hen ont wricht.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5