SLWTÜGAT S&JiMtm DUINSTREEK Visjes beten niet op 2de dag van Katwijke feesten Uitreiking van de Landsteiner plaquette en penning ^4 em 0BÓ-CUW dotten! D&tf (\eh VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 _r NOORDWIJK DIPLOMA ZWEMMEN De NRjB heeft weer alle eer van de lessen en examens in het zwemmen voor de jeugd. Van de 157 kinderen behoefden er slechts 8 afgewezen te worden, zodat er 149 hun diploma wisten te behalen t.w. 82 voor het diploma A. en 67 voor het diploma B. Een compliment voor de opleiding aan mevr. v. Tilburg-v. d. Niet is hier zeker op zijn plaats. De heer H. v. Putten, werkzaam bij de PTT te 's-Gravenhage, is be vorderd tot ambtenaar le klasse. Autotocht Ouden van dagen. Dinsdag 13 September a.s. zal de jaar lijkse autotocht voor Ouden van da gen weer worden gehouden. De mini mum leeftijd is vastgesteld op 65 jaar Begeleiding kan niet worden toege staan. AUTO IN BRAND Gisteravond ontdekten voorbijgan gers, dat er rookontwikkeling was ontstaan in een geparkeerde perso nenauto in de Noordzeestraat. Direct werd door omwonenden politie en brandweer gewaarschuwd. Inmiddels vertoonden zich ook vlammen in de auto. Dank zij het ingrijipen van de heer v. Beelen met een schuimblus- apparaat uit zijn hotel konden de vlammen worden gedoofd en bleef de schade beperkt tot een verbrande mat. Volgens de eigenaar van de auto is het vuur waarschijnlijk ont staan door een gevallen sigaret. Loop door Noordwijk. In de avond van Donderdag 15 Sept. a.s. wordt weer de traditionele „Loop door Noordwijk georganiseerd door de Noord wij kse Politie Sportvereni ging. Deelnemen kunnen alle Noordwijkers van 1)8 jaar en ouder. Er zal wor den gelopen in 2 klassen t.w. A. klasse, dat zijn zij die lid zijn of ge weest zijn van een atletiekvereni ging, B klasse, alle anderen. Deelne mers kunnen zich dagelijks opgeven aan 't politiebureau. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ0.25. De start vindt plaats op de Kon. Wilhelmina Boulevard voor „De Landbouw", precies 7 uur. SASSENHE1M AFSCHEID KAPELAAN N. LANDS MA De parochianen van de St. Pancra- tius parochie hebben gisteravond af scheid genomen van kapelaan N. Landsman, die benoemd is in Wasse naar. De grote zaal van het KSA- gebouw was stampvol, "toen de heer P. Frijters de avond opende. Als eersten voerden de kabouters een dansje uit, waarna de heer Frij ters het woord nam. Een bijzondere gebeurtenis heeft ons hier tezamen gebracht. We zijn niet droefgeestig want, er valt toch niets meer aan te veranderen. In 4 jaren tijd heeft kapelaan Landsman de harten van de parochianen ver- Agenda Leiden Avondmis. Herensingelkerk 9.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal 10—12 en 2—5 uur: Schil derijen, aquarellen en tekeningen van Floris Verster en Menso Kamer- lingh Onnes. (Tot 1 September). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apotheken te Leiden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films van de week van 29 September zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Geen geld en toch veel zorgen", volwassenen. Lido: „Gezworen kameraden", 18 jaar. Luxor: „Haat", 14 jaar. Trianon: „Bei dir war es immer so schön", 14 jaar. Rex: „De ondergang van Meta- luiwa", 14 jaar. (Donderdag: „Na ons de zondvloed", 18 jaar). Wilt U iets weten? Vraag: Route AlphenAmersfoort per rijwiel; hoeveel km.? Antwoord: Alphen, Woerden, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort; af stand 57 km. Vraag mevr. B. te L.: Wat mag er staan op een aanzichtkaart met een 2-cents postzegel gefrankeerd? Antwoord: Op zo'n kaart mag al leen de naam van de afzender voor komen; geen andere mededelingen. Vraag: Moet het verkeer dat uit een straat komt en niet rechtdoor kan gaan dus altijd of links of rechts moet afbuigen, voorrang geven aan alle verkeer dat rechtdoor gaat Antwoord: bij een z.g. T-kruising gelden de normale voorrangsregels. overd. Dit bleek ook wel uit de spon tane wijze waarop werd bijgedragen voor een afscheidscadeau. In twee dagen tijds werd een bedrag van bijna 900bijeengebracht. Nu kan ook de vurige wens van kapelaan Landsman vervuld worden. Hij ontvangt n.l. een bromfiets, welis waar is het cadeau nog niet aanwezig doch dit volgt zo spoedig mogelijk. Tevens zal de kapelaan een kleuren foto van de kerk in feesttooi ontvan gen, terwijl hij daarnaast een bedrag van 350.kan besteden voor het aanschaffen van studieboeken. Spr. wenst kapelaan Gods beste zegen en vertrouwt, dat hij Sassenheim niet zal vergeten. De gidsen brengen hierna een rei dans, waarna twee kabouters op hun manier afscheid namen van hun aal moezenier. De prefect van de Mariacongregatie spreekt ook enige woorden ten af scheid, waarna de gidsen rond een kampvuur enige liederen ten gehore brengen. Namens de Kath. Middenstandsver. spreekt de heer Scholten woorden van afscheid, waarna de heer Hekker dit doet namens Adest Musica. Beiden laten hun woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waarde ring. Tot slot van de rij sprekers neemt de pastoor het woord. Deze geeft de scheidende kapelaan enige goede wenken voor het gebruik van de bromfiets gezien het feit, dat hij zelf ook al enige jaren ,zo'n vehikel be rijdt en dus wel ervaring heeft. Na mens de gehele parochie, doch vooral namens de bewoners van de pastorie wenst spr. hem het beste en ver trouwt erop dat, wanneer kapelaan Landsman naar Amsterdam gaat, hij ook eens in Sassenheim aan komt. Kapelaan Landsman dankt hierna de aanwezigen voor de vele blijken van belangstelling. Spr. gaf te ken nen steeds prettig te hebben gewerkt doch toch ook deze benoeming op prijs stelde. Spr. verzocht ook hem vooral niet te vergeten in het gebed. Hierna maakten vele personen van de gelegenheid gbruik de scheidende kapelaan de hand te drukken. WASSENAAR WETH. REES VAN DEN ENDE BEHARTIGT HUISVESTINGS ZAKEN. De heer Th. J. M. Rees van den Ende, de K.V.P.-wethouder in het Wassenaarse college van B. en W. zal zich voortaan belasten met socia le zaken en huisvesting. De huisves ting is een nieuwe taak voor deze wethouder; de afgetreden wethou der Mr A. van Vuure was ermee be last. Zijn opvolger, de heer E. M. Scha de kreeg de „portefeuille" van de gemeentebedrijven. In de taakverde ling van het college is overigens geen wijziging gekomen. De burgemeester zal zich in het bijzonder belasten met kwesties betreffende algemene zaken, financiën en personeel. Mr Dr J. Hazenberg behoudt openbare wer ken, grond-bedrijf en bedrijf buiten plaatsen, wethouder Huibregtse zal als voorheen onderwijs-, sport- en culturele aangelegenheden beharti gen. Bij afwezigheid van de burgemees ter zal mr dr J. Hazenberg als loco burgemeester optreden. Hij wordt eventueel vervangen door resp. wet houder Huibregtse, wethouder Rees van den Ende en wethouder Schade. Een dag Floralia-tentoonstelling. De jaarlijkse tentoonstelling van de Floraliavereniging zal gehouden wor den worden op Donderdag 8 Septem ber a.s. in de foyer van net vereni gingsgebouw in de Kerkstraat. De tentoonstelling zal geopend zijn van 10 uur tot half 1 en van 2 uur tot 's avonds 9 uur. 's Avonds half 9 zul len de prijzen worden uitgereikt. Enkele maanden geleden heeft de Floraliavereniging ongeveer 2800 jonge planten uitgereikt aan kinde ren en aan ouderen. Zij die planten willen inzenden moeten deze, voorzien van een label met naam en adres etc Woensdag 7 September aan de zaal inleveren 's middags tussen 2 en 6 uur. De planten kunnen worden terugge haald tot Vrijdag 9 September 12 uur 's middags. Behalve persoonlijke prijzen voor kinderen en ouderen is een vaantje als wisselprijs besohikbaar voor de school met de mooiste en verhou dingsgewijs grootste inzending. Voor volwassenen in dit jaar voor het eerst een zilveren wisselbeker uitgeloofd. voorzitterschap van de heei Dekleermaeker in het clubgebouw gehouden werd, heeft de R.K. Voet balvereniging Blauw Zwart het 34e verenigingsjaar afgesloten. Het was een succesvol jaar, zo memoreerde de voorzitter in zijn inleidend woord. Niet alleen behaalde het eerste elf tal het kampioenschap en over schreed het de drempel van de twee de klasse, ook het 2e elftal promo veerde naar de reserve derde klasse de A-junioren werden ongeslagen kampioen. In de Haringserie werden een goed resultaat geboekt en het Zil veren Burchttournooi eindigde met het definitief winnen van de fraaie trophee, die 9 jaar geleden door Wil helmus beschikbaar werd gesteld. Bij de mededelingen vertelde de voorzitter iets over de nieuwe inde ling van het sportveldencomplex aan de Katwijkseweg. Het B- en het C- veld zullen door de Kieviten in ge bruik genomen worden en Blauw Zwart krijgt daarvoor in de plaats twee velden op het nieuwaangeleg- de terrein bij de Dr Mansveltkade. Bovendien zal er een nieuwe toe gang tot het terrein worden gemaakt Secretaris A. H. Rijnbeek bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit. Daarin werd niet alleen herinnerd aan de prestaties van de diverse elf tallen, maar ook een overzicht ge geven van de wijzigingen, die in het afgelopen jaar in de accomodatie rond het hoofdveld werden aange bracht. In het Sportcontact bestond een prettige samenwerking met de andere sportverenigingen en via de nieuw ingestelde gemeentelijke ad viescommissie voor sportzaken was Het was gisteren. Donderdag, de dag voor de volksfeesten te Katwijk. Was de eerste dag volkomen ge slaagd, van de tweede kunnen we minstens hetzelfde zeggen, zij het dan, dat het eerste nummer van het programma „de hengelwedstrijd", fi naal „in het water viel". Niet van wege onvoldoende deelname of slecht weer, neen, vanwege z.g. „kwaad wa ter" hadden de vissen geen lust er gens in en lieten zich dus niet ver schalken. Onverrichterzake is men huis waarts getogen, zonder hengelwed strijd. De volgende nummers daaren tegen slaagden schitterend. Eerst een roeiwedstrijd in de Rijn. Winnaars waren de schippers gebr. de Jong als no. 1, de heren E. Oosting en J. de Koning no. 2, en de heren Houwaard Sr. en Houwaard Jr. als no. 3. De dames hadden dus geen schijn van kans. Hieraan aansluitend hèt eve nement van de dag: de Ronde van Katwijk a. d. Rijn, georganiseerd door K.R.V. Zowel bij de junioren als bij de senioren waren zeer strijdlustige renners. De senioren moesten 20 ronden rijden in het Molenblok en de junioren 10. Voor de ronde als voor de vele sprints waren zeer vele en mooie prijzen beschikbaar gesteld en er was van de zijde van het publiek buitengewoon veel belangstelling. De 4 hoofdprijzen voor de senioren wer den gewonnen door: 1. W. Stroosnij- der, 2. N. de Best, 3. Fr. Spierenburg, 4. A. Leeuwenburg. Bij de Junioren waren de winnaars: no. 1 Joost Stroo- snijder, 2. W. Lange, 3. J. Winters, 4. P. Jagerman. De seniorenreden 30 km. in 36 ronden, de junioren 15 km. in 18 ronden. Tezelfder tijd hadden nog andere wedstrijden plaats zoals ringsteken op rijwielen voor dames en heren.' De handigsten hierin bleken te zijn: no. 1 Gerdie Schoneveld, no. 2 Ita Kreft, 3. A. Havenaar. Dan was er een wedstrijd op rol schaatsen waarvan de gelukkigen waren: 1. Teun Houwer, 2. Ger van den Bos, 3. Th. van Schie. De behen digheidswedstrijd met auto's bestond in 2 gedeelten n.l. voor grote en voor kleine wagens. Inr de groep gro te wagens waren de behendigsten no. 1 Sam Zwaan, 2. Nic. Noort en 2A Adr. Luyten. In de groep kleine wa gens: 1. F. K. Rombouts en 2. P. C. Priester. Na versterking van de in wendige mens begonnen de volks spelen op het terrein aan de Noord- w ijker weg, welk terrein belangloos door de fam. v. Duyvenbode was be schikbaar gesteld. Het tobbetje ste ken had al direct veel belangstelling en vele natte pakken werden ge haald. De winnaars waren ten slotte: 1. mevr. Boersma, 2. Lies van Bee len, 3. mej. Riemens, 4. mej. Didi de Bruyne. De hindernisbaan gaf de vol gende uitslag: dames: no. 1 Rie v. d. Vijver. 2. mej. de Baat, 3. Sj. Klin kenberg. Voor heren: 1. Theo Aan- haanen, 2. H. Vooys, 3. de heer Ka- remaker. Touwtrekken dames 1. groep de Jong, 2. groep v. Beelen, 3. groep de Jager. Heren: 1. groep van der Valk, 2. groep v. d. Gugten, 3. groep van Rijn. En tot slot de stoe lendans, waarbij de gelukkigen wer den: 1. R. Aanhaanen, 2. A. v. Delft, 3. A. Knetsch, 4. J. v. Leeuwen, 5. J. Winters, 6. R. v. d. Does. 7. A. Koo- men, 8. C. Oosting. Na de avondpauze formeerde zich een lichtstoet waar aan tientallen wagens deelnamen, be geleid door de Harmonie Katwijk- Rijn en de Tamboers- en Pijperclub. Daarna het traditionele avondconcert met de bekende volksdansen op het plein bij De Roskam. Het feest was de gehele dag begunstigd door prach tig weer, maar tegen het einde van het concert dreigde Pluvius het nog kleine gedeelte van de avond te ver storen. Maar men liet zich niet af schrikken. Daarvoor was de stem ming te feestelijk. Zelfs het vreugde vuur op een terrein bij „Callao", veroorzaakt door het in brand steken van enkele duizenden onbruikbare veilingkisten, kon nog ongehinderd en onder grote belangstelling plaats hebben. En hierimede was het schit terend geslaagde Oranjefeest ten ein de. Het bestuur kan met grote vol doening op haar werk terugzien. Aanrijding. Op het gevaarlijke kruispunt Provinciale wegMolen- tuinweg trachtte een dame fietsende de weg over te steken, doch op het zelfde ogenblik naderde een auto, die een aanrijding niet meer kon vermijden. Nadat dokter H. Hueting de eerste geneeskundige hulp had verstrekt, kon de dame naar haar woning in Katwijk aan Zee per taxi vervoerd worden. Verbinding. De eerste paal voor de brug, die de nieuwe verbinding moet vormen vanaf de Zeeweg en de Karei Doormanlaan naar Rijnmond, dus naar het Noorden van Katwijk aan Zee, is geslagen. Dit heugelijke feit is door de burgemeester in tegen woordigheid van de wethouders en andere autoriteiten gisteren verricht. ZIJ GAVEN HUN BLOED Aan 146 personen Tijdens een gisteravond in het Acad. Ziekenhnis gehouden bijeen komst is aan niet minder dan 146 personen uit Leiden en omgeving, die resp. vijftien of vijfmaal hun bloed aan de bloedtransfxisiedienst van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis afstonden, de Landstei ner plaquette of penning uitgereikt. De voorzitter van de afdeling Lei den, prof. dr P. J. Gaillard, dankte allen voor hun daad van mensenmin, waaruit een sterk saamhorigheidsge voel naar voren treedt. Spreker was verblijd, dat telkens weer zovelen het Néfl. Roode Kruis een goed hart toedragen en bereid zijn hun bloed voor anderen af te staan. Vervolgens ging prof. dr Gaillard over tot het uitreiken van de plaquettes en pen ningen. Landsteiner Plaquette voor het 15- maal afstaan van bloed: G. M. Albers L. van Amerongen, J. Laman, E. Munting, C. G. van Zeijl (allen uit Leiden) C. A. J. Bouter, Amsterdam; Mw. H. W. M. Jansen—-de Leede, Rotterdam; G. J. de Ruyter, Oegst geest. Landsteiner-Penning voor het 5- maal afstaan van bloed: Leiden: J. Barendsen, G. Akerboom mej. J. M. Anneeze, mevr. M. W. Ba tist, W. v. d. Berg, J. Both, H. Boors- ma, F. Burgmeijer, H. S. Cohen, J. W. J. A. Devilee, mevr. J. Eradesvan Weerlee, W. v. Eijgen Sr., J. C. Gay- kema, mevr. F. C. Gietelink, W. de praaf, C. F. Griffioen, mevr. A. de GrootFriesema, A. J. Gijzenij, W. van Hal, mevr. A. v. d. HamLam- booy, mevr. A. HekkingSloof, J. Th. Hogenboom, J. J. Hoogeboom, F. J. Hop, A. G. Humme, mej. M. C. S. de Jager, J. Jansen T. J. J. de Kruyff mevr. J. Lagasde Graaf, G. J. La- gas, M. Leeflang, P. M. van Leeuwen, W. A. C. Ligtvoet, D. A. Louwerse, mevr. A. Lugtigheidv. Westrienen, J. v. d. Meel, J. F. v. d. Meer, W. de Meij, J. Mourits, J. A. H. Neuteboom, C. D. den Os, C. Oskam, H. Oving, J. Philippo, P. Pikaar, J. Ranselaar, M. v. d. Reijden, C. J. de la Rie, A. Roo- zendaal, J. Schinkel, H. C. Spanjaard, F. J. v. d. Spree, A. C. Tobi, W. v. d. Tuin, J. M. van Velzen, mej. H. E. Vink, J. H. M. Vintges, J. G. Vos, T. de Vos, mevr. J. WetselaarBeek man, B. Wyrdeman. Katwijk: C. W. van Andel, W. Coorn, D. A. v. d. Eijkel, N. Kleyne, L. Kruyt, P. J. Lange, J. Mos, Z. Ouwehand, D. v. d. Plas, C. Vooys, C. de Vries. Alphen aan den Rijn: A. Arends. Voorhout: G. M. van Bemmelen. Oegstgeest: mej. H. M. v. d. Berg. A. G. Seinstra. Woubrugge: mevr. T. Bergman, P. lYleer dan 300 kinderen worden jaarlijks gedood en duizenden zwaar gewond. C. Kinkel, mej. M. C. v. d. Meer, H. P. Moelker. Roelof arendsveen: L. M. van Ber- kel, H. J. Hoogeboom, mevr. J. HeemskerkDenkers, C. J. de Jong, S. M. Q. Meijer. Zoeterwoude: G. J. Boere, mej. M. J. v. Leeuwen, J. H. Peter, mej. A. A. M. v. Tuyn. Noordwijk: C. N. v. Bohemen, J. Boogaards, mevr. J. KruyverVlie land, C. P. A. van Dam, mej. J. Ooms J. Verloop, Th. Waasdorp. Noordwijkerhout: G. van Campen- hout. Oudewetering: K. Buikema. Rijpwetering: C. T. Borst, W. A. Disseldorp, mej. C. H. Hillebrand. G. Koot, A. S. Straathof, C. J. A. de Vette. Leimuiden: J. A. Droogh, E. J. v. Velzem Sassenheim: R. Duiker, M. J. van 't Noordende, mej. W. E. Oudshoorn, C. J. A. Schmidt, mevr. E. H. Steen bergenLasonder. Leiderdorp: mevr. E. A. van Dijk— v. Bijsterveld, H. Hoogstraten, mej, G. Los, J. Marijt, H. P. L. de Ridder, B. Vermeulen. Warmond: J. N. v. d. Geest, mej. J. A. v. d. Geest, mej. J. C. v. Schie, J. J. van Schie, C. C. van Schie, mej. A. S. van Schie. Hazerswoude: S. P. de Haas, G. v. Nierop. Voorhout: M. A. Hoek. Rijnsaterwoude: J. G. van Ieperen. Hoogmade: J. W. v. d. Meer. Voorschoten: mevr. J. C. v. Oost- romv. Konijnenburg. Wassenaar: L. Paardekooper, T. J. v. d. Veen. Valkenburg Z.H.: P. F. v. d. Poel. Oud-Ade: J. A. Schakenbos, J. H. Vink, M. Th. v. d. Wereld. Koudekerk a. d. Rijn: C. v. Veen, H. de Vries, J. P. Zuydwijk. Na afloop van deze uitreiking werd de film „Uw reddend bloed" ver toond, terwijl de aanwezigen via de filmband ook nog een indruk werd gegeven van een door het Ned. Roo de Kruis georganiseerde boottocht voor daarvoor in aanmerking komen de chronische invaliden. Een boot tocht, welke binnenkort ook zal wor den gemaakt door chronische invali den uit Leiden en omgeving. Te oor delen naar de inhoud van de film, wacht hen in de naaste toekomst een prachtige en zeer gevarieerde vacan- tie-tocht. er een vruchtbaar contact met het gemeentebestuur. Het ledental van de vereniging is constant. Bij de aanvang van de nieu we competitie wordt gestart met in totaal 243 leden. Dankbaar werd in het jaarverslag herinnerd aan de steun, die Blauw Zwart in het afge lopen jaar weer heeft mogen onder vinden van de supportersvereniging. Het financieel jaarverslag van penningmeester Th. Donath werd voorgelezen door de heer W. Ruyg- rok v. d. Werve. Dank zij een ver leden jaar ingevoerde contributie verhoging én een aanzienlijk hogere opbrengst aan entreegelden, is de financiële "positie van de vereniging minder ongunstig dan in het vooraf gaande jaar. Niettemin werd het jaar afgesloten met een negatief sal do. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de drie aftredende be stuursleden, de heren Dekleermae ker, J. H. Konst en D. J. Knijnen- burg werden herkozen. R.K. Jongeren vieren feest. Zondag herdenken de R.K. Jonge ren, zoals reeds werd gemeld, het feit, dat de Kajoma 10 jaar geleden werd opgericht. De feestdag begint met een plechtige H. Mis, die om kwart voor negen in de parochie kerk van St. Willibrord zal worden opgedragen door oud-aalmoezenier P. A. v. d. Bosch met assistentie van oud-aalmoezenier J. Hageman en van kapelaan Plantinga. Daarna is er in het verenigingsge bouw een feestelijk ontbijt, 's Mid dags wordt er in dit gebouw een thé dansant: gehouden onder leiding van de dansleraar Henny Boes, die met zijn echtgenote en met een wed- strijdklas dansdemonstraties zal ver zorgen. Na een gezamenlijke maaltijd in het verenigingsgebouw volgt om 8 uur een cabaretprogramma, dat uit gevoerd zal worden door leden van de eigen toneelgroep onder leiding van Jos Molenkamp. Geboren: Johannes M. B. z. v J. M. P. G. Beijersbergen en M. H. Slats. Johanna M. d. v. J. W. G. van Leeu wen en M. C. T. van der Peet. Ondertrouwd: M. J. Barbier en S. A. M. Groenewegen. F. E. Klaassen en P. A. van der Velde. A. J. Gor dijn en M. A. T. Vogels. J. T. van der Kleij en J. M. G. van Rijn. Getrouwd: J. van der Spek en S. oesbung. F. van der Haar en J. M. P. Eerhard. G. L. C. A. Hermans en J. T. M. T. Reichert. W. Wielen- tfa en Z. Staal. J. C. B. Brederode en G. H. Hoogeniboom. T. de Wit en M. C. van Reenen. G. J. L. Lankheet en A. van Oosten. J. G. van Meel en J. ID. M. Wellink. A. J. Beck en K. E. G. van der Veldè. DE HEER H. J. DE BOER 25 JAAR BIJ KRANTZ ZOON Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer H. J. de Boer in dienst trad vali de N.V. J. J. Krantz Zoon en naar aanleiding van dit feit werd hij 's morgens 11 uur in de cantine ontvangen, waar de directie en vele genodigden aanwezig waren. Als eerste sprak de directeur A. Krantz. Deze gaf een overzicht van het werk van de jubilaris vanaf het moment, dat hij in dienst trad als jongste bediende tot heden, nu hij chef van de afdeling inkoop is. De heer A. Krantz was vol lof voor het geen de heer de Boer tot stand heeft gebracht in het belang van het be drijf. Vervolgens bood hij de jubilaris enige geschenken aan. Na hem sprak de directeur, de heer G. W. Borge- meester. Ook hij was vol lof en waar dering en hoopte dat de heer de Boer nog lang met hem mocht samenwer ken; ook hij liet zijn woorden van een geschenk vergezeld gaan. Daarna sprak nog de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer M. C. Broers, namens het gehele personeel. GRAFREDE OP EEN VERLATEN BEESTENMARKT. Nu de stof, welke alle bussen, die zich van de Beestenmarkt naar het Stationsplein spoedden, deden op waaien wat is opgetrokken blijft er op de goede oude markt een leegte achter. We hebben juichend de busseri zien gaan en gesproken over het „hqgere peil van het Leidse busverkeer" van „nieuwe, betere tijden" en vol trots foto's van het moderne goed geoutil leerde busstation getoond. Maar op de Beestenmarkt is het nu opvallend rustig geworden. Men ziet de lege hekken, waaraan geen moegereden bus meer zich te rusten zal leggen, we missen de vertrouwde geur van olie en benzine en ineens vinden we het niet leuk meer. We zitten verlo ren op één van de hekken bij de bus haltes en plotseling hebben we het gevoel alsof we lach niet op de puinhopen van een oude beschaving zitten. Misschien vinden archeologen over duizend jaar nog wel eens de bordjes van Citosa en Maarse en Kroon er gens diep onder de Beestenmarkt van toen en kunnen eerbiedig schui felende museumbezoekers een blik werpen op één staaltje van „oude buscultuur". Wachtlokaal. Er is reden om te treuren op de Beestenmarkt. Als wij onze ogen i ver het verla ten plein laten dwalen hechten onze blikken zich onwillekeurig vast aan het wachtlokaal van de dames Brem- mer. De aanduidingen: „Wachtlokaal Autobussen" en „inlohtngen alhier" zullen wel spoedig "van de gevel ver dwijnen. In deze twee titels hebben wij altijd het kenmerk gezien van de gastvrijheid van mevrouw en de gezusters Bremmer. Achter de ver trouwde gevel in het groen met het rode zig-zag-lijntje hebben chauf feurs en reizigers altijd een gastvrij onthaal gevonden; inlichtingen wer den mondeling of telefonisch steeds duidelijk en vriendelijk gegeven. De dames Bremmer hebben al eens méér een tijdperk voor hun café zien afsluiten. Na de oorlog immers kwam Veemarkt niet meer vóór hun deur terug. Het is allemaal uitstekend opge lost en we hebben zo'n idéé, dat zij ook het „busloze" tijdperk wel te- ooven zullen komen. Misschien vin den wij het drietal binnen afzienbare tijd wel in hetzelfde gelijkmatig- goede humeur terug op het Sta tionsplein. Inlichtingen gevend, dor- tigen lavend, hongerigen spijzend, kortom, die eigen welwillende sfeer rond zich scheppend, die des Brem- mers is en die de rechtgeaarde Lei- denaar node kan missen. Pius herdenking Het plaatsbespreken voor de Pius herdenking Zondag a.s. van 122 aur nam. zal niet in de Stadsgehoor zaal maar in de Romanuszaal plaats vinden. Wij vernemen, dat mgr. J. Buis deze Pius-herdenking zal bij wonen a.s. Maandagavond. Sleutelgat-post Zaterdagmorgen begint weer een jeugdcursus EHBO. De leden van de begincursus worden om 3 uur ver wacht en de leden van de vervolg cursus om 4.30 in het Leonardushuis Haagweg 14. Met het oog op het a.s examen is het dringend gewenst, dat iedereen aanwezig is. SPIEKER Marktberichten LEIDEN 2 Sept. Vee. Aanvoer: 15 stieren, 55 melkkoeien, 370 vette koeien, 118 vare koeien, 4 graskal veren, 39 vette kalveren, 49 nuchte re kalveren, 400 vette schapen, 955 weide schapen, 450 vete lammeren, 53 varkens (zeugen), 381 schrammen 535 biggen, 5 veulens, 6 geiten. To taal 3425 stuks vee. Prijzen: stieren (fok) 320450; slachtstieren schoon gew. 2.202.55; Melkkoeien 720— 980; vette schoon gew. f 2.202.78; vare koeien 520—725; vaarzen 600840; pinken 360475; gras kalveren 200330; vette kalveren lev. gew. 2.002.75; nuchtere kal veren 4258; lev. gew. 1.251.50 vette schapen 100120; weidescha- pen 110135; vette lammeren 90 110; drachtige zeugen 250350; schrammen 60100; biggen 35 48; veulens 200325; geiten f 10 42. Handel: stieren en varekoeien, vaarzen en pinken, willig, vette koeien, schapen en lammeren, vrij goed; vette en en nuchtere kalveren, vlug; vette koeien tentoonstelling boven notering. TBC-vrije afd. ge wone aanvoer (44). Kaas. Aanvoer 63 partijen Goudse en 6 partijen Leidse; Goudse extra kwaliteit tot f 2.44; idem le kwal 2.262.32; idem 2e kwal. 2.22—2.25 per kg. Handel goed. Leidse le kwaliteit 2.48 per kg. Handel goed. LEIDSCHENDAM. 25 Augustus. Eieren. Op de weekmarkt van „Het Wapen van Veur" waren aan gevoerd 58400 kipeieren. De notering was voor: 4200 eieren no. 0 18.5019.10; 3900 eieren no. 1 17.70f 18.60; 6800 eieren no. 2 16.80—17.40; 13100 eieren no. 3 f 15.6016.95; 13800 eieren no. 4 ƒ13.85ƒ14.15; 12200 eieren no. 5 10.8011.25; 4400 eieren no. 6 9.3010.20. Tevens werden verkocht 55 kip pen 2,005,00; 10 hanen 1,75 .',60; 10 duiven ƒ0,650,80; 3 een den ƒ1,60; 5 konijnen ƒ3,505,00. Groente. Komkommers _A 12 17; komkommers B 811; komkom mers C 8; komkommers krom per kg 810; andijvie 600680; sla 580— 1360; spinazie 712; bloemkool A 3036; bloemkool B 12—21; tomaten A 250; tomaten B 250; snijbonen 28 37; princessebonen 2657; pronk- bonen 1417; bleekselderij 1018; meloenen 58107; perziken 1226; rode kool 450520; bospeen 1827; peterselie 200260; selderij 200220. TER AAR, 1 Sept. Groente. Snij bonen 2.203.30; idem kas 3.004.40; stokprincessebonen 2.703.20; spek- bonen 1.80; witte pronkers 1.40—1.50 alles per 10 kg.; augurken fijn: 0.70— 0.75; fijnbasterd 0.37; basterd 0.29; grof I 0.150.15; grof A 0.20; CD 0.11; E. 0.03 alles per kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2