De wereldkampioenschappen op de baan Derksen en Van Vliet In kwarteindstrijd De Kleppende Klipper Van Houwelingen reeds in de eerste rit uitgeschakeld Rumoer op en rond de baan vanwege Ghella en Plattner India nam revanche en klopte Ned. hockeyploeg met 3-0 Mahn won na fotofinish Piet van Heusden uitgeschakeld Schaaktournooi te Gothenburg DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1955 DE LEID SE COURANT Milaan (Van een speciale ANP-ver- ljfgever)» Arie van Houwelingen, Ie amateurachtervolger uit de Bollen- trcek, kon gistermiddag reeds zijn spul- en inpakken om naar Nederland terug keren. Zijn tijd over de 4 km, 5 min. .,6 sec., was namelijk verre van vol doende om zich te plaatsen onder de aatste acht, die in de avonduren reeds e kwart eindstrijden reden. In plaats an tegen de Fin Paul Nyman, die niet jras komen opdagen de helft van het, antal ingeschreven en ingedeelde ren- ers liet verstek gaan kwam de lange londe jongen uit Sassenheim tegen de Jelgische kampioen op dit nummer An- ré Bar uit. „Het ging niet", verklaarde /an Houwelingen kort en krachtig, toen (j het rennerskwartier weer opzocht. )ie fiets was op zichzelf al iets bij zon- ers. Want deze amateur, die zijn lief- ïebbery hoogst ernstig opvat, beschikt liet over een goede uitrusting. Hy heeft ich weliswaar baankader aangeschaft, maar alles wat er verder bij hoort is' ifkomstig van een wegfiets. Gelukkig vas de K.N.W.U. zo verstandig geweest im hem twee baanwielen te geven met oor dit achtervolgingswerk perfecte tf>000<><X><><><X><X^ Uitgehongerd eni zonder fietsen Zeven renners uit India zijn te Milaan gearriveerd, vuil, uitgehon- jerd enzonder fietsen. Hun manager had hen te Warschau in ie steek gelaten, zonder adres en '.onder geld achter te laten, en om Milaan te kunnen bereiken haddei te successievelijk al hun materiaal moeten verkopen. In een hotel bij het stadion troffen ze hun manager J jan, die in een stormachtig onder- loud, waaraan verscheidene agen- ien te pas moesten komen, ver- jlaarde, dat hij te Warschau het slachtoffer was geworden van een j -.akkenroller en dat hij een klacht had ingediend. Intussen is het zeer ie vraag of de renners aan de kampioenschappen zullen kunnen ieelnemen. Z. H. Paus Pius XII heeft dezer dagen zijn buitenverblijf te Gastelgandolfo bestuursleden van de UCI en wiel- enners uit verscheidene landen ontvan- en. Nadat hij het gezelschap achtereen- olgens in het Italiaans, Duits, Frans en ngels had toegesproken, overhandigde Paus een medaille met een speciale «eldenaar aan de ex-wereldkampioen d de weg profs Louison Bobet. Ver- olgens liet hij zich de nieuwe ama- eur wereldkampioen Ranucci voorstel- De president van de UCI, Achlle Joi- ard, boor de Paus een gouden kelk TAN OCKERS NAAR AMSTERDAM. Naar het ANP verneemt zal de we- eldkampioen op de weg der profes- ionals, Stan Ockers op Woensdagavond September op de stadionbaan te Am- Indam een omnium rijden tegen Daan Groot en Gerrit Schulte. Op het pro- iramma zal voorts een stayerswedstrijd taan, bedoeld als revanche der wereld- ;ampioenschappen te Milaan, alsmede en internationaal sprintnummer. De lirecteur van het olympisch stadion, de leer D. J. Bessem bevindt zich op het genblik te Milaan om diverse renners .oor dit programma te contracteren. STAN OCKERS ONDERSCHEIDEN. nieuwe wereldkampioen op de weg bij de profs Stan Ockers is Woens dagmorgen in het paleis te Brussel ont- ,-angen. Koning Boudewijn heeft hem een medaille overhandigd. ATHLETIEK Tijdens de landenathletiekwedstrijd Tsjecho-SlowakijePolen, welke te )rno wordt gehouden heeft de Pool Chromik het wereldrecord op de 3000 meter steeple verbeterd en gebracht op min. 41,2 sec. Het officiële oude record •taat op naam van de Hongaar Rozsnyoi met 8 min. 49,6 sec. en werd op 28 Aug. 954 te Bern gemaaktk. Daarna is dit record twee maal verbeterd n.l. door de Fin Karvonen. De eerste keer liet Kar- vonen op 1 Juli van dit jaar een tijd van 8 min. 47,8 sec. afdrukken en 16 dagen later legde Karvonen dit nummer 8 min. 45,4 af. Dit gebeurde tijdens wedstrijden te Oslo. Beide laatste re cords zijn evenwel nog niet door de ia af erkend. Er sneuvelde Woensdag nog een we reldrecord en wel te Gothenburg. De Zweed Lasse Hindmar liet tijdens de zo genaamde „Spelen van Gothenburg" op de 5 mijl snelwandelen 34 min. 49,8 sec. noteren. Het officiële wereldrecord dond sedert 31 Mei 1952 (Londen) op naam van de Engelsman Ronald Hardy met een tijd van 35 min. 15 sec. Dit re cord is inmiddels drie maal verbeterd. He Tsjech Dolezal liep op 27 October 1954 te Praag 34 min. 24,8 sec. en op 5 Mei van dit jaar legde hij dit nummer in 35 min. precies af. Deze prestatie is door de Zweed Hindmar op 9 Aug. j.l. Malmö geëvenaard. Ook deze drie re cords werden nog niet erkend. motorsport Basil Hugh Viney, captain van het Britse team, dat de volgende maand in Tsjecho Slowakije zal deelnemen aan de internationale motorzesdagase, is in Honden bij een verkeersongeluk gewond geraakt. Op Earlscourt kwam hij met ztjn motor in botsing met een auto. Vi- ney moest met een vermoedelijk ge doken enkel naar het ziekenhuis wor den gebracht. Drie andere leden van het Britse team, die vlak bij hem reden, Mtven ongedeerd. bandjes. Maar niettemin, de uitrusting van deze jongen was onvoldoende geper- fectionneerd en men zou dus de handi cap over 4 km gerust op een verlies van 5 tot 6 sec. kunnen schattten. Dat be tekende tevens, dat Van Houwelingen met beter materiaal zich onder de laat ste acht van dit wereldkampioenschap zou hebben geplaatstwant een tijd van 5 min. 6.8 sec. door twee deelne mers gemaakt, bleek nog voldoende te zijn voor een klassering onder de acht snelsten. Weliswaar werd er in series gereden, maar de tijden gaven de door slag. Dat was dan ook de reden, dat de wedstrijdcommissarissen bij de indeling der voorritten de besten tegenover el kaar hadden geplaatst, teneinde door strijd en felle concurrentie de tijden naar beneden te drukken. Dezelfde tijd over de 4 km. werd genoteerd door de Deen Hansen, die met 4 min. 58.2 sec. uit de bus kwam, hetgeen een gemiddel de van meer dan 48.3 km in het uur be tekende. De titelhouder Leandro Fag- gin (It.) deed er slechts 0.2 sec. langer over. Piet van Heusden, die drie jaar ge leden te Parijs wereldkampioen op dit nummer werd. heeft de grote vorm van toendertijd nimmer meer terug gekre gen. De Amsterdammer, die nooit snel vertrekt, kwam tegen Campana onmid dellijk achter te liggen,'tien meter, twintig meter, tot veertig meter toe. Hij draaide rondjes van iets meer dan 29 sec., maar kwam niet verder dan 5 min. 6.4 sec., waarmede hij de zesde plaats de rangschikking naar tijd innam. De acht snelste tijden van de voorwedstrij den waren: Hansen (Den.) 4 min. 58.2 Faggin (It.) 4 min. 58.4 sec., Bro- therton (Eng.) 4.59.6; Sheil (Eng.) 5.03.- Campana (It.) 5.04.-, v. Heusden (Ned) 5.06.4; Brun (Fr.) en Garde (Den.) bei den 5.06.8. De R.K. Kerk en de sport In Trier hebben geestelijken uit ver scheidene landen deelgenomen aan een gedachtenwisseling over de positie van de R.K. Kerk ten opzichte van de sport- beweging. De Spanjaard Ramiro Lopez Galleo uit Madrid hield ten toespraak in het Latijn, waarin hij vaststelde, dat de paus in alle tot nu toe afgelegde ver klaringen over deze materie de waarde en ook de grondregels voor de lichame lijke oefeningen onderstreept heeft Abb Yver Brossard uit Parijs wees op het nut van de sport voor de enkeling en de gemeenschap als in algemeen men selijk opzicht, waaraan hij toevoegde, dat naar zijn opvatting de medewerking van de geestelijkheid aan sportorgani saties absoluut noodzakelijk is. Over lichaamscultuur en moderne philosophie sprak Abbé D. Maes van de universiteit van Leuven. Naar zijn me ning moet voorkomen worden, dat de sportbeweging aan anti-kerkelijke en anti-godsdienstige stromingen steun ver leent. Vrij hard spel van Indiase ploeg Op de eerste avond van de wereld kampioenschappen op de baan boekten de Nederlandse professional sprinters Jan Derksen en Arie van Vliet in de series succes, zodat zij zich direct voor de kwart eindstrijden, welke heden avond wordt gehouden, plaatsten. Arie van Vliet, in een serie a deux tegen Werner Potzerheim, moest er een razend snelle laatste 200 meter uitper- om met banddikte van de Duitser vinnen in 11,4 sec., de snelste tijd van de avond, welke bij de amateurs ook door de Italiaan Pesenti was ge maakt. Potzerheim had op het voorlaat ste rechte eind de kop. maar van Vliet demarreerde en meende in gewonnen positie te liggen, toen zijn tegenstander uit de bocht buitenom komend terug kwam. Niet zonder moeite wist onze landgenoot Potzerheim op de streep nog terug te wijzen. Jan Derksen won met één been van de veteraan Gerardin en de Engelsman Bardsley (11,8 sec.). Verrassingen vielen in het sprintnum- er professionals niet te noteren of het moest zijn, dat de nauwelijks herstelde Sacchi van kop af van de Australiër Patterson won en dat Gaignard, de al tijd slimme vos Gosselin versloeg. Het was voor J'acques Belleenger, nog met koorts vanwege een angina, een koud kunstje om de Luxemburger Gillen en Oscar von Büren (Zwits.) achter zich te laten. Maspes verraste, uit derde po sitie en binnendoor komend de slapende Jan Hijzelendoorn en Cyril Peacock, terwijl in een rit deux Mockridge trok niet aan Ghella uit de laaste bocht komend de Zwitser een zwieper gaf. welke de Italiaan reeds tijdens zijn amateur loopbaan rijkelijk had weten uit te delen. De diskwalificatie van Ghella Plattner was gevallen en bochtcommissaris Max Koot had de ju ry rapport uitgebracht wat er precies gebeurd werd door het publiek met een fluitconcert ontvangen. Een protest van de Italiaanse officials tegen deze diskwalificatie werd afgewezen. Maar de Italiaanse wielerbond ging ver der en bracht het geval voor cle jury d'appèl. Dit lichaam besliste, dat de rit moest worden overgereden, omdat Platt ner de lijn van aankomst niet was ge passeerd. In de tweede rit deed zich weer een incident voor. Plattner gaf, evenals in de eerste rit, bij het ingaan van de tweede ronde het sein voor een balanceerscène, hetgeen door Ghella, die in tweede positie reed, trouw werd nagebootst. Maar na enkele seconden kwam Plattner ten val, hij had het evenwicht niet kunnen bewaren. De wedstrijdcommissaris schoot de wed strijd af, maar de jury dacht daar an ders over en verklaarde thans Ghella, die was doorgereden, tot winnaar. Maar nu protesteerde de Zwitser. Immers de rit was afgeschoten, een fout, waarvan Ghella ons inziens de dupe was. Want het reglement schrijft voor. dat in de laatste ronde, en beide renners waren de streep juist gepasseerd na de eerste ronde, een renner niet terug mag rijden, hetgeen Plattner had gedaan bij het ba- lancerenen dat hij zich niet mag vast houden aan welk voorwerp dan ook. Ook dat had Plattner gedaan, want voordat hij ten val kwam had hij de ballustrade vastgegrepen. Intussen was Ghella reeds naar het hotel vertrokken, blijkbaar in de mening verkerend, dat de beslissing gevallen was. Maar voor de derde maal moesten beide sprinters aantreden. De jury wachtte een half uur op de terugkomst van de heer Ghella, maar' deze bleef in het, hotel. De arme U.C.I.-jury besloot toen maar de be lachelijke scène op te voeren om Platt ner alleen over de baan te sturen. Het opgewonden publiek nam dit natuurlijk niet en gooide met proppen papier en allerlei andere rommel naar Plattner, die wijselijk onder aan de baan bleef rijden. De Zwitser dacht met een ronde kunnen volstaan, maar zyn heipér Koos de Jongh hernam de leiding. Op de Traunsee bij Gmunden is de vijfde wedstrijd van het Europees kam pioenschap Olympiajollen onder gunstige omstandigheden gehouden. Onmiddellijk na de start nestelde de Ier Hooper zich op de eerste plaats. Weldra werd hij door de Belg Nelis en de Nederlander De Jongh verdrongen. Een felle strijd tussen laatstgenoemden volgde. Eerst had Nelis een voorsprong door het snel ler ronden van een boei, doch daarna passeerde onze landgenoot hem. In de tweede ronde lag De Jongh 1| min. voor op de Belg. Daarna volgden de Engels man Stratton en de Zweed Sarby. De Jongh liep nog verder uit en met 10 min. voorsprong op Nelis ging hij als eerste door de finish. De uitslag luidde: 1 De Jongh (Ned.); 2. Nelis (Belg.); 3. Stratton (G. Br.); 4. Vogler (O. Did); 5. Sarby (Zweden). Het algemeen klassement luidt thans: 1 De Jongh (Ned.) 4400 pnt.; 2. dr. Enrdl (Oost.) 4100 pnt.; 3. Nelis (Belg.) 3319 pnt.; 4. Hooper (Ierl.) 3226 pnt.; 5 Pieper (Zwits.) 3011 pnt. duwde hem de tweede ronde in. hetgeen natuurlijk ook niet is toegestaan. De jury werd voor „banditi" uigescholden, een uitdrukking welke geen Nederlandse vertaling behoeft, en Plattner slingerde men de woorden „Hansworst" en „pal jas" naar het hoofd. Het slot van de scène was, dat Ghella waarschijnlijk 'n schorsing te wachten staat wegens het niet verschijnen aan de start. Paterson plaatste zich uit de finale van de herkansingen, zodat in de kwart eindstrijden uitkomen onze beide land genoten Derksen en van Vliet, de Ita lianen Sacchi en Maspes, de Zwitser Plattner, de beide Fransen Bellenger en Gaignard en verder de Australiër Pat terson. Hijzelendoorn was in een der re- pechages door de Engelsman Peacock uitgeschakeld. VOETBAL DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden voor de Engelse League, luiden: Eerste divisie: Birmingham City Newcastle United 31; Luton Town- Preston North End 21; Manchester CityArsenal 22; Tottenham Hot spurManchester United 12; Wolver hampton WanderersPortsmouth 31 Cardiff CityBolton Wanderers 10; EvertonWest Bromwich Albion 20. Tweede divisie: BarnsleyNotts Coun ty 31; MiddlesbroughSwansea Town 41; Nottingham ForestLeicester City 20; Sheffield WednesdayLiverpool 1—1. De straffen van de Italiaanse voetbal clubs Udinese en Catania, die wegens corruptie van de eerste naar de tweede divisie werd gedegradeerd, zijn ook tij dens de behandeling van deze zaken in tweede instantie gehandhaafd, aldus werd in de Italiaanse hoofdstad officieel bekend gemaakt. Met dit besluit schijnt voorlopig een einde te zijn gemaakt aan de voetbalschandalen, welke de laatste tijd in Italië opzien hebben gebaard. Het is nog niet bekend, of andere ver enigingen de plaatsen van de gedegra deerde clubs in de eerste divisie zullen innemen. Bij de amateurs werden 13 series ge reden. De winnaars kwamen direct in de 8ste finales. Alle overgebleven ren ners moesten repêchages rijden voor de drie resterende plaatsen der laatste 16. In de 8e serie startten Frans Mahn te gen de Ier Feeney en de Engelsman Binch, een der favorieten voor de titel. De Ier dook in de voorlaatste bocht naar beneden, waarna de Amsterdammer de tweede positie innam met'Binch aan 't wiel. öp het rechte eind trachtte de En gelsman Mahn te passeren. Het werd 'n nek-aan-nek-race, welke door Frans Mahn werd gewonnen, althans hij meen de dat zelf, want hij stak zijn hand om hoog, toen hü de lijn was gepasseerd, als teken, dat hij de winnaar was. De wedstrijdcommissarissen waren niet zo snel met hun beslissingen en wensten eerst de foto, welke van de finish was gemaakt, te ontwikkelen. Toen bleek duidelijk, dat onze landgenoot de serie had gewonnen. Tijd laatste 200 m. was 12 sec. Joop Captein was minder gelukkig. In de volgende serie trad hij aan tegen de Zweed Lagerhof, die vaak op de Am sterdamse stadionbaan traint hij woont in Rotterdam en de Zwitser Rechtsteiner. Captein gaf een staaltje van hard fietsen ten beste, maar hij be schikt niet over een demarrage, een eer ste vereiste voor een goede sprinter. Zo kon Rechtsteiner de Amsterdammer ge makkelijk kloppen. Piet Post, een derde vertegenwoordiger bij de amateurs, werd met vele lengten verslagen door de Itatliaanse sprinter Pur Sang, Ogna (11.8 sec.) Voor de 8e finales klasseerden zich direct: Ressider (Australiër); Pinarello (Italië); Lionel Cox (Australië); Pessen (Italië); Vidal (Frankrijk); Hjor Bol (Denem.); Ziegler (W. Duitsl.; (Mahn (Ned.); Rechtsteiner Zitserl.); Meier (Zwïtserl.); Batiz (Arg.)Ogna (Italië) en Verdeun (Frahkr.). De Belgische kampioen De Bakker moest tegen de Tsjech Jiri Mazek rij den. Maar de laatste liet verstek gaan in verband met een ernstig ongeluk, dat hem enkele uren tevoren was overko men. Tijdens training in de vooravond was hij met verscheidene renners in de baan geweest.Gangmaker Ville probeer de op dat ogenblik zijn motor. Toen hij van de baan wilde verdwijnen naar het middenterrein botste de Tsjech tegen Ville aan. Met ernstige verwondingen aan het hoofd moest Mazek naar het zie kenhuis worden overgebracht. De Bakker reed eerst alleen, een uni cum in de sprint, maar later gaf men hem de Argentijn Batiz, die te laat aan de start was verschenen voor de serie, als tegenstander. En de Bakker werd door de onbekende Argentijn verslagen. In de herkansingsritten werd Captein door de Engelsman Harrison eruit ge reden (11.8 sec.) en Piet Post wist te- de Franse kampioen Gerard niet beter te doen dan een snelle eerste ronde af te leggen, waarna hij in de tweede ron de op gladde wijze door zijn tegenstan der werd teruggewezen. Zowel Captein als Post waren dus definitief uitgescha keld. Uit de herkansingen kwamen nog Harrison (Engeland), Gerard (Frankr.) en Binch (Engeland) voor de laatste 16 te voorschijn. Piet Heusden uitgeschakeld. De Engelsman Norman Sheil versloeg in de eerste kwarteindstrijd van de ach tervolging voor amateurs met groot ver schil de Italiaan Fantana, waarbij de Engelsman een tijd noteerde van 4 min. 8,6 sec. hetgeen een gemiddelde van 48.22 km in het uur betekende. In de 2e rit trad Van Heusden aan tegen de 2e Brit Brotherton. Na vijf ronden lag de Engelsman een meter voor, maar in de zesde ronde sprong hij van Van Heus den weg en passeerde de rood-groene lichten met zeker "acht meter verschil. De Amsterdammer was niet meer in staat iets van de achterstand tegen de soepel rijdende Brit in te halen, al maakte de jury de fout om in plaats van 10 ronden en 24 meter, 9 ronden te la ten rijden. Brotherton noteerde een tijd van 4 min. 8.2 sec. tegen van Heusden 4 min. 2 sec. De wereldkampioen Lean dro Faggin haalde zijn tegenstander de Deen Garde in de tien ronden bijna in. Slechts 10 meter scheidde hem van zijn tegenstander. Zijn tijd was gelijk aan die van Sheil, 4 min. 8,6 sec. In de laat ste kwartelndstrijd versloeg de Deen Hansen op gemakkelijke wijze de Franse kampioen Brun, van wie de Franse Hranten hadden geschreven, dat Brun in Milaan wel revanche zou nemen voor (3e slechte prestaties der wegrenners van zijn land op het circuit van Frascati. Met een tyd van 4 min. 3,2 sec., dus ruim een seconden langzamer clan de uitgeschakelde Van Heusden, plaatste Hansen zich in de halve finale tegen de Engelsman Brotherton, terwijl de titel houder Faggin in de demifinale de an dere Engelsman Sheil zal ontmoeten. Wagtmans vierde in stayerswedstrijd Om kwart voor twaalf begon de eerste serie van de stayerswedstrijd over 1 uur waarin Wagtmans startte. Hij had de 7e plaats geloot voor het vertrek. Ge ruime tijd heeft Wagtmans in deze serie op de vierde plaats gereden, achter de wereldkampioenschap Verschueren. De Fransman Letstra en de Spanjaard Ti- moner. Seghezzi, Schiler en Zahner speelden geen rol van betekenis. Zonder dat Wagtmans één aanval deed op de Spanjaard Timoner dat was nodig want slechts drie stayers kwamen di rect voor een plaats in de finale in aan merking eindigde deze vrij saaie rit met Verschueren als eerste, Letstra als tweede en de Spanjaard Timoner als derde. De uitslag lui4de: 1. Verschueren (Belg.) 1 u. 78,027 km; 2. Letstra (Fr.) op 2 m.; 3. Timoner (Sp.) op 7 meter; 4. Wagtmans (Ned.) op 12 meter; 5. Zehnden (Zwits.) op 2 ronden en 280 meter; 6. Seghezzi (It.) op 4 ronden en 160 meter; 7. Schiler (W. Duitsl.) op 9 ronden. Drie dagen na de eerste ontmoeting tussen het Nederlandse hockey-elftal en India, waarbij onze landgenoten tot ieders verbazing en waarschijnlijk ook tot die van India een gelijke stand konden behalen, nam het team van In dia revanche. Met 30 gingen de Oran jemannen ditmaal ten onder, nadat de gasten bij de rust met 20 de leiding hadden gehad. De uitslag mag wel iets geflatteerd voor India worden genoemd, want de Nederlanders hebben zwaar gevochten om de score zo laag moge lijk te houden en een tegenpunt was zeker verdiend geweest. Dit was voor al in de laatste 20 minuten van de eer ste helft het geval toen de Nederlanders voortdurend in de aanval waren en het tegenpunt in de lucht hing, maar het geluk hun niet toelachte. Twee redenen zijn voor deze zege van India aan te voeren. Op de eerste plaats zat de zware wedstrijd van Zondag on ze landgenoten nog in de benen en op de tweede plaats wist het team van In dia thans waartoe hun tegenstanders in staat waren en konden zy hun tactiek daar volkomen op baseren. Wat vermoeidheid aangaat, dient ver meld te worden, dat India, dat hier met een ploeg van 25 man is gekomen, zo sportief is geweest hetzelfde elftal van arie dagen geleden op te stellen al leen de keeper was vervangen zodat deze factor ook voor hen geldt. De conditie van ons nationale team is echter nog niet van dien aard, dat al een top is bereikt, integendeel, het is nog zeer vroeg in het seizoen en de training is er voornamelijk op gericht om het volgend jaar bij de olympische spelen op het hoogtepunt te zijn. Dan moeten zij in staat zijn in een korte pe riode een aantal zware wedstrijden te spelen en het is thans gebleken, dat zij nu nog niet zo ver zyn. Het tweede belangrijke feit in deze ontmoeting is echter ook,- dat India thans wist dat het voor onze mannen op hun hoede moest zijn. Zij hebben Zon dag het verrassende element leren ken nen en in deze wedstrijd had India zich daar geducht op gewapend. De backs waren voortdurend op hun hoede, ter wijl- de half linie onze voorhoede even min veel kans liet door te breken. Kee per Francis was vervangen door Laks- man. Voorts hadden zy hun tactiek ge wijzigd door het korte spel af te wis selen met lange passes om zodoende enze verdediging te doorbreken. Drie maal troffen zij de roos. Na subliem spel van hun voorhoede. Tweemaal was het de aanvoerder Udham Singh en eenmaal de middenvoor Balbir, die onze keeper verrasten. De gasten voerden het tempo even hoog op als Zondag het geval was ge weest. Vaak was dit voor* onze landge noten een te zware opgave en daardoor gelukte het India af en toe het eigen spel te ontplooien. Deze virtuozen wis ten onze spelers, tot zelfs Drijver te passeren en dan met een schot Mulder het nakijken te geven. Daartegenover staat echter, dat zij bij de Nederlandse aanvallen niet altijd fair waren en het zelfs zover brachten, dat aan het slot van de wedstrijd de scheidsrechter gedwongen was de Indiase aanvoerder het veld uit te sturen voor herhaald on sportief spel. Een zeldzaarfiheid in de geschiedenis van de hockeysport, die bij deze mees ters van het spel is voorgekomen. Drie maal waren onze landgenoten de dupe van het harde spel doordat een van hen een tik tegen hoofd of been kreeg, en dan enkele minuten nodig had om „bij" te komen. Van Grimbergen overkwam dit tweemaal en Hooghiemstra was daar later het slachtoffer van. De Oranjemannen daarentegen speel den uiterst correct, ook toen zij een maal een achterstand hadden opgelo pen. Nog enkele wedstrijden. Het team van India zal nog een extra wedstrijd tegen de Nederlandse natio nale ploeg spelen en wel op Zondag 11 September a.s. in het Wagener stadion te Amstelveen. Voorts is het jhr. L. J. Quarles van Ufford gelukt nog twee wedstrijden te gen de elftallen van India vast te stel en wel op Dinsdag 13 September te Arnhem en op Donderdag 15 Septem ber te Venlo. Deze wedstrijden krijgen karakter van oefenwedstrijden, waarbij te Arnhem de Nederlandse ploeg een oostelijk en te Venlo een zui delijk accent zal hebben. Beide malen zullen deze ploegen versterkt worden met op de voorgrond tredende spelers van elders. BILJARTEN Donner met Medina op laatste plaats. De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de negende ronde van het in terzonaal schaaktoumoo£ te Gothenburg luiden: Negende ronde: PilnikSliwa 10; MedinaPetrosian 01; NajdorfUn- zicker PannoSzabo 10. Tiende ronde: SpasskyRabar 10; PetrosianBisguier jj; KeresMe dina è-j- De stand luidt thans: 1. Panno (Arg.) 7J punt uit 10 partijen; 2. Bronstein (Rusl.) 7 punten en 1 afg. partij uit 10; 3. Fuderer (Zd. SI.) 6 punten uit 9; 4/5. üivissky (Rusl.) en Pilnik (Arg.) 5J punt uit 9; 6. Szabo (Hong.) 51 punt uit 10; 7. Spassky (Rusl.) 5 punten en 1 afg. party uit 9; 8. en 9. Petrosian (Rusl.) en Keres (Rusl.) 5 punten uit 9; 10. Filip (Tsj: SI.) 4$ punt uit 9; 11. Ra- bar (Z. SI.) 4£ punt uit 10; 12. Gelier (Rusl.) 4 punten uit 9; 13. 14. en 15. Un- zicker (W. Did.), Sliwa (Polen) en Bis guier (V. S.) 4 punten uit 10: 16. Stahl- berg (Zweden) 3& punt en 2 afg. en 1 Hedenavond krijgt Wout Wagtmans j uitgestelde partij uit 10; 17. Pachman nog een kans om zich in de finale van (Tsj. SI.) 3% punt en 1 afg. en 1 uitg. het stayersnummer te plaatsen, indien partij uit 10: 19. Najdorf (Arg.) 3 pun- hij althans in de repechage de eerste ten uit 9; 20. en 21. Medina (Venezuela) of de tweede plaats kan bezetten. 1 en Donner (Ned.) 3 punten uit 10. LEIDSE BILJARTBOND Zes kampioenstitels veroverd- In de gehouden returnwedstrijden van de kampioenen van de L.B.B. en de Haarlemse Federatie, wisten de Leide- naars de in Haarlem gemaakte voor sprong door 7 overwinningen te vergro ten. In d,e le klas cadre en le en 8e klas libre gisten de Haarlemmers de kam- pioentitels te bemachtigen. De hier volgende kampioenen van de L.B.B. ontvingen uit handen van de heer J. Bonnet een kampioensspeld: 2e klas libre M. den Uijl (Centrum, Al phen); 3e klas libre Th. Overdijk (De Carambole)4e klas libre H. Keereweer vT.O.P.)5e klas libre W. Soest (L.B.B.) 6e klas libre W. Bergshoef (Centrum Alphen); 7e klas libre A. v. Staden (M.B.O.). Van de propagandawedstrijden wisten Chr. Rietkerken en L. v. d. Berg ook hun 2e wedstrijd te winnen, terwijl R. v. Oosten, W. Crama en W. Vermeij verloren. De Haarlemse kampioenen waren: le klas cadre P. Perukel; le klas libre J. Giljauw; 8e klas libre W. Beket. Na de prijsuitreiking brachten de he ren W. Luiten (Haarlem) en J. Bonnet (Leiden) hulde aan allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van beide wedstrijddagen. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden courses zijn als volgt: Kalidaprijs: 1. Unaniem (J. M. v. d. Berg) 1.32.4; 2. Urchin Hollandia; 3. Ureka; Toto: 14.70: 4.— 4.— 3.60; gekopp. 11.90; cov. 6.80. Kalumet Axkilprijs: 1. Sjakie Scott *Q. Joosen): 1.30.6; 2. Truusje L.; 3. Royal Star; Toto: w. 8.—: 2.20, 2.50. 10.gekopp.: 4.30; cov. 5.30. Karei Diamantprijs: 1. Sammy Mars (J. de Vlieger): 1.27.2; 2. Sally's Bertha; 3. Roulette Hanover; Toto: w. 4.20: 1.70, 1.60, 3.gekopp.: 3.70; cov. 4.10. Keenwittedprijs: 1. Rebecca (J. van Dooyeweerd): 1.26.2; 2. Roi d'Or: Quick Jimmy; Toto: w. 2.10; 1.20, 3.10, 1.50; gekopp.: 6.70; cov.: 7.50. Kentuckey Kingprijs: 1. O Nelly Zora (J. Wagenaar jr.): 1.24.4: 2. Nellie Gre- gor: 3. "Nora Spencer; Toto: w. 2.20; 1.50, 1.60, 2.70; gekopp.: 6.30; cov.: 7.50. Mariottaprijs: 1. Mardi Soir (J. C. Psx): 1.55; 2. Douce France; 3. Rodde laar; Toto: w. 11.20; pl. 4.—, 4.40, gekopp.: 5.10; cov.: 6.80. Marvellousprys: 1. Grand Cliff (J. C. Pex): 1.54.4: 2. Baccarat: 3. Britoly; Toto: w. 2.80, pl. 2.70; 3.90; ge kopp.: 15.80; cov. 5.30. Totale omzet 60.019.50. (28

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9