DUINSTREEK Omgeving Aankoop defensiegronden bij Kon. Besluit goedgekeurd DE STENEN SPREKEN De vorige week Voorschotense raad handelde 'n kleine agenda af viert 't gouden hergeboorte-feest VBIJDAG 26 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 HAARLEMMERMEER Geboren: Anne Leslie, dr van L. G. Williams en D. W. Pringle; Mathijs Gosewijn Joseph, zn van H. L. J. v. d. Grinten en J. J. L. v. d. Bergh; Lucia Maria, dr van A. F. Marcus en D. J. Warmerdam; Antje, dr van P. Versteeg en W. van Diggele; Rudi, zn van C. Bout en A. C. Meijer; Teun. tje Wilhelmina, dr van K. Buis en W. Oudshoorn; Laura, dr van J. Mul der en A. Huizinga; Johannes Paulus Maria, zn van P. Ruitenberg en A. M. Hoffer; Marina Leendertina, dr van L. M. van den Ban en C. Harms; Gerrit, zn van A. de Jager en H. J. Verhole; Irene Margriet, dr van L. J. van der Nol en B. L. E. Jonker: Janke Geertruida, dr van W. Captijn en P. Dol; Jacoba, dr van J. P. Ren tenaar en K. Groen; Johanna Hendri. ka, dr van J. J. Boes en A. van der Linde; Cornelis, zn van D. C. Cardol en J. Baartman; Casparus. zn van K. E. C. van der Meulen en M. C. Rin kel; Alida Maria, dr van G. M. J. C Meulblok en M. A. Kamp; Klaas, zn van R. P. Zeevaarder en M. P. Bui tenhuis; Jan, zn van A. Bras en A. van Neuren; Diondsius Johannes, zn van J. Middelkoop en D. Korenstra. Ondertrouwd: P. J. Mul 25 j. en E. J. M. Witteman 19 j.; W. J. A. Pan nebakker 25 j. en A. J. de Koning 28 j.; P. Poulus 27 j. en Hh. van ROoijen 22 j.; D. B. Bokkelkamp 25 j. en J. M. van Heuven 26 j. Getrouwd: A. J. G. Brands en G. J. Schouten; B. J. de Boer en J. G. van Amersfoort; P. Klaassen en G. E. Nijssen; G. van Mullem en C. S. M. van Beek; H. E. Veen en M. I. S. Hil- lebrandt; F. J. Langeveld en C. C. Dam; A. A. van der Zwan en J. L. Everaardt. Overleden: H. Spaargaren 70 j., echtgenoot van A. Spaargaren; M. Jansen 73 j., weduwe van D. Schreurs; A. van Sehaik 59 j., echt genoot van A. Kol. HILLEGOM DODELIJKE BOTSING De 48-jarige heer F. Duinkerken uit Hillegom reed op de bromfiets, met op de duo zijn 6-jarig zoontje, ter hoogte van de Stichting Vogelenzang, onder de gemeente Bennebroek, uit een der zijlanen naar de Rijksweg toe, waar terzelfde tijd een auto, be stuurd door een Ziikenaar passeerde. Een botsing was niet te vermijden en de bromfietser met zijn zoontje vielen tegen de grond. Doktoren van de Stichting „Vogelenzang,, achten het noodzakelijk dat het jongetje naar het ziekenhuis werd overgebracht.. De man werd naar zijn woning ver voerd. Ofschoon het geval zich eerst niet ernstig liet aanzien, is de man toch kort daarop overleden. Hy laat vrouw met 6 kinderen na. Geboren: Maira Theodora Petro- nella, d. v. W. A. de Groot en S. J. van Graas; Theresia Agatha Maria, d. v. P. N. Alleman en W. M. Top per; Gerardus Theodorus, z. v. H. J. Hoogervost en W. Voors; Hendricus Augustinus Maria, z. v. W. C. Witte man en J. M. Th. van Haaster; Geer truida Gerarda Maria, d. v. L. van Sohie en M. C. van der Hulst. Getrouwd: Th. van Esch en P. E. Raamsveld; L. Dol en J. M. Giesber- gen. Overleden: W. de Groot, wed. van: A. M. van Rooden, 78 j.; A. Corbee, wed. van: J. Waasdorp, 86 j.; F. Duin- ke.rken, echtg. van: M. J. Sijsenaar, 48 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Damliefhebbers. Maandag a.s. 29 Augustus denkt K.D.C. het nieu we damseizoen te beginnen in het clublokaal Kerkstraat 22 des avonds te 8 uur. De damliefhebbers kunnen dus op deze avond van hun belang stelling blijk geven en zich ook als lid laten inschrijven. Ook bij de heer Ab. van Beelen, Achterweg 14 is hiervoor gelegenheid. Voor-Valken burg is hiervoor gelegenheid bij de heer J. Schone veld, Katwijkerweg 30- Voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. Hueting, J. Berg man en E. E. van der Laan te Rijns- burg, wordt de Zondagse dienst waargenomen door dr. H. Hueting, Rijnstraat 33, Tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdienst voor zover het de patiënten betreft van de huisart sen Slagmolen, Lodder, Cleveringa, Borleffs en Hagen, wordt waargeno men door de heer P. Visser Zeeweg No. 77. LEIPSCHENDAM HOOFD MARIA-SCHOOL. Na een 20-jarige arbeid als hoofd van de St. Maria-school is de eerw. zuster Canisia overgeplaatst naar Bolsward. In haar plaats is hier be noemd de eerw. zuster Maria Anto- nia, thans als zodanig werkzaam in Haarlem. Geboren: Mauritius L. M- z. van P. J- Huiberts en M. C. Lange; Fran- ciscus A. M. z. van Th. G. van Hei ningen en J. C. Vincenten; Lauren- tius L. J. z. van L. C. Borsboom en M. van Oosten. Ondertrouwd: Johannes J. den Hol lander en J. Vleugels; Johannes W. van Haastrecht en Geertruida E. M. de Koning. Getrouwd: Barry A. R. Lux, te Heerlen, en Georgine A. van den Broek; Marinus Velthoen, te Rot terdam, en Maartje Hoogendam; Jo hannes Molenaar en Barbara M. A. Kortekaas. NOORDWIJK De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De apotheken te Noord wij k-binnen en Zee zijn geopend van 11.306 uur. De Duinrandapotheek voor spoedgevallen doorlopend. Concert. Dinsdagavond 30 Aug. a.s. zal de „Echo der Duinen" ter ge legenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina een openlucht concert geven op het pleintje in de Hoofdstraat. Na afloop zal een rond wandeling door Noord wijk aan Zee worden gemaakt door het korps. Geboren: Johannes H. C. zn van A. Smit en A. Hoogkamer; Alida C. M. J., dr van P. Ph. Alders en S. J. A. Alkemade; Robert C. zn van C. Houwaart en J. L. v. Vliet; Simon zn van S. Klinkenberg en D. Kret, Geertruida dr van P. v. d. Laan en A. Kampinga, Albert H. zn van A. H. v. d. Wiel en J. W. v. Löwenstein, Margaretha J. dr van W. G. van Schooten en C. L. v. Steijn. Ondertrouwd: Gerrit Hoekstra en Maia M. P.Koemans. Oveleden: Cornelia v. d. Berg 54 jaar; Wilhelmus P. J. Augustinus 10 jaar. KATWIJK Van 30 Augustus tot 12 September wordt de collecte gehouden voor de kankerbestrijding. Er worden COLLECTANTEN gevraagd, die zich kunnen opgeven bij: Mevr. BootMontagne, Zee weg 12, Katwijk a. Zee en Pension „Collao" te Katwijk a. d. Rijn. t (Advertentie). OEGSTGEEST Geboren: Edward Marcel, zn van W. Louwman en A. M. den Boer; Willemina Jeanette dr van G. Wijn koop en C. J. Padt; Alexander Jan zn van H. J. van Iterson en A. Wein- lich; Rudolph Gerard Adriaan zn van J. R. F. van Wingerden en M, E. Deurloo. Overleden: A. Zandbergen 77 jaar. Ondertrouwd: C. H. Driessen, 24 jr en H. S. van Schie, 24 jr; D. H. Griffioen 22 jr en L. van Beelen 23 jr., Noordwijk; J. Anholts 26 jr en J. Ravensbergen 23 jr; W. van der Hooff, 26 jr 's-Gravenhage en J. C. Verhaar 24 jr; R. Foekens 30 jr Rot terdam en N. Filippo 32 jr; A. van der Luit 24 jr en A. C. M. Bisschops 21 jr Sassenheim. Getrouwd: F. Hoekstra, 32 jaar en J. J. Happé. GEMEENTERAAD KATWIJK Gisteravond kwam de gemeente raad van Katwijk bijeen. Uit een voordracht van 2 personen wordt tot onderwijzeres aan de open bare lagere school benoemd mej. I. Schöttelndreiër te Rotterdam. De voorzitter heeft de verheugen de mededeling te doen dat de aan koop van de defensiegronden bij K. B. is goedgekeurd. De weg tussen Sluisweg en het P. H. Kanaal is nog naamloos en in verband met de bouw van diverse woningen stellen B. en W. voor aan deze weg de naam Rijnmond te ge ven. Evenzo is het gesteld met de weg lopende vanaf het rotonde eind Par klaan-Driepl assen weg langs de sporterreinen, welke B. en W. voor stellen de naam te geven van „Sport- laan". De heer D. van der Marei zou te gelijk de Stegen ook straatnamen willen geven. VOORHOUT Afscheid kapelaan Schlatmann. Tot grote spijt van geheel Voorhout, maar vooral van Voorhouts jeugd heeft kapelaan Schlatmann Voorhout verlaten. Donderdag werd hij uitge leide gedaan op een wijze, waaruit bleek, welk een grote plaats deze priester in de harten van de Voor- houtse jeugd inneemt. Door de „Bij tjes" en „Rakkers" was een erehaag gevormd van pastorie tot parochie huis. Bij aankomst in het parochiehuis bleek de grote zaal te klein, want tot in de uiterste hoek was hij bezet, zodat zeer velen met een staanplaats tevreden moesten zijn. Buiten de wethouders, kerk- en armmeesters, afgevaardigden van stand en vakor ganisaties en vele ouders was het de jeugd, die de zaal vulde. Het muzikale gedeelte van deze avond werd verzorgd door de Mond- accordeonclub, een club, welke eens wat meer voor het voetlicht moet treden, want de meeste wisten niet eens van 't bestaan van dit gezelschap af. Er is volop genoten van dit op treden. Als inleider van deze avond nam de heer H. A. Allard het woord om in enige kernachtige woorden de ge voelens van allen bij dit afscheid te vertolken. Spreker complimenteerde de kapelaan met zijn promotie waar na hij nog eens zijn taak hier in Voorhout speciaal ook als vriend van de jeugd de revue liet passeren. Na deze woorden was het de mond orgelclub die ons op enige goede nummers verraste, waarna de pas toor zich met enige zeer waarderende woorden tot zijn scheidende kapelaan wendde. Dit afscheid hadden wij niet ver wacht, aldus spreker. Wij moeten, echter berusten. Uw taak hier als jeugdleider was alom bekend. Met grote dankbaarheid gedenken wij Uw vele weik als adviseur van de vele organisaties. De „Bijtjes" en „Rakkers" zorgden voor enige aardige stukjes enook de gidsen lieten zich niet onbetuigd Alle volgende sprekers spraken hun grote waardering uit voor het vele werk door de kapelaan hier in Voorhout op zo'n verschillend ter rein verricht. Deze sprekers waren de heren: H. J. Vester namens de Jeugdraad. J. Floor namens de KAB. H. Godijn namens de NKJE. Steyn namens St. Deus Dedif. J. P. Vester namens Foreholte. N. v. Schoo ten namens KABO en J. Angevare namens Vendel, terwijl twee dames in een gedicht hun gevoelens tot uit drukking brachten namens de dames van de gemeenschapsavonden. Al deze toespraken gingen verge zeld door het aanbieden van enve- loppes met inhoud en andere blij ken van waardering. Het slotwoord werd gesproken door kapelaan Schlatmann zelf. Ook dit waren woorden van oprechte dank, op de eerste plaats aan de pastoor, vooral voor de grote vrijheid, die hij steeds genoot bij zijn werk. Hoewel hem dit afscheid zwaar valt, toch is hij verheugd met zijn nieuwe benoeming en promotie. Een hartewens om zich geheel voor de jeugd te kunnen inzetten gaat nu in vervulling, want moderator en gods dienstleeraar is de nieuwe taak. De voorzitter zegt, dat zulks een volgende maal aan de orde kan ko men. Het voorstel wordt aangeno men. Een nog onbebouwd stuk bouw grond hoek Valkenburgerweg-Zonne- bloemstraat is onlangs gekocht door de Fa. T. Noort. De heer Noort heeft een ander pand gekocht en deze koop gaat niet door. De heer H. W. Aanhane, Wasse- naarseweg 59 te Katwijk a. d. Rijn is thans gegadigde voor deze 688 m2 bouwgrond, die dit wil kopen voor 10.per m2. Mevr. de Wed. N. Liesveld-Schui temaker vraagt in koop te mogen hebben 162 m2 bouwgrond aan de Princestraat tegen de prijs van 23 per m2, waartegen de raad geen be zwaar heeft. Met de Handelsmaatschappij „De Noordzee" c.v. heeft een grondrui- ling plaats van gronden gelegen in het industrieterrein bij de bergha- ven. Met de heer D. Ouwehand die hierin ook betrokken is, is overeen stemming verkregen. De strandexploitanten J. Schip per, M. van der Plas en J. Harteveld bergen geregeld hun strandbeno- digdheden als het badseizoen ten einde is, in de gemeentelijke rijwiel stalling op. Bij B. en W. bestaan' er geen bezwaren om deze ruimte even als vorige jaren weer aan genoemde exploitanten te verhuren, n.L 1.50 voor het open gedeelte en 2.50 voor de gesloten ruimte. Ook de raad kan hiermee accoord gaan. In 1947 werd voor de politie een motor met zijspan uit de dump aan gekocht. Dit geval is thans vrijwel aan zijn einde,weshalve B. en W. thans voorstellen een crediet te ver- Kijkt u maar eens goed, want dit is waarschijnlijk één van de schone stadshoekjes (van buiten tenmin ste) die binnen afzienbare tijd zul len verdwijnen. Het ligt in het centrum. Het was het witte huis in de Kai- serstraat op de hoek van de weg naar de Sterrewacht. Na loting werd de waardebon toegewezen aan de heer C. A. Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief oi briefje aan de puzzle-redactie van de Leidse Courant, Fapengracht Beurze, Catharinastraat 7, Leiden. 32, Leiden. Schrijf onder het motto: „De stenen spreken". De foto stelt voor De inzendingen worden inge wacht tot en met Donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waardebon van f 5verloot. we BMV 250 cc met duo en bijbeho- 1 Wassenaarse St. Willibrordskerk ren voor totaal 2750.De heer Grimbergen vraagt of een zwaardere motor niet te prefereren is waarme de de voorzitter het niet eens is. Het voorstel wordt aangenomen. De grondkerende muur bij de wo ning van de heer Burgerhout in de Tramstraat is in zeer slechte toestand, wel voornamelijk door de uitge oefende bodembelasting van de hier vlak tegenaan rijdende tram. Eigen lijk zou dus de NZHVM verantwoor delijk zijn maar deze Mij. heeft met de gemeente nog een appeltje te schillen, omdat een baggermachine onlangs een in de Rijn liggende voe dingskabel zodanig vernielde, dat deze onbruikbaar was geworden. De NZHVM stelde toen de gemeente verantwoordelijk voor de schade ad 3750.Na onderhandeling is men toen tot een fifty-fifty-regeling ge komen. Na nogmaals onderhandelen zijn B. en W., omreden de trambaan toch binnen afzienbaren tijd zal ver dwijnen en het profiel van de Tram straat dan gewijzigd zal moeten wor den, zodat de keermuur dan zal kun nen vervallen, tot een regeling ge komen, dat de geiheehte de semi-per- manente uitvoering dezer keermuur voor haar rekening zal nemen en de tramdirectie van haar eisen zal af zien. Dr. Over dij kink zegt moeilijk met dit voorstel te kunnen meegaan en brengt zijn bezwaren te berde. Ook de heer H. Haasnoot kan er moeilijk mee accoord gaan, maar na uitvoe rige toelichting door de voorzitter wordt het voorstel zonder hoofdelij ke stemming goedgekeurd. Het grootste deel van de gisteren avond gehouden raadsvergadering te Voorschoten werd besteed aan de be handeling van de ingekomen stuk ken. Daar de burgemeester met va- cantie is werd vergaderd onder voor zitterschap van wethouder Schrama. Er was een adres van de heer v. d. V. aan de Veurseweg, waarin be roep werd aangetekend tegen een opdracht door B. en W. aan adres sant gegeven, om een *en tweede male zonder vergunning gebouwde ruimte weer af te breken. Het colle ge adviseerde de raad het beroep niet ontvankelijk te verklaren, aan gezien in deze kwesties geen beroep mogelijk is. De heer Eysink Smeets was van mening, dat het college er v. d. V. onvoldoende op gewezen had, wat de mogelijkheden waren en dat het mogelijk geweest moest zijn een vergunning te geven om de ach terrooilijn van het perceel te over schrijden. Hij was het er overigens mee eens dat de wet gehandhaafd moet worden. De heren Pels, v. Oos ten en Korthals waren daarentegen van mening, dat het college lank moedig genoeg is geweest, vooral daar adressant wel degelijk wist, dat er voor bouwen vergunning nodig is. Wethouder Dekker deelde nog mee, dat er geen mogelijkheden waren om een bijzondere vergunning te verle- ontvankelijk verklaard. Even opgeschort. Het zand dat bij de aanleg van de nieuwe vijver vrij komt zal waar schijnlijk in de Nassauwijk of de Vlietwijk gebruikt worden i.p.v. voor de alg. begraafplaats. De aan leg van de begraafplaats wordt even opgeschort omdat, door de aanleg van Rijksweg 4a noordelijk van de gemeente, waarschijnlijk het zwaar-» tepunt van de uitbreidingen naar het zuiden verlegd moet worden. De be-: graafplaats zou dan midden in een woonwijk kunnen komen. De 18000 meer, voor de herstel ling van de dorpstoren, vond geen tegenstand, nadat de heer Korthals verteld was, dat zoiets niet te voor zien was, de heer v. d. Eist dat er plaats is voor een klokkenspel in der toren en de heer v. Oosten, dat der plannen voor de restauratie nu niet mee veranderd konden worden. Aan de watertoren zal f 32000 besteed worden, ook voor restauratie. Het plan ontmoette geen commentaar. Voor de verschillende scholen wer den leermiddelen 1 beschikbaar ge steld. Niet naar E 55. Het crediet om 1200 uit te trek ken om ongeveer 270 kinderen uit de hoogste klassen van de lagere scholen naar de E 55 te laten gaan, lokte nogal een uitgebreid debat uit. De heren Bolle, Eysink Smeets en van Oosten achtten de kinderen nog te jong voor de tentoonstelling, om er iets van op te steken. De heren Mol, Pels en Dekker zagen er groot nut in en men trachtte enige tijd el kaar te overtuigen. Toen bleek, dat ook een schoolbestuur en een groot deel van het onderwijzend personeel niet overtuigd was van het nut van een bezoek voor deze jonge kinde ren, sneuvelde het voorstel, alleen de heren Dekker, Pels, Lamboo, Schrama, v. d. Werf en Mol waren er voor. Tijdens de rondvraag kwam hoofd zakelijk uit vragen van de heer Pels haar voren, dat er wel plannen ge maakt zullen worden voor 'n zwem bad, doch dat niet te zeggen valt wanneer er eens vergunning voor ge geven zal worden. Bovendien staat nen. Het beroep werd daarna niet 7™ verbouwing en vergroting van - - - het Gemeentehuis op het program ma, de raadszaal zal dan ook venti latie krijgen. Tot slot nam de raad afsoheid van het lid, de heer J. v. Dodeweerd, dat per 1 September naar Eindhoven vertrekt. Wethouder Schrama en de heer Fortanier spraken woorden van waardering en goede wensen uit. De heer v. Dodeweerd had sedert 23 Juli 1948 zitting in de raad als op volger van de heer Buwalda. Van 1949 tot 1953 was hjj wethouder. In deze tijd zijn de huizen in Klein Lan- genhorst gebouwd en zijn de terrei nen in plan Welgelegen en de Nas sauwijk bouwrijp gemaakt. Ook de hogedruk gashouders en het Gezond heidscentrum kwamen in deze pe- gipde tot stand. Na drie avond-oefeningen ter voor bereiding zullen Zondag de parochia nen van Sint Willibrord dankbaar het feit herdenken, dat hun fraaie paro chiekerk in de Kerkstraat te Wasse naar 50 jaar geleden in gebruik ge nomen werd voor de eredienst na de plechtige inwijding door Mgr. Cal- lier, de toenmalige bisschop van Haarlem. Pastoor J. P. Buys heeft zijn paro chianen opgeroepene dit jubileum te ■vieren als een feest van dankbaar heid voor alle weldaden, die God in en door de kerk aan de parochie en aan Wassenaar schonk. Er is in die 50 jaar heel veel vermeldens waardigs gebeurd. Wassenaar groei de in die halve eeuw van een klein dorpje tot een gemeente met 25.000 zielen en de parochie van Sint Wil librord en de activiteiten op allerlei igebied in de parochie groeiden mee, al werden er in dit halve eeuw twee Wassenaarse parochies bij gesticht, waarvoor de St. Willibrordkerk „moederkerk" fungeerde. De bouwpastoor van de nieuwe Sint Willibrordkerk was pastoor J. J. Bruystens, die in 1895 in Wasse naar benoemd werd. In 1904 kreeg het kerkbestuur van de bisschop (machtiging tot het bouwen van een nieuwe parochiekerk met pastorie. Enkele weken later verleenden B. en W. van Wassenaar de vereiste bouw vergunning, de contracten met archi tect Nicolaas Molenaar uit Den Haag en aannemer Weyers uit Tilburg werden getekend en zonder uitstel werd met de bouw begonnen. De aanneemsom bedroeg ruim 120.000. Clp 28 Augupstus 1905 verrichtte Mgr. Callier de plechtige inzegening. Enkele jaren na dit gedenkwaardi ge feit overleed pastoor Bruystens, die werd opgevolgd door pastoor Tholenaar. In 1940 werd pastoor Buys benoemd tot herder van de St. Wil- librordparodhie. Op de fundamenten van het vroe- Voor doktershulp kan men zich gedurende het weekeinde wenden tot dokter Th. J. Thies, Leidseweg- 51, telefooa> 2520. Voor een wijkzus-1 42 j. Johan J. B. Bosch Ridder van tér tot het Gezondheidscentrum, te- Rosenthal 66 j. Ludovicus J. P. Pirée lefoon 2177. 1 VERBREDING VAN BRUG IN VAN ZUYLEN VAN NIJEVELTSTRAAT. De werkzaamheden voor de ver breding van de brug in de Van Zuy- len van Nijeveltstraat over de Zijl- watering gaan binnenkort beginnen. B. en W. hebben bekend gemaakt, dat met ingang van 3 September a.s. in verband met deze werkzaamheden het scheepvaartverkeer in de Zijlwa tering tijdelijk gestremd zal zijn. AANLEG VAN RIOLERING. B. en W. van Wassenaar hebben gisteren in het kantoorgebouw van de dienst van gemeentewerken aan besteed het aanleggen van riolering langs de Rijksstraatweg aan de zuid oostzijde tussen Kerkehout en van Bommellaan. Er kwamen 8 inschrij vingen binnen. De laagste was van de fa. P. J. Visse te Wassenaar met een bedrag van 31.200.—, de hoog ste van de fa. Bunschoen te Noord- wijk met een bedrag van 59.487.—. Ruim een maand geleden besloot de gemeenteraad tot het aanbrengen van deze riolering. De kosten van het werk werden toen geraamd op 24.500.—. Geboren: Franciscus B. M„ z. v. B. H. M. Granqpean en E. C. M. Wid- dershoven. Henric J., z v. A. H. van Dijk en M. S. Lagerweij. Ondertrouwd: W. van der Velden en A. M. Gerse. H. de Jong en M. W. -Alblas. W. B. Mulkens en M. J. T. Verheggen. N. H. A. Vreeburg en M. H. T. Hassing. G. A. van Hasselt en A. C. E. A. Henny. J. K. Hoekstra en M. M. J. van Gestel. Getrouwd: A. J. Beck en K. E. G. van der Velde. W. W. van den Broek en M. M. van der Sluis. A. van der Laan en J. P. Knijnenburg. N. J. Persijn en F. Siegers. J. J. F. de Radder en W. T. Veen. Overleden: Petrus W. H. Poulie 58 j. Johannes Kamp 38 j. Johannes de Borst 76 j. Cornelis J. Freeke gere kerkgebouw verrees het tegen woordige verenigingsgebouw. Aan de andere kant van de kerk werd het pension St. Willibrordus ge bouwd. In het interireur van de kerk werden in de loop der jaren tal van verbeteringen en verfraaiingen aan gebracht. Het scholencomplex in de parochie groeide, er kwam een le vendig verenigingsleven. Tal van ke ren heeft op het hoofdaltaar van de St. Willibrordkerk een priesterzoon van de parochie zijn eerste plechtige (H. Mis mogen opdragen. Een van deze priesterzonen, pater J. Romeyn, werd onlangs tot bisschop benoemd en de plechtige bisschopswijding van mgr. Romeyn in September a.s. zal een nieuw hoogtepunt zijn in de pa rochie-historie. Pastoor Buys heeft van zijn paro chianen ter gelegenheid van het gou den feest een bijdrage gevraagd voor het hoognoodzakelijtkse herstel van het kerkorgel. LEIDERDORP De Zondagsdienst doktoren wordt waargenomen door dokter G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 8. Tel. 22208. R0EL0FARENDSVEEN AALSMEERS BLOEMENCORSO WEER OP BEZOEK. Door de een misschien wat meer gewaardeerd dan door de 'ander, wordt er ieder jaar door een comité veel vrije tijd besteed om de deel name van Roelofarendsveen aan het Aalsmeers Bloemencorso mogelijk te maken. Ook dit jaar hebben wij reeds veel werk zien verzetten en men kan de praalwagen welke in de plaatselijke veiling is opgesteld iedere dag zien groeien. Als onder deel van dit corso „Klank en kleur" genaamd, moet door Roelofarends veen op haar praalwagen uitgebeeld worden „Madame Butterfly". In het kort weergegeven komt dit hierop neer: „Butterfly"-vlinder, is de bij naam van de jonge Japanse geischa. Zij wordt uitgehuwelijkt aan de Amerikaanse luitenant Pinkterton, die haar echter spoedig verlaat. Wanneer Pinkterton terugkomt met zijn eigenlijke vrouw en Butterfly de vreselijke waarheid verneemt, door steekt zij zich. Evenals vorig jaar zal ook nu weer daags na het corso een groot gedeel te van dit corso door Roelofarends veen trekken. Dit gedeeltelijke corso zal begeleid worden door de twee muziekcorpsen „Door Gunst Verkre gen" uit Nieuwe-Wetering en „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarends veen. Voorts zullen „De Vrolijke Vrijbuiters" het bekende en popu laire dansorkest, dat des avonds de leiding heeft op het te houden bloe- menbal in de veilinghallen, in dit corso meerijden. (Zie advertentie). Scheepsberichten BONAIRE 26 Aug. van Adam naar West-Indië; CALTEX LEIDEN 26 Aug. F.'damCALTEX PERNIS 27 Aug. Si- don; ENGGANO pass. 26 Aug. Guarda- fui n. Djeddah; GAASTERKERK 26 Aug. v. Penang Colombo; KORATIA 26 Aug. Balikpapan; EEMSTERKERK P 25 Finisterre n. Hamburg; MIRZA p. 26 Aug. Guardafui n. Aden; NIEUW AMSTERDAM 26 Aug. v. R'dam n. New York; OANJE 26 Aug. Southampton; OVERIJSEL 26 v. Suez n. Aden; OVU- LA 26 Aug. v. Bangkok n. Pladju; PRINS CASIMIR 26 Aug. v. 'dam n. Chicago: REMPANG 27 Aug. Aden; SA- LAWATI 26 Aug. R'dam; SLOTERDIJK 25 Aug. v. Now York n. New Orleans; STAD ARNHEM 27 Aug. Suez; TOMO- RI 26 Aug. R'dam; VAN LINSCHOTEN 26 Aug. Vlaardingen; ZAAN 26 Aug. v. A'dam n. Lulea.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9