DUINSTREEK Rijnstreek TELEVISIE Uitvallen van de Leidse industrie garandeerdedrinkwatervoorziening Kamerling!) Onnes-medaille voor Quits Straaljager neergestort nabij 's Hertogenbosch as EEN HEERLIJK BEZIT Wij gaan door met ons enorm succes L. v. GEELEÜ VH'JDAG 26 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Woensdag werd hoogtepunt bereikt Vooruitziende geest van L.D.M. In tegenstelling tot de drinkwater positie in vele andere steden is het „natje" van de Leidenaar voorlopig verzekerd De Leidse Duinwatermaat schappij heeft beter dan de verschil lende almanakken de weersomstan digheden weten te voorspellen en reeds in de afgelopen winter maat regelen genomen om een waternood te voorkomen. Zo werd een grote tank aan de Nieuwe Vaart in gebruik genomen en een aanzienlijke hoeveel heid water in het duingebied van de maatschappij gepompt. Hieraan is het |Él Bestelwagen drukte gevel in Vanmorgen stond de telefoon op de redactie roodgloeiend en dat met deze temperatuur van de mensen, die ons op de hoogte wilden stellen van de gevaren, welke onze stadgenoten zelfs 's nachts bedreigen. Meneer, zo zei een vrouwenstem, een man heeft vannacht geprobeerd zijn auto in de gang te parkeren. Wij dachten een moment aan alle onooglijke torretjes, die vandaag aan de dag goed gecamoufleerd achter hun nummerbord aanrijden en vroe gen: „En is het gelukt mevrouw". Het was niet .gelukt, want de auto was een zware bestelwagen en het huis een kleine woning aan de Bin nenvestgracht. De bestuurder van de wagen was vannacht om half een op zig-zag te gen zijn auto gelopen en 'had gepro- ibeerd om met de wagen dezelfde koers te houden. Op een gegeven rao- /inent ging het echter iets meer zig dan zag en werd de gevel van de wo ning aan de vierde Binnenvestgracht ingedrukt. Het gevelfront werd ter plaatse ongeveer 15 cm teruggedron gen en de voordeur volkomen uit het lood geslagen. De politie heeft de dader in rechte lijn naar het bureau gebracht. Voor de derde maal De Victoria Regia in de Leidse Hor tus bloeit vanavond voor de derde maal dit jaar. Van 9 tot elf uur be staat er gelegenheid dit exotische wonder te zien. In het bijprogramma een zeldzame Duitse pijpbloem. DWARSKIJKER. FEESTVARKEN OP LEIDSE VEEMARKT. Zoals wij reeds eerder meldden wordt Dinsdag a.s. op de Leidse vee markt het 500.000ste varken ver wacht. Aan degene, die dit varken aan voert en aan de koper zullen 's mor gens om acht uur oorkonden worden uitgereikt door wethouder D. van der Kwaak. Agenda Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal 1012 en 25 uur: Schil derijen, aquarellen en tekeningen van Floris Verster en Menso Kamer lingh Onnes. (Tot 1 September). Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 20 Aug. 13 uur tot Zaterdag 27 Aug. 8 uur waargenomen door de Apo theek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 26 Aug. tot 2 Sept. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een mooi portret", 14 jaar. Lido: „Van je familie moet je 't hebben", 18 jaar. Luxor: „Drie ring circus", alle leeftijden. Trianon: „Diep in mijn hart", alle leeftijden. Rex: „Het teken van de heiden", 14 jaar. BORING N.A.M. TE PIJNACKER. De eind Juli in productie genomen boring van de Nederlandse Aard oliemaatschappij te Pijnacker heeft thans een productie van ongeveer 100 kubieke meter per etmaal. De N.A.M. hoopt een productie van de ze orde van grootte voorlopig te kun nen handhaven. De geproduceerde aardolie is van goede kwaliteit. voornamelijk te danken dat het ge middelde verbruik van ongeveer 17.000 m3 per dag zonder moeilijk heden bestreden kan worden. Het gemiddelde verbruik in de natte zomer van 1954 was 13 tot 15 dui zend m3 per dag. Woensdag j.l. bereikte het water verbruik met 18.336 m3 een voorlo pig hoogtepunt. Een voor de maatschappij geluk kige factor is het uitvallen van een grote conservenfabriek, waardoor het verbruik per dag met ongeveer 2060 m3 verminderd wordt. De tank laan de Nieuwe Vaart bad deze be langrijke hoeveelheid niet op kunnen vangen, omdat de inpoonpcapaciteit des nachts nog onvoldoende is. Klein temperatuursverschil. Het extra reservoir wordt in hoofd zaak op Zondag bijgevuld. In de loop van de week daalt het peil aanmer kelijk en tegen de Zaterdag is de (laagste stand bereikt. Het volgend jaar hoopt men installaties in gebruik te stellen waardoor het water in de tan'k door nachtelijk inpompen op peil gehouden kan worden. De vrees dat het water door de felle zonnebrand tegen het kookpunt de tank zou verlaten is ongegrond ge bleken. In de avonduren is de tempe ratuur slechts met een halve graad gestegen. Dit is in hoofdzaak te dan ken aan de zonwerende zilverwitte kleur van de tank. De staf en de assistenten van de Sterrewacht te Leiden, onder wie de directeur, prof. dr. J. H. Oort en prof. dr. L. J. Oosterhoff, bevinden zich op het ogenblik in Manchester in Engeland waar een congres wordt gehouden, dat de radio-astronomie tot onderwerp heeft. Volgende week reizen de Leidse astronomen naar een wereldcongres van sterrekundigen, dat in Ierland wordt gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Abraham zn van A. v. d. Voorst en J. W. van Es; Christianus Theodorus Nicolaas Maria zn van C. J. Deckers en M- B. J. Straathof; Martinus Adrianus Maria zn van P. M. Verdel en M. M. Hillebrand; Paul zn van M. Hamersma en B. Dries- sen; Wilhelmus Maria zn van W. M. v. Steenbergen en A. F. Westdorp; Cornelia dr van W. J. v. d. Laan en E. F. v. Tol; Maria Sophia dr van H. W- M. v. Ewijk en A. M. v. Beek; Jo hannes Thimotheus zn van L. v. Veg- ten en M. H. Tetteroo; Maria Mar- garettia dr van H. G. Buijn en M. J. v. Putten; Franciscus Adrianus zn van J. C. Sturk en S. Koen; Clasina Johanna dr van H. W. Hermsen en F. Liigtvoet; Benjamin zn van C. Bos en F. v. Eijnsbergen; Alida Maria Johanna dr Van C. D. Zandvliet en W. v. Leeuwen; Stephanus Johannes zn van J. S. Werkhoven en A. M. Knaap; Peter Bernt zn van N. M. Hugenholtz en A. Vogelenzang. Gehuwd: P. M. O ver duin en R. W. Keekstra; J. Zandvliet en J. v. Hecke; J W. Andriessen en J. M. Loen; H. F. G. v. Deursen en M. v. d. Geer; A. Beerenfenger en A. Damen; H. Harteveld en M. A. C. de Water; G. A. L. v. d. Meer en A. v. d. Burg; A- T. Hogervorst en E. Vlaardingger- broek; J. Flanderhijn en A. Melet; G. W. J. Webber en C. Post; J. Prins en E. C. J. v. d. Wijngaard; J. N'ieu- wenhuysen en J. Brugman; J. C. Varkevisser en H. Bouta. Overleden; J. A. M. Wolvers dr 7 jr.; W. Tegelaar wednr. 70 jr.; E. Robijn wed. van van Veen, 79 jr.; H. v. Duuren man 90 jr.; J. Janssen vrouw 61 jr. SPORTTERREIN BURGGRAVEN- LAAN. Ten behoeve van de Sportstichting dienen enkele kapitaalsuitgaven te worden gedaan. De omrastering van het sportter rein aan de Bunggraivenlaan verkeert dn zeer slechte staat; vernieuwing is dan ook noodzakelijk. De koste - daarvan worden geraamd op 8.890. Dit (bedrag kan in 5 jaren worden af geschreven. Voorts wenst de Sportstichting een kleine motor/naaimachine aan te schaffen voor 't maaien van smalle grasstroken op de haar in beheer ge geven sportvelden. Bij het zich steeds uitbreidende aantal velden lis het minder economisch dit met man kracht te doen. Met deze aanschaf fing is een bedrag van 1.450 ge moeid, welk bedrag in één jaar ten laste van de gewone dienst (kan wor den gebracht. M. SOMMELING IN ALGEMENE RAAD. W«gens vertrek van het raadslid H. C. van der Hoeven is een vacature ontstaan in de Algemene Raad van de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland. B. en W. stellen voor het raadslid Sommeling dn de vaca ture te benoemen. Uitreiking te Leiden Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek heeft de gouden Kamerlingh Onnes Me daille toegekend aan professor dr-ing. phil. nat. h.c. Rudolf Plank te Karls ruhe. Deze erepenning draagt haar naam ter voortdurende herinnering aan professor dr. H. Kamerlingh On nes als geleerde en als oprichter en eerste voorzitter der Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek. De toekenning geschiedt eenmaal in de vijf jaren wegens buitengewone ver diensten voor de ontwikkeling of toe passing van de koeltechniek. Prof R. Plank is in 1886 te Kiew geboren. Sinds het begin van de der tiger jaren geniet hij grote internatio nale bekendheid als wetenschappelijk onderzoeker, schrijver en organisator op het gebied der koeltechniek. Hij is lid van de Academies van Weten schappen te Mainz, Heidelberg en Padua; de Universiteit van Heidelberg heeft hem het eredoctoraat verleend en hij is erelid van de American Society of Refrigerating Engineers, van de Zweedse en van de Zuidafri- kaanse Vereniging voor Koeltechniek. In 1952 ontving hij de gouden me daille van de Associazione Termotec- nica Italiana, de Dechema-medaille en de Grashof-medaille van de Vereni ging van Duitse Ingenieurs. In 1954 legde prof. Plank zijn ambt als hoogleraar aan de Technische Hogeschool van Karlsruhe en de lei ding van het door hem in 1926 ge stichte Kaltetechnische Institut neer, teneinde zich geheel te .kunnen wij den aan de voltooiing van een uitge breid handboek voor de koeltechniek. De uitreiking vindt tijdens een bui tengewone algemene vergadering der vereniging Dinsdag 13 Sept. a.s. plaats in de Lakenhal te Leiden. SMIT RÖNTGEN N V. TE LEIDEN. Met het doel de fabricage van rönt gen-, medische- en andere instru menten en apparaten, benevens de groot- en detailhandel in deze arti kelen, is opgericht Smit Röntgen N.V., gevestigd te Leiden. Het maat schappelijk kapitaal ad f 3.020.000, verdeeld in 2000 cumulatief pre ferente winstdelende aandelen van 1000.20 cum. pref. winstdelen de aandelen van 500.40 cum. pref. winstdelende anadelen van 250en 1000 gewone aandelen van 1000.Geplaatst zijn 550 cum. pref. winstdelende aandelen van 1000.en 450 gewone aandelen van 1000,waarvan 35 stuks bij de Ne- derlandsche Handel Maatschappij N.V. De volstorting geschiedt door het inbrengen van activa en passiva der Smit Röntgen Apparatenfabrielc C.V- te Leiden. Directeuren zijn de heren H. J. Bonda, J. W. en P. A. Smit en com missarissen mr. A. J. Steendijk en I Struys. Het afscheid van de heer Meyer Dinsdag zal Leiden afscheid nemen van zijn populaire commissaris van politie de heer R. J. Meijer, die op 1 September zijn ambtelijke loop baan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd beëin digt. i In de morgenuren krijgen de po litiemannen gelegenheid hun leider vaarwel te zeggen en 's middags volgt het afscheid van de Leidse bur gerij. Tijdens deze bijeenkomst, die van 3.15 tot 4.30 in het wachtlokaal van het politiebureau gehouden wordt, zal de commissaris een cadeau worden aangeboden door mr. dr. W. Hugenholtz. Daarna kunnen verdere toespraken worden gehouden. Onge twijfeld zal Leiden de kans niet voor. bij laten gaan een herhaling te ge ven van de grote demonstratie van genegenheid zoals die getoond werd bij het veertig-jarig jubileum van de heer Meijer enkele jaren geleden. LEIDSCHENDAM De grote zaal van het patronaats gebouw aan de Damlaan was gister avond tot de laatste plaats bezet ter gelegenheid van het laatste samen zijn met kapelaan Van der Voort, die hedenmorgen naar zijn nieuwe standplaats te Beverwijk is vertrok ken. De heer H. M. Dekker, hoofd van de R.K. Mulo-school, had de lei ding van de avond en richtte tot al len een hartelijk welkom, speciaal noemde spr. pastoor J. H. van der Kolk en de verdere parochie geeste lijkheid, oud-pastoor H. van der Ven, de paters van Scheut, pastoor Derk- sen, em. pastoor van Oud-Ade de eerw. zusters, het gemeentebestuur, het volledig kerkbestuur en niet het minst kapelaan van der Voort. Nadat de harmonie St. Cecilia een pittige mars had geblazen, sprak pastoor v. d. Kolk, die vooral deed uitkomen de vriendschap, welke ka pelaan van der Voort steeds voor al le parochianen heeft betoond. Hij was de vriend van de zieken, van de armen en ook van de afgedwaalde katholieken. Talloos zijn de bekerin gen, welke hij tot stand heeft weten te brengen. Burgemeester H. Banning merkte op, dat wij als katholieken steeds de besluiten van het kerkelijk gezag respecteren. Daarom heerst op deze avond geen droeve stemming. Spr. heeft steeds volle bewondering ge had voor de activiteit welke kape laan v. d. Voort aan de dag legde niet alleen voor het geestelijke, maar ook voor de sportiviteit, welke hij steeds in het bijzonder beoefende, ook als behendig motorrijder. Namens R.K.A.V.V. voerde het woord de heer G. J. Schuyt die het zeer jammer vond dat de kapelaan weggaat omdat hij naast het geeste lijk belang ook de sportiviteit onder de leden van R.K.A.V.V. heeft be vorderd. Als daadwerkelijke dank bood spr. een enveloppe met inhoud aan. Namens de vrouwenverenigingen voerden het woord mevr. Kraayvan- ger en mevrouw de Wit. Als om strijd prezen zij het intens meevoelen met de zorgen van de vrouw in de ge zinnen. Maar ook waren zij dank baar voor de opgewekte geest, welke kapelaan v. d. Voort steeds heeft be vorderd. Ook zij boden de scheiden de geestelijk adviseur een cadeau aan. Jan Schuyt dankte namens de di verse jeugdverenigingen terwijl een deputatie van de schoolkinderen een heel aardige samenspraak ten beste gaven. Als laatste spr. kwam de heer Leo van Bohemen namens het katholiek Thuisfront dank brengen voor de activiteit, welke de kapelaan voor ide militairen betoond "heeft. Zang en muziek wisselde de spre kers af zodat de avond een gezellige sfeer had wat kapelaan van der Voort in zijn slotwoord op prijs stel de. Spr. ging nog even na hoe hij on der de 3 pastoors in Leidschendam heeft gewerkt. In de gepasseerde jaren heeft hij hier in Leidschendam veel geleerd. Spr. dankte de vereni gingen, waarmede hij heeft samen gewerkt en waarvan hij steeds veel gezelligheid heeft ondervonden. Een speciale wens bracht hij nog uit voor R.K.A.V.V. en hij hoopte dat de goe de geest, welke bij de voetballers on derling heerst, bewaard zal blijven en van invloed zal zijn op het a.s. speelseizoen in de tweede klasse K. N.V.B. „De Monico's speelde tot slot „Auf Wiedersehn", wat door alle aanwe zigen werd meegezongen, waarna kapelaan van der Voort de welge meende wens uitsprak dat de Leid- schendamse katholieken blijmoedig zullen zijn ook in de moeilijkheden van het leven en dat God de gezin nen zal blijven zegenen. Uit het onderzoek, dat de rijkspo litie heeft ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk, waarbij gisteren een zesjarig jongetje te Leidschen dam in een schuit met hete spoeling is gevallen, is gebleken, dat enkele kinderen op de spoelingschuit heb ben gespeeld, terwijl de schipper af wezig was. Vermoedelijk heeft een van de kinderen een van de luiken gedeeltelijk opengetrokken. Het ver ongelukte jongetje heeft dit niet be merkt en is er op gestapt, waardoor het luik kantelde. De toestand van het slachtoffer is ook heden nog zeer zorgwekkend. VOORSCHOTEN Begunstigd door prachtig zomer weer vertrokken gistermorgen de kinderen die aoht dagen lang had den deelgenomen aan Vacantie- Vreugd per extra tram naar Leiden voor een boottocht naar Avifauna. Precies om kwart voor tien werd de lange stoet aan het Vernedepark uit geleide gedaan door talrijke ouders, die hun kinderen nog een laatste goede raad meegaven. Op de Steen straat te Leiden veroorzaakte de Voorschotenaartjes een langdurige verkeersopstopping toen zij moesten overstappen van de tram op de boot. Luid zingend vulde de „Ursula" van de gebrs. Harland zich langzaam maar zeker en toen de loopplank werd binnengehaald, kon de afgela den boot koers zetten naar de Ka- gerplassen. Om precies één uur leg de de salonboot dicht bij Avifauna aan en beleefde het beroemde Vo gelpark een ware invasie van en thousiaste en bruingebrande bezoe- kertjes. Van de moderne speeltuin werd een druk gebruik gemaakt en het viel niet mee om alle kinderen om half drie weer in het gelid te krij gen. Om drie uur kon de boot de te rugreis aanvaarden met moegespeel de en doodop geravotte passagiers. Dat er ondanks de scherpe contro le toch nog een verdwaald schaap appart aan boord moest worden ge bracht gaf aan deze aftocht weer een heel eigen cachet. Bij de aankomst te Leiden moest het verkeer weer door de ter plaatse sterke arm een tijd worden stilge legd en daarna konden allen weer veilig instappen voor de tramrit naar Voorschoten. Overal aan de verschillende haltes stonden diverse ouders hun kroost op te wachten. Bij halte Voorschoten Dorp werden ook de leiders en leidsters plus het Co mité opgewacht door een deputatie van de ouders en moesten deze in het Wapen van Voorschoten zich een in tieme hulde van genoemde deputatie laten welgevallen. Het was daar de heer Meerhoff, die de aanwezigen toesprak en het Comité „Vacantie- Vreugd" met leidsters en leiders hartelijk dank zegde voor hun prach tig werk onder de schooljeugd van Voorschoten. Daarna moesten de vrouwen van de leden van het Comité een bloe menhulde in ontvangst nemen en werden er enkele waardevolle ge schenken namens de ouders over handigd. De heer Janssen dankte na mens zijn collega's de heren Karre- mans en v. d. Kooij, die tezamen met hem het comité vormden. Hij maak te verdej* melding van het feit dat het Comité reeds plannen heeft be raamd voor het volgend jaar en dankte tenslotte de deputatie voor de vele bloemen en prachtige ge schenken. De Openbare Uloschool zal op Maandag 5 September geopend wor den. ón het daarvoor geheel geres taureerde gebouw van de voorma lige Openbare Lagere School aan de Schoolstraat zijn twee klassen met moderne meubels speciaal voor deze school ingericht. De Openbare Ulo zal van deze lokalen gebruik ma ken tot de in aanbouw zijnde school aan de Prinses Marijkelaan gereed zal zijn. Het ligt in de bedoeling op Maan dag 5 September 's morgens om 8.15 uur op enigszins officiële wijze te beginnen en onmiddellijk daarna de lessen een aanvang te doen nemen. De ouders van de leerlingen, die opgegeven zijn, hebben reeds bericht gehad van de schooltijden, die enigs zins afwijken van wat in Voorscho ten bij het lager onderwijs gebrui kelijk is. De schooltijden zijn n.l.. zo gesteld, dat de leerlingen, zoals dat op verschillende nieuwere uloscho len in het land reeds uitstekend blijkt te voldoen, zo min mogelijk in de avonduren nog laat over hun huiswerk gebogen moeten zitten. Voor het geven van de lessen in nuttige handwerken en tekenen zijn reeds enkele speciale vakleerkrach ten aangetrokken. kele dagen hebben verlengd, indien de politie niet luchi van hun aanwe zigheid had gekregen en de jeugdi ge avonturiersters niet tot andere gedachten zou hebben gebracht. De laatste nacht brachten ze door op het politie-bureau. Dit schenen zij zelfs nogal op prijs te stellen, want ver heugd riep de oudste van het twee tal uit tot haar jongere vriendin: „Fijn, we mogen hier slapen". In de loop van vandaag werden ze op transport gesteld naar de ouder lijke woning. Op het rijwielpad van de westelij ke oprit naar de Hefbrug te Alphen aan den Rijn zijn omstreeks 8.45 uur Donderdagavond een wielrijdster en een wielrijder to ernstig met elkaar in botsing gekomen, dat de uit Rot terdam afkomstige dame een ernstige scheur in haar boven en onderlip en 'n ernstige hersenschudding bekwam. Zij moest, na behandeld te zijn door dr Windhorst, waarnemer van dr. Stehouwer te Alphen aan den Rijn, in het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Zij werd per ziekenauto daarheen overge bracht. De wielrijder kwam er beter af, hoewel ook hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Het ongeval vond plaats toen de dame als laatste van nog drie tot haar gezelschap behorende wielrijd- sters en wielrijders, een tweetal vóórrijdende personen zou gaan pas seren. Zij botste toen met vrij grote hevigheid op tegen de haar tege- xpoetkomende wielrijder. Voor het verstrekken van inlich tingen verzoekt de politie te Alphen aan den Rijn, de twee wielrijders welke gepasseerd werden en onbe kend zijn gebleven, zich bij haar te melden. ZQETERWGUDE- ALPHEN AAN DEN RIJN EINDE VAN EEN ZWERTOCHT. Aan het avontuurlijk leven van twee minderjarige meisjes uit Die- men, die sedert Dinsdag vermist werden, is Donderdagavond te Al phen aan den Rijn een einde geko men. Het zijn de twee vriendinnetjes, de 17 jarige Jeanne Francisca Maria Veile, een van de 13 kinderen uit dat gezin en de 14-jarige Henrica Cornelia Johanna Maria de Wit, die tegen Donderdagavond door de re cherche te Alphen aan den Rijn wer den aangehouden. Zij waren Dinsdag per rijwiel van het ouderlijk huis weggereden om een fietstocht te maken door het Gooi. Toen het telaat werd meenden de ouders dat de kinderen bij familie in Kamperduin verbleven. Dit was echter niet het geval en ook niet de bedoeling van de meisjes, want daar waren ze helemaal niet geweest. Na een rondzwerving door het Gooi ondernamen zij vanuit Hilver sum de terugtocht naar Diemen. Vol gens hun verklaring werden ze ech ter, toen zij naar de weg vroegen, een verkeerde richting ingestuurd. Toen zij dit bemerkt hadden was het intussen ongeveer elf uur in de avond geworden. De meisjes durf den toen niet meer naar huis en be sloten op een boerderij nachtverblijf en wat eten te vragen. Dit ging vrij vlot en de meisjes kregen van het avontuurlijk leven de smaak zo te pakken, dat zij ook de volgende da gen niet naar huis verlangden en hun zwerftochten voortzetten. Erg ver uit de buurt bleven zij niet, want de volgende dag reden zij op hun rijwiel de omgeving van Utrecht af. Tussen Utrecht en Har- melen logeerden zij wederom bij een veehouder en op dergelijke adressen slaagden zij er telkens weer in om de inwendige mens te ster ken. Inmiddels waren de meisjes in de Rijnstreek beland. De nacht van Woensdag op Donderdag brach ten zij door op een adres te Alphen aan den Rijn. Hun vacantiegenoegens zouden de meisjes te Alphen aan den Rijn ongetwijfeld wel met nog en LEIDEHD0BP De geitenfokvereniging is uitgeko men op de tentoonstelling „Goveka" te Gouda waar plm. 70 geiten waren bijeengebracht, alle van prima kwali teit. Dat ook de leden van Eensge zindheid over goede dieren beschikt blijkt uit het grote aantal prijzen waarop beslag werd gelegd. Deze werden behaald in de Klasse Lammeren 1 A prijs plus beker: C. P. Splinter; 1 C prijs: W. Hogervorst; 3e prijs: D. v. Laar. Klasse 1-jarigen: 1 A prijs: C. P. Splinter; 2e prijs: P. Roseboom; 3e prijs: J. Roggeveen. Klasse 2-jarigen: 2e prijs- P. Rose boom. Klasse 4-jarigen: 1 A prijs: C. P. Splinter. Klasse ouderen: 2A prijs: D. van Laar; 2 B prijs: W. Hogervorst; 3 A prijs: W. van Rooijen. Productieklasse: 2e prijs: P. Ro seboom. Groepsprijzen verengingen: le prijs afd. ZoeterwoudeLeiderdorp. Tot slot van deze zeer geslaagde tentoonstelling werd „Grada II 931", eigenaar C. P. Splinter, tot kampioene uitgeroepen. Laatste Berichten Hedenmorgen omstreeks half acht is een straaljager, die deelneemt aan de momenteel in actie zijnde lucht machtoefening „Loco" in de omge ving van Den Bosch neergestort en volledig uitgebrand; de piloot van het toestel kwam om het leven en een meisje, dat zich in de buurt van de plaats des onheils bevond, werd door rondvliegende brokstukken vrij ernstig gewond. Het toestel kwam terecht in het bouwland langs de spoorlijn Eind hovenDen Bosch. Hoewel vermoed wordt, dat het toestel van België afkomstig is en ook de overleden piloot niet de Ne derlandse nationaliteit bezat, bestaat hieromtrent nog geen zekerheid, daar door de brand alle kentekenen verschroeid zijn. De straaljager, die van Belgische nationaliteit blijkt te zijn, was te 6.30 uur opgestegen van het vliegveld te Bevekom in België. Door een onverklaarbare oorzaak had hij zich op enige afstand van Eindhoven afgescheiden van de for matie. De bestuurder en de waarnemer kwamen beiden om het leven. De verongelukte „Meteor" is, toen ihij de grond raakte, met een zware explosie in honderden stukken uit een geslagen. De stukken werden over grote afstand verspreid aan weerszij den van de spoorlijn Eindhoven Den Bosch. De bovenleiding van de spoorlijn werd enigszins beschadigd, doch het treinverkeer heeft daarvan geen hin der ondervonden. t Het gewonde meisje is de 16-jarige M. Brugmans uit Acht. Zij fietste langs de spoorlijn in de richting Eindhoven., op weg naar haar werk. Zij kreeg een scherf tegen het ach terhoofd. Een ambulancewagen van de luchtmacht vervoerde haar naar (het Binnenziekenhuis. Haar toestand baart geen zorg. De ontvangst van de film Marie Louise j.l. Zondagavond was vanuit Parijs gelijk een foto, zo mooi en helder was het beeld. Mijn cliënten belden mij er over op zo enthousiast zij waren. In één woord, het was af. HAARLEMMERSTRAAT 55 t.o. REX THEATER TELEVISIE - RADIO BANDRECORDERS - PLATENWISSELAARS Enorme collectie gramofoonplaten zowel langspeel als normaal reeds vanaf 3,75.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2