RIJNSTREEK DUINSTREEK Mevrouw v*cL Breggen uit Rijnsaterwoude werd 101 jaar Nieuwe Provincialeweg Boskoop Alphen a.d. vordert goed Volks- en kinderspelen op de Oranjefeesten te Langeraar Kind viel in hete spoeling DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN EXCURSIE NAAR WOUBRUGGE De Historische Vereniging voor Al phen a/d Ryn en omstreken en de Ned. Genealogische vereniging, afd. Leiden en Rijnstreek hebben, Woens dagavond een excursie gemaakt naar Woubrugge. Ongeveer 30 leden, me rendeels Alphenaren, namen hieraan deel. Bij aankomst in de Ned. Hervormde Kerk, welke dateert uit de jaren 1653, werden de bezoekers welkom gehten door burgmeester J. C. van Wageningen. Vervolgens gaf de heer W. Boot een uitleg over de drie jaren geleden verrichte restauratiewerkzaamheden en vertelde het een en ander over de geschiedenis van dit oude kerkje, dat een der eerste Protestantse kerkge bouwen in deze omgeving is. Hierna werd een bezoek gebracht aan het dorpsmuseum, waarvan de grondslag reeds omstreeks 1898 werd gelegd en waarvoor de vroegere ge meente-veldwachter, wijlen de heer O. C. van Hemessen, tal van histori sche voorwerpen van de plaats en de streek, bijeenbracht. De heer Van Hemessen wordt in feite beschouwd als de grondlegger van het museum. Smds enkele jaren heeft zijn ver zameling een nieuw onderkomen bo ven de nieuwe brandweergarage van de gemeente. Tenslotte werd in hotel „Swana" de oude „rechtkamer" be zichtigd, waar in vroeger dagen de raadsvergaderingen en rechtzittingen werden gehouden en waar nog steeds de poldervergaderingen plaats vin den. Door het gemeentebestuur werd de gasten hier een consumptie aange boden. Tot slot van het gezellig sa menzijn vertolkte weth. A. J. Dekker, de voorz. van de Hist. Vereniging te Alphen a/d Rijn de dank van het ge zelschap. VARKENSPEST De varkenspest welke enkele da gen geleden op de boerderij van de veehöuder M. v. Dolder aan de Prins Hendrikstraat te Alphen a/d Rijn werd geconstateerd heeft zich inmid dels sterk uitgebreid. Was er aanvan kelijk sprake van één varken dat aan deze ziekte bezweek, korte tijd daarna volgden er drie en gisteren opnieuw vier. Alphens Museum gerestaureerd. De restauratie van het Alphens Mu seum aan de Rijnkade is voltooid. Binnenkort wordt het werk officieel opgeleverd. Het ligt in de bedoeling om het gebouw in de tijd van de opening van de nieuwe Aliphense brug, officieel te heropenen. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.25 Vacantiekalender. 8.30 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de kinderen. 9.25 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Zang duetten. 10.50 Orgelspel. 11.15 Gram. 11.40 Voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.- mededdelingen. 12.35 Sport en prog nose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.55 Koersen. 14.00 Orgelconc. 14.25 Boekbespr. 14.45 Madrigaalkoor. 15.15 Lichte muz. 15.50 Gram. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muzikale caus. 17.10 Gram. 17.40 Instr. trio. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Instr. kwintet. 18.45 „Hoe komt de arbeider aan zijn trek?", caus. 19.00 Gram. VPRO: 19.30 „Ik herinner mij", caus. 19.45 „Op bezoek bij anderen", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Rep. „The World Con gress of Faiths". 20.15 Muzikale caus. 20.30 „De Verenigde Naties", caus. 20.40 „Amerika", caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. 21.40 Bui tenlands weekoverz. 21.55 Ork.conc. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Klass. en mod. Franse muz. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Rhythm, muz. 12.55 Rep. Europese Roeikam- pioenschappen. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.45 Voor de vrouwen. 14.00 Kamerork. 15.00 Gram. of v. d. jeugd. 15.30 Orgelconc. 15.55 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor het kind. 17.15 Kinderkoor (Intermezzo: Gram.). 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 17.50 Rep. Europese Roei- kampioenschappen. 18.44 Amus. muz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: „Verklaring en toelichting" waarin opgenomen: 1. „De jongste belasting verlagingen" door Mr. J. G. Detiger. 2. Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Verz.progr. v. d. mil. 10.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 ..Enkhuizen, parel van West-Fries land", klankb. 21.20 Vrouwenkoor, Omr.ork. en sol. 22.35 Gram. 22.50 Rep. Europese Roeikampioenschap- pen. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Voorwerpen uit Romeinse neder zetting, Bij de graafwerkzaamhe den in de Julianastraat ten behoeve van de hernieuwing van de riolering, heeft men opnieuw de bevestiging gekregen dat in de contreien van het gebied tussen de Pieter Doelman straat en de steeg naar de Rijn naast het pand van „Het Landbouwhuisje" de oude Romeinse nederzetting heeft gelegen, waarvan men al sedert vele jaren het vermoeden heeft. Er zijn uit de grond verschillende materia len te voorschijn gekomen, welke hierop wijzen. Men heeft o.a. een Spatel gevonden, een soort lepeltje met lange steel, welke in de Romeinse tijd diende voor het bereiden van medicamenten enz. Andere voorwer pen wijzen er op, dat in heel oude tijd op de plaats bouwwerken heb ben gestaan. Prof. Van Giffen zal een en ander in ogenschouw komen nemen. Jongetje aangereden. De 7-jarige Cornelis Dissel werd Woensdag op de Herenweg aangereden door de motor rijder N. Idelenburg uit Alphen a/d Rijn. Het jongetje wachtte aan de kant van de weg het passeren van een auto af, doch lette niet op de naderende motorrijder. Het knaapje werd tegen de grond gesmakt. Dr. Venendaal behandelde de schaafwon den aan zijn gelaat en benen. De motorrijder bekwam geen letsel. Luxe wagen aangereden. Op de Hogewaardse brug stopte om nog on bekende reden een vrachtauto. De achter deze naderende personenauto, bestuurd door de heer P. R. uit Breda werd eveneens tot staan gebracht, doch op hetzelfde moment kwam de vrachtwagen met kracht achteruit rijden. De voorzijde van de personen auto werd aanzienlijk beschadigd. De bestuurder van de schade veroorza kende vrachtwagen reed door. Num mer en kenteken van de wagen zijn bekend. BODEGRAVEN Raadsagenda. Vrijdag 26 Aug. a.s. zal de raad bijeen komen. De voornaamste agendapunten zijn: be noeming van raadsleden in diverse commissies; benoeming leden van de comm. tot wering van schoolverzuim; benoeming van leden der woningad viescommissie; wijziging koopavond; verkoop van gronden; aanleg nieuwe straten; verhuur van nieuwe wonin gen e.a. Wedstrijden van „Nurmi". Na enige dagen aan de clubkampioen schappen gewerkt te hebben kwa men de leden van de athletiekvereni- ging „Nurmi" met het volgende re sultaat voor de dag: Dames hoogspringen: 1. J. Heems kerk 1.27 m.; 2. J. Blanken 1.22; 3. T. Jansen; 4. N. Nagel; 5. E. Bekker. Dames kogelstoten: 1. J. Heems kerk 7.09 m.; 2. W. Blanken 6.85 m.; 3. N. Nagel 6.52; 4. E. Bekker 5.75 m.; 5. T. Jansen 4.56 m. Heren hoogspringen: 1. C. Jansen 1.27; 2. C. Verboom 1.17 m. Heren kogelstoten: 1. C. Verboom 7.29 m.; 2. C. Jansen 5.70 m. Jongens A: Hier werden G. Ende- veld en J. Jansen beiden de bestge plaatsten in de beide nummers hoog springen en kogelstoten. Jongens B kogelstoten: 1. D. Dijs 99 m.; 2. K. Zwijnenburg 7.56 m. Waterpolo. BZ en PC nam deel aan een tournooi, dat was georgani seerd door de zwemclub De Meent te Breukelen. De Bodegravers eindig den op de tweede plaats, daarbij de eer latend aan de Utr. Watervrien den, die met 41 van BZPC wonnen in de finale. (Advertentie) Gisteren vierde mevrouw de Wed. v. d. BreggenPannens te Rijnsa terwoude haar 101de verjaardag. Het was wel te voorzien, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Toen wij omstreeks 11 uur in de richting van de jarige gingen, kwa men wij reeds verschillende dorps genoten van de jarige tegen, die haar reeds gelukgewenst hadden. Te ongeveer half twaalf kwamen de burgemeester en diens echtgenote met de gemeentesecretaris om de ja rige namens de gemeenteraad geluk te wensen. Een groot gedeelte van de zoons en dochters van de jarige was aanwezig. Onder deze waren er HAZERSWOUDE [H.R.] Kunst na Arbeid. De nieuwe be woners van „De hoge bomen", heb ben 'n jarenlange traditie voorgezet. Elk jaar komt de Harmonie „Kunst na Arbeid" n.L in de tuin van „De hoge bomen" een uitvoering geven voor de donateurs aan de Rijndijk. In de verlichte tuin speelden zij voor de pauze klassieke nummers. Na de pauze werd overgegaan tot de populaire muziek. De belangstelling voor dit concert was groot. Het was een welkome afwisseling in deze war me dagen. Na afloop werden de spe lers getracteerd door de gastheer, de heer Strelin, op een verfrissing. DE KWAKEL ARBEIDSONGEVAL Tijdens het oogsten bij de land bouwer Th. v. S. aan de Noorddam- merlaan had de heer B. v. d. R. het ongeluk met zijn rechter middenvin ger tussen l>et draad van de grijper te geraken, zodat de top werd af ge kneld. Dr. Martini van Uithoorn ver leende de eerste hulp. Tournooi R.K. Sportver. K.D.O. Zondag zal door het 2e elftal van K.D.O. een tournooi worden gehou den. Om 1 uur is de wedstrijd R.K. DES 2 (Ku delstaart) tegen ROD A 3 Hierna volgt de ontmoeting KDO 2 tegen WU 3 (Uithoorn). Om 3.20 komen de verliezers tegen elkaar, ter wijl om 4.30 uur de finale plaats zal vinden. Meisje onder hek. Nu de Mgr. Noordmanlaan wordt opgeknapt en voor het verkeer door middel van hekken is afgesloten, klommen enige meisjes uit de -Mgr. Noordmanlaan herhaaldelijk op zo'n hek. Dit had tot gevolg, dat het hek op een gege ven moment omviel. De beide meisjes kwamen onder het hek terecht. De een, de 4-jarige Greetje Verhoef, moest deze klimpartij met 'n hersen schudding betalen. die de 70 reeds gepasseerd waren. De burgemeester feliciteerde de jarige in een hartelijk toespraakje en bood haar namens de gemeenteraad een grote mand met fruit aan. Op dat ogenblik waren dokter Loth en de heer en mevrouw Warmeloo (de heer Warmeloo bekend uit het gezelschap Jan Musch) uit Woubrugge aanwe zig om de jarige te complimenteren. Het was leuk om te zien hoe de ja rige, hoewel een tikje hardU ren>, zich nog met de aanwezigen onder hield- Ondanks haar leeftijd is de jarige nog vlug ter been; het wereld gebeuren interesseert haar nog. Ze leest geregeld de krant en kan nog over alles meepraten. Alles rustig doen en alles rustig opnemen is een middel om oud te worden, zegt ze. Men kan zich niet voorstellen, dat deze krasse, rustige dame reeds 101 jaar is. Het was een opgewekte ver jaardagviering en wij hopen dat wij mevrouw van der Breggen nog eens mogen gaan feliciteren in 1956. NIEUWKOOP Geboren: Arnolda Johanna, dr van C J. Nieuwenhuizen en G. C. van Oostwaard; Ada, dr van J. A. van der Lek en C. A. Meijer; Matthias Cornelis Jozef Maria, zn van M. W. van der Zon en J. M. Verhaar. Ondertrouwd: J. J. van Soest 30 j., won. te Alphen a. d. Rijn. en E. M. Hoogeveen 31 j.; L. Th. van den Hel der 28 j. en Chr. Kwakkenbos 28 j.; A. J. Vork 22 j. en J. H. Starreveld 23 j. TER AAR Voor het diploma vakbekwaam heid runder-, spek- en lamsslager slaagde te Utrecht de heer C. Th. v. d. Pijl Jr. LEIDSCHENDAM NEOMYST IN PAROCHIE H. PETRUS EN PAULUS Zondag 4 September a.s. zal de eerwaarde heer Kees Hendriks, mis sionaris van het H. Hart (Stein), uit handen van Mgr. N. Verhoeven M.S.C. vicaris van Manado de priesterwij ding ontvangen, waarna hij op Zon dag 11 September zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen in de parochie kerk van de H. H. Petrus en Paulus. Natuurlijk zal dit weer een fees telijke gebeurtenis zijn voor de paro chianen, maar vooral voor zijn ouders wonende Kon. Julianaweg 78 en fa milie, maar vooral voor de neomyst zelf omdat dit de bekroning is van zijn jarenlange studie en voorberei ding. Kees Hendriks werd geboren op 14 Mei 1929. Op 7 September 1942 begon hij zijn studie in het missie huis, dat wegens de oorlog tijdelijk in IJmuiden-Oost gevestigd was. Na de humaniora trad hij in Augustus 1949 in het noviciaat te Berg en Dal en deed hij een paar jaar daarna zijn tijdelijke professie in de kloos- KOUDEKERK VIJF EN VIJFTIGJARIGE ECHTVERENIGING. De echtgenoten Blijleven—Verwaal herdachten gisteren in alle stilte, dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Hoewel de echtgenote reeds jaren blind is, geniet zij, zowel als haar man, een goede gezondheid. Deze verricht af en toe, ondanks zijn hoge leeftijd, nog kleine werkjes in zijn schildersbedrijf, dat door zijn oudste zoon wordt gedreven. Hij heeft bekendheid verworven, door dat hij lange tijd de commandant van de vrijwillige brandweer is geweest. De heer A. Smallenbroek, com mies tweede klasse ter secretarie, is benoemd tot commies eerste klas se ter secretarie te Leiderdorp. R0EL0FARENDSVEEN Voetbal voor begrafenisonderne ming. Zaterdagmiddag te 5 uur zal op het DOSR-terrein een voetbalwed strijd gespeeld worden tussen DOSR I en LDWS I uit Leiden. De baten zullen ten goede komen aan de plaat selijke begrafenisvereniging „Pro Deo", welke vertrouwt hierdoor een gedeelte van haar finantieel tekort te kunnen wegwerken. Het gedeelte van de nieuwe Pro- voldoende waren om de „stut" te be- vinciale weg, welke een snellere ver binding zal vormen tussen Rotterdam en Amsterdam, gelegen tussen Bos koop en Alphen a.d. Rijn, zal waar schijnlijk het duurste tracé worden in deze weg. Allereerst moest het kruispunt met de Biezen door het ma ken van een betonnen bak on-verzak- baar worden gemaakt. Dit werk is inmiddels reeds enige tijd gereed. Het verdere gedeelte van de weg in de richting Alphen moet ten einde eveneens verzakkingen te voor komen op een palen fundering worden gemaakt. Met dit werk is men thans wat de onderbaan be treft gevorderd tot ongeveer aan de Groeneweg. Zo wordt dus eigenlijk een oude vinding de Romeinen immers maakten ook z.g. paalwegen om over een slappe bodem te kunnen komen op een moderne wijze uit gevoerd. Het gedeelte van de Groe neweg tot aan Alphen wordt thans op wel zeer moderne wijze aange legd. Op onderlinge afstand van on geveer vijf meter zijn zware beton nen dwarsbalken gegoten welke rus ten op betonnen palen van tien tot vijftien meter lengte. Daarop is een betonnen stortvloer gegoten waarop nu het ijzeren vlechtwerk komt te liggen en een 42 centimeter dikke betonlaag wordt gegoten, zodat een enorm sterke verbinding wordt ver kregen. Dacht men aanvankelijk dat de ijzervlechters wel zouden moeten wachten op de heiers doch het bleek al vlug dat de zware betonnen hei palen er in gingen als koek. Bij de eerste klap zakten de palen vaak reeds een meter of tien twaalf in het veen waarna nog enkele klappen reiken. Zodoende ging het werk zo vlot dat men moest wachten op de aanvoer van palen. Met het heiwerk is men reeds gevorderd tot voorbij de Toegangsweg van Alphen af gerekend doch met het stort- en vlechtwerk slechts over enkele hon derden meters. Maar ook dit werk vordert nu snel, want op zeer moder ne wijze wordt de cement ter plaatse gebracht. Dit wordt eerst in grote silo's geblazen van waaruit het naar de betonmolens wordt getranspor teerd en na de „bereiding" met mo torkruiwagens naar het stortwerk vervoerd. Dit laatste geschiedt over het z.g- Jaagpad waardoor dit pad vrijwel ongeschikt is geworden voor het rijwielverkeer. Men hoopt echter reeds in 1956 een geasfalteerd rij wielpad in gebruik te stellen terwijl de snelweg in 1957 gereed zal zijn. Dan zal men echter geen tegenslag moeten hebben, hetgeen tot nu toe niet het geval is geweest, hoewel de firma, welke het werk uitvoert nog meer personeel zou kunnen gebrui ken, teneinde een economischer werkverdeling te kunnen toepassen. Dan zal het gedeelte van de spoorlijn naar de Gouwsluisebrug waarvoor de aarden baan reeds gereed is nog moeten worden aangesloten ter wijl als laatste sluitstuk dan de tun nel onder de oprit van de hefbrug over de Goude te Boskoop zal moe ten worden aangelegd, en de tunnel onder de voorhaven van de sluis aan het Rijneveld. Uit dit alles blijkt wel duidelijk, dat het gedeelte tussen Boskoop en Alphen a. d. Rijn een zeer kostbare geschiedenis is, waarvan in de toe komst de gebruikers van deze weg weinig of niets zullen merken wan neer zü met topsnelheid over deze prachtige weg sulzen. De jaarlijkse Oranjefeesten te tier zocht gin een dansje maken in Langeraar zijn dit jaar wel op zeer een der café's of zocht een rustig bijzondere wijze begunstigd door plekje in de grote consumptietent. prachtig zomerweer. Hiermede was De hele avond hoorde men dan ook een slagen van de feesten vrijwel een cacophonie van geluiden, die zo verzekerd. De wapperende vlaggen in het zonovergoten dorp gaven aan Langeraar een fleurig en feestelijk aanzien. Dinsdagmorgen verzamelden dt honderden jongens en meisjes, ge tooid met oranje sjerpen en strikken en vlaggetjes zich tegen half tien op het schoolplein. De kinderen kregen hier allemaal een tractatie en zo was het voor de jeugd al vroeg feest. Op het schoolplein wirwarden de kinderen dooreen en luidruchtig ga ven zij te kennen er echt zin in te hebben. Tegen half elf verscheen „Arti" en de jeugd stelde zich op in een lange rij om gezamenlijk on der vrolijke marsmuziek naar het feestterrein te marcheren. Daar aan gekomen mocht de jeugd enige ma len gebruik maken van diverse at tracties. Al heel gauw waren kin derdraaimolen en zweef enz. bezet en de jeugdige feestgangers genoten met volle teugen. Kinderspelen. In de namiddag werden de kinder spelen gehouden, maar de tempera tuur liep zo hoog op, dat niet alle spelen die op het programma ston den doorgang vonden. Van de gehouden spelen waren de uitslagen: Vlaggetje steken voor meisjes van 610 jaar: le prijs Annie Hoogen- dijk, 2e prijs Corrie Groen in 't Woud 3e prijs Annie Hoogervorst. Ballopen voor meisjes van 1014 jaar: le prijs Willie Mourits, 2e pr. Gerda Hoogenboom; 3e pr. Annie Pieterse. Zaklopen voor jongens van 610 jaar. le prijs Joop v. d. Hoorn, 2e pr. Dick v. Lammeren; 3e pr. Mart. van Tol. Touwtrekken voor jongens van 10 14 jaar: le prijs C. Groen in 't Woud, 2e pr. L. Hoogervorst; 3e prijs Ant Stigter. In de avonduren kwamen de oude ren gedreven door het prachtige weer van deze zomeravond een kijk je nemen. 'Het bleef echter meestal bij een wandeling, want op het veld kwam het todh niet tot de echte feeststemming. Volksspelen. Woensdag begon het des middags met de volksspelen. Hoewel er een behoorlijk aantal feestgangers op de been was kon men toch zien dat voor onze plaats de feestelijkheden op een te vroeg tijdstip werden gehouden. De nog drukke werkzaamheden in de tuinbouwbedrijven leverden voor velen een beletsel op om in de mid daguren het feestterrein te bezoeken, 's Avonds echter was er grote toe loop, die als vanzelf leidde tot een gezellige feestavond. Op het terrein was het druk en wie daar geen ver te samen behoren bij het echte volksfeest. Toen de klok het mid dernachtelijk uur sloeg gingen de feestgangers huiswaarts en had Langeraar weer op geslaagde wijze het jaarlijkse Oranjefeest gevierd. De uitslagen van de volksspelen waren: Blaastrappen voor dames: le prijs Cor Helling, 2e prijs Wil lie Volgering; 3e prijs Riet Lek; 4e prijs Annie Lek. Kinderwagenrace voor dames: le prijs Cor Helling, 2e pr. Riet Voort man; 3e pr. Truus Voortman. Estafetteloop voor heren: le prijs koppel H. v. d. Jagt en Henk Bos; 2e pr. koppel J. v. d. Hoorn en Kees Eorst; 3e pr. koppel C. Verlaan en Joop v. d. Hoorn. LEIDERDORP Raadsvergadering. Vrijdag as. des avonds acht uur, komt de raad bijeen. Op de agenda staat o.a.: noeming van een bode-concierge aan het raadhuis; benoeming ambtenaar burgerlijke stand; beëdiging waarne mend gemeente-ontvanger; goedkeu ring van de rekening over 1954 van het Bureau Sociale Zorg; tegemoet koming reiskosten schoolbezoek; voorlopige vaststelling rekeningen grondbedrijf en woningbedrijf; vast stelling nieuwe verordening op de hondenbelasting; subsidievoorstellen aan de Prot. Stichting voor Maat schappelijk werk ten behoeve van doofstommen, Instituut Steun Wettig Gezag en aan de Bond tegen het Vloe ken; voorstel wijziging legesverorde- ring; voorstel wijziging bouwveror dening; verlening crediet voor aan schaffing toestellen gymzaal verle ning voorschotten oP exploitatiereke- ning en vergoeding vakonderwijs aan de Chr. Ulo-school; benoeming com missie Huisvestingscomité; verpach ting van land achter de begraaf plaats; subsidieverlening aan de R.K. kinderuitzending; voorstel tot toe passing van de 5 pet. huurverhoging voor de 32 woningen aan de Meije- laan. Geboren: Eduard Karei z. van R. Poels en J. P. Hoogerwerf; Eduard Christiaan Lodewijk z. van E. J. van Arkel en J. S. M. van der Linden; Gerrit Anton z. van F. Stikkelorum en H. Wissel; Johanna d. van K. Dool en N. Noordèrvliet; Maria Josephine d. van J. Vinkenstijn en J. M: Schoon; Jan Dirk z. van L. C. Bulens en A. M. Louwerse; Apolie Francois z. van A. F. Wickel en H. S. Reitema; Pau lus Douwe z. van M. Kool en M. K. van der Kooy; Yvonne Maria d. van B. H. C. Schemkes en J. T. Mol. Ondertrouwd: J. H. Otten 22 j., te Leiden, en M. M. van Houwelingen 23 j.; J. van Winkel 27 j. en M. J. Mensink 25 j., te Wierden. Gehuwd: K. van Breederode en C. de Haas. terorde. De studie philosofie volgde hij in Heino en Brummen en de drie jarige theologie in het moederhuis te Stein (L.) De lagere wijdingen ontving hij op 6 September 1953 en na een intense voorbereiding ,werd hij geprofest op 4 April 1954. Weer een jaar daarna werd hem de wijding van het H. sub- diakonaat toegediend, een maand daarna op 27 Maart j.l. de wyding het diakonaat. Zaterdag 10 September a.s. zal de neomyst op de feestelijke wijze door katholiek Leidschendam ontvangen worden en zal de nieuwe priester aan de grens van de gemeente na mens het gemeentebestuur worden toegesproken door burgemeester Ban ning. Een 6jarig zoontje van het gezin Scholten is gisteren tijdens het spel in de hete spoeling gevallen. De spoe ling bevond zich in een schuit. Het jongetje liep ernstige brandwonden op en is in zorgwekkende toestand naar het R.K. ziekenhuis Antonius- hove in Voorburg vervoerd. Geboren: Frans E. z. van F. de Stoppelaar en F. van Dijk; Josephus M. M. z. van J. M. Klerks en Th. A. van der Voort. Ondertrouwd: Gerardus N. Houps, te Leiden, en Theresia J. P. van Leeuwen; Johan A. Onnen, te Arn hem, en Geertruida R. Heidema; Bartholomeus J. van Kapel en Theo dora A. Luk. Getrouwd: Mar in us Velthoen en Maartje Hoogendam; Barry A. R. Lux en Georgine A. van den Broek; Johannes Molenaar en Barbara M. A. Kortekaas. Overleden: Johannes A. Rossing, echtgenoot van A. L. Bielen; Teunis Roos echtgenoot van M. van Don gen. VOORSCHOTEN Geboren: Wilhelmina Maartje Re- gina, dr van A. de Water en S. de Vries; Maria Wilhelmina, dr van A. van Duijvenvoorde en Henrica Ma ria van Berne; Cornelis Johannes Antonius zn van C. W. J. van der Voort en A. Th. Tolido; Robert Jo- zeph zn van J. Kuipers en H. M. Spoelstfa. Geboren te Leiden: Theo- dorus Maria Anthonius, zn van Th. M. A. Hoebink en E. Hasle. Ondertrouwd: Wilhelmus Augus- tinus v. d. Helh te Leidschendam en Cornelia Theodora Anna Spiegeler; Johannes Braggaar en Cornelia Ca- roliena Maria van Lammeren. Getrouwd: J. A. J. Mandigers en J. M. G. Meijgaarden; J. Drop en M. Moot; B. Mark en E. Jongbloed. WASSENAAR DODELIJK VERKEERSONGEVAL Door nog onbekende oorzaak Is van morgen te 4 uur op de Prinsenweg een open auto over de kop geslagen, waarbij de 3 inzittenden uit de wagen werden geslingerd. De 57-jarige F. G. Zoetmulder uit Wassenaar werd op slag gedood; de 35-jarige W. v. B. uit Wassenaar, die de wagen bestuurde, werd ernstig en de 30-jarige mej. Chr. A. Vermaas uit Schiedam licht gewond. De gewonden werden overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden en de auto werd voor onderzoek naar het politiebureau overgebracht. ENQUETE NIET AFHALEN BESTELDE MEDICIJNEN. Het niet afhalen van door zieken - 'ondsleden bestelde geneesmiddelen heeft geen verontrustende afmetin gen aangenomen. Dit constateert de directeur-generaal van de Volksge zondheid, prof. dr. P. Muntendam in een door hem namens minister J. G Suurhoff tot de Tweede Kamer ge richte brief. Bij de begrotingsdebatten heeft het vorige jaar het liberale Tweede Ka merlid de her R. Zegering Hadders een vraag gesteld, welke aanleiding is geworden tot een enquête door de Kon. Ned. Mij tot bevordering der Pharmacie bij de apothekers naar het aantal niet afgehaalde geneesmidde len. Uit deze enquête is nu gebleken dat gemiddeld slechts 0,39 pet. van de geneesmiddelen niet werd afge haald. ONBEWAAKTE OVERWEG Gisteravond omstreeks 8.42 uur is op een onbewaakte overweg in de lijn UtrechtArnhem nabij Veenendaal een auto gegrepen door de stoptrein uit Utrecht. De auto werd totaal ver nield en de chauffeur, een 56-jarige pluimveehandelaar uit Renswoude, werd zwaargewond opgenomen in het Julianaziekenhuis te Veenendaal. Dc trein had ruim een half uur vertra ging. AANKOOP LANDGOEDEREN Voor 632.000 gaat de Nederland se staat de volgende landgoederen en boscomplexen kopen: het land goed „Het Lesten" (onder Hoender- loo) voor 398.000, he landgoed „An- nendaal" onder Echt in Limburg voor 80.000, de Renkumse heide onder Renkum voor 78.000, bosgronden bij Leersum voor 20.000, boscom- plex te Hoonderloo voor 45.000 en het Boekenderbos voor 17.500. Dit heeft minister S. L. Mansholt m een nota aan de Tweede Kamer medegedeeld.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7