Cijfers illustreren de hoogconjunctuur, die ook in de gemeente Leiden heerst Het Rijk laat gemeente over inkomsten in het onzekere Zó stegen de uitgaven Enige problemen nil de geleide-brief Ruim 1000 Leidse kinderen profi teerden van RK Vacantiebezigheden Wereldcongres Sinologen in Oud-Poelgeest DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Jubileumbegroting van Leiden vroeg uit (22,5 milt.) De begroting van de gemeente Leiden is uit. Zolang de wethouder van financiën te Leiden, de heer D. van der Kwaak, zich kan heugen is het nog niet voorgekomen, dat de begroting van Leiden op zulk een vroege dag als 16 Augustus werd gedateerd. Op 23 September a.s. volgt de sectie-vergadering van de raad en op 17 November nemen de besprekingen in de raadzaal een aanvang. De gemeente Leiden is dus dit jaar extra vroeg klaar. De ervaringen in andere jaren hebben de noodzaak hiervan wel aangetoond. De begroting, die gisteren onze redactie heeft bereikt is een jubileum begroting. Het is immers de tiende na de bevrijding. En een vroege begro ting dus, maar dat wil niet zeggen, dat ook de gegevens van het Rijk vroeg tijdig ter beschikking van de gemeente lagen. Wethouder Van der Kwaak noemt het afkeurenswaardig dat de cijfers van het Rijk zo laat worden bekend gemaakt. Om een voorbeeld te noemen: tot voor enkele dagen was er niets bekend, welke compensatie de gemeente zou ontvangen voor de loonsverhogingen van het gemeente-personeel van 1 October 1954 en 1 Januari 1955. Zelfs de afrekening uit het gemeentefonds over het jaar 1953 is nog niet binnen. Om deze en andere redenen zijn de begrotingen van de gemeente hoe langer hoe meer begroting van uitgaven geworden, terwijl belangrijkste inkomsten in het onzekere wordt gelaten. Eenzijdige begroting van uitgaven De wethouder gaf toe, dat achter af de uitkomsten van de gemeente begrotingen doorgaans meevallen. Een recent voorbeeld is het dienst jaar 1954, dat is afgesloten en dat een batig saldo toont van ƒ493.837. Terwijl het oorspronkelijk geraamde tekort over 1954 1 millioen 50.000 gulden bedroeg. De wethouder houdt wel van zulk een „appeltje voor de (na)dorst", maar hij zegt, dat het met deze wijze van financieren ten enemale onmo gelijk is een omlijnd plan voor zelfs maar de naaste toekomst uit te stip pelen. Dit is zeer onbevredigend. Géén waarzeggerij. Aan voorspellingen over de ge- meente-financiën heeft de wethou der zich nooit gewaagd. Hij heeft het gevoel, dat in deze tijd van hoogconjunctuur de gemeen ten zeer stiefmoederlijk worden be handeld. Dit schrijnt des te meer nu er ook gemeenten zijn (bijv. Rotterdam en Arnhem) die door gunstige finan ciële regelingen vlak na de oorlog thans „op fluweel zitten". Dit alles neemt niet weg, dat de af deling financiën de zaak flink heeft aangepakt en toch vroegtijdig een begroting heeft ingediend. Leiden heeft voorlopig voor het be reiken van het noodzakelijk even wicht in de begroting een bedrag van 1.675.000 nodig, wegens verhoging van de algemene uitkeringen uit het gemeentefonds. Dit bedrag zal onmiddellijk dalen, als het rijk de aan de gemeente toe komende uitkeringen doet. Maar wachten is er niet bij in Leiden. Men heeft dus een moment-opname ge- over de en zonder 2en begro- maakt van de financiën veel vijven en zessen in ting vastgelegd. Totaal. De totaaltelling van de ontvang sten-uitgaven bedraagt thans reeds 22.606.560. Om de raad en belangstellenden zo ruim mogelijk in te lichten, heeft men aan de geleidebrief van de be groting zeer instructieve staten toe gevoegd. Na deze staten bestudeerd te heb ben komt de lezer tot de conclusie, dat er veel gebeurd is in de afgelo pen jaren en dat de lasten zeer sterk zijn. Millioenen zijn noodzakelijk. Binnenkort zal ook de investe- j ringslijst voor de eerste 3 komende jaren worden opgemaakt. Dan zal op nieuw blijken voor welke enorme opgaven een gemeentebestuur als dat van Leiden staat. Deze lijst van nog. te ondernemen werken zal een ONTEIGENING GRONDEN BOERHAAVELAAN De pogingen, welke tot nu toe zijn ondernomen om de beschikking te krijgen over bouwgrond in het Boer- haavekwartier, hebben nog steeds geen resultaat opgeleverd. Het stre ven van de in 1953 opgerichte „Stich ting assistentenflat" een stichting, waarin curatoren der rijksuniversi teit, de medische faculteit van f.oog- leraren en de wetenschappelijke staf zijn vertegenwoordigd en welke zich ten doel stelt moderne woningen te verkrijgen en/of te stichten voor verhuur aan leden vande weten schappelijke staf van de medische fa culteit en aan andere, aan de univer siteit verbonden personen wordt door dit gebrek aan bouwgrond ern stig belemmerd. De architect, E. F. Groosman te Rotterdam heeft reeds in opdracht van genoemde stichting een plan ontworpen van 108 wonin gen, t.w. 10 eengezinswoningen en 98 flatwoningen in 2, 4 en 7 woonlagen, welke geprojecteerd zijn op een ter rein, gelegen tussen de Boerhaave- laan en de Mariënpoelstraat tegen over de R.K. technische school „Don Bosco". Er blijft de gemeente thans geen andere weg open dan door middel van onteigening deze grond in eigen dom te verkrijgen. B. en W. stellen de raad voor hier toe over te gaan. SCHILDERIJEN VOOR LAKENHAL Aan de gemeente Leiden zijn één schilderij van de Leidse schilder A. H. Bakker Korff en twee schil derijen van de Leidse meester F Ves- ter te koop aangeboden, resp. voor ƒ3000.—, ƒ2000.— en ƒ3000.—. Het bezit van deze werken zal voor de verzameling van het stedelijk Mu seum „de Lakenhal" een waardevolle verrijking betekenen, daarom advi seert de Commissie voor 't Museum tot aankoop van deze schilderijen. De voor aankoop van kunstwerken op de begroting uitgetrokken post is echter al nagenoeg uitgeput. B. en W. achten het bezwaarlijk de aan koop van de bovengenoemde schil derijen uit te stellen tot het volgend dienstjaar, omdat dit de even ge noemde post voor dat dienstjaar te zwaar zou belasten. Om dit bezwaar te ontgaan zouden zij op het thans lopende begroting uitgetrokken be drag met 5000.willen zien ver hoogd, ten einde de schilderijen reeds nu aan te kopen. soort dans van de millioenen de monstreren. En dan te weten, dat alle op deze lijst voorkomende bedragen nood zakelijk voor de gemeente moeten worden geacht. Met wenselijke din gen durft het college van B. en W. zich niet eens op te houden. Rekbaarheid. Maar veel werk betekent veel geld. De wethouder is dan ook van me ning, dat het Rijk meer rekbaarheid in de gemeentefondsen moet aan brengen. Sommige gemeenten, die in een statische positie verkeren, kunnen makkelijk met de rijksgelden toekomen, anderen echter zoals ook Leiden, dat midden in een storm achtige periode zit ('t bevolkings tal van de Sleutelstad zal binnen enige tientallen jaren met de helft vermeerderd zijn) zitten met hun financiën omhoog. Op een „plukje achteraf", zoals de heer Van der Kwaak de Rijksbijdragen noemde, kan geen bestuursbeleid worden af gestemd. In de geleide-brief is dit keer het financiële vraagstuk omstandig uit eengezet. In de eerstkomende verga dering, waarin de begroting zal wor den behandeld, zullen de mogelijk en moeilijkheden in de begroting on getwijfeld nader gepreciseerd wor den. De vraag rijst onwillekeurig, of vadertje staat in deze tijd, waarin het hem zo goed gaat, zijn kinderen, „de gemeenten", zal laten verkomme ren. Op deze vraag zal een definitie ve financiële regeling in 1957 voor de jaren 1958 en volgende het ant woord moeten geven. De tiende begroting na de bevrij ding is een kenmerkend voorbeeld van de subjectieve sfeer van een doorsnee gemeentebegroting in deze tyd. Zij toont ook in haar cijfers, die bijna als illustraties zo duidelijk zijn, dat Leiden vooruit wil en vooruit moet. Een dergelijke progressiviteit kan en mag men in deze tijd niet ver hinderen. In onderstaande tabel zijn de uitgaven van de gemeente Leiden als index cijfers aangegeven. Dit wil zeggen, dat het bedrag van een post in het jaar 1948 in deze lijst op honderd werd gesteld. In verhouding hiermede wer den de index-cijfers van de rekening 1954 en de begroting 1956 vastgesteld. Index-c ijfers volgens de Omschrijving rekening rekening begroting over 1948 over 1954 voor 1956 Salarissen (excl. onderwijs en bedrijven) 100 155 173 Personeelsuitgaven (soc. voorzieningen) 100 150 183 Gem. bijdragen voor woningbouw 100 175 215 Uitgaven Gemeentewerken 100 154 175 Kosten straatverlichting (exclusief ren te en afschrijving) 100 294 316 Salarissen openbaar lager onderwijs 100 170 207 Salarissen voorbereidend lager, middel baar en voorbereidend hoger onderwijs 100 163 186 Subsidie bijzondere lagere scholen 100 181 216 kleuterscholen 100 186 239 scholen v. nijverheidsonderwijs 100 193 244 Rosten verpleging geesteszieken 100 170 184 Nadelig saldo Gemeentelijke Werkplaats 100 284 186 Nadelig saldo Openbaar Slachthuis 100 138 200 Nadelig saido Grondbedrijf 100 279 239 Nadelig saldo Reinigings en Ontsmet- tingsdienst 100 155 180 Nadelig verschil tussen overige uitgaven en inkomsten 100 84 114 100 176 203 De geleide-brief bij de gemeentebe groting houdt zich dit jaar bezig met financiële problemen, die slechts zij delings het gemeente-beleid raken. Na een beschouwing over het ka rakter van de begroting, waarover wij in een begeleidend artikel al schreven weidt de brief uit over de z.g. woonplaatsbelasting. Zoals bekend is de commissie-Oud bezig na te gaan in hoeverre de eigen belasting van de gemeenten weer hersteld kan worden, zodat de ge meenten hun eigen inkomsten krij gen en niet meer afhankelijk zijn van het gemeentefonds van het Rijk. Dit immers trekt eerst de gelden van de burgerij tot zich en verdeelt deze vervolgens onder de gemeenten. De commissie heeft een soort tabel ontworpen, waarin globaal de cijfers voor een gemeentelijke inkomstenbe lasting per burger in een gemeente worden aangeduid. Met inachtneming van dit voorstel schat zij de opbrengst, indien alle gemeenten tot heffing zouden over gaan tot een percentage van 1, op circa 45.000.000.Het aantal aan- geslagenen zou circa 2.105.000 bedra gen. Bij een maximale heffing van 3 pet. zou deze opbrengst dus circa 135.000.000.kunnen bedragen. Wanneer men uitgaat van de gedach te, dat de gemeente Leiden groot ge noeg is om als norm voor de op brengst van het gehele land te kun nen dienen en men verder weet, dat de bevolking van onze gemeente on geveer 9 0/00 is van die van ons land, dan zou zij uit deze belasting dus een opbrengst kunnen genieten van minimaal 9 0/00 van 45.000.000. 405.000.en maximaal 9 0/00 van ƒ135.000.000.— ƒ1.215.000.—. Verpleging geesteszieken. Het volgende hoofdstuk bevat fi nanciering van de kosten van verple ging van geesteszieken van Leiden en omgeving. Onderzoekingen hebben uitgewe zen, dat het aantal patiënten, uitge drukt in een percentage van het aan tal inwoners, per provincie sterk uit eenloopt, zomede, dat dit percentage stijgt, naarmate de gemeenten groter in inwonertal zijn. Zo bedroeg over 1953 dit percentage per 1000 inwoners voor gemeenten beneden de 5000 zie len 0,20, om geleidelijk te stijgen, naarmate het aantal inwoners groter wordt. Voor gemeenten met een aan tal inwoners van 50.000 200.000 be droeg dit percentage 0.31. Onze ge meente met een percentage van 0,38 steekt bij die gemiddelde rtogal on gunstig af. Dientengevolge zijn ook de kosten van verpleging van geestes ken in onze gemeente ad ƒ6.28 per inwoner over 1953 aanmerkelijk ho ger dan het landelijk gemiddelde, dat 4,08 per inwoner bedroeg. Andere onderwerpen. Voorts behandeld de brief de schoolgeldwet en de nieuwe belas tingplannen van de regering, en ten slotte worden voor zover mogelijk behandeld de gemeenterekening over 1954, de begroting 1955, die 3 Aug. j.l. eerst door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd en de ver wachtingen voor 1956. 1 «1\ EINDELUK LUCHT. Een week lang heeft in Leiden een temperatuur geheerst die veel leek op de klamme dikke lucht van een slecht geventileerd badhuis. Van nacht heeft de natuur echter deuren en ramen wijd open gezet en kon Leiden bij het morgenkrieken een werkelijk frisse neus halen. De zon scheen weer verblindend door een troebelloze lucht en het heeft er alle schijn van dat het gehele indikkings proces weer van voor af aan kan gaan beginnen. Cees zonder koetje. Cees de Lange, die zo langzamer hand een Leidse stamgast is gewor den komt Zondagavond met nieuwe grappen en een fris gezelschap naar de Stadsgehoorzaal. Hij is pas op va cantie geweest en wij hopen dat hij zijn koetje in zijn vacantieverblijf heeft achter gelaten. Het geval is toch al niet meer roomvers en moet bovendien oppassen dat het niet struikelt over de baard waar het beest door de jaren teen recht op heeft gekregen. Training hervat. De R.K. Voetbalvereniging Nieuw Leiden hervat morgenavond om ze ven uur de training. Daar de compe titie vroeg begint is het noodzakelijk dat de opkomst groot is. R.K. Harmonie. Voor de muzikanten van de R.L. Leidse Harmonie gaat de reis naar Katwijk aan Zee hedenavond niet door. BRAND IN SPI J KERBOORSTEEG Hedenmiddag is de brandweer in volledige bezetting uitgerukt naar de Spijkerboorsteeg. Nadere bijzondehe- den over aard en ernst van de brand ontbreken nog. Circus volgend jaar weer terug 3000 Toegangskaarten voor „Knikkebeen" Augustus wordt oud. Nog enkele dagen en Augustus is niet meer, zij sterft, moe en mat van de warmte, die zij heeft meegetorst. Maar met het einde van de Augus tusmaand komt ook het eind van de vacantie. Dan is het voor het Comité voor Vacantiebezigheden de tijd van de terugblik, nuchterder gezegd ge legenheid tot het opmaken van de balans. Nog hoort men wel eens de vraag: wat doen de kinderen van de vacan tiebezigheid nu eigenlijk? Een korte opsomming geeft misschien een in druk van dit werk. Van de vijf parochies van Leiden namen ongeveer duizend kinderen deel. Vijftien maal trokken zij er cp uit onder leiding van meer dan vyf- tig leiders en leidsters. Gezonde ont spanning, sport en spel, attracties en variatie brengen is de voortdurende zorg voor de hoofdleiding. Is zij daar in geslaagd? De balans vermeldt, dat 3820 kinderen per boot naar Katwijk gingen en 2078 naar Groenendaal, 300 maakten een rondvaart op de Kaag, Westeinderplassen en Braasse- mermeer en brachten* een bezoek aan de bloemenveiling van Aalsmeer. Aan de sohatgraverij te Noord wijk namen 200 kinderen deel, terwijl er 1733 genoten van de poppenkastvoor stelling, gegeven door enkele hoofd leidsters. De Hortus werd bezocht, A.s. Zondagavond worden op het kasteel Oud-Poelgeest 120 junior- Sinologen verwacht. Zij komen uit Moskou (3), Peking (2 profs), Oost- Duitsland, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Amerika en Nederland. Dit junior-Sinologencongres begint Maandag a.s. met lezingen en bespre kingen, die tot Zaterdag 3 September zullen voortduren. Dit is de tweede maal, dat in Lei den dit congres wordt gehouden. Vo rig jaar kwamen de jonge Sinologen tijeen in Engeland, het jaar daarvoor in Rome. N00RDWIJKERH0UT Jongetje gered door 2 meisjes Gistermiddag omstreeks 3 uur ver dween de 13-jarige T. V. plotseling in de diepte, toen hij na de grote Zanderijsloot te zijn overgezwommen wilden gaan staan, terwijl hij zich juist boven een z.g. spuitgat bevond. Zijn oudere zus zag het gebeuren doch kon zelf niet helpen daar zij de zwemkunst niet machtig is. Terwijl zij naar enige mannen, die in de buurt aan 't werk waren, holde, do ken de 13-jarige Ans van der Meer en de 14-jarige Stien van de Berg resoluut in het water. Ans had de drenkeling gauw te pakken maar Stien slaagde er in de jongen naar boven te brengen en naar de kant te trekken. Door dit kordate optreden van de beide meisjes liep alles ge lukkig goed af en kon de dokter vol staan met de jongen een paar uurtjes naar bed te zenden. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen. De door de Bridgeclub „De Brug" gehouden bridgedrive voor badgasten had de volgende uit slag: Groep rood: 1. heren Kukler Gautier 39 m.p.; 2/3. G. Pluimgraaff A. Remmelzwaal 37 m..p; 2/3. echt paar Wegman 37 m.p.; 4/5. Eling Lamma 31 m.p.; 4/5. de heren Saey Agema 31 m.p.; 6. heren SmitD. Parlevliet 27 m.p.; 7. heren Van der Kieft 26 m.p.; 8. heren Sluis 34 m.p.; Groep zwart: 1. mevr. Keuningde heer Misset 39 mp.; 2. mevr. Keuning mevr. Sunier 38 m.p.p; 3. Jac. de JongM. Hermans 34 m.p.; 4. echt paar Van Hoof 32 m.p.; 5. echtpaar Van der Valk 30 m.p.; 6. echtpaar Van Gooi 28 m.p.; 9. mevr. Saey—de heer Van der Plas 27 m.p.; 8. heren MissetKeuning 24 m.p. Dinsdag 30 Aug. laatste Bridgedrive voor badgasten in Hotel ,De Roskam". evenals de Lakenhal, terwijl kleintjes naar een speeltuin gingen. Anderen ravotten in Duinrell of gaven van hun fantasie blijk in het Kinderkol- dertoneel. Diezelfde, fantasie werd aan 't werk gezet bij verkleedpar tijen en speurtochten, 1614 kinderen namen aan veldspelen deel, terwijl ook de voetbal rolde en 250 jongens en meisjes elkander bekampten in een korfbaltournooi. Tenslotte dook er 2373 maal een kind van vacantie bezigheid in het zwembad „De Zijl". Nieuwe attracties En circus Knikkebeen"? Van heinde en ver kwamen de bezoekers. Er werden ongeveer 3000 toegangsbewij zen uitgereikt voor plm. 20 voorstel lingen, waarvan de laatste werd ge speeld in de psychiatrische inrichting Endegeest' voor de kinderen en vol wassenen van dit gesticht Groepen uit Roelofarendsveen en Voorschoten en meerdere neutrale verenigingen voor vacantiebezigheid uit Leiden, v/aren bij „Knikkebeen" te gast Reeds nu staat vast, dat het volgend seizoen dit kindercircus versterkt en met nieuwe attractiesde jeugd van 6 tot 80 zal vermaken. Begunstigd door het mooie weer is het werk van de vacantiebezigheid dit jaar dus weer geslaagd, dank zij het uitstekende werk van de stede lijke hoofdleiding, hoofdleiders(sters) en de leiders en leidsters. Agenda Leiden TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en mét 2 October). Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 20 Aug. 13 uur tot Zaterdag 27 Aug. 8 uur waargenomen door de Apo theek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Stramheid is een waarschuwing: Bbenmatiek ligt op de loer. Wees er tijdig bijNeem Eruscbenl Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheumatiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen de bloedzuiverende organen. Onzuiver heden in het bloed worden niet meer regelmatig afgevoerd; ze hopen zich op; zetfen zich geleidelijk vast in de gewrichten. En op 'n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn. Met Kruschen smoort U het kwaad in de kiem. De zes minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende orga nen weer op „volle toeren". Met ver jongde kracht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. (Advertentie) Laatste Berichten Goede start van Nederlandse roeiers Op de Europese roeikampioen- schappen in Gent, die hedenmorgen begonnen zijn, hebben de Nederlan ders hun eerste succes reeds geboekt. In de eerste heat van de twee zonder stuurman legden Gitz en Blom be slag op de eerste plaats. De uitslag luidde: 1. Nederland (Gitz en Blom, Het Spaarne) 8.09.05; 2. Denemarken (Fredericia Rokclub) 8.20.5; 3. Polen (Stal Bydgoszez) 8.23.8; 4. Frankrijk (Soc. Nautique de Lagny) 8.26.5 GENERAAL LEBLANC NEEMT ONTSLAG. Generaal Leblanc, de commandant van de veiligheidsdienst in Marok ko, heeft zijn ontslag ingediend. Voor de ontslagaanvrage is geen officiële reden opgegeven, doch in kringen in nauw contact met het be stuur is verklaard, dat de generaal ontslag heeft genomen als protest te gen de vermeende weigering van re sident-generaal Grandval om de ge neraal alle strijdkrachten toe te staan, die deze meent nodig te heb ben ter onderdrukking van de ter reur. De Iraakse regering heeft Donder dag een toewijzing van meer dan 2% millioen gulden goedgekeurd voor hulp aan de Arabieren, die in Marokko tegen de Franse overheer sing strijden. De toewijzing is officieel bestemd „om de Marokkanen te helpen hun vrijheid te verkrijgen in hun strijd tegen het imperialisme". TEVEEL VOOR Z'N OUDE KARKAS In het centrum van Cairo is Don derdag een oud gebouw van drie verdiepingen ingestort op een ogen blik dat zich er ongeveer 200 per sonen in bevonden. Vijftig personen werden gewond, van wie verschei dene zwaar. In het huis wercL een huwelijks receptie gegeven en op het platte dak namen de ongeveer 200 geno digden deel aan de uitvoering van een krijgsdans. Midden in de dans begaf eerst het dak het en vervol gens stortte het gehele gebouw in een. Marktberichten GOUDA, 25 Aug. Kaas. Aange voerd 204 partijen. Notering: eerste kwal. met rijksmerk ƒ2.152.31; 2e kwal. met rijksmerk 2.152.24; extra kwal. 2.322.56. Handel kalm. 528ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 4e lijst 15434 16101 20648 21621 1026 082 088 121 164 194 202 235 294 384 476 606 647 730 737 787 838 866 "147 184 408 478 480 577 723 778 863 3005 467 500 597 704 762 854 919 4048 086 093 287 344 396 600 687 725 773 834 855 945 983 j 5111 313 351 531 563 628 635 789 801 826 «074 148 176 208 261 424 482 710 7019 023 068 108 303 324 526 694 806 850 674 711 776 10077 103 139 181 326 356 407 492 496 513 801 824 867 875 899 937 986 11103 105 189 280 386 469 563 622 624 694 PRIJZEN VAN 80.— 774 12129 170 180 263 689 719 728 821 846 901 915 960 13108 177 352 547 653 680 765 990 14070 236 282 -178 488 516 552 564 678 680 17038 076 253 321 418 451 462 506 316 831 867 928 18143 258 447 556 598 616 629 631 723 818 895 19072 134 169 197 267 293 332 334 447 536 582 611 745 769 20090 094 159 162 102 214 297 557 591 629 867 966 21095 129 190 215 427 614 653 690 736 757 NIETEN 1036 038 093 101 134 142 162 248 268 276 27S 286 330 414 428 433 448 454 459 496 510 515 522 621 622 675 796 901 924 935 976 978 990 991 2093 109 112 127 186 188 204 231 276 302 305 324 330 351 385 405 406 472 495. 565 582 706 727 758 761 775 812 815 833 841 880 914 916 946 964 3015 037 045 094 212 226 233 814 340 360 413 440 490 525 549 571 577 580 582 589 629 659 660 693 709 733 743 745 851 838 863 881 901 913 931 939 4081 096 114 263 279 300 313 322 834 346 347 351 378 392 404 502 504 564 582 619 635 652 664 731 738 740 797 808 830 850 909 910 952 976 995 5001 015 022 048 071 122 126 160 177 195 215 257 268 282 312 319 346 361 375 407 411 440 447 455 509 516 541 553 593 596 630 631 695 716 719 749 780 782 816 823 834 8S2 888 892 922 962 6004 041 046 048 057 068 125 127 206 243 265 284 294 322 324 332 350 426 433 450 451 463 470 472 504 544 597 617 618 635 652 663 700 738 740 751 780 841 7003 007 012 034 237 246 254 275 406 428 457 524 532 538 552 564 616 642 673 715 739 756 774 815 818 875 888 904 924 954 970 8009 013 026 044 049 113 228 248 265 303 312 452 468 494 508 550 581 659 661 671 701 707 812 832 850 867 874 929 983 9011 028 059 105 114 140 143 180 209 259 294 301 331 363 366 414 440 446 509 545 585 606 618 639 641 707 780 801 841 843 847 854 896 917 922 932 953 10062 063 158 164 166 195 217 221 292 892 426 443 466 505 522 535 541 557 563 577 597 605 612 623 670 688 717 775 797 809 845 874 882 883 893 912 927 933 043 11018 050 051 078 089 109 118 125 160 205 245 282 287 318 327 383 422 424 426 432 455 465 485 504 512 521 523 524 552 587 Prijzen van 80,invoegen 4849. 618 636 653 698 723 745 750 760 769 770 822 842 847 855 862 873 899 915 12034 041 Of,2 087 194 231 237 282 294 345 316 461 400 497 517 568 683 684 607 720 912 932 955 964 13022 050 054 094 104 152 183 254 288 294 370 389 414 485 489 502 517 559 560 565 571 609 616 623 638 660 678 722 769 783 831 857 868 873 898 949 950 966 969 982 14013 032 034 080 122 125 157 176 194 202 218 224 269 291 314 345 360 365 374 415 471 526 541 565 592 602 605 618 639 642 647 662 672 711 712 757 864 897 906 923 951 960 979 15034 132 138 167 177 222 232 247 268 295 316 361 378 392 453 463 482 500 580 586 613 654 663 673 693 734 757 787 802 826 910 927 16097 121 131 227 254 269 282 289 330 340 359 370 412 498 552 559 590 595 610 655 659 664 728 736 810 856 898 912 924 927 17012 026 015 074 169 175 192 193 232 235 248 300 332 345 373 417 427 447 471 527 529 535 573 58*1 585 592 505 598 608 661 978 986 987 989 ?83 852 863 887 907 908 18005 020 032 041 065 089 110 137 145 150 153 176 177 192 194 206 293 310 312 315 349 355 371 396 450 468 509 520 528 538 ff? SS ff? ff? fi7° 680 685 707 716 8°3 831 837 863 865 880 884 912 941 955 958 "fff fff SS 12° 170 178 213 216 237 205 297 320 389 394 398 443 464 510 510 523 32? 322 323 223 222 SS 352 5'? 2™ 222 2?2 SI 379 384 391 395 «s "«6 S 467 468 iïl i?i Jg 539 540 554 559 563 564 590 605 619 fiflfl 891 924 949 987 775 789 791 813 830 857

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3