Herderlijk schrijven voor de emigranten 'n Best nummer! DUINSTREEK Dieven effenden pad, daarna nog een half uurtje wandelen Strijd tegen de dorst is twee en 'n half maal zo hevig als in 1954 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Over het kostbaarste bezit De Nederlandse emigrantenbis schop, Mgr. J. M. J. A. Kanssen, bis schop-coadjutor van Roermond, heeft een herderlijk schrijven uitgevaar digd ten behoeve van emigranten. Aan iedere emigrant wordt in de toekomst een exemplaar van deze brief overhandigd. Mgr. Hanssen wijst hierin de emi granten op de grote veranderingen, waarvoor zij geestelijk en materieel komen te staan en op hun taak en plieht als katholieken. Bij deze beslissende stap in uw le ven aldus Mgr. Hanssen zal uw hei lig Geloof, dat uw kostbaarste bezit is, tevens uw krachtigste steun zijn. Want door dit Geloof weet gij U kind van God en burger van Zijn Rijlk, dat als een hemels Vaderland in de Grote Gemeenschap der Ka tholieke Kerk alle volkeren en ras sen overspant. Migr. Hansen wijst er op, dat bou wen aan een nieuwe toekomst in een nieuw vaderland een grootse onder neming is. Zij brengt naa9t haar eigen vreugden ook haar eigen moei lijkheden en gevaren mede. Vooral in de eerste jaren van geestelijke en imaatsohappelijke aoclimatisatie. Bij het veroveren van een nieuw bestaan worden geld en goed ge makkelijke afgoden. De zorg voor tijdelijke belangen overwoekert en verstikt zo licht de aandacht voor de geestelijke levenswaarden. Ongemerkt kan de emigrant dan wegglijden in een godsdienstige on verschilligheid, waar oude geloofs- practijken stilaan afsterven; te méér, daar de geloofsbeleving in de nieu we vreemde omgeving extra inspan ning en aanpassing vraagt. Hulpeloos op de Oceaan Een Nederlands echtpaar en een Spaanse zeeman, die Spanje verlaten hadden in een ongeveer dertien me ter lange motorboot, werden Maan dag de haven van San Juan op Puer to Rlco binnengesleept na 63 dagen rondgedreven te hebben op de Atlan tische Oceaan en het Oostelijk deel van de Caraïbische zee. Zij zeiden, dat zij drie orkanen hadden meegemaakt. Aan boord van het schip bevonden zich Albert Kooystra, 55 jaar, en zijn 40-jarige echtgenote, beiden uit Am sterdam en Juan Enrique Morales, 34 jaar. De heer Kooystra zei, dat zij 18 Juni uit Las Palmas vertrokken wa ren. Spoedig na hun vertrek geraak ten zij in een storm en braken de kabels van het stuurrad. Hij zei, dat zij wekenlang hadden rondgedreven. De boot werd enige dagen geleden opgemerkt door een Portoricaanse vissersboot, die haar op sleep nam naar de haven. De heer Kooystra vertelde, dat hij en zijn vrouw in Nederland een klein hotel exploiteren, waarmee ze vol doende hadden gespaard om in Span je het bootje te kunnen kopen, waar mee ze op weg waren naar Australië. De heer Kooystra was van plan daar een broer te bezoeken. Ze hebben nu het voornemen op Puerto Rico te blij ven tot hun boot gerepareerd is en daarna hopen zij hun reis te kunnen vervolgen. De toestand in Soedan De Soedanese premier Ismail el Azhari heeft Dinsdag meegedeeld, dat de muiters in Zuid-Soedan, die de stad Torit bezet houden, hem hebben laten weten, dat zij zich willen over geven, mits de troepen uit Noord- Soedan uit Juba worden teruggetrok ken en vervangen door Britse en Egyptische militairen. In antwoord hierop had de rege ring onvoorwaardelijke overgave ge- eist. Zoals bekend, is de vijandigheid tussen de Mohammedaanse bevolking uit Noord-Soedam en de in hoofd zaak primitieve heidenen uit het Zuiden één van de factoren, welke het vraagstuk zo gecompliceerd ma ken. Premier Azhari zei, dat de muiterij was begonnen toen een compagnie Zuidelijke troepen in Torit weigerde 18 Augustus naar het Noorden te worden gezonden. Bovendien waren 190 man in West-Equatoria in op stand gekomen, van wie echter 138 bij een poging om over Oeganda naar Torit te trekken ontwapend waren. MUITERIJ IN SOEDAN Talrijke adviezen geeft Mgr. Hans sen aan de emigranten hoe zij hun ge- loofs- en gezinsleven dienen te be hoeden door gezamenlijk gebed, in tensief parochieel leven en actief VIRGINIA N? 10 Zwemmen in verkeerd vaarwater Het is begrijpelijk dat een ieder in deze zomerse dagen zoekt naar vèr- koeling. Zo wordt over een grote lengte in het Amsterdam-Rijnkanaal door vele honderden mensen gezwom men. Echter niet alleen ondervin den de op dit kanaal varende sche pen hiervan veel overlast, doch er wordt al of niet met opzet aan boord dezer schepen veel beschadigd en ver nield. Vergeten wordt bovendien dat het zwemmen in dit druk bevaren kanaal bijzonder gevaarlijk is. In het belang van de schippers, maar in het bijzonder uit eigen be lang en veiligheid van de zwemmers verzoekt de vereniging „De Amster damse Haven" de bevolking dringend in plaats van het Amsterdam-Rijn kanaal een andere, veiliger zwemge- legenhêid te gebruiken. NIEUW STADHUIS TE ZAANDAM B. en W. van Zaandam stellen de gemeenteraad voor aan vijf architec ten opdracht te geven, schetsont werpen te maken voor een nieuw stadhuis. Hiervoor komen in aanmerking de heren G. M. G. Bakker en J. Schip per, beiden te Zaandam, ir. G. J. van der Grinten uit Amersfoort, J. W. H. C. Pot en A. Komter beiden uit Am sterdam. Hoewel Zaandam thans 45.600 in woners telt, houdt de opdracht in (Advertentie). PIJPLEIDING VAN ROTTERDAM NAAR ROERGEBIED. Esso Duitsland heeft gisteren be kend gemaakt, dat zij volgend jaar zal beginnen met de houw van een olieraffinaderij, welke een capaciteit van 3 imillioen ton zal hebben. De raffinaderij, die de grootste in West-Duitsland en een van de groot ste in West-Europa zal worden, komt dicht bij Keulen te staan. Mén hoopt twee jaar over de bouw te doen. Verder zal er een grote pijpleiding van Rotterdam naar het Roergebied gelegd worden, in de kosten waarvan Esso voor 40 procent zal bijdragen. Voor de overige 60 procent zullen verscheidene Westduitse firma's op komen. GEVANGENE UIT VEENHUIZEN ONTSNAPT. Naar thans pas bekend wordt is Vrijdag uit de strafgevangenis Esser- heim te Veenhuizen een gedetineerde ontsnapt. Hij wist weg te komen toen hij met medegevangenen in de kolo- nietuin aan het werk was. Het schijnt dat hij hulp van buiten af heeft ge had. Nasporingen door de politie zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. De ontvluchte moest een gevangenisstraf van ongeveer twee jaar uitzitten. een stadhuis te creëren voor een ge meente van honderdduizend zielen. Het gebouw ^ou in 1961 gereed moe ten zijn. KIND DREEF BEWUSTELOOS VOOR HET STRAND Aan het IJmuidense strand is gis termiddag omstreeks drie uur een vijfjarig jongetje drijvend in ondiep water aangetroffen. Het kind dat be wusteloos was, werd gevonden door de vrouw van een politie-agent. Zij waarschuwde haar man die snel kunstmatige ademhaling toepaste. Het kind kreeg het bewustzijn weer Het jongetje is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. De moe der van het kind was ook aan het strand, doch had van het ongeluk niets bemerkt, aldus het „Alg. Dag blad"). BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedennacht om ongeveer twaalf uur is de boerderij van de heer J. P. Arends te Paterswolde tot de grond toe afgebrand. De bewoners werden uit de slaap gewekt door omwonen den. De brandweer van Eelde was kort na het ontdekken van de brand aanwezig, maar kon vrijwel niets meer uitrichten. Van de inventaris van het woonhuis kon slechts een enkel meubelstuk worden gered. De voorraad hooi en graan ging geheel verlorèn. De schade, die in de dui zenden loopt, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De oorzaak-van de brand is vermoedlijk hooibroei. KATWIJK Gemeenteraad. De raad kómt a.s. Vrijdagavond om half 8 in open bare vergadering bijeen. Punten der agenda zijn o.m.: Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school. Voorstel tot het geven van straatnamen. Voorstel tot het verko pen van grond groot 688 m2 aan de Zonnebloemstraat tegenover de fa. T. Noórt voor 10 per m2. Voorstel tot verkoop van 162 m2 bouwgrond gelegen aan de Prinsestraat aan wed. N. LiesveldSchuitemaker ad 23, per m2. Voorstel tot ruiling van igrond in het industrieterrein met de Handelsmij. „Noordzee". Voorstel tot het verhuren Van gedeelten van de rijwielstalling gedurende de winter maanden aan de exploitanten Schip per, Van der Plas, Harteveld. Voor stel tot het verlenen van een cre- diiet voor de aanschaffing van een /motorrijwiel voor de politie. Voor stel tot het verlenen van een cre- diet voor de verbetering van de ikeermuur aan de Tramstraat. Voor stel tót het verlenen van medewer king ex. art. 72 der L.O.-wet vóór diverse sclbolen. De Minor. De aquariumvereni ging „De Minor" vergaderde in de Oranjezaal aan de Voorstraat voor namelijk door een verzoek van de le- Brutale inbraak berecht Je moet toch leven" Drie verdachten hebben gistermor gen voor de rechtbank te Amsterdam terecht gestaan verdacht van diefstal in vereniging en medeplichtigheid aan een inbraak op 8 Maart j.l. in de Pieter de Hoochstraat in Amster dam. De 30-jarige monteur M. uit Am sterdam en de 23-jarige machine bankwerker E. eveneens uit Amste- dam hadden die avond uit het huis van de toen afwezige belastingcon sulent P. een bedrag van 1650.— alsmede een aantal gouden en bril- lanten sieraden ontvreemd. Zij wer den hierbij geholpen door de 51-jarige coupeur H. uit Amsterdam, die op de uitkijk had gestaan. De officier van justitie, eiste tegen M. die hij als leider beschouwde en die reeds negen veroordelingen ach ter de rug heeft, een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Tegen E. vor derde hij een gevangenisstraf van e enjaar waarvan vier maanden voor waardelijk en acht maanden onvoor waardelijk en aftrek van de preven tieve hechtenis. De coupeur H., die de officier van justitie een zeer ge vaarlijk man noemde, hoorde even eens een jaar gevangenisstraf, waar van acht maanden onvoorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar tegen zich eisen. Tevens vroeg de officier, gezien de kans dat verdachte zou pogen te ontvluchten de onmiddelijke gevangenneming van H., waartoe de rechtbank ook overging. Voor de veiligheid. De verdachten M. en E., die beiden een bekentenis aflegden, waren die avond eerst over een tuinmuur ge klommen, daarna hadden zij een keu kenruit ingeslagen. Voor de veilig heid waren zij toen een half uurtje in de buurt gaan wandelen om daarna hun definitieve slag te slaan. Een in de buurt wonende architect, had, kijkende uit het raam van zijn woning, drie mannen zich op ver dachte wijze zien ophouden voor de woning van de heer P. hij had gezien dat H. in de buurt surveilleerde en eveneens geconstateerd dat de twee andere verdachten over de muur van de tuin waren geklommen. Hij had twee keer de politie gebeld. Na een kwartier was een agent ten tonele verschenen, die chter niets verdachts had ontdekt. Verdachte wilde ter zitting niet zeggen waar hij de sierraden had ge laten. Hij zou dan namen moeten noemen. Het ontvreemde geld was later in beslag genomen. 30 Maal gesolliciteerd. De president merkte op dat ver dachte al negen veroordelingen op zijn strafblad heeft staan en dat hij, op 2 Februari vrijgekomen, reeds op 3 Maart weer een inbraak pleegde. Je moet toch leven, repliceerde M. in de gevangenis doen ze je allerlei mooie beloften, maar als je vrij bent merk je daar niets van. Hij had zeker al dertig keer vergeefs naar een be trekking gesolliciteerd. De president merkte op dat verdachte al vele hem geboden kansen niet had willen grij- laste gelegde. /den ter herhaling van de avond van 14 da/gen geleden toen na behandeling der agendapunten de prachtige na tuurfilm „Leven en dood op de Noordpool" gegeven werd. Ook thans Ibleek voor deze film buitengewone belangstelling te bestaan. KATWIJK AAN DEN RIJN Ronde van Katwijk aan den Rijn.. Voor deze ronde, die gehouden zou worden op 1 Sept. en die in over leg met het bestuur der Oranjever eniging door de R.K. Voetbalvereni ging K.R.V. gelijk met het Oranje feest zou plaats hebben (parcours Oomimandeurslaan, Baron van Was- senaerlaan, Wassenaarse weg) kon van politiewege geen toestemming verkregen worden. Thans zal een parcours uitgekiend worden in het Moleniblók, vermoedelijk Zonne- bloems'traat, Tulpstraat, Anjerstraat, Wassenaarse weg, Crocusstraat, Zonnebloemstraat. Het gedeelte waar dus bijzonder weinig verkeer is. De senioren zullen 30 km. rijden; voor de junioren is een route van 15 km. /vastgesteld. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. Begunstigd door prachtig zomerweer werden gisteren de door VVV georganiseerde strand feesten gehouden, waarvoor ditmaal wel bijzonder veel belangstelling was. Het waren de laatste strandfeesten in dit seizoen. Het begon al des mor gens te 9 uur met een kruiwagenrace voor kleuters van 35 jaar. Het was veranakelijk, die kleine kleuters te zien zwoegen om de prijs. Te 10 uur wedstrijd in wasophangen voor jon gens en meisjes van 68 jaar. Be grijpelijk dat dé afdeling meisjes zich hierin het behendigst toonden. Om 11 uur autopedwedstrijden, evenzo voor meisjes en jongens van 813 jaar, waarbij de jongens zich d'e meerde ren toonden. Na versterking van de inwendige mens te 2 uur een wedloop met hindernissen voor jongens van 8 t/m 14 jaar. Te 3 uur waren de kleuters weer aan de beurt met wedstrijd in vlaggetjes steken, ver volgens stoelendans voor jongens en meisjes van 14 t/m 18 jaar met tot slot een kruiwagenrace voor grote ren van 18 tot 80 jaar. N0QRDWIJK AFSCHEID KAPELAAN A. J. HARTOG. Donderdagavond om 8 uur zal ka pelaan Hartog afscheid nemen van de parochie St. Jeroen in het Juve naat. Uitgenodigd worden alle bestu ren van verenigingen, waarvan de kapelaan geest. adv. was. Voorts be staat er voor iedere parochiaan gele genheid persoonlijk afscheid van de kapelaan te nemen. Voorraden uitgeput De bier- ijs- en limonadefabrieken werken deze warme dagen op uiterste capaciteit om millioenen dorstige ke len in Nederland te laven. Overal wordt practisch dag en nacht gewerkt en nog is vaak de vraag groter dan de productiemogelijkheid, of misschien juister gezegd de trans- portmogelijkheid. Want deze laatste is vaak de „bottleneck" in deze dagen waarin de vraag naar „bottles" met inhoud bijna twee en een half maal zo groot is als in de zelfde periode van het vorig jaar. En bij sommige bedrijven zelfs vijf maal zo groot. Enkele tentjes en stal letjes langs de weg hebben reeds enige keren tijdelijk de zaak moeten sluiten omdat er geen voorraad meer was en vele grote bedrijven hebben reeds moeten besnoeien op bestellin gen. Vaak ook door gebrek aan fles sen, waarvan de omzet tot duizeling wekkende hoogte is gestegen en die uiteraard niet direct in de circulatie terug komen. De telefoons bij han delaren en agenten van fabrieken staan in deze dagen roodgloeiend en in sommige fabrieken ziet men met vrees het mohent tegemoet dat een der machines zou uitvallen en productie tijdelijk verminderd zou moeten worden. Personeels tekorten. Ook het personeelstekort baart soms zorgen, daar in deze bedrijven naar verhouding zeer veel ongeschoolde arbeiders aan het werk zijn op wier diensten men in deze tijd van tekort aan mankracht niet altijd constant kan rekenen. De grote fabrieken heb ben vrijwel de topcapaciteit bereikt en vergroting van de productie is dan ook welhaast niet meer mogelijk. Vaak wordt, zoals gezegd, met spe ciale toestemming van de arbeidsin spectie dag en nacht doorgewerkt en vele bedrijven hebben vrachtauto's gecharterd omdat hun eigen wagen park niet meer voldoende is. Vele limonadefabrieken hebben enkele minder gevraagde smaken tijdelijk laten vallen en zich geheel geworpen op de meest gangbare producten. Nederland is dorstig in deze dagen en als men de weervoorspellingen ziet zal deze dorst nog wel enige tijd aanhouden. N00RDWIJKERH0UT Int. congres in het Retraite-huis In het St. Clemensretraithuis is gisteren een internationaal studiecon gres geopend ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Nederlandse pro vincie van de paters Redemptoristen. /Doel van 't congres is aanpassing en modernisering van het binnen lands apoètolaat. Aan het congres wordt deelgenomen door paters uit België, Engeland, Duitsland, Frank rijk, Êlzas, Zwitserland en Spanje. Ter inleiding van het congres heeft de" Hoogeerwaarde pater pro vinciaal, dr. H. v. Meul'en, een plech tige H. Mis van dankbaarheid opge dragen, waarbij o.a. mgr. P. Giobbe aanwezig was. Afscheid kapelaan v. d. Zwaan. •Morgenavond om 8.30 u/ur bestaat er ■gelegenheid afscheid te nemen van kapelaan v. d'. Zwaan, die in Haar lem is benoemd. Dit afscheid vindt plaats in het Jeugdhuis aan de Lan- igevelderweg. De verenigingen, waar van de scheidende kapelaan geest, adv. was worden uiteraard ver wacht, maar ook aridere parochianen zijn welkom. RIJNSEÜRfi Oranjefeest. Als variatie voor de jaarlijks terugkerende Oranjefeesten heeft het bestuur der Oranjevereni ging voorafgaande aan deze feesten een braderie op touw gezet die Dins dag en Woensdag wordt gehouden. De deelname, hiervoor was, dat bleek reeds de eerste dag, groot en ook de belangstelling was algemeen. Er was dus'geen twijfel meer mogelijk, dat deze slagen zou en dank zij het mooie zomerweer is dit dan ook een succes geworden. Ongetwijfeld zal dit een aansporing zijn voor de middenstand bij volgende gelegenheden op een herhaling hiervan aan te cfringen. van volksspelen zullen Donderdag iehouden worden. Ook voor de kin- leren zal' er veêl te doen zijn en de muziekvereniging .Wilhelmina" zal zich de gehele dag laten horen. VOORHOUT Kind na aanrijding overleden De negen-jarige Joke Wolvers van de Engelselaan, die Maandag om streeks zeven uur overreden werd door een luxe auto op de Teylinger- laan, is in het Ziekenhuis overleden.' De 18-jarige Dick van Dijk uit de W. Botsstraat, die 1.1. Dinsdagavond na een botsing met een luxe auto in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis werd ver voerd, maakt het thans redelijk wel. Naar Wij thans van bevoegde zijde vernemen zal de automatische be diening van de spoorbomen bij de overweg toch doorgaan. Op de re actie van het gemeentebestuur is een audiëntie gevolg bij de secretaris-ge neraal van Waterstaat, waar dit vraagstuk is besproken. De zeer ern stige gevaren voor het verkeer en vooral voor de schoolgaande jeugd, werd degelijk begrepen. Toch zou dit plan doorgang vinden. B. en W. hebben echter de toezegging verkre gen dat, zolang als zij dit nodig ach ten dagelijks toezicht op de automa tische bedoening zal blijven. Afscheid kapelaan Schlatmann. Donderdagavond wordt er in het pa rochiehuis een afscheidsavond belegd voor kapelaan Schlatmann, die Voor hout gaat verlaten. De bijeenkomst vangt aan om 8 uur en is voor iedereen toegankelijk. Vooral ook de ouderen worden ver wacht. VOORSCHOTEN Staking tramdienst Naar aanleiding van een in de op 30 Juni 1955 gehouden vergadering door een der raadsleden van Voor schoten gestelde vraag, aangaande de opheffing van de locaaldienst Voor burgScheveningen, alsmede van de interlocaaldienst van de „Blauwe Tram", welke vraag in de pers werd gepubliceerd, berichtte de directeur van de Noord-Zuid-Hollandse Ver voer Maatschappij N.V. aan burge meester en wethoüders, dat de minis ter van Verkeer en Waterstaat thans toestemming heeft verleend de lo caaldienst VoorburgScheveningen te staken. In overleg met de Haagse Tram weg Maatschappij N.V. zal dit echter eerst omstreeks Mei 1957 geschieden, terwijl het in het voornemen van ge noemde directeur ligt, de tramdienst Leiden's Gravenhage (Malieveld) niet vóór I960 op te heffen. B. en W. delen mede, dat de minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting bij zijn beschikking van 15 Aug. 1955 nr. 0809701/HP 2111 pre mie heeft toegekend voor de bouw van 18 étagewohingen aan de Raad huislaan. De gunning van deze bouw aan d'e firma Gebroeders G. en P. Niersman heeft inmiddels plaats ge vonden. Het door Gedeputeerde Staten de zer gemeente bij hun besluit van 2 Aug. 1955, nr. 352, goedgekeurde raadsbesluit van 4 Maart 1955, nr. 8 tot onderhandse- gunning van de bouw van de 18 étagewoningen aan de Raadhuislaan aan de Gebr. G. en P. Niersman. R.K. VACANTIE-VREUGD VERMAAKT ZICH BIJ POPPEN SPEL EN FILM. Ruim 300 kinderen hebben zich Dinsdagmorgen kostelijk geamuseerd in de grote zaal van het Verenigings gebouw. Henri Nolles gaf met zijn bekende poppentheater een voorstel ling van „Cantecleer de sprekende haan." Een uur lang heeft hij de zaal die tot in de uiterste hoeken bezet was met vrolijke en opgewekte ge zichten van zijn poppen laten genie ten. Ondanks de tropische warmte hebben de kinderen de heer Nolles vele malen luide toegejuicht om zijn wonderlijke en dikwijls onbegrijpe lijke goocheltoeren. Maar het meest in de smaak viel Jonas, de spreken de pop, die om zijn komische ant woorden elke keer weer de zaal deed schaterlachen. 's Middags werden er enkele films vertoond, terwijl er in de pauze op limonade werd getracteerd. Vooral de hoofdfilm, de geschiedenis van een dappere hond, hield de aan dacht van de kinderen tot het eind toe gespannen. Kap. Groenendijk trad als cineast op en hij heeft veel eer van zijn werk gehad. Tot slot had de uitgestelde prijsuitreiking plaats van de sport wedstrijden aan het eind van de vo rige week gehouden. Niet alleen de prijswinnaars kregen een aardige prijs, maar iedereen die in de zaal was deelde in deze prijzenregen. A.s. Donderdag staat als laatste punt van deze vacantiedagen op het programma een boottocht van alle deelnemers naar Avifauna. Op deze slotdag, die waarschijnlijk voor de kinderen wel het hoogtepunt zal zijn van de acht uittrekdagen, worden al le kinderen om half negen in de H. Mis verwacht. Na de H. Mis verza melen de kinderen zich in het Ver- nedepark, alwaar om kwart voor tien extra trams voor het vervoer naar Leiden zullen zorg dragen. Het Comité moet er met de meeste na druk op wijzen, dat alle kinderen de deelnemerskaart bij zich moeten hebben en dat het onnodig is, om 'voor deze laatste dag nog deelnemers op te geven, omdat het aantal plaat sen op de boot beperkt is. Gelieve dus geen buurmeisjes of buurjongens mee te geven, want het comité zal hen, helaas moeten teleurstellen. De kinderen dienen zioh dus uiterlijk half tien in het Vernedepark bij hun eigen groep te melden. De extra- trams zullen ongeveer 17.00 uur in Voorschoten wéér arriveren. De ouders worden verzocht hun kinde ren bij de diverse haltes te komen afhalen. Laatste halte is Voorscho- ten-Dorp. Agenda gemeenteraad. De raad van Voorschoten komt bijeen Vrij dagavond a.s. om 8 uur. In behande ling komen o.a. onderstaande agen dapunten. Verlenen van een bijdra ge voor het kernphysisch onderzoek door de K.E.M.A. Aanschaffing van een keetwagen t.b.v. de straatma kers 1.400.Aankoop van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Openbare U.L.O.-school. Aanschaffing van een vloeistofduplicator t.b.v. de Openb. Lagere School. Beschikbaarstelling van een crediet van 32.000,voor de verbetering van de Watertoren. Subsidiëring van gezinsverzorging en gezinshulp. Aanschaffing van schöol- meubelen, school- en leermiddelen t.b.v. de R.K. Meisjesschool. Verkoop van een perceel grond aan de Kon. Julianalaan aan de héren J. Visser en P. Kuitems te Voorburg voor de prijs van 16.per m2. Beschik baarstelling van een crediet van 1200.voor het bezoeken van de tentoonstelling E55 door de kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen. Overleden: Cornelis van der Werf 72 jr eohtg. van Cornelia Jocoba van Haastregt; Clasina Everdina Johanna van Rijn 49 jr echtg. van Wilhelmus Petrus Anthonius Janssen. Aetherklanken f DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.30 Act. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Groot koor en omr. ork. 11.45 „Hou ze in de gaten!", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje", caus. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Instr. trio. 12.55 Europese roeikampioen- schappen te Gent. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Cabaret. 14.45 S'opr. en piano. 15.15 Gevar. progr. 16.00 Cultureel progr. 17-00 Voor de jeugd. 17.35 Europese roei- kampioenschappen te Gent. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: mr. C. M. Elenb'aas; „In- en uitvoer van Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Meded. of gram. 18.20 Fromenade- ork. 19.00 Gesproken brief uit Lon den. 19.05 Orgelspel. 19.20 Act. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nieuws. 20.05 Con- certgebouwork. 21.25 „De betekeirs van 1930 voor België en Nederland", samenspraak. 21.55 Lichte muz. 22.10 „'t Gaat u aanof u gaat er aan", caus. 22.25 Lichte muz. 22.40 Spört- problemén. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 293 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. D.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 An gelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 land en tuinb. meded. 12.3312.40 Wij van het land). 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. 14,00 Me- tropole ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Radio Philh. ork. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Franse muz. 17.10 Vo'or de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.10 Kamerork. en solist. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Idem. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.45 „Kent Gij het land, der zee ontrukt", caus. 21.05 Mariniers kapel- 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S. ber. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2