PITTIG Zeer blommige stoet maakte de duizenden stil van bewondering Juist nu Goede organisatie van Rijnsburgs corso Noen wijk bracht bij buurman „reukwater naar de zee" „Bataille des fleurs" nu en dan een kleine veldslag Coureur verongelukt Een shag waar pit in zitkrachtig en met een opwekkend aroma. Daar vaar je wel bij. Uit de fabriek waar ook de bekende zware shag vandaan komt een half zware Van Ne!le f MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 het tachtig meter hoge monument van Nelson op Trafalgarsquare. Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Bennies! Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt over tollig maagzuur. De remedie is een voudig en afdoende: Kennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder wa ter of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbevreesd waar U trek in heb,t, maar.... steeds Ken nies bjj de hand! (Advertentie) Op de boulevard te Noordwijk stre den de corso-nymphen mee in een elegante bloemenveldslag. „Bruidsdroom" een praalwagen, die de bewondering der toeschouwers oogstte. (Foto's: „De Leidse Courant"). Terwijl een koude Noordwesten wind de laatste vermetele uit zee ver dreef, verzamelde zich op de Boulevard van Katwijk een groot aantal personen die zich beter tegen de gure bries gewapend hadden. Reeds een uur voordat de stoet volgens het tijdschema in de badplaats de tegenvaller van het minder goede weer zou trachten te verbloemen, waren de straten die de bloemenweelde aan zich voorbij zouden zien trekken, omhaagd met een dichte menigte. De hergroepering van de stoet aan de rand van de gemeente nam echter wat meer tijd in beslag dan was gepland en daardoor kon de Noordzee voorlopig alleen min of meer vriendelijk bruisend het strand begroeten. begeleidde 'handgeklap een zeer stem mig tafereeltje of een familielid op zijn succesvolle tocht. Het Duits voerde bij publiek de boventoon Katwijk is hard op weg om een toe ristenplaats van betekenis te wor den. Wij hebben het Zaterdag weer eens kunnen constateren, wandelend langs de boulevard en reikhalzend naar de stoet in de dichte rijen. Als in de dagen van de Atlantikwal om gordde een hecht Duits front de boulevard. Het was dan ook een ware ver ademing de man van de geluids wagen, die af en toe meldingen over het al dan niet in aantocht zijn van de stoet doorgaf, opeens tegen een klein jongetje te horen uitva ren: Hé Jan met de benen van de rijweg blijven. Het jongetje veerde op maar om een andere reden dan de omroeper bedoeld had. Hij blik te namelijk verrast op naar zijn moeder en zei in goed Mokums: hoe weet die fent dat ik Jen heet? Stom van bewondering. In het Duits en in het Nederlands volgde tenslotte de melding, dat de stoet over een paar minuten kon ar riveren. De rijen spanden zich en op de terrasjes werden de stoeltjes van zitplaatsen tot staanplaatsen verhe ven. Voorafgegaan door een mu ziekkorps rolde de bloemige stoet de badplaats binnen., Wie een bloemencorso in Nice wel eens mee heeft gemaakt, zal zioh Zaterdag verwonderd hebben over de geringe bijval welke een zo prach tige stoet in ontvangst mocht nemen. Wij nemen echter gaarne aan dat de menigte stom van bewondering 't corso langs zich liet gaan. Slechts af en toe Veel storende reclame. Het is moeilijk om in een zo'n bloe mige stoet enkele blommige wagens te noemen. Verwonderd hebben wij ons over de talloze personenwagens, die de betrekkelijk weinig mogelijk heden om tot een afwisselende ver siering te komen dikwijls op origine le wijze hadden uitgedrukt. Hier was het een grote opgezette kip en daar een als zeemeermin uit gevallen dame die het dak van de wagen sierden. Meestal had men de zaken echter met een kleurig bouquet op spatborden en dak afgedaan. Jam mer was dat sommige firma's ken nelijk alleen hadden meegedaan om reclame te voeren. Een miezerig bos je bloemen lag op deze particuliere wagens tegen het reclamebord ge vlijd als een krans tegen de voet van 's Avonds reed het corso nog één maal in het licht van de schijnwer pers. De zeekant te Katwijk en Noordwijk was Zaterdagmiddag afgezoomd door tienduizenden, die het Bloemencorso van Rijnsburg „Flora's Kleuren pracht aan Zee" aanschouwden. De wind trok de talloze vlaggen op, de boulevards strak landinwaarts. Het was een tamelijk gure wind, die de popelende harten van de wachtenden snel afkoelde. Het corso raakte tijdens zijn tocht bijna een uur op het schema achter. Een nieuwe attractie echter gaf de toeschouwers de gelegenheid na de komst van de tambour- maitre en zijn liefelijke assistenten zich met het werpen van bloemen wat te verwarmen. „Bataille des fleurs", de bloemenveldslag, had de ontwerper van de fleurige stoet, de heer G. J. Kiersch, uit Amsterdam dit genoemd. Eerst bij „Huis ter Duin" in Noordwijk kreeg deze geurige uitwisseling het karakter van een veldslag. Bestorming. Hier wierpen stevige, door de sport gestaalde jongelui, de bloemen alsof het cricketballen waren trefzeker naar de corso-feeën. De projectielen suisden door de lucht en menige nymph moest snel dekking zoeken. Het was ook hier, dat enige toe schouwers in jeugdige overmoed aan de veldslag een bestorming meen den te moeten verbinden. De bloemenprinses Els Veraar uit Oegstgeest heeft na afloop van de slag echter wraak kunnen nemen door de hotelgasten van Huis ter Duin uit een helicopter met anjers te bombarderen. Dit corso was begonnen in Rijns burg, het bloemendorp tussen Lei den en Noordwijk, dat ook het leeu wenaandeel van de organisatie had genomen. De wagens vertrokken te één uur van de veilinghal „Flora" en haal- dën bij de gemeentenaren de eerste st van bewondering binnen. Moeilijke taak. 's Morgens had de jury de moeilij ke taak vervuld deze bloemenpracht op wielen op de juiste waarde te schatten. Er werden vele prijzen uit gedeeld, zoals dat bij een bloemen corso te doen gebruikelijk is. Men kan het een jury ook niet kwalijk nemen, dat zij kwistig met prijzen strooit, als er zoveel schoons ge waardeerd moet worden. Bijna alle wagens meer dan vijftig in de optocht konden dan ook met trots hun certificaten tonen. Zaterdag reeds hebben wij de uit slagen gepubliceerd. Drie Gratiën. Bij de praalwagens ontlokten voor al „Flora voor haar Tempel", „de Zeilsport" en „Oosterse pracht" kre ten van bewondering aan de toe schouwers. Origineel was de inzen ding van de buurtvereniging „De Smidstraat", die jeugdige bewoners heel toepasselijk de kunst van het smeden liet tonen. Mooi was ook de wagen „Molen aan de Vliet", die een stukje onver valst Hollands polderland aan de ogen van de kijkers liet voorbijgaan. Rijke fantasie. Het spreekt vanzelf, dat de kwe kers hun rijkste fantasie in een schat van bloemen hadden uitgeleefd. De anjer was de favoriet in deze op tocht. Men hoeft in deze tijd in de bloemenstreek niet gierig te zijn met anjers. Dit werd wel geïllustreerd door de kwistige hand, waarmede deze bloemen werden gestrooid. Alle hotel- en pensioengasten wa ren ook, dank zij een royaal gebaar van de Kring van Nederlandse Bloe menveilingen, met een corsage-anjer getooid. Vertraging. Uiteraard ondervond het verkeer door het corso, dat geheel de Rijn- en Duinstreek en burgers van Leiden en Haarlem op de been had gebracht, grote vertraging. Het is jammer, dat de organisatie die overigens voortreffelijk was tegen het einde van de tocht nog al iets te wensen overliet. Het publiek bevolkte in Noordwijk een groot ge deelte van de rijweg en op de boule vard van deze badplaats werd de stoet zelfs halverwege in tweeën ge knipt, omdat het publiek dacht, dat de bloemenstoet was afgelopen. Boerenleenbank te Rijnsburg, Val kenburg, Katwijk a. d. Rijn en Kat wijk aan Zee werd terecht met een ereprijs beloond. ViOESSCÜOTEN Aanrijding bij Haagse Schouw Zaterdagmiddag is bij het kruis punt Haagse Schouw de coureur Die ten uit Amsterdam met een snelheid van ongeveer 130 km per uur op een overstekende wagen gevlogen. Een aiito, waarin zich een echtpaar uit Hilversum bevond, kwam van Lei den i om de Rijksweg over te steken in de richting Valkenburg. Voor zo ver, zichtbaar was het kruispunt vrij. Ploteeling kwam v. D. over de brug, uit de richting Amsterdam, met hoge snelheid opzetten en vloog met een klap op de passerende wagen. Van D. had drie gebroken ribben, een köakfractuur en een gescheurde tong. Het echtpaar liep inwendige kneuzingen op. rï—Gisterenmiddag is op de wiel- rijdërsoversteekplaats bij het Haagse Schouw een bromfietser door een autó: aangereden. Twee kinderen, die op de bromfiets vervoerd werden vielen op straat maar kwamen met de schrik en enige ontvellingen vrij. Belangrijke gebeurtenis in Bonds- gebouw. Voor het betrekkelijk jeugdige SVLV-Tafeltennis zal het Zaterdag 20 Augustus a.s. een grote dag zijn. In het R.K. Verenigingsge bouw zal dan om het kampioenschap tafeltennis van Voorschoten worden gespeeld, voor dames, heren, jongens en meisjes. De wedstrijdreglementen van de N.T.T.B. zijn van toepassing en SVLV heeft de organisatie. Het zal overigens niet alleen een strijd worden van de allerbesten daar er ook gelegenheid is om in lagere klas sen uit te komen. Het is de eerste maal dat de titel j Kampioen van Voorschoten wordt verspeeld en er wordt ruime belang stelling verwacht. Het tournooi biedt ook mogelijkheden om in te schrij ven aan hen die gewend zijn thuis te spelen of in lange tijd niet meer hebben gespeeld, er is ook voor hen kans op een prijs, in de beginnersaf delingen kan eigenlijk iedereen te recht. Liefhebbers van de tafeltennissport kunnen zich t/m Woensdag 17 Aug. opgeven bij een van de volgende adressen: J. Wildenboer, Schoolstr. (Advertentie) 104, mej. A. v. Bemmelen, Voorstr. 38 en H. L. P. Peeters, Vredenhoeff- straat 30. Voor de deelnemers is er gelegenheid tot trainen op Donder dagavond 18 Augustus. SVLVLisse 43. Gistermid dag speelde SVLV bij slagregen de laatste nederlaag wedstrijd tegen de 4e klasser Lisse. SVLV kwam met winst van het veld. Er werd over het geheel pittig gespeeld en er was vaak goed samenspel te zien. Het eerste gewin is voor Lisse, maar toen was er goeder goed twintig minuten ver speeld. Deze voorsprong blijft niet lang, want v. d. Hulst brengt de stand weer gauw gelijk. Door een misser van C. Mens komt Lisse aan het tweede doelpunt. Hij zou omhalen maar door het gladde veld en de gladde bal komt er van de omhaal niet veel terecht en de bal belandt in eigen doel. Met deze stand komt de rust in het voordeel van Lisse. Doch na de rust komt S.V.L.V. steeds meer opdringen en er ontstaan veel critieke momenten voor het Lisse- doel. J. Lamboo heeft deze middag met veel pech te kampen, want wel een kans of vier ging net naast of over. Toch komen er nog drie doel punten, die ontstaan uit goed samen spel. J. Zonneveld. J. Lamboo en v. d. Hulst weten elk nog eenmaal te scoren en ook Lisse maakt nog een doelpunt, wanneer keeper Parlevliet een schot op lange afstand niet goed stopt. Lisse, dat in de eerste helft meer in de aanval was moet in de tweede helft meer verdedigend spe len. Het initiatief is dan meer aan S.V.L.V. zijde. Water naar de zee. Bijzonder fraaie wagens waren „Welvaart" en Zeilsport die beide enkele van de fraaiste facetten van ihpt - openbare leven illustreerden. Qoed ontvangen werd ook de Smid straat waarmee de buurtvereniging Rijnsburg goed voor de dag kwam. Gpk, de sportverenigingen hadden voor één dag de bloemen eens bui ten gezet en waren uitstekend verte genwoordigd. Zeer fraai opgesierd Watér naar de zee droeg de gemeen te Noordwijk, die met een uitbeel ding, van 't strandleven in die plaats de buurman Katwijk kwam verras sen. I De gemeente Katwijk liet zich échter niet onbetuigd en gaf in plrachtige kleuren en vormen een proeve van eigen kunne als bad plaat. Het is te begrijpen dat de praal wagens van de kwekers wat bloem- rijkdom betreft door geen van de andere wagens in de schaduw kon den worden gesteld. Een prettige aanvulling op de min- der comfortabele weersomstandighe den vormde de wagen Zonneschijn, waarmee kwekers uit Noordwijker- hout de eerste prijs wonnen. De ere prijs was echter voor de firma Vink uit Noordwijk met een rijdende symphonic van anjers, anjelieren en fresia's, die terecht Kleurenpracht genoemd was. Prachtige wagens werden verder door Rijnsburg, Oegstgeest en Noord wijk verzorgd. De ereprijs voor de •mooiste wagen van het corso kreeg de heer D. van der Vijver uit Rijns- 'burg, die zijn personenauto met een overweldigend bloemenpracht geca moufleerd had. In de avonduren kwam de stoet naar Katwijk terug om zich enkele uren in floodlight te baden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8