slmugatj óbymmtm RIJNSTREEK DUINSTREEK Z09AERAV0NDFEEST V.V.V. B. B. PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN Nieuwe lettercode van het verkeer MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA S ALPHEN AAN DEN RIJN Junioren voetbaltournooi. Zon dag werd op de terreinen van dê R.K. voetbalvereniging „Alphense Boys" te Alphen a/d Rijn het door haar georganiseerde junioren voetbaltour nooi gehouden. De wedstrijden vingen aan om 12 uur en eindigden om 5.45 uur. Er werd tweemaal één kwartier per wed strijd gespeeld. Het was slecht weer. Enkele wedstrijden moesten vanwege de stortbuien zolang worden gestaakt. Over het algemeen vertoonden de wedstrijden een behoorlijk gehalte Er werd deelgenomen door de voet balvereniging H.B.C. (Heemstede), V.V.S.B. (Noordwijkerhout), Blauw zwart (Wassenaar) en Alphense Boys (Alphen a/d Rijn). De wisselbeker, het vorig jaar door H.B.C. gewonnen, werd dit jaar door Alphense Boys verworven, met 6 pnt. H.B.C. behaalde 5 pnt., V.V.S.B. 3 pnt. en Blauw-Zwart 2 punten. De wedstrijd uitslagen zijn: Blauw-Zwart B.Alphense Boys B. 23; Blauw-Zwart A. H.B.C. A. 02; H.B.C. B.V.V.S.B. B. 3—1; H.B.C. A. Alphense Boys A. 12; V.V.S.B. B. —Blauw-Zwart B. 03; Blauw-Zwart A.V.V.S.B. A. 25; Alphense Boys B.H.B.C. B. 00; Alphense Boys A. —V.V.S.B. A. 0—0. De prijzen werden uitgereikt door de voorz. van Alphense Boys, de heer C. J. Winninghoff. Dit vond plaats in de kleedkamers. BODEQRAVEH Water-polowedstrijden. In het plaatselijk zwembad vonden Zater dagavond de polo-wedstrijden BZ en PCAZC uit Alphen a. d. Rijn en de ontmoeting tussen de adspiranten-ze- ventallen van beide verenigingen plaats. De laatste werd het eerst ge speeld. Het resultaat was 52 voor de inderdaad sterkere thuisploeg. Hierna ving de wedstrijd der senioren aan. Deze wedstrijd was daarom van belang, dat de bezoekers bij een overwinning zich kampioen zouden Kunnen noemen. Daar de scheidsrech ter niet was opgekomen, werd gestart onder leiding van de heer Van Aalst. Het begin was een gelijkopgaande strijd. Timmer was de eerste die zijn aanhang liet juichen toen hij met een verre worp 10 maakte. Verhulst in zijn doel stopte tot tweemaal toe een harde bal, maar overigens deed de Alphense voorhoede niet veel. Uit een plotselinge aanval werd de stand toch gelijk, toen de achterhoede niet dekte. Even voor de rust zorgde Oppe voor een voorsprong. Na het draaien pak ten de bezoekers flink aan en spoedig lag de bal achter Verhulst (22). Enkele twijfelachtige beslissingen ga ven de thuisclub goede kansen. Kort achter elkaar werd tweemaal ge scoord (42) en daarmee was AZC een illusie armer en behaalde BZ en PC een geflatteerde zege. Esto-tournool. Het was een druk ke dag op 'het Esto-terrein. Een hon derdtal junioren waren present om deel te nemen aan het tournooi, dat door de thuisclub was georganiseerd. Jammer was dat enkele wedstrijden wegens de regen moesten onderbro ken worden. Alles kon echter wor den afgewerkt. Om 12 uur werd ge start. De eerste wedstrijd was de ont moeting Esto d. tegen TOG d. uit Ber- kelRoderijs. Dit waren hoofdzake lijk jongens die voor het eerst van hun leven een echte wedstrijd speel den. De uitslag werd 41 voor de bezoekers. De tweede wedstrijd was Esto c. tegen TOG d. Ook deze wed strijd leverde een ovewinning op voor de gasten. Met liefst 61 trok ken zij aan het langste eind. Esto b. deed het beter. Hoewel zij de gehele wedstrijd een meerderheid aan de dag legden was de uitslag 22. Met het nemen van strafschoppen was TOG de gelukkige. De laatste wed strijd van deze middag moest nog al eens onderbroken worden wegens de neerplensende regen. Bij de rust stond Esto al met 20 voor. In de tweede 'helft was het al Esto wat de klok sloeg. 70 werd het. Na afloop werd in het parochiehuis der prijsuit reiking gehouden. De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer W. H. van Liempt sprak een woord' van dank en waardering voor houding en resultaat van de bezoekers. Vervol gens reikte hij aan de aanvoerders der elftallen de behaalde prijzen uit. Drie medailles voor TOG plus een fraaie beker en een grote medaille voor Esto. hazerswoude De dames Ada v. Zwieten, Beb v. Ommering en Tiny Starreveld, slaagden te Den Haag voor nuttige handwerken. Tot helpster aan de Kleuterschool is benoemd mej. Margo van 't Wout, wegens het a.s. huwelijk van mej. B. van den Bosch. Mej. R. Boer, behaalde het brevet van Tex tielhandel. NIEUWVEEN Het was een dezer dagen precies 40 jaar geleden, dat de heer P. Res ting in dienst trad bij dr B. Nout. De eerste jaren bracht de jubilaris meest de medicijnen weg tot ver in de o:mtrek b.v. helemaal naar de Banken, Korteraar Zevenhoven en dat meest in de avond, zodat de heer Kesting altijd laat op de weg was. Tevens was de heer Kesting chauf feur-huisknecht die in nacht en on tij met de dokter het pad op ging om de patiënten te bezoeken. De heer Kesting is in de volksmond beter bekent als Piet van de dokter. Gis teren werd de heer Kesting met zijn familie gehuldigd. Hierbij waren on dermeer aanwezig burgemeester J. A. Bakhuizen, de gemeente-secreta ris, dr B. Nout en familie en dr A. vaksdhool Stömpwijk. M. v. Dongen. Als eerste spreker nam de burgemeester het woord en deelde mede dat het H. M. de Ko ningin had behaagd de bronzen me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, waar na de burgemeester hem de versier selen van deze orde op de borst spelde. Vervolgens sprak dr Nout de jubilaris toe en tal van herinneringen werden opgehaald. Daarna bleef men nog een gezellig poosje bijeen. Wie vond de portefeuille? Een jeugdige vacantiegangster uit Am sterdam die Zaterdagmiddag aan haar vacantie per rijwiel begonnen was met énkele vriendinnen kreeg al vroeg pech. Toen zij in haar eer ste vacantieplaats arriveerde (Reeu- wijk) kwam zij tot de ontdekking dat zij haar damesportefeuille had verloren. Zij is nog terug gereden tot aan Uithoorn om haar eigendom te zoeken maar ponder enig,resul taat. De portefeuille met haar va- cantiegeld er in is waarschijnlijk door een ander gevonden. Daar het meisje thans zeer gedupeerd is kan de eerlijke vinder aangifte doen bij de Rijkspolitie alhier, waar het adres bekend is. Behalve geld zaten er nog enige fototjes en enkele sleuteltjes in maar geen adres van de eigenaresse. WOUBRUGGE ONDERZOEK SCHOOLKINDEREN Blijkens het jaarverslag van de Schoolartsendienst, district Alphen aan den Rijn, zijn gedurende het jaar 1954, 200 leerlingen van de lagere scholen uit deze gemeente onder zocht. Uit het onderzoek blijkt, dat bij 123 leerlingen geen afwijkingen zijn gevonden. Bij 189 leerlingen was de algemene lichamelijke toestand goed en bij 11 leerlingen matig. Het onderzoek op huid- en haaraandoe- ningen wees uit dat 1 leerling aan 'n besmettelijke huidaandoening leed. Twee leerlingen leden aan een niet- besmettelijke huidaandoening. Met betrekking op de ogen waren 27 leer lingen met afwijkende gezichts scherpte en 3 leerlingen leden aan scheelzien. Bij 12 leerlingen werd 'n verminderde gehoorscherpte gecon stateerd en 1 leerling had een chro nische oorettering. Het onderzoek van de neus- en keelholte wees uit, dat 5 leerlingen vergrote amandelen hadden en 4 leerlingen aan adenoïde woekering leden. De verzorging van het gebit is over het algemeen goed te noemen. Uit het onderzoek bleek dat 89 leerlin gen een goed, 50 leerlingen een matig en 52 leerlingen 'n slecht gebit had den. Het onderzoek op de spraak stoornissen wees uit dat 1 leerling stamelde. Bij 16 leerlingen werd po sitief struma waargenomen en bij 1 leerling werd een hartafwijking ge constateerd. Spier- en beenderen stelsel. 8 leerlingen hadden platvoe ten en bij 1 leerlingen werd verkre gen rachitische misvorming waarge nomen. Het onderzoek op de tuber culose wees uit dat 1 leerling aan klieren-tuberculose leed. De algemene voedingstoestand van de kinderen valt op enkele uitzonde ringen na, goed te noemen. De etens- gewoonten in vele gezinnen laat veel te wensen over, zodat goede voor lichting geen overbodige luxe ge noemd mag worden. Geslaagd. De heer C. W. West maas behaalde te Amsterdam het di ploma Vakbekwaamheid voor het meubelmakersbedrijf. H00GMADE Roeiwedstrijden. Traditiege trouw organiseert de N.K.J.B., afd. Hoogmade, haar jaarlijkse roeiwed strijden op de Does. Deze wedstrij den vinden plaats op 12 Augustus 1955 des avonds te 7 uur. Evenals verleden jaar zullen weer velen aan deze wedstrijden deelne men. LISSE Onder ideale weersomstandighe den zijn naar ruwe schatting. 2000 toeschouwers getuige geweest van 'n prima geslaagd zomeravondfeest in Jiet prachtige bos bij kasteel „Keu kenhof". Om half acht marcheerde „Trou moet Blijcken" vanaf 't H.B.G.-plein naar de Keukenhof, waar zij op een speciaal voor dit doel aangelegd po dium de avond opende met enige marsen en opera-selecties, waarna de •heer Pinxter, als voorzitter van de V.V.V. Lisse het welkomstwoord sprak. In het bijzonder heette hij de vertegenwoordigers van het dagelijks bestuur van de gemeente, de heren J.W.A. Lefeber en A. Tibboel, van harte welkom. Dank werd gebracht aan Graaf van Lynden voor het dis ponibel stellen van de tuin bij zijn kasteel. De heer Pinxter hoopte verder, dat de V.V.V., die het verblijf in Lisse zo aangenaam mogelijk probeert te maken, op de finantiële steun van de burgerij mag blijven rekenen. Hierna was het de beurt van de gymnastiekvereniging D.O.K. om de toeschouwers enige ogenblikken te boeien. De dames wisten de oefenin gen, die bestónden uit knots, rhyth- mische, hoepel en evenwichtsoefe ningen, zeer nauwgezet en sierlijk uit te voeren. Het vijftal dames, dat o.l.v. de heer van Zomeren de oefe ningen op de eve ïwichtsbalk uit voerde, kreeg door hun goede pres taties een verdiend applaus. Op kun stige wijze demonstreerden zij hoe b.v. „zit" uitgevoerd dient te wor den. Na het optreden van de'plaatse lijke vereniging D.O.K. kwam het bekende radio-ensemble „Vrij en Blij", onder leiding van Wessel Dek ker en met medewerking van de conferencier-imitator P. v Ekel, het verdere programma verzorgen. Sa men met de dames bracht Henk Do- rel vele succesnummers uit het re pertoire van het ensemble ten ge hore. Een twintigtal jeugdige Lissenaren toonden, toen ze op het podium ge roepen werden om het refrein van het Visserslied te zingen, dat ze dik wijls naar Vrij en Blij geluisterd hebben. Ze werden gehonoreerd met een groepsfoto van Vrij en Blij en een welverdiend applaus van het pu bliek. Tussen de zangnummers in bracht de conferencier-imitator P. v. Ekel vele bekende stemmen uit de radio voor d-ï microfoon. Toen „Trou moet Blijcken" haar laatste taptoe, die het feest afsloot, beëindigd had wees de klok, ondanks de snelle afwerking van het programma, reeds half twaalf. Als het V.V.V.-bestuur er naar blijft streven om telkens weer een origineel programma samen te stel len, d;an aal het zomeravondfeest, dat nu reeds een grote bekendheid geniet, in de toekomst een jaarlijks terugkerend evenement in Lisse wor den. Dat het V.V.V. het programma zo aantrekkelijk mogelijk probeert te maken blijkt wel, als men weet dat het programma enige jaren geleden bij het eerste zomeravondfeest ge heel en al gevuld werd door de plaat selijke gymnastiek- en andere ver enigingen, waardoor het programma te langdradig werd. ST0MPWIJK Personalia. Voor de akte cou peuse slaagden Zaterdag te -Delft Ria v. Schie, Annie Granneman, Greet Havik, leerlingen der modie- H00RDWIJK ZWEMDEMONSTRATIE EN WATERPOLO IN HET GOLFBAD. Het was jammer dat Zaterdag avond de weergoden niet medewerk ten bij de gehouden zwemdemonstra- ties in het Golfbad, hetgeen zeker het bezoek aan dit festijn beïnvloed heeft. Niettegenstaande dat, hebben de aanwezigen kunen genieten van de goede zwemkunst, welke is ver toond door de dames van de Zwem- club Haarlem en het hartelijke ap plaus, dat deze dames telkens ont vingen was dan ook volkomen ver diend. De spannende waterpolo-ont- moeting tussen Haarlem en de Sleu telstad, leverde een verdiende 30 overwinning op voor de Leidenaars. De ruststand was 02, terwijl in het laatst van de 2e helft, met een fraaie goal de stand op 03 werd gebracht. Vooraf hadden nog enkele wedstrijd nummers plaats en wel 100 m. rugslag en 100 m. sohoolslag, welke beide door Haarlem werden gewonnen. De estafette 5 x 50 m. werd echter een goede overwinning voor de Sleutel stad. Alles bijeen was het een zeer demonstratie. VOORHOUT Hardnekkige hooibroei. Het was voor de bewoners yan de Rijnsburger- weg geheel geen verrassing dat Za terdagmiddag de brandweer ver scheen, omdat men reeds lang ver wachtte dat het met de hooiberg van de landbouwer G. Langeveld verkeerd zou gaan. Hooibroei was oorzaak dat de berg uitgehaald moest worden om erger te voorkomen. De brandweer was meer uit voor zorg aanwezig omdat bij het uithalen zo nu en dan de vlammen er uit sloe gen. Om circa drie uur kon de brand weer weer inrukken. Zondagavond echter begon dezelfde berg weer te branden, en moest we derom krachtdadig worden ingegre pen. Buren en kennissen boden hulp, zodat tegen het middernachtelijk uur het sein veilig gegeven kon worden. SASSENHEIM Luchtballon-wedstrijd D.V.V. Za terdag was het voor bestuur en leden een drukke dag. 's Morgens was men druk doende om plm. 800 luchtbal lonnen met gas te vullen. Om 2 uur stroomden de kinderen de speeltuin in om een ballon in ontvangst te nemen en hun adreskaart er aan te bevestigen. Toen dit alles gebeurd was, loste de politie een schot en als een grote gekleurde wolk stegen de honderden ballonnen omhoog. Door een stevige Westen wind werden ze voortgedreven naar onbekende be stemming. Welke ballon zal het verst komen? Wanneer zal men er iets van vernemen? Hierna werden de kin deren bezig gehouden met het aloude poppenkastspel. Aan Jan Klaassen viel de eer te beurt een drietal nieuwe vlaggen te overhandigen aan voorzitter Hoogervorst. Deze vlaggen die door enige dames zijn vervaar digd in de rood-Witte kleuren met de letters D.V.V. erop, zullen in de speeltuin wapperen tijdens het sei zoen. Zij vormen een aardig geschenk voor deze 10-jarige buurtvereniging. Z0ETERMEER DSO 1Laakkwartier 1, 01. De vierde en voorlaatste wedstrijd in de serie van 5 nederlaagwedstrij den werd Zaterdagavond door DSO 1 gespeeld tegen de Haagse derde klas- ser Laakkwartier. Beide elftallen waren door vacantie van opgestelde spelers niet met de sterkste bezet ting in het veld gekomen. De wed strijd had een spannend verloop en beide elftallen waren afwisselend in het offensief en defensief. Gevaar lijke momenten voor de doelen wa ren niet van de lucht, doch beide ke pers die in uitstekende vorm waren konden doorboring van hun doelen voorkomen. De achterspelers van beide partijen moesten nogal eens handelend optreden, wat met succes gebeurde. In het begin was het een verkennen van eikaars krachten. In het overgrote deel van de eerste speelhelft was het Laakkwartier, dat de beste kansen had om te doelpun ten. De rust ging in met blanke stand. Na de thee was het de tegenpartij die het doel van de gastheren onder druk zette. Door krachtig en succes vol verdedigen werd doelpunten voorkomen. Bij een aanval op het DSO-doel waarbij de keper zijn doel voor handelend optreden had verla ten werd de gevaarlijke situatie op dat moment gered door een der ach terspelers die hierbij „hands" maak te. De scheidsrechter verwees naar de witte stip en de verdediger van Laakkwartier plaatste zich achter de bal. Met een hard onhoudbaar schot gaf hij zijn collega het nakijken DSO zette er alles op om gelijk te maken, doch hoewel verscheidene malen er zeer gevaarlijke momen ten voor het Laakkwartier-doel wa ren, wist men niet te scoren. De eindstand kwam dan ook met 10 in het voordeel van Laakkwartier. Zaterdagavond a.s. wordt de laatste wedstrijd gespeeld tegen de Residen tie voetbalclub te 's-Gravenhage. Door de uitslag van de Zaterdag avond gespeelde wedstrijd heeft thans Laakkwartier de beste kansen op de shirts. De eerste wedstrijd werd gewonnen door de Haagse Politie Sportvereniging met 53. In de tweede wedstrijd werd gelijk ge speeld (11) tegen RKAVV te Leid schendam en derde wedstrijd werd gewonnx door Waddinxveen met 3—2. Het weer deed ons aan Kevelaer denken. Het vorig jaar was immers de zomer van een winterse schoonheid. Her innert u zich nog de bakken regen water, die omlaag kwamen? Toch was toen de inschrijving voor de bede vaart naar Kevelaer opmerkelijk goed. Misschien wel, omdat het weer was. dat de gelovigen tot het maken van pelgrimsreizen inspireerde. 15 Augustus vertrekt weer de Leid- se bedevaart naar Kevelaer en voor het eerst in deze zomer wekte De Bilt sombere herinneringen aan het vorig jaar. U weet nu echter waar u met een gedeelte van uw vacantie terecht kunt. En mocht het weer even stra lend v/orden als het geweest is: bij al de gians kan het pelgrimsoord ook nog wel wat zonnestralen gebruiken. Geeft u op voor deze driedaagse tocht bij de fa. C. W. Lindenhoff en Zn., Stille Rijn 16 te Leiden, tel. 20185. Zwemmen De Leidse priesterstudenten wor den morgen te twee uur met zwem pak bij het R.K. Lyceum verwacht. Rozenkranskruistocht De vacantie zal de Rozenkrans- kruistocht niet onderbreken. Ook in de Augustusmaand zal naar ge hoopt wordt op iedere Woensdag avond de zijbeuk van de Petruskerk bevolkt zijn door gelovigen, die in de keten van gebed over de gehele wereld zijn ingeschakeld. Ook de he ren worden verwacht. Gebedsinten ties kunnen gezonden worden aan het adres, Kamerlingh Onneslaan 23, Leiden. Agenda Leiden MAANDAG: Ned. Kath. Sportbond, district Lei den. Algemene ledenvergadering, 8 uur nam. „De Kleine Burcht". DONDERDAG: Werkverband Kath. Amateurtoneel. Ledenvergadering „Kleine Burcht", TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur yoorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 25 uur (tot 1 Augustus). Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Beter B.B. en geen oorlog, dan oorlog en geen B.B. Gevestigde personen van 1 tot en met 6 Augustus. H. Bos, Haarl.straat 315. M. J. van StralenBosch, secretaresse, Waardstraat 30. C. J. Boshart, seiner I KM. Noordeinde 2a. F. Braggaar en fam. kapitein Mariniers, Burggr.laan 135. G. SpruijtDe Bruijn, Leuvenstr. 21. J. van Dijke en fam., electro-monteur. A. van Burenhof 22. C. G. Dijkers en fam„ techn beambte A, A. van Burenhof 25; L. P. v. Eijck. Duinhof 19. G. Fieten, verpleeg ster, Fruinlaan 3. A. W. van Gastel, kok, Haarl.straat 218. C A. E. van Ginkel, on derwijzeres, Burggr.laan 197. F. F. Gos lings. Burggr.laan 7. M. Grootjans, rijks ambtenaar, Hasebroekstr. 12. L. W. H. ter Haar, onderwijzeres, Burggr.laan 197. B. Haase, Akkerhof 33. F. C. Hayes en fam., stuurman koopvaardij. H. Rijndijk 124. W. T. T. van DrielHelmich, Klok- steeg 29. A. R. van der Heijden en fam., verkoopleider. Burggr.laan 181. G. H. de Jong, onderwijzer, Herengrt 58. L. Kapel, Witte Singel 65. G. A. Keiling, soc. werkster, Paviljoenshof 17. I. Klein, touwspinner, Hoefstraat 44a. H. Koppe laar en fam., winkelier in kruideniers waren. Pieterskkoorsteeg 4. G. Wijling Koster, Rijnsb.weg 77a. A. van Leeuwen, med. analyste, J. v. Houtkade 39a. F. W. Linnemann, instr.maker. Rijnsb.weg 189 C. EradusMastenbroek, dokters ^ss. Javastr. 3. W-. J. Moenen, visser, Alexan- derstr. 47. C. J. T. Mossou, 11 verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. M. Wolting—Muil wijk en fam., Gortestraat 65. J. M. de Neef, verpleegster. Rijnsb.weg 10. P. Ouwehand, kruidenier, Kraaierstraat 21. J. J. Penders en fam., leraar MO lich. opv. Burggr.laan 167. N. W. Honsbeek Pieper, Morsstraat 15. L A. Pieters, Steen schuur 12. J. H Planje, ambt. plantzk. dienst. Herenstraat 31. A. C. van der Pluijm en fam.. bedr leider P. en C., Breestr. 78. E. H. SchötteldreiërPrill- witz, Herengrt 74. I. D. de Ridder, truck chauffeur, Dozystraat 32. W. J. van Sta- den en fam., electrisch-lasser, A. v. Bu renhof 27. J. C Stolk en fam., sergeant KLu, J. v. Stolberghof 46. P. J. Tigler de Lange, Groenh.str. 19. R. S. Tulohin, Rijnsb.weg 153. P. G. M. van Velzen, boordwerktuigkundige, Varkenmarkt 4. W. H. Verhulst, apath. ass., Hogewoerd 136. J. BrugmanDe Vos. A. v. Buren hof 15. G. J. Winkler en fam., inspect, dir. bel. Burggr.laan 173. Vertrokken personen van 1 tot en met 6 Augustus. E. Adama van Scheltema, Haarl.straat 33, Zandvoort, Teunisbloem laan 18. G. G. Benjamins, M. Treubln 1, Katwijk, Zeeweg 117. W. van Braak, Ra penburg 59, Opperdoes, Noorderpad 51. J. F. E. Breman en fam., Pieterskerkhof 4, Nieuw Zeeland. P. N. Brouwer en fam., P. J. Blokstraat 26. De Bilt U. Plu vierenlaan 49. P. Crama en fam.. Leven daal 170b, Nieuwkoop, eKrkstr. 4. J. Cu perus, Utr. Jaagpad 35, Voorhout. Jac. v. Beijerenweg 148. H. L. van Delden, Rijns burgeweg 10, Zaandijk, Lindenlaan 16. J. W. van Delft en fam., Morssingel 21, Breda. Baronielaan 208. M. van Driel. Gerecht 10. Diepenveen. Colmschate A 117. K. HeemskerkVan Duijn en fam., Janvossenstg 22, Vlijmen. St. Catharina- straat 32. M. J v. d. Geest, le Binnenv. gracht 30, R'dam, Schiekade 80. T. van Geuns, Vreewijkstr. 19, Den Haag, Oost- duinlaan 58. H. E. C. Groenewegen, Utr. Veer 6, Voorschoten. Wijngaardenln 125. N. de Haas van Dorsser, W. Singel 37, Den Haag. Balsemienln 142. D. van Hees. Nw Rijn 74, Haarlem, Delftln 145. P. J. van Helden, H. Morsweg 126, Den Haag, Sijzenln 56. J. GeukesHermans. Lelie straat 3a, Gouda. Goudkade 3. H. v. d. Hoogenband. Rapenburg 122, Rotterdam, Leede 20. H. Hoolboom, Boerh.laan 28, Oegstgeest, Oudenhoflaan 11. R. Hoo- rens van Heyningen, Steenschuur 18, Den Haag, Gev. Deynootweg 87. C. J. H. Jac ques, de M, van Streefkerkstr. 42, Bloe- mendaal, dr. D. Bakkerlaan 74. E. M. C. Jager, R. en Schiekade 41, A'dam, Am- stel 1751. R. Jezeer. Middelweg 38, Lo- chem, M. Naefflaan 24. J. Zwijnen Keereweer. Doelenstg 17a, Den Haag, Zuidwal 92a. E. G. de Koff. Noordeinde 2a. Den Helder, Buitenhaven 3-5. A. C. Kok, Rapenburg 59, Huizen NH, Naar- derstr. 250. P. D. C. Kriek en fam., Hooi gracht 12. Hazerswoude, Rijndijk 282 C. E. A. D. Lahr, Rijnsb.weg 5, Doorn, Ber- kenweg 32. D. C. M. van Leeuwenv. Laren en fam., Rijnsb.weg 110, Oegst geest, v. Wassenaerln 34. M. A. J. G. de Liagre Böhl, Groenhovenstr. 18, A'dam, Amstelkade 12. Graaf R. H. v. Limburg Stirum, O. Singel 12, Bloemendaal Aer- denhout. Oosterduinweg 260. J. F. van WingenMaartense, de M. v. Streefk.str. 28, Sassenheim, Nijenburg 4. S. A. Manus en fam., Hooigrt 92, Indonesië. S. van Meijgaarden, Decimastraat 26, Den Haag, Kon. Emmakade 59. J. de Miranda, Bos- huizerkadc 33, Ver. Staten van Noord- Amerika. J. v. d. Nat, Kapteynstraat 39, Oegstgeest, Schoutenb.str. 1. W. A. Ne- derhof, De Genestetstr. 78, Boskoop, Reijerskoop 261. M. T. van den Nouland. Rijnsb.weg 10, Zuid Afrika. H. v. d. Poel en fam.. De Genestetstr. 5, Alphen a. d. Rijn, W. de Withstraat 62. J. Romanesko en fam., v. Bemmelenstr. 19, Ned. Antil len. J. A. Römer, Rapenburg 88, Ver. Staten van N.-Amerika. M. Scherpenhuij- sen Rom en fam.. Herengrt, Driebergen- Rijsenburg. Oranjeln 3. D. Schutte, L. Rijndijk 117, Deventer, Oudegoedstr. 47. H. Sloos en fam, Lammenschansweg 40, R'dam. Blijvenburgstr. 142. M. v. Plate- rinkSommeling, Voorstraat 26, Velsen, Watervlietstr. 5. J. F. H. Spieksma, Vin- kenstr. 6. Utrecht, Prof. R. Boslaan 127. M. J. Tack, Middelweg 38. Steenwijk, Meppelerweg 75. L. S. SchutteTan, Rijnsb.weg 10, Deventer, Oudegoedstr. 47. H. D. v. Teuten, Mariënpoelstr. 43, Haar lem, Gasthuisvest 47. W. O. Tichler, Lan- gebrug 6, Wassenaar. Bloemcamplaan 41. W. F. Verheij van Wijk en fam., Rijnsb. weg 118, Zuid Afrika. J. v .d. Vliet. Zoe- terw. Singel 106, Hilversum. Tulpstr. 39. T. E. de Vos en fam., Wasstr. 69, Indone sië; A. M. de Vries, Rijnsb.weg 18, Rot terdam, Adrianaln 188. A. v. d. Werf, Re sedastra.t 4, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hen- drikstr. 69. J. H. M. Witkamp, J. v. Hout kade 29, Utrecht. J. v. Scorelstr. 2. L. Wittink, Joh. de Wittstraat 45, Warmond, Veerpolder 7. M. M. J. V/urzer, L. Rijn dijk 116. Voorburg, ParkWeg 74b-c. I. C. van Zuiden en fam., Zoeterw.weg 100. Oegstgeest, Karei Doormanlaan 27. B«j.rffer]"ke Stand Geboren: Adrianus Andries zn van A. Nolte en A. v. Duijn; Johanna dr van J. P. van den Bosch en J. Riet kerk; Huig zn van J. C. v. d. Plas en C. v- Beelen; Mary Louisa Frederika dr van G. B. Roodenburg en M. J. Bogaert. Overleden: E. J. van Dijk zn 3 jr. In het nieuws Een Leidenaar, prof. C. J. Gorter n.l., is dezer dagen in het nieuws. Hij is in Genève op het congres voor vreedzame toepassing van de atoom energie leider van de Nederlandse delegatie. SPIEKER. AFSCHEIDSRECEPTIE PASTOOR DR. W. SCHMITZ. Woensdagavond van half 8 tot 9 uur bestaat er in de pastorie gelegen heid afscheid te nemen van de pas toor van de Leonardusparochie, pas toor dr. W. Schmitz o.f.m. INSTALLATIE PATER AUXENTIUS v. SCHALEN. Vrijdagavond te half 8 zal de nieuw benoemde pastoor van de Leo nard us-parochie pater Auxentius v. Schalen o.f.m. worden geïnstalleerd. DOOR BROMFIETS AANGEREDEN Zaterdagmiddag om vier uur is een 55-jarige voetgangster, woonach tig te Leiden, bij het oversteken van de Lage Rijndijk door een 15-jarige bromfietser aangereden. Zij is met een schouderfractuur door de E.H.D. naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. UIER is de nieuwe lettercode van het auto- en motor ver- keer in Nederland: AA: auto's van leden van het het Koninklijk Huis; CD: auto's van het Corps Diplo- matique; CDJ: (Corps Diplomatique Judi- ciaire). Leden van het interna tionale gerechtshof in Den Haag; FH: Fabrikanten-Handela- ren) motorrijtuigen uit de handelsvoorraad met een voorlopig kenteken. GN: Geen Nederlander) motorrijtuigen, die niet tot het j Nederlandse park behoren; GV: Grens Verkeer) land- bouwtractoren, die aan beide j zijden van de grens werken; 3 HH: rijwielen met hulpinotor, die naar landen trekken waar zij als motorrijtuigen worden beschouwd. KL, KN t/m KZ: motorrijtuigen van de Koninklijke Land- macht. KM: Koninklijke Marine. LM: Luchtmacht. NA, NF, NJ, NN, NS, NV: J vrachtauto's en autobussen met een breedte van 2.20 me ter of minder. NB, PB enz.: vrachtauto's en bussen met een breedte van meer dan 2 20 meter. ND. NG, NK, NP, NT, NX, PD, 3 PG enz.: personenauto's. De J letter N is afgewerkt. De uit- reiking (85000 stuks) is tot 3 PG gevorderd; NE, NH, NL, NR, NU, NZ, PE, PH enz.: motorrijwielen met j of zonder zijspan en motor- 3 bakfietsen. ZZ: Zeer Zwaar) abnormaal zware motorrijtuigen waar- van het gebruik afhankelijk is van een ontheffing. SPORT NIEUW BONDSBESTUUR K.N V.B. Van de elt leden, waaruit het nieuwe bondsbestuur van de KNVB zal bestaan, zijn er thans zeven defi nitief gekozen. Het zijn de heren: ir. H. F. Hopster (Den Bosch), bonds voorzitter; A. H. Martens (Den Haag); H. P. Hoolboom (De Klomp); E. M. Joosten (Geleen) en G. Kruyver (Zaandam) uit de sectie betaald voet bal. A. L. M. Schroeder (Breda) namens de afdelingen van de KNVB en F. Remmers (Zwolle) namens het Zater dagvoetbal. Er rest thans nog de verkiezing van een viertal bestuursleden uit de sec tie amateurvoetbal. Marktberichten ROTTERDAM, 8 Aug. Vee. Aanvoer 1894 stuks: 1224 vette koeien; 670 var loens. Vette koeien 260—274 244—260 200—214. Varkens 180178175. Vette koeien iets min der aanvoer, handel stug, prijzen als vorige week Dinsdag, enkele prima's boven notering. Varkens aanvoer korter, handel vlug, prijzen hoger.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3