In principe besloten tnt sanering van kratten np de Stationsweg met melk meer mans Fantast bouwde luchtkastelen en verrukte Nederlandse zakenwereld ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 DE LELDSE -tr> TWEEDE BLAD PAGINA 3 NEEM PER MAN DRIEKWART KAN (Advertentie). Raad van Lisse besprak gemeente verfraaiing Extra contingent van een en tachtig woningen? Vrijdagavond om 9 uur kwam de Raad van Lisse onder voorzitterschap van burgemeester Th. M. J. de Graaf in openbare vergadering bijeen. De agenda bevatte vele hamer-punten. Bij behandeling van het agenda punt credietverlening voor de opper vlakte behandeling Van Lyndenweg, stelde de heer de Vries, naar aanlei ding van een zinsnede uit het prae- advies, waarin staat dat de plannen voor de bouw van het zwembad he laas niet direct realiseerbaar zullen zijn, de vraag, of er dan binnen af zienbare tijd een verwezenlijking der bouwplannen te verwachten zal zijn. De burgemeester hoopte dat de besprekingen met de Graaf van Lyn- den over beschikbaar stellen van bouwgrond voor het zwembad spoe dig hervat zullen worden. Door het stellen van onaanneembare voor waarden van de zijde van Graaf van Lynden zijn de besprekingen des tijds 'afgebroken. Wel grond voor padvinders Voorts merkte de heer de Vries op dat, de jeugd van Lisse, in het bij zonder de padvinderij, van Graaf van Lynden grond beschikbaar had ge kregen voor speelterrein, hetgeen voor hét gemeentebestuur misschien de juiste tijd was om de besprekin gen voort te zetten. „Het was mij bekend", aldus de burgmeester „dat het idee geopperd was om voor de jeugd van Lisse een speelterrein beschikbaar te stellen en hiervoor Graaf van Lynden par ticulier te benaderen. Het doet me echter pijn uit de plaatselijke pers te vernemen dat hiervoor reeds twee weken geleden accoord bereikt werd, zonder dat dit mij bekend is". Een crediet van 3360.voor ver betering van het wegdek Van Lyn denweg werd toegewezen. Sanering Stationsweg. Mede in verband met het oprui men der krotwoningen aan de Sta tionsweg en verlichting voor 't ver keer naar „De Keukenhof" stelde de Raad zich in principe achter 't voor stel tot sanering der Stationsweg. Dit plan houdt o.m. in dat er aan de Stationsweg 81 woningen afge broken zullen worden en parallel aan de Heerenweg een straat komt die aansluit op de Veldhorststraat. De Stationsweg zal dan aangepast worden aan de Von Bönninghausen- laan en de Veldhorststraat. Aan de ene zijde zullen 25 nieuwe huizen ge bouwd worden terwijl aan de andere zijde parkeerplaatsen aangelegd zui len worden. Indien de plannen, die nu verder in studie zijn genomen verwezenlijkt worden, zal aan de ge meente een extra contingent wonin gen van 81 worden toegewezen. Bo vendien zal dan 50 der kosten door het Rijk gedragen worden. Op een vraag van de heer J. de Koning of dit principe besluit op een - lang termijn van b.v. 10 jaar gebaseerd was, antwoordde de burgemeester dat dit plan directe oplossing vraagt, omdat vele bewoners aan de Sta tionsweg in de krotwoningen een on menswaardig bestaan leiden, door de bouw en de inrichting der woningen. Herbestrating der Randweg Bij het voorstel om de verlening van een crediet van 63.750.te verhogen met 7500.indien de groenstrook aan weerszijden van de Randweg tevens wordt verbeterd. De burgemeester was van oordeel dat hiermede gewacht kon worden temeer daar het Rijk nu gedwongen wordt van haar plannen om een westelijke omleidingsweg te projec teren af te zien. Als het Rijk de plan nen definitief moet laten varen zal het genoodzaakt zijn, indien één rich ting verkeer door het dorp wordt verlangd, bij te dragen in de kosten tot verbetering van de structuur der ondergrond van de Oostelijke om leidingsweg. Daarom achtte de bur gemeester het gewenst om met ont- vening te wachten tot een beslissing in deze is genomen. Wethouder J. W. A. Lefeber was er van overtuigd dat een herbestrating voldoende zou zijn. Vervaardiging maquette. Door de Raad werd het voorstel aangenomen om een maquette te la ten vervaardigen van het zgn. plan- Blokhuis, het gedeelte der gemeente, hetwelk bestemd is voor nieuwe „Stadskern". Het omvat ongeveer 't gedeelte gelegen tussen Kanaal- straat-Julianastraat-Heereweg. De af meting de maquette is 100 bij 100 cm. schaal 1:500. Naar aanleiding van 'n artikel in een der plaatselijke bla den behandelende de moddersloten aan de Princessestraat en Juliana- straat, heeft B. en W. een rapport ontvangen van Openbare Werken. Dit rapport zal door B. en W. in be handeling worden genomen. Bij de rondvraag merkte de heer de Koning op dat de bezinkings- basins aan de Ringvaart nog steeds een stank afwerpen. De enige oplos sing was volgens de burgemeester een volledige zuiveringsinstallatie, welke bij meerdere vestiging van in dustrieën en verdere uitbreiding vaq de gemeente in de toekomst zeer ze ker gebouwd zal worden. EEN GEWONDE BIJ VERKEERSONGEVAL Voor de derde maal in een week tijd heeft er in het buurtschap De Engel een verkeersongeval plaats gehad, waarbij een man gewond werd. De 68-jarige heer G. M. uit de En gel kwam omstreeks 6 uur op zijn fiets uit de richting Sassenheim en wilde met een zeis op zijn schouders ter hoogte van de Engelenbrug de Heereweg oversteken. Door onoplet tendheid bemerkte hij niet dat er vanuit de richting Leiden een N.Z.H., dienstbus naderde. De chauffeur, die op het laatste moment de man bemerkte, trachtte door plotseling naar links uit te wijken een aanrij ding te voorkomen. Hij kon, ondanks zijn snelle reactie, niet verhinderen dat de heer M., door het middenge deelte van de bus gegrepen werd en tegen de grond geslingerd. Dr. Duymar van Twist, die als eerste arriveerde constateerde lichte hersenschudding en schaafwonden aan het hoofd. Toen de twee andere geneesheren, dr Haase en dr Hueber, aankwamen, kon de heer M. reeds naar huis worden vervoerd. Men wordt er nog eens met nadruk op gewezen om bij ongevallen alleen de politiepost in Lisse te waarschu wen en mede te delen of er gewon den zijn, dan wordt er door de poli tie voor doktershulp -gezorgd. Het telefoonnummer van de Rijkspolitie te Lisse is 3680. Beëdiging. Onze plaatsgenoot, de heer Reng Segers, is door de Ar rondissementsrechtbank te Haarlem beëdigd als makelaar in bloembollen in de ruimste zin. Geslaagd. De heren J. v. d. Voet en K. Go edemans slaagden te Am sterdam voor het 'diploma Leermees ter-gezel Boekdrukken in het Gra fisch bedrijf. Te Haarlem slaagden de heren A. Helmus en J. Rothweiier voor het examen Duitse Handelscorresponden tie. De heer B. V. d. Zaal kwam te Amsterdam met goed gevolg door het examen voor vakbekwaamheid schil dersgezel. Solexclub „De Bollenstreek". De Solexclub „De Bollenstreek" heeft het zomerprogramma opge maakt. Het bevat de volgende ritten: Zaterdag 6 Aug.: Clubrit naar Noordwijk, start H.B.G.-plein te 2.30 uur.; Zatetrdag 13 Aug.: Oriëntatie- rit, start H.B.G.-plein, 2 uur; Za- dag 10 Sept.: Clubrit naar Maduro- dam, start 2.30 uur vanaf H.B.G.- plein; Zaterdag 17 Sept.: Oriëntatie- rit, start L.m 2 uur, vanaf het H.B.G.- plein. Geb.: Catharina Cornelia Maria, d. van F. J. van Kesteren en C. M. Langeveld; Franciscus Eugène, z. van H. M. de Lange en E. Marcus; Jo hannes Petrus, z. van L. G. Zethof en W. F. M. G. van Haaster; Maria Anna Geertruida, d. van P. J. Grim bergen en G. A. B. Bouckaert. Ondertr.: S. L. Roes en I. J. Scha lij; N. Aardenburg en C. Th. Borst. Getr.: P. J. Arthern en M. v. Rij- sel. HAARLEMMERMEER Geb.: -Leendert, z. van G. T. Kiep A. I. Bras; Petronella Martina Ma ria, d. van J. C. Koek en G. Klerks; Christoffel Johannes Maria, z. van J. P. Suidgeest en P. M. Mesman; Rein, z. van J. Lieuwerink en G. v. d Linden; Dirk, z. van P. Gortzak en J. Schalk; Mareike, d. van H. W. Klootwijk en B. Langhout; Margot, d. van B. J. Dreijer en E. Maarsen; Jacob, z. van C. Lanser en C. Vroeg- op; Jacobus Cornelis, z. van J. A. T. v. d. Broek en J. T. Huiberts; Dinge- man, z. van D. Schutte en H. G. De- genaars, Martinus Johannes, z. van H. M. Smorenburg en J. M. Zwirs; Sebastiaan, z. van S. van Os en C. Jagtman; Peter, z. van A. E. C. Stüt- terheim en I. van der Meer; Ellen Marianne, d. van J. Buijs en L. E. P. Boskemper. Ondertr.: Petrus Klaassen, 28 jr. en Geertruida Elisabeth Nijssen, 29 jr.; Johannes Jacobus Broxterman, 30 jr. en Margaretha Mathilda Maria van der Hoofd, 25 jr.; Marinus Cor nelis Hugo van Dijk. 31 jr. en Geer truida Jasperina Brouwer. 29 jr.; Willem Cornelis van Dijke, 24 jr. en Marrigje Neeltje Pellicaan, 19 jr.; Bernardus Weening, 27 jr. en Maria Elisabeth Scheurwater, 26 jr.; Johan nes Anthonius Rikkers, 27 jr. en Hendrika Geertruida Schoorl, 23 jr.; Fritser van Wijgerden, 23 jr. en Eli zabeth Rooker, 21 jr. Getrouwd: Johannes Stolwijk en Cornelia van Gellekom. Overl.: Gerardus Petrus Goossens 75 jaar, ongehuwd. Gijsbértus van Diemen, 75 jr. echtgen. van M. Mos- tert. miutiOM ZILVEREN PROFESSIEFEEST. De Eerw. Zuster Genoveva, her dacht dezer dagen in het Theresia- huis haar zilveren professiefeest en tevens het feit dat zij gedurende al die jaren in Hillegom hoofd van de Modevakschool is geweest. Het heeft haar die dag dan ook niet aan be langstelling ontbroken. Na de ge zongen H. Mis die in de mooi ver sierde kapel van het Theresiahuis werd opgedragen tot intentie van de feestelinge, was er een feestelijke bijeenkomst in de zaal van 't kloos ter die eveneens met een keur van bloemen was opgesierd, geschonken door milde gevers. Tijdens de recep tie, werd haar als geschenk van het R.K. Kerkbestuur een prachtig bu reau aangeboden en van de oud leerlingen ontving de jubilaresse een radiotoestel. Er was een drukke receptie en velen zorgden voor aar- I bloemstukken en zo werd deze dag een feestdag en een onvergetelijke dag voor deze zuster die zoveel heeft bijgedragen tot de opvoeding van i meisjes uit onze parochie. Geboren: Alida Petronella Maria, dr van J. L. Pijnaker en A. C. van l der Zwet. j -Getrouwd: S. K. Elzinga en B. J. j Posthuma; J. J. Mense en B. Th. R. Frederiks; Chr. van Olphen en C. I M. van Rooijen; M. P. J. Jansen en I C. E. J. Seijsener; J. H. Lous en M. I van de Kolk; H. W. Hartman en P. j Winkelaar. I Overleden: M. Mulder, wed. van M. van Duin vr. 84 jr KATWIJK Zondagsdienst voor zover het betreft de patiënten van de huisart sen: Visser, Lodder, Slagmolen, Bohr- lefs en Hagen wordt waargenomen door dr. J. Cleveringa. KATWIJK AAN DEN RIJN Pech. Met een racebootje voe ren een drietal personen door de Rijn maar tengevolge van een ver keerde manoeuvre sloeg het ranke apparaat om en allen raakten te wa ter. Met de hulp van enige dienst- willigen werden ze echter weer op het droge gebracht doch met de on derstboven drijvende boot ging dat minder gemakkelijk. Toen dit uit eindelijk gelukt was keerden de nat te gasten per andere gelegenheid naar hun home terug. Personalia. Mej. A. van Neerbos slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma machineschrijven. Medische dienst. Voor wat be treft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dok ter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE De Oudheidkamer. De eerste lezing in het kader van de Katwijk- se Oudheidkamer werd gehouden door de heer N. van Beelen. Dr G. W. Overdijkink, de voorzitter van de Commissie voor de Oudheidka mer, sprak de vele opgekomenen bij deze eerste lezing toe waarbij spr. een en ander betreffende deze instel ling uiteenzette en de hoop uitsprak dat het bestuur spoedig over een eigen gebouw zal kunnen beschik' ken. Hierna hield de heer N. van Beelen een lezing over het Katwijk van een halve eeuw geleden en nu waarbij aan de hand van enige licht beelden zeer veel wetenswaardigs werd verteld. Op 10 Augustus zal de heer K. van Daalen uit Den Haag spreken met als onderwerp „Schil ders in Katwijk". En op 17 Augustus zal dr. Tj. W. R. den Haan het on derwerp behandelen „Het Katwijkse Volkslied en het Volles verhaal". LEIDSCHENDAM PASTOOR M. J. J. KAMMERS 55 JAAR PRIESTER. Pastoor Kammers, rustend pastoor van Leidschendam, zal op 15 dezer het heuglijk feit herdenken dat hij 55 jaar geleden tot priester werd ge wijd. Van deze 55 jaar was pastoor Kammers van 14 October 1927 tot 15 Juni 1951 belast met leiding van de parochie H.H. Petrus en Paulus waarna hij zich vestigde in het St. Liduina Gesticht te Schiedam om daar na zy/are priesterarbeid wel verdiende rust te nemen. Pastoor Kammers was na zijn priesterwijding in 1900 eerst assis tent te Castricum en daarna te Zwaag. Toen volgden achtereenvol gend de benoemingen tot kapelaan te Heinkenszand, Rotterdam, Am sterdam en Schiedam.. Op 13 October 1916 werd hij be noemd tot pastoor te De Rijp waar na in ^927 zijn benoeming volgde tot pastoor te Leidschendam. NOORDWIJK Gemeenteraad. De raad zal op Vrijdag 12 Augustus a.s. te 8 uur in openbare zitting bijeenkomen voor de behandeling van de navolgende agen da: Verzoeken art. 13 Lager Onder wijswet. Vaststelling verordening betreffende de organisatie en het be heer van gemeentelijke vrijwillige dige verrassingen, een actetas, vele brandweer. Verzoek stichting mili- 100 Auto's voor Duivelse Rijders" Tribunes voor 50.000 bezoekers van „circus" Een 39-jarige Nederlander, die over meer fantasie dan verantwoordelijk heidsgevoel beschikt, heeft geduren de lange tijd de Nederlandse zaken wereld gouden dromen voorgespie geld met zijn „Devil Drives Circus" en behalve, dat deze zakenlieden thans een illusie armer zijn, zijn en kelen onder hen ook een aantal con tanten minder rijk, weshalve de po litie een warme belangstelling voor de man aan de dag legt. De 39-jarige was een Amerikaans circusdirecteur en voor enkele we ken was hij in Nederland, waar hij enkele voorstellingen zou geven met zijn „duivelse rijders". Gouden order te Wassenaar. Omdat deze duivelse rijders een auto moesten hebben om hun kunst te kunnen vertonen, bestelde hij bij een Wassenaarse firma in gebruikte auto's 100 tweedehands wagentjes, een order, die de betrokken eige naar de adem bijna benam van lou ter opwinding. Voor die tijd had hij al bij Am sterdamse firma's splinternieuwe wa gens gekocht, die een prijsklassè vertegenwoordigen, waarover een originele Amerikaanse kauwgum- fabrikant nog eens een nachtje slaapt. Maar niet slechts auto's bestelde hij met de allures van een million - nair, die alle kluizen van de bank volgestopt heeft met goud en met het restje geen raad weet, doch daar hij ook een plaats moesit hebben, waar zijn „duivelse rijders" konden rijden, bestelde hij een toeschou wers-tribune, die 50.000 zitplaatsen moest tellen. De Eindihovense firma, die deze vererende order op zijn bureau kreeg, zag geen kans om zo'n enorme tribune in de vastgestelde tijd te bouwen, maar na enig onderhan delen kwam men overeen, dat de helft van dit aantal zitplaatsen ook zou voldoen. Detailwerk. Onmiddellijk werd al het andere werk stopgezet en ging de firma aan de tribunes bouwen, waarna de cir cus-directeur zich meer op de details ging toeleggen en aan zijn Haag' se hotelhouder de buffetten wilde verhuren. Tot nu toe had hij nog geen di rect voordeel bij zijn wonderlijk?, handel gehad; de gekochte wagen? kwam hij niet afhalen, de tribune was nog in de maak, maar bij de hotel houder wilde hij een bedrag van 500,hebben en eenzelfde bedrag inde hij bij een Rotterdamse zaken man, die ook al onder de indruk kwam van de grootscheepse wijze, waarop de „directeur" zaken deed. Inmiddels had de Wassenaarse fir ma een weinig argwaan gekregen, want de directeur, die daar 100 auto's besteld had, was met de tram gekomen en ging liftend naar Den Haag terug en dit was weinig in overeenstemming met de grootse staat, die 'hij pretendeerde te voe ren. Naar Zandvoort. Als laatste stunt schreef hij in op de Zandvoortse autorennen, die a.s. Zondag verreden zullen worden en al zijn zaken dekte hij met een visite kaartje uit Amerika, dat voorzien was van een adres en telefoonnum mer. Het telefonnu-mmer bleek van zijn Haagse hotel te zijn, waar een ver gram-de eigenaar mededeelde, dat de .directeur" vertrokken was zonder zijn rekening te betalen, terwijl er dagelijks mensen met onbetaalde re keningen aan de deur kwamen om hem te spreken. Tenslotte heeft de politie de zèak in handen gekregen en een voorlo pig onderzoek heeft aangetoond, dat de man reeds meerdere malen met de justitie in aanraking is geweest. Hij heeft een afwijking overgehou den van een gevangenschap tijdens de oorlog en beschikt over een fa belachtige fantasie, die hij zo sug gestief weet te spuien, dat hij zelden gewantrouwd wordt. taire tehuizen van het humanistisch thuisfront om subsidie ten behoeve van haar militaire tehuizen. Vacan- tiesluiting melkwinkels. Wijzigingen gemeente-begroting. Middenstandsdiploma. Voor het middenstandsdiploma slaagden de volgende cursisten van de R.K. Han delsavondschool te Noordwijk: de dames J. P. Alkemade, G. B. de Lan ge, N. Medemblik, A. Steenvoorden, M. Wassingde Groot, J. Westgeest, C. v. d. Weijden, P. Zoutenbier, en de heren H. Alkemade, C. v. d Berg, G. v. d. Berg, J. Faase, H. Gilianus, J. Knijnenburg, A. v. Schie, W. Steen voorden, G. Warmenhoven en L. v. d. Weijden. Te Leiden slaagde onze plaatsge- note A. M- P. v. Kan voor het Mulo diploma A en het Middenstandsdi ploma. Zomer Bridge-drive. Op 13 Aug. a.s. des avonds te 8 uur wordt een Bridge-drive gehouden in „De Zee leeuw" georganiseerd door het jubi leumcomité van DOS. Er zal gespeeld worden onder goedkeuring van de Ned. Bridgebond in 2 klassen. De wedstrijdleiding berust bij de heer F. Schreurs. Inschrijvingen alleen bij het Informatiebureau der VV.V. Gevonden. Kinder jasje, bad muts, diverse schoenen, sjaals, ket tinkjes, etui met foto's, bolero, handle voor Solex, zonnebrillen, blouse, bad handdoek met zwembroek,, paar da messchoenen, dolkmes, brillen, bal, diverse sleutels, halssnoer, muntbil jetten, bril in etui, vulpotlood, her dershond, badtas met inhoud, dolk mes in schede, muts, slipover, tas met inhoud, kinderfietsje, rijwieltas met inhoud, vlaggestok. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. v. Nes. De apotheken te Noordwijk-binnen en Zee zijn geopend van 11.306 u. De Duinrandapotheek voor spoedge vallen doorlopend. Geboren: Arie z. van C. v. d. Niet en W. A. Rovers; Jacoba M. d. van A. P. Groeneveld en N. van Rooijen; Margaretha C. J. M. d- van J. Groenewoud en J. C. Spierenburg; Apolonia Th. C. d. van M. C. Janson en P. A. v. d. Drift; Adrianus J. Ph. z van C. Ph. v. Elk en A. C. Fran ken; Johannes A. H. z. van J. A. H. Groenewoud en A. E. v. Wouw; Hen- I drikus P. M. z. van A. A. M. Koomen en M. A. A Zeestraten; Petrus J. L. z van J. A. Salman en H. M. v. d. Berg; Maria Theresia d. van P. C. W. Molenkamp en B. Voordouw; Andreas H. z. van C. J Zuidhoek en M. E. v. d. Meer; Alfred J. M. z. van J. P. Roozen en H. M. A. Persoon. Getrouwd: K. Hoek en J. de Otter. Overleden: A. Pennings 80 j.; Th. v. d. Werf 84 j. N00RDWIJKERH0UT Opening zomerfeest „St. Jeanne d' Are". Vrijdagavond is het zomer feest van de R.K. Harmonie „St. Jean ne d' Are" begonnen in een grote tent welke langs de Viaductweg is geplaatst. Van te voren deed „St. Jeanna d' Are" een muzikale, wande ling door het dorp met de drumband voorop. Om acht uur had de officiële ope ning plaats, in het bijzijn van een aantal genodigden. Wegens afwezig heid van de voorzitter hii'd de heer Jac. Broekhof een openingsrede. Hij wees er op wat het betekent voor de Harmonie, nu men op het punt staat de oogst binnen te halen van dat gene wat met veel moeite en inspan ning is voorbereid. Een speciaal woord van dank richt te spr. tot het gemeentebestuur voor de medewerking. Ook WV werd be dankt voor de bijstand. Ook de eigen leden van de Harmonie werden be dankt die bij de voorbereidingen heb ben geholpen. Aan het einde van de openings speech bracht de heer Broekhof ook nog dank aan de heer De Leeuw en zijn echtgenote die veel werk heb ben bespaard. Na de opening liep de bent al gauw vol met publiek. Het was een arukte van belang bij de diverse attracties. Er zijn er te veel om op te noemen, de een al leuker dan de ander. Er -s ook gelegenheid om te dansen. Voor de muziek zorgt een eigen band van de Harmonie. Wij kunnen ieder aanraden Zater dag en Zondag de tent eens te be zoeken, men zal er geen spijt van hebben. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma A slaagden onze plaatsgenoten Leida Kruse, G.. Koster, Leo Vermin en Leo Willemse. Voor het diploma A en B slaagde Jan van der Geest. Voor het diploma coupeuse ten overstaan van de commissie van de R.K. Vereniging tot bevordering van Industrie- en huishoudonderwijs voor meisjes ,,St. Anna", slaagden onze plaatsgenoten de dames: Sticn Brams, Netty Kokkelkoren, Corrie Duiven voorden, Nel Duivenvoorden, Bets Brarna, Agnes van Eeden. Ook slaag de mej. Dora Huiskamp uit Noord- wijk. Allen werden opgeleid door ae Zusters Dominicanessen. Op de Machinefabriek alhier heeft een diploma-uitreiking plaats gehad voor diverse functies. De op leiding en het examen hadden plaats in het eigen bedrijf onder controle Bemetel. Geslaagd zijn: G. Bon, J. d. Niet, F. Duivenvoorde, R. van Rhijn, uit Noordwijkerhout, F. Steen voorden, C. v. d. Tang, W. Haas broek, uit Noordwijk, J. Kamps, C. Does uit Voorhout, D.Bakkenes Katw., M. Zandbergen en P. Kortekaas Sas senheim. De uitreiking van de diploma's ge schiedde door de heer P. Verschure uit Amsterdam, adj. directeur van Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek. Hierbij waren tegen woordig de heren Maas en Bitter van het Rijksarbeidsbureau te Lisse, de leraar, de heer Van der Wijden uit Amsterdam en controleur Zuiderduin. Filmvertoning V.V.V. De ver toning van de film „Holland'6 Glo rie" voor de zomergasten in Noord wijkerhout is ook dit jaar weer een groot succes geworden. Ruim 300 personen, onder wie vrij veel Duit sers en slechts enkele, ingezetenen van Noordwijkerhout, vulden de zaal van hotel v. d. Geest, toen de heer van Buijtenen namens de V.V.V. de aanwezigen hartelijk welkom heette en met een kort woord de film in leidde. Na hem sprak de heer P. v. d. Nouland, die vooral wees op de betekenis van de bolbloemen, als eeretelingen na de winter en op de belangrijkheid van het bloembollen vak als deviezenbron en als uitdra gers van Nederland's naam over de gehele wereld. OEGSTGEEST Jubileum Buurtver. „Ons Genoe gen". De feestweek van deze buurtvereniging bij gelegenheid van het tienjarig bestaan, waarover we reeds een en ander schreven, is gis teravond besloten met een mars- concert door de Harm, der NZHVM. onder leiding van de heer P. Baart. Begrijpelijkerwijze was wederom de hele „buurt" uitgelopen naar de feestelijk versierde Sumatrastraat, waar ook de diverse volksdansen werden uitgevoerd. Vermelden we nog dat voor de ge- costumeerde voetbalwedstrijd, waar „Triumph" muzikale medewerking verleende, zeer veel bezoekers trok cn ook de kinderoptocht waarin ver schillende verlangens van de jeugd werden medegedragen, zoals: wij vragen een sportveld; wij willen een zandbak, veel belangstelling trok, zelfs uit het naburige Rijnsburg. Het was een geslaagd feest. WASSENAAR Politieschietwedstrijden. Op het landgoed Raaphorst heeft de Wasse naarse Politie Schiet- en Sportver eniging gisteren de jaarlijkse pistool- wedstrijden gehouden. Commissaris J. J. Maandag opende 's morgens de wedstrijddag en Baron B. A. A. J. Schimmelpenninck van der Oye los te het eerste schot op de genodigden- baan. De leden van de WPSS waren voor deze wedstrijd, al naar gelang van hun gemiddelde prestaties ingedeeld in drie klassen. W. P. de Boeck leverde de beste prestatie van de dag met een serie van 47 punten. Hy won de eerste prijs in de klasse I, de Weisebeker en de van Hobokenbeker. Om de 2e en 3e plaatsen in de klasse I werd geloot tussen Th. v. d. Hoek en C. Lugthart, die beiden 45 punten behaalden. In klasse II won P. Werkman de eerste prijs met 46 punten. Tweede en derde werden resp. P. van Gaaien en J. Zwanenburg, bei den met 43 punten. De wedstrijd voor genodigden werd gewonnen door R. P. J. van den Berg van Saparoea, die een serie van 47 punten schoot. Tweede was P. Zon neveld met 41 punten. Hoofdinspecteur C. B. M. Wolf reikte na afloop de prijzen uit en te gelijkertijd de wisselbekers, die de inzet vormden voor de eerder gehou den wedstrijden op de andere wa pens. De Stuivenwoldbeker voor de bes te prestaties met scherp geweer werd gewonnen door P. A. Hitzert. Hij kon zijn prijs zelf niet in ontvangst ne men omdat hij 's morgens bij het verlaten van Raaphorst op de Rijks straatweg werd aangereden door een passerende auto en met een ge broken arm naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. De Del Court van Krimpenbeker voor het hoogste aantal „rozen" in de wedstrijdseries op alle vier de wa pens werd gewonnen door C. Lugt hart. De V.V.V. Wassenaar-beker voor het hoogste aantal punten op alle vier de wapens werd uitgereikt aan A. de Vreugd. Auto te laat opgemerkt. Door dat de 38-jarige automobilist H. uit Wassenaar op de Papeweg te laat opmerkte, dat een voor hem rijden de auto, bestuurd door de 25-jarige L. uit Den Haag snelheid verminder de, reed hij met grote snelheid tegen deze auto op. H. liep een lichte shock op en is, nadat dokter Baart de la- Faille eerste hulp had verleend, naar zijn woning overgebracht. L. liep een lichte hersenschudding op en kon, na behandeld te zijn, huis waarts keren. Beide auto's werden beschadigd. Gemeentebureaux gesloten. Op f Woensdag 17 en Donderdag 18 Aug. j a.s., de dagen van het Wassenaarse I zomerfeest zullen alle bureaux en diensten van de gemeente des mid dags gesloten worden. Het huisvuil zal op die dagen alleen in de mor- 1 genuren worden opgehaald. Medische dienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor me- dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen A. F. F. Janse, Kerk straat 42, tel. 3005 en K. de Wit, Jon- I kerlaan 83, tel. 2460. Van Zaterdagavond tot de vol- j gende week Zaterdag zal de apo- thekersdiehst 's avonds, 's nachts en 's Zondags worden waargenomen door Apotheek O. A Sinoelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142. Geboren: Johan C. zn van W. P. Cats en J. de Rooij; Josina M. J. dr van N. Noordermeer en P. T. van Haastregt: Wilhelmus J. G. M. zn van T. G. Knijnenburg en E. A. Ouds hoorn; Theodorus P. zn van T. G. van Leeuwen en W. Schoorl. Ondertrouwd: J. P. Snelderwaard en E. M. A. van der Kooij; J. W. M. van der Kleij en W. M. Suurenbroek; A. S. de Bode en G. Goederee; G. L. C. A. Hermans en J. T. M. T. Rei ch ert; N. J. Persijn en F. Siegers; W. Wielenga en Z. Staal. Gehuwd: G. v. d. Splinter en G. E. van der Doorn; F. van Overmeire en E. E. Bach Kolling; W. O. Fichler en H. L- G. de Bruijn; M. A. L. van Willenswaard en M. M. E. Vogels; C. G. Bentvelzen en G. W. Noord- over; F. Kiemel en A. M. van Meel. Overleden: Anna M. T. van den Bouwhuijsen 73 j.; Cornelis Brock- haus 68 j.; Hendrik Brons 51 j.; Ida van Iperen 66 j.; Sophia H. Hooge 75 j.; Sophia F. Blom 39 j.; Hendrik A. Wendt 52 j.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7