Jubel-Vebo toont Leiden vee van een bijzondere klasse De route Leiden - Limetz kan niet zonder avonturen verreden worden JUmUGAT WK A C* SECRETARESSE BIOSCOPEN ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COUR' >VT IA- EERSTE BLAD - PAGINA 2 CZO POET DE BOER") De Jaarlijkse Vebo-tentoonstellingen hebben in de loop der jaren een goede reputatie gekregen. In 1935 startte men met een collectie uitstekende dieren, thans zien elk jaar in September de fokkers, de handel en de sla gers met grote belangstelling uit naar deze vee-show van klasse. Men weet het: in Leiden wordt op het terrein van het fok- en slachtvee „het neusje van de zalm" gepresenteerd. De a.s. Jubel-Vebo zal dit opnieuw bevestigen. Hoewel het nog te vroeg, is om reeds thans de balans op te maken, blijkt uit de animo, die in fokkerskringen en in de vetweiderij voor deze lus trumtentoonstelling nu reeds bestaat dat een keurcollectie van allerlei vee soorten in de eerste dagen van September op de Leidse veemarkt zal wor den getoond. Donderdag 1 September wordt de dag van het fokvee: 2 Sep tember komt het slachtvee naar Leiden. Uiteraard zal 't Nederlandse rund, dat onder de wereldrassen een be langrijke plaats inneemt en als fok vee gaarne wordt ingevoerd onze export aan vlees en vee bedroeg in 1954 ƒ455 millioen! op de fokvee- dag een dominerende plaats inne men. Behalve de in deze omgeving talrijk voorkomende veebeslagen, zullen ook het Fries-Hollandse (zwart-bonten) en het Gronings- Hollandse (zwart-blaarkoppen), bei de behorende tot de specifiek Neder landse laaglanders, acte de présence geven. Alle runderen worden geregis treerd, na controle op T.B.C. en ge groepeerd in klassen van individuele dieren en collecties en voorts naar sexe, leeftijd, productie en al of niet drachtig. Bijzonder groot is thans reeds de inschrijving van geregistreerde Groot Yorkshire-varkens, dieren van een uitmuntend en veel gezocht type, die op een prima afkomst kunnen bogen. Men zal deze fokdieren op de ten toonstelling straks in hokken bijeen aantreffen en geklasseerd als: beren en zeugen, elk in leeftijd onderschei den, en biggen. Dit borstelharige vruchtbare dier, als slagersvarken uitermate geschikt en als vleesvar ken zeer gezocht, is voor ons land van grote betekenis. Vandaar dat de varkensteelt hier dan ook druk be oefend wordt. Keurkorps van schapen. Het ligt voor de hand dat ook het schaap Leiden gaat er terecht trots op, dat het de grootste scha- penmarkt van West-Europa heeft op deze show van viervoeters be hoorlijk vertegenwoordigd zal zijn. Hoewel de straks aan te voeren scha pen uit verschillende delen van ons land afkomstig zullen zijn, ligt hun bakermat op Texel, vanwaar zij ieder jaar in Mei en Juni in grote hoeveel heden op de Leidse markt als lam meren worden aangevoerd om daar na de omliggende weilanden te be volken. 1 September zijn zij door hun keurkorps op de Jubel-Vebo tegen woordig, gedifferentieerd als ram men, ooien en lammeren. De dieren, die deze dag naar Leiden worden „afgevaardigd", behoren in het daar voor bestemde register ingeschreven te zijn en moeten voldoen aan de wol-eisen, gesteld door het Centraal- Bureau voor de Schapenfokkerij in Nederland. Onze geit, waarvan verondersteld wordt, dat zij de- in het bergland van Voor-Azië voorkomende geit tot stamhouder heeft, wordt nog wel eens de 'koe van de niet-veehouder genoemd. En terecht, want worden de hierboven genoemde dieren inge zonden door hen, die in het agrari sche beroep een middel van bestaan vinden, bij de geiten is dit meestal niet het geval. De dieren worden door een eigenaar, die hen alleen als melkgeiten voor zijn gezin exploi teert, ter tentoonstelling gebracht. Dit neemt echter miet weg, dat de liefde waarmede deze categorie vee-" bezitters hun dier verzorgen met vreugde en voldoening kan worden gadegeslagen. Dat deze goede ver- DOCOS IN ZUNDERT Woensdagmorgen begon met een fikse regeftbui, die tot ca. 10.30 uur duurde. Daarna kon het voetbalpro- gamma een aanvang nemen. De Do- cos-aspiranten verloren hun beide wedstrijden n.l. met 20 van Hulst en met 10 van de Hoorn. Ook de junioren moesten het erbij laten zit ten en verloren met 2^-0 van HMS uit Utrecht De tweede wedstrijd tegen WP uit Den Haag ging beter en Docos sleepte een 10 overwinning uit het vuur dank zij een goed doel punt van Jacq. Pijnaclcer uit een voorzet van Kees van Dijk. Ook het zwem- en athletiekpro- gramima werd afgewerkt. De zwem- rummers waren voor Docos een groot succes. In hun series werden 7 Docos- mensen no. 1 en twee eindigden als tweede. De estafette-ploeg van Docos- aspiranten was no. 1 van alle deel nemende ploegen in de leeftijdsgroep 1215 jaar. De zegevierenden waren: H. van Staden, Frans Zandbergen, Piet van Kins en Ton Paardekooper. H. van Staden was de beste zwemmer van zijn leeftijdsgroep in het kamp. Zijn persoonlijke tijd op de 25 meter was 17.7 sec. Ook de junioren-esta fette van de zwemmers bracht Docos een eervolle tweede plaats. Deze be stond uit: Fred Heiwijn, Dick Hoo- genboom, Jacq Pijnacker en D. Bent veld. Ook deze kampweek kreeg Docos bezoek uit Leiden. Het bestuur met de heren Biegstraaten, voorzitter, Verzuu, secr. Van Schaaken, commis saris en C. Vrizekoop, lid van de elf tal-commissie. Dit bezoek werd op hoge prijs ge steld. Ook enkele ouders kwamen een kijkje nemen. zorging de man geen windeieren legt, wordt duidelijk als men weet, dat er prima geiten zijn met een jaarlijkse melkproductie, welke die van som mige minder goede koeien evenaart of zelfs overtreft en dan heeft de melk meestal nog een hoger vetge halte. Het handels- en slachtvee. Zoals gezegd komt Vrijdag 2. Sep tember het handels- en slachtvee naar Leiden. De tentoonstelling, welke voor zo ver bekend de enige in het land is, die in het najaar wordt gehouden, stimuleert de productie van vlees, het product dat niet alleen voor ons volk van uitzonderlijke betekenis is als krachtig voedsel, doch evenzeer als zeer gevraagd export-object, het geen blijkt uit het reeds eerder ge noemd bedrag. Ook op deze dag staan de dieren ordelijk en overzichtelijk in aller lei rubrieken en onderverdelingen (eveneens naar soort, geslacht en leeftijd) gerangschikt opgesteld. In tegenstelling met voorgaande tentoonstellingen, doch daarvoor is het dan ook een Jubel-Vebo, zal tij- rens deze „vierdaagse" een afzonder lijke dag (Zaterdag) voor het paard worden ingeruimd, de avond tevoren reeds ingeluid met een grote agra rische optocht en 3 September ge volgd door een concours-hippique in de Leidse Hout. Over deze ook voor de Leidse burgerij spectaculaire dag een volgende maal. Leidse jongeren in Noord-Frankrijk Terwijl we dit verslag aanvangen valt een stromende regen uit een zeer grijze lucht. Het ziet er niet naar uit, dat dit slechts een „buitje' is. De Leidenaars in Limetz trekken zich er evenwel niets van aan en zoeken gewapend met een zonnig humeur een schuilplaats in hun gro te tent, tevens eetzaal, of hebben zich onder een van de vele afdakken op het erf van de pastorie gezellig ge ïnstalleerd. De reis naar Limetz heeft een pret tig maar zeer avontuurlijk karakter gehad. Moeilijkheden en vermoeid heid zijn de reizigers niet bespaard, doch de stemming heeft er niet in het minst onder geleden. De reisrou te was ditmaal enigszins anders dan voorgaande jaren daar men als eer ste rustpunt Camblain l'Abbé in Noord-Frankrijk gekozen had. Rust punt is niet geheel juist daar de be doeling was dat de Club de Limetz hier haar eerste voorstelling zou ge ven. Volgwagen zoek. Dat Camblain l'Abbé toch een rustpunt werd was te danken, aan het feit dat de voorstelling door drukke oogstbezigheden niet door ging. Het was de vermoeide reizigers niet geheel onwelkom, temeer daar de volgwagen door oponthoud bij een stoplicht de bus was kwijtgeraakt. Deze vervoerde de noodzakelijke ap paratuur, zonder welke de voorstel ling niet gegeven zou kunnen wor den. Pas laat in de avond arriveer de de wagen in Frisnicourt waar het grote gezelschap zich inmiddels had geïnstalleerd in een jeugdherberg, een voormalig klooster, waar een Franse pastoor zijn tong brak over het Nederlandse „smakelijk eten". De volgende dag vertrok men tij dig naar Limetz, het eigenlijke doel van de reis. Dat vertrekken was een voudig genoeg en een groot aantal kilometers werd zonder moeite ver slonden. Agenda Leiden K.V.P.-boot reis naar Warmond en Braassem. Vertrek 11.30 uur van Spanjaardsbrug. MAANDAG: Ned. Kath. Sportbond, district Lei den. Algemene ledenvergadering, 8 uur nam. „De Kleine Burcht". DONDERDAG: Werkverband Kath. Amateurtoneel. Ledenvergadering „Kleine Burcht", uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 25 uur (tot 1 Augustus). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door: dr. De Jager, Mastenbroek, Pleiter, Van Wingerden, Wijdicks. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 'Het landschap bood alle aanleiding tot diepe bewondering, totdat in het dorpje Géneville op een heuvel, in een smal straatje een onneembare barrière, in de vorm van een troep donkerharige kermisreizigers, met wrakke wagens, de weg versperde. Stadje in opschudding. In een oogwenk stroomde de bus leeg. Hulpvaardige handen volgden tweetalige bevelen. De weg was vrij en de bus kon zijn reis vervolgen en zou dat zonder twijfel ook gedaan hebben, wanneer niet nogmaals een geparkeerde wagen van de kermis- lieden moeilijkheden veroorzaakte, door juist iets te veel ruimte van de weg in beslag te nemen. Daar zij dit wel deed kwam de bus in lichte aan raking met een telefoonpaal, waar door zegge en schrijve één telefoon draad omlaag dwarrelde. De.conster natie die onder de bevolking van het dorp ontstond was min of meer ver makelijk voor de Nederlanders en resulteerde in het noteren van het wagennummer en een gesprek met een bekende kunstschilder de Waile, die de moeilijkheden voor de reizi gers zou oplossen. Limetz weer „bezet". Na een kort oponthoud in Villers en Arthies reed men tegen 8 uur in de avond Limetz binnen. Na de har telijke begroeting van de inwoners in ontvangst te hebben genomen wer den de slaapplaatsen in ijltempo ge ïmproviseerd en na een bezoek aan het onvergetelijke Hotel des Fleurs, in gebruik genomen. De volgende dag heeft men ziéh beter geïnstalleerd. De grote tent is een uitstekende eetzaal, uitgerust met prima keuken waarvaan m^n alles verwachten mag. Veel staat er op het programmb, dat afgewerkt moet worden en al zal veel het karakter dragen van im provisatie, het staat nu al vast dat dit een goede week zal worden, die Pater Monulphus Van den Eynden O.F.M. Behalve de gisteren reeds genoem de paters Franciscanen gaat Leiden ook verlaten de weleerw. pater Mo nulphus van den Eynden. Pater Van den Eynden heeft gedu rende enige jaren de godsdienstlessen gegeven aan het St. Bonaventura- lyceum. Ook leidde hij de godsdienstcursus B voor onderwijzers. RIJNLAND Verkiezingen in Hoogheemraadschap Bij de periodieke verkiezing in het le kiesdistrict (hoofdplaats Bloemen- daal) is tot hoofdingeland herkozen de heer J. L. Prins, en tot hoofdinge land-plaatsvervanger de heer G. P. Vreeburg. Bij de tussentijdse verkiezing in het 2e kiesdistrict (hoofdplaats Haarlem- merliede c.a.) is tot hoofdingeland gekozen de heer D. J. van Schie. Bij de periodieke verkiezing in het 12e kiesdistrict (hoofdplaats Hazers- woude) is tot hoofdingeland herko zen de heer K. van der Torren JCzn, en in hetzelfde kiesdistrict tot hoofd ingeland-plaatsvervanger de heer Jac. van der Eijk Pzn. Bij de tussentijdse verkiezing in het 15e kiesdistrict (hoofdplaats Wasse naar is tot hoofdingeland gekozen de heer mr. G. C. D. Baron van Har- denbroek, en bij tussentijdse verkie zing in het 16e kiesdistrict (hoofd plaats Zoetermeer) tot hoofdingeland plaatsvervanger de heer J. C. Groe- newegen. Binnen acht dagen na de datum dezer verkiezingen (4 Augustus) kunnen alle personen, die bevoegd waren aan de stemming deel te ne men, bezwaarschriften indienen bij de Verenigde vergadering van Rijn land terzake van onregelmatigheid, welke bij de verkiezing mocht hebben plaats gehad. Naar RUBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Cehoorteaankondigingen KNIKKEBEEN. De artisten van het kinde'rcircus Knikkebeen worden Maandag- Dinsdagmiddag te drie uur bij de tent verwacht voor repetitie. 25 Jaar. A.s. Maandag viert de heer J. J. Rozier zijn 25-jarig jubileum als kantoorbesteller le klas bij de P.T.T. Als u soms wilt feliciteren: de heer Rozier woont in de Leliestraat num mer 72. Vacantie in cijfers. De stralende gezichten van de kin deren, die meedoen aan de R.K. Va- cantiebezigheden zijn niet in stati stieken vast te leggen. Maar aan de hand van cijfers kan men wel vast stellen, dat dit werk voor de kinde ren én voor de moeders bijzonder prettig is. We kregen van de organi satoren van deze kindervreugd het volgende lijstje. Kort verslag van de R.K. Vacan- tiebezigheden van 1 t/5 Aug., eerste week. Vooreerst hebben zich meer kin deren opgegeven dan in 't jaar 1954. Naar de duinen in Katwijk zijn vervoerd 1839 pers. en naar het bos rijke Groenendaal 738 pers. Gehen geld hebben 40 jongens; geprofiteerd van de Poppenkast 533 kinderen; sport- en veldspelen hebben be oefend 1005 pers. Gelachen bij het Kinderholdertoneel 473 kinderen. Gefietst en deelgenomen aan een speurtocht 221 pers. Naar de film geweest 463 kinderen. Gezwommen bij dit mooie weer 791 pers. Indrukwekkende getallen werden hier vermeld, die echter ook een in drukwekkende som gelds vragen. Voegt u aan deze cijfers ook een rond geldsommetje toe. De parochiëleleiding neemt het dankbaar in ontvangst en ook de penningmeesteres: mej. G. Snelder- waard, Maresingel 29a, giro 619360 zal het weten te waarderen. Geslaagd. Stadgenoot, de heer M. A. Ph. Paddenburg slaagde in Den Haag voor de hoofdacte A. en B. In Den Haag slaagde ook de Leidenaar de heer A. W. M. Vroeg- op te Leiden voor, het examen teke nen N.O. acte M.B. Van de politie. Door de Leidse politie is aange houden een 22-jarige Leidse varens gezel, die van het stelen van fietsen verdacht wordt. Op de Javastraat, hoek Lombok straat, gaf gistermiddag om tien over vier een 34-jarige bromfietser géén voorrang aan een vrachtauto met het gevolg, dat de bromfietser en zijn duo-zitster een 21-jarig Leids meisje tegen de grond werden geslingerd. De man kreeg een gebroken pols en een lichte hersenschuddig, het meisje liep eveneens een lichte hersenschud ding op. SPIEKER.' (Ingez. Med.-adv.) Gompl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: Nederl., Engels, Spaans, Frans, Duits. Kon. Eric. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Algemeen. Over de periode van 25 t.m. 30 Juli 1955 daalde het aanbod op nieuw en wel van 225 tot 210, het geen in hoodfzaak een gevolg is van plaatsing van een aantal personen in gelegenheids- en transportwerk. Een vergelijking met de stand van het aanbod van het overeenkomstige tijdstip in 1952, 1953 en 1954 wijst uit, dat de voordelige verschillen t.a.v. 1952 en 1953 beduidend zijn, doch ten aanzien van 1954-1955 van geringer omvang. De voordelige verschillen toedragen n.l. 1510, 760 en 360. De vraag bleef vrijwel gelijk en toedroeg op 30 Juli 1955 420 geregis treerde aanvragen, waarvan onge veer 100 betrekking hadden op jeug digen in de leeftijd van 15 t.m. 18 jaar. Dat de behoefte aan arbeidskrach ten nog altijd in vrijwel alle bedrijfs sectoren groot is, toewijst de aanhou dende daling van het aanbod en dit juist in de vacantietijd, en het vrij wel stationnair blijven van de vraag. De conjunctuur ten aanzien van de arbeidsmarkt kan dan ook zonder voorbehoud als uitermate gunstig wellicht "het contact" tussen Leidën I worden gekenschetst, anderzijds uit en Limetz nog steviger zal maken. productieve oogpunt bezien werkt Jeugdigen. Zoals uit de cijfers van de totaal geregistreerde vraag blijkt, blijkt de toelangstelling voor jeugdigen, 15 t.m. 18 jaar, onverminderd aanhouden, immers een vierde deel van de open staande aanvragen heeft op deze ca tegorie betrekking. Gezien echter het geringe aanbod is het doorlopend een probleem de plaatsing van jon gelieden zo doeltreffend mogelijk te doen zijn. Vrouwenbemiddeling. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten onderging een niet On beduidende daling, t.w. van 110 tot 75, als gevolg van het plaatsen van een aantal jeugdige krachten en een uiterst intensieve bemiddeling met een ongedacht gunstig resultaat. Niettegenstaande het niet onbe langrijke aantal plaatsingen onder ging de vraag geen wijziging en be droeg op 30 Juli j.l. 370 geregistreer de aanvragen. In vrijwel alle bedrijfstakken toe staat goede tot ruime plaatsingsmo gelijkheid, terwijl wat huishoudelijk personeel betreft een beduidend te kort aan geschikt aanbod toestaat. IN DE LEIDSE Trianon. „A. C. en de Mum mie". Wanneer men Abott en Castel- lo niet te veel ziet, blijft men een zwak behouden voof deze twee ko mieken, die, in tegenstelling tot vele van hun collega's, niet na de derde film onuitstaanbaar zijn geworden. Toch kan de film, die deze week in Trianon draait, zeker geen hoogte punt in hun lachwekkende carrière genoemd worden, want de humor wordt nogal eens geweld aangedaan. Zoals de titel al verraadt wordt het tweetal in een woestijnavontuur ge wikkeld en de nodige lijken rollen weer uit de camera, voordat beiden ongeschonden het witte doek kunnen verlaten om zich op de volgende film voor te bereiden. Een nadeel van de A. C.-films is, dat ze even tjes korter duren, dan de normale films. Om de bioscoopbezoeker toch het volle pond te geven, wordt hij daarom vergast op enkele voorflim- pjes. Naast een interessante docu mentaire over Venezuela, krijgt men ook nog een lawaaierig showgeval cadeau, waarbij kennelijk de gulden regel in acht genomen is, dat een gegeven paard niet in de bek gezien moet worden. Het programma heeft de K.F.C. gekeurd voor boven 14 jaar. Lido. „Jong van hart, de film welke deze week in het Lido-theater draait met Doris Day en Frank Sina tra, is in zoverre een teleurstelling, dat laatstgenoemde hier in de rol van Barney Sloan de rol vervult van de eeuwige pessimist, wiens liedjes alle dus in mineur klinken. Doris Day is zijn tegenspeelster en Doris Day doet het goed. Zij wil hem van zijn nood- lots-complexen afbrengen en trouwt met hem, ofschoon zij op het punt stond met een ander te huwen. Maar zij bemerkte nog tijdig, dat haar zus ter reeds eerder liefde voor deze jongeman had opgevat en zij trok zich bescheiden terug om met Bar ney Sloan door het leven te gaan en tot beter inzicht te brengen, on danks zijn vergaande noodlotshou ding, ondanks de moeilijkheden, die de man ook in zijn beroep van com ponist en muziek-arrangeur onder vindt. Maar het happy-end ontbreekt natuurlijk ook hier niet en met Pasen i§ de hele musicale familie werd uitstekende doch te weinig ka mermuziek ten g^iore gebracht gelukkig verenigd" in het ouderlijk huis. Luxor. „Sabrina". De uit Neder land afkomstige en in Nederland zo populaire Audrey Hepburn zal onge twijfeld de grote trekpleister vormen van de Amerikaanse speelfilm, die deze week in Luxor draait. Op speel- filmgebied is men niet zo heel veel v^n Amerika gewend en daarom is de weinig originele geschiedenis niet zo erg teleurstellend. Het vruchtbare ■gegeven van de driestuiversromans het arme meisje, de rijke losbol eri de ernstige geliefde op de achter- gtónd is getrouw gecopieerd en alleen is het grafelijke slot vervan- gën door een hoge wolkenkrabber, omdat de film uit Amerika komt- Audrey zingt een paar maal „La vie ieri: rose" en dat doet ze heel aardig, z0 nu en dan kan men spontaan om jdë humor lachen en het geheel vormt een geschikte tijdspassering voor 'n regenachtige vacantiedag. K.ï keuring: alle leeftijden. Casino. De Engelse film „Grote verwachtingen" naar de gelijknami ge roman van Charles Dickens heeft eigenlijk geen aanbeveling meer no- dig._ Wie_ het verhaal kent zal mis schien indertijd met minder grote verwachtingen naar de verfilming van dit schoonste werk van de we reldliteratuur zijn gaan kijken. David Lean heeft echter met zijn verfilming een bijna even harmonische compo sitie verkregen als de schrijver zelf. Natuurlijk zal men tevergeefs on verschillende figuren uit het boek wachten, doch hiertegenover staat een prachtige sfeerschepping, die vooral in het begin van het verhaal door de beschrijving nauwelijks over troffen wordt. In het middagprogramma brengt Casino speciaal voor de jeugd de première van „Sjors van de rebel lenclub". Het verhaalt een aardig avontuur van deze nog steeds boeiende en nimmer grijzende jon geling. Deze zeer geslaagde vacantie- film is van Nederlandse makelij en ingebed in een zeer passend bijpro gramma. Rex. „Uit de brand ben je" is de grappige titel van een film, die natuurlijk iets met branden en zo te maken moet hebben. Dat is inder daad ook het geval, want het gaat óver brandweermannen. Nu is het nogal een eigenaardig stel brand weerlui, waarmede het verhaal ons confronteert, mannen, die voor feest jes en muziek maken minstens zo veel interesse hebben als voor het blussen van branden. Toch komt ook dat eraan te pas tot groot vermaak van de toeschouwers. Een echte va- cantie-film voor alle leeftijden. Burgerlijke Stand Geb.: Hermine Theodora, d. v. J. Steenbergen en M. L. S. Bisschops; Hendrik, z. v. J. Hoogkamer en E. v. d. Werf; Johannes Jacob, z. v. J. J. Roosendaal en G. Batelaan; Wilhel mus Sidokus, z. v. L. P. Hemerik en J. Koster; Agatha Angenieta Magda- lena Jacoba, d. v. G. P. v. Velzen en M. M. Cambier; Amarentia, d. v. N. Segaar en J. Noort; Arnoldus Pieter, z. v. P. A. Riem Vis en E. C. T. Schouw; Lucas, z. v. A. J. Hendrik- sen en S. Mekel. BIOSCOPEN Casino: „Grote verwachtingen", 14 jaar. Lido: Young at heart", alle leef tijden. Luxor: „Sabrina", alle leeftijden. Trianon: „A. en C. en de mummie", 14 jaar. Rex: „Uit de brand ben je*', alle leeftijden. (Donderdag: „De twee straatjongens van Pa rijs", 14 jaar). SPORT HET VOETBALSCHANDAAL IN ITALIë In Italië vraagt men zich af of de voetbalcompetitie van de eerste divi sie dit jaar wel zal worden géhouden en zo ja, hoe zij er uit zal zien. Ieder een is nog vol van het schandaal om de clu'b Udinese. Het zal de bestuur - deren van deze club niet meevallen, hun onschuld aan te tonen. Twee van de spelers van Pro Patria, die zich door Udinese hadden laten omkopen, Ettore Manucci en Spartaco Donati resp. voor het leven en voor drie jaar geschorst hebben bekend, dat zij destijds 150.000 lire (ongeveer 900 gulden) kregen. Omtrent de hardnekkige geruch ten over de verbanning van Catania uit de eerste divisie, zouden Sicili- aanse bestuurderen een scheidsrech ter, zekere Scaranella, een bedrag van twee milloen lire (ongeveer 12.000 gulden) hebben geofferd om een overwinning van Catania tegen Ge nua te vergemakkelijken. In afwachting van een definitieve beslissing heeft het bestuur van de Italiaanse voetbalbond besloten, de aanvang van het nieuwe seizoen op te schorten. Scheepsberichten ALGENIB 5 te Pto Alegre. AMPENAN 6 te Tj Priok. ARENDSDIJK 4 v. New York n. Antwerpen. CALTEX PERNIS 6 te Sidon. EENDRACHT 5 v. R'dam n. Leixoes. HOOGKERK 5 te Zanzibar. JA GERSFONTEIN p. 5 Dakar n. Kaapstad. JAPARA KRL 6 te Makassar. KELLIA 5 te Port Said. LAURENSKERK p. 5 Gi braltar. n. Marseille. LEKKERKERK 6 te Antwerpen. MENTOR 5 te Nieuw Nickerie. NIEUW AMSTERDAM 5 v. R'dam n. New York. SAPAROEA 5 te Tj. Priok. STAD DORDRECHT p. 5 Ouessant n. Napels. WATERMAN 5 van R'dam n. Willemstad. ZEELAND KRL p. 5 Gibraltar n. R'dam. ZIJPENBERG 5 Finisterre n. IJmuiden. ALPHERAT 6 te Montevideo. ARTE- MIS 5 v. Pto Ordaz n. Emden. BLOEM FONTEIN 5 te Southampton. BOSCH FONTEIN 6 te Tanga. DALERDIJK 6 v. Antw. te R'dam verw. DELFLAND 5 v. Buenos Aires n. Rosario. ETREMA 5 te Curasao. HERA 5 v. New York n. Pt au Prince. KENIA 5 v. Genua n. Fao. LOP- PERSUM 5 v. R'dam n. Savona. MAAS DAM 5 v. New York n.. Bermudas. MIJ DRECHT 5 te Pta Cardon. NIEUW AM STERDAM 6 te Le Havre. ORANJE p. 6 Kp Guardefui n. Suez. ORANJESTAD 5 v. Laguiaira n. Trinidad. OUWERKERK te Suez. PRINS WILLEM VAN ORAN- E p. 5 Belle Isle n. Montreal. SHERA- TAN p. 5 Azoren n. Mena al Ahmadi. SLIEDRECHT 5 nm nv. Mena al Ahma di n. Kaapstad. SOMMELSDIJK 5 v. Antw. n, R'dam. STAD ALKMAAR 5 te Wabana. TALISSE 6 te Alexandrië. TO- MORI p. 5 Ouesant n. R'dam. WILLEM STAD 5 v. Dover n. Madeira.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2