RIJNSTREEK B* en W, willen in beroep bij de kroon over beslissing G.S, PROGRAMMA „Vacantie vreugd voor de Leidse R.K. Jeugd. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 DE LE1DSE, COURANT VIERDE BLAD PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel de gewone vergadering van de raad van Alphen aan den Rijn is uitgeschreven op 18 Augustus, komen de leden nu reeds Woensdag 10 Aug. om half acht bijeen, en wel ter be handeling van slechts één agendapunt: Instellen van beroep op de Kroon van de beslissing van G. S., waarbij goed keuring is onthouden aan het raads besluit van 4 Februari j.l. tot vast stelling van de gemeentelijke bouw- crediet-regeling 1954. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben hun goedkeuring aan de gemeen telijke bouweredietregeling onthou den, „omdat het in het algemeen niet op de weg der gemeente ligt de par ticuliere woningbouw te financiëren en dat daarom, wanneer de gemeen te niettemin meent op dit gebied werkzaam te moeten zijn, van geval tot geval moet kunnen worden beoor deeld, dat voor die werkzaamheid aanvaardbare redenen aanwezig zijn". G. S. achten het niet aangetoond, dat de werkzaamheid van de gemeente op dit punt gemotiveerd is. In het ontwerp-beroepschrift betogen B. en W. nu, dat aan de thans bestaande omstandigheden, beheerst als deze worden door een reeds jaren be staand woningtekort van ongekende omvang, wel degelijk een motief kan worden ontleend voor het financiëren van de particuliere woningbouw in dien daardoor, al was het slechts in een enkel opzicht, Ihet vergroten en instandhouden van de woningvoor raad wordt bevorderd. Aan het betrokken raadsbesluit ligt ook de overweging ten grondslag, dat het eigen-huis-bezit wordt be vorderd, waardoor een gunstiger on- derhoudstoestand zal ontstaan, omdat deze woning in de regel door de eige naar zullen worden bewoond. Boven dien brengt dit geen grotere finan ciële risico's voor de gemeente mee dan bijvoorbeeld de woningbouw, die rechtstreeks door de gemeente ter hand wordt genomen. B. en W. in beroep B. en W. achten het onthouden van goedkeuring door G. S. niet in over eenstemming met de beslissing van dit college van 29 Maart 1955, waar bij goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit tot toetreding tot de bouwkas Nederlandse Gemeenten, en zij vragen zich af waarom zodanige financiëring door de bouwkas wel, maar op andere wijze niet zou mogen geschieden. Daarom moet worden aangenomen, dat de bezwaren van G. S. hun grond vinden in een tekort aan mogelijkheid van controle hun nerzijds op de directe toepassing van de regeling. Uitvoerig wordt daarna in het ontwerp-beroep betoogd, dat wel degelijk ter waarborging van de financiële belangen der gemeente van geval tot geval zal worden onder zocht of de aanvragen voor inwilli-- ging vatbaar zijn. G. S. zijn dan al tijd in de gelegenheid hun zienswijze kenbaar te maken door het al dan niet verlenen van goedkeuring. Tot slot wijzen B. en W. nog op de K. B.'s van 4 Januari 1950, waarbij met ongegrondverklaring van beslui ten. van G. S. van Limburg alsnog goedkeuring werd gehecht aan de be sluiten van de gemeenteraad van Heerlen en Maastricht betreffende het verstrekken van voorschotten ten behoeve van de particuliere woning bouw in die gemeenten. In de laat ste alinea wordt dus vernietiging van het besluit van G. S. gevraagd. Vragen aan B. en W. Wegens het ontbreken van de mogelijkheid om b.v. middels een rondvraag aan het einde van de raadsvergaderingen en de, in de laatste vergadering hem niet geboden gelegenheid om ant woord te geven op de schriftelijke door het college van B. en W. be antwoorde schriftelijk gestelde vra gen betreffende de woningbouw, heeft het raadslid L. C. Slootjes zich opnieuw tot B. en W. gewend met een drietal vragen. In zijn schrijven herinnert hij aan hetgeen onlangs 's voorgevallen en vraagt aan B. en W. of zij niet met hem van mening zijn, dat, naar ge zonde democratische opvattingen, 'n zeker wantrouwen in hun beleid ge wettigd is nu het college weigert zijn (Slootjes) blijkbaar lastige vragen van 22 Juli te antwoorden en dat hun suggestie, om verlof te vragen voor het houden van interpellatie, hem zeker door de raad in zijn huidige samenstelling zal worden geweigerd. Behoort ten opzichte van de woning nood niet juist de grootst mogelijke openbaarheid in acht te worden ge nomen? zo vraagt de heer Slootjes. Voorts stelt hij de vraag of B. en W. hem kunnen mededelen of het aan Bouw- en Woningtoezicht te wij ten of mede te wijten is dat het nieu we gebouw van de Chr. Technische School achter het Bospark gebreken begint te vertonen? Indien Bouw- en Woningtoezicht daar gefaald heeft, dat zich dit niet kan herhalen bij de bouw van de Gemeentelijke Nijver heidsschool aan de Prins Bernhard- laan? In zijn derde vraag neemt de heer bijna steevast een eerste prijs beha- Slootjes de nieuwe, nog niet in wer king zijnde rioolwater-zuiveringsin stallatie bij de kop en informeert of' B. en W. ervan overtuigd zijn, dat de bouw van deze installatie door het betreffende ingenieursbureau met de grootste zorgvuldigheid is uitgevoerd, vooral nu gebleken is dat de geruch ten waarheid bevatten dat de pers riolering '*anaf de Molenvliet naar de Spoorhaven ergerlijke, slordige ge breken vertoont? Waarom is dit on derdeel niet door de Dienst van Ge meentewerken uitgevoerd, aangezien dit toch geen specialistenwerk was? Is het wel nodig dat de Gemeente 'n gerepareerde riolering aanvaardt? TREIN MET PECH De trein die vanmorgen uit Utrecht kwam en om onge.veer 8.15 uur uit Alphen moest vertrekken kreeg op het station te Alphen motonpech. Er geen beweging meer in te krij gen. De trein van enige minuten na negen heeft de spoorwagen op sleep touw genomen en de reizigers, die drie kwartier vertraging hadden in de Sleutelstad afgeleverd. HET BEGINT ER OP TE LIJKEN Het begint er langzaamaan op te gelijken, dat men in de Pieter Doel manstraat bezig is een brug over de Rijn te bouwen. Tot voor kort was het overwegend „bekisting" wat er te zien was. Nu is het brugwachtershuisje al rondom gemetseld, het dak zit erop, de stalen ramen zitten er in en zijn de beide brughoofden te bekijken. Vandaag is een volgende etappe bereikt. De firma Kloos te Kinderdijk heeft in één dag tijd de poort gemonteerd, een kolossaal ijzeren constructiewerk, waartussen binnenkort de klap komt te zitten. Als de rest, het fijnere mon tagewerk van motoren, electrische ge leidingen, schilder- en poetswerk als mede het straatvegen allemaal even vlot zullen verlopen, dan kon het wel eens zo zijn, dat niet de brug te laat klaar is, maar het feest-comité, dat de officiële opening van de brug wil .versieren" wat poot aan zal moe ten spelen om er op tijd te zijn. in jacquet en onder hoge hoed Motorsport. De' politie-inspec- teur en corpschef, de heer N. G. Groothuyse en de brigadier van po litie te Alphen aan den Rijn hebben, ondanks dat zij tengevolge van ban- denpech op het tijdschema achter waren geraakt, kans gezien om een 4e prijs (een plaquette) te behalen in de afd. motor met zijspan, bij de Vrijdag gehouden motorsportkam pioenschappen van de Ned. Politie Sport Bond. Vermeldenswaard is, dat deze he ren bij oriëntatie- en puzzle-ritten' lenl Personalia. Het diploma Kraam verzorgster behaalden de dames Cobie Schrama en Tonny Rijnshoe ve, beiden te Roelofarendsveen en Francien v. d. Tol te Noorden en Joke Hoogervorst te Langeraar. Zij werden hiertoe opgeleid door het desbetreffende instituut van het Wit- Gele-Kruis. Zondagsdienst. De Zondags dienst van de Huisartsen wordt waargenomen door dl*. Heijkoop, waarnemer van dr J. v. Eek, ten hui ze van deze: Julianastraat 46, tele foon 2858. Geb.: Johannes Cornelis, z. van A. P. Schrama en A. Visser; Johan nes Pieter, z. van J. P. v. Rijn en P. Kooij; Adrianus, z. van G. Vis en N. Qualm; Hanna, d. van K. de Jong en J. v. Varilc; Jacob, z. van D. A. van Vliet en E. de Vries; Antje Maria, d. v. W. Zeilstra en B. Oskam; Dirk, z. van C. v. d. Hoek en M. N. Groe- nevelt; Anna Francina, d. van J. Blom en J. Streefland. Huwelijksaang.: Arie Oudenes, 31 jr. en Alida Gerda Landaal, 29 jr. Dirk J. van Gorkum, 25 jr. en Janke M. Blom, 22 jr.; Arnoldus Blom, 28 jr. en Pieternella Oudshoorn, 26 jr. Huwelijken: A. v. Breene, 29 jr. en D. B. Zuidam, 26 jr.; P. H. Verdel, 24 jr. en C. G. de Heij, 22 jr.; L. Ver boom, 29 jr. en M. S. Minderman; J. Barendse, 30 jr. en G. Blaauw, 26 jr. Overl.: Hendrikus P. Roest, 15 jr. Pieter Spek, 37 jr. ALKEMADE De Zondagsdienst der huisart sen wordt Zondag waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. BOSKOOP Geb.: Antonius Franeiscus, z. van H. J. Vester en J. M. van der Vlist; Adriana Cornelia Maria, d. van J. A. van Rijn en G. C. Marcelis; Hans, z. van H. Keij en W. van den Heerik Anton Rein Hendrik, z. van J. H. J. Berger en B. J. H. Kerseboom. Huwelijksaang.: D. J. Grooten- dorst, 25 jr. en A. C. Koetsier, 24 jr. P. H. Scholten, 26 jr. en C. A. van Voskuilen, 23 jr. ROELOFARENDSVEEN Vacantiespelen Parochie St. Petrus Banden. Programma voor de 2e "week: Maandag: Jongens: groep 13 en 15 pen brood meenemen, groep 17 ook fietsen. Dinsdag: Meisejs: Groep 2 en 4 Pastorie-tuin. De andere groepen al lemaal brood meenemen. Groep 18 fietsen. Woensdag: Groep 13 en 16 des morgens fietsen, groep 11 - 17 op t D.O.S.R.-terrein, groep 15, 18, 12 en 14 wandelen en spelen, 's Middags film voor alle 18 groepen, aangebo den door de Middenstandsvereni ging. St. Maarten te R'veen. Film: 3 voorstellingen. 1.30 uur voor de la gere jongensscholen van beide pa rochies, oude le, 2e, 3e en 4e klas. 4 uur meisjes idem. 7 uur jongens en meisjes van beide parochies, oude 5e, 6e, 7e en 8e klas. Donderdag: Bewaarschool 9 uur op schoolplein, brood meenemen, even eens groep 4. Meisjes groep 6 en 10 Pastorietuin, alle andere groeoen brood meenemen. Vrijdag: Jongens groep 5 en 7 op het D.O.S.R.-terrein. Alle andere groepen brcod meenemen, groep 17 fietsen. De heer F. Keulemans, onder wijzer aan de St. Ignatiusschool, is geslaagd voor het examen Hoofdacte (B-gedeelte) te 's Gravenhagen. Z0ETERW0UDE N.K.J.B.-STERRIT. De thermometer van de sterrit- koorts stijgt nv in Zoeterwoude, en ver daarbuiten, met sprongen. Zon dag 7 Augustus a.s. zal dit grootse evenement weer plaats vinden. Zij, die zich nog niet hebben laten in schrijven worden verzocht dit uiter lijk Zaterdagavond te doen. Zondagmorgen kan ook nog maar deze gelegenheid is alleen voor hen die absoluut niet eerder in de gele genheid waren zich op te geven. De inschrijvingsadressen zijn K. v. d. Geest, Watertje 19, Zoeterwoude, tel. 01715—229 en J. v. d. Geer, Sch en keiweg 41, Zoeterwoude. De start vindt plaats vanaf 10.30 u. uit het Don Boscohuis aan de Zuid- buurtseweg. Van verschillende zij den is gevraagd waar dit jaar de rustplaats is gelegen. Aangezien deze evenals de route geheim wordt ge houden kan dit niet bekend gemaakt worden. Mochten er evenwel perso nen zijn die een bezoek aan de rust plaats willen brengen dan kunnen zij nadat de laatste deelnemers zijn vertrokken deze plaats te weten ko men in het Don Boscohuis. In de loop van de middag, na 17.00 uur, worden de eerste deelnemers weer in Zoeterwoude terug verwacht. On getwijfeld zal Zoeterwoude een grote belangstelling hebben voor deze bin nenkomst. 's Avonds om 9 uur zal de prijs uitreiking plaats hebben in het Don Boscohuis of in het Parochiehuis a. d. Schenkel weg. Hierbij is ieder van harte welkom. V.G.L.O.-school opgeheven Met ingang van 1 September a.s. wordt de R.K. VG.L.O.-school opgeheven. Het hoofd van deze school de heer G. M. van den Bergh is benoemd tot leraar aan een Muloschool te Amsterdam. De 7e en 8ste klas wordt nu ge voegd bij de St. Aloysius-school, Schenkelweg. Aan deze school is met ingang, van 1 Sept. benoemd de heer J. L. van Dalen uit Loosduinen. Z0ETERMEER Oogst en oogstverwachting Nu met de oogst van de verschillende gewassen een aanvang is gemaakt, werd bij een terzake kundige het licht eens opgestoken over de oogstver- wachtingen. Wat de hooioogst betreft kunnen de boeren tevreden zijn, de opbrengst hiervan is hoog. Hoewel hierin vrij ve^l hooibroei optreedt, is deze gemeente voor ernstige gevolgen tot nu toe gespaard gebleven. De vlas- en erwtenoogst is thans in volle gang. De kwaliteit van het vlas is in doorsnee goed en er is een hoge kilo opbrengst per hectare. Ook de erwten oogst belooft goed te worden, al be staat de mogelijkheid, dat eventueel minder gunstig weer de kwaliteit kan drukken. De granen staan er goed tot zeer goed bij, wel is er veel stro. Een uitzondering in ongunstige zin maakt de wintertarwe, waarvan meerdere percelen door roest zijn aangetast. De oorzaak hiervan is nog niet bekend. Van de aardappel- en bietenoogst valt nog niet veel te zeggen. Tot op heden ontwikkelen deze gewassen zich in gunstige zin. Er wordt een goede aardappeloogst verwacht. Van de bietenoogst kan dit nog niet wor den gezegd, daar de weersomstandig heden in deze nog een onzekere fac tor zijn. Al met al tot op heden dus gunstige berichten, oneindig beter dan het vorige jaar, toen de abnor male regenval het ergste voor de oogst deed vrezen. R.K. Ontwikkelingsclub De R.K. Ontwikkelingsclub hield gisteravond onder leiding van haar voorzitter, de heer J. Duinisveld een bijzondere vergadering in het clublokaal, ter be spreking van het houden van een excursie. Besloten werd, na ampele besprekingen, een reis te maken, half excursie, half uitgaansdag, op Zon dag 14 Augustus a.s. De bedoeling is om 8.30 uur te vertrekken. De reis zal gemaakt worden naar Schiphol, het Muiderslot en de Hoge Veluwe. Voor enkele leden bestaat er nog gelegen heid zich voor de reis op te geven. Voorts werd besloten met de winter- cursus aan te vangen op 15 Septem ber a.s. Gevonden en verloren Gevon den: dubbele actetas inh. reparatie gereedschap voor meubelen; muntbil jet van ƒ1.bijenvolk; kinderzon nebril; fototoestel in etui. Verloren: bankbiljet van 100. bruine portemonnaie; 2-persoons kampeertent in zak; zilveren arm band met blauwe molentjes; rente- en toeslagkaart; bedrag van 2.70; 2 huissleutels; herenriiwiel; bos sleu tels. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspolitie, Julianalaan 3, uitsuitend op werkdagen tussen 8 en 20 uur. Geboren: Hubertus Hermanus zn van D. Kinkel en J. M. Koot; Jacob zn van P. de Ruiter en A. A. van Leeuwen. Ondertrouwd: N. Groenheijde 28 jr en H. D. Westdorp 21 jr; J. B. Morzek 35 jr en A. Handlogten 30 jr. Getrouwd: N. Hcnneken 23 jr en E. J. Noman 22 jr; A. P. van der Butfj? 26 jr en J. A. Molenaar 25 jr. Week van 8 Aug. t.m. 12 Aug. 1955 S.v.p. uitknippen en bewaren GROEP: MAANDAG; OCHTEND MIDDAG Jozef-Parochie 1—2—3—4—5 9.30 u. Alex.-straat. Zwemmen. Zwem pak mee. 1.30 u. Alex.-straat. Film. 6—7—8 8.30 u. Alex.-straat. Naar Groenendaal. Brood en drinken 11—12—13—14—15 9.30 u. Alex.-straat. Zwemmen. Zwem pak en badm. mee. 1.30 u. Alex.-straat. Film. 16—17—18 Hartebrug-Parochie 8.30 u. Alex.-straat. Naar Groenendaal. Brood en drinken mee. 21—22—23—24—25 26—27—28—29—30 8.30 u. Romanuszaal Film; daarna naar de duinen. Dus brood en drin ken mee. 10.15 u. Romanusz. Zwemmen. Zwem pak mee. 2.30 u. Romanuszaal Film. 31—32—33—34—35 8.45 u. Romanuszaal Naar de duinen. Brood en drinken 36—37—38—39—40 10.45 u. Romanusz. Zwemmen. Zwem pak en badm. mee. 2.30 u. Romanuszaal Film. Leonardus-Parochie 41-r42—43—44—45 10 u. Potgieterlaan. Zwemmen. Zwem pak mee. 2.30 u. Potgieterlaan Film. 46—47—48—49—50 51—52—53—54—55 8.30 u. Potgieterlaan Film; daarna naar de duinen. Brood en drinken mee. 8.30 u. Potgieterlaan Film; daarna naar de duinen. Brood en drinken 56—57—58—59—60 8.30 u. Potgieterla*"1 Film; daarna na; de duinen. Brood en drinken Lodewjjk- en Petrus-Parochie 61—62—63—64—65—66 10 uur Kerkplein. Film. 2.15 uur Kerkplein. Speelweide Leidse Hout. 67—68—69 71—72—73—74—75 76—77—78 8.30 uur Kerkplein. Naar Groenendaal. Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein. Naar de duinen. Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein. Naar de duinen. Brood en drinken mee. Men gelieve steeds op tijd aanwezig te zijn! '2 f3- tl t3 t 8.45 u. Romanuszaal Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 9 uur Romanuszaal. Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- Eietsers speurtocht. 8.45 ai. Romanuszaal Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 9 uur Romanuszaal Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- fietsers speurtocht. 8.30 u. Potgieterlaan Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 8 u. Potgieterlaan. Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- fietsers speurtocht. 8.30 u. Potgieterlaan Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 9 u. Potgieterlaan. Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- fietsers speurtocht. 8.30 uur Kerkplein. Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 9 uur Kerkplein. Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- fietsers speurtocht. 8.30 uur Kerkplein. Naar Duinrel. Brood en drinken mee. 9 uur Kerkplein. Fietsen. Brood en drinken mee. Niet- fietsers speurtocht. :ri9 bf 8.30 u. Alex.-straat. Naar verrassing. Brood en drinken mee. 8.45 u. Alex.-straat. Naar circus Knikkebeen. 8.30 u. Alex.-straat. Naar verrassing. Brood en drinken mee. 8.45 u. Alex.-straat. Naar circus Knikkebeen. 8.30 u. Romanuszaal Naar circus Knikkebeen. 8.45 u. Romanuszaal Naar circus Knikkebeen. 8.30 u. Romanuszaal Zwemmen. Zwem pak en badm. mee. 8.45 u. Romanuszaal Naar circus Knikkebeen. 9 u. Potgieterlaan. Speelweide Leidse Hout. 8.30 u. Potgieterlaan Maar circus Knikkebeen. 8 u. Potgieterslaan. Zwemmen. Zwem pak en badm. mee. 8.30 u. Potgieterlaan Naar circus Knikkebeen. 8.30 uur Kerkplein. Zwemmen. Zwem pak mee. 9 uur Kerkplein. Naar circus Knikkebeen. 8.30 uur Kerkplein ,Naar verrassing Brood en drinken mee. 9 uur Kerkplein. Naar circus Knikkebeen. rt aoT DONDERDAG 1.15 u. Alex.-straat Naar Schatgraver ij Noordwij k-Zee. Fietsen mee. 1.15 u. Alex.-straat Naar Schatgraver ij Noordwij k-Zee. Fietsen mee. 2 uur Romanuszaal. Speelweide Leidse Hout. 1.15 u. Romanuszaal Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 1.30 u. Romanuszaal Naar circus Knikkebeen. 1.15 u. Romanuszaal Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 1.30 u. Potgieterlaan Naar circus Knikkebeen. 1.15 u. Potgieterlaan Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 1.30 u. Potgieterlaan Naar circus Knikkebeen. 1.15 u. Potgieterlaan Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 2 uur Kerkplein. Naar circus Knikkebeen. 1.10 uur Kerkplein. Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 1.10 uur Kerkplein. Naar Schatgraverij Noordwijk-Zee. Fietsen mee. 9 uur Alex.-straat. Fietsen. Brood en drinken mee. 9 uur Alex.-straat. Fietsen. Brood en drinken mee. -O s 10 u. Potgieterlaan. Naar de duinen. Brood en drinken mee. 9 u. Potgieterlaan. Sportveld 10 u. Potgieterlaan. Naar de duinen. Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein Naar de duinen. Brood en drinken mee. 10.15 u. Kerkplein. Naar de duinen. Brood en drinken mee. 9 uur Kerkplein. Poppenkast 10.15 u. Kerkplein. Naar de duinen. Brood en drinken mee. 1.30 u. Alex.-straat. Naar circus Knikkebeen. 1.30 u. Alex.-straat. Naar circus Knikkebeen. 10.30 u. Alex.-str. Naar strand. Brood en drinken mee. 9 uur Alex.-straat. Naar Hortus 8.30 u. Alex.-straat. Naar strand. Brood en drinken 8.30 u. Alex.-straat. Naar strand. Brood en drinken mee. 9.30 u. Romanuszaal Zwemmen. Zwem pak mee. 9.30 u. Romanuszaal Zwemmen, Zwem pak en badm. mee. 10.45 u. Rom.-zaal. Naar strand. Brood en drinken mee. 2 u. Potgieterslaan. 10 u. Potgieterlaan. I Poppenkast. Naar strand. Brood en drinken 8.15 u. Potgieterlaan Naar strand. Brood en drinken mee. 10 u. Potgieterlaan. Naar strand. Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein Naar strand. Brood en drinken mee. 8.30 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 2 uur Kerkplein. Naar circus Knikkebeen. 10.15 u. Potgietersl. Naar strand. Brood en drinken mee. 9.30 uur Kerkplein. Zwemmen. Zwem pak en badmuts mee. Let goed op plaats en tijd van samenkomst

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11