ITs r 1 ~Dötf (leh LMiLGAT f A C 'SbJ LtMlSTAD A. VAN DAHI Rijnstreek 98 Va. Bedevaart naar Den Briel van Leiden en omstreken De Middenstands - examens Overgangs- en eind examens M.S.G. Bruidsauto verongelukt een leerling monteur Dansles! FRITS DE GOEDE DONDERDAG 28 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Evenals vorig jaar vertrok giste renmorgen precies op tijd de Bede vaart naar Brielle vanaf het Stad huisplein. Reeds om 8 uur waren 2 bussen vertrokken van Rijp wetering, Oud-Ade en van Katwijk die zich bij de Leidse bussen aansloten. In Voorschoten voegden zich enige Be devaartgangers bij 't gezelschap. Zo ging onder schitterend weer het bus- sental naar Brielle. Kwart voor elf wees de klok bij aankomst bij het Heiligdom. Het welkomstlied van dé pelgrims klonk uit volle borst, ter wijl de bedevaartskaars werd gewijd. Daarna een kort openingswoord van de directeur kap. A. H. Schrama die zich erin verheugde, dat het aantal deelnemers al iets groter was dan verleden jaar. De Plechtige Hoogmis werd opgedragen door pastoor C. A. Ouwendijk van Rijpwetering, geas sisteerd door de moderator van de R.K. Techn* School G. A. Beek als diaken en door kapelaan J. A. van Adrichem. De predikatie werd gehouden door moderator Beek. Spreker memoreer de het geloof, waarmee wij de H.H. Martelaren komen vereren. Het ge loof is een genade, een bijzondere kennis om de dingen van uit God te zien, dat ook een bijzondere verhou ding brengt tot Christus, die steeds om het geloof vraagt. Christus vroeg van de H.H. Martelaren het geloof, en zij zijn getuigen geworden van dat geloof. Mogen wij door hun voorspraak uitblinken en onderscheiden worden van de wereld door ons geloof, dat ons ter overwinning voert. Daarom zijn wij vandaag hierheen gekomen. Na de H. Mis volgde de relieken processie met predicatie en relieken verering. Deze plechtigheid werd ge leid door pater J. N. Hogenelst. De ze legde er in zijn predikatie bijzon der de nadruk op, dat de Martela ren toch gewone mensen waren zoals wij, maar door Gods leiding tot deze uitverkiezing, wat het martelaar schap toch is, waren uitverkoren, omdat zij geloofden en volhardden. Van vele Martelaren toonde jxij dit aan, door hun levensloop te schilde ren, ,waarin hij Gods bijzondere lei ding in een mensenleven duidelijk liet zien. Na een pauze om gelegenheid te geven lichamelijk de mens te ver sterken, werd de Bedevaart besloten met een plechtig Lof, dat door ka- Geslaagd zijn: A. Kaaskoek, Hazers- woude; M. Kaaskoek, Hazerswoude; A. Kamerling, Leiden; H. v. Kam pen, Leiden; L. v. Kampen, Leiden; J. Kentsen, Wassenaar; H. Kitselaar, Leiden; H. Klein, Leidschendam; J. Klein, Roelofarendsveen; L. de Kluy- ver, Rijnsburg; J. v. Koert, Nieuw koop; P. de Koning, Leidschendam; G. Koot, Hazerswoude; J. Kooter, Ha zerswoude; A. v. Kor delaar, Leiden; J. Korsuize, Abbenes; W. v. d. Pouw Kraan, Leimuiden; J. Kranenburg, Nieuwkoop; J. Kroon, Ter Aar; G. Kuypers, Maastricht; E. v. Laarhoven, Leiden; P. Ladan, Leiden; J. F. La- ros, Alphen aan den Rijn; A. Mac Lean, Wassenaar; G. Leendertse, Nieuw Vennep; M. de Leeuw, Alphen aan den Rijn; A. v. Leeuwen, Oud Ade; A. B. v. Leeuwen, Alphen aan den Rijn; C. v. Leeuwen, Voorscho ten; D. v. Leeuwen, Leiden; J. M. van Leeuwen, Warmond; J. S. v. Leeu wen, Alphen aan den Rijn; P. v. d. Lely, Leiden; W. Ligtvoet, Leiden; C. Lok, Nieuwveen; R. v. Loo, Ter Aar; J. v. d. Luit, Voorschoten; P. v. d. Luit, Haarlemmermeer; A. Mank, Ter Aar; A. v. d. Marei; Nieuwkoop; J. v. d. Marei, Katwijk aan Zee; W. P. Matze, Leiden; A. v. d. Meer, Oude Wetering; J. v. d. Meer, Woubrugge; A. Meerboer, Alphen aan den Rijn; H. Menken, Oegstgeest; W. Meurs, Valkenburg; C. v. d. Meij, Valken burg; M. v. d. Meij, Sassenheim; N. v. d. Meij, Katwijk aan Zee; W. v. d. Meij, Katwijk aan Zee; J. Meijer, Lei den; H. v. Mil, Leiden; J. v. Milten burg, Leiden; Th. Möllers, Nieuwe Wetering; M. Montanus, Leiden; J. de Mooy, Oegstgeest; R. Moree, Was senaar; A. Mourits, Noorden; P. Mou- rits, Zevenhoven; P. Mugge, Katwijk aan Zee; G. Mulder, Leiden; J. B Mulder, Leiden; J. v. d. Nagel, Val kenburg; H. Nieuwenburg, Leiden; Th. Obdeijn, Leimuiden; V. Olivo, Leiden; L. Onderwater, Warmond; Th. v. d. Oord, Leiden; A. Oosterlee, Val kenburg; C. Oskam, Mijdrecht; B. den Ouden, Zevenhoven; C. M. Ouds hoorn, Leiden; H. Oudshoorn, Sassen heim; M. Oudshoorn, Nieuwkoop; C. Ouwehand, Katwijk aan Zee. Agenda Leiden ZATERDAG: Excursie van „Oud Leiden" naar Kennemerland. Vertrek om een uur van de Garenmax-kt. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films van de week van 29 Juli tot 5 Aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Puntje en Anton", alle leeftijden. Lido: „Korporaal Wanhoop", alle leeftijden. Luxor: „The great adventure", alle leeftijden. Trianon: „Gitaren der liefde", alle leeftijden. Rex: Afkloppen", 14 jaar. pelaan J. A. v. Adrichem werd gece lebreerd, geassisteerd door pater Ho genelst O.F.M. en G. A. Beek, mode rator. Op het Priesterkoor merkten wij op Pastoor J. A. v. Kleef, die bij alle plechtigheden aanwezig was. Zowel de meerstemmige, als de li turgische gezangen werden op keuri ge wijze vervuld door het dames koortje „Jubilate" onder energieke leiding van mej. M. van Teylingen. En dit ondanks het feit, dat dit koor tje pas terug is gekeerd van de Be devaart naar Beauraing, waaraan zij hun krachten ook al hebben gege ven. Daarom onze bijzondere dank. Na het lof vertrok de Bedevaart om weer kwart voor zeven veilig te arriveren op het Stadshuisplein, om vandaar de pelgrims uit Oud-Ade Rijpwetering en Katwijk weer thuis te brengen. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Johannes, z. v. C. J. Koelewijn en P. T. Verduin; Pa tricia Hélène. d. v. E. T. Kraak en S. Ligthart Schenk; Johanna Catha- rina, d. v. H. Jansen en C. J. Later- veer; Catharina, d. v. G. Piket en J. G. Rasink; Arie, z. v. C. v. d. Niet en W. A. Rovers; Lena, d. v. H. van Duijn en G. v. d. Bent; Daan Daniël, z. v. J. Filippo en M. H. Jansen; Cees Eric, z. v. P. Lens en C. Bruijning, Getrouwd: J. M. Stikkelorum en S. Gordijn; G. Kluivers en C. M. Monta nus; P. D. C. Kriek en A. H. M. van Lint; A. N. Blonk en P. M. Hooij- mans; G. van Eijgen en G. Heijink; J. W. Braun en M. A. J. Gordijn; A. Bakker en A. F. Mook; W. F. Devilee en C. M. T. Hoogeveen; A. E. Taverne en E. Kooien, J. N. C. van Leeuwen en T. Verhoef. Overleden: J. Verhoeven man, 48 jr.; C. de Roode man, 72 jr.; C. Mar kus man, 41 jr.; W. E. Neuteboom man, 77 jr.; E. Dollee, vrouw, 76 jaar. CONTACT MET LIMETZ VOORTGEZET. Op 1 Augustus a.s. vertrekt de Club de Limetz weer naar het plaatsje waaraan ze haar naam ont leent, het schilderachtige Limetz aan de Seine. Het contact tussen de Leide- naars en de inwoners van Limetz blijkt stevig gefundeerd te zijn. Men heeft zelfs een Fransman als erelid in de club. Dit jaar heeft men een zeer druk programma. Nieuwe activiteiten wer den toegevoegd, zodat wat vorig jaar door overladen programma niet mo gelijk was, zoals het optreden voor een groep ontheemden van Abbé Pierre, thans doorgang vindt. De eerste pleisterplaats die men aandoet zal Camiblain l'Abbé zijn. Een romantisch dorpje in de nabij heid van Atrecht. Hier heeft de Ne derlandse pastoor Van Velzen een bloeiend parochie. Hier zal ook het eerste optreden plaats vinden, waar na men de volgende dag doorreist naar Limetz, waar de bevolking on getwijfeld gereed zal staan om de Club te ontvangen. Pastoor Sohmitz zal iedereen weer op de schouders kloppen en de forse pastoor Van Tienen uit Villers en Arthis, zal zijn schallende lach laten horen van puur enthousiasme. Voor de derde maal. Het is gebleken dat deze moderne vorm van Jongerenbeweging ergens De resultaten van de overgangs- en eindexamens van de „Uitgebreid Technische School v/h Kon. Gen. MS.G." zijn als volgt: Bevorderd van schakelklasse naar lste klasse: C. P.' A. M. Beijersber- gen, Hillegom; C. P. Bik; L. M. Broekman, Alphen; H. Cools, Hazers woude (voorw.); H. J. Grotenhuis; J. de Jong, Katwijk; J. Kok, Gouda; J. Noorduin; P. van Remundt (voor waard.); F. Rosdorff; W. Schonen berg, Katwijk; I. Simons, Voorscho ten; P. F. Th. Stoeke; A. v. d. Voorn, Sassenheim; H. E Wiecherink, Kat wijk; W. F. de Wolf. Afgewezen 2. Bevorderd lste kl. electrotechniek naar 2de kl.; F. K. Bontenbal, Oegst geest; J. v. d. Broek; Th. H. H. H. Horz, Oegstgeest; W. Meijkink; P. Nagtegaal; B. W. M- Seijsener, Noord wij kerhout; L. A. v. d. Steen, Wasse naar; J. van Treuren. Afgewezen 4. Bevorderd lste kl. werktuigbouw kunde naar 2de kl.: J. C: Bekkering; J. van Dam; P. W. Dool; P. van Duijn, Noordwijk; J. Gordijn, Sas senheim; B. C. de Groot, Voorscho ten; R- Huisken, Katwijk; W. J. Kar- pes; G. Keuning; F. W. Luitwieler, Leiderdorp; G. A. Meijer, Schevenin- gen; J. C. Nederlanden, Hillegom; P. Oudshoorn, Valkenburg; A. Ouwe hand, Katwijk; J. P. Pieterse, Oegst geest; H. G. Runhaar; D. J. Rijns burger, Leiderdorp; P. Sollewijn Gelpke, Oegstgeest. Afgewezen 9. Resultaten van het eindexamen. Geslaagd zijn: R. den Boon; L. Dui- vesteijn, Voorschoten; Th. J. M. Evers, Hillegom; W. de Jong, Katwijk; K. Koopman, Voorburg; N. v. d. Marei, Wassenaar; W. J. den Ouden, Wou- brugge; P. J. C. van Rijn, Sassen heim; A. Smit; H. Smit; E. J. Wassens, Sassenheim; C. J. Aaldersberg; M. J. Th. Bon; H. C. Breidenbach, Voor schoten; M. Brinks, Noordwijk; H. M. Dibbetz, Oegstgeest; E. J. Paauw, Heemstede; C. P. A. Peeters, Noord- v/ijkerhout; J. L. Persoon, Noordwij- kerhout; R. Pieters, Warmond; W. J. Schoon; P. Schendstok, Amsterdam; J. M. Sepers, Utrecht; M. v. d. Spek, Lisse; B. J. Vermin, Noordwijker- hout; W. R. Weidema, Voorschoten. Afgewezen 8 candidaten. Indien geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. een leemte vult. De Club de Limetz kan dan ook bogen op een steeds groeiend ledental en wat meer zegt is, dat zelfs een heel groot deel van de leden de reis reeds voor de derde maal gaat meemaken. Overigens is deze reis niet het hoofddoel van de groep. Dit is gods dienstige en culturele vorming, waarop men gedurende het jaar zijn programma instelt. Pas een drietal maanden voor de reis begint men aan de voorbereidingien, die reeds in Leiden resulteren in een generale repetitie, die het karakter heeft van een gezellige familie-avond. Feestelijke avond. Deze week vond deze avond plaats en men mag terugzien op een ge slaagd feest. Velen hadden aan de uit nodiging gevolg gegeven, zodat men geenszins over gebrek aan 'belang stelling te klagen had. We zagen on der de aanwezigen mevrouw A. Neu- wahlSanders, wethouder S. Mlen- ken en het gemeenteraadslid de heer Ten Broek. De bezoekers werden verwel komd d-oor de vrolijke klanken vah de eigen band, die ondanks de druk kende warmte sloeg, trok en blies op en aan de instrumenten. Kapelaan J. W. de Jong, de aal moezenier, opende met een geestig toespraakje, waarna Joop Koevoets, de chef d'équipe het eerste nummer aankondigde, bestaande uit fragmen ten uit de opei'a Bastien et Bastienne van Mozart. Pastoor Vollaerts sloot hierop met een sympathiek woordje aan. Hij juichte deze vorm van jon gerenwerk zeer toe en wenst allen een goede reis. Vervolgens werden verschillende fragmenten uit het programma ver toond, o.a. American Square dansen, maskerspel en Surinaamse liederen door Dolf Delpi*ado. Het officiële ge deelte van het programma werd be sloten met het afscheidslied Ce n'est qu'un au revoir. Dit zal ook straks weer in Frank rijk gezongen worden bij het afscheid dat ongetwijfeld veel te vroeg zal ko men. De clubleden zullen echter de tekst van dit lied waar maken, door met oprechte gevoelens'te zingen: ce n'est qu'un au revoir, het is slechts een tot weerzien. Examen Engels M.O.A. Geslaagd voor het examen M.O.A., Engels: Mej. J. Kooreman te Leiden, i KNIKKEBEEN. De „artisten" van Circus Knikke-1 been worden Vrijdagmiddag om 3 j uur in de tent aan de Burggraven- laan verwacht. VICTORIA REG LA BLOEIT. Heden- en morgenavond bloeit in I de Hortus de Victoria Regia. Van) 911 uur kunnen belangstellenden komen kijken. Men zal dan tevens de bloeiende, uit Rusland afkomstige uienbloemen kunnen zien en de vlees-1 etende planten. Laatste Berichten Vanmiddag even over twaalf is in Vlaardingen een autobus van de R.E.T. op de hoek van de Parallel weg-Diepenbrockstraat in botsing ge komen met een bruidsauto. waarin zich een bruidspaar bevond dat juist in Rotterdam in de echt was verbon den. De bruid, mevrouw V. van L. uit Rotterdam, liep een gebroken been op; de bestuui-der, de heer W. H. van der B. uit Den Haag inwendige kneuzingen, en diens zoon de heer R. van der B. uit Leiden, een hersen schudding. Zij zijn allen in het zieken huis te Vlaardingen opgenomen. Me vrouw v. d. B. uit Den Haag had een bloedneus en enkele schrammen; de bruidegom kwam. er zonder verwon dingen af. De bus kwam van rechts en had dus voorrang. MILITAIRE VRACHTAUTO TE WATER Een militaire vrachtauto, waarin zich zeven militairen bevonden, is vanmorgen door onbekende oorzaak van de weg LekkumDokkum in de erlangs lopende vaart gereden. Daar bij is de 19-jarige soldaat M. M. uit Menaldum vermoedelijk door ver drinking om het leven gekomen. Een andere liep een beenbreuk op. Oog getuigen zagen de auto met een kalm gangetje over de weg rijden, de wa gen begon opeens te slingeren en reed te water. SPORT WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Kwart over tien hedenmorgen is het peloton, geleid door onze landge noot Hinsen, de Belg Impanis en de Fransen Louison Bobet en Mahé de vliegende controle te Libourne, op 25 km van de start, gepasseerd. Het peloton, aangevoerd door Ba- rozzi, Cieleska en Impanis is om kwart voor elf de vliegende controle van Coutras, 42 kilometer van de start, gepasseerd. Te Chalais, 74 kilometer van de start, reed het peloton, geleid door van Est en Lucien Lazarides nog al- tyd in gesloten gelederen. WANDELSPORT DE APELDOORNSE VIERDAAGSE Hedenmorgen zijn 584 deelnemers aan de Apeldoornse vierdaagse van start gegaan. Tot aan Hoogsoeren heeft 't hard geregend, daarna is het weer echter opgeklaard. De veertig en vijftig kilometer lo pers gingen door het kroondomein naar het Uddelermeer, terwijl de der- kilometer lopers vanaf Hoogsoeren over Assel naar Uchelen gingen. DE NIJMEEGSE VIERDAAGSE Hedenmorgen heeft generaal B. R. P. Hasselman de deelnemers aan de Vierdaagse te Gixiesbeek ontvangen. Tevens had in de pastorie van Groes- beek een huldiging plaats van pas toor Pijnenburg, die sedert jaren als gastheer optreedt voor de talrijke persvertegenwoordigers. Hierbij was majoor J. N. Breunese, leider van de Vierdaagse afstandmarsen, aanwezig, die pastoor dank bracht voor zijn gulle gastvrijheid en hem tevens een oorkonde van de Nederlandse bond voor lichamelijke opvoeding aanbood. De pastoor verklaarde zich in zijn dankwoord gaarne bereid de traditie voort te zetten. Het weer heeft zich in de loop van de dag goed gehouden. In de morgen uren zijn enkele buien gevallen, wel ke meer verfrissend dan storend heb ben gewerkt. Marktberichten GOUDA 28 Juli. Kaas. Aange voerd 229 partijen. Eerste kwaliteit met rijksmerk 2.152.23, tweede kwal. 2.052.14, extra kwaliteit 2 242.46. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 25 Juli Bloemen. Flox 1520; Leeuwen bekken 79; Gladiolen 2031; As paragus Plumovis 1625; Colvillies 925; Liatrix 1025; Scabiosa 920; Lathyrus 310; Alstroemeria 13 18; Am. Anjers 25 per stuk. Groente. Aardbeien I: 3757; id. II: 1838; kropsla I: 3.00—4.20; an dijvie 6.007.00; aardappelen 8.00 14.00; bospeen 18.00—28.00; breekpeen 8.5017.00; rabarber 15.00; bloemkool 8.0018.00; blauwschokkers 30.00 38.00; tuinbonen 4.005.50; snijbonen I: 68.00—85.00; idem II: 57.00—69.00; idem stek 36.0049.00; dubb. stam- bonen 51.0069.00; augurken C. 39.00 idem D.A. 36.0049.00; idem D. 27.00 —29.00; idem E. 13.00—18.00; idem CD 20.00 per 100. 's HERTOGENBOSCH, 27 Juli. Vee Op de markt van heden werden aangevoerd 5.537 stuks vee, zijnde: 2.460 runderen; 472 vette kalveren; 327 nuchtere kalveren; 71 fokzeugen; 306 slachtvarkens; 44 lopers; 1.289 biggen, 163 schapen, 382 lammeren, 23 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7001010; guiste koeien 485775, zware soorten bo ven notering,kalfvaarzen 575925; klamvaarzen 470520; guiste vaar zen 540650; pinken 410450; gras kalveren 210310; nuchtere fokkal- veren 100165; nuchtere slachtkal- veren 5062.50; zware soorten 70 97,50; drachtige zeugen 210260; lo pers 6070; biggen 2845; weischa pen 7095; zuiglammeren 7392; weilammeren 5873. Alles p. stuk. Aanvoer van slachtvee: 936 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2,90—2,95, le kw. 2,70—2,80; 2ekw. 2,40—2,55, 3e kw. 2,25—2,35; vette stieren 2,402,60; worstkoeien 2,10 2,25. Alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten 2,40 2,60; vette kalveren middenklasse 2,102,35; vette kalveren lichte soor ten 1,902.nuchtere slachtkalve- ren 1,351,55; zware soorten 1,55 1,97£; slachtzeugen 1,251,28; jonge slachtvarkens 1,361,45. Alles p. kg lev. gew. Verdere mededelingen: Ruime aan bod van rundvee. De handel in melk en kalkoeien verliep stroef en niet geheel prijshoudend. Guiste koeien en weide vee slepende handel, prij zen moeilijk te handhaven. Het aan bod van jongvee was groter dan de vraag waardoor stugge handel, pry- zen gedrukt. Minder aanvoer van vette kalveren, handel willig met ho gere prijzen-Nuchtere slachtkalveren vlugge handel met oplopende prijzen. Groter aanbod van schapen, wei- en zuiglammeren, handel stroef met iets lagere prijzen..Fokzeugen kalme han del, prijzen minder. Lopers en big gen handel redelijk met weinig ver andering in prijzen. Ruim aanbod van slachtvee, de extra kwaliteiten werden ongeveer prijshoudend 'ver handeld, de mindere soorten handel flauw met trage afloop. Slachtzeugen handel even vlotter met wat hogere prijzen. LEIDSCHENDAM. 27 Juli. Eeieren Op de weekmarkt waren aange voerd 54300 kipeieren. De prijzen wa ren voor: 4500 eieren no 0 16,65—17,25; 5300 eieren no. 1 15,7515,95; 9200 eieren no 2. 14,4514,90; 10.800 eieren no 3 13,40—14,00; 9800 eieren no 4 11,9012,20; 9600 eieren no 5 ƒ9,7510,25; 5100 eieren no 6 ƒ8,60 —9,15. Tevens werden verkocht: 40 kip pen 1,603,50; 15 duiven 0,500,75; 10 konijnen 1,001,40. T Heden overleed. zacht en kalm. tot onze diepe droefheid, gesterkt door de Gena demiddelen der H. Kerk onze inniggeliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Weduwe van LEONARDUS STEENVOORDEN, in de leeftijd van 84 jaar Fam- STEENVOORDEN Noordwijk. 27 Juli 1955 De H. Uitvaartdienst zal ülaats hebben op Zaterdag 30 Juli a.s. in de parochiekerk van de H. Jeroen te 8.30 uur v.m., waarna de begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Rozenkransbidden Vrij dagavond te 8 uur in Huize „St. Jeroen". N.V. Leidsche Melkin richting „De Landbouw" Rijnsburgersingel 23 'vraagt voor spoedige in diensttreding met diploma Ambachts school machinebank werker. Onze horloge zijn 2 jr. verzekerd tegen verlies en diefstal. 21-steens Anker- horloge, waterproof en schokvrij, grote seconden- wijzer ƒ44.50 en100 garantie. U slaagt altijd beter bij de Uurwerkkli niek Lage Rijndijk 8. Hotel HOLLANDER, Noordwijk aan Zee, Telefoon 2202 vraagt voor direct Kamermeisje Kamerwerkmeisje en Keukenknecht Hoog loon. In- of Extern. Botermarkt 10 Leiden Haarl.straat 99 Leiden Alleen als U er direct -bj bejik-* U profiteren van onze laatste NIEUWVEEN INDUSTRIE VESTIGING Naar wij vernemen is het raadsbe sluit van 8 Juli j.l. tot verkoop van 1600 m2 bouwgrond voor de oprich ting van een confectieatelier in het Schoterveld, door Gedeputeerde Sta ten van Zuid Holland goedgekeurd. Het ligt nu in het voornemen van de ondernemer, spoedig met de oprich ting van het gebouw te beginnen. Volgens verkregen inlichtingen wordt het een modern stenen gebouw dat in de omgeving zal passen en waar een 60 tot 70, merendeels vrou welijke arbeidskrachten werk zullen kunnen vinden, naar men ons verze kerde, tegen zeer aantrekkelijke lonen en arbeidsvoorwaarden. Dhr. C. Oskam en de dames Clara van Heusden en Corrie Stich terLok slaagden voor het midden- i standsdiploma. Ling, zijde Cloquette uni Amer. katoen Kat. ruitjes Taffets uni HAIRCORDS 70 breed ENGELSE KATOEN 90 breed COTONISé'S genoot, 80 br. COTONlSé Wallpapers 1.29 1.50 2.25 WIJ BRENGEN U 80 breed 80 breed 90 breed 80 breed CENT 90 breed SHANTUNG imitatie bedrukt 90 breed SHANTUNG imitatie 0 nq 90 breed. Uni L.Uu COTTON SATIN impr. 90 breed Zwitserse geborduurde POPELINE 1 AC 90 breed 4.üJ RESTANTEN ZOMERGOED TEGEN RECORDPRIJZEN Botermarkt 10 Leiden Haarl.straat 99 Leiden VAN Op verschillende buiten plaatsen gaan de gezel lige danslessen van E- C. weer beginnen. Kath. jongelui van 17 iaar en ouder, indien U toestemmine' hebt van thuis, dan is U van har te welkom. (U hebt keus uit 60 clubs). Ouders. U is altijd wel kom zowel od onze les sen als dansavonden. Dansavonden Leimuiden: Zondag 7.30 uur Leiden: Zondag 8 uur. Dansles aanvang Roelofarendsveen Maandag 8 uur Nieuwveen Dinsdag 8 u. Noordwijk Dinsdag 8 u. N.Hout Woensdag 8 uur Leidschendam Vrijdag 5 Aug. Lisse Taveerne Zaterdag 6 Aug. Hazerswoude-D. Zaterdag 6 Aug. Leimuiden Maandag 8 Aug. Lisse W. Zwaan 8 Aug. Inschrijving Voorhout Zondag 12-1 u- Sassenheim Zondag 1-2 u. Leiden dagelijks van 29 Boerhaavelaan 13. Dt school waar ooft Uw vrienden zijn h Dansschool voor Katholieken BOERHAAVELAAN 13 LEIDEN TELEFOON K 1710 26954 3T Metalen horlogebanden voorkomen het verliezen van uw horloge. Enorme keuze en de laagste prij zen. Kijk eerst bij ons: hét bespaart u guldens. Uur werkkliniek L. Rijndijk 8. Tel. 23114. Leiden's beste speciaalzaak. Vrijdae Visdag. Schol, diepvries vis. schelvis, ka beljauw. zoute oren. ke len en lippen, zoute vis. gepelde garnalen. Holl. nieuwe haring. Alleen Neptunus, Haarlemmerstr. 252, tel. 24329. PLASTIC LUCHTBEDDEN iizei'sterk, bestand tegen zeewater en zon. Gewicht slechts 900 gram. 1 jaar schriftelijke garantie f 28.70. Janvossensteeg 37. tel. 20617 Mevr. Gelderman, van Griethuijsenplein 2 Oegst geest. vraagt tegen 1 Sept. of later in kl. gezin, een meisje voor d. of d. en n. Zelfst. kunnende werken, v. g. g. v.. meerdere hulp aanw. Tel. 25826. Mevr. v. Bemmelen, Boerhaavelaan 34. vraagt tegen 1 Aug. of zo spoedig mogelijk een dienstmeisje, zelfst. kunnende werken. Goed loon. S* Meisje gevraagd voor direct voor» 's morgens. Hofbrouckerlaan 36 Oegst geest. Er biedt zich aan een R.K. jongeman voor vast werk, oud 32 jaar, onge huwd. in bezit van Mid denstands-diploma. Brie ven onder no. 8847 bureau van dit blad. Verloren: een brillan- ten oorknopje. Tegen be loning terug te bezorgen Oude Singel 70. Rechtskundige advie zen-. verzoekschriften, schuldbekentenissen, ver strekt en maakt op Raad gevend Bemiddelingskan toor K. W Wijk, gep. Insp. van Pol., Thorbeckestraat 78 Leiden, telef. 22593. Doet onderzoek naar per sonen. behandelt vertrou welijk delicate aangele genheden „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de ai'tikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. Abonneert U op het Parochieblad iP.uAlum QaJida J per |aar. 14.50 per kwartaal 11.20 per maand. 10,40 Bureau: Papengracht 35,Lelden •Telefoon 20932

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3