RIJNSTREEK Zilveren professieteest Drie kinderen verdronken De bosbranden in Ontario Huisknecht van kardinaal Het Zuideinde zal worden verbreed (met- 4 stemmen tegen) Gemeenteraad Zwammerdam WOENSDAG 27 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJP Op Donderdag 4 Augustus hoopt de eerwaarde zuster Maria Francisco, in de wereld genaamd Alberdina Besse- link, geboren te Hengelo (G1(L), in het Sint Josephpension te Alphen a. d. Rijn haar zilveren professiefeest te vieren. Zuster Francisco is van de orde van de Zusters van Sint Joseph te Amersfoort. Na eerst o.a. te Harder wijk en in Delden (2x) werkzaam te zijn geweest, kwam zij in December 1951 naar Alphen a. d. Rijn waar zij, bij de reorganisatie van het Wit-Gele Kruis werkzuster Otgera als wijkzus ter van het W.G.K. opvolgde. Zij be heert bovendien het R.K. Zuigelin- §en- en Kleuterbureau, dat in het int Josephpension is ondergebracht. Gedurende de korte tyd van haar werkzaamheid in Alphen a. d. Rijn heeft zij het W.G.K.-werk, dat tegen woordig o.a. ook de T.B.C.-bestrij ding omvat uitgebouwd naar de Re geringsvoorschriften en volgens de regels van het Provinciaal Bureau van het W.G.K. Zuster Francisco heeft in haar functie grote bekendheid verworven onder de katholieke en ook niet-ka- tholieke gezinnen, alsmede in medi sche kringen. Slechts weinigen zul len er zijn, die haar niet door weer en wind en langs slechte wegen op haar bromfiets door de gemeente hebben zien stuifen op haar bezoeken in haar wijk. De feestdag wordt begonnen, met een plechtige gezongen H. Mis in de kapel van het Sint Josephpension om 7 uur des morgans en kerkelijk be sloten worden met een plechtig Lof des middags. Van half zes tot zes uur wordt ge- In Gouda was een 10-jarig jongetje gistermorgen gaan vissen. Toen hij voor het eten niet thuiskwam, werd de politie van de vermissing in kennis gesteld. Bij navraag bleek al sipoedig dat een jongen een hengeltje had zien drijven in de Knip. Met dreg gen heeft men daarna het lijkje van de jongen gevonden. Een 9-jarig meisje uit Ens (N.O.P.) is gistermiddag van een baggermolen in de Enservaart gevallen en ver dronken. Zij was met een vriendin netje aan het vissen. De politie bracht het kind spoedig op het droge, maar kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De 11-jarige A. Neervoort uit Naar- den, die in Vlaardingen logeerde, is gistermiddag bij het zwemmen in het open bad van het B.P.M.-sportpark „de vijf sluizen" verdronken. legenheid geboden in het Pension om Zuster Francisco geluk te wensen Zondag 7 Aug. zal zuster Francisco haar jubileum in haar geboorteplaats Hengelo (Gld.) vieren in haar ouder Hjke woning bij haar moeder aan de Verselseweg. Jongens stookten een brandje Een 9-jarig en een 7-jarig jongetje uit Aiphen a. d. Rijn hebben een vuurtje gestookt op liet bouwterrein van de Trlcotagefabriek „Hollandia", nabij de nieuwe fabriek van „Baro nie" N.V., waar zij de brand hadden gestoken in een partijtje brandbaar afvalmateriaal. Zij deden dit met zekere vrijmoe digheid, omdat er 'n waterkraan vlak in de nabijheid was en als het al te erg werd, zouden zij zelf de brand wel blussen. Maar toen het zover kwam, bleek de waterkraan te zijn afgesloten. Zij wisten toen geen raad en op het moment dat de brand op zijn felst was, namen zij de benen. Onderwijl kroop het vuur steeds In Ontario (Canada) zijn door brand al 80.000 H.A. bos verloren ge gaan. Elke dag breken 20 nieuwe branden uit. Het ziet er naar uit dat een deel van de 6.000 mensen, die de branden bestrijden, tot in de herfst bezig zal zijn met het blussingswerk, aange zien er meer branden uitbreken dan men kan blussen. In het Noordelijke deel van de pro vincie woedden gisteren 153 bran den, waarvan er 33 door gebrek aan mensen en materiaal niet bestreden worden. V acantie-ge varen Drie Zwitserse bergbeklimmers, die met touwen aan elkaar vastzaten, zijn Zondag 800 meter diep van de steile Noordwand van de 3600 meter hoge Morgenhorn bij Kandersteg in Zwitserland gevallen. Gidsen zijn uit Kandersteg vertrokken om de stoffelijke resten van de drie mannen te bergen. In de Italiaanse Alpen is een acht jarige jongen by een poging Edel- weis te plukken uitgegleden en on geveer 170 meter naar beneden ge stort. Het lijk van de jongen is ge borgen. Een auto, v/aarin een Belgisch echt paar met zijn zeven kinderen een vacantietocht door Oostenrijk maak te, reed Zaterdag met een snelheid van 100 km de pas van de Gross- glockner af, toen de remmen weiger den. Aan het einde van de helling gaapte een afgrond. De bestuurder verloor het hoofd niet, maar liet de overvolle auto tegen de rotswand rij den. Hij sloeg over de kop en werd volkomen vernield. De negen passa giers bleven vrijwel ongedeerd.. De 61-jarige mevrouw H. Wijnberg Nievaard uit Amsterdam is giste ren nabij Oplanden in West-Duits- land om het leven gekomen, toen de scooter, die haar man bestuurde, ge grepen werd door een vrachtauto. Mevrouw Wynberg was direct dood. Haar echtgenoot, de 62-jarige heer Abraham Wijnberg is zwaar gewond in een ziekenhuis opgeno men. Het echtpaar was met vacantie op weg naar Oostenrijk. Bus uitgebrand op de afsluitdijk Geen slachtoffers In de afgelopen nacht is een bus met dieselmotor, die met een 45-tal passagiers uit de buurt van Dokkum na een dagtocht naar Amsterdam te rugkeerde naar Friesland, kort na één uur door nog onbekende oorzaak rijdende in brand geraakt en geheel verwoest. Gelukkig kondigde het vuur zich door rookontwikkeling en een ster ke reuk aan. In de bus, die op dat moment het midden van de Afsluit dijk gepasseerd was en juist op het Friese gedeelte reed onder Bree zanddijk (een haventje langs d< dijk, bemerkte de 25-jarige chauf- Gerben Tolma uit Rinsumageest en enkele passagiers het onraad. De chauffeur hield onmiddellijk stil, stapte de bus uit en opende de mo torkap. Het was al te laat. Onder de kap begonnen de vlammen omhoog te lekken. Onmiddellijk verlieten alle passa giers de bus. Geen van hen liep enig letsel op. De bus zelf, eigendom van de garage M. C. de Jong te Murmer- woude, brandde geheel uit. Chauf feur Tolma raakte daarbij danig overstuur. De passagiers vormden een gezel schap, dat l'id was van een reisclub uit een ander plaatsjê in de buurt van Dokkum: Zwaag Westeinde (ge meente Dantumadeel). Het waren mannen en vrouwen. Zij werden later in de nacht opgehaald door een andere bus van de firma De Jong en zijn daarin behouden thuis gebracht. Pro Ecclesia Zondag heeft Kardinaal De Jong zijn vroegere chauffeur-huisknecht Jan Koot in zijn rustoord te Amer-s foort, bij zich ontboden om hem mede te delen, dat hij door Z.H. de Paus, als erkenning van zijn ver diensten voor de Kerk en haar be dienaren gedurende dertig dienstja ren, was begiftigd met het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Deze onderscheiding was al sedert geruime tijd in petto, maar de om standigheid1, dat de kardinaal er prijs op stelde zijn trouwe hulp zelf de pauselijke onderscheiding te over handigen en anderzijds de sinds zijn pensionnering nogal wankele ge zondheidstoestand van de heer Koot hebben het moment van uitreiking vrij geruime tijd versohoven. De vreugde van Jan was er intussen niet minder om. AAN ZONNESTEEK OVERLEDEN. De 45-jarige tuinman G. J. Pon- stein uit Oldebroek, die dezey dagen door een zonnesteek werd getroffen, is j.l. Maandagmidag in het Sophia- ziekenhuis te Zwolle mede aan de gevolgen daarvan overleden. Naar thans blijkt is Maandag de 7-jarige D. G. van der L. in de Z.O. Buitensingel te 's Gravenhage van een plezierbootje gevallen en ver dronken. Niemand van de opvaren den van de boot heeft gemerkt dat de knaap overboord is gevallen, maar hij werd op een ogenblik vermist. De politie heeft een uur lang gedregd en toen het stoffelijk overschot gevon den. verder en vond voorlopig weer nieuw voedsel in een aantal kisten waarin z.g. Kathedraalglas was verpakt. Toen de concierge van de „Baro nie" de brand ontdekte en de nodige instanties telefonisch had gewaar schuwd had de brand op het terrein al een dreigende vorm aangenomen. Door snel ingrijpen kon een grote brand worden voorkomen. Maar de kisten met glas, ter waarde van pl.m. ƒ2500.(verzekerd door Hollandia) kon men niet meer redden. Chr. Lyceum uit 't geboomte. Het brede front van het gebouw van het Chr. Lyceum aan het Raad huisplein, dat met de jaren meer en meer verscholen is gegaan achter bo men, struiken en andere aanplantin gen, zal binnenkort met zijn vizier voor het front treden. Men is dezer dagen begonnen met het kappen van de bomen, en het verwijderen van de struiken. Ook het hoge ijzeren hekwerk is verwijderd. Deze maatregel is wellicht ook van groot belang voor het verkeer, om dat hierdoor tevens alle belemme ringen voor het uitzicht op de hoe ken van de De Smethstraat en de Stevinstraat volkomen worden weg genomen. Onder invloed van sterke drank. Een Woubruggenaar reed Dinsdag avond omstreeks 8 uur onder invloed van sterke drank op zijn bromfiets door de Hooftstraat te Alphen a. d. Rijn. Dit ging hem niet al te best af. Hij maakte wat capriolen, verloor de macht over het stuur en kwam te vallen. Hij liep schaafwonden op en een lichte hersenschudding. Uiteraard heeft hij het verkeer in gevaar gebracht. Hij kreeg hiervoor ook nog een proces-verbaal. „De natuur in huis". De Alphen- Aquarium-vereniging „De natuur in huis" vergaderde Dinsdagavond on der voorzitterschap van de heer N. Ruijssenaars in Hotel „Centraal". De bespreking rondom de nationale tentoonstelling „Aqua lof" in de gra felijke zalen van het Binnenhof van 1127 Augustus a.s., vormde de hoofdschotel van de agenda. De ten toonstelling wordt gehouden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de Ned. Bond. De herdenking zal gepaard gaan met een internationaal congres, waaraan zullen deelnemen o.a. Nederland, Engeland, Italië, Bel gië, Frankrijk, Australië, Nieuw Zee land en Amerika. Op 7 en 14 Augustus wordt via de radio aandacht op de tentoonstelling gevestigd, o.a. door een vraagge sprek tussen de heer Bert Garthoff, reporter en de heer A. A. Gols, or ganisator van de tentoonstelling en van het congres. De Alphenaren besloten op 17 Augustus per autobus een bezoek te brengen aan de expositie. Tijdens deze vergadering heeft de heer C. Slegtenhorst, 'hoofdbestuur der van de Bond „Aqua Terra", een, capserie gehouden over aquarium- planten en hun mogelijkheden. HAZERSW0UDE Aan de luchtvaart Nijverheids school te Scheveningen is met lof geslaagd de heer J. Vreugdenhil Az. als grondwerktuigkundige. Mej. Annie Oussoren, onderwij zeres te Pernis (Rotterdam) is in Den Haag geslaagd voor de Akte handtekenen L.O. Gemeenteraad Nieuwkoop Dinsdagavond vergaderde de raad van Nieuwkoop onder voorzitters schap van burgemeester M. P. van der Weyden. Wethouder Splinter was wegens ziekte afwezig. By de mededelingen werd gezegd, dat voor de bouw van de nieuwe vleugel voor het R.K. Bejaarden tehuis het nodige extra bouwvolume is verkregen. Helaas blijft ondanks het ijveren van B. en W. de machti ging tot gunning voor het nieuwe ge deelte nog uit. Er kan dus nog niet begonnen worden. De raad kreeg hierna inzage van het schetsplan voor de nieuwe Kath. Jongensschool. Aan vankelijk lag het in de bedoeling van architect De Groot voorlopig slechts 4 lokalen te bouwen. Maar op voor stel van B. en W. vindt de raad het beter het hele plan van lokalen uit te voeren en dan voorlopig ook de leer lingen van de bewaarschool in het gebouw onder te brengen. Ook voor de O.L. School, het gym nastieklokaal en de Chr. School zal nu reeds een schetsplan worden ge maakt. De heer Markman beveelt architect De Groot aan, ten einde meer in de stijl te blijven. Tuinbouwgrond. De gemeente architect en de heer Markman hebben een uitgestrekt ter rein langs de Meye geschikt bevon den voor tuinbouw. De gemeente zal dit nader doen onderzoeken en dan laten vaststellen waar kassen kunnen worden opgericht. Naar aanleiding van de Bezoldi gingsverordening 1955 vindt de heer Markman het onjuist, dat gemeente ambtenaren beloond worden voor extra-diensten, die zij in hun kan toortijd verrichten. Het betreft hier enige gevfllen, waardoor dit punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. De sitreekdag Wettig Gezag te Delft krijgt een subsidie van 25.— en na ondersteuning van 't voorstel van B. en W., door de heer Van Zoest besluit men voor de Vebo-tentoonstelling in Leiden 58.te storten in het garan tiefonds. Aan 't Oranje-comité in Noorden en Nieuwkoop, die resp. een tekort hadden van 63.en 185.— wordt dit tekort geschonken, met de goede raad in het vervolg zich beter aan de exploitatie-begroting te houden. De ketel van de centraleverwar ming in de ambtswoning van de bur gemeester zal worden hersteld. De raming bedroeg 930. De heer A. Leliveld wil een hem toebehorend perceel langs het Meye- pad ruilen met een terreintje van de gemeente, dat aansluit aan het erf van de heer Leliveld. De raad gaat hierop in, maar adressant zal de kos ten aan de ruiling verbonden moeten betalen. Tegen dit laatste stemde het lid A. Bloos. De eerste linkerweg van de Roer domplaan krijgt de naam van Ber kenlaan, ofschoon de heer Bloos deze naar dr. Koert genoemd wilde heb ben. Tot tydelijk hoofd van de O.L. school wordt de heer B. J. Kröger uit Amsterdam benoemd. De woning van het vorige hoofd .wordt voor lopig betrokken, doch komt gegaran deerd met 1 Nov. vrij. Verbreding Zuideinde. B. en W. komen nu met het voor stel de weg in het Zuideinde aan de Noordzijde te verbreden tot 6 meter, daar waar het mogelijk is. Mede gedeeld wordt, dat een ruwe schat ting op ongeveer 150.000 komt. De heer Markman vindt het een lapmiddel, waardoor men de kinde ren nog niet van de rijweg afkrijgt. Men maakt grote kosten en het doel wordt niet bereikt. Demp de Wete ring, dat is de enige manier. De heer E. H. van Dam vindt, dat de weg nog gevaarlijker wordt en vraagt of het niet mogelijk is ook nog een trottoir aan te leggen. De heer A. van Dam is bang, dat „men" het niet goed zal vinden, de wetering te dempen. De heer Stoppelenburg vindt, dat, wanneer de wetering wordt gedempt en al die mooie planken verdwijnen, er een fraai stuk Nieuwkoop ver loren gaat, wat de heer A. Bloos weer inspireert tot de opmerking, dat in deze moderne plaats, de 17e eeuwse toestanden op verkeersgebied, maar eens moeten verdwijnen. Tenslotte na heel veel over en weer gepraat, wordt het voorstel van B. en W. met 6 tegen 4 stemmen aange nomen. Tegen slemden de heren Markman, Van Zoest, Bloos en Stop- pelenburg. De laatste per abuis, on- der hilariteit. De heer Van Zoest zegt, dat velen niet weten, waar zij zich, ingeval van hooibroei kunnen melden. Dit kan bij Jaap Kranenburg, de brandmees ter, die er de nodige spullen voor heeft. De heer H. Pieterse vraagt hoe de aanbesteding van de toren verlopen is. Dit is tegengevallen, maar er wordt nog aan gewerkt. De heer Zwart vraagt of de com missie voor het zwembad al resultaat heeft gehad. Het blijkt, dat deze com missie een plan bij B. en W. heeft ingediend. De bedoeling is, dat het nieuwe zwembad niet op de huidige plaats zal komen. De voorlopige ra ming bedraagt 125.000. Meer kan hier over nog niet worden medege deeld. Over aankoop van grond e.d. gaat de raad nu nog een tydje in ge heime vergadering. Onder voorzitterschap van burge meester C. G. van Dobben de Bruijn kwam de raad van Zwammerdam bijeen. Aan de Kon. Julianaschool aan de Van Aerssenstraat zal een derde leer kracht worden benoemd wegens uit breiding van het leerlingental. Dan komen er een rij suksidieaan- vragen. De Goveka te Gouda krijgt de jaarlijkse subsidie, evenals de Vebo te Leiden. Het verzoek om een extra subsidie wordt afgewezen, ook het verzoek om deelname tot drie maal het subsidie-bedrag in het ga rantiefonds. S.W.G. te Gouda krijgt ƒ25.sub sidie voor een te organiseren streek- dag te Delft. Het R.K. Militaire tehuis en dat van het Humanistisch Thuisfront krij gen niets en de Stichting Zwembad te Bodegraven moet met subsidiever hoging wachten tot begroting 1956. Tussentijdse verhoging wordt niet ge geven. De raad is het met B. en W. eens, dat al die subsidieverzoeken wel wat teveel van het goede zijn. De R.K. Jongensschool krijgt me dewerking bij de aanschaffing van leerstof in de nieuwe spelling. Tevens krijgt deze school gelden voor aan koop banken en leermiddelen wegens uitbreiding van het leerlingental. De Oranjeschool aan de Molen straat krijgt een wandkaart van Europa en een verkeersbord, maar geen nieuwe meubelen. Er loopt een verzoek om een nieuwe school. Er is een aanbod van de Verz. Mij. De Nederlanden van 1845 te Den Haag, om met garantie van de ge meente woningbouw door particulie ren mogelijk te maken. Een punt KOUDEKERK Kindje viel in 't water. Gisteren viel op een onbewaakt ogenblik het eenjarig zoontje van de familie K. j Doornekamp, Lage Waard 38, in de naast het huis liggend moddersloot. Gelukkig merkte de moeder het feit dadelijk op en sprong haar kind na, zodat zij het van een zeker verstik kingsdood redden kon. NIEUWVEEN Dr. P. J. Smit, onderwijzer aan de R.K. school, slaagde gisteren in j Amsterdam voor het diploma hoofd- acte tweede gedeelte. Te Leiden slaagde Mej. Annie Bergshoef voor het Middenstands diploma. NIEUWKOOP ONDERWIJZERES NEEMT AFSCHEID VAN DE SCOOL. Mevrouw J. Valkenet-Zoeter, on derwijzeres aan de R.K. Jongens school, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag werd verleend door het R.K. schoolbestuur, nam voor het ingaan van de vacantie, onofficieel, maar daarom niet minder hartelijk af scheid van de kinderen', die allen twee jaar bij haar hebben gezeten. Door afwezigheid van pastoor S. A. J. Vloothuis wegens ziekte, droeg dit afscheid slechts een eenvoudig karakter. Eind Augustus, wanneer de pastoor weer hersteld hoopt te zijn, zullen de ouders in de gelegen heid worden gesteld, hun waardering te betonen voor hetgeen mevr. Valke- net in de afgelopen 31 jaren voor him kinderen heeft gedaan. Onvermoeid en met nimmer aflatende ijver heeft zij gezwoegd en geploeterd om zelfs de meest trage leerling met de klas mee te slepen, zodat zij steeds aan spraak kon maken op de volledige tevredenheid van de ouders, die hun kinderen aan haar zorgen hadden toevertrouwd. Naar we vernemen heeft zich reeds spontaan een ouder-comité gevormd met de bedoeling de dag van haar officieel afscheid van de school tot een onvergetelijke dag te maken. U zult daar binnenkort nog wel meer van horen. We rekenen dan ook op een overweldigende belangstelling van de zijde van de ouders en oud leerlingen. Grootste bijenmarkt van Europa Ook dit jaar zijn van heinde en ver de korven aangevoerd, om op de markt van Veenendaal gekeurd en uitgestald te worden voor de grootste bijen- markt van Europa. De foto geeft een overzicht van een onderdeel van de markt, waar de toeschouwers, voorzien van een imkerkap de inzendingen met kennersblik bekijken. t waarop de raad reeds verschillende malen is teruggekomen. B. en W. en de raad voelen er wel voor. Jammer genoeg is er alleen nog maar grond beschikbaar voor Middenstandswo ningen. De andere woningen zullen in j het nieuwe uitbreidinsplan moeten worden gebouwd. In principe besluit de raad met algemene stemmen op het aanbod in te gaan. De max. hypo theek is 85 pet. onrendabele bouw kosten, rente 3 pet. aflossen in 25 tot 30 jaar, terwijl snelle aflossing mogelijk is. De betrokkenen zullen dus over enig geld zelf moeten be schikken. Minimum 15 pet. onren dabele kosten. Het voetpad langs de Akerboomse- weg zal worden verbeterd, zodat dit begaanbaar wordt voor voetgangers wat thans met het vele er opliggende grint niet het geval is. De heer Van Wijngaarden breekt bij de rondvraag een lans voor een kinderspeeltuin op het Dorp. De voor voorzitter zegt dat er terrein voor aanwezig is, maar dat de parti culieren het zelf moeten doen. Wethouder Blok zegt, dat men een vereniging moet stichten en dan ver der werken. De heer Zwetsloot is ze ker voor een kinderspeeltuin, maar men moet niet alles van de gemeen schap verwachten. Hier heeft het particulier initiatief een taak. Niet de gemeente moet zeggen: hier heb je een speeltuin. OUD-ADE Voor het examen dokters- en tandartsassistente slaagde mej. Ada Pennings. Het Middenstandsdiploma werd behaald door de heer R. Hartog. Voor het U.L.O. examen slaag den Ellie van Schie en Gerard Bar- tels. OUDE-WETERINO Mej. C. v. d. Kooy is gisteren geslaagd voor de hoofdakte. De dames P. M. de Jeu en A. v. d. Meer behaalden te 's-Gravenhage het diploma nuttige handwerken acte K. DE KWAKEL Auto vernield étalageruit. Bij het achteruit rijden met een vracht wagen van de heer Lommers, foura- gehandel aan de Vrouwenakker, schoot, bij het remmen, de voet van de chauffeur R. S. van het rem- pendaal, zodat de vrachtwagen de grote étalageruit van de rijwielhan delaar H. J. van Rijn verbrijzelde. Behalve de vernielde ruit werden nog enige fietsen, en bromfiets en diver se artikelen door glas beschadigd. Verzekering dekt de schade. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Jaagpad wordt verbeterd. Bin nenkort zal worden begonnen met het verbeteren van het Jaagpad vanaf Vrouwenakker tot het Tolhuis. Het wegdek zal in zijn geheel worden op gehaald en worden voorzien van een nieuwe bestrating. Twee jaar geleden is op dit traject een proef gedaan met een nieuw soort klinkers, die als het ware als een legpuzle in elkaar pas ten, de resultaten waren zeer be vredigend. ,De weg zal worden ver breed en verschillende bochten zul len verbeterd en minder scherp wor den gemaakt. Er zal tevens een nieuw talud worden aangebracht en de bestaande langs deze weg lopen de sloot, zal worden verlegd. De werkzaamheden zullen geruime tijd in beslag nemen. POSTDUIVEN De Reisduif (Hazerswoude) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde afstand 130 km, In concours 56 duiven, gelost om 12.45 uur met NO-wind en goed weer. Aankomst eerste 15.09.55 uur snelheid 902 m. p.m., laatste 16.11.22 uur, snelheid 633 m. p.m. Uitslag: P. J. Fase 1, 5, 6. 8, 10. 12, 14. 20; W. G. de Jongh 3, 7. 9. 18; Jac. van Veen 4, 11, 19. De Witpen (Nieuwvecn) Wedvluch* vanaf Vilvoorde met 94 duiven, gelost om 13 uur. aankomst eerste 15.21 uur, snelheid 1027 m. p.m. Uitslag: C. v. Bem- melen 1, 2, 5, 6, 9, 14, 15; G. J. Oskam 3. 10; J. van Leeuwen 4, 8; BijlSpring in 't Veld 7, 11, 12, 18, 22.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2