f| SLWTiLGAT Sfejtfm$TAD Morgen O uur begint de jaarlijkse verkoop van BONTMANTELS TEGEN EXTRA LAGE ZOMERPRUZEN Leidenaar werd landskampioen in accordeon-wedstrijd Fruittijd is inmaaktijd 97.50 115.- 120- 150.- 195.- 395.- LANGE BONTMANTELS 195.- 395.- 475.- LEIDEN TIC4MMI JMIEIXHAM LEIDEN MAANDAG 25 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Op het accórdeon-concours, Zater dag en Zondag in „Den Burcht" ge houden om het landelijk kampioen schap werd de eerste prijs behaald door Henny Langeveld uit Leiden. De uitslagen van het concours zijn: Afd. elementair: Grietje Nijboer, Oosterwolde 76.75 p., Wiepken Post- nia, Utrecht 74.4 p., Maria Keijzer, Den Haag 20.1 p., Toos van Stein, Loosduinen 69.8 p., Wim Peeters, Bilthoven 69.1 p., Margo Janko, Pos- sart-Heerlen 71.3 p., Theo Verstrae- ten, Heerlen 68.6 p., R. Willemze, Amsterdam 80.3 p., C. Hendriks, Am sterdam, le kampioen 82 p., J. Corne lius, Amsterdam 77.3 p., Willy Zwaan, Amsterdam 80.5 p., J. van Kuik, Tilburg 78.8 p., Henkie Hak, Tiel 75.8 p., Hennie ten Brink, Til burg 78.4 p., G. Pistorius, Tilburg, 2e kampioen 81.5 p., Tiny Mallo, Nijme gen 74.8 p. Afd. amateurs I: Willy Bergsma, Oude Horne 77.4 p., Henkie de Jager, Oldeberhoop 75 p., Nelly van Lent, Nijmegen 78.3 p., Wim Kaaskooper, Amsterdam 78.2 p., H. Noorlander, Amsterda m78, 2 p., H. Noorlander, Utrecht 68.1 p., J. C. v. d. Berg, Den Haag73.5 p., Huur Visser, Denn Haag 72.4 p., Matthieu Stelsen, Limbricht (L.) 68.9 p., Y. Jansen, Insteren 74.5 p. Tiny Schalis, Amsterdam 2e kam pioene 78.8 p., Jean Gerlach, Am sterdam 2e kampioene 78.8 p., Frans je Bierings, Tilburg, le kampioen 79.2 p., Els Breuns, Tilburg 77.6 p. Afd. amateurs II: Alie Buitenga,, Nijeholtpade 74 p., Plonia Bakker, Nieuwe-Amstel 68,3 p., Tiny Kempen, Den Haag 75.6 p., Piet v .d. Steen, Blauwkapel, le kampioen 80.7 p. Ton- ny Melis, Helmond 79.3 p., Irene Veld Brunssum 76.8 p., Corrie Albers, Am sterdam 79 p., Mieke Dilli, Amster dam, 2e kampioen 80.2 p., Japie Paul Den Haag, 75.6 p., C. Adams, Hel mond 77.8 p., Theo Ak'kermans, Nij megen 76.3 p. ROELOFARENDSVEEN K.A.B. diploma-uitreiking 2-jarige cursus. In het K.A.B.-gebouw had de uitreiking plaats van de diploma's van de 2-jarige cursus. De voorzitter der K.A.B., de heer N. A. J. Riet broek, begon met een woord van wel kom, in het bijzonder tot pater Al fred O.F.M. Cap. de opvolger van pater Engelbertus als leider van de ontwikkelingscentrale in het bisdom Haarlem en voorts aan de leraren van de cursus pastoor Ligthart, pater van Dijk en de cursusleider H. Mü- ris. Pater Alfred zei, dat in deze tijd van opbouw van de P.B.O. en onder nemingsraden de K.A.B. er naar streeft door middel van de geweste lijke scholen en de 2-jarige cursus, haar leden op te kweken om in staat te zijn op waardige wijze in deze or ganen zitting te nemen. Wat de di ploma's aangaat, zei pater Alfred, heeft dit mooie papiertje, of men het nu in een lijstje aan de wand hangt of dat men het in de prullemand gooit, geen enkele waarde. Alleen door het uitdragen, wat men op deze cursus geleerd heeft, heeft waarde voor de maatschappij. Na een dank woord aan de leraren, reikte hij ver volgens de diploma's uit aan de he ren F. J. Huigsloot, J. Verdel, Joh. Bakker en Th. Hillebrand uit Roe- lofarendsveen, en mej. Jo Kouwen- hoven uit Nieuwe Wetering. De cursusleider H. Müris feliciteer de daarna de cursisten met de be haalde diploma's en hoopte op hun medewerking bij de werving van de nieuwe cursisten. Ook pastoor Ligt hart feliciteerde de cursisten met 't behaalde succes, vervolgens dankte hij hen voor de aangename en leer zame discussies. Tenslotte noemde de voorzitter deze diploma-uitreiking 'n mijlpaal in de geschiedenis van de plaatselijke K.A.B. Met September begint een nieuwe cursus. RIJPWETERIHG Personalia. Te Amsterdam slaag de voor het diploma gezel in het schilderen, de heer N. Koot, alhier. TER AAR De heer J. den Haan slaagde voor het MULO-diploma. De heer Den Haan die 34 jaar oud is en as sistent bij de rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst, bekwaamde zich voor dit examen in zijn vrije tijd door middel van een schriftelijke cursus. Afd. amateurs III: Tite v. d. Veer, Bergum 81.7 p., Miep Burger, Am sterdam 2e kampioene 82 p., Ruud Schreuder, Amsterdam 77.1 p., Willy Pannebakker, le kampioene 85.1 p., Henny v. d. Wijngaard, Leiden 72.9., M. C. Roelofs, Utrecht 72.2 p., Jean Olyslagers, Vught 80.1 p., Gerda Buckx, Grevenbricht 79.5 p., W. van Thiel, Heerlen 68.5 p., Thea Hamer- üng, Geldermalsen 75 p., Pierre Kil- kens, Nijmegen 81.6 p., Betty van Leeuwensteijn, Utrecht 76.4 p., Nel- leke Piet, Aalsmeer 75.2 p., Marinus Demotié, Amsterdam 76.3 p. Afd. amateurs IV: Ida de Jong, Bergum 74.5 p., H. Nijkes, Vaassen 65.8 p., H. v. Otterloo, Apeldoorn 69.8 p., Sonja van Dam, Amsterdam 80.2 p., Nelly Vermeulen, Den Haag, 2e kampioene 84.3 p., Henny Langeveld, landskampioen, met beker, Leiden 89.7 p. Afd. semi prof: H. Haks, Zeist, 2e kampioen 77.8 p., Cor v. Meteren, Tiel, le kampioen met beker 78.8 p. Afd. professionals: Dick van Rijn- kerk, Kampen 76.1 p., Cor Stolker, Culemborg 77.1., Inie Dreef Leiden, 83.3 p., Corrie v. d. Werf, Den Haag 85 p., Harry Mooten, Amsterdam, landskampioen, met beker 94 p., Wil ly Bonné, Bocholtz, 2e kampioen 86 p., W. J. Leroy, Amsterdam, 68.8 p. MULO-EXAMENS Voor het MULO-examen (Diploma A) zijn geslaagd: T. Dompeling, Wassenaar; T. v. d. Wijngaard, Leiderdorp; J. W. Segaar, P. Sommeling, G. Stein, te Leiden; J. v. d. Heijden, Wassenaar; C. de Hoog, Rijnsburg; W. Jongsma, C. de Ruiter, G. E. Sap, W. M. v. d. Linden, J. P. C. Schrijver, G. J. Nieuwkerk, H. C. J. Leuriing, R. B. de Bruijn, E. P. C. Corba, H. J. Arnoldus, te Leiden; J. Bavelaar, Leiderdorp; G. J. ter Beek, Warmond; C. Heemskerk, Noordwijk a. Zee; M. K. Saris, Voorschoten; J. W. Hanekamip, Leiden. Afgewezen 6. V- Pater C. de Boer C.M. plotseling overleden In het klooster der Zusters Domi nicanessen aan de St. Jacobsgracht is Zaterdagmorgen plotseling overle den pater C. de Boer, overste van het klein-seminarie der Lazaristen te WernhoutsburgZundert, Pater de Boer was op bezoek bij zijn zuster, de eerw. zuster Ludgera. Hoewel ogenschijnlijk kern-gezond, werd hij door een hart-aanval ge troffen en overleed, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Ster venden. Pater de Boer, geboren te Volen- darn, bereikte de leeftijd van 62 jaar. Hij was sinds 1952 belast met de her bouw van het seminarie Wernhouts burg, waarvan inmiddels de midden vleugel en een van de zijvleugels ge reed zijn gekomen. Het stoffelijk overschot is reeds Zaterdag naar Zundert overge bracht, waar Dinsdag de uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben. H. Lombert 70 jaar De heer H. Lombert wordt Woens dag 70 jaar. Het is wel een dubbele gelukwens waard, dat hij met zijn zwakke gezondheid de leeftijd der sterken mag bereiken. De heer Lombert heeft zich de laatste jaren uit het openbare leven teruggetrokken, waarin hij een vooraanstaande plaats heeft ingeno men als raadslid, als administrateur van de „Goede Woning", als voorzit- te. van de „Jonge Garde" en „Dr. Schaepman", als ijveraar voor „Her wonnen Levenskracht" en voorzitter van de H. K. W. Des middags te 3 uur zal er in de zaal van het St. Elisabeth-ziekenhuis waar de heer Lombert in pension is gelegenheid zijn de 70-jarige 'geluk te wensen. MUZIKALE KEUKEN. Geraldini, de Leidenaar, die op al le tonelen van de Sleutelstad en wij de omgeving heeft gestaan als goo chelaar en telepaath, zal op 2 Augus tus debuteren op het glazen plaatje, dat bekend Staat onder de fascineren- naam „televisie". Geraldini zal optreden voor de verpleegden van het militair herstel lingsoord in Doorn. Dit optreden wordt uitgezonden via de N.C.R.V.- televisie. Geraldini zal optreden in zijn beroemde creatie van „de muzi kale kok", een nieuw nummer, waar mede hij in deze omgeving reeds zeer veel succes heeft geoogst. Met vacantie. Zaterdag is er gecolecteerd voor het Leidse vacantie-kinderfeest. De Leidenaren dragen de jeugd blijk baar een goed hart toe, want de op brengst was maar even 2039,41. Bru to, wel te verstaan. K.A.V. De leden van de K.A.V. worden verzocht Dinsdagochtend om 8.15 in de parochiekerk van O. L. Vrouw He melvaart en St. Joseph in de H. Mis, welke wordt opgedragen voor de zie- lerust van mevrouw Maria Klein- Koevoets. Bijzondere prestatie. Zes leerlingen van de St. Pancra- tiusschool voor B.L.O. in de Bree- straat hebben een bijzondere presta tie geleverd door met succes examen te doen voor Harmonische Lichaams ontwikkeling, welke examens staan ónder auspiciën van het Nederlands Olympisch Comité. Dit examen stelt vrij zware eisen en wordt niet dik wijls in schoolverband gedaan. Al thans niet met succes. Voor de leer lingen en ook voor de school dus een mooi resultaat. De namen van de ge slaagden zijn: W. Goddijn, Leiderdorp; A. Heems kerk, Rijnsburg; G. v. d. Heyden, Leiden; Fr. v. d. Leek, Leiden; C. Meekers, Warmond; J. Rijsbergen, Leiden. Geslaagd. Mej. A. Hettinga, kleuteronderwij zeres aan de school in de Haarlem merstraat, slaagde te Den Haag voor de acte Handenarbeid. Nog meer vacantie. jaar weer vacantie-bezigheden. Er is een uitgebreid programma opgesteld, dat de periode van 1 Augustus tot 19 Augustus beslaat. In die tijd zal de jeugd worden bezig gehouden met sport en spel. terwijl er ook enkele leuke uitstapjes op het programma staan. Burgerlijke Stand Gehuwd: F. de Koning en W. L. Beij. Overleden: H. Harland man 65 j. R. L. Vel dr. 24 j. Geboren: Johannes Vornelis Anto- nius z. van J. C. Knijnenburg en J. M. Bink. Gerrit Huibert z. van D. H. Waleveld en A. M. de Ruiter. Maria Elisabeth d. van C. M. Jeuster en C. J. -M. Faas. Johannes Wilhelmus Ma ria z. van W. A. v. Rijn en W. P. v. Veen. Louisa Neeltje d. van B. Piso en T. E. v. d. Linden. Gerrit Andries z. van H. v. d. Beek en W. H. Lentink. Pieter z. van R. de Vos en J. Arnoldus. Grietje Catharina d. van F. v. Kampenhout en C. W. Christiaanse. Ton z. van W. A. van den Dop en J. M. Kret. Zelf doen is lekkerder Wat In de tuin is gekweekt, kan vaak niet direct opgegeten worden en het is altijd prettig om voor onver wacht bezoek en voor andere feeste lijke gelegenheden, vooral in de win ter of in het voorjaar, glazen met in gemaakte vruchten in de provisiekast te hebben. Wie fruit in de tuin heeft of tegen lage prijs goed fruit weet te bemach tigen, zal graag de moeite van het schoonmaken en verwerken nemen. Meestal is een pot met zelfingemaak- te vruchten goedkoper dan een ge kochte en wordt in elk geval vaak meer op prijs gesteld door de huis genoten. Voordat men aan de inmaak be gint, geven wij u enkele waarschu wingen, die voor het welslagen in aanmerking dienen te komen. De omgeving waarin gewerkt wordten het materiaal dat men gebruikt, moet goed schoon zijn, vooral geen afval of oude resten van eten mo gen in de buurt zijn. De potten en/of flessen, ringen en deksels moeten geheel gaaf zijn. De vruchten moeten fris zijn, niet over rijp, aangestoken of beschimmeld. De vruchten moeten vlug na de oogst verwerkt worden en daarbij moet zeer zorgvuldig te werk worden gegaan. Men moet de inmaak op de juiste wijze afsluiten en op een koe- Ie, liefst droge en donkere plaats be waren. De inmaak moet geregeld gecon troleerd worden. Wanneer een fout bij de behandeling is begaan, kan snel bederf optreden. De kans, dat vruchteninmaak zodanig bederft, dat deze onbruikbaar is, is gering. Gooit niet te vlug weg, vruchten die niet goed meer lijken, zijn dikwijls nog wel te gebruiken. Het is echter wel gewenst om deze potten of flensen apart te zetten en deze eerst voor het gebruik te kiezen. Open flessen. Zijn de flessen na enkele dagen open, dan kan dit veroorzaakt zijn door bijv. gebruik van te rijp fruit, beschadigde ringen, flessen of dek sels of onvoldoende verhitting. Ruikt het fruit fris, dan kan het opnieuw ingemaakt worden. Men dient het inmaakmateriaal grondig na te kijken op barstjes, gaatjes, enz. en goed schoon te wassen. Zou het fruit, b.v. aardbeien, prui men, te zacht worden bij een her haald steriliseren of pasteuriseren, dan kan men het'tot jam of moes verwerken. Schimmelvorming op jam. Schimmelvorming op jam wordt dikwijls veroorzaakt door een voch tige bewaarplaats, gepaard met een onvoldoende afsluiting. Beschimmel de jam kan enige tijd bewaard wor den, zonder dat de smaak achteruit gaat. Bij gebruik moet het schimmel laagje voorzichting verwijderd wor den en het onderliggende laagje eerst geproefd worden. Is dit goed van smaak, dan kan de jam genuttigd worden. Op de duur wordt beschim melde jam echter muf. Schimmelvorming op gepasteuri seerde vruchten of vruchtenmoest in dichte glazen wordt meestal veroor zaakt door onvoldoende verhitting, hetzij te kort, hetzij bij te lage tem peratuur. Ook hiervan bij gebruik de schimmel verwijderen en de inhoud van de glazen gebruiken voorzover deze nog goed smaakt. Gisting. Gisting wordt gewoonlijk veroor zaakt door onvoldoende verhitting of een te laag suikergehalte. Weinig gistend sap of weinig gistende jam kan direct gebruikt worden. Jam kan dan eventueel even opgekookt wor den met extra suiker. Ingedroogde en versuikerde jam kan men, in tegenstelling met de an dere mislukte inmaak gerust enige tijd bewaren. Ingedroogde jam bij het gebruik met warm water ver dunnen tot de goede dikte; sterk ver- suikerde jam met water opzetten en zacht verhitten, totdat de suikerkris tallen opgelost zijn. Donderdag 21 Juli 1.1. had in de bovenzaal van het Café-restaurant „De Kleine Burcht" te Leiden de uitreiking plaats van de E.H.B.O.- diploma's. De 32 cursisten die met succes dit diploma in ontvangst mochten nemen waren de dames: Th. de Bruijn, 'H. de Boer, T. Dijkstra, W. Gijzenij, H. v. d. Hoeven, T. dc Jong, A. Kiel, M. Karreman, L. KaS' seks, Ch. Lijnzaad, A. Hendriks en C. Jansen. En de heren: H. Alewijk, D. Bont je, N. Blansjaar, H. Blom, J. Harte- veld, A. Jansen, A. de Kort, J. Ket- tenis, G. Landkroon, T. Logeman, W. Lancel, J. Sieval, N. Sommeling, T. Walter en W. Wijngaarden allen uit Leiden. Voorts mej. A. Berg, Oegstgeest, mej. A. v. Busink, Leiderdorp en de heren L. Ackermans, Oegstgeest; L. Ravensbergen, Voorschoten en J. Ze venhoven, Zoeterwoude. SPORT WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK 71 Renners zijn om 8.15 uur te Toulouse voor de 17e etappe van de Ronde van Frankrijk van Toulouse naar Saint-Gaudens over een afstand van 254 km. De Zwitser Huber ver trok niet. Hij had te veel last van een heupblessure, die hij in de etappe Thonon-Briangon had opgelopen, Om 10.40 uur werd Blajan, 83 km van de start gelegen, in gesloten ge lederen gepasseerd. Drie renners t.w. Siguenza (lie de France), Hollenstein (Zwits.) en Ba- rone (lie de France) passeerden het eerst Bagnères de Bigore (139 km) met ongeveer een minuut voorsprong op het peloton. Van Steenbergen (Belg.), Ruiz (Spanje), Gauthier (Fr.) en Robinson (Engeland) had den een achterstand van 3 minuten. De Luxemburger Gaul was de eer ste, die St. Marie de Campan (151 km) passeerde. Hij had anderhalve minuut voorsprong op Hollenstein en 1 min. 45 sec op Siguenza. Het pelo ton Volgde op 1 min. 50 sec. Mockrid- ge kwam als laatste door met 6Vs min. achterstand op Gaul. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. Laatste Berichten HET WEGENPLAN IN EN OM HAARLEM. Verlangens van gemeentebesturen. In een orief aan de leden van de Provinciale Staten van Noord-Hol land hebben de gemeentebesturen van Blor->menclaal, Haarlem, Heem stede en Zandvoort een inzicht ge geven van hun gemeenschappelijke verlangens ten aanzien van het we genplan in en om Haarlem, welk pian Dinsdag 3 Augustus in de ver gadering van de Provinciale Staten aan de orde zal komen. Le gemeentebesturen verzoeken de leden der Provinciale Staten met klem hun invloed aan te wenden om te bereiken, dat de rijksweg ten Oos ten van Haarlem zo spoedig moge lijk tot stand komt, daar de verkeers problemen, ontstaan door de aanleg van de tunnel bij Velsen, niet vol doende zulien kunnen worden opge lost door een weg ten Westen van Haarelm. Voorts vragen de gemeen tebesturen te bevorderen dat de op stelling van plannen betreffende de wegen bewesten Haarlem niet zal geschieden dan in nauw overleg met de vier daarbij betrokken ge meentebesturen. Recente berichten over het over lijden van een hond in een geheel afgesloten geparkeerde auto, ston den de Amsterdamse politiemannen voor ogen, toen zij gisteren na bin nengekomen mededelingen, naar een op het Damrak geparkeerd staande auto snelden, waarin een baby kla gelijk lag te huilen. Het vervoermid del was geheel afgesloten Met behulp van twee fietsspaken hebben de agenten een der raampjes geopend, zodat de frisse lucht on belemmerd kon binnestromen. Of de baby toen het huilen heeft gestaakt, stond niet vermeld in het politierap port. Wel stond er in, dat „het kindje geen nadelige gevolgen heeft onder vonden". SLANG GEVONDEN. Een negenjarige jongen heeft in een plantsoen aan de Ranonkelkade te Amsterdam-Noord een slang ge vonden van circa 1 meter lengte. „Wat doe je met zc'n beest?", dacht de knaap en hij braoht het dier naar het politiebureau. Het dier heeft een onderdak gekregen in „Artis". In de nacht van Zaterdag op Zon dag is de etalage vernield van de juwelier D. S. aan de Westersingel te Groningen. Een tableau met 48 rin gen ter waarde van ongeveer 1500 bleek te zijn weggenomen. Andere waardevolle voorwerpen zijn onaan geroerd gebleven. De diefstal is Zon dagmorgen ontdekt. Marktberichten ROTTERDAM, 25 Juli, Vee. Aanvoer 1854 stuks vee waarvan 1137 vette koeien, 717 varkens. Prijzen: vette koeien 2.602.76, 2.442.60, 2.00—2.14. Handel: Vette koeien aanvoer even meer, handel zeer kalm vooral niet hoger in prijs, enkele prima's boven notering; varkens aan voer als vorige week, handel tame lijk, prijzen iets hoger. GT Net meisje of werkster gevraagd voor 4 ochtenden per week. Mevr. Groene- wegen, Roodenburgerstr. 57. tel. 20464. 3? Gevraagd wegens emi gratie, een RK. Boeren knecht, goed kunn. melken bij Jac. v. d. Poel. Vennen- polder no. 1, Oud-Ade. Nette werkster gevr. in klein gezin. Aanmelden: Koninginnelaan 16. Oegst geest. 3? Aangeboden een gezel lige zit-slaapkamer, aan nette alleenstaande juf frouw of wed.; in ruil voor enig huishoudelijk werk. Enige vergoeding nader overeen te komen. Brieven onder no. 6583 bureau van dit blad. 3? Echtpaar zoekt 2 mede- I reizigers om met de auto naar Duitsland te gaan. Vertrek 28 Juli a.s. Brie ven onder no. 6586 bureau van dit blad. <2* Mevr. van Herwaarden, Koninginnelaan 16, Oegst geest, telef. 21900 vraagt voor haar gezin v. 2 perso nen net meisje v. dag of dag en nacht. Goed loon en veel vrij. fg Ruime, zonnige ongem. etage gevraagd door 2 lera ressen, per 1 Sept. of later. Brieven onder no. 6579 Bu reau van dit blad. Skoda, bouwjaar 1955, in goede staat, te koop aangeb. Rijndijk 72, Voor schoten. Tel. 22558- Autostalling aangebo den voor kleine auto, cen trum stad. Te bevragen Kaasmarkt 8. 3? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. Ook bij U komen wii een gezinsfoto maken. Spreekt U even af. Foto J. v. Bemmelen, Zoeter woude. Telef. K 1715—353. Kinderdwagens te koop vanaf f 2.50 tot f 7.50 zeer geschikt voor z.g- zeepkis tenwagens. Tevens mooie houten wieg. Zoeterwoud- seweg 7. tussen 1718 uur. 3? Wegens vertrek Philips radio z.g.a.n. van 1954 met visseriigolf, typ® BX 520 van f 495,vooir f 145, Damesfiets met trommel- remmen mérk Balako f 75. Sleestofzuiger 125 Volt 30 Herenstraat 82. 3? De Houthal-Houtoprui ming is in volle gang. Zo lang de voorraad strekt ruimen wij allerlei soor ten latten en latjes op te gen spotprijzen. Eiken-, beuken-, vuren enz. Al léén „De Houthal". Hoge- woerd 99. Waterd. kampeertenten. Iets smoezelig. Niet sme rig of vuil (showmateriaal) met 15 korting en volle schr. garantie. Geïll. cat. gratis op aanvr. The In diana Works, Haarlem, Zijl weg 111, Tel. 17877. Voor verhuur zonder chauffeur nieuwe wagens vanal f 8,— per dag 4- 0,08 per km. Garage Bierman, Voorhout. Tel. K 2532-7433. 5? Boeren kunnen nu pro fiteren van een oprui mingspartij reparatiehout. Uitzoeken voor afbraak- prijzen. Wat denkt U van 100 meter latten 1x4 cm. voor 12,Immers al leen in „De Houthal". Ho- gewoerd 99. Vacantie! Rolfilm-toe- stellen. Voor uw vacantie hebben wij een prima toe stel. ook in huur 2.p. w. Ontwikkelen, afdruk ken. Fotohandel J. M. do Bruyn, Roelofarendsveen, tel. 369. Lapin Biberette JLJ& DU1111T Seal Velouté JL/mlM R Hongaars Lam Yemen Persianer Pattes tegen ongekend lage prijs mooi verwerkt prachtig glanzend een bijzonder nouveauté fraai getekend zeer gedistingeerd Lapin modern verwerkt Yemen bijzonder chique Persianer Pattes zeer mooi verwerkt htesl

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3