DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN tot 't Eucharistisch Congres Cordell Huil overleden Spanning stijgt in Argentinië Om Goa Ri.ïii.f treek Leidenaar werd landskampioen MAANDAG 25 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK Raadszitting;. Donderdagavond te half acht vergadering van de raad. Van de 22 punten der agenda ver melden we: Voorstel tot verkoop van een strook grond aan I. Noomen. Idem aan D. Kruyt. Idem aan de N.V. Bouw. en Handel Mij ..Wabo"-Eind- hoven te Gouda, gelegen in het Mo- tenblok. Voorstel tot ruiling van grond bij de Berghaven met D. W. Ouwehand.- Voorstel tot verhuur van het gemeentelijk sportterrein „Nieuw Zuid" aan „Quick Boys". Voorstel tot het verlenen van crediet voor de aan- leg van gas-, water- en electr. leidin gen, alsmede straatverlichting in het uitbreidingsplan „Koestal" en „Over- duin". Voorstel tot wijziging van de verordening op de keuringsdienst voor vee en vlees. Voorstel tot vast stelling van een verordening betref fende de organisatie en het beheer van de gemeentelijke brandweer, Voorstel tot het verlenen van een ex tra subsidie aan het -bestuur van de „Vebo" te Leiden. Vervolgens enkele voorstellen betreffende medewerking voor het verstrekken van credieten lan diverse scholen. De heer J. Dijkstra, onderwijzer aan de school Noord wij kerweg, slaag de voor hoofdacte B. De heer T. Wijnen te Abcoude werd benoemd tot onderwijzer aan de Lagere school aan de Commandeurs laan. Mej. A. var» Delft slaagde te Delft voor het diploma constumière. Voor het practijkdiploma boek houden slaagde de heer Dica van Zuylen. LEIETSCHENDAM Naam Veurse Achterweg wordt ge wijzigd. De bestemming die de Veurse Achterweg volgens het uit breidingsplan „Raadhuis" heeft en ook de voortgang die de woningbouw aan die weg thans reeds maakt, doen genoemde weg haar karakter van „landelijke achterweg" althans voor een gedeete verliezen. In verband hiermede zal dat ge deelte van de Veurse Achterweg van af de hoek Ruysdaellaan/St. Jozef straat tot aan de hoek Smidslaan ook de naam krijgen van Ruysdaellaan. Subsidie R.K. Leesbibliotheek. Om de R.K. Leesbibliotheek in de ge legenheid te stellen de boekenvoor- raad tijdig aan te vullen en uit te breiden zijn B. en W. bereid voor het jaar 1955 een subsidie te verlenen van 250. Verkoping. Ten overstaan van notaris G. J. Boom te Voorschoten zijn de volgende percelen in veiling gebracht: het landhuis Westvliet 11, ingezet op 22.500 door de heer A. Schenk in den Haag; het herenhuis Voorburgseweg 17 op 19.800.door de heer P. van Delft alhier en het huis Smidslaan 34 op 2050.door de heer Tonnema alhier. NOORDWIJK Zaterdag is in Noordwij k het feit gevierd, dat het Rembrandt-hotel zo kort na de brand alweer in ge bruik kon worden genomen. In de feestelijk versierde bar ont ving de directeur, de heer Sterken- burg, een aantal genodigden o.w de brandweerlieden, die zosnel en doel treffend ingrepen. In een toespraak dankte de directeur voor de hulp, welke Noordwijk een veilig gevoel heeft gegeven. Ook deze avond stroomde er veel vocht in het Rem- brandthotel, maar er was nu geen water bij. Handbal-tournooi. Het was weer een bontige menigte op het MS V-ter rein. Met stralende zon en, om er de moed in te nouden bij de speelsters en spelers, was er ook een prettig windje. Het was een mooie dag voor het tournooi van MSV. Jammer toch altijd, dat R.K. Noord wijk maar nooit komt zien wat er al op zo'n Zondag op het terrein van MSV gebeurt. Het was een vol programma, dat afgewerkt moest worden. De uitslagen zijn als volgt: Adspiranten VeloHVL 2 x 15 min. 40; dames HVLQuintus 2 x 10 min. 3—4; heren MSV—Quintus 2 x 15 min. 64; dames MSVVelo 2 x 10 min. 62; heren HVLVelo 2 x 15 min. 54. Junioren MSV a—HVL a 2 x 15 min. 44. Verliezersronde: dames HVLVelo 2 x 10 min. 10; heren Quintus—Velo 2 x 15 min. 43. Winnaarsronde: dames Quintus MSV 2 x 10 min. 3—1; heren MSV— HVL 2 x 15 min. 66, na 2 x 15 min. verlengen 86 voor MSV. Voor het praktijdexamen Boek houden, afgenomen door de Neder landse Associatie voor Praktijkexa mens slaagde de heer Aad v. d. Meer Lzn. DE KWAKEL Uitbreiding H. Hartschool. We gens het telkenjare groter worden van het aantal leerlingen aan het H. Hartschool bestond dringend behoefte om het school uit te breiden. Men is tot een oplossing gekomen. Er zal een houten school worden gebouwd, over het water aan het Kwakelpad, tussen de ponten van W. van Horde en P. J. Graven. Er zal een brug worden ge slagen recht tegenover de mgr. Noord- manlaan. Het werk is opgedragen aan de firma Van Vliet te Uithoorn. Met ingang van 1 September 1955 OEGSTGEEST Verzoekschrift om strook grond. Mej. M. Parmentier, de heren C. Keyzer, A. Bernard, L. Kloos, D. J. Houthoff en mevr. C. v. d. Bosch Knotter hebben een schrijven ge richt tot de raad van Oegstgeest met het verzoek een strook grond te mo gen kopen van de gemeente, welke grond gelegen is achter hun wonin gen aan de Rhijnzichtweg. De bedoe ling van dit verzoek is te voorkomen, dat de betreffende woningen zullen worden ingebouwd. VOORSCHOTEN R.K. VACANTIEVREUGD HEEFT PLANNEN GEREED. Het R.K. Comité „Vacantievreugd" is zover met zijn voorbereidende werkzaamheden gevorderd, dat het zijn plannen voor de grote vacantie bekend kan maken. Dinsdag 2 Augustus. Om 9.30 uupr per bus naar Duinrell. Donderdag 4 Augustus om 9.30 uur per bus naar Meyendell. Dinsdag 9 Augustus van 9.3012 uur kinderspelen op het SVVL-terein. Om 14 uur film in het Verenigingsgebouw. Donderdag 11 Augustus om 9.30 uur per bus naar Meyendell en Dinsdag 16 Aug. om 9.30 weer naar Duinrell. Donderdag 19 Augustus om 9.30 uur sportwed strijden voor jongens op het SVLV- terrein. De meisjes gaan naar Cir cus Knikkebeen te Leiden, 's Mid dags sportwedstrijden voor de meis jes en dan gaan de jongens naar Circus Knikkebeen. Dinsdag 23 Augustus om 9.30 uur kindervoor stelling in het Verenigingsgebouw (goochelen, poppenkast, buikspre ken). 's Middags film, idem in het Verenigingsgebouw. Donderdag 25 Augustus slotdag. Per salonboot „Ur sula" via de Kagerplassen naar Avifauna. Het comité geeft de vol gende richtlijnen aan de ouders. De vacantievreugdedagen worden be gonnen met een H. Mis om half ne gen, daarna ontbijt in de Jongens school. Er zal naar gestreefd wor den dat de kinderen om 17.00 uur terug zijn. Zonder deelnemerskaar ten kunnen de kinderen niet worden toegelaten. Bovenstaand program ma is financieel gebaseerd op de be loofde bijdrage van de ouders. Zij, die aan deze verplichting nog niet hebben voldaan, zijn alsnog hiertoe in de gelegenheid. Zij, die met een gift ineens hun bijdrage willen ver hogen zijn natuurlijk ook welkom. Momenteel zijn er ongeveer 320 deelnemers, zodat er voor het initia tief van het comité „Vacantie vreugd" veel belangstelling blijkt te bestaan. SVLVRouwkoop 2—1. Zater dagavond hebben SVLV en Rouw koop eikaars krachten nogmaals be proefd. In het duel bleek SVLV ster ker te zijn dan haar plaatselijke zus terorganisatie Rouwkoop. Rouwkoop kwam dit keer met een andere op stelling dan op 5 Mei j.l. en vooral de doelman bleek over uitstekende keeperskwaliteiten te beschikken. Het is zeker aan hem te danken, dat de nederlaag van Rouwkoop niet groter is geworden dan 21, want vooral na de rust kreeg de doelman van Rouwkoop heel wat te verzetten. Het raadsel der huismerken door dr. H. W. M. J. Kits Nieuwenkamp. Uitg.: A. J. G. Strengholt, Amsterdam Bij de uitgeversmaatschappijk A. J. G. Strengholt te Amsterdam is on langs een boekje verschenen van de hand van dr. H. W. M. J. Kits Nieu wenkamp over „Het raadsel der huis merken'. Er is tot nu toe betrekke lijk weinig aandacht besteed aan deze tekens, welke men vaak aantreft op oude voorwerpen en in oude papie ren. Toch zijn ze interessant genoeg om nader bestudeerd te worden, want zij stammen uit heel oude tij den, uit de oud-Germaanse prae-his- zijn benoemd als onderwijzers aan de j torie, en zij hebben een grote rol R.K. School alhier, de heren G. B. Vermolen uit Lonen aan den Vecht en C. J. J. v. d. Linden uit Tilburg. Z.H. de Paus heeft Zondag in een boodschap, gericht tot de Katholie ken over de gehele wereld, ver klaard dat de wereld „schuilgaat in een diepe duisternis van de onwe tendheid en zich in de greep be vindt van het ijs van de onverschil ligheid". De Paus sprak de boodschap uit over de radio ter gelegenheid van het einde van het 36ste Internatio nale Eucharistische Congres in Rio de Janeiro. Hij verklaarde dat de wetenschap is doorgedrongen in vele grote ge heimen, „doch wat is deze weten skap, zelfs al was de macht er van millioenen groter, vergeleken bij de letterlijk oneindige glorie, welke de Eucharistische God, door zichzelf eeuwig op te offeren, bewijst aan de eeuwige Vader in de stilte van onze tltaren?" De Paus, die in het Portugees sprak, deed een beroep op alle Ka tholieken zichzelf te wapenen met Jezus teneinde de verleidingen van het kwaad het hoofd te kunnen bie den. De gewezen Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cordell Huil is Zaterdag In het Bethesda-zieken- huis bij Washington overleden. Hij is 83 jaar geworden. In drie regeringsperioden van pre sident Roosevelt was de overledene minister van buitenlandse zaken. Roosevelt heeft hem eens „de vader der Verenigde Staten" genoemd. Cordell Huil verwierf internatio nale bekendheid voor zijn werk tot verbetering van de internationale be trekkingen. In 1945 kreeg hij de No belprijs voor de vrede. Vluchtelingenpartij uit coalitie De Westduitse vluchtelingenpartij, waarbinnen onlangs een splitsing is ontstaan, heeft Zaterdag besloten uit de regeringscoalitie van bondskanse lier Adenauer te treden. Zoals gemeld verlieten twee we ken geleden de ministers Kraft en een zevental afgevaardigden in de Bondsdag, die zich grotendeels bij de Christen-democraten aansloten. De fractie der vluchtelingenpartij be staat nu nog uit achttien leden. Het besluit van het partijbestuur, gemotiveerd door het feit, dat de par tij in feite toch al niet meer in de regering is vertegenwoordigd, bete kent dat Adenauer mogelijk in de Bonsdag niet meer zal kunnen be schikken over de meerderheid van twee derden, welke hij nodig heeft voor de grondwetswijzigingen die vereist zijn voor het bewapenigs- program. Volgens Zondagavond te Montevi deo ontvangen berichten van de Ar gentijnse grens is in de Argentijnse provincie Entre Rios de alarmtoe stand afgekondigd. De verloven van leger-, marine- en politiepersoneel zijn ingetrokken en waarnemers aan de grens maakten melding van bewegingen met vecht- wagens en stukken geschut in de omgeving van Concordia in Entre Rlos. Volgens deze berichten zal er Maandag te Parana, eveneens in En tre Rios, een bespreking worden ge houden van legerofficieren, de derde verjaardag van het overlijden van Eva Peron, kan worden geregeld. Ondanks president Perons aan dringen op een politiek bestand, zijn in het weekeind betogingen gehou den door leden van de oppositiepar tijen. De politie te Cordoba moest van traangasbommen en brandweer slangen gebruik maken om betogin gen van studenten te bestrijden. India heeft geëist, dat het Portu gese gezantschap in Nieuw Delhi wordt gesloten, zo is vandaag in het Indische parlement bekend gemaakt. Inmiddels heeft de campagne voor aansluiting bij India van het Portu gese gebied Goa, aan de Westkust van India, een nieuw hoogtepunt be reikt. Leiders van alle Indische poli tieke partijen verklaarden gisteren op een massa-bijeenkomst, dat de en clave „van het Portugese imperialis me moet worden bevrijd". In het 3.600 vierkante km grote ge bied van Goa wonen 600.000 mensen. Portugal hééft nog twee kleine en claves in India Damao en Dioe. Deze drie gebieden zijn Portugees Oberlaender de partij, gevolgd doorgeweest sinds hun stichting in 1510. speeld in het dagelijkse leven van onze verre voorouders. Zolang men ze niet begrijpt, zyn het raadselachtige tekens, doch in opzet zijn ze helemaal niet zo geheim zinnig. In vroeger tijden, toen men nog geen flauw idee van schrijven had, had men niettemin behoefte om z'n eigendom te kenmerken met een eigen teken. Zo'n teken meestal een eenvoudig rechtlijnig figuurtje werd in het voorwerp gekrast of ge kerfd, bij het vee in de vacht gescho ren enz. De gedachte ligt voor de hand, dat dit de dageraad moet zijn geweest van de schrijfkunst in deze streken. In eik geval is er in zoverre verband te leggen, dat nog in de Mid deleeuwen die tekens, welke langza merhand familietekens zijn geworden, gebruikt werden als handtekening onder akten en oorkonden. Zij had den toen dezelfde rechtstkracht als 'n zegel of als (tegenwoordig) een hand tekening. Een overblijfsel daarvan is nu nog het kruisje, dat als onderte kening dienst kan doen voor diege nen, die niet schrijven kunnen. Had den die huismerken oorspronkelijk een persoonlijk karakter, weldra wer den ze ook benut als handelsmerk en meesterteken. Uit deze korte aandui ding blijkt wel, dat er nog heel wat interessante dingen na te snuffelen zijn aan de hand van die kriebelkrab- belige huismerken. Er is hier nog veel onontgonnen terrein en als het boekje van dr. Kits Nieuwenkamp de belang- steling, voor dit onderdeel der heral diek kan aanwakkeren, heeft 't reeds veel bereikt. VOLWAARDIGE WOORDEN BOEKEN VOOR ƒ1.35. In de Prisma-reeks. Vanaf heden zijn in de bekende Prismareeks verkrijgbaar volwaar dige woordenboeken voor het Ne derlands en de moderne talen, mits gaders een Vreemdewoordenboek. In samenwerking met een staf van kun dige en ervaren leerkrachten, dank zij een topprestatie van organisatie en technisch vernuft, is het" moge lijk gebleken in acht Prismaboeken van gemiddeld 340 bladzijden op overzichtelijke en zeer leesbare wijze al datgene onder te bréngen wat in woordenboeken voor normaal ge bruik thuis hoort. Reeds zijn de eer ste vier van de acht verschenen, n.l,: Nederlands (dr. A. Wijnen). Nederlandse-Engels (dr. G. J. Vis ser). Engels-Nederlands (drs. F. J. J. van Baars en drs. J. G. J. van der Schoot) en Frans-Nederlands (dr. P. M. Maas). Bij het begin van het nieuwe schooljaar zal het tweede viertal de serie compleet maken: Nederlands- Frans (drs. H. W. J. Gudde), Duits- Nederlands, (drs. J. A. H. van Ge-1 mert), Nederlands-Duits (drs. G. A. M. van der Linde), Vreemde Woor-1 denboek (A. Kolsteren). L Hiermee is dus voor één tientje een f volledig stel moderne en volkomen! op het gemak van de gebruiker in gerichte woordenboeken onder ieders bereik. Dit is in de eerste plaats verheu gend nieuws voor allen die als leer ling, ouders, leerkrachten bij het Middelbaar Onderwijs betrokken zijn. Maar de gevolgen van deze ge durfde onderneming zullen nog veel Wijder reiken. Voor de ongeteld ve len die door cursussen of zelfstudie hun kennis verrijken, voor kantoren, voor huisgezinnen, is de mogelijk heid tekst overzichtelijk gerang- noemenswaardige kosten de noodza kelijke leermiddelen te verwerven. Wat de technische kant van de zaak betreft: in de gemiddeld 680 kolommen van 85 regels is, dank zij een kleine maar uiterst leesbare let ter, een ontzagwekkende hoeveel heid tekst averzichtelijk gerang schikt. Alle technische hulpmiddelen zijn aangewend om bij minimaal ruimteverlies de gebruiker zo snel mogelijk bij zijn doel, het gezochte woord of de gezochte uitdrukking, te brengen. In de samenstelling is verwezen lijkt wat vanaf de eerste opzet doel was: een maximum aan woorden schat, gecombineerd met een maxi mum aan idioom. Men vindt dus in de Prismawoor denboeken: de gangbare taalschat, ook met de recente aanwinsten uit de na-oorlogse periode, gangbare termen van handel, wetenschap, tech niek, sport enz.; uitdrukkingen, zegswijzen en in het algemeen de idiomatische wendingen welke voor de normale gebruiker van belang zijn. Voor het onderwijs, het bedrijfsle ven en alle Nederlanders wie dit aangaat, is het verschijnen van de Prisma-woordenboeken groot en ver heugend nieuws. Het eerste viertal Prisma-woor denboeken is reeds bij elke boek handel verkrijgbaar. Gevestigde personen in de week van 18 tot en met 23 Juli. J. van de Beek, magazijnmeester, J. van Houtkade 3. S. Belonje. techn. ambtenaar, H. Rijndijk 57. H. J. van VugtBodrij, Groenesteeg 17. K. G. Bolding en fam., kantoorbe diende, Stationsweg 6. L. Monfils— Brandsma a.b. „Eureka", ligg. i.d. Zijler- bregge. C. V. Buijsman, leidster docente kraamcentrum, le Binnenv.grt. 30. A. J. Dekker, scheepswerktuigkundige, Rood- borststr. 54. C. J. Delissen en fam., ass. public-chef Rijnsb.weg 179. P. J. van Duin en fam., chemicus. Levendaal 43. P. van Dijk en fam., onderwijzer, Cobet- straat 53. C. van Gaaien, schrijver II KM Noordeinde 2a. A. Glasbergen en fam., wolspinner, 3e Binnenv.grt 9. F. T. A. de Haas, econ. bedr. techn. De Sitterlaan 63. M. H. van Hasselt, diëtiste, Rijnsb.weg 5. A. F. P. Hulsewé, lector, Rijnsb.weg 18. J. F. M. Isphording en fam., inkoper, Burggr.ln 139. E. van Grieken—Juffer mans, St. Jacobsgrt 1. P. Karduks, Oude Vest 167. J. H. Keltjens, sergeant schrij ver KM, Hoflaan 109. T. van Kempen, monteur. Oude Rijn 100a. G. Kraaijeveld en fam., opz. speeltuinveren., Burggr.ln 195. H. BurchartzLivingston, Marnixstr. 81. J. W. Lorimer en fam. chemicus, Haagweg 43. I. Louweret, Hoogl. Kerkgrt 56; H. Murk, dienstbode, Oude Singel 220a. D. J. Netto. St. Aagtenstr. 28a. C. L. I Ng, Kagerstraat 24. J. P. Noordijk en 11 fam., civiel ingenieur, Burgg.ln 101. A I Oerlemans en fam.. vertegenw. in schoe- 11 nen, H. Rijndijk 83. M. J. de Swart en 11 fam. adj. dir café-restaurant, Stations- I weg 35a. H. C. Tuerlings en lam., kam- I rijger, J. v. Stolb.hof 47. J. G. F. Troost II en fam.. handelsagent, Hooigrt 105. R. J. f| J. van Ulden, monteur, Witte Singel 13. I C. H. van der Upwich. handelsemployé, I Rijnkade 17. A. Vernède, welfare help- I ster Rode Kruis, Lijsterstraat 5. F. J. H Voorzaat, lab. technicus. Burggr.ln 16. K. I de Vries en fam., -dir. Chr. Kweekschool, r| Zeemanlaan 26. A. p. Westdorp, instr.- I maker, Maredijk 34a. W. H. H. Wiemcr, I kantoorbediende, Groenhovenstr. 24. A. P v. Winkel en fam., meubelmaker, Nieuwe 11 Rijn 107. H. C. Zwaan, verpleegster, L ALPHEN AAN DEN RBJN RAADSLID UIT VELSEN MAAKTE LELIJKE VAL De vacantie van de 67-jarige heer F. Walthuis, lid van de gemeente raad te Velsen zette Zaterdagmorgen niet erg fortuinlijk in. Hij was op weg naar zijn zoon in Breda, toen hij omstreeks 7.55 uur het Jaagpad langs de Gouwe, richting Boskoop passeerde. Hij kwam met zijn brom fiets op deze weg in een hoeveelheid losse grint te slippen. Hij viel voor over met zijn hoofd op de straat en liep een grote snij wond en vele schaafwonden aan hoofd en gelaat op nabij de slaap, alsmede een her senschudding en vermoedelijk een schedelbasisfractuur. Nadat dr. J. H. Pilon te Alphen a/d Rijn de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de heer W. per ziekenauto overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. NOG EEN BROMFIETS-ONGEVAL Omstreeks 11.15 uur werd Zater dagmórgen wederom een vacantie- trip verstoord. Op de Steekweg reed op het rijwielpad met een bromfiets de heer J. H. M. uit Leiden. Achter hem volgde zijn echtgenote, die hun 5-jarig zoontje achter op de brom' fiets meevoerde. Ter hoogte van de fabriek Ruardy weigerde de motor an de heer H., waardoor zijn vaart plotseling veminderde. Dit werd door mevr. H., die vrij dicht achter hem volgde, niet tijdig genoeg opgemerkt. Zij raakte het achterwiel van de bromfiets waarop haar man gezeten was en kwam hierdoor te vallen. Zij kwam met haar hoofd tegen het stuur liep hoofdwonden, een hersen schudding en een schedelbasisfrac tuur op. Haar zoontje liep lichte ver wondingen op. Dr. J. H. Pilon ver leende de eerste geneeskundige hulp. Hij liet het slachtoffer per ziekenauto overbrengen naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiden. Z0ETERW0UDE Knobbelrit. Morgen-, Dinsdag avond, zal er in Zoeterwoude een knobbelrit gehouden worden, geor ganiseerd door Pit '54. De prijs is een fraaie wisselbeker. Men kan zich opgeven tot de start, die om 7 uur plaats vindt. Kosten 0.50. Katholiek Thuisfront. Het Ka tholiek Thuisfront deelt mede, dat de invulstrookjes voor 't lidmaatschap de- week allen opgehaald worden. Begonnen wordt hedenavond in de Weipoort. De heer Ilenny Langeveld uit Le. den ontvangt de overwinningstrofee op het accordeon-concours. Vertrokken personen van 18 tot en met 23 Juli A. M. den Ambtman en fam., .v 't Hoffstr. 32b, A'dam, Roerstr. 51hs. W. M. SpaargarenArbouw, de Goejc- str. 25. Naaldwijk, Duiventorenstr. 20 C. van As en fam., Prlnsenstr. 84, 's Gra- venhage, Rembr.str. 200. C. van Baard wijk, W. Singel 44, Voorschoten, Bijdorp- str. 51. J. Baas. Rapenburg 59, Wieringer- meer, Kolhornerweg 7. G. J. Bergen en fam. Zoeterw. singel 56, Oegstgeest, K. Doormanln 11. A. Binnerts. Klokstg 9, Ede Gld., Edeseweg 123. W. Blok, 2e Bin nenv.grt 5, 's Gravenhage, v. Diemenstr. 14A- T. M. M. Blommaert, Noordeinde 50, St. Jansteen, Absdaalsestr. 16. A. E. Boekhout, Marnixstr. 73, Nijmegen, Roerstr. 28. A. M. Boersma, Rapenburg 59, Spanbroek, Waterkant E 15. J. Boom, 0. Singel 174-182, Zoeterwoude, Verlaat- weg 4D. N. C. Bousie, 3 Octoberstr. 31a, 's Gravenhage, J. v. Rodestr. 84. F. Brink. Rapenburg 24, A'dam, v. Breestr. 64 I. C. H. Carton. Meckelenb.str. 14, Et- ten ca. Marijkepln 23. E. M. Creijghton, Hooigrt 46, 's Gravenhage, Fr. Hendrik straat 239. E. J. Dalman, Rijnsb.weg 10, Wassenaar, Deylerweg 95. M. J. C. Deur- vorst, Noordeinde 50, Maastricht. St. Lambertusln 41. W. v. d. LindenDon ker en fam., Vondelln 3, 's Gravenhage, Dedemsvaartweg 644. R. M. v. Dooren, Noordeinde 50. Tilburg. Dr. v. Wezepstr, 1. G. L. Driessen, Breestr. 3b, Oegstgeest Koninginnneln 9. S. J. M. van Dijck, Groenhovenstr. 12. R'dam. Beukelsdijk 80a. H. van Dijkhuizen. Rijnsb.weg 10. 's Gravenhage, Torenstr. 46. W. A. P. Endenburg, Pietersk.str. 12, Gorinchem, Nw Haven 62. W. H. T. M. Evers, Noord einde 50, Roosendaal ca NB, Bloem- markt 1. A. M. A. van Exel, St. Jabcobs- gracht 1, Boxmeer. Achterstr A 116. W. M. M. Feddema, Noordeinde 50. Rheden, Velp, Hogeweg 33. D. K. Go, Rijnsb.weg 58, Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 9. G. Gommans, Maurit6str. 33, Haarlem, We- verstr. 6. R. Heinsius, P. J. Blokstr. 23, Heemstede, Valkenburgerln 49. M. A. Herfst, Groenhovenstr. 6, A'dam. N. Maes straat 114. U. Herfst. Noordelnde 2a, Eindhoven. Pretoriastr. 17. G. D. T. van Kins—De Jong. Heemskerkstr. 105, Voor schoten a.b. „Tusculanum" t.o. Leidseweg 202. G. Kamp, Rapenburg 59, Wijdenes, B 148. N. G. van Kampen, Zoeterw. sin gel 97, Utrecht, Wilhelminapark 27A. A. H. Katsma, Zoeterw. singel 18, Zeist, lc Hogeweg 55. G. Keijzer, Rapenburg 59, Boskoop, Ridderbuurt 70. W. J. Kickert, Boerh.ln 34, 's Hertogenbosch, Vughter- weg 18. S. J. Van Kins, M. Moonstr. 10, Voorschoten, a.b. „Tusculanum", t.o. Leidseweg 202. H. T. W. Klören, Lee- mansstr. 27, Boekei, Dan de Brouwer- str. 7. W. Korenwinder, Rapenburg 59, Mijdrecht, Westerlandweg 13. J. M. M. Korte, Noordeinde 50, Enschede, Markt straat 4. T. A. R. Kruitwagen, Mariën- poelstr. 4. Maastricht, Tongersestraat 27. L. F. D. ter Kuile, Pieterskhof 22, Am sterdam, Bern. Zweerskade 20 IV. L. La- geman, W. Singel 65, A'dam, Valeriusstr. 48b. E. M. A. v. d. Lande, Noordeinde 50. Diepenveen, Dorp 3. J. C. CartonLar- dé, Trompstr. 37, Etten ca, Marijkepln 23. B. J. Leclercq. Hooigrt 100, Maas tricht, Breulingenstr. 17B. J. v. d. Lin den en fam., Steenschuur 11. R'dam Wil denburg 18b. A. M. G. v. d. Lugt, Noord einde 50, R'dam. Heemraadsingel 212. G. D. Maas, Ketelboeterstg 7a, R'dam, Me- rulaweg 10. E. C. v. d. Meulen, Hoefstr. 10, Haarlem, Buitenrustin 2. M. J. A. Meijer en fam., Breestr. 78/80, R'dam, J. Boschln 53. N. Mooij, Rapenburg, Alphen a. d. Rijn. Voorstr. 24. T. Moulijn, J. Lie- vensstr. 35, A'dam. Haringvlietstr. 41. J. C. Neijenhuis, Tulpenstr. 10. Heemstede, Binnenweg 132. M. E. Nordlohne, Heren gracht, 22. Goes. Leliestr. 85. E. J. te Paske, Zoeterw. singel 16. Oegstgeest, K. Doormanln 3. M. T. P. Pieters, Rembr.str. 27, Apeldoorn, Frankenln 70. A. Planje en fam., Gasstr. 30, Etten ca., Bernhardln 2. J. v. d. Reijden, Middelste gracht 34. R'dam, H. de Ketjserstr. 46. Sardjono, Haarl.weg 72. 's Gravenhage, Bylandtstr. 64. N. I. M. C. Strljbosch. Noordeinde 50. Horst, Venloseweg 19. Jonkhr. A. J. van Stijrum, O. Singel 12, Heemstede, H. Dreef 161. P. Terpstra, Rapenbrug 59, Texel Den Burg, Zd Haf- 78. A. M. G. Thorn, v. Slingelandt- laan 11, A'dam, Amstelv.weg 75II. T. Tuinstra, A. Schotkade 1. Groningen, Hoendiep ZZ woonwagen achter scheeps werf. J. A. Verbeek en fam.. Staringka- i. Bloemendaal, Or. Nassaulaan 82. W. Verheij van Wijk, Burggravenln 11, Breda, Banckertweg 3. A. J. Voorwinden Thorbeckestr. 21, Hilversum. Koningstr. 21. P. M. de Vries, Wasstraat 2c. R'dam, Burg. de Villeneuvesingel 14, F. J, M. Werrelmann, Thorbeckestr. 50, Eindho ven, Stratumsedijk 23g. J. J. A. Werz en fam., Klokstg 2. Sittard, Molenweg 61. J. Westhoff, Rapenburg, 59. Wieringcr- meer, Molenweg 44. H. van Wijk, Pic- tersk. Koorsteeg 32a, Hattum, Bosweg 239 III. W. J. C. Wijnands, Noordeinde 50, Hoogkarspel, Streekweg 8G. J. Troost v. d. Zeeuw, Zijlsingel 61. R'dam, Ma- rentakstr. 24b. M. C. v. d. Zwan, Rapen burg 59, Leiderdorp, Hoogmadeseweg 22. Agenda Leiden MAANDAG: Om 8 uur in de Jacoba-zaal van Den Burcht bijeenkomst van de Club van Limetz. Excursie van „Oud Leiden" naar Kennemerland. Vertrek om een uur van de Garenmarkt. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2