DE IJZEREN SCHELVIS DE VIS Bus vol Algerijnen moest op de politie wachten Zware jongen als detective Lonen en prijzen onder de loupe meisje; VROUWEN VRIJDAG 22 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Poging tot doodslag in Rotterdam Een Franse autobus met 48 Alge rijnse studenten, op weg van Am sterdam naar Hamburg, is gistermid dag vijf uur lang door de politie aan de grenspost Rammelbeek opgehou den. In diezelfde tijd reed een auto van de Rotterdamse politie met een inspecteur en een Rotterdams meisje op topsnelheid van de Maasstad naar Denekamp. Het vermoeden bestond dat een der Algerijnen de dader zou zijn van een in de nacht van Dins dag op Woensdag op het Hendrik Idoplein in Rotterdam-Zuid gepleeg de poging tot doodslag. Tot nu toe is het zeer uitgebreide onderzoek van de politie echter tevergeefs geweest. Dinsdagavond laat aldus ver haalt het Alg. Dagblad werd een Rotterdams meisje, samen met haar in. Rotterdam logerend nichtje uit Maassluis, door een vre.emdeling van nog niet bekende nationaliteit naar huis gebracht. De meisjes waren door het. opdringerige gedrag van de man onderweg al bang geworden en ver dwenen zo gauw mogelijk is huis. Nauwelijks was de deur in het slot gevallen, of de vreemdeling trok een pistool en begon (met Flobert-muni tie) een schietpartij door de ramen van het huis. De moeder van het Rot terdamse meisje ontkwam op het nip pertje aan de dood. Op het lawaai af gekomen rende zij de voorkamer in om te zien wat zich buiten afspeel de. Een der kogels met loden mantel vloog rakelings lang haar heen en verdween in het kozijn. Direct nadat de politie in de zaak was gemengd, begon de recherche van het bureau Sandelingplein onder leiding van hoofdinspecteur Duindam een uitgebreid onderzoek. Eerst onder de in Rotterdam verblijvende Brazi lianen, later onder de Grieken. Toen bekend werd dat een vrij groot ge zelschap Algerijnen in ons land was aangekomen, toog de politie ook op zoek naar hen. De jongelui waren echter al via Amsterdam vertrokken op weg naar Scandinavië. Op dat moment ging er een seintje naar de betrokken grensposten en stapte inspecteur Kalma samen met het Rotterdamse meisje in een snelle auto. De Algerijnen waren echter de Nederlandse grenspost Rammelbeek al gepasseerd en zelfs waren aan Duitse zijde de passen al afgestem peld. De marechaussee liet de auto bus echter tot op Nederlands gebied terugrijden en gelastte de inzitten den yi de wagen te blijven. Toen enkele Algerijnen tóch uit de bus stapten werden zij, onder bedreiging 08.14in Zessen Klaar. In de komende weken zullen op reclamezuilen, in kerkportalen en achter de vensterramen de geheim zinnige cijfers 08.14 te zien zijn. Het zijn niet de afkortingen van een duikboot, noch hebben ze iets te ma ken met een boek of film, het. is in verkorte vorm de datum van de col lecte van Katholiek Thuisfront: Zon dag 14 Augustus. Aan deze collecte gaf het Hoogwaardig Episcopaat bij monde van Mgr. Alfrink zijn hoge toestemming. De collectespeldjes zijn voor deze gelegenheid vervangen door leg- puzzles. Een nieuwe gedachte waar door het element van spel in de col lecte is gekomen. Er zijn in tegen stelling tot andere collectes van Ka tholiek Thuisfront geen zware prij zen te verdienen, doch de puzzle-op- lossingen, vele verschillende brengen de kansen op 20.000 aardige attracties. Zonder twijfel zal ook de ze collecte, zo origineel van opzet, slagen, vooral daar op het ogenblik Nationaal Katholiek Thuisfront voor een aantal dringende aanvragen zit, waaraan noodzakelijk op korte ter mijn in het belang van de militairen moet worden voldaan, welke onge veer een half millioen gulden bedra gen. VROUW VAN TRAPJE GEVALLEN In een woning aan de Weissen- bruchstraat in Amsterdam is Woens dagavond de 06-jarige mevrouw P. KeijzerBouman, bij het lappen van de ramen, van het trapje gevallen, waarop zij stond. Bij haar val kreeg zij een dubbele rechterbeenbreuk en is in het W. G. opgenomen. met een gummiknuppel weer naar binnen gedirigeerd. Het wachten was op inspecteur Kalma en zijn reisgenote, doch alles bleek achteraf tevergeefs, want het meisje vond tijdens een confrontatie met de Algerijnen niet de mar», die zich 's nachts aan de poging tot dood slag had schuldig gemaakt, 's Avonds om acht uur moest de auto uit Rot terdam onverrichterzake de terug reis aanvaarden. De op vacantie zijne Algerijnen sta ken hun misnoegen inmiddels niet on der stoelen of bamken. Alle folders die zij over ons land hadden ontvan gen, gingen aan stukken en vervol gens de ramen van de autobus uit. En de Marseillaise zingend trokken zij voor de tweede maal over de grens. PANTSERRUIT WAS TEGEN TROTTOIRTEGEL BESTAND. Gisternacht is een poging gedaan de étalage van een juwelierszaak aan de West-Kruiskade te Rotterdam leeg te roven. Onbekende daders hebben getracht met een trottoir tegel de ruit in te slaan. De poging mislukte, aangezien de ruit van pantserglas bleek te zijn. Er kwam alleen een barst in de ruit. Een jaar geleden werd eveneens in de juwelierszaak ingebroken. Daarna werd een nieuw soort pant- serruit aangebracht. JONGEN VERDRONKEN. Bij de aanlegsteiger van het ge meentelijk veer aan de Nieuwen- dammerkade te Amsterdam is een achtjarige jongen tijdens het spelen in het water van het Nieuwendam- merkanaal gevallen en verdronken. Een passerende 32-jarige man, die gekleed te water was gesprongen slaagde er niet in het kind te red den. Na tien minuten is het lijkje opgehaald. De 25-jarige Amerikaanse particu liere detective R. Grevers arriveerde gistermorgen met de „Maasdam" vani de Holland Amerika Lijn in Rotter dam. Een leger verslaggevers en foto grafen stormde op hem af. Niet zo zeer om hem te spreken, maar veel eer om hem te bekijken. Grevers nam deze bestorming heel rustig op. „Ik ben nu eenmaal goed uit de kluiten gewassen", merkte hij op. Niet in het minst bleek hij last te hebben van het zware lichaamsgewicht van 370 pond. Er moesten wel eens bijzondere voorzieningen voor hem worden ge troffen vertelde hij aan „Trouw" maar daarbij had de detective steeds alle behulpzaamheid ondervon den. Zo had men op de Maasdam zijn bed verlengd en een speciale grote stoel laten aanrukken. Hij bracht de persvertegenwoordigers daarna aan het verstand, dat er absoluut niets te interviewen was. De heer Grevers kwam naar Europa voor zaken en iedereen begreep, dat het „top secret" betrof. „Bent u niet bang, dat u opvalt in het detective-werk", zo werd hem ge vraagd. Mr. Grevers trok zijn zware DRIE ZUSTERS TROUWDEN Pastoor K. Spoor te Pijnacker heeft in de R.K. kerk aldaar de huwelij ken van dnie zusters ingezegend. Het waren de zuster J. W. Th., W. G. en M. M. B. Bross, die in het huwelijk waren getreden met resp. de heren J. B. Soeterbroek uit Pijnacker en A. Bosman en C. L. Overmeer, beiden uit Berkel en Rodenrijs. Vanzelf sprekend bestond er voor dit drie voudige huwelijk veel belangstel- in Pijnacker. schouders eens op: „Waarom?" zei hij. Hij vertelde bekend te staan als de „dikzak" en dat maakte extra in druk op „vijandige" personen. Na vijf minuten vond de heer Gre vers, dat het onderhoud lang genoeg geduurd had. Met een beleefd knikje bedankte hij vooral de fotografen voor hun aanwezigheid en hij wenste him toe, dat zij goede zaken zouden doen. De Amerikaan was tenslotte ook met die hoop vervuld naar Euro pa gekomen. ETRUSKISCHE KUNSTSCHATTEN IN DEN HAAG AANGEKOMEN. Het kostbaarste transport, dat ver moedelijk ooit in Den Haag is aan gekomen, arriveerde gistermiddag met twee uur vertraging op het Haagse goederenemplacement aan de Waldorpstraat, opgewacht door een grote groep belangstellenden. In drie, met vijf zegels afgesloten Ita liaanse wagons, kwamen n.l. de Etruskische kunstschatten aan, die van 1 Augustus af in het Haagse ge- mentemuseum te zien zullen zijn. Spoorwegrecherche en een Italiaan- sewerkmeester van het museum te Milaan geleidden het transport, dat voor een waarde van twaalf millioen gulden zou zijn verzekerd. CAO GRAFISCH BEDRIJF In de te Utrecht gehouden lande lijke vergadering van vakgroepen van de Ned. Katholieke Grafische Bond is het concept collectieve arbeidsover eenkomst voor het grafische bedrijf in Nederlana met meerderheid van stemmen aanvaard. Beraad op hoog niveau Op verzoek van de Stichting van de Arbeid heeft het stichtingsbestuur donderdagmorgen op het departement van Economische Zaken met een dele gatie uit de ministerraad een bespre king gehad over de nieuwste aspec ten met betrekking tot de loon- en prijzenpolitiek. De bespreking duur de ongeveer drie uur. Van regeringszijde waren aanwezig de ministers Suurhof, Zij Is tra, Staf, De Bruyn en straatssecretaris Van Rhijn. De besprekingen zullen wor den voortgezet doch een datum is daarvoor niet bepaald. Kasteel van rozen te Lottum In de afgelopen anderhalve eeuw heeft het dorpje Lottum (14 km van Venlo) zich ontwikkeld, tot een be langrijk centrum van rozenteelt, van waaruit jaarlijks 2 millioen rozen struiken naar verschillende wereld delen worden verzonden. Niet min der dan 95% van de in Lottum ge kweekte struikrozen wordt naar het buitenland afgezet. Het feit, dat men over zoveel bloe men beschikte, heeft in de twintiger jaren in Lottum de stoot gegeven tot het houden van de rozenfeesten. In de loop der jaren zijn deze steeds in betekenis toegenomen. De stichtng rozenfeesten beschikt thans over een permanent feestterrein, de zogenaam de Kraaienhof, die 3 ha. groot is en midden tussen de bossen is gelegen. Dit terrein is voorzien van vijvers, gazons en perken en van een podium, waarop concerten kunnen worden gegeven. De ruimte zal worden be nut voor het leggen van bloemmo- zaieken en figuren rondom fonteinen en het geheel zal 's avonds worden verlicht. Verder worden er allerlei staande figuren in bloemen opgesteld o.m. een 6x/2 m. hoog en Zx/i m. breed „kasteel", dat aan een vijver tegen over een boerderijtje van bloemen en een molen van rozen komt te liggen. Naar schatting zullen in diverse fi guren een rhillioen rozen moeten worden verwerkt, die daags voor het feest geplukt moeten worden. Heel Lottum dat slechts 1400 inwoners telt is dan in de weer om de rozen te verzamelen en op de met mos vochtig gehouden figuren in te ste ken. Lapgs een afzonderlijke „rozenweg" kunnen bewonderen, die in Lottum zal men de diverse soorten rozen worden gekweekt. Het rozenfeest zal dit jaar worden gehouden op 14 en 15 Augustus a.s. ...SCHEEP. TiVERCEEFSlOJNHERROE- mto siuir de oester zich over ww drie slachtoffers. Beeldenstormster op weg naar Maastricht Er is groot alarm gemaakt bij de Maastrichtse politie en de schatbe waarders van de St. Servaaskerk en de basiliek van onze Lieve Vrouwe hebben hun waakzaamheid verdub beld. Hendrikje Aleida van Muyden, afkomstig uit Mijdrecht, heeft laten weten dat zij Zondag in Maarstricht te velde zal trekken tegen de „afgo derij", die, naar zij beweert, welig tiert tijdens de heiligdomsvaart, die nu in Maastricht gehouden wordt.. In 1952 heeft datzelfde Hendrikje in de kerk van de paters Redempto risten te Wychen bij Gulpen het le vensgrote beeld van de heilige Ge- rardus van zijn voetstuk gerukt, zo dat dit beeld in gruzelementen viel. Enige weken geleden heeft Hendik- je dit weer geprobeerd, tevergeefs echter. Nu heeft het vinnige mensje brie ven geschreven aan de voorzitter van het heiligdomsvaartcomité, de heer J. Peters, aan de artistieke leider Wim Spreng er en aan Jerome Goffin, de ontwerper van de reliekenstoet, waar in zij aankondigt dat zij Zondag naar Maastricht komt. Zij zal haar uiterste best doen om de afgoderij op de haar bekende manier te bedwingen. De politie heeft stencils laten ma ken met een gedetailleerd signale ment van Hendrikje en er een foto aan gehecht. De stencils zijn gestuurd aan de schatbewaarders van de St. Servaas en de basiliek en eveneens aan de suisses van deze kerken. Ver der hebben de politiemannen, die Zondag hun post zullen betrekken langs de weg die de stoet zal gaan, dit stencil ontvangen. Schoonvader gedood met een bijl In het gehucht Moorveld by Geulle in Zuid-Limburg heeft Donderdag morgen de 32-jarige M. N. zijn schoon vader, de 58-jarige J. H. de B., met een bijl de schedel ingeslagen. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. De dader, die sedert Mei van dit jaar bij zijn schoonvader inwoonde, heeft zich zelf bij de politie aange meld. Tussen de beide mannen heerste een min of meer gespannen toestand. Zaterdag zal N. voor de officier van Justitie te Maastricht worden ge leid. Bromfietser overreden en gedood Het vijfde verkeersongeluk in vier dagen tijd is gistermiddag in Haar lem-Noord gebeurd. De 43-jarige ingenieur A. Domingo uit Haarlem reed met zijn brom fiets op de Schoterweg een vOor- rangsweg in de richting van de stad. Van de Klever laan naderde een bestelauto, waarvan de bestuurder rechtsaf in dezelfde richting wilde als de bromfietsberijder. De laatste week naar links uit en werd overre den door een drietons militaire vrachtauto. De man was op slag dood. Bij de andere vier ongelukken wer den één persoon gedood en drie ern stig gewond. Aanbesteding gedeelten weg Ypenburg- Burgerveen Op 9 Augustus zal in Den Haag worden aanbesteed het maken van de gedeelten van Rijksweg 4A (Ypen- burgBurgerveen) vanaf de weg Den HaagUtrecht tot aan Weeg- sloot en vanaf de spoorlijn Leiden Woerden tot aan de Oude Rijn. Bij de aansluiting op de weg Den HaagUtrecht komt een verkeers plein, waarbij Rijksweg 4A met twee viaducten over de eerste weg wordt geleid. Een dergelijk verkeersplein komt ook de kruising met de Land- scheidingsweg. Ook de andere krui singen worden ongelijkvloers ge maakt. en het 0 0 Z Een hengelaar uit Harlingen zag U gisteren plotseling zijn dobber- 0 tje wegschieten in de Dijkvaart 0 en met een gezonde reactie haal- Q de hij op. Dat ophalen ging nog- Q al wild, zó wild, dat het visje n 3 van de haak vloog. Met een sier- 0"" lijke boog reisde het visje door Z de lucht tot het een tegenligger U r ontmoette. Die tegenligger was U een meisje op een bromfiets. Het U visje trof haar in de hals en z 0 gleed vervolgens tussen haar Q kleding naar beneden. Door de- Q ze onverwachte botsing verloor n het meisje haar stuur en reed de z j n Dijkvaart in. De verschrikte vis- Z Z ser hielp haar met de hengel op U 0~ het droge en draaide zich toen discreet om, ten einde het meis- 0 je gelegenheid te geven de vlie- r 0 gende vis uit haar lingerie te vis- 0 sen. 0 Geheel overstuur ging het Q meisje, dat haar stuur verloren - Q had, naar huis. Het visje ver- n dween weer in de Dijkvaart. z q Ook overstuur! q Besteller „beschadigde" geldbrieven Een hoofdbesteller en een bestel- i Ier van de PTT, die resp. 44 en 28 j jaar in dienst zijn geweest, hebben gisterochtend voor de rechtbank te Rotterdam terechtgestaan. De 61-jarige hoofdbesteller C. W. C. H. was ten laste gelegd, dat hij in 1953, '54 en '55 geld uit brieven had i gehaald. Een rechercheur, die hem gedurende enige nachten had gade geslagen, vertelde, dat als de colle- ga's van H. koffie gingen drinken, i hij de tafels afging, de brieven be- voelde en sommige bij zich stak. Hij j maakte die „beschadigd1" en depo- I neerde ze op zijn bureau. De bescha digde brieven kwamen nl altijd bij hem terecht. Later haalde hij dan het geld er uit. Zijn raadsman mr J. J. Naef meende dat de handeling van deze man met zijn groot aantal dienstja ren en liefde voor de PTT moet zijn ontstaan uit een psychische con flict-situatie. Hij had voor zijn pen sioen nog hoofdbesteller eerste klas willen worden, maar in plaats daar van werd hij overgeplaatst naar het hoofdkantoor. Psychisch had de man dit niet kunnen verwerken. Niettemin meende de officier van justitie, dat een straf moet volgen. Vooral om het meest jonge personeel dat hij onder zich had. Enkele be stellers hadden tegen hun chef ge zegd „wordt er nog wat aan die ste lende hoofdbesteller gedaan". De eis was een jaar gevangenis straf met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De zaak tegen de besteller A. J. den O. uit Barendrecht vond de of ficier nog ernstiger. De dagvaarding, die een bloemlezing bleek te zijn, vermeldde tal van bedragen van postwissels, die van O. niet had uit betaald. Ook 'had hij geld van een debiteur, dat hij voor iemand had ge ïnd, en belasting, niet afgedragen. Tegen hem luidde de eis een jaar met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De verdediger, mr C. C. Wieren- ga, zei, dat zijn cliënt de bedoeling had de bedragen terug te betalen. Hy zou een registratie van de brief jes hebben bijgehouden. Uitspraak in beide zaken over veertien dagen. DOOR ZEVEN KIPKARREN OVERREDEN Tijdens werkzaamheden ter ver nieuwing van de „Bakkerslaan" te Valthermond had Woensdag een ern stig ongeluk plaats, waarbij de 15- jarige J. Mulder in zorgwekkende toestand naar het Diaconessenhuis in Emmen werd overgebracht. Voor het vervoer van de grond bij de uitgraving maakte men gebruik van zgn. kipkarren en bij het verrij den van deze karren ging Mulder op één er van zitten. Hij verloor echter zijn evenwicht en viel naast de rails. Zijn benen werden door een zeven tal karren overreden. Een zijner on- derbeneno moest worden geampu teerd. f ZONDER VREES door NELLY GRAF 45)- „Ik heb gezegd, dat we de tekening van de Zeemeeuw hebben", herhaal de Chuck. „Vertel hem alles, Vannie". Vannie vertelde hem wat er was gebeurd. Mr. van Hutten trachtte zich in zijn volle lengte op te richten. Medelij dend dacht Vannie: hij zal nooit zijn veerkrachtige gang terugkrijgen. Zij snelde naar hem toe en sloeg haar armen om zijn hals. „Ik ben zo blij voor u, vader. Laat Chuck en ik ons beste vliegtuig ne men en de tekening afleveren, voor dat er weer iets anders gebeurt. Wij zullen te San Francisco zijn tegen de tijd, dat Nerine en Ferd op hun vlucht arriveren. Zij zal zo blij zijn als zij dit allemaal weet". „Ik kreeg juist bericht, dat de Crosse zich in hun toestel bevindt", antwoordde van Hutten. „De justitie zal hem arresteren. „Maar hij sloeg zijn armen steviger om Vannie „voordat je gaat moet je me zeg gen dat je mij vergeeft. Ik begrijp niet hoe ik zó blind heb kunnen zijn". „Laten we er nu niet meer over praten". Vannie kuste hem. „Als ouder", ging hij spijtig verder, „ben ik de grootste mislukking van de wereld. Ik heb Stella bedorven en verwend totdat zij een helleveeg is geworden. Ik heb jou verdriet ge daan „Maar alles is nu in orde", zei Van nie opgewekt. „U moet Chuck en mij laten haasten opdat we met de teke ning kunnen vertrekken. Als we te rugkomen. „Ik zal de zaken hier regelen", ver klaarde haar vader. „Ik zal Stella buiten de deur zetten en jij komt weer thuis". „Dat moet u niet doeji", smeekte Vannie. „Geef haar liever een kans om zich te beteren. Chuck en ik zul len zo vlug mogelijk trouweneen heel eenvoudig huwelijken ik zal met hem vertrekken. U zult onze meest welkome gast zijn en ik ben van plan heel vaak thuis te komen, maar zet Stella niet buiten". Chuck had enigszins afzijdig staan, luisteren. Nu kuchte hij en sprak tot Mr. van Hutten: „Ongewassen en ongeschoren als ik ook ben, geloof ik toch, dat we ogen blikkelijk met de tekening behoren te vertrekken. Wilt u het zo regelen, dat we met spoed kunnen starten?" „Ik zal overal voor zorgen", hernam van Hutten. „Je gaat naar huis en komt binnen een uur terug. Dat zal je tijd geven om je klaar te maken voor de vlucht. Ik zal vliegtuig en bemanning gereed hebben. Het is slechts met tegenzin dat ik Vannie juist nu zie vertrekken, maar als ^.j wenst te gaan..'r „Vader, ik moet met Chuck mee gaan", zei Vannie verlangend. HOOFSTUK XVIII. Toen Nerine aan Ferd vroeg wat er aan de hand was wendde hij zijn hoofd om. En op hetzelfde ogenblik zag zij, dat er overvloed van reden tot zorg was. Dat lag in elke lijn van zijn betrokken gelaat weerspiegeld. „Is de tweede piloot klaar? Ik heb hem ogenblikkelijk nodig", zei hij. Nerine ging op de plaats van de tweede piloot zitten en vertelde Ferd in korte zinnen alles wat er gebeurd was. „Je moet het hier verschrikkelijk moeilijk hebben gehad", besloot zij. „Ik denk, dat je de stabilisator wel een dozijn keren in werking hebt ge steld toen zij aan het vechten waren. Ik heb je willen komen vertellen wat er gebeurd was, maar ik durfde de cabine niet verlaten". Ferd zweeg enige seconden, dan vroeg hij op scherpe toon: „Ik vraag me af of Grant of een van de twee andere mannelijke pas sagiers een vliegtuig kan besturen". „Een vliegtuig besturen?" „Ja. Als je uit het raam naar be neden wilt kyken kun je een losse kabel zien. Dat betekent, dat het lan dingsgestel teruggevpuwen is. Ik was juist gereed om te landen toen ze mij per radio waarschuwden". „Ferd! Er mag op deze vlucht niets gebeuren. Anders zul je niet die vlucht met het strato „Dat doet nu niets ter zake. We hebben er alleen aan te denken vei lig te landen". „Maar waarom wens je iemand te hebben die een vliegtuig kan bestu ren?" „Je kent de regels. Er moet iemand aan het stuurrad zijn". „Ja, maar jij „,Ik moet proberen het te herstel-, len. Ik zou kunnen proberen op de romp te landen, maar daarmee zou ik verschrikkelijk grote kans hebben de machine over de kop te doen slaan en ik geloof, dat die passagiers noeg opwinding hebben gehad. Ik geloof dat dit een ware ongelukp- vlucht is". „Alsals er niemand is, die het toestel kan besturen.... Wat dan?" Nerine keek naar de benzinemeter. Ze hadden niet te Reno geland. De benzinevoorraad was niet groot meer. „Als niemand het toestel kan be sturen terwijl ik het landingsgestel repareer, dan zal ik op de romp moe ten landen. Er zal een ongeluk ge beuren maar ik geloof niet dat het ernstig zal zijn", „Kan niet iemand anders het repa reren?" „Je kunt het hen misschien vra gen. Grant zal na dat gevecht niet in conditie zijn. Eén heer is te dik. Wat voor andere mannelijke passagiers heb je?" „Nog één.... een cowboy. Hij kan het misschien doen". „Hier zijn de instructies. Allereerst moet er van die veiligheidsgordels een koord worden gemaakt. Dan doet hij het beste het vliegtuig te verlaten door de deur in de afdeling juist achter mij. Dat zal hem op zij van het beschadigde gestel brengen. Dan moet hij zijn koord aan een stut be- vestigm en met het hoofd naar be neden gaan hangen. Daarop moet hij de kabel grijpen.... ik zal de ma chine laten overhellen zodat de ka bel naar hem toe zal slingeren. Dan moet hij de kabel onder een stut haken. Dat zal me in staat stellen het landingsgestel weer op zijn plaats te trekken. Heb je het begrepen?" „Uitstekend". Nerine stond op. „Ik zal per radio mededelen, dat ze beneden de ambulancewagen en een ploeg brandweermannen gereed moe ten houden. Ofschoon ik er van over tuigd ben dat er weinig gevaar is als we maar allen het hoofd koel houden". Met onzekere schreden ging Nerine terug naar de cabine. Als zij op deze manier probeerden te landen zou het vliegtuig compleet over de kop slaan. Enigen hunner, zo niet allen zouden misschien om het leven komen. En de prachtige staat van dienst van Ferd zou geruïneerd kunnen worden. Hij zou het stratosfeertoestel niet krijgen. Juist voordat zij de deur opende riep Ferd: ("Vi ordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6