'nDELEIDSE BIOSCOPEN te Lisse behaalde een omzet van 17 millioen Diploma-uitreiking aan handels avondschool „Kennis is macht'5 N,r HUIBERS Diploma-zwemmen in Overdekte Royale zee naar Kevelacr ZATERDAG 16 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 In de mijnzaal van de Coöp. Bol- Ienveiling H.B.G. te Lisse werd onder matige belangstelling de ledenverga dering gehouden. Dit was zeker toe te schrijven aan het mooie zomer weer, waardoor de meesten trachtten iets in te lopen op hun werkzaam heden. De voorzitter, de heer D. van Eg- mond, verwelkomde alle aanwezigen en gaf vervolgens een kort overzicht van het afgelopen handelsseizoen. Zowel de aanvoer als de prijzen van de diverse hoofdgewassen vertoon den een opmerkelijke stijging bij de Bloembollenveiling H.B.G. Hoewel de productie van de gladiolen teleur stellend was, waren de aangevoerde hoeveelheden bij deze veiling zeer groot. De prijzen waren abnormaal hoog. Alleen bij de crocussen was een terugloop der prijzen te constateren. Door elkaar genomen is het jaar voor de kwekerij niet ongunstig ge weest. Voor de export waren de moeilijkheden buitengewoon groot. Met grote dankbaarheid kan daarom geconstateerd worden, dat ondanks deze grote moeilijkheden de expor teurs kans hebben gezien, de export zowel in hoeveelheid als in geld niet onbelangrijk op te voeren en dat te vens de betalingen door de export zonder strubbelingen zijn verlopen, zodat de H.B.G. steeds op tijd en de volle honderdprocent kon betalen. Een extra woord van waardering aan de kopers was dan ook ten volle ver diend. De resultaten van de H.B.G. waren ook zeer bevredigend. De aanvoeren zijn zeer belangrijk gestegen, waar uit geconcludeerd mag worden, dat steeds meer kwekers en exporteurs de behartiging van hun belangen aan de H.B.G. toevertrouwen. De omzet bedroeg dan ook meer dan 17 mil lioen gulden. Een record in het be staan van de H.B.G.! Gemoderniseerd. Met veel waardering sprak de voorzitter over allen, die verbonden zijn aan H.B.G. en die door hun ge zamenlijke krachtsinspanning het behalen van deze omzet mogelijk maakten. Tenslotte sprak de voorzitter nog een kort propagandawoord, hij alle leden opwekte, hun eigen veiling te steunen. Uit de cijfers blijkt, dat het aantal van de leden ir de totaal-omzet telkenjaren stijgen de is. De administratie is opnieuw gemoderniseerd en in staat, alles prima te verwerken. Het In- en Ver koopbureau, dat onder leiding staat van de heer P. Oosterveer, met zijn bekwamen en grote staf van mede werkers, heeft ook de omzet belang rijk vergroot. De voorzitter besloot zijn rede met de wens, dat het in het nieuwe zoen weer goed moge worden voor de kwekerij, handel en veiling. Na voorlezing van de notulen door de heer P. S. van Leeuwen werden de voorlopige resultaten-rekeningen behandeld, die geheel in overeen stemming waren met het optimis tisch geluid uit de rede van de voor zitter. Het financiële verslag werd uitgebracht door de heer Montagne. In de commissie, belast met het na zien der boeken, werd als nieuw lid gekozen de heer P. Beelen te Lisse, terwijl de aftredende heren J. W. A. Lefeber en P. Oosterveer wegens enkele candidaatstelling resp. commissaris en bestuurslid werden herkozen. Met algemene stemmen in de rondvraag nog enkele interne kwesties te hebben besproken, kon de voorzitter deze korte doch geani meerde vergadering sluiten. WARMOND Zomerfee reikte prijzen uit Onder grote belangstelling begaf zich gisteren de Zomerfee met haar gevolg in een auto vanaf Hotel de Zon in Warmond naar het voormalige gemeentehuis, waar zijn vanaf het bordes aan het daar samen gekomen publiek de prijswinnaars bekend maakte van de gehouden etalage- edstrijd. Teneinde alle schijn van partijdig heid te voorkomen was door de bur gemeester, als voorzitter van win kelweek Comité, verzocht een jury aan te wijzen bestaande uit personen niet behorende tot de ingezetenen dezer gemeente. Deze jury was samengesteld uit de heer G. Verheul, directeur van de Vereniging Nederlands Fabrikaat en de dames Veldheer en Barbaken al len uit 's-Gravenhage. Bij een onderhoud dat wij met de jury mochten hebben verklaarde deze, dat haar taak lang niet gemak kelijk was geweest, want zelden had den zij een dergelijke keur van eta lages gezien. Zij wilden daarom hulde brengen aan de winkeliers voor het prachtige werk, dat zij hadden ver richt. Nadat de Zomerfee de prijswin naars had bekend gemaakt, begaf zij zich ,met haar zonnebloemen naar de woningen van de prijswinnaars, ten einde hun de prijzen persoonlijk te in hun zaken ter hand te stellen. De Harmonie St. Matthias verleen de bij dit alles haar muzikale mede werking, zodat in de gemeente een echte feeststemming heerste, die in de hiervoor in aanmerking komende zaken nog lang werd voortgezet. Voor de liefhebbers van muziek was er ook heel wat te genieten, want op de gemeentelijke muziektent musi ceerde de muziekvereniging van de Noord Zuid Hollandse Vervoer Maat schappij. De prijswinnaars van de etalage wedstrijd waren: le prijs beker met wisselbeker Th. Ver woerd; 2e prijs beker met wissel- wimpel G. Flint; 3e prijs beker W. Sikking; 4e prijs beker H. van Dam; 5e prijs beker M. van Stijn. Eervolle vermeldingen werden uitgereikt aan A. Akkerboom, K. Breedijk, A. Koks en J. Uit den Boogaard. Wederom een prachtig geslaagde dag. ZOETERMEER OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: Groen plastic halsket ting; Zilmeta armband; haarstrik; geweer (speelgoed); grijs-wit kin dersokje; sigarenaansteker. Verloren: damesrijwiel; zilverbon 2.50; blauw gehaakte dameshand schoen; motorhandschoen; meisjes- fiets; korte regenjas; zadeldekje; le ren actetas met inhoud. Gemeenteraad. Vrijdag a.s. des avonds te 7 uur komt de gemeente deze gemeente; verzoek om eervol ontslag van personeel der o.l. school,"' mej. M. P. v. Eist en de heer M. Meijer; benoeming van een onder wijzeres en onderwijzer aan de open bare lagere school, voorgedragen worden: mej. M. v. d. Tuul en als eerste A. Zuurmond, Noordgouwe; verzoek om ontslag van de heer M. v. Dijk als ambtenaar van de bur gerlijke stand; vaststelling bezoldi gingsbesluit 1955; onbewoonbaar verklaring pand Dorpsstraat 198 met ontruiming na zes maanden; ver zoek Christelijk Nationale School tot beschikbaarstelling van gelden volgens art. 72 der l.o.-wet 1920 voor UL en LO; opheffing inhaalverbod Stationsstraat en van gedeelte Julia- nalaan éénrichtingsverkeer; verzoek om subsidie van het Fanfarekorps „Kunst en Vriendschap". Evenals vorig jaar, wordt ƒ400,gevraagd; verkoop grond K. I. station; begro tingswijzigingen. Opheffing inhaalverbod. Het college van B. en W. doet aan de ge meenteraad het voorstel het inhaal verbod in de Stationsstraat en een gedeelte van de Julianalaan op te heffen. In de verkeersdebatten, die vorig jaar gehouden werden, kwamen de jongere leden der K.V.P. reeds met een gelijkluidend voorstel. Haarlemmerstraat 1 23, Lelden (Ad verten tie> Burgerlijke Stand Geboren: Willem zn van W. v. d. Plas en A. Koning; Nico Matthijs, zn van M. S. den Bleker en C. J. Aen- meij; Barbara Johanna, dr van J. P. van de Geer en H. A. Rademaker; Ingrid Yvonne, dr van D. Teunissen en H. Westra; Frans Frederik zn van L. Otto en H. de Bruijn; Yvonne Elisabeth Hendrika, dr van H. A. W. v. d. Vaart en A. M. Smeehuijzen; Wilhelmus Arie Herman, zn van W. J. Crama en A. A. Boerendonk; Dirk zn van D. v. Beelen en H. v. d. Plas; Gerardus Franciscus Maria zn van T. G. v. d. Hulst en A. M. Zonneveld; Geertruida dr van J. A. v. d. Wiel en D. Koet; Rudolf Johan, zn van N. Zitman en A. B. Wouterloot; Marcel zn van J. W. Neuteboöm en C. L. Dijs. Overleden: J. R. Overdijk, man 45 jr; E. A. M. v. d. Poel, dr 4 dg In de aula van het Gymnasium werden gisteravond aan talrijke leer lingen van de Middelbare Handels avondschool „Kennis is Macht" di ploma's en rapporten uitgereikt. De ze jaarlijkse bijeenkomst werd ge opend door de directeur van de avondschool, de heer F. J. J. van Makkelenberg,, die na zijn welkomst woorden in het kort nog een over zicht gaf van het afgelopen school jaar. Het verheugde hem zeer, dat vele leerlingen hun uiterste best heb ben gedaan om goede cijfers te ver krijgen en stelde hen ten voorbeeld aan de enkelen, die het met het re gelmatige schoolbezoek niet zo nauw nemen. Is het vergaren van zoveel moge lijk kennis zeer nuttig, het leren wer ken in vrije tijd werd door de heer Van Makkelenberg eveneens van het allergrootste belang geacht. Namens enkele leerlingen bood mej. T. Dupont aan de leraar, de heer W. Rompelman, die zoveel vrije tijd in hun belang opofferde, een ge schenk aan. De geslaagden zijn: Rijksdiploma 5 j. cursus: W. P. An ker, J. J. van den Berghe, P. A. B. J. Broers, J. Dieben, J. J. F. v. Dijk, J. C. M. Kok, H. M. Mieremet, N. Op- pelaar, J. N. v. d. Sijs. Rijksdiploma 3 j. cursus: P. J. poel, F. Arnoldus, P. J. A. Bergers, J. Boom (met lof), H. Breedeveld, P. W. G. Brussee, H. J. van Driel, F. E. v. d. Drift, H. A. Hensing, N. W. J. Houwer, A. Kerpershoek, G. Kiet, G. J. Kühn, A. van der Nagel, C. T. B. v. d. Voort, H. J. Noyen, C. v. d. Vecht, T. v. d. Vliet, J. van Wezel, P. Mazurel, E. F. Wakka. Ned. handelscorrespondentie: Blonk (met lof), Truus Castelein, D. Balfour van Burleigh (met lof), Riet van Klaveren, Riet Otten, Gr. Wee- ber, H. van Zijp, M. Koch. Franse handelscorrespondentie: M. Blonk, A. F. van Vliet. Duitse handelscorrespondentie: M Blonk, M. M. Keizer, B. M. Th. Wil liams. Engelse handelscorrespondentie: D. R. Balfour van Burleigh (met lof), M. van Klaveren, M. H. Koch, M. C. Weeber, B. M. Th. Willems (met lof) J. P. van Zijp. Spaanse handelscorrespondentie: L. Brunt, I. Schneider. Boekhouden: A. Schouten, J. Wit- teman. Schoonschrijven: P. Krassenburg, S. M. Schone veld. Stenografie Nederlands: C. Blan- Gisteravond stond de Overdekte te Leiden weer in het teken van di ploma-zwemmen. De volgende deel nemers behaalden 't dipl. Jongens A: Wim Cuilenburg, Roel v. Reen, Roel Vochteloo, Arie Iimthorn, Wieb Pera, Frits Bosboom, Binnert Boeke, Kees Dik v. d. Vijver, Peter van Walbeek, Jan Joost den Haan, Hr. C. A. Ver ton, Hermanus A. G. Hooijmans. Jo hannes A. v. Velzen, Cor Broers, Gert Jaap van Kempen. Jacobus C. G. Pas, Hein Muller, Kees den Hol der, Vincent Piscaer, Wim Metse laar. Gerard v. d. Vijver. Jongens B: Hermanus A. G. Hooij werd-besloten het veilingpercentage raad bijeen. De agenda vermeldt j man. Albert Dik den Haan, John van ?.V„iL,hl verzoek van de St. Maarten-der Poel, Jan Eggink, Cor van der ?'ellen en^Leïfde^pe^entegl ook i stichting te Voorburg, die overgaat Laan, Wim Bouwman, Hans Otto, te houden als voorlopig percen- tot oprichting van een R.K. Lyceum, Arjan Meurs, Hans de Niet, Kees voor het boekjaar 1955/56. Na om bijdrage voor 11 leerlingen uit Meurs. lingen en aan tage zeven meisjes' 'is een van die Ameri kaanse producten, welke met veel lawaai, show en spel geven. Zeven broers die in de goede oude tijd aan de rand vani de be schaving pioniersarbeid aan het ple gen zijn worden geïnspireerd door de Sabijnse Maagdenroof en beslui ten de klassieke historie weer tot nieuw leven te brengen door in een naburig stadje op maagdenroof uit te gaan, teneinde hun nogal vrijge vochten vrijgezellenleven meer re gelmaat en kleur te geven. Het stadje weet dit „re-historische" feit niet naar waarde te schatten en trekt met dorsvlegels en rieken naar de vrijgezellenwoning, die men ech ter niet kan bereiken, omdat sneeuw hen de weg verspert. Als de lente invalt, zijn de geroofde maagden zo gewend in hun nieuwe omgeving, waar een doortastende jongedame al die tijd een waakzaam oogje op (r ontluikende liefde heeft gehouden, dat de dominee, die met de strafexpe ditie meegetrokken is, 7 huwelijken kan sluiten. Doordat de rovers op de meest on verwachte momenten de meest onver wachte liedjes gaan zingen, die op de filmjuffrouwen nogal wat indruk schijnen te maken, en doordat de filmjuffrouwen zo nu en dan door elkaar springen, hetgeen de ken ner als dansen zal kunnen qualifi- ceren, is het een showfilm. Omdat alles op het brede doek van de Cine mascope gebeurt, is het nog „groots" ook. Toegang voor alle leeftijden. Luxor. „De Vogelvrijen" is een Brazilaanse film, welke bij verschil lende gelegenheden het praedicaat „beste avonturenfilm" ontving. Het is een genre, waarvan men moet hou den. Zware jongens, die op rappe paarden door onherbergzame gebie den trekken en geen enkele gelegen heid tot roof of moord voorbij late» gaan. Als zij geen vreemden onder handen kunnen nemen, hebben zij Trianon. „Zeven broers zoeken hunonderlinge ruzies of hun feest jes met melancholische liederen. Op vallend is het vaak knappe camera werk, maar daartegenover staat een melo-dramatiek, die duidelijk maakt, dat we echter nuchter lingen zijn. Naar ons gevoel wordt de handeling wel eens een beetje al te sterk op geschroefd, maar in doorsnee is het een onderhoudende film met opwin dende jachten. Bij elkaar wordt er een aardig munitie-depot leegge- knald en er gaan mear weinig meters celluloid voorbij zonder dat er iemand van zijn paard wordt geschoten. Maar daar is het uiteindelijk een avontu renfilm voor, die dat mogen we niet onvermeld laten ook het ge bruikelijke bindmiddeltje, de liefde, op kundige wijze kreeg toegediend. Boven 18 jaar. Casino. „Eens in de 100 jaar" is een geschiedenis welke eigenlijk geen geschiedenis is, want wij weten niet, wat wij er van moeten vertellen. Een man, die toevallig architect is (maar hij had evengoed melkboer kunnen zijn) maakt op de uitkijkto ren van het State Building, New Yorks hoogste wolkenkrabber, ken nis met een meisje. Het eigenaardige van dit meisje is, dat het volkomen oprecht en argeloos is. Dat is haar charme, maar' tevens haar bescher ming. Zij komt daardoor in situaties, waar anderen misschien niet zonder, kleerscheuren afgekomen zouden zijn, maar haar argeloosheid zweeft over alles heen. Er gebeurt verder niets, 't is zo maar een verhaal van 'n ken nismaking. Wij weten niet of dit ver haal nu wel een film is; het is eigen lijk meer één grote dialoog met een plaatje. Maar die dialoog is wel amu sant en vaak geestig. De K.F.C. keur de deze rolprent voor volwassenen. Rex. Walt Disney's film„De woestijn leeft" heeft in korte tijd een grote vermaardheid gekregen, door dat zij op een verbluffend vindingrij ke wijze ons in staat stelt de gehei men van de wildernis te doorgron den. Het dierenleven heeft zijn talrij ke mysteries, maar vooral in de woestijn in de schijnbaar levenloze woestijn is het dierenleven zo vol onverwachte en niet-vermoede aspec ten, dat men met verbazing dat ge doe gadeslaat. De natuur is wonder lijk, maar het menselijke vernuft, dat ons deze natuur zó weet te onthullen, is nog het wonderlijkste van al. Toe gankelijk voor alle leeftijden. Lido. Een luchtige, kluchtige film in het Lido-theater was bij het warme weer van gisteren de inzet van de nieuwe filmweek. De film „Papa, 'mama, het dienstmeisje en ik!" moge een zonderlinge betiteling zijn, maar zij is toch juist, want eigenlijk gaat deze film over niets anders. Zij geeft een beeld van een Franse familie Doorsnee, zoals er zovele ook bij ons gevonden worden. Gelukkig zou den we zeggen is het echter niet in elk gezin zo, maar goed ook. Maar hoe het ook zij, men ziet hier een gezin verfilmd in haar dagelijkse le ven vol afwisseling. Van vreugde en verdrietelij kneden en geheimen voor papa natuurlijk, die een lastig mens is, gevolg van het feit, dat hij leraar is van een klas opgescho ten meisjes, die hem het leven ver zuren. Mama, de ziel van het gezin, heeft haar geheimpje, speelt amateur - toneliste en de zoon flirt harder op het kantoor dan de baas leuk vindt, zodat hij zijn congé krijgt. Dit is het begin van een reeks avonturen, want bij- zijn leegloperij komt hij in aan raking met een meisje, dat in hetzelf de huis woont als de familie Door snee hoewel er nog niemand iets van bemerkt heeft. Hij vat liefde voor haar op, maar daarbij blijft het voor lopig, want papa is niet gemakkelijk. Tenslotte besluit zij de kwestie op te lossen door zich als dienstbode te ver huren en zo papa en mama te win nen. Mama heeft het natuurlijk al gauw door, doch papa heeft er langi tijd voor nodig, is natuurlijk hevig verbolgen, dat men alles maar achter zijn rug doet, maar het zou geen echte film zijn, indien er geen happy end aan kwam. Inderdaad een luchtige, kluchtige film, waarom men eens hartelijk kan lachen, goed en vlot gespeeld. Door de KFC gekeurd voor 14 jaar. Meisjes A: Lenie Maas, Margriet van der Poel, Else J. Heymans, Ine- Schraa, Marian Kampinga, Willy v. d. Marei, Ellen van Duyn, Ankie Rhijnsburger, Conny van Egmond, Nelly Heemskerk, Tilly Ruitenberg, Liesbeth Groen, Marjolein Hennes, Mieneke ten Napel, Wiesje Vasseur, Joan Dekker, Irene Grootveld, Cor- Pardon, Atie Burgemeester, Stientje de Jager, Adrie Toet, Jolien Caselaars, Irene Loohuizen, Willy Voorzaat, Cari van Dam, Wendelaar van Potka, Nel Bakker, Mien de Rijk, Lieneke Jakobs, Hanke Schelke. Agenda Leiden MAANDAG Vergadering van R.K. Transport arbeidersbond „St. Bonifacius" om 8 uur in zaal v. Zijp, Hooglandsekerk- gracht. VRIJDAG Om 3 uur diploma-uitreiking in Ambachtsschool, Haagweg 4. Diploma-uitreiking aan jonggezel- zetters en -drukkers om 8 uur in „Het Gulden Vlies". TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m.5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Zondagsdienst der huisartsen. A.s. Zondag 17 Juli zal de dienst wor den waargenomen door: dr. De Bruy- nen, Donders, Hartman, Makkink, Verbrugge. In Oegstgeest wordt de Zondags dienst waargenomen door dokter Va rekamp. Dienst der apothekenDe avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden worden van Zaterdag 16 Juli tot 23 Juli waargenomen door: Driesen, Mare 110, tel. 20406 en Zui- der-Apotheek, Lammenschans weg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Eens in de 100 jaar", vol wassenen. Lido: „Papa, mama, het dienst meisje en ik", alle leeft. Luxor: „De vogelvrijen", 18 jaar. Trianon: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeftijden. Rex: „De woestijn leeft", alle leeftijden. kenstijn, E. L. Botermans, D. R. Bal four van Burleigh, E. P. Chrispijn, G. J. B. Crama, G. van Delft, T. Du- pont, L. W. van Duyn, J. Flippo, H. H. J. Foppen, M. van Gelderen, M. H. Koch, G. M. Koeleman, P. J. Kor- pershoek, J. Lolkes de Beer, C. A. Ouwersloot, H. J. Peeters, J. F. Roef stra, G. G. Rozier, B. Schoneveld, M. W. van Steenbergen, E. J. H. van Venetiën, J. M. Veerberg, J. M. Ver doold, G. A. Vis, H. S. Wassenaar, J. Wischmeier, C. C. M. van Wouden berg, E. Zijerveld. Stenografie Engels: M. van Klave ren, J. de Moed, I. Webber. Machineschrijven: D. R. Balfour van Burleigh, H. J. M. Bergman, J. J. J. Bik, C. Blankenstein, R. Breede veld, K. J. Broeder, G. van Delft, G. M. v. Diemen, J. Flippo, H. H. J. Pop pen, M. van Gelderen, M. J. de Haas, H. M. de Heiden, M. P. den Hollan der, W. F. v. d. Hoogt, F. ten Hove, M. J. A. Jansen, M. H. Koch, K. La- tuhihin, L. Massink, G. van Mastrigt, I. van Mourik, E. H. W. van Os, C. A. Ouwersloot, E. P. Peltenburg, F. v. d. Pluym, B. v. d. Reek, M. van Rij, E. Rooijakkers, G. G. Rozier, A. J. W. Schellingerhout, B. Schoneveld, A. Slot, W. H. Stikkelorum, W. J. Treur, E. J. H. van Venetiën, M. C. Verboom, J. M. Verdoold, J. Verha gen, J. Versteegen, J. van Wezel, J. Wischmeier, C. C. M. v. Woudenberg, E. Zijerveld. Bij tussentijdse examens in Januari en Februari j.l. slaagden voor: Ste nografie Nederlands: H. L. Arnoldus, A. den Os, W. E. Schoneveld, G. Schouten, J. Stouten, J. Verboon, J. Witteman, en voor Machineschrijven: Gr. Bek, H. Breedeveld, H. F. Cavé, E. P. Chrispijn, M. S. van Duuren, H. de Gunst, A. M. den Hollander, J. F. van Kampenhout, J. Mulder, S. A. Regeer, J. Stouten, C. H. v. d. Voort, A. v. d. Vijver, H. S. Wassenaar. De zee, waardoor Nederland rijk geworden is, blijkt in de laatste ja ren deze gulle faam te willen beves tigen, door ondernemende Nederlan ders nog steeds in de gelegenheid te stellen haar schatten te verzamelen. Reeds tweemaal zag een zonnige Augustusdag honderden doorzetters naar het Noordwijkse strand trekken, waar de zee een keur van schatten in de bodem verborgen had. En weinigen keerden 's avonds te leurgesteld naar hun haardsteden terug, want al waren zij dan niet in het bezit gekomen van een der schat ten, die het blonde strand verborg, zij hadden in ieder geval een middag vol licht, lucht, zonneschijn en span ning beleefd, die hen deed uitzien naar het volgend jaar, wanneer de beroemde schatgraverij hen weer naar Noordwijk zou lokken. Woensdag 10 Augustus a.s. 's mid dags om drie uur zal voor het Pa- lacehotel weer het startschot klin ken en duizend grijpgrage kinderhan den zullen wederom het strand be? ploegen in de hoop een van de blik jes te vinden, waarmede zij aan de prijzen tent hun schat in ontvangst kunnen nemen. De hoofdprijs is weer de vermaar de zeeroverskist, waarin zich 100 on vervalste Nederlandse guldens ver schuilen, en het doel van dit zomer feest is dierect bekend, als men weet, dat Leidse Vincentianen in de nacht van Dinsdag op Woensdag het nach telijk duister gebimiken om de taak van de zee over te nemen en de schatten in het strand te verbergen. Nu de zon tot grootse daden in spireert, zal menig huismoeder, ver heugd over het vacantieseizoen, be zorgd de agenda voor de komende maanden bekijken. Voor 10 Augustus behoeft zij geen zorg meer te hebben, want donker - bruingebrand zal haar kroost in de avonduren huiswaarts kunnen keren, wellicht beladen met schatten, maar in ieder geval vervuld van vele span nende verhalen, die de Wild-West histories uit het grijze verleden in de schaduw zullen stellen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het artsexamen de heren J. P. Burggraaf te Den Haag, Ieder jaar Er was een een klein jongetje, dat ter bedevaart getogen was met zijn moeder, onderweg aan de moederlij ke zorg ontsnapt was en tenslotte 'n café'tje binnenstapte om een glas li monade te bestellen. Toen hij deze geprezen drank ge noten had, was hij zo stom verbaasd, dat men in een bedevaartsoord de limonade moest betalen, dat de her bergier voor dit kinderlijke vertrou wen zwichtte en hem het glas limo nade cadeau deed. Met eenzelfde kinderlijk vertrou wen gaan ieder jaar duizenden uit Nederland naar Kevelaer, want hoe wel zij weten, dat de limonade daar betaald moet worden, kunnen zij zich niet voorstellen, dat „de Troosteres der bedroefden" hen heen zal laten gaan zonder hun dat te geven, waar om zij haar vragen en Maria, die evenals eens die herbergier zo ont roerd wordt door dit kinderlijke ver trouwen, kan hun dan ook erg moei lijk iets weigeren. Nog enkele weken scheiden ons van de grote bedevaart, die dit jaar op 15 Aug. voor de 218de maal vanuit Leiden naar Kevelaer vertrekt. Wij zouden kunnen schrijven over de vele plezierige herinneringen, die duizenden aan deze bedetochten heb ben, maar wij zouden liever wijzen op dat jongetje en zijn vertrouwen in de gratis limonade. Wie van ons behoeft geen troost voor de vele teleurstellingen, waar mede het leven zo royaal is. En Ma ria in Kevelaer ziet de duizenden ieder jaar weer komen en haar hart is tegen zoveel vertrouwen niet be stand. A. J. te Rijdt te Zwolle Scholtmeijer te Heemstede. Deze week behaalden aan de V.G.L.O.-school „St. Catharina" aan het Levendaal te Leiden het diploma costuumnaaien Hanny de Bree, Jopie v. d. Boog, Nelly Borst, Cobi Freeke, Maria Kuiken, Rietje Hensing, Corry Ho- gervorst, Jeanne Langen, Jeanne Overes, Anny Vermeulen. Diploma lingerie-naaien: Willy Blom, Corry Bonnet, Hanny den Edel, Joke v. Essen, Riek Hemerik, Bep v. d. Hoeven, Ria v. Goozen, Ria v. Kins, Janny Kriek, Ans de Graaf, Leny v. Noort, Nel Splinter, Bep de la Rie, Helène Luijten, Loes Verkleij, Artny Speel, Paula v. d. Pluijm, Ma rijke v. Steijn, Anny v. d. Werf, Jet v. Veen, Agnes Vlasveld, Ria Rotte veel, Corry v. Teijlingen, Ans v. d. Wetering, Irene Wijtenburg, Lies beth Wallaart. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. Huis met tuin Witte Singel 57 in bod: f 13.200, koper: J. Eikerbout te Leiden, q.q. voor: 15.200, Huis met tuin Wasstraat 23 in bod: 12.000,koper: P. Moerman te Leiden, q.q. voor: 13.300, Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden. Huis met tuin Hoge Rijndijk 8 in bod: 23.800,is uit de hand verkocht. f/f PAARD DOOR WINKELRUIT Het paard van een groenteman, dat waarschijnlijk door de warmte in een dromerige toestand was geraakt, kwam gisteren op een sukkeldrafje de Karnemelksbrug af. Nu is dat op zichzelf niets bijzonders, maar er kwam nog iets bij. Het paard verloor, om in Tour de France-termen, te spreken, zijn rem en stak tengevolge daarvan niet alleen zijn neus, maar ook zijn hoofd in een kruidenierszaak op de hoek van de Hartesteeg. Het was voor- het edele dier een pijnlijke geschiedenis. Hij liep in een aardig vaartje de stoep op en vloog door de ruit van de deur, die toe gang verschaft tot de kruidenierswin kel van Brinkman. Binnen en buiten de winkel zag men wit van schrik. Het paard moest met een gewond been naar de stal toe. Geslaagden Voor het eindexamen MTS, afde ling scheepsbouwkunde, slaagde te Haarlem de heer J. Elshof; de heer D. B. Bitter slaagde te Amsterdam voor de acte M.O. Handelsweten schappen A. Candidatuur De Waterleiding van Schouwen Duiveland zal binnenkort een nieuwe directeur benoemen. De Raad van Beheer heeft een lijst van drie candi- daten ingediend, waarop o.a. voor komt ir. J. L. Slooten uit Leiden, be drijf s-ingenieur bij de N.V. Leidse Duinwatermaatschappij. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN, 15 Juli. Bloemen. Wirrals Supreme 621; Esther Read 313; Duizendschoon 11 21; Alstróemeria 2436; Colvillies 1758; Violieren 1530; Goudsbloe men 311; Scabiosa 1030; Liatrix 3035; Chab. Anjers 1020; Lathy rus 320; Korenbloemen 1115; Gla diolen 3570, per bos; Lelies 1012; Am. Anjers 36, per stuk. Groente. Aardbeien I. 36—53; idem afw. 2333; idem framboosaard beien 3356; kropsla 3.0010.00; an dijvie 6.007.00; bloemkool 8.00— 33.00; bospeen 20.0026.00; breek- peen 8.5024.00; aardappelen 13.00 17.00; kroten 20,0023.00; komkom mers 22.0033.00; peulen I. 62.00— 87.00; peulen II. 15.0039.00; dop erwten 23.0043.00; capucijners 18.00 41.00; blauwschokkers 41.0059.00; TER AAR, 15 Juli. Groente. peu len 3.806.40; idëm B. 1.302.10; doppers 2.303.30; idem B. 1.302.10; capdoppers 3.704.30; blauwschok kers 3.705.40; witte capucijners 3.80 4.00; krombekdoppers 4.805.20; tuinbonen 0.701.35, alles per 10 kg.; kassnijbonen 0.901.15; idem B. 0.65 0.80; idem stek: 0.350.55; stam- princessebonen 1.051.20; idem stek: C.85; natuur snijbonen 0.75—0.95; stamsnijbonen stek: 0.55; tomaten A. 0.640.73; idem B. 0.690.81; idem C. 0.450.64; idem CC. 0.210.36; andij vie 0.06; postelein 0.040.08; rabar ber 0.130.1'5; aardappelen 0.130.15; idem kriel: 0.090.10; spinazie 0.04 0.10; waspeen 0.120.15; idem stek: 0.09; kroten 0.200.22; rode kool 0.110.13; spitskool 0.040.06; sjalot ten 0.130.14, alles per kg.; sla 0.03 0.08; bloemkool A. 0.190.28; idem B. 0.12—0.18; idem C. 0.98—0.11; kom kommers 0.22—0.35; idem krom: 0.15 0.16, alles per stuk; bospeen 0.15 0.18; radijs 0.02; boskroten 0.040.08; selderie 0.02; peterselie 0.03; bosuien 0.15, alles per bos; aardbeien 0.32 0.43, per doosje; aardbeien 3.003.70, per slof; rode bessen 1.502.20, per slof; rode bessen 0.55 per kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3