De betekenis van Ierland in de wereld Radar beveiligt de Oostkust van Amerika Zonnebrillen, goed of schadelijk? Met mate aethaat aan JCaifi&e&een Brieven uit Australië DONDERDAG 14 JULI 1955 DE LE1DSE COURAN'i DERDE BLAD - PAGINA 3 Nieuwe Ierse gezant Een prettige, vlotte .hoffelijke en sportieve figuurde nieuwe gezant van Ierland, die ons ontving met alle Ierse hartelijkheid en gastvrijheid, zo kenmerkend voor zijn land. Zijne Ex cellentie is de opvolger van de on langs naar Noorwegen overgeplaatste mevrouw O'Neill, die hier zo'n grote populariteit genoot.en is de jong ste van Ierlands officiële vertegen woordigers in het buitenland. Gébo ren in Cork, de stad van zeldzame schoonheid en eeuwenoude traditie, uit een oude Ierse familie studeerde deze zakelijke diplomaat economie en politieke wetenschap, werd later een der top-figuren in de O.EJS.C. (Mars hall Plan) en daarna „Assistent- Secretary" in het Ministerie van Bui- tenlandse-^Zaken, te Dublin, waar hij. zich aanvankelijk toelegde op de eco nomische zaken, later op de politieke zijde. De post van Iers gezant in Ne derland is Zijne Exeellentie's eerste schrede op het pad der diplomatie. Op Dinsdag 28 Juni werden de geloofs brieven aan Hare Majesteit aange boden. Op rustige, duidelijke wijze vertelt de nieuwe gezant over de grote voor uitgang die men hoopt te bereiken in het handelsverkeer tussen Ierland en Nederland. Sinds Ierland een vrij land is produceert men er zeer veel verbruiksgoederen, o.a. is de textiel industrie enorm vooruitgegaan. Het befaamde .handgeweven, Ierse tweed, genoot reeds eeuwenlang een grote reputatie, maar de productie is de laatste jaren aanzienlijk gestegen, met. Amerika als zeer grote afnemer. Toch gaat 95% van Ierlands totale uitvoer naar Engeland; de Engelsen kunnen alles krijgen wat Ierland kan leveren, maar het zozeer begeerde paarden- vlees krijgen zij niet. Gevraagd naar de reden hiervan antwoordt Zijne Excellentie, dat de Ieren weliswaar hartstochtelijke paardenliefhebbers zijn, maar dat de reden waarom men geen paarden slacht, toch niet van sentimentele aard is; men wenst niet de risico te lopen, dat er geknoeid wordt, zodat de beroemde Ierse beef", dat bevroren of ingeblikt wordt uitgevoerd, z'n goede naam .zal toehouden in die landen waarnaar het wordt geëxporteerd. Een ander aspect van Ierlands ac tiviteit op de internationale markt wordt gevormd door de „haute cou ture", die een grote vlucht neemt en binnen afzienbare tijd een geduchte concurrent zal vormen voor Frankrijk en Italië. Ierland's begaafdste ont werpster is miss Sybil Conolly, die reeds geheel Amerika en Australië bereisde met een mode-show van door haar ontworpen en uitgevoerde mo dellen; en een first-class ambassadrice is gebleken voor haar land en zijn industrie. Onlangs vestigde een En gelse krant de aandacht op het feit, dat de Amerikaanse kopers, die mid den-Juli weer naar Europa trekken om in te kopen voor het komende seizoen, eerst naar Ierland gaan en daarna naar Frankrijk en Italië. Ier land stelt zich zeer veel voor van de toekomst van z'n „haute Couture" en de autoriteiten sparen kosten noch moeite om deze, voor Ierland nieuwe tak der textiel-industrie, zoveel mo gelijk te pousseren. Wij zijn maar een man, wagen ons derhalve niet aan het ten beste geven van vaktermen of be schrijvingen, betrekking hebbende op dit wel zeer zichtbare, maar toch vrij mystrieuze onderwerp. Wij adviseren de dames slechs eens de moeite te nemen en zich op de hoogte te stellen van wat de Ieren op dit gebied pres teren, een moeite die zéker zal lonen. Vervolgens vestigde Zijne Excellen tie onze aandacht op het feit, dat zich reeds verschillende Nederlandse in dustrieën in Ierland hebben geves tigd, o.a. Philips en een maatschappij die zich bezig houdt met de fabricage van kunstmest. Ierland zou gaarne zien dat meerdere Nederlandse fabrie ken een afdeling zouden stichten rond de grote steden als b.v. Dublin en Cork. Ook in de agrarische industriën bestaan goede mogelijkheden, alle informaties dienaangaande worden gaarne verstrekt door het Instituut Nederland-Ierland, Nassau Zuilen- steinstraat 9, Den Haag. Ook betref fende de fabrieks-industrie kan men daar alle gegevens verkrijgen. Wat •het toerisme aangaat, de nieuwe ge zant betreurt het, dat de reis naar Ierland nog steeds vrij duur is, maar men hoopt daarin enige beduidende verandering te kunnen torengen. Iei> land biedt de toerist zéér veelhet is een land met lange bloeiende ge sohiedenis, een land van grote schoon heid en belangrijke culturele waar den. „Een Rood-loos land van Room sen, Rust en Romantiek", hoorden wij Ierland eens noemen, en met dat Rood-loos wilde de spreker aandui den, dat het communisme er geen vat heeft gekregen. De nieuwe Ierse gezant verwacht dat de economische, culturele en toe ristische betrekkingen tussen Ierland en Nederland sterk zullen worden uitgebreid. En het is dan ook met het grootste vertrouwen dat Zijne Excel lentie zijn arbeid hier te lande be gint. Over enige weken zullen me vrouw O'Drilscoll en de drie doch tertjes (13, 11 en 8 jaar) naar Neder land komen. Een nieuwe carrière heeft haar aanvang genomen en het is een figuur als die van Mr. O'Dris- coll méér dan toevertrouwd om te zorgen, dat zij goede vruchten zal af werpen voor beide landen. Verwerking antibiotica in veevoeder Het lid van de Tweede Kamer Vondeling heeft, zoals is gemeld on langs de volgende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bereid mee «te delen op welke overwegingen h£t voorstel van het bedrijfschap voor veevoeder berustte om zogenaamde antibiotica in veevoeders te verwer ken? 2. Zijn de antibiotica verkrijgbaar voor iedereen, die dat wenst? 3. Kan ook het met mate gebrui ken van antibiotica schadelijk zijn voor de gezondheid van mens en dier of nadien de mogelijkheid van een doelmatige bestrijding van ziekten in gevaar brengen? 4.- Is advies gevraagd aan de voe dingsraad en de gezondheidsraad al vorens het verzoek van het bedrijf schap voor veevoeder werd ingewil ligd? Antwoorden. De minister van landbouw, visse rij en voedselvoorziening heeft thans mede namens de minister van socia le zaken en volksgezondheid het vol gende geantwoord: 1. Indien bedoeld wordt het voor stel tot toelating van antibiotica in het voeder van moederloze biggen, kan worden medegedeeld, dat het be drijfschap voor veevoeder aan 'het gebruik van deze stoffen economi sche voordelen verbonden acht, ter wijl de mogelijke gevaren bij het be oogde zeer beperkte en kortstondige gebruik naar de mening van de mi nister niet te duchten zijn. 2. De vraag, of de antibiotica ver krijgbaar zijn voor iedereen, die dat wenst, kan bevestigend worden be antwoord. 3. Het gebruik van antibiotica op de wijze, als onder 1 bedoeld is niet schadelijk voor de gezondheid van mens of dier en brengt naar het hui dige wetenschappelijke inzicht een doelmatige bestrijding van ziekten niet in gevaar. 4. Het ontheffingsbesluit kunstma tige zeugemelk was op het ogenblik, dat de vragen werden gesteld, nog niet goedgekeurd. Wel is naar aan leiding van een brief van het bedrijf schap, rekening houdende met een rapport van een daartoe speciaal in gestelde commissie uit de voedings raad, geantwoord, dat onvoldoende aanleiding bestaat de goedkeuring aan zulk een ontheffingsbesluit te onthouden, maar dat in overweging wordt gegeven aan zulk een besluit een tijdelijk karakter te geven met het oog op de snelle ontwikkeling van het wetenschappelijke inzicht in het gebruik van antibiotica. Daar de voedingsraad krachtens zijn samenstelling volledig compe tent geacht mag worden voor het be oordelen van dit onderwerp is alleen dit college gehoord. Kunstmatige eilandjes in de Oceaan Als factor in de verdediging van de Amerikaanse Oostkust wordt een serie vooruitgeschoven radarstations opgericht op kunstmatige eilandjes, welke in een lange keten tussen Washington en New Foundland voor de kust zullen gaan oprijzen. De drie hoekige eilandjes, welke op 65 me ter lange stalen pijlers komen te rusten, zullen plaats bieden aan 50 70 man met hun woongelegenheid, reparatiewerkplaatsen enzovoorts en een landingsplaats voorf hefschroef- vliegtuigen bieden. De enorme be veiligingsmogelijkheden, welke door een goedwerken radarnet worden ge boden, worden groot genoeg geacht om de aanleg van deze kostbare kunstmatige eilanden te rechtvaar digen. Radar is een speciale toepassing van de radiotechniek, waardoor het mogelijk is de aanwezigheid van voorwerpen op vrij grote afstand vast te stellen zonder optische mid delen en tevens om de afstand van die voorwerpen te bepalen en de richting waarin zij zich bewegen. Voor navigatiedoeleinden bij mist en duisternis is radar dus een voortref felijk hulpmiddel. Maar ook om de "doeltreffendheid van de luchtafweer te vergroten. Bij de luchtafweer was het altijd een grote moeilijkheid om de juiste afstand te bepalen; hiervoor zijn normaliter twee vaste punten nodig, doch radar doet het met één! Zeer korte golven. Men maakt gebruik van zeer kor te golven, welke de eigenschap heb ben zich rechtlijnig voort te planten. Zoals men weer spoeden die golven zich voort met een snelheid van 300.000 kilometer per seconde. Wan- De politie te Rotterdam heeft de 20- jarige los werkman F. de W. en diens broer de 24-jarige heier N. H. de W. uit Rotterdam aangehouden. Zij be moeiden zich gisteravond in een café aan de Pastoriedijk met een onenig heid, die de kastelein met de 29-jari- ge koopman L. P. over de betaling had gekregen. Een der broers pakte de koopman vast en de andere sloeg hem met een stoel op het hoofd, zo dat hij met een zware hersenschud ding in een ziekenhuis moest worden i opgenomen. Gewoonlijk niet nodig Ze zijn er weer de dames en heren die zich met donkere glazen voor de ogen door onze dorpen en steden voortbewegen. Ze zien er uit als vreemdsoortige insecten, neergedaald van een andere planeet en ze kijken door hun bruine en groene glazen naar onze ongewa pende ogen of wij er maar half ge kleed bijlopen. Menigeen vraagt zich af, of een donkere bril nu goed of kwaad is voor de ogen. Mensen met gezonde ogen hebben een zonnebril niet werkelijk nodig, tenzij bij een verblijf in een sneeuw landschap dat door de zon beschenen wordt. In dat laatste geval zijn zelfs brille- giazen met een zeer groot absorbtie- vermogen vereist, namelijk 75%. Het vermogen om lichtstralen te absorbe ren loopt bij de zonnebrillen, die in de handel zijn, uiteen van 25 tot 85%. Niet beslist noodzakelijk, maar wel aangenaam voor de ogen is het dra gen van een bril met ongeveer 50 procent absorbtie wanneer men zich op het water of aan het strand be vindt; het licht kan daar immers nog al fel zijn. Hetzelfde geldt voor bepaalde weersomstandigheden, als het zon licht, hetzij bij ogenblikken, hetzij de gehele dag, scherper is dan gewoon lijk. Voor de rest is het dragen van zonnebrillen niet anders dan een kwestie van mode. Gezonde ogen 1 dragen het schijnen van helder zon licht op bomen en planten uitstekend. De kleur van de glazen ener zon nebril wordt eveneens bepaald door cosmetische of modieuze overwegin gen: van geneeskundig standpunt is ze van weinig betekenis. Wie in het gewone leven een bril behoeft om scherp te kunnen zien, kan dit hulp middel desgewenst combineren met zonneglazen. Daartoe bestaan twee mogelijkhe den. De eerste meest eenvoudige, komt erop neer, dat men gekleurde „voorhangers" aan de gewone bril bevestigt. Men kan echter ook gekleurde gla zen laten-slijpen op dezelfde wijze als dit gebeurt met die van een gewone bril: er worden dan dus holle of bolle lenzen vervaardigd, die een donkere tint hebben. Zoals een ieder weet, bestaat er een groot verschil in prijs tussen diverse zonnebrillen. Hiermee komt wel de gelijk verschil in kwaliteit, afwer king en stevigheid overeen. Van groot belang voor de hygiëne van het oog zijn die verschillen echter niet; uw kinderen mogen gerust eens een lor rig brilletje van plastic nemen. Al leen bij een wintersportreis moet ook voor hen echt degelijke bril tot de vereiste uitrusting worden gerekend. De beste afbeelding, van de buiten wereld verkrijgt men natuurlijk door geslepen glazen. Wil men daarvoor geen kosten maken, dan is dat niet erg, want een geringe vervorming van het beeld verdragen onze ogen zonder schade. Dr Alfreda Briedé Ned. prelaten naar het Euch. congres Brazilië Mgr dr J. M. J. A. Hanssen, bis schop-coadjutor van Roermond, zal als vertegenwoordiger van het Ne derlandse episcopaat deelnemen aan het internationale Eucharistische congres, dat Zondag te Rio de Janei ro begint. Mgr. Hansen vertrekt Vrijdagmid dag per vliegtuig vanaf Frankfurt in Duitsland naar Zuid-Amerika en komt Zaterdag in Rio de Janeiro aan. Behalve mgr Hanssen nemen nog andere Nederlanders aan het Euch. Congres deel; mgr mr F. op-dê Coul, directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoe- .ding, is gisteren naar Schiphol ver trokken; prof. Albregts, secretaris generaal van de Uniapac bevindt zich reeds in Brazilië, waar hij zijn be zoek aan Rio de Janeiro verbindt met een studiereis door Zuid-Ameri ka omtrent de arbeidstoestanden al daar. Mgr. Hanssen vertrekt eerst op 9 Augustus uit Brazilië; na het Euch. Congres is hij voornemens talrijke Nederlandse immigranten te bezoe ken en contact op te nemen met de vele Nederlandse priesters, die in Brazilië werkzaam zijn. Ook brengt hij een bezoek aan de Facienda Ri- beirao, de bekende katholieke kolo nie op 90 km afstand van Sao Paolo. neer de radarzender nu een signaal afgeeft, b.v. een serie punten, wordt dit signaal tegelijkertijd ontvangen op een nabij de zender opgestelde ontvanger. Maar de golven snellen voort en, wanneer ze op een metalen voorwerp stoten, worden ze terugge kaatst, zodat de ontvanger ze op nieuw ontvangt, zij het zwakker en een kort moment later. Het tijdver schil tussen de beide ontvangen sig nalen is nu de maatstaf voor de af stand van het voorwerp waartegen de radarstraal botste. Men maakt gebruik van een televi siescherm. Men ziet dus het tijdsver schil en een en ander kan zo worden ingesteld, dat de afstand onmiddellijk kan worden afgelezen! De „denkende" antenne. Aangezien men de straal in een sfnalle bundel uitzendt om de richting van het te zoeken voorwerp te kun nen vaststellen, en omdat de golven zich rechtlijnig voortplanten, moet de radaranteime draaiend worden opge steld, opdat bij het luchtruim in alle richtingen kan bestrijken. Een radar- antenne is zodoende een soort para bolisch gevormde kom of netwerk, voortdurend draaiend in alle richtin gen. Een ingenieuze inrichting zorgt er voor, dat, wanneer een teruggekaatst signaal wordt ontvangen, de antenne zich automatisch blijft richten op het gevonden punt. Die richting kan in het radarstation worden afgelezen. Een aanstormend vliegtuig blijft dus, eenmaal door de radarstraal getrof fen, in de ban van het radarstation. En daar de ontwikkeling van de elec- tronische techniek vrijwel geen gren zen meer stelt aan de mogelijkheden der automatisering, wordt levens het afweergeschut automatisch op het naderende toestel gericht, met groter nauwkeurigheid dan waai toe de ge- oefendste manschappen in staat zijn. Scheepsberichten ALDERAMIN 13 nm te Bombay. BOR NEO p. 13 Kp Guardefui n. Djeddah. BRITSUM p 13 Landsend n. Bremen. CELEBES p. 13 Gibraltar n. Pt. Said. CONGOSTROOM p. 13 Kp Finisterre n. Dakar. COTTICA 13 te Horta Azoren ESSO ROTTERDAM p. 13 Gibraltar n. R'dam. HATHOR p. 13 Gibraltar n. Tu nis. HILVERSUM 13 nm v. Suez n. Mena al Ahmadi. HOOGKERK 13 nm van Mombasa n. Tanga. JAGERSFONTEIN 13 v. A'dam n. Bremen. KOTA INTEN 13 v. Adij n. Suez. LAAGKERK p. 13 Gi braltar n. Marseille. LEKKERKERK 13 te Aden. MEERKERK 13 v. Le Havre n. A'dam. MIRZA 14 te Miri. OOTMAR- SUM 13 te Le Havre. OUWERKERK 13 nm v. Hongkong n. Singapore. ROTULA 13 v Kobe n. Balikpapan. SCHIEDIJK p. 13 vm Flores Azoren n. Havanna. SLEDRECHT 13 v. Porsgrunn n. Mena al Ahmadi. SOESTDIJK 13 v. Aden n. Be- lawan. STAD SCHIEDAM 13 v. Bona n. R'dam. WALTON JONES 13 te Mena al Man na klap met gummistok overleden Op 2 Juli ontstond in het Brabantse dorp Zevenbergen een opstootje waarbij een monteur uit Dordrecht een klap met een gummistok kreeg en met het hoofd tegen een paal aansloeg. De man is gisteren in het ziekenhuis van Dordrecht overleden aan de bekomen schedelbasisfractuur. Het incident gebeurde toen de po litie de beschonken vriend van de monteur wilde opbrengen. De man die zelf niet onder invloed was trachtte de agenten te overreden de zorg voor zijn vriend aan hem over te laten. Het antwoord van de agen ten was de gummiknuppel. De justitie onderzoekt of de dood van de monteur het gevolg is van de slag met de gummiknuppel. MEISJE IN HET ZWEMBAD VERDRONKEN Het 15-jarige meisje Anna N. is gistermiddag in het zwembad in de Voorzaan te Zaandam door verdrin king om het leven gekomen. Hoe het ongeval is gebeurd is niet bekend. Ooggetuigen, die elkaar tegenspra ken, zeggen dat het kind toij het spe len zou zijn ondergeduwd of dat het onwel zou zijn geworden en gezon ken. Een van der vier badmeesters heeft, na drie keer gedoken te heb ben, het meisje gevonden. Geruime tijd is nog kunstmatige ademhaling toegepast. MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS (Met de heer P. van der Horst uit Warmond, emigrant naar A/ustralië, is een afspraak gemaakt, dat hij zijn belevenissen zal publiceren. Hier volgt, enigszins verlaat, het eerste schrijven). Golf van Biscaye, 11 Juni 1955. Reeds 2 dagen varen we dan met 1436 mensen aan boord, waaronder 500 kinderen onder de 12 jaar, op een mooie stille watervlakte. Alle leed van het afscheid is min of meer ver geten, ten minste ik zie geen tranen meer, wat maar goed is ook want we zitten midden op de plas en er hoeft geen druppel bij. Al wie gaat emigreren ondervindt pas wat een gestuur van 't bekende kastje naar de muur en andersom er aan te pas komt. Maar alla! 18 Minu ten te laat vertrok ons 33 dagen tij delijk tehuis van de Javakade. Na dat de tros was losgesmeten en de plank weggesjord werden we lang zaam door 4 kleine kruimeltjes van bootjes getrokken naar IJmuiden. Hoeveel waren er in Amsterdam? Hoewel in IJmuiden? Op de sluizen was 't een vrolijke boel hoor! 't Zwa re van 't afscheid was daar niet. M'n oude trouwe vriend Dorus met z'n zus was ook daar en gooide met, de Hollandse chocolade, wat plezier gaf aan boord en aan de wal, want er werd nogal een misgegooid. Het is nu Donderdag 16 Juni en ik ga jelui vertellen van het „boord- leven". Het is een oude schuit de „Johan" maar in emigranten-ogen een mooie en practisch. De eerste dagen ging je naar beneden als je boven moest zijn en naar boven wan neer je naar beneden moest. Wan neer je iemand van je familie heb ben moest, dan kon je wel een half uur zoeken. Nu gaat datwel. Op staan of naar kooi gaan is volkomen vry. Des nachts één uur vind je men sen en 's morgens om 5 uur ook. Tussen 7 en 9 uur ontbijten, 12.15 lunch (warme), 6.15 diner. Het eten dat is af! Volop en lekker klaarge maakt. We doen veelal niets dan sla pen en eten en we groeien zo zoetjes aan dicht. Wanneer er lof gezwaaid moet worden dan is wel dit een voor naam deel van onze bezigheden. De bedden (heel goede) worden opge maakt, de hut gezwabberd (dit doen we zelf maar we moeten dit niet). De aalmoezenier J. v. d. Zalm, volle neef van J. v. d. Zalm t.o. v. Wissen greep me al vlug in m'n kraag voor „Opperkoster" met 2 jongens als as sistenten. Half 7 moet ik er al uit, want dan is 't klaar maken en op bouwen van kerk (bioscoopzaal), zorgen voor misdienaars enz. enz. Wel leuk werk en je hebt wat te doen. Er zijn ruim 800 R.K. en de kerk is behoorlijk bezet. Ook doe ik mee met 't zangkoor. Hoe kan 't an ders! We hebben alleen maar 3 zang boeken met een eerste klas direc teur-organist. Daar leren we nog heel veel van. We hebben dus Zon dag een stille en een Hoogmis gehad en dat viel in goede aarde. Veel ontmoet je niet. Een enkel schip, maar nogal ver af. Elke dag Engelse les (niet verplicht) met de daaraan verbonden studie, 't Breekt de dag en is erg nuttig. Des avonds 8.45 Avondgebed in 'T Engels. Eerst kon ik 't niet best volgen, maar alles leert, ook 't En gels knauwen. We zitten nu in de Middellandse zee. Wat we gemist hebben in de Golf van Biscaye (die was spiegelglad) is hier: wat ruw. Heel veel zijn volop aan 't vissen voeren. Men doet dat erg spontaan, 't Komt van zelf, maar zelf heb ik er geen last van; ook de huisgenoten niet op één na en dat is Riet. Morgen ook gcz. H. Mis wegens het feest van het H. Hart. Nu, lieve mensen, nog één ding moet ik jullie vertellen. Op zo'n schuit vorm je één familie. Je wis selt zo een en ander met elkaar uit o.a. foto's. Daar was ik deze week ook mee bezig, waaronder ook die van St. Nicolaas, toen er een tele- ram voor me kwam. (Als je de foto's laat zien, dan vertel je zo een en an der daarvan en beleefdheidshalve doet men net of 't je interesseert, maar alles geloof je niet). Nu dat te legram, jelui raadt nooit wat daar op stond: „Met leedwezen zien wij St. Nicolaas naar Australië vertrekken". I'. W. P-, Warmond. Je snapt, toen was alles waar en kon ik er nog gauw wat bij liegen! De borreltjes ziin 0,25. Voorzover het boordgeld dit toelaat, pak ig er wel eens eenfje denk dan aan je lui en zeg voor me heen „proost" Warmonders! PIET v. d. HORST en gezin. P.S. Het huisnummer in de af- sehe 'vertentie was niet goed; niet 78 maar 28. Dus P. J. van dei- Horst, Fin'uvood (Vic.) 28 Leonard- street 28, Australia. We trokken de Sahara door, Papa, op een kameel, reed wpór, Dan volgde heel de karavaan Met negerdragers achtöfadït. De zon heet daar de kop'ren ploert De hitte maakt je ook beroerd, De dorst is daar niet te verdragen, Wat waren we diep te beklagen! We trokken voort zo vele dagen, Terwijl we nergens mensen zagen, Hyena's huilden keer op keer, En gieren zwermden heen en weer. Ze aasden op ons aanstaand lijk En gaven van hun bloeddorst blijk, We brandden vuren in de nacht En altijd hield er één de wacht. Raadsleden moeten betalen Enige tijd geleden besloot de ge meenteraad van Heilo het gemeente- personeel een vacantieultkcring te verlenen van 100 minimaal in plaats van 70 minimaal. Gedeputeerde Staten stelden de mi nister van Binnenlandse Zaken echter voor dit besluit in te trekken aan gezien het in strijd zou zijn met de tegenwoordige loonpolitiek. Het geld werd inmiddels al uitgekeerd en zal nu uit eigen zak moeten worden te rugbetaald door de raadsleden die vóór hebben gestemd. Het betreft in totaal een bedrag van ongeveer 600 Dinsdagavond besloot de raad zich er tot het uiterste tegen te verzetten en zich alsnog te wenden tot de Kroon.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7