DE IJZEREN SCHELVIS De „Evipan" kan noch Nederland noch Indonesië in slaap wiegen Vrees voor Pa Koninklijk paar in October naar Suriname Pijn Aankoop van vervalsing kwam het Rijk op I millioen te staan WOENSDAG 13 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 „We gaan heus niet! Noch in Nederland, noch in Indo nesië schijnt men geheel gerust te zijn over het „Evipan-avontuur", dat enkele weken geleden onder de Duitse kust een einde vond, maar dat kennelijk voor de betrokenen zijn dreiging niet geheel en al ver loren heeft. In Indonesië hebben zich enkele Stichting '40-'45 kreeg vier millioen Aan het begin van dit jaar kondig de de Stichting 19401945 een actie aan, die haar aan de laatste vijf mil lioen zou moeten helpen. Wanneer dit bedrag ineens binnen gebracht zou worden, zou de Stichting van de bedelmarkt verdwijnen, om dat zij dan voldoende kapitaal zou bezitten om aan al haar verplichtin gen te voldoen. Nu de grote acties gevoerd zijn, maakt de Stichting bekend, dat zij 4 millioen gulden binnengekregen heeft, terwijl er nog verschillende acties zijn, die nog niet beëindigd zijn of wier afrekening nog niet bin nen is. De Stichting verwacht, dat de slot- afrekening een getal zal laten zien, dat haar in staat zal stellen van de bedelmarkt te verdwijnen. Geen subsidie voor reizende gezelschappen De provinciale staten van Zuid Hol land hebben gistermiddag tijdens de vergadering in de Ridderzaal te 's Gravenhage op voorstel van Gede puteerde Staten enige subsidie-aan vragen op cultureel gebied afgewe zen. Het betrof hier subsidie-aanvra gen van de stichting „Nieuw Jeugd toneel", de stichting „Puck", de stich ting „Toneelgroep Studio", de stich ting „Nederlandse Reisopera", de stichting „Filmcentrum" en de stich ting voor Nederlandse volkscultuur „Ons eigen Volk". Gedeputeerde Sta ten achtten het wenselijk het onder zoek van het rapport inzake de cul turele activiteiten voornamelijk ten plattelande in Zuid Holland af te wachten. Te zijner tijd kan dan als nog worden overwogen of tot subsi diëring aanleiding bestaat. Voor de volksmuziekscholen in Zuid Holland is een algemene subsi dieregeling vastgesteld. Zij krijgen een bijdrage per jaar van ten hoogste 6.25 voor elke leerling, die afkom stig is uit andere gemeenten in Zuid Holland dan die waarin de zetel van de school is gevestigd. Over 2955 zal deze subsidie de provincie Zuid Hol land vermoedelijk komen te staar, op een bedrag van rond 2000. bracht zoon voor rechter „Ga naar huis en zeg tegen je va der, dat hij je niet als een kleine jon gen moet behandelen", vertelde gis teren de politierechter tegen een 30- jarige tuinderszoon uit Mijdrecht, die de vrees voor zijn Pa voor de rechter gebracht had. avondje gezellig uitgeweest, maar omdat het geestrijke vocht een wei nig te overvloedig gevloeid had, strompelde de tuinderszoon „in ken nelijke staat" naar huis. Zo dronken was hij echter niet of hij begreep, dat Pa een dergelijke vreugde maar zeer matig zou waar deren en toen hij thuiskwam en zijn vergramde Pa zag, zonk hem de moed helemaal in de schoeenen. „Ik ben mishandeld!" vertelde hij daarom en de verontwaardigde Pa rende meteen naar de politie om aan gifte te doen. De politie ontdekte echter na een gesprek met zoonlief, dat er geen sprake was van mishandeling en maakte daarom proces-verbaal op we gens valse aangifte. Zoonlief stond gisteren terecht, hoorde een week onvoorwaardelijk eisen en kreeg een week voorwaar delijk met de bovenvermelde verma ning. Selectie uit grootste collectie Ridderspoor In het arboretum, de botanische tuin van de landbouwhogeschool te Wageningen staat t hans de grootste collectie Riddersporen ter wereld in bloei. Deze uitgebreide verzameling, bestaande uit bijna 200 verschillende soorten, is twee jaar geleden aange legd. Twee en twintig Nederlandse Ridderspoorkwekers hebben voor dit doel hun producten afgestaan. Het oogmerk van het bijeenbren gen van deze collectie is echter niet het vormen van een spectaculaire verzameling, doch integendeel assoti- mentsbeperking, een streven, dat in ternationaal is. Niet alle kwekers in ons land zien echter volgenus de Wageningse hoog. leraar het nut van deze beperking in, hoewel het publiek geen goede waar voor zijn geld krijgt, bij het bestaande omvangrijke assortiment. Een commissie, bestaande uit kwe kers van vaste sierplanten, heeft on der voorzitterschap van prof. Venema uit deze 200 soorten riddersporen slechts 19 soorten geselecteerd voor het uiteindelijke assortiment. Hierbij was slechts één ridderspoorras van Nederlandse herkomst, de „Dr. Euwe Ridderspoor". „levende torpedo's" aangemeld, kna pen, die voor het lieve vaderland zich in een bestuurbare torpedo te pletter willen laten schieten tegen de romp van de boot, die „staats vijand no 1" dat is mijnheer Wes terling. naar de gordel van de smaragd zou brengen. In Nederland neemt men minder spectaculaire maatregelen en poogt men het gevaar in ambtelijke sfeer te onderdrukken. Alle sluiswachters hebben order ontvangen om de „Evipan", zo zij langs zou komen, vast te houden. Maar de nieuwe Nederlandse par tij, wier stoutmoedig begin zo tra- gisoh verzand is, verklaart helemaal geen plannen meer met de „Evipan" te hebben. „We gaan er Westerling niet mee naar Indonesië brengen vertellen zy met teleurstelling in hun stem we willen hem alleen maar opkalefateren en dan verko pen!" Misschien iets voor het oorlogs museum te Overloon? VISSEN EN JAGEN Op een persconferentie heeft gou verneur mr. J. Klaasesz het program bekend gemaakt voor het bezoek van het koninklijk paar in October a.s. aan Suriname. Minister Kernkamp zal de tocht meemaken. H.M. „v/d Zaan" zal te gen die tijd in Suriname zijn om het koninklijk gezelschap naar enkele dis tricten te voeren. Het gezelschap landt te Zanderij, waar een klein ontvangst-comité het zal begroeten. Van Zanderij rijdt men naar Domburg, waar het gezelschap zich zal inschepen op de Van der Zaan, die de Surinamerivier zal af varen naar Paramaribo. Het gezel schap gaat weer aan land op het Gouvernementsplein, waar de eigen lijke verwelkoming zal worden ge houden. Er is een zeer uitgebreid en inte ressant bezoekprogram opgesteld. Het koninklijk paar zal o.a. een tochtje door het binnenland maken via Kabel en de bosnegerdorpen Koffiekamp en Kadjoe, waar het bosnegerdansen zal zien. Prins Bernhard zal een dag aan het Mata Icastrand met enkele ervaren jagers doorbrengen. Hij zal ook een dag uit hengelen gaan in de Coese- wijnerivier. De koninklijke bezoekers zullen door de staten worden ontvangen. Er is sprake van, dat uit Nederland voor deze gelegenheid een open caleche met paarden zal worden overge bracht. Sigarenhandelscongres A fdelingsvoor stellen Te Nijmegen is gisteren het con gres van de Nederlandse Katholieke Bond van Sigarenwinkeliers voortge zet, waarbij het afdelingsvoorstel van de afd. Eindhoven werd aanvaard om te trachten de tabakswet zo te doen wijzigen, dat het voor coöperaties niet mogelijk is korting of dividend te geven. Ook zal men bij fabrikanten aan dringen dat het verstrekken van si garen aan personeel zo veel moge lijk beperkt wordt, zodat de omzet der winkeliers niet wordt geschaad. Op voorstel van Leiden zal men proberen een sigarenfabrikant te be wegen een speciaal sigarenmerk te maken, dat alleen verkocht zal wor den door georganiseerde winkeliers. Voorts zal men beproeVen met de grossiersorganisaties een overeen komst tot stand te brengen, zodat grossiers geen tabaksartikelen meer zullen verkopen aan horecabedrijven, koffietenten, leurders, enz. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heren G. Westerlo en J. de Wit, beiden uit Amsterdam, C. van den Brink uit Den Haag en P. Prijders uit Eindhoven. door welke oorzaak ook Neem een AKKERTJE dat helpt dirèct (Advertentie) Eerste Kamer Voorschotten Ned. Bank aan de Staat De Eerste Kamer heeft het wetsont werp, waarbij het bedrag tot hetwelk de Nederlandse Bank verplicht is aan de Staat renteloze voorscnotten te verstrekken, verhoogd wordt var. 15 millioen tot 150 millioen gulden, goed gekeurd. De fïactie van de V.V.D. wilde geacht worden te hebben tegen gestemd. Aan de aanvaarding ging een korte discussie vooraf, waarin prof. MOLE NAAR (WD) opmerkte dat het voor ste! een wijdere strekking heeft, dan de inhoud van het ontwerp doet ver moeden. Hij zag er een nieuw wapen in de hand van de regering in bij het voeren van haar monetaire beleid en verklaarde er geen behoefte aan te hebben het „monetair arsenaal" van de Staat nog machtiger te maken. De heer FOLLEMA (CH) zei dat het wetsontwerp schadelijk kan wer ken en dat het volstrekt overbodig is. Hij vond daarin echter geen aan leiding tegen te stemmen. Minister Van der Kieft bestreed de opvattin gen van de beide sprekers. Het ont werp leidt er bepaald niet toe, dat de centrale bank de Staat gaat finan- ciëren. De Kamer aanvaardde even eens zonder hoofdelijke stemming een wijziging van de noodwet ouderdoms voorziening, waardoor nieuwe leef tijdsgroepen onder deze regeling ge bracht worden. PASTOOR F. SCHLEIDEN t. Dinsdagmorgen is te Kerkrade over leden de zeereerw. heer F. Schleiden, pastoor Van Holz-Kerkrade. Pastoor Schleiden, die enkele we ken geleden wegens zijn wankele ge zondheidstoestand zijn emeritaat aan vroeg, bereikte de leeftijd van 59 jaar. Pastoor Schleiden was een bekend dialect-schrijver. Hij publiceerde enkele bundels verhalen en o.a. 2 to neelstukken in Vijlen's dialect. On langs vierde hij zijn zilveren jubileum als bestuurslid van de vereniging „Veldeke", de Limburgse vereniging tot bevordering van Limburgse dia lecten. Voorts was hij lid van de Ne derlandse Maatschappij voor Letter kunde en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zaterdag vindt de uitvaart met de teraardebestelling plaats. Aan de Stadhouderslaan in Den Haag zal een Nederlands Museum voor Dierenbescherming verrijzen. De voorzitter van de Wereldfederatie voor Dierenbescherming, mr. dr. W. Hugenholtz treed als ere-president op en mej. mr. M. Stuart te Den Haag, presidente van de anti-vivisectiestich ting, als presidente. Alles was betrek king heeft op de algehele dierenbe scherming, als hoefijzers, stijgbeu gels, sporen en zwepen en hinderlij ke halsbanden voor honden wordt tentoongesteld. Er komt materiaal over het slaöhtvraagstuk en het ver voer van dieren. Experimenten op levende en weerloze dieren belichten het anti- vivisectievraagstuk. NOODWEER VERTRAAGDE TREIN De trein die gisteravond om 19.05 in Groningen moest aankomen uit het Westen, is te Assen zeven minuten vertraagd, doordat door het hevige noodweer de reizigers niet durfden in- en uitstappen en de bestuurder niet verder durfde rijden. In de Tweede Kamer is minister Cals gevraagd, of het juist is, dat tijdens de Dodenherdenking dit jaar in de Ridderzaal enkele versregels zijn geciteerd van de Vlaamse dichter Cyriel Verschaeve, die wegens hoog verraad na de oorlog werd veroor deeld. Hoe vreemd het rijksgeld rolde Geschil over onkosten- nota op hoog niveau Het feit dat de geldzuivering nog steeds niet tot een goed einde is ge bracht heeft bij de rekenkamer grote teleurstelling gewekt. Het bedrag dat aan de staat vervalt staat nog niet definitief vast. In het antwoord van de minister van financiën wordt erop gewezen dat het restant der baten van de zuive ring op 31 December zal worden ver antwoord. Volgens de thans beken de gegevens zal dit restant ruim 50.000,000 bedragen, waardoor de totaal inkomsten van het rijk uit de geldzuivering 277.600,000 wordt. Aldus het verslag van de reken kamer, waaruit wij bovendien nog de volgende gegevens over 's lands financiële wederwaardigheden put ten. Verschil in inzicht mogelijk. Er is met de minister van buiten landse zaken en de minister zonder portefeuille een briefwisseling ge voerd over de onduidelijke scheids lijn tussen representatiekosten, te bestrijden uit de vaste vergoeding en die welke afzonderlijk in rekening mogen worden gebracht. De ministers hebben dit vraagstuk nogmaals aan een diepgaand onderzoek onderwor pen en zijn tot de conclusie gekomen dat een scheidslijn wel degelijk ge wenst is. Het door de kamer voorgestelde criterium achtten zij slechts in een beperkt aantal gevallen bruikbaar. In de regel zou bijzondere represen tatie zich beperken tot de gevallen waarin de ministers ter voldoening aan de internationale beleefdheid verplicht zijn, de niet regelmatig in Nederland verblijvende hooggeplaat ste autoriteiten buiten hun ambts woning te ontvangen. De rekenkamer heeft zich bereid verklaard af te wachten of in de practijk zich verschil in inzicht tus sen de betrokken ministers en de kamer zal openbaren. Tantième voor ambtenaren Een hoofdamtenaar van het depar tement van voedselvoorziening was als regeringsvertegenwoordiger be noemd tot commissaris der Neder landse maatschappij voor de walvis vaart en had als zodanig een tantième van 4.300 genoten. De kamer was van oordeel dat een dergelijke in- komste in de Rijkskas moest vloeien. De minister deelde echter mede dat met de ambtenaar, die inmiddels de rijksdienst heeft verlaten, van te vo ren geen afspraak was gemaakt zodat men bezwaarlijk achteraf terugstor ting in de Rijkskas kon eisen. Met zijn opvolger is echter een duidelijke afspraak gemaakt. Dure aankoop. Behalve wat de staat heeft terug- KORTE golf Een zware blikseminslag be roofde gisteravond de woning van de heer T. v. Tilburg te Rijswijk van het dak en zette het meteen in lichter laaie; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar huis en inboedel werden door het vuur verteerd. De 18-jarige Amerikaanse mili tair F. C. Venema, met verlof in Am sterdam, is gisternacht door onbeken de oorzaak in het water van de Groenburgwal geraakt. Ondanks on middellijke reddingspogingen en na derhand kunstmatige ademhaling, kon zijn leven niet meer gered worden. Door het openen van een ver keerde deur is het 5-jarig dochtertje van de familie Klein te Zwolle in de nacht van Maandag op Dinsdag van de keldertrap gevallen en zo ernstig gewond, dat het enkele uren nader hand in het ziekenhuis overleed. (97) 'Wit! Kik for HZ Ut zim hier niet)? -Telleen!!) i ff A ClRNKER EN RhOEJ? ZRGEN ONZE VRIENDEN iff DE GROT GRRN, EN NOMEN OP WN BEURT UJNGS EEN RNDERE TUNNEL BINNEN. Nog Juist op tod! De volgen de ogenblikken zm beslis send// lifl ontvangen van de leverancier van het aan Vermeer toegeschreven schil derij „De Voetwassing", dat echter een vervalsing bleek te zijn, heeft zij uit het faillissement van de in middels overleden maker, de heer Van Meegeren, nog een bedrag van 259.000 ontvangen. De directie van Avifauna is nog optimistisch De directie van Avifauna is volgens de Telegraaf weinig ge sticht over de geruchten, dat 't niet zo goed zou gaan met het vogelpark. De directie ziet de toekomst altijd nog met vertrouwen tegemoet. Het ia een feit dat 't bezoek in de eerste helft van seizoen terugliep en minder was dan verleden jaar. I Koude Paasdagen, enz. werkten niet mee. Nu herstelt zich het bezoek en het blijft stationnair. Het vogelpark heeft de gemeente hier 400.000 gekost, waarbij ver- j De totale schade voor het Rijk bij I ieden jaar een tekort van 2 ton de aankoop van dit schilderij be- kwam. Dus bij elkdar aan kosten 6 draagt ruim 948.000. Genoemd schil- j ton Alles wat daar tegenover staat derij is in de bezettingstijd met rijks- 1 J~ geld aangekocht voor 1.3 millioen gulden. Betreurenswaardig. Dat bij het aannemen van rijks personeel wel eens betreurenswaar dige fouten worden gemaakt bleek uit het volgende: een arbeidscontractant was in dienst gekomen bij de Ko- ninklijke marine zonder dat iets om- j AA AJ „—A,,— U„l. J ...„r. aan roerende en onroerende goede ren enz. maakt, dat dit nogal mee valt. Vanavond vergaderen B. en W. over mogelijke beslissingen om- i trent Avifauna. BENOEMINGEN BIJ DE PATERS VAN DE H. GEEST. In de Nederlandse Provincie der trent zijn antecedenten bekend was. Congregatie van de H. Geest zijn de Na enkele dagen was de man reeds volgende paters en broeders be- Koloct met Viot Vic-hpAr van r)p Iras npr tt i.:,jv belast met het beheer van de kas der instelling. Van die gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om diverse on regelmatigheden te plegen en ver volgens er met S 15.000 vandoor te noemd: Voor het bisdom Morogoro (Engels Oost-Afrika) de paters Jos Elstgeest (Bennebroek), Paul Kui pers (Budel), Mart. Lammers (Bu- del), Walth. Damen (Amsterdam), gaan. Toen de man gevat was, kwam i j0h Magis (Helmond). Voor de pre- uit dat hij voor zijn indiensttreding I fectuur Bangassau (Frans Equato- reeds verschillende oplichterijen ge-j rjaai Afrika) de paters Joh. Donders pleegd had. Men heeft uit dit incident (Kaatsheuvel), Bern. Jagers (Culem- geleerd hoe nuttig het is van te voren,; borg), Fr. Senden (Ubaghsberg), iets over zijn personeel te weten te i wilh. Spanjers (Escharen). Voor het komen. j vicariaat Libreville (Fr. Eq. Afrika) de paters Dom. v. d. Beek (Den Haag) en Henr. Peters (Hilversum). Voor het vicariaat Pojre Noire (Fr. Eq. Afrika) pater Ant. ten Have ('s Heerenberg). Voor het vicariaat Doumé (Fr. Kameroen) pater Godefr. de Kinderen (Gasteren). Voor het aartsbisdom Loanda (Port. West- Afrika) de paters Jos. de Boer (Haar lemmermeer) en Andr. Schafrat (Boekei). Voor het bisdom Nova Lis boa (Port. West-Afr.) pater An t.v. d. Lokkant (Haps). Voor het vicariat Fort-Rousset (Fr. Eq. Afrika) broe der Clemens Tekstra (Nuth). Voor Brazilië de paters Jac. Appelman (Haarlem), Th. Jaspers (Bakel), Nic. Laarmans (Roermond), G. Rietber gen (Utrecht), Fr. Swinkels (Eindho ven), Joh. v. d. Louw (Den Haag), en broeder Gijsb. Niekerk (Alphen a. d. Rijn). Voor de Nederlandse provin cie pater Joh. Mittelmeijer (Amster dam). WIJDINGEN EN BENOEMINGEN BIJ DE MISSIONARISSEN VAN MILL HILL. In de kapel van het Moederhuis te Mill Hill zijn de volgende subdiakens gewijd: J. Aker uit OostZwaagdijk; T. Beemster uit Hoogkarspel; B. Con- neller; J. Dijkman uit Castricum; J. Gasser; A. Geerts uit Ulicoten; Goessens uit Gronsveld; B. Keany; J. v. d. Klugt uit Voorhout; F. Kwik uit Den Bosch; H. Melis uit Belfeld; R. McGorty, J. McKinnon, W. Naylor, F. O'Keary, L. Purcell, E. Roebroeck uit Maastricht; F. Ros uit Gronin gen; J. v. d. Salm uit Zoeterwoude; J. Stamfer; J. Thompson; W. Tuer- lings uit Tilburg; F. Vester uit Does burg; F. Wessels uit Groningen; L. Wiedemayr; D. Wolbers uit Den Haag; J. Zonneveld uit Lisse. Op Zondag 10 Juli diende Zijne Eminentie Kardinaal Griffin de priesterwijding toe aan: J. Ball; G. Bauer; C. Brohm uit Den Bosch; J. Brummelhuis uit Haaksber gen; C. Cammack; D. Cronin; H. v. d. Eeden uit Breda; W. Eerinkveld uit Ulft; C. Fox; F. Frerichs uit Den Haag; J. Galvin; J. Geoghegan; D. Grimes; W. v. Heugten uit Deurne; W. Hogenkamp uit Lichtenvoorde; F. Holtslag uit Arnhem; J. Jones; C. Koning uit Weere; F. Lampe uit Am sterdam; J. v. Leeuwen uit Haarlem mermeer; N. v. Leeuwen uit Berk hout; C. v. Pinxteren uit Nuland; H. Vergeer uit Alphen a. d. Rijn; P. v. Wetten uit Deurne; J. Willigers uit Gronsveld. Na de plechtigheid van de Priester wijding maakte de Algemene Over ste van de St. Joseph Congregatie van Mill Hill Father dr. T. McLaughlin de benoemingen bekend, waaronder de volgende Nederlandse Fathers en Broeders: Kuching: Father H. Hecker uit Hoorn. Rawalpindi: Fathers H. Hermens uit Helden-Panningen en C. v. Pinx teren uit Nuland. Kama-pala: Fathers Th. Omtzigt uit Leiden, W. v. Heugten uit Deurne en Broeder Bernardine Verhaak uit Am sterdam. Basankusu: Fathers F. Lampe uit Amsterdam, N. v. Leeuwen uit Berk. hout en Broeders Vitus Reuvers uit Enschede en William Schattorje uit Haelen. Philippijnen: Fathers H. v. Eeden uit Breda en J. v. Leeuwen uit Haarlemmermeer. Buea: Father J. v. Bleisem uit Koog a. d. Zaan en J. Brummelhuis uit Haaksbergen. Jesselton: Broeders Benedict Snoe ren uit Tilburg en Everard Jansman uit Luttenberg. Kisumu: Father E. Bisschop uit Nijmegen. Malakal: Father F. Frerichs uit Den Haag. Tororo: Father C. Koning uit De Weere. Missiehuizen in Nederland en bui tenland: Mill Hill: Father G. Heuthorst, D D., L. S. S. uit Doetinchem. Roosendaal: Father J. Nielen, Ph. D. uit Wormerveer. Tilburg: Fathers P. Jacobse uit Alkmaar (Directeur); C. Snoeren uit Tilburg, A. v. d. Eeden uit Breda en H. Vergeer uit Alphen a. d. Rijn. Hoorn: Fathers C. Brohm uit Den Bosch, W. Erinkveld (proc.) uit Ulft, P. v. Wetten uit Deurne en Broeder Isidore Lanters uit Didam. Haelen: Father W. Hogenkamp (proc.) uit Lichtenvoorde en Broe der Simon Coolen uit Geldrop. Oosterbeek: Father H. Thijssen uit Volkel en Broeder Philip Bruggeman uit Oldenzaal. Antwerpen: Fathers R. Dockx (Di recteur) uit Antwerpen en H. v. Tiel uit Horssen. Hogere studies: Rome: Father J. Willigers uit Gronsveld. Londen: Father A. Bijvoet, M.A. uit Schermer. Nijmegen: Father S. v. d. Meer uit Den Helder. Utrecht: Fathers A. Kustjens uit Tegelen en F. Holtslag uit Arnhem. Omtrent de na de oorlog aan gebrachte grenscorrecties is de minis ter van buitenlandse zaken in de Tweede Kamer gevraagd, of het juist is, dat Duitse autoriteiten verklaard hebben, deze correctie ongedaan te willen maken; of er al besprekingen dienaangaande worden gevoerd en of de minister niet van oordeel is, dat Nederland een lijn dient te trekken met België, die met hetzelfde vraag stuk kampt. Aetherklanken DONDERDAG Televisieprogramma. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.25 Progr. over de insectenbestrij- ding in Nederland. 21.05 Zwemfeest. 21.4021.50 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.55 Idem. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kamerork. 11.50 „Onze molens: een nationaal bezit", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spion netje. 11.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Gram. 12.50 Uit het Bedrijfsle ven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Koer sen. 14.00 Gram. 14.05 „Spel met Ma rionetten", hoorspel. 14.45 Pianoreci tal. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee: G. Wijs muller, arts: „Bestrijding van de tu berculose in Nieuw Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Tour de France. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Surinaamse volks- muz. 19.20 Act. 19.30 Gram. 19.55 Fototips. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr.- ork. en solist. 21.10 „Een spel om He- leen", hoorsp. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Tour de France. 27.40 Pnortoroble- rnen. 22 50 Snortact. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgenbed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. (12.30 12.33 Land- en tuinb.meded. 12.33 12.40 Wij van het land). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Alt en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Banjo-ork. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Solisten- conc. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Amus. muz. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Wedstrijd. 21.15 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws, en SOSiber. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6