DE IJZEREN SCHELVIS Verblinde chauffeur reed in op onverlichte militaire colonne Mes snijdt aan twee kanten Huizen onthoofd Gras'and-demonslraties in Bolsward Wetgever vermoordt dorpsromantiek Reddingsboot reddeloos VROUWEN WOENSDAG 6 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Een week hechtenis geëist Op 16 September van vorig: jaar is in de Limburgse gemeente Horn een volkswagen, bestuurd door een 28- jarige vertegenwoordiger uit Roer mond ingereden op een colonne mi litairen van het regiment Oranje Gelderland uit Roermond. Het onge val geschiedde 's avonds omstreeks lialf acht. Een militair werd hierbij gedood en twee liepen ernstige ver wondingen op. Op het tijdstip van het ongeval was het reeds zo don ker, dat de onverlichte colonne voor het snelverkeer niet of nauwelijks was te onderscheiden. De autobestuurder werd door de techtbank in Roermond vrijgespro ken. De colonne-commandant werd door de krijgsraad aansprakelijk ge steld voor het ongeluk en deswege Aetherklanken DONDERDAG. TELEVISIE-PROGRAMMA'S. NTS: Eurovisie: 16.2818.00 In tern. Concours '.'ïippique. VARA: 20.15 Circus Franz Althoff. 21.20 Act. 21.35 „De Hoop", filmdocumen taire. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.30 Voor de huis vrouw. 11.00 Canadese muz. 11.45 Gram. 11.45 ,,'s Werelds achtste won der". klankb. 12.00 O welspel. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,35 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole Ork. Als intermezzo: Rep. Tour de France. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.05 „Spel met marionetten", hoor spel. 14.45 Intr. trio. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. (Intermezzo: Rep. Tour de France). 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Neder land en de wereld: Prof. dr. ir. J. G. Kools: „Bosbouw in het Midden Oos ten". 18.00 Nieuws, 18.15 Rep. Tour de France. 18.25 Musette-ork. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Pianospel. 19.20 Sportproblemen. 19.30 Lichte muz. 19.55 Fototips. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Kamerork. 21.10 „Zijn held", hoorsp. 22.40 Rep. Tour de France. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.2524.00 Lichte muz. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.20 Idem. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gr^m. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcl (12.30 Land- en tuinb.meded. 12.3312.40 Wij van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Bari ton en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Intern. Ckgelconcours 1955.14.00 Voor de vrouw. 15.30 Intern. Orgel concours 1955 (verv.). 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Promenade ork. en solist. 18.45 Leger der Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19. Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiowedstrijd. 21.30 Gram. 21.45 Tijdschriftenkron. 21.55 Holland Festival 1955: Radio Philh. ork. en groot koor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Holland Festi val 1955: Radio Philh. ork. en groot koor (verv.). veroordeeld. Tegen het vonnis van de Roermondse rechtbank is de offi cier van justitie in appèl gegaan bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Pas op 25 meter. Het hof heeft zich gisteren onge veer anderhalf uur bezig gehouden met deze juridisch ingewikkelde zaak waarin de advocaat-generaal tal van arresten voorlegde ter sta ving van zijn stelling, dat ingevolge artikel 53 van het wegenverkeersre glement, een autobestuurder zijn rij wijze zo heeft te regelen, dat hij steeds zijn voertuig tot stilstand kan brengen binnen de voor hem over zienbare afstand. Er werden in deze zaak acht getuigen gehoord. Enkele getuigen vertelden, dat het naar hun oordeel onverantwoordelijk was van de colonne-commandant, zijn troep op dat uur van de dag zonder lampen mee te voeren te laten marcheren op een open weg. Een deskundige van de rijkspolitie had bij de reconstructie kunnen vast stellen, dat de volkswagenbestuurder inderdaad niets had kunnen zien van de onverlichte colonne. De man had met kunstlicht moeten rijden vanwe ge een tegenligger en pas op een af stand van 25 meter had de bestuur der de schoenen kunnen onderschei den van de laatste soldaten in de co lonne. „Wanneer ik in dezelfde om standigheden zou hebben verkeerd als verdachte" aldus de deskundige van de Roermondse verkeersgroep der rijkspolitie, „dan zou mij precies hetzelfde zijn overkomen". Vernietiging van vonnis. De advocaat-generaal wenste in deze zaak alleen de schuld van de bestuurder in strafrechterlijke zin vast te stellen met uitsluiting van de civielrechtelijke kant van de mede- aansprakelijkheid van de colonne commandant. Deze laatste is grote lijks tekort geschoten en ook door de krijgsraad gevonnist, doch dit heeft naar de mening van de advocaat-ge neraal geen invloed op de fout van de bestuurder. De verwaarlozing van de verlichting is niet het kernpunt van de zaak, doch het gestelde in ar tikel 53 van het wegenverkeersregle ment, dat een bestuurder moet kun nen stoppen binnen de voor hem af zienbare afstand, is geen theoretische eis, doch een practische maatregel met een vaste jurisprudentie. Hij eiste vernietiging van het vonnis van de Roermondse rechtbank en een week hechtenis tegen verdachte. De raadsman bracht in zijn verweer naar voren dat bij de handhaving tot elke prijs van artikel 53 iedere weg gebruiker in welke omstandigheid ook, schuldig is wanneer hij, achter op komend, een aanrijding veroor zaakt. Aan de hand van enkele ar resten wilde de raadsman aantonen, dat er wel degelijk een bepaalde spe ling is, waardoor het mogelijk is het ontbreken van grove schuld vast te stellen. Hij meende dat snelverkeer in dergelijke omstandigheden geen onverlichte militaire colonne op zijn weg hoeft te verwachten. Hij vroeg het hof bevestiging van het Roer mondse vonnis subsidiair de lichtste vorm van straf, n.l. een geldboete. Het hof zal op 19 Juli arrest" wijzen. Overplaatsing P.T.T.-ambtenaren Op het Haags telegraafkantoor hebben niet minder dan 67 ambtena ren verzocht om overgeplaatst te worden naar de postchèque- en giro dienst. Zij willen daarmee een bijdrage le veren tot opheffing van het nijpend personeelstekort bij deze dienst en tevens een graantje meepikken van de daar thans geldende gunstige pro motiekansen en arbeidsvoorwaarden. Belgisch blad over protectie-noodzaak Aled. melk geweerd Het Brusselse blad „De Standaard" schrijft, dat zich wederom een be treurenswaardige ontwikkeling in het Nederlands-Belgische handelsver- ikeer heeft voorgedaan: Het Belgi sche verbod van invoer van Neder landse gecondenseerde melk. Het blad zegt vernomen te hebben, dat de Nederlandse exporteurs nu overleg plegen over prijzen en ver- ikoopsvoorwaarden, en dat dit zeer waarschijnlijk zal leiden tot ophef fing van het Belgische invoerverbod. „De Standaard" constateert, dat de landbouw en de veeteelt in België steeds weer door protectionisme be schermd moeten worden. „Wanneer zullen wij eens concur rerend kunnen werken, ook op dit ge bied?", verzucht het blad. Drie onbewoonbaar-verklaarde hui zen in Utrecht hebben dezer dagen bewezen, dat zij niet onder de maat geschat waren, want toen de gemeen te pogingen in het werk stelde om de huizen, die nog steeds bewoond wor den, in een betere toestand te bren gen, schoof het dak van de drie hui zen af. Er bevond zich maar één vrouw in de onthoofde huizen en deze kon een veilig heenkomen zoeken. De gemeente-arbeider, die de werk zaamheden verrichtte, was minder gelukkig en een weinig overrompeld kroop hij even later overigens on- I gedeerd onder het puin vandaan. Op 14 Juli a.s. zullen te Bols ward graslanddemonstraties worden gegeven, georganiseerd door de drie landbouwconsulentschappen in de provincie. Het programma vertoont een grote verscheidenheid van werk tuigen, op het gebied van maaien, hooiwinnen (zij aanvoer, harken, keerders, hooiopladers, hooipersen) laad-apparaten, waarbij verschillende nieuwe landbouwwerktuigen, zoals mest- en grasgrijpers. Ook zal machi naal slootreinigen worden gedemon streerd. Voorts zal een van de aan wezige silo's met een plastickleed (ge- vult met water) worden bedekt in plaats van met grond. Tenslotte worden sterk verbeterde kunstmeststrooiers gedemonstreerd Iedere boer kan zijn tractor laten keuren. Voor de best onderhouden tractoren worden prijzen beschikbaar gesteld. INBREKERS TE MEERSEN GEARRESTEERD. De rijkspolitie te Meerssen heeft gisternacht gearresteerd een 21-jari- ge Amsterdammer en een 22-jarige Maastrichtenaar, verdacht van in braak en diefstal te Maastricht. Bei de verdachten zouden in de nacht van 3 op 4 Juli hebben ingebroken in het gebouw van de stichting „Ar beid Adelt" aan de Pastoor Kribs- weg, waar zij uit een geldkistje onge veer veertig gulden ontvreemdden. Na in de afgelopen nacht nog een in braak te hebben gepleegd, werden zij kort daarna op de rijksweg Maas- strichtSittard bij Kruisdonk gesig naleerd en aangehouden. Voorzitter Sint Eloy droeg hamer over Als besluit van de driejaarlijkse bondsvergadering van de Nederland se Katholieke Metaalbewerkersbond St. Eloy heeft gisterochtend de schei dende voorzitter, de heer J. G. van de Brink, die met pensioen gaat, het voorzitterschap overgedragen aan zijn Maandag gekozen opvolger, de heer P. J. Scheffeis. De heer Van de Brink was van 1913 af lid van de K.A.B. en gedurende 36 jaar in bondsdienst, waarvan de laat ste 19 jaren als voorzitter. Hij zeide met gemengde gevoelens zijn functie over te dragen. Met ge mengde gevoelens nam hij afscheid omdat hij eensdeels dankbaar en op gelucht was ontslagen te zijn van het verantwoordelijke voorzitterschap en anderdeels een gevoel van bezorgd heid over de problemen die nog om een oplossing vragen. De verantwoor delijkheid, waarvoor de leiders in de arbeidersbeweging staan, is volgens de heer Van de Brink groter dan vroeger, maar hij was dankbaar en opgelucht deze in de loop der jaren toegenomen verantwoordelijkheid te mogen overdragen aan zijn collega Scheffers. T.B.C.-sterfte in 1954 daalde weer aanzienlijk In 1954 zijn 800 Nederlanders ge storven aan tuberculose, waarbij 654 gevallen van tuberculose van de ademhalingsorganen en van de bron- chiaalklieren; ten opzichte van 1953 is dit een teruggang van 172 sterf gevallen. In 1954 werden aan de districts- consultatiebureaux 10312 nieuwe lij ders aan actieve tuberculose inge schreven (het jaar daarvoor 12699). Als gevolg van het overleg met de comVnissie inzake been- en gewrichts- •tuberculose werden in 1954 in Am sterdam, Dordrecht, Den Haag, Lei den, Rotterdam, Schiedam en Utrecht consulenten voor been- en gewrichts- tuberoulose aangesteld. Aan de Emmabloemcollecte werd in 1954 deelgenomen door 826 van de bij de K.N.C.V. aangesloten vereni gingen. De netto-opbrengst van deze collecte beliep 252.752,78. Uit de netto-opbrengs van de verkoop van 'bloempjes aan de plaatselijke vereni gingen werd 21.428 aan sanatoria uitgekeerd. Van het uit de opbrengst van de zomerpostzegels ontvangen bedrag over 1953 (in totaal 17448,18) werd 4/5 aan het verpleegfonds en 1/5 aan het postzegel-verpleegfonds toegewezen. Het verpleegfonds ont ving in 1954 250 aanvragen om steun; in 216 gevallen kon een bijdrage worden verleend; aan 51 van de 55 aanvragen, die 't postzegel-verpleeg fonds kreeg, kon worden voldaan, waarmee een bedrag van 6403,28 was gemoeid. diarrhee K bedorven maag „kater" ^Advertentig^ Opwinding in Hensbroek Hoe moeilijk zouden de roman schrijvers van een eeuw geleden de dorpssmid hebben kunnen missen, die alles kon, die paarden besloeg, schoorstenen repareerde, pompen herstelde en allerlei andere karwei tjes verrichtte, waarbij een technisch inzicht vereist was. Hoe heerlijk is het voor deze schrij vers geweest om te vertellen over de rode gloed, die zich in de witstralen de sneeuw buiten weerspiegelde, want over een dorpssmid schreef je alleen, als het winter was, daar an ders de romantiek niet tot zijn recht kwam. Helaas zullen de schrijvers van de toekomst andere romantiek moeten zoeken, want waar zal hij nog echte dorpjssmeden vinden in het goedge organiseerde Nederland? Er zijn er momenteel nog wel, maar hun aantal wordt zeldzaam en men spreekt al over een museum Nu niet, dat er geen belangstelling meer zou zijn voor de grootse taak, die in vroeger jaren door de techni cus van het dorp verricht werd, maar de onbarmhartige wet dreigt een ein de aan de romantiek te maken. In Hensbroek heeft de dorpssmid besloten zijn aambeeld te verlaten en dit besluit heeft in het dorpje grote consternatie gewekt, want hoewel het komende vertrek reeds lang bekend is, komt er maar geen opvolger op dagen. Nogmaals, er zou best belangstel- Prijsvraag Legatum Stolpianum Het sanatorium van het Stolpiaans Legaat maakt bekend dat op de in 1953 uitgeschreven prijsvraag geen antwoord is binnengekomen. Het sanatorium schrijft de volgen de nieuwe prijsvraag uit: Een beschrijving van de geschiede nis van het onderwijs in de wijsbe geerte aan de Hogeschool te Harder wijk (1648—1811). De omvang van de verhandeling mag ten hoogste 30.000 (dertig dui zend) woorden bedragen. Antwoor den worden vóór 1 Juli 1957 inge wacht bij de voorzitter, prof. dr. W. J. de Haas, Rijnsburgerweg 20, Lei den. Zij moeten in het Nederlands, Frans, Duits, Engels of Latijn getikt, met een spreuk getekend en verge zeld zijn van een gezegeld briefje, van dezelfde spreuk voorzien, waarin naam en adres van de schrijver zijn opgegeven. De prijs voor een goedge keurd antwoord is de gouden me daille ter innerlijke waarde van 500 en ƒ500 in geld, ofwel, naar verkie zing, de gehele som in geld. ling voor bestaan, maar een dorps smid moet niet alleen paarden kun nen beslaan, doch ook fietsen, kachels en landbouwmachines kun nen repareren, hij moet kachels kun nen plaatsen en onwillege schoorste nen tot nieuw leven brengen. Dit alles zou nog best door een jonge kracht gepresteerd kunnen worden, maar onze goede wetgever heeft bepaald, dat voor ieder vak een apart diploma nodig is, zodat de nieuwe dorpssmid van Hensbroek 7 vakdiploma's zou moeten tonen, voordat hij de smidse kan betrekken. En dit is meer, dan men van een dorpssmid kan verlagen, hoezeer hij de romantiek ook liefheeft. Proef was te zwaar Een in Nederland gebouwde red dingboot voor 18 personen heeft de proefnemingen, waaraan zij door de scheepvaartinspectie werd onderwor pen, niet doorstaan. De Schevening- se boot, voor 18 personen, doorstond de belastings- en stabiliteitsproeven gunstig, maar toen kwam voor het schip „de grote klap". Het schip werd met ongeveer 1400 kilo zand belast en woog toen met ■banken en het eigen gewicht van 400 kilo ongeveer twee ton. Het werd met een kraan enige meters boven het water gehesen en daarna plotse ling losgelaten. De slag was enorm, en iedereen dacht reeds, dat de proef volkomen geslaagd was, toen men bemerkte, dat onder de dolboorden scheuren wa ren ontstaan, waardoor het water ■binnenstroomde. Binnen enkele mi nuten lag de reddingboot toen op de ■bodem van de Scheveningse haven. VLEESHELERS VOOR DE HAAGSE RECHTBANK. Voor de rechtbank te 's-Graven- hagge hebben gistermiddag vijf man nen en twee vrouwen terechtgestaan, die vlees hadden aangenomen van het keukenpersoneel van het ge meentelijk ziekenhuis aan de Zuid- wal te 's-Gravenhage, welk vlees door dit personeel was verduisterd; gemiddeld hadden zij zich op deze wijze per week ongeveer 1 pond vlees aangeschaft gedurende enkele jaren. Bijna alle helers zij gaven het ten laste gelegde toe waren reeds lange tijd in dienst van de gemeen te, sommigen meer dan 35 jaar. De officier eiste straffen variërend van 20,tot 60,benevens voorwaardelijke gevangenisstraffen van 4 tot 2 maanden. (91) (zonder') VREES door NELLY GRAF 31) Dan bukte de man zich opnieuw en toen hij zich weer verhief had hij Myra in zijn armen. Haar natte kle ren deden haar nog kleiner schijnen dan zij was. Iedereen had nu het hoofd ontbloot. Met eerbiedige stem zei de man: „Zij lijkt bijna een kind, zo klein De grote sterke man kon niet ver der spreken. Geen enkel oog was droog. Nerine snikte zo hevig, dat haar ganse lichaam er van schokte. De lijkschou wer ondersteunde haar. „U hebt hun gelaat gezien. Zij heb ben geen pijn gehad". Ferd Sayre kwam naar Nerine toe en sloeg zijn arm om haar heen. „Kom, Nerine En toen, op hetzelfde ogenblik dat Myra op de grond werd gelegd, met haar niets ziende ogen omhoog ge richt, klonk plotseling het gedonder van motoren. Vochtige ogen richtte zich omhoog. Een groot lijntoestel vloog hoog bo ven hen zingend zijn koers naar de een of andere bestemming met zijn menselijke lading. Men kon de Myra Ann niet vergelijken met het grote luxueuse toestel. Maar terwijl zij ston den te kijken begon het heviger te brullen en zoemde het op hogere toon toen de piloot zijn machine liet stij gen. Het was een trots en machtig vliegtuig. Daarboven ging een stewar dess van passagier naar passagier. Terwijl hier op de vochtige grond misschien de dapperste van alle ste wardessen lag. En het vliegtuig had haar zijn afscheidsgroet gebracht. Iedereen scheen het te beseffen. Zij leken beelden, onbeweeglijk, zwij gend. Het vliegtuig koerste verder, terwijl zijn motoren een requiem zon gen, dat langzaam in de verte weg stierf. „Het lijkt bijna alsof zij op die machine is", snikte Nerine, „en het toestel naar de hemel koerst. Myra was zozo goed". Ferd antwoordde niet maar hij drukte zijn arm vaster om haar heen. Nerine huilde nog harder omdat zij er zeker van was nooit de plaats van dit meisje te kunnen innemen, wier ontzield lichaam op de grond lag. Zij nam het Ferd niet kwalijk van Myra Harley te hebben gehouden. „Huil niet zo", smeekte Ferd. „Myra zou het niet willen. Herinner je je niet, dat zij placht te zeggen „glim lach de gehele dag maar huil nooit". Zij verwijderden zich enigszins van de anderen totdat Nerine zich be heerste. Dan wendde Ferd zich tot de man, die hen naar de plaats van de ramp had gebracht. „We zijn klaar". Zij keerde terug naar het stadje. Nerine deed mee aan de beraadsla gingen over de manier waarop de lijken zouden worden overgebracht. Zij belde Isabel en Vannie op en de ouders van Myra. Er was in het stadje geen enkel hotel, maar zij vonden onderdak in een particulier huis, waar zij konden uitrusten alvorens de terugreis te aanvaarden. HOOFDSTUK XII Een week na de begrafenis hield het personeel van de Luchtvaartmaat schappij rouwdiensten voor Myra Haley en Ken Ruxel. Een vertrek vóór de stewardessen werd naar Myra genoemd en ter nagedachtenis van Ken zou zo spoedig mogelijk een bibliotheek gebouwd worden. De kennissen van Myra Harley wer den uitgenodigd de herdenkingsdienst bij te wonen, maar Isabel Ruxel werd niet vernoemd. Toen Nerine hierover met Vannie sprak haalde deze de scfiouders op. „Het zou nergens goed voor zijn haar uit te nodigen. Isabel is in een sanatorium, zij heeft een zenuwschok gekregen. Ik geloof, dat zij ondanks haar egoïsme veel van Ken hield. Het zou me helemaal niet verwon deren als ook Stella de een of andere dag tot het besef komt, dat zij wer kelijk van Grant houdt". Toen Nerine de volgende dag aan de luchthaven arriveerde las zij op het bord voor de mededelingen, dat zij werd verzocht bij de stationschef te komen. Toen zij zich naar zijn kantoor haastte ontmoette zij Crace Gufly. Grace zag er ongewoon ge lukkig uit. „Hoe zou je het bevallen mij tot hoofd-stewardess te hebben?", vroeg zij Nerine. Nerine kreeg het gevoel alsof een straal koud water over haar lichaam werd geworpen. Grace had het werk van Myra overgenomen maar om de een 'of andere reden scheen het niet eerlijk aan iemand anders dan Myra als hoofd-stewardess te denken. „Ik ben een millionnair", ging Gra ce trots verder. „Ik ben hier van alle meisjes het langst geweest en...." zij hield even op en ging dan aarze lend verder„Ik begrijp heel goed, dat promoties eerder plaats vin den op grond van verdiensten dan van persoonlijke aangelegenheden, maar mijn vader is ernstig ziek ge weest. Salaris verhoging voor mij zal voor mijn moeder betekenen, dat zij hem enige tijd mee naar het zuiden kan nemen. Nerine, jij denkt toch dat het eerlijk is, niet? Myra is dood. Ik hoop alleen maar op iets, dat naar mijn mening billijk is. Iedereen, die ik er over gesproken heb zal een goed woordje voor mij doen. Maar de stationschef heeft veel met jou op. Als jij je invloed wilt gebruiken. „Ik zal met genoegen alles dóen wat ik kan", beloofde Nerine. „Als hij er over spreekt zal ik hem zeg gen, dat jij logisch het meest voor de betrekking in aanmerking komt". „Dank je wel", zei Grace warm. Nerine liep door naar het kantoor van de stationschef, zich afvragend wat hy haar had te zeggen en of zij gelegenheid zou hebben Grace te ver noemen. „Ik denk er over je een nieuwe be trekking te geven", begon de chef plotseling toen zij plaats had geno men. „U bedoelt dat mijn werk als ste wardess u niet bevalt?", hijgde Ne rine. „Ik bedoel niets in die zin", glim lachte hij. „In werkelijkheid ben ik er zo over voldaan, dat ik je de functie van hoofdstewardess aanbied, zo spoedig mogelijk te beginnen". „Maar ik ben nog zo kort hier! Ik bedoel er zijn andere meisjes". „Dat weet ik", onderbrak de chef haar, „maar jij hebt een opmerkelijke staat van dienst, Miss Brill. Feitelijk is er niet één opmerking op te maken. En alle'meisjes houden van je. Daar om voel ik dat ik je deze positie kan aanbieden en daardoor toch geen on gunstige reactie zal verwekken". „Het ishet is zulk een verras sing". Nerine dacht aan het stralende ge laat'van Grace Guffy. <^ordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6