DE IJZEREN SCHELVIS Ged. Staten zien geen andere mogelijkheid dan eerste plan Brand in drukkerij te Berkel VROUWEN (zonder"} vrees DINSDAG 5 JULI 1955 TWEEDE BLAD PAGINA 3 De wegenaanleg rond Haarlem Vogelenzang wordt nog eens bekeken Ondanks de protesten en beden kingen, die allerwegen zijn ontstaan, toen de wegenplannen rond Haarlem bekend werden, achten Gedeputeer de Staten het dringend noodzakelijk, dat zo spoedig mogelijk in dit gebied enkele snelwegen komen, die het steeds toenemende verkeer kunnen opvangen, een vraagstuk, dat te meer zal dringen, wanneer de Velser tun nel geopend zal worden. Gedeputeerde Staten hebben be grip voor de klachten, dat de weini ge recreatiegrond in Nederland in de omgeving van Haarlem ernstig ge schaad zal worden door hun wegen plan, maar een andere mogelijkheid achten zij niet aanwezig. 12 Juli in behandeling. Op 12 Juli a.s. zal het voorstel, waarmede een bedrag van ongeveer 30 millioen gulden is gemoeid, in be handeling worden genomen. De voorstellen behelsen de verbin ding ten westen van Haarlem tussen het Delftplein van de Spaarnestad, de Rijksweg VelsenHaarlem en de weg, die langs de duinvoet naar Den Haag zal worden Aetherklanken WOENSDAG. .TELEVISIE-PROGRAMMA VARA. 17.0017.30 Voor de kinderen. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.25 Vacantiekalender. 8.30 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35 9.40 Waterst.) 10.00 „Vijftig jaren let terkundig leven", caus. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: „De plaats van de vrouw in de huidige samenleving", door mevr. mr. J. M. Stoffelsv. Haaften. Eer ste le zing. 1.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings'agenda. 13.18 Omr. ork. 14.00 Medische kron. 14.10 Instr. trio. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de kinde ren. 16.50 Gram. 17.35 Pianospel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugdtuitz. Correspondentieclub „De brievenbus gaat open" o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Rep. v. d. Tour de France. 18.30 R.V.U.: „Indrukken van de Verenig de Staten van Amerika" door prof. dr. J. P. Kruyt. a. Godsdiensten. 19.00 Instr. kwintet. 19.15 „Studenten die een dubbel leven leiden", lezing. 19.30 Voor de jeugd.- 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade ork. 20.35 „Een dag als alle andere dagen", hoorsp 21.30 Lichte muz. 21.50 „Tussen mens en nevelvlek", caus. 22.05 Lichte muz. 22.30 Sport. 22.40 Harprecital. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.40—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.15 „De eerste brigade", hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Zineu- nerkwint. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Marinierskapel. 14.00 Gram. 14.45 Pianorecital. 15.15 Gram. 15.40 Interscholair jeugdtournooi. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Pianomuz. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Lichte muz. 18.45 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en - Verenigingsle ven. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Salon- ork. 20.45 Wonderlijke Wetenswaar digheden. 21.00 Intern. Orgelconcours 1955. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. Wat de loop van de Westelijke Randweg betreft, achten Gdeputeer- de Staten het meest aangewezen een tracé, dat zich vanaf de Heussenstraat te Haarlem voortzet in Zuidwestelij ke richting en vervolgens loopt ten Westen van de bebouwing aan de Kleverparkweg om (na kruising van de spoorlijn HaarlemUitgeest) de Willem de Zwijgerlaan in O verveen te bereiken. Vandaar zet de geprojecteerde weg zich in Zuidelijke richting voort, kruist de spoorlijn HaarlemZand- voort en de Zijlweg en loopt verder evenwijdig aan de Hout vaart tot bij het station Heemstede/Aerdenhout. Niet langs duinen. Voorts achten Gedeputeerde Staten het wenselijker, dat de weg, die het station Heemstede zal verbinden met de Zuid-Hollandse grens langs de spoorbaan wordt aangelegd en niet zoals voorgesteld is langs de duinen. Daar deze weg dan echter a wars door het buiten van Vogelen zang zou lopen, wordt dit plan nog in studie gehouden voor mogelijke wij zigingen. De bestaande verbinding door deze streek kan volgens Ged. Staten niet zodanig verbeterd worden, dat zij in staat zal zijn het steeds toene mende verkeer te verwerken. Zij zien daarom slechts de moge lijkheid, dat de weg geprojecteerd zal worden ten Noorden van Aerden hout, waar hij ongeveer een halve kilometer ten Noorden van de thans bestaande spoorovergang de spoor lijn LeidenHaarlem zal kruisen om via de Wagenweg de Heemsteedse Dreef te bereiken. De 65-jarig landbouwer P. J. Verbiezen uit Wychen is gisteren, toen hij op de St. Annastraat te Nij megen per fiets een zijstraat wilde inrijden, door een auto gegrepen. Hij liep een schedelbasisfractuu.r en een gebroken been op. In de avond is hij in het Canisiusziekenhuis te Nijme gen overleden. Brandweer had te weinig water Gistermiddag om half vijf werd in Berkel alarm geslagen voor een be ginnende brand in een grote houten loods aan de Bonfut, waarin de druk kerij van de firma K. Haak gevestigd was. De brand bleek te zijn ontstaan in een aantal houten schuurtjes. Hoewel de brandweer vrijwel on middellijk ter plaatse was, kon zij in eerste instantie weinig uitrichten, doordat er niet voldoende druk in de waterleiding was en de aangrenzen de tochtsloot onvoldoende water be vatte. Aangezien het bluswater via Boven weg uit de Roodenrijse vaart betrokken moest worden, gin gen kostbare minuten verloren. In middels had een belendend woonhuis reeds vlam gevat aan deuren, kozij nen en windveren. De. brandweer _ade er in dit wonhuis te behou den. Een op een aangrenzend fa brieksterrein geparkeerde aanhang wagen kon, ondanks het feit dat de banden reeds brandden, nog in vei ligheid worden gebracht. Binnen een tijdsbestek van anderhalf uur was er van de drukkerij niets over dan een rokende puinhoop. De gehele inventaris, waaronder een tweetal vlakdruksnelpersen en degelautoma ten, gingen geheel verloren. De druk kerij was tegen brand verzekerd, evenwel niet tegen bedrijfsschade. Omtrent de oorzaak van de brand heeft men nog geen zekerheid. Ver- Museum op Vlieland GEMEENTE KOOPT HET „TROMPSHUIS" De gemeenteraad van Vlieland heeft besloten tot aankoop van het z.g. Trompshuis, in de Dorpsstraat van Vlieland. Met de inventaris is het gekocht voor 35.000 gulden. Het huis dat met zijn witte gevel in de Dorps straat domineert heeft zijn naam te danken aan het feit dat Maarten of Cornelis Tromp (wie het was is niet met zekerheid te zeggen) het betrok als de Nederlandse vloot op de Vlie- ree lag. Later is het huis o.a. bewoond ge weest door de Noorse consul Aker sloot, wiens echtgenote Betzy Aker slootBerg een uit Noorwegen af komstige schilderes was. Deze schil deres heeft een groot aantal zee-ge zichten geschilderd, waarvoor zij de gehele wereld afreisde. Een deel van haar schilderijen werd sinds haar dood beheerd door mej. J. Visser, die van het Trompshuis met zijn inven taris een soort museum had gemaakt. Mej. Visser is enkele weken geleden overleden. Haar erfgenamen hebben nu besloten haar bezit aan de ge meente te verkopen. Het Trompshuis zal nog grondig gerestaureerd moeten worden daar het in staat van verval verkeert. Daarna hoopt men van dit gebouw met zijn inventaris een permanent museum te maken. moedelijk hebben kinderen met vuur gespeeld. De totale schade is nog niet bij benadering op te geven. HAAGSE GEMEENTERAAD KOOS NIEUWE WETHOUDER. Mr. H. Schürmann is door de Haag se gemeenteraad gekozen tot wet houder van Financiën. Op hem wer den uitgebracht 23 van de 40 geldige stemmen. Op de heer D. Buijs (Arb.) werden 2 stemmen uitgebracht, op de heer H. Smitskamp (A.R.) een stem, bij 14 stemmen blanco van de P.v.d.A. Voordat de verkiezing werd ge houden legde de fractieleider van de P.v.d.A., de heer W. Rensen, een verklaring af, waarin hij zeide dat zijn fractie het ontoelaatbaar acht, dat de K.V.P. 3 wethouderszetels in Den Haag zou bezetten. DE HEILIGDOFSVAART TE MAASTRICHT. In het erepresidium voor de heilig domsvaart te Maastricht van 9 tot 25 Juli hebben zitting genomen kardi naal dr. J. de Jong uit Utrecht, kar- diaal Frings uit Keulen, kardinaal van Roey uit Mechelen en drie staatslieden uit Nederland, België Duitsland; resp. prof. dr. C. J. Beel, de minister van staat F. van Cauwelaert en de Duitse bondskan selier, dr. C. Adenauer. Dr. Adenauer die aanvankelijk toegezegd had de heiligdomsvaart te Maastricht te ko men bezoeken, heeft hiervan wegens de aanstaande conferentie van Genè- ve moeten afzien. Een erecomité is gevormd, bestaan de uit alle R.K. bisschoppen. Indonesisch parlement liet verstek gaan De stemming oyer het Haagse pro tocol tot opheffing van de Neder lands-Indonesische Unie, die Dins dagochtend in het Indonesische parle ment zou worden gehouden, is uitge steld, omdat ook nadat de verga dering een half uur was uitgesteld het voorgeschreven quorum niet kon worden bereikt. Er waren 103 leden aanwezig. Er moesten minstens 115 leden aan de stemming deelnemen. In parlementaire kringen spreekt men openlijk van een boycot door de oppositie. Inmiddels kon ook een mo tie van wantrouwen tegen het beleid van de minister van financiën, eveneens op de agenda van Dinsdag stond, niet worden behandeld. E ERSTE PROMOTIES AAN DE MEDISCHE FACULTEIT TE NIJMEGEN. Voor de eerste promoties aan de medische faculteit van de universiteit te Nijmegen, die Maandag in de aula major plaats vonden, bestond brede belangstelling uit medische kringen. Het was de Nijmeegse chirurg dr. Th. Smitshuis, die op gezag van de rector magnificus promoveerde op een proefschrift over het vaatstelsel van de nier. Promotor was prof. H. J. Lammers. Deze sprak er zijn vreug de over uit, dat hij als eerste promo tor aan de medische faculteit mocht fungeren. Een uur later stond de tweede pro movendus in het licht der felle schijn werpers. Het was de arts H. Gans uit Zevenaar, die de verdediging van zijn proefschrift met lof bekroond zag. Bij de eerste promotie opponeer den samen met de promotor de hoog leraren Wijers en Majoor. De tweede premovendus moest zijn stellingen verdedigen tegen opmerkingen van de hoogleraren Horsten en Enneking. Na afloop van de tweede promotie recipieerden beide jonge doctoren in de kamer van de academische senaat, Levend schaakspel in Delft Op 31 Augustus zal op de markt te Delft, ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de Delftse schaak club, een levend schaakspel worden opgevoerd. Behalve de plaatselijke schaakverenigingen zullen er aan meewerken het ballet van Eeke Tho- KONINGIN JULIANA VRIJDAG TE SCHEVENINGEN. De eerste dienstvaart van het hos pitaalkerkschip „De Hoop" zal zoals bekend Vrijdag a.s. worden gehou den. Het schip zal van IJmuiden naar Scheveningen varen. Bij goed weer zal koningin Juliana deze eerste dienstvaart geheel mede maken. Bij aankomst van „De Hoop" te Scheveningen om ongeveer 17.15 uur zal de haveningang bij de seininrich- ting geheel omzoomd zijn door een erewacht van in het wit geklede gym nasten van alle Scheveningse gym nastiekverenigingen met hun drum bands. „De Hoop" meert aan de eer ste binnehaven ter hoogte van het havenkantoor, waar de koningin wordt verwelkomd door de burge meester van Den Haag br. F. M. Schokking. De koningin zal alleen bij goed weer de eerste dienstvaart van „De Hoop" meemaken. Alleen dan zal zij Scheveningen bezoeken. DIRECTEUR POSTKANTOOR WOERDEN. De bureauchef der P.T.T., de heer A. D. de Kok te Goes is ingaande 1 Juni 1955 benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Woerden. Consumentenbond over afbetaling De Nederlandse consumentenbond heeft zich met een schrijven gericht tot de minister van Economische Za ken, prof dr. J. Zijlstra. In het schrij ven wil de bond naar aanleiding van het door de Staatscommissie Lichte- nauer ingediende rapport over het afbetalingswezen de bewindsman en kele punten onder de aandacht bren gen. De bond meent, dat het ontstaan en de snel toenemende ontwikkeling der credietverlening niet in de eerste plaats moeten worden gezocht in het belang daarvan voor de consument, doch is ingesteld meer producten te in staat te stellen meer producten te verkopen en daarmede zijn verdien sten te vergrpten. De bond is van mening, dat de verkoper in zijn door een (sterk) vergrote verkoop ver- meerdere winst ook een zekere com pensatie zal moeten vinden voor de risico's, die hij met de afbetalingen loopt. Voorts vraagt de bond onder meer aandacht voor het afbetalingscon tract, dat volgens hem voor een be- mee en alle Delftse gymnastiekver- langrijk deel der credietnemers op- enigingen. Verder wil men de Neder landse amateur toneel-unie inschake len. Het levend schaakspel is opgezet als een show, die ongeveer anderhalf uur zal duren. De regie is in handen van Ed Strelitskie. De tekst wordt geschreven door J. Zitman. De titel zal vermoedelijk luiden „D5". -zettelijk minder leesbaar wordt ge houden. De bond vraagt om een stan daarduitgave daarvan. Ook het verschil in prijs tussen contante verrekening en die op af betaling zou volgens de bond duide lijker vermeld moeten worden dan tot dusverre geschiedt. (90) We zullen hem verier ro/qen met ome MerspMen xnlHIten qeretd binnen twee minuien! TT-, leq, kik uit! Meek even licht it Is hier m.komt door duisternis.kztm Wiven, Biek, liever zingeny Klein, klein kleutertje, Twee kano-vaarders vermist Vermoedelijk verdronken op het IJselmeer De 33-jarige metselaar H. H. Hen driks en de 24-jarige fabrieksarbei der E. G. Cornelissen die met een groepje leden van een Arnhemse buurtvereniging, Zondag per bus een uitstapje makten, zijn vermoedelijk bij het kanovaren in de omgeving van Doornspijk op het IJselmeer ver dronken. Waar zij het IJselmeer op gingen ligt een zes meter diepe vaar geul. Alleen H. kon een beetje zwem men. Toen men na enkele uren op onderzoek uitging, werd alleen de kano aangetroffen. De rijkspolitie is onmiddellijk gaan dreggen, doch tot nog toe zonder re sultaat. KATH. BUREAUX TEGEN ALCOHOLISME. In de Maandag te Utrecht gehou- ren vergadering van de R.K. Reclas- seringsvereniging heeft dr. Berden, zenuwarts te Heerlen gepleit voor de oprichting van katholieke bu reaux ter behandeling van criminele chronische alcoholisten. Er zijn thans in ons land 20 neu trale bureaux werkzaam, doch op le vensbeschouwelijke gronden is het redelijk in katholieke teams te wer ken. Zowel bij het ontstaan als bij de genezing immers speelt de levensbe schouwing een grote rol. Dr. Berden vestigde de aandacht er op, dat men het alcoholisme thans meer als een aanpassingsstoornis ziet en slechts als ziekte behandelt wan neer deze niet door de gebruikelijke middelen kan worden opgeheven. Bemoedigend noemde hij het aantal genezingen over de gehele wereld. Gevangene trachtte te ontvluchten Agenten o t 'ekten hem onder struiken Een gevangene uit het Huis van Bewaring in de Gansstraat te Utrecht heeft Zaterdagmiddag getracht te ontvluchten. Vier schoten werden door de bewakers op hem afgevuurd. Een van de kogels trof zijn been, wat de gedetineerde, de 63-jarige T. N. van Z. uit Rotterdam, heeft belet verder te vluchten dan de rijksweg De Bilt's-Hertogenbosch. Daar trof fen twee politie-agenten de man twee uur later onder een struik aan. Bij het luchten op de binnenplaats van het Huis van Bewaring rende een van de gedetineerden plotseling naar de buitenmuur en wilde deze beklimmen. Bewakers schoten toe en slaagden er in de man weer op de grond te trekken. Van de verwarring die ontstond maakte Van Z. gebruik door de muur aan de overzijde te beklimmen. Plat op stenen. Toen de bewakers dit bemerkten, bevond hij zich reeds boven op de muur. De scoten die op hem werden afgevuurd, trachtte hij te ontwijken door zich plat op de stenen te wer pen. Inderdaad is het Van Z. gelukt zich uit de voeten te maken: Het gehele politie-apparaat werd gealarmeerd. Twee per fiets surveillerende agen ten hoorden van een jongetje dat er een man over de muur geklommen was en terstond begonnen zij de om geving af te zoeken. Stijf been. Speurend door enkele in aanbouw zijnde huizen kwamen ze op de Rijksweg 22 terecht waar Van Z. zich met een stijf been schuil hield onder enkele struiken. Zijn gestichtskleding had hij reeds verwisseld voor een burgerpakje. Zi,jn oude plunje lag naast hem. Per fiets hebben de agenten hem een eind vervoerd en de Vluchteling later aan een surveillance-auto over gegeven. Hij is weer in het Huis van Bewaring opgesloten. Waarschijnlijk berustten de beide ontvluchtingspogingen op een onder linge afspraak. door NELLY GRAF 30) „Zij zijn stellig niet zover gegaan", protesteerde Nerine. „Dat kan ik niet zeggen. Ik heb Kernitz, de vice-president aan het verstand gebracht, dat de luchtvaart maatschappij in deze verantwoorde lijkheid heeft. Hij stuurt nu van elk vliegveld tussen hier en de kust vlieg tuigen uit om nasporingen te ver richten". „We kunnen niets anders doen dan wachten. Als je alleen maar een beetje wilde gaan liggen „Houd daarover op Nerine", zei Fex'd; zijn kaakspieren trokken zich samen en elke gelaatstrek toonde aan, dat hij in hoge spanning verkeerde. „Het heeft geen nut proberen te slapen, totdat we hen hebben ge vonden. Ik had ze niet moeten laten vertrekken. Ik had Ken een slag op het hoofd kunnen gevenalles zou beter zijn geweest dan hen voor die dwaze tocht te laten vertrekken". Nerine begreep, dat argumenten nutteloos waren. Zij bleef stom naar het vertrek van drie vliegtuigen staan kijken, die in verschillende richtin gen wegvlogen op zoek naar het ver miste toestel. Een man riep door de radio: „Alle vliegtuigen naar het Oosten en naar het Westen worden verzocht melding te maken van elk teken van de Myra Ann, kleuren goud en zliver, ver mist sinds hedenmorgen. Luchthavens worden verzocht de landing van zulk een vliegtuig te rapporteren. Radio- omroep negen-zes-een, Salt Lake city". Hij herhaalde de boodschap elk half uur. Maar er kwamen geen rapporten binnen, noch door de radio, noch door de telegraaf. De namiddag ging voorbij, ging over in avond en een nieuwe dag brak aan. Nog steeds geen bericht. Die dag ging voorbij en dan een volgende. De kran ten hadden zich op het geval gewor- pei). Foto's van Ken, Myra en Isabel stonden op de voorpagina's afgedrukt; interviews met Isabel en een dienst bode van de Harley's verhalen over het fortuin van de La Marr. Het zoeken duurde voort. Vliegtui gen kwamen binnen met de korte me dedeling: „Geen enkel teken van de Myra Ann". Andere machines met an dere bemanningen vlogen uit. De vijfde dag kwam de tijding bin nen: „Extra bericht van het radio-sta tion van Boise, Idaho. Particulier vliegtuig meldt een wrak te hebben gezien in het bosrijk gedeelte langs de Columbia-rivier. Er wordt een on derzoek ingesteld". Ferd zei tot een mecanicien: „Breng mijn eigen toestel in gereedheid om dadelijk te kunnen vertrekken". „Mag ik meegaan?", drong Nerine aan. Ferd knikte. „Ik zal een tweede piloot en een of twee andere personen meenemen". Nerine liet zich per taxi naar haar woning brengen om daar een paar benodigdheden in te pakken. Juist toen zij gereed waren om te vertrekken kwam een nieuwe mede deling binnen. „Extra bericht van het radio-station van Boise, Idaho. Grond- expeditie heeft het wrak van het vliegtuig Myra Ann bereikt. Lijken in de cabine van de piloot. Onmo gelijk ze te bereiken voordat het vliegtuig uit het 'water is gelicht". Er werd geen woord gesproken aan boord van het tweemotorig aan twaalf passagiers plaats biedende vliegtuig, dat de lucht kliefde. In het toestel bevonden zich een tweede piloot, een mecaniciën, de stationchef, die Myra tot hoofd-stewardess had aangesteld, vice-president Kerntz, Ferd en Neri ne. Bij zonsondergang maakten kleur en wolken het vliegen tot een ver rukking. Terwijl Nerine uit het raampje staarde vroeg zij zich af hoe er toch zoveel schoonheid kon zijn in een wereld, welke zo wreed was. Het scheen haar niet mogelijk, dat iemand van zulk een vitale levens kracht, wiens vriendschap zo warm oprecht was, koud en stil kon liggen in een vliegtuig aan de oever van een rivier. Deze laatste angstige dagen en rus teloze nachten schenen geen werke lijkheid te zijn. Dit regelmatig brom mende vliegtuig in de zonsondergang leek een spookvliegtuig; de sombere, zwijgende mensen er in waren §ls geesten. Alles scheen haar nog een droom toe, toen zij te Boise landen en een auto naar het stadje namen, waar zij paarden konden nemen om de ruige streek te bereiken, waar de laatste vlucht van Ken en Myra was be ëindigd. De droom veranderde in een nacht merrie, welke Nerine van zich af trachtte te schudden, toen zij zwij gend voor de Myra Ann stonden; haar neus lag in het water, dat kolkend en spattend de cabine van de piloot voor de helft bedekte. Een van de geestenstemmen zei: „Ongeveer middernacht, is het niet?" Een andere antwoordde: „Later. Het is over een". Dansende lichtstralen van zoek- lichen en lantaarns verhoogde de akeligheid van het toneel. Iemand bracht een vouwstoel voor Nerine om te gaan zitten. Een ander bracht een fles koffie. Zij dronk zon der een woord te zeggen. Toen de nieuwe dag aanbrak ver scheen een ploeg mannen met paar den. Zij bleven bij het vliegtuig staan beraadslagend over de beste manier om het toestel uit het water te trek ken. Nerine had haar ogen strak geves tigd op de cabine van de piloot toen het vliegtuig zover was opgehesen, dat de mannen de cabine konden be reiken door er van boven een gat in te maken. „Laat het vliegtuig daar", beval Ferd. Op ruwe toon zei hij tegen Nerine: „Ken zou liever hebben ge had, dat water en wind het toestel vernielen dan de hamer van de slo per". Nerine antwoordde niet. Haar han den klemden zich om haar gekruiste armen en zij kromp in elkaar toen bijlslagen door het woud klonken en door de rotsen aan de andere kant van de rivier werden weerkaatst. Maar elke slag maakte het gat groter. Tenslotte hielden de mannen op, keken in het vliegtuig en ontblootte het hoofd. .Ferd begaf zich langzaam naar het toestel. Nerine volgde hem. Eén ogenblik staarde zij naar de twee ontzielde lichamen van Myra en Ken, in hun geopende ogen was geen vrees te bespeuren. Ferd kreeg een schok, haalde zijn zakdoek uit zijn zak en bedekte zijn ogen terwijl hij terug ging. Nerine snikte hartstochtelijk. De lijkschouwer ging op het vliegtuig staan, terwijl hij een wenk gaf de lijken weg te nemen. Een man bukte zich. Hij trok eerst Ken door het gat en legde hem op de grond en bedekte het lichaam met een laken. (?f ordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7