RIJNSTREEK In September een cursus voor middenstand in de Rijnstreek Wederom gevochten werd aan de Waal tussen Claudius en verbitterd Trajanus Polder wordt vormingscentrum van de Nieuwkoopse jeugd (Zlóaf et geen fïuidewióóm Geataaa Bollenvak nam afscheid van de heer R* M* v» dt Hart t DINSDAG 5 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De Federatie van de in de Rijn streek gevestigde afdelingen van de Ned. R.K. Middenstandsverenigingen heeft zich Maandagavond in hotel „Centraal" te Alphen aan den Rijn ernstig bezonnen op de vraag om te komen tot een studieclub voor de Rijnstreek. Inleider was de heer J. Bakker, di recteur van het NRKM-bureau. Ver tegenwoordigd waren de afdelingen Alphen aan den Rijn, Aarlanderveen, Langeraar, Leimuiden, Nieuwkoop, Noorden, Roelofarendsveen en Ryp- wetering. De vergadering werd geopend door de heer C. J. Winninghoff, voorz. van de Alphense afdeling en secretaris van het diocesaan bondsbestuur en gesloten door de heer F. C. de Hos- 6on uit Leiden, voorz. van de Haar- Jemse bond van de N.R.K.M. Vanavond trof men het belangrijke voorbereidende werk en in Septem ber a.s. hoopt men de studieclub voor de Rijnstreek leven in te blazen. Als dan wordt besloten waar de cursus wordt gehouden, in elk geval op een meest centraal liggend punt voor de cursisten. De wensen. Het aantal is minimaal op twintig gesteld, liever meer. Deelname is opengesteld voor leden, hun huisge noten en personeel, ook leden van de KJMV kunnen deelnemen vanaf de leeftijd van ongeveer 17 jaar. Naar boven is geen grens gesteld wat de leeftijd betreft. De kosten van de ge hele studie, die pl.m. 20 avonden, elk van 3 uren zal omvatten, bedraagt 40.de eerste helft te voldoen in eens, de tweede helft desgewenst op gemakkelij ke betalingsvoorwaarden. Dit komt neer op slechts een kleine 0.70 per lesuur. Aan de studie wordt een diploma verbonden, ter wijl de mogelijkheid reeds geopend is om deel te nemen aan een ver volg hiervan, de B-cursus. De leerstof, die verwerkt wordt door terzake bekwame en bevoegde leraren is volkomen afgestemd op de problemen van de middenstand. Het vorig jaar zyn in het noorden van het land reeds een aantal A-cur sussen gehouden. De practijk heeft geleerd, zo zei de heer Baldcer met grote vreugde, dat deze cursussen, welke georganiseerd worden in sa menwerking met de stichting „Katho lieke Middenstandsontwikkeling" een nieuwe loot aan de grote NRKM uitstekend voldoen, zowel voor jong als oud. Het verlangen is overal in de af delingen sterk levend om het midden- standsbeleid op hoger plan te bren gen. De middenstand wil een kop groter worden. Maar dan is het een eis, aldus spr., dat eerst de midden stand zelf op een hoger plan komt, een kop groter Wordt. Dit is ook noodzakelijk in het raam van de ka dervorming. Hiertoe biedt de cursus ieder de kans van zijn leven. Kernvorming. k De bondsvoorzitter, de heer F. C. de Hosson onderstreepte de belang rijkheid van het besluit van het hoofdbestuur om deze cursus nu ook te laten gaan draaien in de Rijn streek. De groep zelfstandigen moe ten in alle opzichten zichzelf kun nen redden in het leven. Daarvoor .biedt een goede ontwikkeling ook op de genoemde punten, de beste kansen van slagen. De middenstand moet izich bezinnen op de gewijzigde me thoden van zakendoen e.d. teneinde het hoofd te kunnen bieden aan alle problemen en zich te handhaven in de stormen van tegenslagen. De heer De Hosson herinnerde in dit verband ook aan de kernvorming in de middenstandskringen, waaraan hard wordt gewerkt. Dit mag echter niet lijden onder de nu gepropageer de ontwikkelingscursus, want men dient het ene te doen en het andere niet te laten. Spr. wees op de talloze mogelijk heden voor vermeerdering van tech nische bekwaamheden, waartoe zeer velen in toenemend mate hun toe vlucht nemen. Maar niet alleen de techniek eist dat men met de tijd bij blijft, maar ook het economisch be drijfsleven behoeft de nodige aanvul ling en uitbreiding van kennis. Spr. spoorde de bestuursleden, wel ke in groot aantal aanwezig waren met klem aan om hun mensen in de afdelingen te bewegen deze cursus te volgen. Dat moet ook in de Rijn streek mogelijk zijn. De dankbaar heid aan het einde van de cursus der cursisten zal dan het deel zijn van hen die zich voor het instellen van de studiemogelijkheid hebben be ijverd, besloot spr. De heer Winninghof had tevoren namens het hoofdbestuur de bijeen komst geopend, wees in korte trek ken op het reeds behaalde succes in andere delen van het land en herin nerde aan de grote behoefte ook in de Rijnstreek aan een ontwikke lingscursus die volledig is afgestemd op de problemen van de midden stand. ALPHEN AAN DEN RIJN VRAGEN OVER WONINGBOUW De heer L. C. Slootjes, lid van de Alphense gemeenteraad, heeft zich opnieuw met een aantal vragen tot h't college van B. en W. gericht, •thans met betrekking tot de z.i. trage igang van zaken bij de woningbouw. Vraag 1 van de heer Slootjes houdt een informatie in of B. en W. niet van mening zijn, dat alles be hoort te worden gedaan om de wo ningnood te lenigen en dat de in aan bouw zijnde woningen, waarbij de gemeente zeggenschap heeft, zo spoe dig mogelijk gereed behoren te ko men. Zijn B. en W. ook met mij van oor deel, aldus vgrvolgt het raadslid, dat om van het leed der betrokkenen maar te zwijgen het aantrekken van nieuwe industrie wordt gestag neerd en de gevestigde industrie zich niet naar behoren kan ontplooien, omdat wegens het ontbreken van de nodige woningen, met grote kosten werkkrachten van elders moeten worden aangetrokken? Zijn B. en W. voorts met mij van mening, dat bouwondernemingen, die zich bewegen op het gebied van de woningbouw, al hun beschikbaar personeel en materiaal dienen in te izetten om de door hen aangegane verplichtingen na te komen? Is het, naar het oordeel van B. en W., mogelijk om bij vroegtijdige op levering premie te stellen en willen zij die ondernemingen, die hun krachten versnipperen door gelijktij dig andere werken aan te nemen, bij overschrijding van de oplevzringsfer- imijn de eventueel gestelde boete in mindering van hun aannemingssom brengen? Met de laatste vraag informeert de heer Slootjes of B. en W. willen me dedelen wanneer de bouw van de verschillende onder handen zijnde woningen, waéjin de gemeente zeg genschap heeft, volgens de aanne- rningsovereenkomst gereed moeten zijn? De heer Slootjes verwijst hierbij nog ten overvloede naar zijn reeds op 1 Juni 1955 gestelde vraag nr. 1. Klaverjaswedstrijden. In het voortgezet klaverjas concours- en koppeltournooi van de Alphense Kla ver jasclub (AKC) werden in het clubgebouw, Café-restaurant „Win kel" aan de Steekterweg te Alphen a/d Rijn, ten bate van de Ipl. vereni ging „Ouderdomszorgen", nog de vol gende wedstrijden gespeeld. Op 1 Juli was de Klaver jasvereni- ging „Stolwijkersluis" te gast, terwijl diezelfde avond ook het bestuur van „Ouderdomszorgen" deelnam. Het concours, dat uit zes personen bestaat, werd een Alphense overwin ning. AKC behaalde 14.698 punten. Stolwijkersluis kwam niet verder dan tot 12.224 punten. Het hoogst aantal punten in de koppel werd behaald door N. de Jong-mevr. de Jong (AKC) met 5235 punten. Zij werden nummer één van de avond. Zondag speelden AKC en „Nieuwe Markt" (Gouda), die 18 stadsgenoten afgevaardigden. Ook nu won Alphen met 15.547 tegen 11.041 punten. In de koppel behaalden de heren Th. Ver kerk en Adr. de Korte (AKC) niet minder dan 6.138 punten en verdre ven hun clubgenoten J. J. Winkel D. Groenendijk van de eerste plaats, die met 6094 als eersten geklasseerd stonden en nu op de tweede plaats staan. In het algemeen klassement saat AKC nog steeds nummer één met 17.220 punten, in concours voor zes personen. De verwachting is gewet tigd, dat deze plaats behouden blijft voor AKC en de uitgeloofde fraaie wisselbeker in de clubkast van de organiserende vereniging een plaats zal krijgen. Woensdag 6 Juli a.s. komt op be zoek de vereniging van het hotel restaurant De rus-tende Arend" uit Zwammerdam, die met 10 leden zal j deelnemen. De wedstrijden duren voort tot en met 18 Juli a.s. Uitslagen: Klassement: 1. AKC, Alphen a/d Rijn, 17.220 pnt. 2. DES, Gouda, 14.340 pnt; 3. G.K.G.T., Gouda, 13.865 pnt.; 4. Stolwijkersluis, 12.224 pnt.; 5. Nieuwe Markt, Gouda, 11.041 pnt.; 6 Varrassieau, Alphen, 10.770 punten. Koppel: Th. VerkerkAdr. de Kor te (AKC) 6138 pnt.; J. J. Winkel—D. Groenendijk, id. 6097 pnt.; J. Rooij- mansG. v. Klaveren, id. 6067 pnt.; J. v. LiendenD. Verkerk id. 5706 pnt.; HuurmanMartens (DES) 5471 pnt.; Mokveldde Vries (GKGT) 5343 pnt.; Tielede Jong, id. 5300 pnt.; Echtpaar N. de Jong (AKC) 5232 pnt.; Piepenbrink Sr.H. Koe- lewijn, id. 5210 pnt.; DuymVerwaal (DES) 5198 put.; H. v. EngelenC. Vriesekoop, (AKC) 5184 pnt.; W. v. KlaverenR. de Jong, id. 5160 pnt.; S. OveresP. Verkerk, id. 5156 pnt.; J. StampsM Schouten, (DES) 5094 pnt.; Mevr. Mulmevr. v. Loon, id. 5093 pnt.; Mevr. Groenendijkmevr. Finkenflügel (AKC) 5082 pnt.; L. v. LiendenN. de Jong, id. 5028 punten. BODEGRAVEN „EXCELSIOR KEERDE MET EERSTE PRIJS HUISWAARTS Aan de door de Stichting Stadsont- spanning te Utrecht georganiseerde mars wedstrijd voor Harmonie, en Fan farecorpsen, werd door 17 van de beste corpsen uit het land deelgeno men. De deelnemende verenigingen kwa men in drie afdelingen uit. De jury besond uit de heren: Rocus van Ype- ren, Gysbert Nieuwland en Piet v. d. Hurk. Op uitnodiging van de stichting, nam ook de Harmonie „Excelsior" uit Boskoop aan deze wedstrijd deel. Deze behaalde een groot succes door, met 97 punten een le prys in de eerste afdeling te behalen, met als verplicht nummer, de „Prins Eitel Friedrich"-mars. Buiten mededingen werd gemarcheerd met de intussen alom bekend geworden majorettes. Als voorwaarde was gesteld, dat de deelnemende corpsen na afloop van hun verplichte nummers, met stille trom moesten afmarcheren. Voor „Excelsior" werd echter een uitzondering gemaakt. Op verzoek van het bestuur van de stichting Stadsont- spanning bracht «het Boskoopse corps en vrij nummer (de „Florida"-mars) met show van de dames ten genore Mariale avond. Zondagmiddag deden vele meisjes hun opdracht als lid van de Maria-congregatie. Mede in verband daarmee was de grote zaal in het Parochiehuis des avonds tjokvol, toen Pater Boermans met de leidersstaf een z.g. Mariale avond had georganiseerd. Onder de aanwe zigen waren o.m. de zeereerw. heer pastoor, rector Conijn en kap. Voor- Wanneer men door het Nijmeegse alkhof wan delt, de beroemde hoftuin van Karei de Grote, leest de verraste bezoeker od de rand van een Va'ustrade de indrukwekkende woorden: Hier stond Claudius Civi- lus te knarsetanden, toen hü de v/rekende Romeinse legioenen de Wasi zag af zakken. Even van deze plaats verwijderd ziet men door een hekje omgeven het „lijk" van een Romein liggen, als bewijs, dat het in die goede oude tijd heus niet bij knarsetanden al leen gebleven is. Tenslotte echter was het knarsetanden van Claudius en de moed van stoere Ba taven niet opgewassen te- een de Romeinse scharen, die onder keizer Trajanus de slag om Nijmegen won nen en Claudius moest uit wijken naar Bemmel, waar hii op de Kinsburg zijn le ven beëindigde. Gisteravond waren vele honderden Nijmegenaren naar Bemmel getogen, om dat de inwoners van dit olaatsje het lijk van Clau dius wilden opgraven, ten- wederom als één man ach ter de Bataafse veldheer te scharen, teneinde de Ro meinen te kunnen verja gen en zich weer genoege- lijk aan de jacht, de vis vangst en het verdobbelen van hun vrouwen te kun- LIJK VAN CLAUDIUS f THANS TE NIJMEGEN einde een volksbeweging te ontketenen. Inderdaad kwam het „lijk" van Claudius boven aarde en een jeugdige na zaat van hem deed een dringend beroep od de ver zamelde burgers om zich nen wijden. Onder de Nijmegenaren bevond zich echter keizer Trajanus en deze bestreed de barbaar met kracht. De Nijmegenaren steunden de Romeinse keizer en in het grote tumult, dat ontstond. bleek plotseling, dat het „lijk" van Claudius ver dwenen was. Toen ook de jonge nazaat van Claudius zijn knots en helm afge nomen waren, trokken de getrouwen van Bemmel zich verdrietig terug en rukten de Nijmegenaren in triomph terug naar het vertrouwde Noviomagum. Helemaal gerust zijn de bewoners der Waalstad echter niet, want het ge rucht gaat, dat die van Bemmel hun knotsen slij pen en een krijgstocht naar Nijmegen voorbereiden om daar het dierbare lijk van Claudius en de wapen rusting van zijn nazaat te heroveren. En al deze verbitterde strijd is in het leven ge roepen, door de Nijmeegse studenten, die hun lustrum viering niet zonder histo rische achtergrond meen den te kunnen vieren. In het uitbreidingsplan in de Nieuwkoopse Droogmakerij, dat in de laatst gehouden vergadering aan de leden van de raad ter inzage werd gegeven, hebben deze kunnen con- statereh, hoe de gemeente-architect, de heer Buys, zich voorstelt in de toe komst niet alleen de huisvesting van Nieuwkoops komende generatie, maar ook deszelfs wetenschappelijke, cul turele, godsdienstige en lichamelijke vorming het best gewaarborgd znllen zijn. Wanneer U zich de moeite getroost enige tientallen meters puin over te strompelen van de in aanleg zijnde toekomstige verbinding met de Pro vinciale weg, zult U opmerken, dat links daarvan, eveneens een puin- weg is aangelegd, die een toekomsti- straat doet vermoeden en waarvan het de bedoeling is, dat deze recht wordt doorgetrokken tot het einde van het voetbalveld. Onmiddellijk ter rechter zijde langs deze nieuwe straat is een politiebu reau gedacht. Ter linker zijde, ach tereenvolgens, de katholieke Jon gensschool, waarover wij binnenkort meer bijzonderheden hopen te kun nen vertellen en de Openbare Lagere School, broederlijk naast elkaar. Dan als een bastion, een gemeenschap pelijk gymnastieklokaal en tenslotte een achtklassige Christelijke School. Het voetbalveld zal te zijner tijd moeten verhuizen verder de Achter weg op, langs de tuin van de zusters. De nieuwe straat zal dus een weten schappelijk en paedagogisch aspect krijgen. De naam is nog niet bekend. Schoolstraat is te gewoon, ofschoon wel toepasselijk. Bovendien dienen de Nieuwkoopse vogels in het uit breidingsplan te worden bedacht. Maar als U dan weet, dat de uil voor de Atheners als symbool gold voor geleerdheid en kermis, en dat deze geheimzinnige vogel in Nieuwkoop veelvuldig voorkomt, zou de naam Uilenweg niet eens zo gek klinken. Daar echter domme leerlingen ook wel eens oneerbiedig met deze schrandere vogel worden vergeleken, zal men toch goed doen, deze straat naam duidelijk verbonden aan te brengen. Zou men per abuis de grondwoorden scheiden, dan zou een achterdochtig iemand er voorbarige conclusies uit kunngn trekken, die toch volstrekt niet in de bedoeling van deze naamgeving liggen. Of de nabije ligging van het poli tiebureau ook als symbolisch bedoeld is, hebben wij nog niet kunnen achterhalen. Als het niet met voor bedachten rade aldaar ontworpen is, twist. Het eerste gedeelte was ge wijd aan de ernst. De belangrijkste feiten uit het leven van Maria wer den door een lezeres, mej. Van Nie- kerk in een reeks van declamaties ten tonele gebracht. Het dameszang koor o.l.v. mej. C. v. Niekerk, zong verschillende malen welluidend eni ge toepasselijke liederen. De dirigen te en mevr. Wolswijk-Voorby gaven op verdienstelijke wijze soli ten beste resp. het Nonnenkoor en Schubert's Ave Maria. In zeven talen werd vervolgens het Weesgegroet gebeden, voorafgegaan door een declamatie in de locale kleur. Met een meerstemmig Maria- lid besloot het dameskoor het ge deelte voor de pauze. Het tweede deel van het program ma was van een heel ander genre. Een tweetal schetsjes door congre- ganisten opgevoerd vormde de hoofdschotel, waarbij nog wel eens gelachen kon worden. Aan het eind moest pater Boermans van de meisjes een niet-verwachte kleine hulde in ontvangst nemen, welk gebaar onder streept werd met het aanbieden van een rokertje. Toen pater Boermans het slot- en dankwoord sprak, wees de klok reeds half twaalf. Scheepvaart. De hefbrug over de Gouwe werd gedurende de maand Juni 2157 malen omhoog gebracht tot het doorlaten van 3089 schepen. Onder de gesloten brug passeerden 448 vaartuigen. Voor het eindexamen gymnasi um A slaagden H. Windhorst en voor B. P. Koetsier Azn. In het kader van de viering van het honderd-jarig bestaan van de Haar lemmermeerpolder, zijn er Maandag middag te Oud-Leusden internatio nale landelijke Ruitersportontmoetin gen geweest. De foto toont de Duit ser Alfred Sengelman, die op zijn paard „Alex" een hindernis neemt. zal het in ieder geval wel zeer prac- tisch zijn dat men in de onmiddel lijke nabijheid van de scholen over een uitstekend geoutilleerd politiebu reau kan beschikken. De nieuwe Katholieke Kleuter school komt bij de bejaarden wonin gen, achter de hoge dijk. Aan het ontwerp wordt door architect De Groot uit Uithoorn gewerkt. Dit alles hebben de raadsleden op het nieuwe uitbreidingsplan kunnen bezien. Er zal echter nog wel wat water door de Ringsloot vloeien, eer op het laatste van al deze toekom stige gebouwen de vlag zal worden gehesen. LEIDERDORP GEITENVOKVEkENIGING HIELD KEURING Op de speelweide aan de Dr. de Bruij nestraat heeft de Geitenfokver- eniging „Eensgezindheid" te Leider dorp gisteravond haar jaarlijkse bui tenkeuring gehouden. Het doel van de buitenkeuring is eigenlijk, zoals een der bestuursleden ons verzekerde; om vast te stellen, welke dieren in aanmerking komen voor inzending op de komende tentoonstellingen. Verheugd noemde men de groeien de belangstelling voor de geitenfok kerij, hetgeen ook bleek aan het aan tal inzendingen voor deze keuring. In totaal waren 48 dieren ingeschreven, die in 5 klassen waren verdeeld. De keurmeester, de heer S. de Jong uit Den Haag, heeft het niet gemak kelijk gehad. De uitslag der keuring luidt: Lammeren: 1. J. de Graaf; 2. Splin ter; 3. v. Mil; 4. Hoogervorst. Éénjarig wit ongehoorn: 1. Splin ter; 2. Roozeboom; 3. Roggeveen; 4. v. Mil; 5. H. Turk; 6. Hoogstraten. Tweejarig wit ongehoornd: 1. Roo zeboom; 2. H. Turk; 3. W. Turk; 4. Roozeboom. Driejarig wit ongehoornd: 1. Roo zeboom; 2. v. Rooijn; 3. W. Hooger vorst. Vier jaar en ouder: 1. Splinter; 2. Hoogervorst; 3. v. Laar; 4. Hooger vorst; 5. H. Turk. Kampioen werd C. Plinter die voor de tweede maal houder werd van de wisselbeker. Reserve-kampioen werd W. Hoogervorst. Geboren: Willem, z. v. Ta den Os en A. J. Verheij; Ybeltje Elisabeth, d. v. H. C. Hofstra en L. Benkhuijsen; Maria Johanna, d. v. D. Kaptein en G. M. Heijboer; Hendrika Wilhelmina, d. v. P. C. van der Leek en W. H. de Haas. Ondertrouwd: G. Nagtegaal, 23 jr. won. te Koudekerk aan den Rijn en J. van der Hoogt, 23 jaar. Getrouwd: G. J. de Haas en C. Geerlof. WOUBRUGGE Bekerwedstrijden. Teneinde het sportleven in de gemeente te stimule ren, organiseert de voetbalvereniging „Woubrugge" in de komende weken enkele bekerwedstrijden. De door de Feestcommissie 1928 be schikbaar gestelde fraaie beker is be stemd voor de club, die Woubrugge de grootste nederlaag toebrengt. Za terdag 2 Juli j.l. eindigde de wed strijd Woubrugge 1Nieuw Vennep 1 dn de stand 34. Op het programma staan nu nog: 9 Juli: Woubrugge ZW uit Zwammerdam, aanvang 5.30' uur; 16 Juli: WoubruggeBoskoop, aanvang 5 uur. 23 Juli: Woubrugge Postalia uit Den Haag, aanvang 530 uur. In bovengenoemde clubs spelen verschillende tweede en derde klas se spelers mede. Z0ETERW0ÜDE N.K.J.B. Wielerwedstrijd. In het kader van haar zomerprogramma or- organiseert de N.K.J.B. Donderdag avond 7 Juli een wielerwedstrijd. De start en finish is gelegen aan de Zuidbuurtseweg ter hoogte van de boerderij van de heer J. de Jong. Het parcours is als volgt: Zuid buurtseweg, Kleine-Kerkpad, Wei- poortseweg en via de Nieuwe Weg weer terug naar de Zuidbuurtseweg. Aangezien de belangstelling spe ciaal onder de jeugd zeer groot is, wordt begonnen met een wedstrijd voor jongens van 14 tot en met 17 jaar die dit traject tweemaal moeten rijden. Daarna starten de deelnemers van 18 jaar en ouder voor een wed strijd over drie ronden. Deelname is mogelijk voor Zoeter- woudse ingezetenen. N.K.J.B. leden kosteloos, voor niet N.K.J.B.-leden bedraagt het inschrijfgeld f 0.50. Voor de beste prestaties zijn mooie prijzen beschikbaar. De wedstrijden vangen aan om half acht. Premies in geld of natura kunnen bij de finish worden afgegeven. In de scheidsgerechtzaal van het Krelagehuis, waarvan de vloer bij wijze van spreken, gewoon doorboog onder de bloemen, heeft het bollen vak gisteren afscheid genomen van een bekende figuur: de sympathieke redacteur van het Weekblad voor Bloembollencultuur, de heer R. M. v. d. Hart. De scheidende redacteur werd aller eerst toegesproken door de voorzit ter van de Kon. Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H, van Nispen tot Pannerden. „We zijn er", aldus jhr. Van Nispen, „na veel aandringen dan toch in geslaagd U hier naar het schavot te slepen en de martelingen te doen ondergaan, die wij voor u hebben uitgedacht. Wat het hoofdbestuur van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur al tijd bijzonder in u heeft gewaar deerd, is het feit, dat u altijd be scheiden was, maar nooit gedwee bent geweest. U hebt altijd gestreden met open vizie:* en allen die met u maken kregen, wisten al heel gauw wat ze aan u hadden." Spr. zegde de heer v. d. Hart na mens het hoofdbestuur hartelijk dank en bood hem en zijn vrouw als blijk van waardering ean reis naar Zwit serland aan. De heer v. d. Hart toch zicht baar bewogen onder deze blijken van sympathie en waardering! zei, dat dit de moeilijkste dag uit zyn leven was. „Ik moet om te beginnen wel heel hartelijk dank zeggen voor de genoeglijke en prettige samenwer king. Hij zag de toekomst voor het bollenvak niet als uitsluitend rozen geur en manenschijn. De problemen hebben zich in de afgelopen jaren reeds opgestapeld en er zullen er in de naaste toekomst stellig nog ver schillende overwonnen moeten wor den. Aan het slot wenste hij de heer ;Van Nispen toe, dat de „Koninklijke" de glorie zal handhaven, die ze nu •heeft verworven. Namens alle groepen der vereni ging, sprak de heer v. d. Marei, de voorzitter van „De Tulp". De heer C. v. Dil sprak namens de Ned. Gladiolenvereniging. Namens de vakpers voerde de heer T. Lodewijk nog het woord. Hiermee was het officiële gedeel te afgelopen en kwam een ware stroom van vrienden, bekenden en collegae hem gelukwensen. Vele ca- deaux werden overhandigd. De Ned. Dahliavereniging, de ver. Het Bijgoed en de Westfriese Flora waren tevoren bij de heer v. d. Hart aan huis geweest om hem de cadeaux van deze verenigingen te overhandi gen: een geijser en een tafel. 0EGSTGEEST Voor het doctoraal examen theo logie slaagde te Utrecht de heer H. R. Blankesteijn. KATWfJK Geboren: Maria A. J., dr van A. van der Boog en M. J. van Rijn; Ni- colaas M., zn van P. Ouwehand en M. B. Kühn; Cornelia M., dr van A. Zuijderuijn en N. Guijt; Dix*k J., zn van C. de Vreugd en H. van Duijn; Cornelia, dr van G. van Delft en J. Brussee; Jobje R., dr van C. Barn- hoorn en J. Kralt; Arendje, dr van A. C. van der Plas en A. C. Messema- ker; Arnold, zn vah G. Zwart en G. J. Flink; Anna G., dr van C. van der Plas en J. M. Parlevliet; Arie G., zn van N. Messemaker en J. C. van Bee- len; Gijsbertha, dr van D. J. van Duijvenvoorde en J. Schaart; Wilhel mus P., zn van A. Ploeg en M. E. Stijns; Wilhelmina, dr van L. van der Slootweg en C. M. Martijn; Jana, dr en Anton, zn van D. van der Plas en W. Spierenburg; Elise, dr van W. H. v. Duijn en T. v. Beekum.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6