Woedende hoofdstedeling tuchtigde een vrouwelijke arts met haar eigen zweep Dfarf (lef" §L£(JTttGAT &>yma$TAD Kwalijke bres in gevelfront AMSTERDAMS AVONTUUR B.B. E. L. de Meijer overleden DINSDAG 5 JULI 1955 DE LE1DSE 'ANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Verkeersoplossing schept verkeersprobleem Met de ingebruikname van de brede verbindingsweg tussen Zijisingel en Plantage die door het wegbreken van het hoekhuis ontstond, is Leiden een verkeersoplossing en een verkeersprobleem rijker geworden. De moeilijkheden van auto's en wielrijders op het smalle Utrechtse Veer lijn voorgoed voorbij, maar de brede weg zal waarschijnlijk als een trechter het verkeer naar de .Singelbrug trekken, die niet in de algemene verbreding gedeeld heeft. Een aardige puzzle voor de verkeerspolitie. De afbraak van het hoekhuis LevendaalKorevaarstraat is thans zover gevorderd dat de voorbijgangers zich reeds een idee kunnen vormen, wat voor een bres in het gevelfront hier geslagen wordt. Ongetwijfeld komt deze noodzakelijke afbraak het zicht van het verkeer ten goede, maar toch is het te hopen dat dit uitzichtloze geval zo gauw mogelijk gecamoufleerd wordt. SASSENHEIM P. E. A. VAN DER KAMP t Zondagavond is in Sassenheim op 54-jarige leeftijd overleden de heer P. E. A. van der Kamp. Ruim 31 jaren was hij als onderwijzer verbonden aan de parochieschool „St. Pancratius". ïlij was een uitstekend paedagoog, een goed collega, voor wie nooit iets te veel was. Voor iedereen stond hij klaar met raad en daad. Jarenlang was hij docent aan de avondtuin bouwschool. De zorg voor de jeugd had ook buiten schoolverband steeds zijn volle aandacht. De heer va Kamp maakte vroeger deel uit van de Raad van Bestuur van de St. Joseph-gezel- lenvereniging. Na de oorlog was hij mede-oprichter en lid van de be stuursraad van de KAJ. Voor deze verenigingen heeft hij vele lezingen gehouden. Als plaatselijk leider van het Kath. Thuisfront heeft hij veel voor de militairen gedaan vooral in de Indië-periode. Voorts had hij zitting in de commissie van „De Instuif" en had hij de leiding van de R.K. Bibliotheek. Zijn werk heeft hij steeds gezien als plicht. Moge hij van God het loon ontvangen voor zijn harde werken. De plechtige uitvaartdienst zal worden gehouden Woensdagochtend om 9 uur in de parochiekerk waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof. WASSENAAR Verzoek om koopavond is ingetrok ken. Uit de lijst van ingekomen stukken voor de gemeenteraadsver gadering van a.s. Woensdag blijkt, dat het verzoek van de gezamelijke Wassenaarse middenstandsorganisa ties tot het instellen van een z.g. koop-avond op Vrijdag is ingetrok ken. WASSENAAR le KLAS GEMEENTE Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben het gemeentebestuur laten weten, dat Wassenaar voor de gcmeente-cassificatie is ingedeeld in de le klasse. „Pro Rege" vraagt steun voor mili tair tehuis.De Koninklijke Neder landse Militaire Bond „Pro Rege" heeft zich tot de gemeenteraad ge wend met het verzoek om financiële steun voor'een op te richten militaire tehuis te Katwijk. B. en W. zullen aan de gemeenteraad een prae-advies over deze aanvrage uitbrengen. RIOLERING LANGS STUK RIJKSSTRAATWEG B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld, een bedrag van 24.500 te bestemmen voor het aanleggen van riolering langs de Rijksstraatweg, tussen Kerkehout en van Bommel laan. De huizen aan de oneven kant van dit weggedeelte zijn nog niet op de riolering aangesloten met alle on aangenaamheden van dien. Aan de overkant ligt wel riolering, maar het is onbegonnen werk, voor elk perceel afzonderlijk een aansluiting onder de rijksweg door te maken, afgezien nog van de vraag; of Rijkswaterstaat daartoe toestemming zou willen ge ven. De riolering zal tussen Wittelaan en van Bommellaan gelegd worden in de voortuinen van de huizen daar. Deze oplossing moest worden geko zen om de fraaie rijks beukenbomen, die langs de weg staan, te ontzien. Onderhandelingen met de eigenaren van de tuinen hebben tot een vrijwel volledig resultaat geleid. Mochten de nog lopende besprekingen op niets uitlopen, dan zal de riolering slechts worden gelegd in het gedeelte tussen Kerkehout en Wittelaan. In dat geval zullen de kosten 15.000' bedragen. DE KWABCEL INBREKER GEVAT. Tijdens afwezigheid van de familie H. W. aan de provinciale weg, hield iemand zich op verdachte wijze op bij het huis van de familie. Dit con stateerde de heer v. O., en toen deze na epige tijd een kijkje ging nemen, bleek dat de vreemdeling, die een ruit geforceerd had, zich in de woning te bevinden. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was, zeide hij, dat hij ge bruik wilde maken van het toilet. Na deze verklaring poogde hij zich uit de voeten te maken. Doch dit was niet naar het zin van buurman v. O. deze vatte hem bij de kraag, terwijl zijn echtgenote alarm sloeg op de provin ciale weg. Zodoende kreeg men assis tentie van een paar automobilisten. De politie werd gewaarschuwd en re kende de verdachte in. Dank zij het kordate optreden van v. O. is de fa milie W waarschijnlijk voor schade gespaard gebleven. Laatste Berichten ENGELSE STRAALJAGER NEERGESTORT. Om 11.08 vanmorgen is bij de Schaarsbergerstraat te Heerlen 'n En gelse straaljager neergestort. De pi loot kwam om het leven. De brok stukken van het verongelukte vlieg tuig lagen over grote afstand ver spreid. Do Schaarsbergerstraat is een straatweg met lintbebouwing builen de eigenlijke bebouwde kom van Heerlen. De straaljager stortte ach ter de aan deze weg staande huizen neer, doen geen der woningen is be schadigd. STADSNIEUWS MULO-EXAMENS TE LEIDEN. Geslaagd voor diploma A: J. B. Korndoffer, W. M. van der Plas en J. A. A. G. Timmermans, allen te Kat wijk aan Zee, E. Bouman te Katwijk, J. H. H. van Heek te Leiden en J. van Iterson te Valkenburg. Geslaagd voor diploma B: H. de Water, J. Boter, P. A. Pijl, W. Ouds hoorn, C. van Nood, D. J. Filippo en B. Guis, allen te Leiden, H. Boter- mans en M. Postmus, beiden te Val kenburg, C. Guyt, J. J. v. d. Oever, IJ. Meijvogel en G. Verloop, allen te Katwijk aan Zee, A. Kuijt en L. Dom peling, beiden te Katwijk aan den Rijn, L. Kromhout te Rijnsburg, J. P. Verhoogt en J. Werner te Leider dorp, C. Leenheer te Noordwijk Bin nen, P. A. Boer te Hazerswoude en R. A. Storm te Voorschoten. Op 25 Februari, toen het con hij luide om hulp en water nog verstard in het bijstand te roepen. Agenda Leiden WOENSDAG: St. Petruskerk, Rozenkranskruis tocht, 7 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen", 8 u namiddag, Ledenvergadering In den Vergulden Turk. Shakespeare Memorial Theatre: „Much ado about Nothing". (In het kader Leidse kunstmanifestaties) 8 u. nam. Den Haag (Kon. Schouwburg). Hobby-club. K.A.B. afd. St. Pe trusparochie. Oprichtingsbijeenkomst. Café Royal, Doezastraat, 8 uur nam. DONDERDAG: R.K. Onderwijzersdag. Stadsge hoorzaal, 10 uur v.m. opening ten toonstelling, 10.30 opening morgen bijeenkomst. K. en O. excursie naar beeldhouw- tentoonstelling in Arnhem, 7.30 uur voorm. Stadhuisplein. Gala-première ,La Strada" in kader Holland Festival, 8.30 uur nam. Lido- theater. Mater Amabilisschool. Inlichtingen' Vrouwenkerkhof 1, 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m.5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor deze week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt ge keurd: Casino: „De bron", 14 jaar. Lido: „Het schandaal", volwasse nen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Zolang je nog een moeder hebt", 18 jaar. Rex: „De man met het litteken", 14 jaar. Amsterdamse Vondelpark lag, was een 11-jarig Am sterdams knaapje, na een avontuurlijke tocht over 't ijs, in de tuin van een vrouwelijke arts beland, waar hij een oude hoed zag liggen, die zijn begeerte opwekte. Na een tocht over het hek en door de plantjes van de tuin belandde hij bii de hoed, maar tegelijk met hem arriveerde de vrouwelijke arts, die het initiatief van het knaapje maar uiterst matig wist te waarderen en met 'n hon denzweepje dit gebrek aan waardering tot uiting wil de brengen. Een 24-jarige lqswerk- man, die juist de tuin langs kwam. hoorde de alarm kreten en snelde te hulp; toen hij zag, dat de jongen van de vrouwelijke arts een tik met het zweepje van de los werkman be zichtigden, renden naar de telefoon en belden de po- „Het was verschrikke lijk", vertelde de buur vrouw. „met het schuim litie op. Toen deze arri- op de mond diende hij veerde, was de loswerk- 1 WM fij man nog steeds niet klaar met zijn vergelding, doch de politie maakte er een einde aan. op zijn handen kreeg, werd hij zo diep in zijn gemoed geraakt, dat hij de dame het zweepje ont rukte en haar met het Zij gebood de jongen ZWeepje een aframmeling haar tuin door het poortje te verlaten maar het knaapje, dat het zweepje zag, voelde daar niet zo veel voor, en toen de arts hem een klap met het zweepje had gegeven, be- begon toe te dienen, die tot in de wijde omgeving gehoord werd. De buren van de vrou welijke arts, die vanuit het venster de strafpleging haar minstens 60 slagen toe!" De loswerkman zag het geval minder groots: „Ik schat, dat ik twee slagen gegeven heb", verklaarde hij na diep nadenken. De politierechter vond het optreden van de los werkman ook niet in over eenstemming met de nor male gang van zaken in Nederland en de officier eiste tien dagen gevange nisstraf. omdat hii dit geen gewone mishandeling meer kon noemen. De politierechter, die het nana en naar noma nau- e^di^ oJemooï den een weinig kwetsend f'e °vner"S?* De man verdween naar het bureau en de dame moest een collega gaan raadplegen. want haar hand en haar hoofd had gereageerd op de regen van slagen. Gisteren troffen de par tijen elkaar weer voor de Amsterdamse politierech ter. dat de man in een vlaag van drift gehandeld had. was milder in zijn oordeel en zond de loswerkman met een ernstige verma ning, plus drie weken voorwaardelijk naar huis. Door de burgers, voor de burgers. Ook tegen rampen in vredestijd. VAN DE REMMEN. Gisteravond omstreeks half acht schoot een vrachtauto, welke aan de Oude Vest aan 't lossen wa van de remmen af. De wagen bleef met de achterwielen tussen de wal en een schuit hangen. Onder het keurend oog van een talrijk publiek heeft de brandweer imet een kraanwagen de auto weer op de wal getrokken. Begrafenis. In verband met het overlijden van het ere-lid, de heer J. van Deventer, roept het bestuur van Docos al haar leden, oud-leden en donateurs op, om Woensdagavond 6 Juli a.s. des avonds 8 uur in de St. Petruskerk deel te ne men aan het Rozenkransgebed voor de zielerust van de overledene. Ook bij Requiem-Mis en begrafe nis worden allen verwacht. Mytyl. Van 11 t.m. 15 Juli a.s. zal de My- fyl-stichting voor Leiden en Omstre ken 'n huis laan-huiscollecte houden, Wegpiraat kreeg één week hechtenis „Laat ik u nu eens vertellen edel achtbare, dat ik nooit op de Zeeweg en laat staan dus in Katwijk geweest ben", sprak een chauffeur gistermor gen verontwaardigd voor de Leidse kantonrechter die hem een zeer laak bare en op öe Zeeweg gepleegde daad verweet. De verbazing bij het hof en in de zaal was compleet, maar sloeg over in verontwaardiging, toen een als getuige opgeroepen rijks ambtenaar verklaarde in de trekken van verdachte duidelijk de woeste ling te herkennen die op Oudejaars avond een Katwijker tegen de vlak te gereden had. Het verweer van de verdachte zak te als een plumpudding in elkaar en terneergeslagen luisterde hij naar de ambtenaar van het openbaar minis terie, die zijn handelwijze in een helder daglicht stelde. De chauffeur was op de bewuste dag als een gek de Zeeweg op komen rijden, was plotseling het rijwielpad opgezwenkt en had daar zijn wegpiraterij voort gezet. Twee wielrijders werden door hem gevloerd; een er van zelfs zwaar gewond. Zonder zich echter ook maar een moment om het spoor van ver derf dat hij nagelaten had te be kommeren was de woesteling door gereden. Zijn weerlegde bewering nooit in Katwijk geweest te zijn deed de man geen goed en de kan tonrechter veroordeelde hem dan ook tot een week hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Onoplettendheid. Zonder ook maar even links of rechts te kijken was een dove arbei der uit Noordwijkerhout op 25 April de Duinweg overgestoken. Een nade rende personenauto werd hierdoor zo in verlegenheid gebracht, dat slechts door zeer krachtig remmen een aanrijding kon worden voorko men. De auto sloeg echter over de kop en werd geheel vernield. De ar beider kreeg voor zijn onoplettend heid 25,boete. Onwetend gezondigd. Een Leidse lompensorteerder stond terecht omdat hij van twee veelbe lovende knaapjes oud-ijzer had ge kocht, dat van een diefstal afkomstig bleek. Ondanks het verweer van de man dat het ijzer geen sporen van diefstal vertoonde en hij dus onwe tend gezondigd had, veroordeelde de rechter hem tot 100,boete. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Dirk z. van H. C. Schoorl en G. v. d. Plas. Adriana Antoinette Johanna d. van A. J. Blok en G. C. Potman. Mirjam 1. van W. M. C. Maas en H. Siebbeles. Mathil da Maria d. van H. Slierings en H. M. Lasschuijt. Mar ja d. van A. F. Mouw en L. J. F. Krijnen. Abraham z. van J. Barnhoorn en A. W. de Groot. Petrus z. van G. Uljé en P. Streef- land. Gerritje Johanna Alida d. van P. v. Loe en P. G. C. Smit. Reginald Herbert z. van P. J. Baay en I. M. Meijer. Jacobus Titus Maria z. van C. J. M. Poulus en C. M. Verberg. Jan z. van K. v. Rijn en M. Klinken berg. Johanna Maria d. van C. Wer velman en M. v. Oosten. Franciscus Wilhelmus Laurentius z. van A. P. J v. Ulden en J. C. Verhoeff. Lyleke z. van P. Kattenberg en E. Kuipers. Alida Wilhelmina d. van S. Holswil- der en A. W. Kqijzer. Johannes van G. Bleijenberg en R. de Roode. Gehuwd: K. C. Prins en M. Jong. H. v. d. Reijden en G. M. Zit man. B. G. P. Rogmans en J. R. Kaplan Overleden: F. Ouwerkerk man 64 j. B. J. v. Rhijn vrouw 83 j. C. v. Heij- ningen vrouw 65 j. C. F. Willems z. 2 dg. A. P. C. Philippo z. 1 dg. C. J. Smit vrouw 76 j F. M. R. Ermers wednr. 64 j. L. M. Rensink huisvr. v.: Voskamp 44 j. door straatcollecte op Leeraar Handelswetenschappen R. K. Lyceum Het R.K. Lyceum leed Zaterdag een groot verlies door Het plotseling overlijden van de heer E. L. de Meijer leraar in de Handelswetenschappen afdeling H.B.S A, De heer De Meijer, die in het na jaar van 1944 als leraar aan de R.K. H.B.S. in dienst trad, wist zich in de afgelopen jaren bij leraren, leerlin gen en bij oud-leerlingen zeer gezien te maken. Vooral de laatsten hebben hem leren kennen als iemand, die met het behalen van het eindexamen de zaken niet als afgedaan beschouwde, maar de jongelui ook in de maat schappij met zijn voortreffelijke raad en steun ter zijde stond. De heer De Meijer bekleedde te vens het ambt van leraar aan het St. Janscollege in Den Haag en directeur van de R.K. Avondschool aldaar. Hij werd op 5 Augustus 1901 te Hulst ge boren. De H. Mis van Requiem wordt morgenochtend om 9 uur opgedragen in de parochiekerk aan het Kamfer- foelieplein in Den Haag. De teraarde bestelling vindt plaats op het R.K. Kerkhof „Binckhorst". ZUSTER HERMANA. Zuster Hermana (in de wereld Cornelia Ter Meer) die 55 jaar aan het onderwijs van de Meisjesschool Pelikaanstraat te Leiden verbonden was is heden op 83-jarige leeftijd te Tilburg overleden. Zuster Hermana was lid van de Congregatie der Zus ters van Liefde. Donderdagmorgen wordt zij op het R.K. Kerkhof te Tilburg begraven. Bij gouden jubileum Zilver voor de heer P. deJongh Zoals wij reeds meldden vierde de heer P. de Jongh Zaterdag het feit, dat hij vijftig jaar geleden het kan toor van wijlen notaris J. A. F. Coe- bergh binnenstapte. Dit kantoor werd in 1943 door de heer Jongsma overge nomen. Gisteren werd de heer de Jongh door velen met zijn gouden feest gecomplimenteerd. Onder hen was burgemeester F. H. van Kin schot, die een koninklijke onder scheiding meebracht. Hij speldde de heer de Jongh de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst. De burgemeester herinnerde in een hartelijke speech aan de bij zondere plaats, die de heer De Jongh in het Leidse leven inneemt. Hij zin speelde hierbij onder meer op de be kendheid, die de jubilaris geniet als afslager van onroerende goederen in het Venduhuis der notarissen. Ook de heer C. J. A. van Loenhoud, cand. notaris, liet zich in deze geest uit, toen hij feliciteerde namens de col lega's. De boeken „Mensen en Minu ten" en „Het Zilveren Dak", die hij ten geschenke gaf, vond hij toepasse lijk, wat de titels betreft op het werk van de jubilaris. Ook de heer Jongs ma sprak zijn waardering uit voor het werk van de heer De Jongh. Hij schonk zijn employé een schrijfma chine. Mevrouw de Jongh kreeg bloe men. Velen feliciteerden na het dank woord de jubilaris. De notarissen J. C. van Eek, J. Fuhri Snethlage en A H. Doyer waren onder hen. Leidse Universiteit ■gevolgd 16 Juli. Zoals bekend verzorgt deze stich ting een dagschool voor lichamelijk •gebrekkige kinderen, die als gevolg van hun handicap de gewone lagere school niet kunnen bezoeken. De Mytylsohool zorgt er dus voor, dat ook deze gehandicapte kinderen het zo noodzakelijke onderwijs ont vangen. Het werk van de Mytyl-stichting vergt veel geld. Het bestuur roept daarom veler medewerking in om de collecte te doen slagen. Zij, die zich als collectant willen opgeven, kunnen dit doen bij mr. C. J. Vogel, Thorbeckestraat 54 en Za terdag 9 Juli e.k. van-1518 uur aan de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Nieuwe Mare 13a. Stelt hen. die straks met de collec tebus voor een gave bij u aankloppen, niet teleur. Geeft zoveel als u mis sen kunt. U steunt daarmee een goed werk, U moet er iets voor over hebben. „Sancta Veronica" vroeg ons een noodkreet te laten horen. We doen het graag, want in deze vereniging wordt de deugd van naastenliefde op zo n ouderwets intieme maar doel treffende wijze beoefend. Wat is ei mooier dan zélf te werken en ande ren een plezier te doen. Het gebaar naar de portemonnaie is gauw ge maakt; een financiële aderlating gaat meestal te snel om pijnlijk te zijn. Heel anders is het met Sancta Vero nica, waar materiaal klaar ligt om door nijvere handen bewerkt te wor den. Daarvoor wordt alleen de liefde en toewijding van de vrouwen ge vraagd. Komt u Donderdag a.s. dames, en laat zien, dat u de stille armen van Leiden niet in de steek wilt laten. De opkomst op de laatste bijeen komst van Sancta Veronica, waarin het materiaal wordt verdeeld was bedroevend. Alle verwachtingen het Veronica-bestuur gaan nu naar Donderdag a.s. uit. September a.s. ko men er weer veel aanvragen. Het be stuur mag dan niet in lege kasten grijpen. Komt dus Donderdag tussen 2.30 en 5 uur wat wol of goed halen. Aan uw brei- of naaikunst worden geen hoge eisen gesteld. Laat het in „In de Vrolijcke Arcke" een vrolijk in- en uitgaan worden: een vrolijk feest van geven en nemen. SPIEKER Legermuseum in Leiden Het Legermuseum „Generaal Hoe- fer" te Leiden, mag zich steeds in een grote belangstelling verheugen. In het afgelopen jaar heert het vele nieuwe aanwinsten gekregen. Zo kreeg men de beschikking over de vaandels van diverse regimenten in fanterie en een portret van generaal Spoor, geschilderd door de Engels man Bernard Hailstone. Uit Kopenha gen werd het volledige uniform met de wapens van een soldaat van de Koninklijke lijfwacht ontvangen. Met de directeur van het Landesmuseum te Münster werden zeldzame pistolen geruild. Een koppel vuursteenpistolen van Johan Kaveman Essen werd ge ruild voor een koppel vuursteen pistolen van Abraham Jansen, Utrecht uit het midden van de zeventiende eeuw. Wat de belangstelling betreft: het aantal bezoekers bedroeg totaal 3015. Hiervan waren 1201 betalende bezoe kers; de groep niet betalenden is on der te verdelen in excursiegroepen, en I examen rechten J. F. A. la Rivière militairen. 1 en H. K. van de Beek te Leiden. Geslaagd voor het doctoraalexa men Psychologie mej. J. I. C. G. Prick te Den Haag en de heer C. Steffen te Rotterdam. Geslaagd voor het Kerkelijk Voor bereidend examen de heer C. W. Bol le te Den Haag. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht zijn geslaagd; voor het doet.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2