GDS uit Boskoop hijst kampioensvlag Altior vierde tweede lustrum met een gezellige feestdag Dodelijke val KORTE golf MAANDAG 4 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 LEIDERDORP De binnenkort 10-jarige R.K. Voet balvereniging G.D.S. te Boskoop kan haar 2e lustrum vieren met het kam pioenschap van haar le elftal, waar door dit promoveert naar de le klasse. Toen na de bevrijding door enkele voetballiefhebbers met de medewer king van kapelaan Van Teijlingen pogingen in het werk stelden om te komen tot de oprichting van een R.K. vpetbalvereniging moest een beroep worden gedaan op de oud-leden van Trekvogels. Dit beroep was niet te vergeefs. Zo ontstond op 25 Septem ber 1945 de R.K. Voetbalvereniging G.D.S. In zeer korte tijd steeg het le dental, zodat met 5 senioren en 3 Ju nioren elftallen aan de competitie kon worden deelgenomen. In de loop der jaren verminderde echter het aantal leden weer doordat de oude ren hun voetbalschoenen aan de wil gen hingen en meerdere jongere le den hun militaire dienstplicht moes ten vervullen. Het eerste elftal werd ingedeeld in de 2e klasse van de G.V.B. en heeft tot nu toe met wis selend succes gespeeld. Slechts één maal wist het bijna het kampioen schap te behalen doch de laatste wedstrijden daarvoor werden verlo ren. De laatste jaren maakte G.D.S. weer een depressie mee doch het be stuur spande nog eens al zijn krach ten in om te trachten de vereniging weer in de opgang te brengen. Het eerste elftal werd met zorg" gekozen, waarbij tevens aandacht werd ge schonken aan het kweken van team geest. Bij de aanvang der laatste competitie was het begin weinig hoopvol. Twee wedstrijden werden verloren, doch toen kwam het keer punt, want de derde wedstrijd werd een overwinning. Hierna volgde een onderbreking van 25 weken wegens terreinafkeuring tengevolge van de vele regeiis en daarna vanwege sneeuw on vorst. Toen na deze pe riode de competitie kon worden voortgezet volgden de overwinningen elkaar op zodat G.D.S. langzaam maar zeker naar de kop van de rang lijst klom, welke de vorige week door de dubbele overwinning op Gouda 5 werd bereikt. Nu kon alleen Ona 4. dat zijn laatste wedstrijd te gen G.D.S. moet spelen, nog in pun- tenaantal gelijk komen. Vóór deze ontmoeting werd echter de wedstrijd HOOGMADE AANLEG RIJKSWEG 4A, Onder Hoogmade verrijst de ene houten keet naast de andere. Enige woonschepen en woonwagens hebben lig- en standplaats ingenomen in de Dwarswetering nabij de Munniken- brug. In het anders zo rustige pol dergebied heerst er nu een ongeken de bedrijvigheid, die voortspruit aan de te beginnen werkzaamheden in verband met de aanleg van de nieu we Rijksweg 4A en wel het gedeelte tussen de Lage Rijndijk en de Pro vinciale weg no. 6 (Leiderdorp Hoogmade). Opgemeld kampement wordt be woond door werklieden van het N.V. Aannemersbedrijf v/h J. P. Broek hoven te Arnhem, aan welke N.V. de gunning tot de aanleg is verleend. Het is de bedoeling van genoemde N.V. het benodigde zand aan het Braassemermeer te onttrekken om vandaar uit per baggerbak naar de plaats van bestemming te worden vervoerd. Dit vervoer gaat met enige moeilijkheden gepaard, aangezien de brug over de Does, wat doorvaart- breedte betreft, te smal is. Aan deze brug zullen dus de nodige voorzie ningen moeten worden getroffen door o.m. de vaarbreedte te maken van 6 meter op 8.25 meter. Voorts schijnt het dat de Does, Kromme Does en de Wijde Aa voor het zand- vervoer te water te ondiep zijn, aan gezien genoemde wateren door eer der vermelde N.V. uitgediept zullen worden. Moercapelle 2GDS vastgesteld. Door deze wedstrijd te winnen, waar door het puntental op 32 werd ge bracht, wat door Ona 4 nu niet meer behaald kan worden, werd GDS dus kampioen. Uit dit 'behaalde resultaat blijkt clat met goede teamgeeest en jeugdig enthousiasme zeer veel kan worden bereikt. Een prachtig cadeau van het eerste elftal aan zijn bestuur ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan, waar mede het bestuur zijn werken op fraaie wijze beloond ziet. GDS 18 16 2 32 71—24 Ona 4 19 13 2 4 28 79—41 Het kampioenselftal met reserve, grensrechter en trainer en links kee per IVIoerings, die onlangs zijn been brak. Openluchtdemonstratie Gymnas tiekvereniging G.D.S. Zaterdag avond gaf de R.K. Gymnastiekver. G.D.S. haar jaarlijkse openluchtde monstratie op het voetbalveld aan het Noordeinde. Voorafgegaan door -de Harmonie Concordia werd een mars gemaakt vanaf de R.K. Kerk naar het terrein waar na een kort woord van welkom door de voorz. een aanvang werd gemaakt met de afwerking van het programma. Dit geschiedde onder leiding van de heer J. J. J. Vos uit Hazerswoude op de van hem bekende vlotte wijze. Het was duidelijk merkbaar, dat ook nu weer vorderingen waren ge maakt. Achtereenvolgens werd ge demonstreerd door de meisjes, da mes, jongens en heren wat met re gelmatig oefenen onder deskundige leiding kan worden bereikt. Het slotnummer werd uitgevoerd door alle leden tegelijk waarbij elke groep haar eigen oefening uitvoerde doch waarin ook momenten waren dat twee groepen hetzelfde deden. Een en ander gaf een aardig effect. Precies op tijd kon de terugweg worden aanvaard waarbij Concor dia wederom haar muzikale mede werking verleende. Het was weer een volledig ge slaagde avond waarvan de talrijke toeschouwers mede dank zij 't gun stige weer volop hebben kunnen ge nieten van de mooie gymnastiek- sport. Puzzlerit van Veilig Verkeer. Door Veilig Verkeer werd Zaterdag middag een puzzlerit gehouden, waaraan vt>or passagiers een wed strijd was verbonden door het be antwoorden van vragen waarvan on derweg de antwoorden konden wor den gevonden uit opschriften e.d. Zo kon men onderweg een P.T.T.-kan- toor tegen komen, waarin ook een ambacht werd uitgeoefend of een paal met een beeld waarvan werd gevraagd wie er door werd uitge beeld. Om half drie werd gestart aan de Parklaan door 44 deelnemers mo torrijders en autorijders tesamen. Doordat ook schijncontroles waren opgesteld gebeurde het nogal eens dat de niets vermoedende rijder die een route-aanduiding niet zo snel kon vinden door deze schijncontrole in de war werd gebracht. In de beste stemming werd er rondom Boskoop gepuzzled en aan de finish werden de ervaringen uitgewisseld. Nadat slle deelnemers waren gearriveerd kon de jury aan het werk met als resultaat dat de prijzen werden be haald als volgt: le prijs auto's K. Houdijk, Boskoop met 7 strafpunten; 2e prijs G. v. Kleef, Gouda met 14 strafp.; le prijs motorrijwielen: K. Olieman, Reeuwijk 7 strafp.; 2e prü§ P. Koetsier, Boskoop 10 strafp. Voor de rit had deze deelnemer '0 strafpunten doch hij kreeg 10 straf punten door het niet voldoen aan de opschriften der verkeersborden. le prijs passagiers; J. Ramp, Bos koop; 2e prijs mevr. Versloot te Wad- dinxveen. Zaterdagmorgen is de Leiderdorpse tuinder V., toen hij met een volbe- laden rijwiel van zijn land aan de H. R. wilde rijden zijn stuur kwijt geraakt en kopje onder in de naast het pad gelegen sloot getuimeld. Steunzoekend greep hij daarbij met zijn linkerhand in enige in de sloot liggende stukken glas, waardoor hij diepe en hevig bloedende snijwonden opliep. Een dokter legde een voor lopig verband, maar stuurde de on- fortuinijke tuinder naar het Acad. ziekenhuis voor een nader onderzoek. Daar bleek, dat van twee vingers de pezen waren doorgesneden. De ge nezing zal wel enige tijd in beslag nemen, hetgeen een lelijke tegenval ler is in het drukst van het seizoen. Autotocht van Leiderdorps bejaar den. Deze jaarlijkse tocht is ook nu v/eer een zeer geslaagde geweest. Hoe kan het ook anders. Prachtig weer, een mooie route en daarbij ook nu weer de prachtige uitgebreide ^beschrijving van adj. Kronenburg, Waardoor de deelnemers op de voet de bezienswaardigheden die gepas seerd werden konden herkennen en bewonderen en waarin elk dorpje en plaatsje werd genoemd. Zoals we reeds schreven ging de tocht ditmaal door de mooiste gedeelten van Noord en Zuid-Holland. Via Hoogmade en Woubrugge ging het door de Haar lemmermeer met zijn prachtige ver gezichten. Over Nieuw-Vennep ging het dan op Hillegom af en vervolgens naar Heemstede en de uitspanning Groenendaal. Hier werd de eerste maal vertoefd om de dorstigen te laven en wie geen dorst had, genoot evenzeer van de koffie met koek. Na de verpozing werd de tocht voorgezet in de richting Haarlem, dat evenwel buitenom gepasseerd werd, om koers te zetten naar Santpoort en LJmuiden en dan door een der mooiste plekjes van Noord-Holland in de omtrek van Bloemendaal en Overveen. Ook Zand- voort stond nog op het program en dan ging het via Bentveld en Aer- denhout op de tweede pleisterplaats af nl. „De Nagtegaal" te Noordwijker- hout. Hier werden honger en dorst gestild en de spieren los gemaakt voor de laatste etappe. Noordwijk en Voorhout werden gepasseerd en dan is al spoedig Leiden in zicht en ten slotte kwam de stoet aan de Span- jaardsbrug, waar een geluidswagen de deelnemers een feestelijke intocht met muziek bezorgde. Eerst werd echter nog een bezoek gebracht aan het Zijlkwartier, want de geweldige uitbreiding werd bezichtigd. Velen van de bejaarden zullen met verba zing de grote flatgebouwen, etage woningen en de nieuwe school in ogenschouw genomen hebben. Dan volgde via de Van der Valk Boüman- weg de feestelijke intocht in het cen trum. Toen de geluidswagen met zijn vro.lijke tonen de stoet aankondigde kwamen al de inwoners van Leider dorp uit hun woningen om de glunde rende inzittenden te begroeten en toe te wuiven. ALKEMADE Geb.: Johannes Th. z. van J. Th. Rodewijk en H. M. v. Klink; Petrus J.. z. van J. Th. Bakker en J. M. v. Klink; Cornelis J. H.. z. van A. H. Bouwmeester en W. A. v. Leeuwen; Petronella M., d. van A. Bouwmees ter en P. A. Wesselman; Peter R. M., z. van G. N. de Jeu en P. v. d. Hoorn; Renaldus A., z. van A. A. Straver en E. G. Wisse; Joanna M., d. van J. Hoogenboom en J. E. Ver haar; Maria J., d. van M. I. Aker boom en N. Dol; Wilhelmina P. M., d. van Th. J. Bakker en W. M. J. van Ruiten. Geh.: J. Th. Weselingh en Th- J. Vergeer. Overl.: Jan Loos, 78 jaren. Het tweede lustrum van Altior is juist door de eenvoud een stijlvolle en indrukwekkende herdenking ge worden. De dag begon met een H. Mis in de parochiekerk te Langeraar voor de zielerust van overleden oud-voorzit ter en een overleden lid, en tot in tentie van alle leden der R.K. sport vereniging „Altior". Het H. Misoffer werd opgedragen door de geest. adv. kapelaan G. Lagerberg, die een pre dicate hield over het nut der sport beoefening in katholiek verband. Voor het eerst. Na afloop verzamelden leden dei- sportvereniging en genodigden zich ir. het parochiehuis om aan te zitten aan een gemeenschappelijk ontbijt. De grote zaal van het parochiehuis, die versierd was met de Altior-vlag en kleurige slingers bood een feeste lijk en gezellig aanzien. De tafels wa ren goed voorzien en bloemen vro lijkte het geheel op. Na het ontbijt heeft de voorzitter van het jubileumcomité een herden kingswoord gesproken bij gelegen heid van dit 2e lustrum. Nog nooit, aldus spr., heeft een sportvereniging het in onze parochie 10 jaar uitge houden. In vroeger jaren waren het SDO en Adolf Kolping, die bij gebrek aan voldoende belangstelling en fi nanciën moesten verdwijnen. Na de oorlog is de sportbeoefening door de jeugdbeweging op „De Kieviet" aan leiding geworden tot de oprichting van deze R.K. Sportvereniging. Aan vankelijk onder de naam Avanti maar spoedig overgedoopt in .Altior". Door de medewerking van het R.K. Armbestuur, werd de beschikking verkregen over twee speelvelden. Altior is in deze 10 jaren haar weg gegaan met wisselende resultaten. Maar men heeft veel tot stand kun nen brengen. Er is een prachtige ac comodate met drie speelvelden en een goede kleedgelegenheid. Spreker herdacht ook de overleden voorzitter, de heer G. D. Verhoef. Drie pioniers. Nog een andere taak heeft de voorz. van het jubilëumcmité n.L de de oprichting hun besté krachten heb- huldiging van drie pioniers die vanaf ben gegeven aan Altior op belangrij ke posten in het bestuur. Het zijn de heren Th. A. Hijdra, de tegenwoordige voorzitter, B. Aker boom, secretaris en P. Blom, wed strijd-secretaris. Als blijk van waar dering voor hun werken hadden de leden bijgedragen om hun een ca deau aan te bieden. Zij ontvingen ieder een nikkelen sigarenpöt met inscriptie. Hierna werd nog gespro ken door kapelaan Lagerberg en pa ter Kauling. Wedstrijden. In de middag werden wedstrijden gespeeld. Voetbal- en handbalelftal len betraden het veld om hun krach- A-junipren speelden een wedstrijd te- ten te meten met anderen. De Altior gen DOG A-junioren uit Amster dam. Dit elftal was echter te sterk en de Amsterdammers wonnen maar liefst met 110. Van de dameshand bal speelde de juniores tegen DTS-ju nioren uit Nieuwveen. De gasten wonnen met 01. Altior 1DTS 1 (handbal) speel den een vinnige wedstrijd. Maar dp Nieuwveense dames moesten in Al tior deze keer de meerdere erken nen. Altior won verdiend met 10. Om half drie speelde Altior 1 de jubileumvoetbalwedstrijd tegen Nic. iBoys 1 uit Nieuwveen. We hebben deze wedstrijd niet al te critisch wil len bezien. Het was geen prima ge speelde wedstrijd maar toch was er spanning. Voor der rust viel er wel het meest van te genieten. Na de af trap door Nic. Boys trekken zij het eerst ten aanval maar zij konden nog niet gevaarlijk worden. Altior ant woordde met tegenaanvallen die niet van gevaar ontbloot waren maar de keeper wist in laatste instantie red ding te brengen. Na 10 minuten ver overde Altior door de midvoor de leiding (10). Nic. Boys zet de tan den op elkaar maar hun aanvallen leveren alleen maar hoekschoppen op en tot doelpunten komen zij niet. Beide doelen blijven soms op onbe grijpelijke wijze voor doorboring ge spaard. Ruststand 1—0. Na de rust zakte hét spelpeil af en ook was de spanning er wat uit. Na 5 min. forceert Altior een corner. De goed voorgeschoten bal wordt echter door de Nic. B.-keeper onschadelijk gemaakt. Als er een kwartier ge speeld is, is het opnieuw de Altior - midvoor die de voorsprong vergroot 20. Met aanvallen over en weer komt er tot kort voor het einde geen verandering meer in de stand. Doch dan krijgt een Altior-speler in het beruchte gebied een bal aangeschoten op de arm. De scheidsrechter gaf hiervoor penalty die Nic. Boys be nutte en zodoende toch een wel ver diend tegenpunt scoorde 21. Tijdens de rusttijd van de wed strijd kwam „Arti" het veld opge marcheerd om aan het jubilerende Altior een muzikale hulde te bren gen. De voorz. van „Arti", de heer C. A. Volgering richtte een woord van gelukwens tot het Altior-bestuur Hij gewaagde van de uitstekende ver standhouding tussen de beide ver enigingen, die in de voorbije jaren zo vaak leidde tot een prettige sa menwerking. Avond-programma. 's Avonds om half 8 stonden de deuren van het parochiehuis weer wagenwijd open om leden en geno digden te ontvèngen voor een caba ret-programma gepresenteerd door Gerard Brehm en zijn gezelschap. Voordat dit programma begon was er echter een officieel gedeelte. Voor zitter Hijdra verwelkomde allereerst de pastoor, pater Kauling O.S.C., wethouder H. A. Volgering, verte- woordigers van de Leidse Voetbal bond en N.K.S. en van de zusterver enigingen T.A.V.V. en Nic. Boys. Er waren nog verschillende spre kers, die gelukwensen aanboden o.w. pastoor Halkes, wethouder Volgering namens het gemeentebestuur en af gevaardigden van sportbonden en zusterverenigingen. Daarna nam het vrolijke gedeelte een aanvang en kwam het gezelschap Gerard Brehm voor het voetlicht. In cbnferences en sketches, met accor- deonmuziek en goocheltoeren wist dit gezelschap de aanwezigen te ver maken en hun optreden vond waar dering in een gulle lach en spontaan applaus. Tijdens dit programma werd de geschiedenis van 10 jaar Altior op rijm gezet door mevr. HölscherTurk verdienstelijk voorgedragen door de heer Joh. Hijdra die zichzelf bege leidde op de gitaar. Van het R.K. Armbestuur was een felicitatie ont vangen, waarbij een gedeelte van de terreinhuur van het eerste half jaar werd geschonken. Zo is er deze dag van vele zijden waardering en mede leven- getoond met Altior. ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM M. BIJLSMA Zaterdag heeft de heer M. Bijlsma, technisch hoofdambtenaar A. bij de Provinciale Waterstaat, onder grote belangstelling zijn 25-jarig dienst- jubileum herdacht. Bijna alle 25 ja ren was de heer Bijlsma, die te Al phen aan den Rijn woont, in de Rijnstreek werkzaam. De huldiging vond plaats in het kantoor van de dienst, nabij 's-Mole- naars waar ruim zestig personen en belangstellenden verzameld waren, toen de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote, het feestelijk versierde kantoorgebouw binnen werd geleid. Bij het binnenkomen werd hij be groet door de tech. ambtenaar, de heer A. Beukers, die de verdere lei ding van de huldiging hield. In de zaal prijkte de Nederlandse vlag, de vlag van de provincie Zuid- Holland, maar men had evenmin vergeten om de Friese vlag boven de stoel van de jubilaris, die een Fries van geboorte is, op fraaie wijze te drapperen. Het eerst werd de jubilaris op hartelijke wijze toegesproken door de hoofdingenieur voor bijzondere diensten van de Provinciale Water staat. ir G. Terluin. Mede namens de directeur-hoofd ingenieur J. L. Klein uit den Haag schetste spr. de bijzondere goede staat van dienst ■^n de jubilaris, sprak waarderende woorden over dienst deskundigheid en stelde de prettige omgangsvor men van de heer Bijlsma, zowel met zijn superieuren als met zijn onder geschikten in het licht. Spr. over handigde hem een gratificatie. Namens het kantoorpersoneel sprak de kantonnier G. v. Dongen en bood een pendule aan. De heer J. v. d. Oever, technisch hoofd amb tenaar sprak namens de buiten dienst en overhandigde hem een automatisch polshorloge.. Verder spraken nog de heer F. P. Huigsloot, de bouwkundige A. H. Kramer uit Leiden, hoofd van de Rijndienst van P.W., de bouwkundige L. Brouwer uit Den Haag, de aannemer van onderhoudswerken van de P.W., de heer A. Langeveld, die tevens aan mevr. Bijlsma een bloemstuk aan bood. Nadat nog het woord was gevoerd door de heer L. Meijer, administra teur van de onderhoudsdienst van P.W. sprak de jubilaris een dank woord. Vermelden wij nog, dat on der de vele aanwezigen zich o.m. bevond de bouwkundige J. W. de Ridder van P.W. KAJ-TOURTOCHT De vele deelnemers aan de door de K.A.J. Zondag georganiseerde Tourtocht troffen wel bijzonder mooi weer. De verwachtingen wa ren minder aanlokkelijk. Dit weer hield hen en velen uit de Rijnstreek niet om Zondagmorgen tussen 8 en 9 uur, nabij de Sint Josephzaal op het zadel te stappen en de tocht te aanvaarden over een afstand van pjm. 120 km. De rit, die waarschijnlijk voor ve len als een goede oefening gold voor de a.s. Alphense rijwielvierdaogse, de Laura-rit, voerde via Koudekerk aan den Rijn, Hazerswoude-Rijndijk, Zoeterwoude (Rd) naar Leiden, post werdi aangetroffen. Van hier had men een prachtige rit door de duinen naar Noordwyk aan Zee, Noord wijk Binnen naar Noordwij- kerhout. In „De Nachtegaal" werd gestempeld. Door de Zilk bereikte men Aer- denhout en Overveen, Bloemendaal. Haarlem was het verste punt. De Bisschopsstad werd via mooie lanen, pleinen, grachten en onder viaduc ten door bereikte men Bennebroek en Hillegom. Via Oude Wetering en Leimuiden( wederom een geheime post) werd Alphen aan den Rijn be reikt, in de beste stemming, door de jongens en de meisjes, die o.m. kwa men van Alphen, Leimuiden, Ha zerswoude, Vinkeveen, Ouderkerk aan den IJssel, Uithoorn, Mijdrecht en Roelofarendsveen. Er waren vier controleposten, w.o. twee geheime. Alle deelnemers krij gen een herinneringsspeldje toege stuurd. Het was geen race-tocht. De eerste arriveerde om 3 uur en de laatste om 6 uur. Des avonds werd aan alle K.A.J.- ers de tourdeelnemers gratis in de Sint Josephzaal o.l.v. de dans- leraar, de heer C. W. v. d. Moezel, een gezellige avond aangeboden. Onlangs speelde de Alphense Schaakclub, in competitieverband 'n wedstrijd tegen Dordrecht II. De ontmoeting eindigde met twee re mise partijen. Door een arbitrale uitspraak is de einduitslag 64 voor Dordrecht geworden. Daar zowel Dordrecht II en Hl als Alphen I in gelijke stand geëindigd zijn, moest het lot beslissen. Alphen I en Dord recht III promoveren naar de hoofd klasse, daar Dordrecht II afviel. Voor Alphen I is de terugkeer in geworden. Temeer is men hiermee de hoofdklasse een heugelijk feit zo ingenomen, daar het twintig jaar bestaan van de Alphense Schaak club voor de deur staat. De traditie getrouw zal de Al phense Schaakclub ook dit jaar tij dens de Laura rij wiel vierdaagse- week in het IJsclubgebouw 'n gong schaakwedstrijd organiseren. Hier aan zullen kunnen deelnemen de deelnemers aan de Rijwielvier- daagse en schaakliefhebbers uit de gehele streek. De gongwedstrijd is vastgesteld op 13 Juli a.s. NIEUWVEEN Zaterdagmiddag plm. 4 uur kwam de 39-jarige heier J. v. d. Laan, wo nende te Nieuwer Amstel, per mo torrijwiel vanaf de richting Vrou wenakker. Ter hoogte van de woning bewoond door v. d. Aar in Blokland, waar juist een bocht in de weg ligt, kwam de motorrijder waarschijnlijk door te grote snelheid, waardoor hij Kiespijn Dat is werk voor Uw tandarts. Maar als eerste hulp een AKKERTJE dat helpt direct! (Advertentie) bocht niet kon nemen in een langs de weg staande heg terecht. Hij slo^j over de kop, maakte een salto door de lucht en kwam 12 meter bij zijn motor vandaan op de weg terecht, waar hij hevig bloedend uit het hoofd bleef liggen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Een juist pas serende arts kon tenminste niet an ders dan de dood constateren. Naar wjj vernemen laat het slacht offer een vrouw en 3 kinderen ach ter. Het lijk is naar Nieuwer Amstel overgebracht. TER AAR Viswedstrijd „Dc Brasem". Door de Hengelaarsvereniging „De Brasem" werd Zaterdagmiddag een viswed strijd gehouden voor haar leden. Deze keer trok men naar de Leidse Vaart langs de Woudsedijk achter Lange- ar. Aan deze wedstrijd werd door 28 leden deelgenomen. De vangst was echter niet groot, en daarom werd er gevist naar gewicht. De uitslag luidt als volgt: 1. W. Rietveld 350 gram; 2. G. J. Wij zenbroek 335 gr.; 3. A. v. d. Ha ven, Sr. 305 gr.; 4. J. Vos 140 gr.; 5. D. van Heiningen 135 gr.; 6. M. Aker boom 120 gr.; 7. H. van Leeuwen 115 gr.; 8. J. Hof 85 gr.; 9. M. van Acker 80 gr.; 10. Jao Rietveld 70 gr.; 11. Jac. Schuurhof 60 gr.; 12. H. Treur 50 gr. De prijzen welke bestonden uit vis- port- en huishoudelijke artikelen, werden in café ,,'t Centrum" te Aar- dam, door de voorzitter van „De Bra sem" uitgereikt. ZOETERWOUDE DEKEN D. BONT Zaterdagavond om 7 uur is deken D. Bont van Zoeterwoude uit voor zorg bediend. De H. Sacramenten werden hem toegediend door deken M. A. Jansen van Leiden. De frambozen-aanvoer beperkt zich tot nu toe tot enkele honderden kilo's, en de prijs f 3.per kilo vertoond dan ook nog weinig nei ging tot daling. De kersenaanvoer bleef in de af gelopen week teleurstellend, maar men veerwacht veel van de komen de week; de prijs schommelde rond de gulden per kilo. De vroege aardappelen brachten op de Noordhollandse veilingen 22 cent per kilo op, aflopend naar af meting tot 7 y cent; de aanvoer stelt niet teleur. Twee voetgangers een 75-ja- rige man en een 78-jarige vrouw uit Den Haag zijn gisteravond om streeks 20.40 uur ernstig gewond, toen zij de Grote Marktstraat in Den Haag overstaken vlak voor een bus van de H.T.M. en door deze bus wer den gegrepen. Zondagavond om zes uur is het 6-jarige jongetje in de gracht langs de Frans Bastiaansstraat in de Slo- termeer te Amsterdam geraakt en verdronken. Vermoedelijk is het jon getje rijdend op een autoped te wa ter geraakt. Scheepsberichten AALSUM 3 te Port Sudan. AGAMEM NON 3 Ouessant gep. n. Port of Spain. ALDABI 2 v. R'dam. 3 te Bremen. AL- KAID 3 te Las Palmas. ALMDIJK 2 v. New Orleans n. Le Havre. ALPHARD 3 v. R'dam n. Buenos Aires. ALWAKI 4 te Madras. AMPENAN 3 Ceylon n. Be- lawan. AMSTELKROON 2 v. Bombay n. West Australia. AMSTELLAND 2 te Montevideo. ARENDSDIJK 2 v. R'dam 3 te Hamburg. BAWEAN 2 v. Manilla n. San Francisco. BENINKUST p. 3 Oues sant n. A'dam. BLITAR p. 3 Perim n. Djeddah. BONAIRE 2 v. Dover p. 3. Casquets n. Madeira. CALTEX LEIDEN p, 2 Gibraltar n. R'dam. CALTEX PER NIS p. 3 Finisterre n. R'dam. CASTOR 2 v. R'dam n. A'dam. DELFLAND 2 v. Las Palmas n. Rio dc Janeiro. DELFT 2 v. R'dam n. A'dam. DRENTE 4 te Ma kassar. ELMINA 2 v. R'dam n. Hamburg GAASTERLAND 3 te Bahia. GUINEE- KUST 2 v. Dakar n. Le Havre. HATHOR 3 te A'dam. HAULERWIJK 6 te R'dam verw. HILVERSUM 2 v. Finnart n. Mena al Ahmadi. HOOGKERK 3 te Mombasa. INDRAPOERA 2 v. R'dam n. Tj. Priok. JAGERSFONTEIN 3 Casquets n. Sout hampton. KOTA GEDE p. 2 Gibraltar n. Beyrouth. LAURENSKERK 2 v. R'dam n. Bremen. LIMBURG p. 3 Gibraltar n. Halifax. LUNA 2 v. R'dam n. Lissabon. MAAS 5 nm te R'dam verw. MUIDER- KERK 3 te Genua. NESTOR 2 te Para maribo. OOSTKERK p. 3 Gibratar n. Marseille. ORANJE p. 3 Burlings n. Port Said. ORANJEFONTEIN 2 v. Southamp ton n. Las Palraas. ORION 2 v. R'dam n. Algiers. POLYDORUS 2 v. New York n. Alexandrië; PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 3 te R'dam. PRINS WILLEM III 3 te Le Havre. RIJNDAM 3 v. Le Havre n. R'dam RIJNKERK 2 v. A'dam n. Bremen. SCHIEDIJK 2 te R'dam. SI- BAJAK 3 v. Semarang 4 te Tj Priok. SOESTDIJK 3 te Port Said. STAD BRE DA 2 v. R'dam n. Hampton Roads. STAD DORDRECHT p. 3 Ouessant n. Savona. STAD MAASTRICHT 2 v. Gibraltar n. R'dam. STAD ROTTERDAM 2 v. Sevenis land n. Cardiff. TEUCER p 2. Sabang n. Penang. TIBERIUS 3 v. Brighton (Trini dad) n. Fayal. TITUS 3 v. Bremen te A'dam. VAN LINSCHOTEN 3 v. A'dam n. Bordeaux. WATERMAN 3 te R'dam. WELTEVREDEN p. 2 Guardefui n. Be- lawan. WILLEM RUYS p. 3 Sabang n. Belawan. WOENSDRECHT 2 Djibouti n. Bahrein. WONOSOBO 3 te Genua. IJS SEL 3 v. Lissabon n. R'dam.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9