SLWÜGAT &>ymtL$TAD Slot van het Leids universitair initiatief in Loevenstein Overgangsexamen Chr. Lyceum Om het amateurkampioenschap oude dansen Franse smalfilmavond werd een onverwachte tegenvaller MAANDAG 4 JULI 1955 DE LEIÜSE COURANT irvriq'pr. PI *r> Bundel van werken van Grotius gereed Tijdens het zevende lustrum van het Leidse juridische dispuut „Socië- tas juridica Grotius" is besloten tot de uitgave van een bundel Neder- landhe vertalingen uit het nagelaten werk van Hugo de Groot, de naamge ver van het dispuut. Dank zij veler medewerking kon deze bundel tot stand komen in de loop der afgelopen jaren, zodat Zater dag de overhandiging kon gescheiden op een historische plaats, het slot Loe- vestein. Daarbij waren vele Leidse hoog leraren tegenwoordig alsmedee A. J. Koster, rector v. 't Leidse gymnasium en mr. L. R. J. Ridder van Rappard, •burgemeester van Gorinchem en slot voogd van Loevestèjn. De praeses vaji de redactiecom missie de heer Bqrendsen, dankte in zijn welkomstwoord alle aanwezigen en medewerkenden, in het bijzonder Agenda Leiden WOENSDAG: St. Petruskerk, Rozenkranskruis tocht, 7 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen", 8 u namiddag, Ledenvergadering In den Vergulden Turk. Shakespeare Memorial Theatre: „Much ado about Nothing". (In het kader Leidse kunstmanifestaties) 8 u. nam. Den Haag (Kon. Schouwburg). Hobby-olub. K.A.B. afd. St. Pe- trqsparochie. Oprichtingsbijeenkomst. Café Royal, Doezastraat, 8 uur nam. DONDERDAG: R.K. Onderwijzersdag. Stadsge hoorzaal, 10 uur v.m. opening ten toonstelling, 10.30 opening morgen bijeenkomst. K. en O. excursie naar beeldhouw- tentoonstelling in Arnhem, 7.30 uur voorm. Stadhuisplein. Gala-première ,La Strada" in kader Holland Festival, 8.3Q uur nam. Lido- theater. Mater Amabilisschool. Inlichtingen Vrouwenkerkhof 1, 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse prep- ten. 10 uur v.m.5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Eelgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelmipapark 8, tel. 26274. SPORT MOTORSPORT GODIN OVERLEDEN. De 22-jarige Rudi Godin uit Mainz, die tijdens de motorwedstrijd van de Adac met zijn 250 cc Puchi een om geluk kreeg en daarbij een schedel- basisfractuur opliep, is in de nacht van Zondag op Maandag in een zie kenhuis te Adenau overleden. Wilt U iets weten? Vraag: Route VoorschotenTwello, met de boot van Amsterdam naar Harderwijk (en hoe laat vertrekt deze?) Twello— Arnhem. Arnhem Posterholt. PosterholWV alkenburg. Valkenburg—Well, WellBeek, Beek Raalte, RaalteZéist, ZeistVoor schoten. Als men b.v. uit Valkenburg een dagje met een gezelschap in een autobus gaat toeren, heeft men dan een bewijs van Nederlanderschap nodi£? Antwoord: Voorschoten, Haagse Schouw, Rijksweg naar Amsterdam, afstand 50 km. Vertrek boot naar Harderwijk (de Ruyterkade, steiger B) Zondag t/m Vrijdag 8.30 uur, Za terdag 8.30 en 14.30 uur. Verder Har derwijk, Leuvenuns, Staverden, El- speet, Het Roo, Apeldoron, Teuge, Twello; afstand 40 km. Twello, Gie- telo, Klaverbeek, Loenen, Woeste Hoeve, Teriet, Arnhem; afstand 38 km. Arnhem, Eist, Nijmegen, Mook, Gennep, Afferden, Wellerlooi, Arcen, Velden, Venlo, Tegelen, Steyl, Reu ver, Roermond, Gebroek, St. Odiliëm berg, Posterholt; afstand 115 km. Pos terholt, Montfort, Hingen, Pey, Sus- teren, Sittard, Geleen, Beek, Schim- mert, Valkenburg; afstand 40 km. Valkenburg, Sittard, Susteren, Lim ine, Roermond, Reuver, Venlo, Ble- rick, Lottum, Broekhuizen, Blitters- wijk, Wanssum, Well; afstand 95 km. Well, Afferden, Gennep, Mook, Groes- beek, Beek; afstand 46 km. Beek, Nij megen, Arnhem, Woeste Hoeve, Apel doron, Teuge, Twello, Deventer, We- sepe, Raalte; afstand 82 km. Raalte, Wesepe, DeVenter, Apeldoorn, Voort huizen, Amersfoort, Soesterberg, Zeist, afstand 90 km. Zeist, de Bilt, Utrecht, Woerden, Bodegraven, Alphen, Kom dekerk, Zoeterwoude (HR), Voorschot ten; afstand 58 km. Voor dagtochten vanuit Valkenburg heeft men niet altyd een bewijs van Nederlander schap nodig, het is evenwel raadzaam dit bewijs te hebben. Wordt de reis om een of andere reden onderbroken (ziekte b.v.) dan is men altijd gered. pyof, jhr. W. J. M. van Eysinga voor de zeer bijzondere rol die deze bij de totstandkoming van de bundel heeft gespeeld. Vooral aan hem is te dan ken geweest, dat deze „anthologica protiana" van 220 bladzijden tekst met illustraties is geworden tot een wetenschappelijk veranwoorde fraaie en aanvaardbare uitgave, aldus spre ker. Exemplaren werden aangeboden aan prof Van Eysinga, dr. J. Ter Meu- len, bibliothecaris van het vredespa leis te Den Haag, dr. A. J. Koster, mej. dr. HolshoffPol, E. van Gulik, prof. mr. R. P. Cleveringa, prof. mr. J. E. Jonkers, mr. J. A. L. M. Loeff en J. Henrick Mulder, die allen ver diensten voor de totstandkoming van dit werk hebben verworven. Na afloop verzamelden allen zich aan een door de vrouwelijke leden van Grotius verzorgde maaltijd. Laatste Berichten SOLDATEN IN DE ANTWERPSE HAVEN Maandagochtend zijn een tweehon derdtal soldaten in de haven van Antwerpen begonnen met het lossen van aan bederf onderhevige goederen uit zes schepen. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. De autoriteiten zijn tot het ge bruik van troepen overgegaan, om dat aich vanochtend geen havenarbei ders voor de werkzaamheden hadden gemeld. De stakers trokken in optocht naai de kantonren van de socialistische en de christelijke vakbonden om erken ning der staking te eisen. De vak bondsvertegenwoordigers weigerden echter een delagtie te ontvangen. Havenarbeiders te Oostende hebben gedurende het weekeinde geweigerd werk te verrichten op een drietal schepen, die aanvankelijk te Antwer pen geladen of gelost zouden wor den. Bevorderd tot de tweede klasse: Th. J. de Bakker, C. J. Bardelmeyer, J. Basters, W. A. v. d. Berg, W. J. v. Biezen, J. Bijleveld, M. N. B. Blonk, P. Bogaards, E. Boonstra, S. Boon stra, E. J. Bos, G. J. Boter, W. A. de Bruyn, A. P. v. Diggele, C. Eist- geest, K. J. P. Haasnoot, J. v. d. Lin de, L. Meyer, W. Rietkerk, W. J. Arentzen, J. Barkema, G. Boekee, C M- Boekkooi, A. Fabery de Jonge, G. P. Hajer, P. C. de Hoog, M. Knib- be, J. M. Knotter, P. Koelewijn, W. de Koning, N. J. Kroon, A. A. A. v. d. Laan, W. M. C. v. Nes, G. Ouds hoorn, C. Overbeeke, E. M. v. d. Perk, M. Rensink, M. v. Rijn, A. D. Roden burg, H. G. de Ruig, M. M. Toorn vliet, P. M. Tromp, A. Vlasblom, E. J. Voerman, W. J. v. Biezen, H. A. den Hertog, D. J. C. Heijl, H. Hoek, F. Huisman, Adr. S. Jansen, E. de Jong, J. J. Klijnhout, W. v. d. Kooy, L. Krassenburg, A. Kroese, F. P. v. d. Mark, Ph. F. Meyer, J. H. Mulder, M, Noordervliet, A. F. Noordhuis, J. W. Oosting, H. L. Oudshoovn, A. D. Schipper, W. M. Schoonhoven, M- Smit, B. E. G. Timmers, A. D. Ver linde, W. J. Hogewoning, Ant. Jan sen, K. Maas, J. Pit, J. Rittersma, M. W. Samsam, P- Sehrier, A- C. Ste- Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf, zn. van J. Wolters en C. Smit; Nico, zn van C. v. d. Klaauw en H. H. Roodakker; Johan nes, zn van J. Dubbeldeman en K. de la Rie; Annie Catharina, dr van H. Nonkes en A. C. v. Putten; Jacques, zn van I. v. d. Wetering en E. Marijt; Johannes Ariaanr, zn van N. P. A. v. Maarle en J. Dreef; Jacobus, zn van A. v. den Oever en J. v. Duijn. Overleden: C. C. M. Meeren zn 11 j- LEGEROPDRACHTEN VOOR KRANTZ LEIDEN In de opgave van contracten, welke door de minister van oorlog en marine werden afgesloten met Nederlandse en buitenlandse ondernemingen tref fen wij de Leidse N.V. J. J. Krantz en Zn. aan. De door deze N.V. te leveren stof fen voor veldtenues en overjassen vertegenwoordigen een totaalbedrag van bijna één millioen gulden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Geschiedenis de heer P. J. Smallegange te R'dam. BIOSCOPEN. De films voor deze week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt ge keurd: Casino: „De bron", 14 jaar. Lido: „Het schandaal", volwasse nen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Zolang je nog een moeder hebt", 18 jaar. Rex: „De man met het litteken", 14 jaar. ketee, P. J. C. Stolp, C. v. Tol, B. L, Vos, A. L. Walop, W. H. J. B. Wang, C. W. v. d. Wiel. Afgewezen 30. Afd. H.B.S. Bevorderd tot de derde klasse: J. J. v. Dijk, J. Favier, F. C. v. Heurn, D. H. Jansen, F. Maks, T. P. Meirink, H. P. d. Otter, J. Ouds hoorn, P. Passchier, F. W. v. d. Reek, T. R. Seingtra, N. de Vreugd, W. J. J. Anker, S. Barnhoorn, A. Brouwer, P. v. d. Burg, G. J. R. Dijkstra, W. I, Dijkstra, G. v. Duin, A- Everaars, G. Holtrust, I. B. Minnee, A. E. v. d. Perk, E. R. Plaatzer, P. M. v. d. Plas, G. Schouls, A. C. Smaal, C. de Ven- te, L. Verhaar, E. W. D. Versteeg, J Warners, P. v. 't Wout, S. Niels. Afgewezen 24. Bevorderd tot de vierde klasse: H. J. B Arentshorst, W. Bakker, S. Barnhoorn, M. J. P. C. Berkhout, P. Ph. v. d. Broek, J. A. Dorrepaal, I. v. Hove, H. J. Kleer, C. Schmal, M. Docter, P. v. Elk, C. J. S. Hagen beek, A. Harmsen, C. G. v. d. Horst, J. de Jong, C. H. Lock, L. E. v. Loo, J. A. Pierhagen, I. C. Schipper, P. J. Stortenbeek, P. M- Tibboel, H. J. Veldhuyzen, C. Vogelaar, F. de Wolff, D. C. v. Rijn, D. A. v. Dorp, A. Koo ien, M. P. Kwakernaak, J. Leeuwis, M. v. d. Maas, D. v Rooijen, G. Sie- rat, W. M. Star, 0. J. v. d. Tang, A. v, d. Tempel, N. J. v. Waveren, P. V. d. Wolf, P. Langeler. Afgew. 28. Bevorderd tot de vijfde klasse A (Lit. Ec. afd.): A. F. E. Blonk, G. M. Clement, M. T- J. v. Driel, A. C. de Groot, W. v. Kempen, W. Koerten, T. Korbee, H- P- v. Leeuwen, W. Lin- schoten, J. v. d. Plas, W. R. Schelke, E. J. Siegers, M. Smit, A. J. Vis, F. D. de Vries, F. T. Zilverentant. Af gewezen 2. Bevorderd tot de vijfde klasse B (Math. Phys afd.): W. G. H. Bassie, J. Boter, D- R- Braakman, T. Buitink, R. N. J. Cupedo, G. v. Dijk, C. v. Duin, P, J. Guley, W. G. Guseskloo, H. H. Harmsen, I. L. Huurman, W. Jansen, H. Kalsbeek, G. A. Minnee, P J. Rosenberg, A. J. Stolp, J. Ver meer. Afgewezen 11. Afd. Gymnasium. Bevorderd tot de derde klasse: B. M. E. Blom, D. de Bruyn, J. Dompeling, J. Flinterman, G. Hekster, F. R. Ketting, N. v. d. Kopy, J. v. d. Laan, M. Maas, A. Moerenhout, T. A. Pierhagen, J. Spierenburg, C. J. Vercouteren, T. M. Wijntjes, N. J. Zimmerman. Af gewezen 9. Bevorderd tQt de vierde klasse: A. v. d. Berg, C. J. Bleiohrodt, F. de Bruyn, F. Doornbosch, R. v. Eijk, L. Guyt, H. K. s'Jacob, L. J, Kedde, P. Kr alt, W. Moerenhout, M. Nagel, P. Olivier, H. Otten, Tj. Segaar, L. Verbeek, P. J. G. Verhoef, H. J. A. Zwitser. Afgewezen 3. Bevorderd tot de vijfde klasse: R. Kattenberg, J. A. Maaskant, C. Oos- terom, A. v. Rijn, C. Smit. Afgewe zen 3. Bevorderd tot de zesde klasse A: D. v. d. Berg, E. R. C. den Heeten, W. G. v. Pijpen, M. Roos, G. S. Wes terink, J. Wiegel. Afgewezen 2, Bevorderd tot de zesde klasse B: G. H. Bardelmeyer, H. v. d. Kwaak, E. Pierhagen, D. P. v. d, Voort, M. v. Vreedendaal. Afgewezen 1. IN DE GROTE BUflCHTZAAL had gistermiddag het Old Time-feest plaats, een wedstrijd van 28 teams om het amateurskampioenschap van Nederland in de oude dansen. Het v/as rond 50 jaar geleden, dat een dergelijke wedstrijd was gehouden en wij hebben alle bewondering voor de heren Evert Castelein en Martien Visser, die dit concours met de groot ste zorg voorbereidden, zodat alles prachtig eri vlot verliep, De jury was saamgesteld uit de heren Cor Zegers uit Utrecht, die als voorzitter fun geerde, de heer Mulders uit Rotter dam en een kunstcriticus in de Sleu telstad wonende. De deelnemende scholen kwamen van heinde en ver. Natuurlijk waren er de scholen van Evert Castelein en Visser, maar ook van de heren Arendse (Alkmaar), Eypen (Bussum), Wuyster (Rotter dam), Polman (Almelo), v. d. Moezel (Alphen), Jack Smit (Alkmaar) en mevr. Gré Bolhoven (Beverwijk). De teams, uit 3 paren bestaande, ver schenen in 't strijdperk en werden in klas 1, 2 of 3 ingedeeld na het dan sen van een testdans, waarvoor de Valeta was gekozen. Daarna ving de wedstrijd voor de diverse klassen aan in drie dansen: Vrleta, Bernard wals en Kreuzpolka. Aanvankelijk leek in de terdege ingestudeerde maar wat schuchtere presentatie, de ware dans-vreugd wel eens te raden, maar naarmate de middag vorderde, bleek dit danspleizier zeer fris en meeslepend aanwezig, zodat met be houd der sfeer van de oorspronkelij ke dansen, deze voortdurend boeiend bleven. Men moet erkennen, dat 't een spannende, maar ook prettige middag was, omdat alles af was, om dat 't een peil van scholing en spor tiviteit aangaf. Eenvoud en gratie en temperament kwamen in de char mante oude dansen keurig tot hun recht. Zo zijn door deze ontmoeting de verschillende dansgroepen nader tot elkaar gebracht. Zij hebben elkaar wat geleerd en elkanders in zichten dieper gemaakt. Dit was ze ker merkbaar bij het vorderen van de middag en evident bij de eind- finale, waarin elk team van elke klasse z'n beste beentje voorzette. Op de lessen doceren de leraren ook de Quadrille, waarvan dan ook een excellente uitvoering werd gegeven, vol charme en gratie. FVE CLUB DE LIMETZ was verte- ^genwoordigd met de vertolking van een Engelse Quadrille, minder voornaam, maar wel zo vrolijk als de Franse; met een oude Bauerndans en een paar geslaagde American Squa res. Veel succes op de uitvoering in Frankrijk toegewenst. Aan het einde van de met zoveel zorg gearrangeer de team-wedstrijd vond d*. uitdeling pjaats van zilveren lauweren, be kers en vlaggetjes. Uitslag le klasse: Kampioen van Nederland team no. 11, dansschool Arendse (Alkmaar); 2e prijs team no. 5, dansschool Smit (Alkmaar); 3e prijs team no. 8, dansschool Castelein (Leiden); 4e prijs team no. 3, dansschool v. Kooten (Houten), Uitslag 2e klasse: Kampioen van Nederland team no. 18, dansschool Arendse (Alkmaar); 2e prijs team no. 2 ansschool Poll man (Almelo); 3e prijs team no, 20 dansschool Castelein (Lejcjen); 4e prijs team no. 10 dansschool Bol hoven (Beverwijk). Uitslag 3e klasse; Kampioen van Nederland team no. 1 dansschool Wuyster (Rotterdam); 2e prijs team no. 6 dansschool Wuyster (Rotterdam); 3e prijs team no. 9 dansschool Wuyster (Rotterdam); 4e prijs team no, 15 dansBchopl Castelein (Leiden). De Katholieke dansleraren in Ne derland en met hen de jonge Katho lieke danseuses en danseurs hebben zich kranig geweerd. Een kleine band RH. ë.wW U s lici Op de 1- nU3 v rnm.u p.j.j v..»i jj kscr ölu-.-.ct....', op tic «o w.n ie i'jantase cn net ..- Voer ..y il nu alles wal i n op luee ui n»t r wielen voortbe.e.'.i. Va-U.'ur; t Uit weggedeelte t et u einde ma t aan liet „flesienhais'igegooeliel op dit drulikc verkeerspunt opengesteld. Het oude wegdek van het Utrechtse Veer moet echter ook nog met de slo pershamer kennis maken. De wegge bruikers zullen - h dus op deze hoek nog even moeten behelpen, hestaande uit de heren Hofenk, Vin- court en Bredewold, verzorgde uitste kend de dansmuziek (na de wed strijd) voor de Old Time Matinée. J. Kortman. KM], de* Collecte 0-56. Toen de collectanten voor de K.V.P. verkiezingsactie uitgeteld waren, na dat zij de collectebussen van Zondag morgen hadden omgekeerd, noteer den zij een totaal bedrag van 749.02. Geslaagd. De heer J. Lasschuit te Leiden is geslaagd voor het eindexamen M.T.S. te Den Haag. Hobby-Club K.A.B. De K.A.B.- afdeling van de St. Pe trusparochie gaat een hobby-club op richten. Een goed-ingerichte werk plaats is al aanwezig. Het wachten is nu op de jongelui en de ouderen, die zin hebben huis-vlijtig van allerlei te gaan fabriceren. Zij kunnen ge bruik maken van een draaibankje en een tafelboor. Woensdagavond a.s. te 8 uur wordt in caf Royal over dit initiatief gesproken. Iederaen is wei- lcom. Het Gilde. De dames van het Gilde gaan mor gen een reisje maken. Kwart voor negen worden allen op het Stadhuis plein verwacht. Mater Amabilis. De prachtige kans, die de Mater Amabilisschool aan de werkende meisjes biedt, moet aangegrepen wor den. In de cursussen wordt de aan staande huisvrouwen opvoedkunde, verpleegkunde, smaakontwikkeling, naaien, koken etc. bijgebracht. Mej. E. Suterius, Vroukenkerkhof 1, wacht schriftelijke aanmeldingen af. Wilt u mondeling uitvoerige inlich tingen, vervoegt u zich dan Donder dagavond a.s. tussen 7.30 en 8.30 uur aan het genoemd adres. PERSONEEL L.W.S. HENGELDE. Het personeel van deTeidsehe Wol spinnerij N.V., heeft Zaterdagmiddag ONBEVREDIGEND SLOT VAN FESTIVAL De slotavond van de smalfilmvoor- stellingen in het kader van het Hol land-Festival is geen volledig succes geworden. De velen die Zaterdag ge sterkt door de werkelijk goede de monstratie op de eerste avond naar de Lakenhal stapten om te zien wat de Franse smalfilmhobbyïsten zoal op het witte doek te werpen hadden, zijn ondanks de milde temperatuur op de Grote Pers van een tamelijk koude kermis thuis gekomen. Een NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND MOERCAPELLE II—G.DS 0—8. Op een hard en effectvol terrein wist GDS een eclatante zege, een kampioenwaardig, te behalen. Na 2 minuten zet Vermeulen uit een corner de bal zo zuiver voor het doel dat Wognum met een knik van zijn hoofd GPS de leiding bezorgt 01. Na 40 minuten een corner voor GDS waarbij de bal goed voor het doel wordt geplaatst doch wordt weg gewerkt maar niet voldoende, want v. Fulpen weet de bal naar Wognum te plaatsen en het is 02. Een kwartier na de rust ontstaat het derde doelpunt weer uit een cor ner waaruit v. d. Kooij weet in te schieten 03. Even later scoort Ster- kenburg 04. Even later maakt de zelfde speler 0^-5. Een minuut latei- weet v. Fulpen door de achterhoede te komen en hard in te schieten 0—6. Even later is het weer v. Fulpen die doorbreekt doch de bal wordt door de keeper welggeslagen waarna Wog num fraai inkopt 07. Kort voor het einde krijgt Vermeulen, die reeds meerdere malen de grondslag voor een doelpunt heeft gelegd, de kang om dan zelf ook een doelpunt te maken, waarmee de gehele voorhoede één of meer doelpunten heeft gemaakt 08, De aanvoerder der thuisclub is de eerste om zijn collega geluk te wen sen met het door deze overwinning vaststaande kampioenschap waarbij hij een fraaie ruiker aanbood. De voorzitter van GDS wenst zijn aan voerder eveneens geluk met het be haalde resultaat en biedt de trainer een bouquet rozen aan, de dames der spelers en de aanvoerder een ruiker in de kleuren van GDS. GroenewegcnEsto 3—3. Deze laatste wedstrijd van het seizoen is een matig kijkspel geworden. Esto vertrok met enkele invallers en heeft ondanks dat de winst voor het grijpen gehad. De eerste minuten ging het spel gelijk op, maar allengs kwamen de bezoekers in de meerderheid. Dit resulteerde in een doelpunt van Ja- cobi die een door de doelman slecht gestopte bal benutte (10). Vijf mi nuten later werd de stand gelijk toen de snelle linksbuiten van de gasthe ren de bal goed opbracht en de mid- voor een kans gaf (1—1). Na de rust was 't hetzelfde spel- beeld: een slap spel met Esto het meest aanvallend. Het was Van Galen, die van verre een kogel inzond, waar de keeper geen kijk op had (2—1). De linksbuiten van de thuisclub schoot vele malen over. Maar uit een der door hem geleide aanvallen kwam toch de gelijkmaker (22). Even later mist Baelde e enhoge bal glippend die hij met zijn gekwetste duim niet kon keren. Van Doorn raak te gewond en verliet het veld. Ook de thuisclub zette zeer sportief een spe ler buiten de lijn. Toen v. Vliet mee naar voren trok, wist hij met een tam schot te scoren. Een penalty we gens hands schoot v. Galen hoog over. Zo bleef de stand gelijk en ein digde Esto op de 5e plaats. NSVW8E 3—0. NSV trok di rect ten aanval en wist tot het WSE- doel door te dringen, doch de staan der was een sta-in-de-weg en de bal sjuitte in het veld terug. WSE werd geheel in de verdediging gedrongen en kon voor de rust niet tot een be hoorlijke aanval komen. Voordat zij gevaarlijk konden worden werd de bal door eigen spelers naar de kee per terug gespeeld. Na 25 minuten kreeg A. v. Koert de bal toegespeeld en na nog een man gepasseerd te hebber» schoot hij zuiver in (1—9). Nog geen twee minuten later kwam J. Schutter nabij de zijlijn in duel groot deel van het progTamma was namelijk gewijd aan films, die in een militair milieu een goed, zij het wat langgerekt, figuur geslagen sou heb ben en aan melodrama's die een ver* gelijk met een draak als „De zoon van niemand" glansrijk konden door staan. Het programma dat door de direc teur van K. en O., de heer Van der Pompe, -met een enkel woord werd ingeleid, begon met een film van Jean Nègre over de opleiding van Franse parachutisten. Het bleek dat de maker alle filmische kansen over boord had gegooid om de parachutis ten zelfs bij hun sprong in het duis ter op de hielen te kunnen volgen. Het resultaat was een soms slecht belichte soms langdradige maar altijd hinderlijk militaristische film, die misschien in een krijgshaftig milieu haar verdienste zou hebben gehad. Stroperig echtpaar. De film „Retour" van Chérigie gaf in soms zeer suggestieve beelden een zeer melodramatisch verhaaltje weer ever een musicus, die met zijn com met een tegenstander en gaf de bal positie zijn krankzinnige vrouw tot in de richting van het doel. De kee per, die een paar meter voor zijn doel stond, kon niet meer verhinderen, dat de bal over hem heen, in het doel verdween (20. Nu kwam WSE iets meer in de aanval maar kon het niet verder brengen dan een hard schot waarbij de bal over de lat ging. Na de rust was het weer NSV, die het initiatief nam en WSE met de rug tegen de muur zette. De voorhoe. de van NSV werkte de aanvallen ech ter slordig af, er werd maar matig op het doel geschoten. Na een half uur spelen gaf A. v. Koert de bal door naar J. Baas, die na een run op het doel de keeper het nakijken gaf (30). Het spel begon zienderogen af te zakken, NSV voel de zich veilig en WSE gaf de moed op, zodat er in de stand geen veran dering meer kwam. bewustzijn hoopt te brengen; onno dig te zeggen dat het verkeerd af loopt. De vrouw van deze amateur Ché rigieRegnard sloeg echter met „De grootste liefde" alles wat in Leiden op het drakqngebied tot dusver ge presenteerd is. In stroperlfe beelden gaf de maakster de terugkeer van een ontaarde moeder weer. Ijet ap plaus na afloop klonk eerder opge lucht dan belonepd. Het „wonder" van deze avond was echter de keer zijde van haar talent, dat mevr. Cré- rignieRegnard de verbaasde toe schouwers toonde. Haar tweede in- zending was namelijk een spranke lende comedie, dje steunde ep*een zeer origineel scenario. Het is vooral aan deze film te danken dat men de verdere verrichting van deze ama teurs uit het land van een Duvivier en een Carné nog met enige belang* stelling zal volgen. de eerste viswedstrijd van dit seizoen gehouden. Er werd gehengeld in de Nieuwe Vaart bij Cronesteir», en de vangst was zeer slecht. De eerste prijs werd gewonnen door W. Ranselaar, die hiermede de wisselbeker wist te bemachtigen en tevens een eerste prijs voor de groot ste vis; 2e pr. L. Boom; 3e pr. G. Kpp; 4e pr. I. Zitman; 5e pr. A. W. v. Ros- sem; 6e pr. E. de Beer, en tevens ex tra prijs voor het lichtste gewicht. Tevens werd er een extra prijs uit gereikt aan de controleur, die de meeste vis aan de schaal bracht, dit was G. J. Gorree. SPIEKER. Wat lezers schrijven HINDERLIJK BEDRIJF IN KATWIJK Sedert enige jaren wordt naast de korenmolen aan het begin van de Valkenburgseweg alhier een grasdro gerij geëxploiteerd. Hoewel dit op zichzelf een zeer nuttig bedrijf is, geeft het de omwonenden geen reden tot vreugde, Integendeel! De schoor steen van deze inrichting, die tijdens de zomermaanden gedurende 24 uur per etmaal in bedrijf is, braakt een dikke, kwalijk riekende rook uit. Al naar gelang de windrichting is, kun nen de bewoners van de Molentuin- weg, Molenweg, Valkenburgseweg, on het Molenblok hiervan beurtelings „genieten". Daarbij komt, dat met de rook een grote hoeveelheid fijn droog stof de lucht wordt ingejaagd, dat zich overal in de omgeving neerzet, onder meer tot grote ergenis van de huisvrouwen die hun was buiten te drogen hebben gehangen. Reeds in Augustus van het vorige jaar hebben de gezamenlijke bewoners van de Mo lenweg zich tot het gemeentebestuur gericht met het verzoek om aan de voor deze inrichting verleende hin derwetvergunning aanvullende voor waarden te verbinden, ten einde op deze wijze aan de bezwaren paal cn perk te stellen. Tot dusver echter bleef elke reactie oip dit adres uit. Nu heeft men enige weken geleden nogmaals de hoofden bijeen gestoken, met als gevolg dat een klacht werd gericht tot de inspecteur van de volks gezondheid en met enige spanning wordt thans afgewacht of deze stap beter resultaat zal opleveren. Dit zijn echter niet de enige be zwaren. Het feit doet zich namelijk voor dat de eigenaar van het bedrijf meent een groot gedeelte van de openbare weg aan zijn domein te kun nen toevoegen. Herhaaldelijk blijkt dat vóór de molen het gehele trottoir en soms zelfs nog een gedeelte van het wegdek van de Valkenburgseweg wordt ingenomen door grote hopen gras, die op bewerking liggen te wachten. Dat dit op dit vrij drukke punt veel hinder en zelfs gevaar voor het passerende verkeer oplevert be hoeft wel geen betoog, terwijl ook niet te voorkomen is, dat plukken gras zich over de straat cn de aan grenzende tuinen verspreiden, het geen het aspect van deze omgeving zeker niet ten goede komt. Tenslotte wordt de, toch al niet te brede Mo lenweg dikwijls versperd door onige met gras geladen vrachtwagens, die op hun beurt staan te wachten om te worden gelost. Al met al is dit bedrijf, dat feitelijk niet in de bebouwde kom der ge meente thuis hoort, uiterst hinderlijk voor de omgeving. Het is dan ook te hopen dat van overheidswege de nodige maatregelen zullen worden genomen om aan de bestaande be zwaren zoveel mogelijk tegemoet te komen. Marktberichten ROTTERDAM, 4 Juli. Vee. To taal aanvoer 223b, w.v. 124!) vc'ie koeien, 986 varkens. Vette koeien le kw. 2.68—2.78, 2e kw. 2.50—3.68, 3e kw. 2.002.20, varkens le kw. 1.80, 2e kw. 1.57, 3e kw. 1.50 (levend ge- wioht). Vette koeien aanvoer aLs vo rige week, handel traag, dalende prijs, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer even minder, han del redelijk, prijzen le en 2e kwal. onveranderd, 3e kwal. iets lager; lichtere soorten iets boven notering.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3