DUINSTREEK Haagse hongerstaking Ons land geeft half millioek voor Noors atoomonderzoen NJCJ.B. van Voorhout won burgem. De Graaf-beker Met eigen krachten 'n geslaagde revue over afgelopen 10 jaren 40 Jaar bij de Lichtfabrieken GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONFN IN FN IÏÏT I FIHPN Oranjevereniging van Noordwijk organiseerde een sportdag MAANDAG 4 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA X LISSE O.K.K. HERDACHT 25-JARIG BESTAAN De officiële receptie in café van Dijk, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de fanfare O.K.K. droeg Zaterdagavond een speciaal karakter, omdat tegelijkertijd vier jubilarissen gehuldigd werden. De heer Peter Wit heeft als dirigent reeds 20 jaar zijn hart aan de fan fare verpand. De heren H, Zeinstra (voorz.), A, Enthoven (secr.) en P. v. d. Lans werden in de feestelijk heden betrokken omdat zy reeds 25 jaar op de ledenlijst voorkwamen. De trouwe diensten van de jubi larissen werden op passende wijze beloond door attenties van de kant van het bestuur en leden. Dat O.K.K. in het verenigingsle ven een belangrijke plaats inneemt bleek wel uit de grote belangstel ling. De heren J. v. Dijk en G. Pol, die resp. Canite Tuba en Trou moet Blycken vertegenwoordigden boden ieder eén muziekstuk aan. Van de vereniging Kunstkring uit Spaarndam werd eveneens een mu ziekstuk ontvangen. Bij de gelukwensen die de heer J. de Butter namens het Oranje co mité aanbood lagen tevens woorden van lof in opgesloten voor de mu zikanten, die zoals de spreker op merkte al heel wat uurtjes bij el kaar hebben gewacht bij de muzi kale intocht van de ouden van da gen na hun jaarlijkse uitgaansdag. Namens de burgerij van de Lis- cerbroek overhandigde de heer G. A. Ransdorp een Tuba. Nadat de ere voorzitter, de heer J. Visser de jubi larissen de cadeaux had uitgereikt, werd het officiële gegdeelte geslo ten en kregen de buurtbewoners ge legenheid om hun belangstelling te tonen voor de jubilerende vereni ging. De heer B. Moolenaar aan de Techn. Hogeschool te Delft voor het propaedecitisch examen PI Geb.: Annelies, d. van H. C. v. Ginhoven en M. Kuipers; Johannes Cornelis Jozef, z. van C. J. Bakker en C. J. A. Meijer; Petrus Leonar- dus Joannes, z. van P. Th. J, War merdam en J. A. Wijtvliet; Wilhel mus Lambertus Johannes, z. van H. J. v. Velzen en A. E. S. Jonkman. Geh.: C. v. Groningen en D. A. A. C. Roodenburg; A. H. Schakenbos en J. Th. M. Baltes. Overl.: Willempje Blok, echtgen. van A. in 't veld, oud 73 jaar. Na drie dagen De oud-KNIL-officier T. H. Tuine- burg, die Vrijdag j.l. in hongersta king is gegaan uit protest tegen het onrecht, dat de Nederlanders in In donesië aangedaan wordt, is thans reeds ernstig verzwakt en zijn huis arts vreest ernstig nadeel voor zijn gezondheid, zo hij zich niet op korte termijn in een ziekenhuis laat opne men. Daar de hongerstaker echter moei lijkheden voor het ziekenhuis vreest, waar hij opgenomen zou worden, heeft hij dit geweigerd. Alhoewel verscheidene sympathi santen hem geregeld bezoeken, is er nog geen reactie van officiële zijde vernomen. Het ligt in de bedoeling van het Noorse instituut voor atoomenergie in Halden een reactor voor atoompro- productie te bouwen; Halden ligt 150 km. bezuiden Oslo. In het kader van de Noors-Neder landse samenwerking op het gebied van atoomonderzoek zal in het geza menlijke instituut voor kernonder zoek in Kjeller de research voor deze bouw worden verricht. Nederland is voornemens voor dit research werk een bedrag van een half millioen gul den beschikbaar te stellen. Opnieuw hebben de Belgen beslo ten de grens voor Nederlandse toma ten te sluiten. Dit na een driedaagse export als gevolg van het dalen van de Belgische tomaten in A- en B-sor tering onder de prijs van 15 francs per kilo. In de nacht van Maandag op Dinsdag om twaalf uur gaat de Belgische grens dus opnieuw dicht, hoewel de minimum importprys al twee francs hoger was gesteld voor de eerste helft van Juli dan oor spronkelijk was overeengekomen. In de laatste dagen moest zeventien gul den per honderd kilo heffing worden betaald aan de Belgische grens om voor Nederlandse tomaten de prijs van vijftien francs per kilo te halen. Deze zware heffing animeerde de uitvoer van Nederlandse tomaten naar België allerminst. De Belgische importhandel wordt afgeschrikt door deze hoge heffing, zodat de uitvoer naar België toch maar mondjesmaat kon geschieden. Ondanks het feit, dat de minimum invoerprijs met vijftien francs hoog lag, gingen de ingevoer de Nederlandse tomaten, die uitste kend van sortering en kwaliteit zijn, in België grif van de hand. Het pu bliek had daar graag een paar francs meer per kilo voor over dan voor andere tomaten. Het centraal bureau voor tuinbouwveilingen neemt op het ogenblik in de tomatenkwestie een afwachtende houding aan. OEGSTGEEST WIJZIGING BEGROTING 1955. B. en W. van Oegstgeest delen de raad mede, dat de begroting 1955 door G- S. is goedgekeurd. Deze be groting wijst nog een tekort aan van f 25.220 waarvoor was gerekend op een verhoging van de alg. uitkering uit het gemeentefonds. G. S. geven echter in overweging de post, waarop voor nieuwe kapi taalsuitgaven, met de daarop druk kende renten is rekening gehouden te verlagen met genoemd bedrag, zulks in verband met de vee} lagere reële last, welke terzake van rente kan worden verwacht, mede gelet op de tot dusver gunstige kaspositie der gemeente. Gelet op de stand der verschillen de kapitaalswerken menen B. en W. dat het inderdaad mogelijk is: de rentepost te verlagen met 12.000, Het restant ware te vinden op de post onvoorziene welke post nog 10.531 groot is. Ten gevolge van enkele correcties met een bate van Bi] iedere maaltijd een kwelling op komit? Angst voor brandend maagzuur? Neem Kennies. Alleen al bij de gedachte aan die pijnlijke, snerpende zuurbrand^ hebt U al gegeten en gedronken vóór U aan tafel gaat. Waarom die ellende? Er zijn toch Rennies! Met Rennies hebt U van brandend maagzuur niets te vrezen. U eet gewoon waar U trek in hebt. Mocht de nood aan de man (óf aan de vrouw!) komen, laat U één tot twee Rennies op de tong smelten. Ongemerkt het vervelen de „glaasje water" komt er niet aan te pas! Zuurbrand en pijn zijn bij voorbaat kansloos, als U zorgt steeds 'n paar Rennies „op zak" te hebben. (Advertentie) 1306— kan het bedrag, dat van onvoorziene uitgaven moet worden genomen, worden teruggebracht tot 11.913, zodat op de post „onvoor zien" dan nog resteert 7.617. Hiermede is dan de begroting slui tend en aan de wens van G. S. vol daan. De raad moet Woensdagavond hier aan zijn sanctie nog geven. Het jaarlijkse sportevenement tus sen de B.N.S. en de N.K.J.B. te Voorhout is mede door een fraai zomerweer en een voor Voorhout ongekend grote belangstelling een groot succes geworden. Om 2 uur marcheerden de deel nemers met hun vlaggen het prach tige sportpark van de B.N.S. binnen. Nadat het Wilhelmus was gezon gen, sprak burgemeester drs. C. N. de Graaff de athleten toe. Het was hem een genoegen dat specifiek Voorhouts sportgebeuren te kunnen openen en hy dankte de organisa toren. De rivaliteit tussen N K.J.B. en B.N.S. kennende, hoopte spr. op sportieve strijd en wenste alle suc ces. De basketbal-wedstrijd werd 'n zware nederlaag voor de N.K.J.B. Met niet minder dan 200 werd de B.N.S. winnaar. De voetbalwed strijd, een goed partijtje, werd met 21 gewonnen door de N.K.J.B. Veel belangstelling trok een grote Judo demonstratie door de bekende Judo-leraar Reinier Hulsker uit Rotterdam. Verdere uitslagen waren: 100 m.: 1. L. v. d. Lans, N.K.J.B. in 12 sec.; 2. P. v. Dijk, N.KJ.B. in 12.5 sec.; 3. Riyijs, B.N.S. 1500 m.: 1. Ton de Rooi, B.N.S. 2. A. Deutekom, N.K.J.B.; 3, P. Dijk, N.K.J.B. H. v. Wieringen gaf 10 sec. voorsprong en liep mee bui ten mededinging. Onbedreigd werd hij winnaar. Verspringen: 1. Heeremans, B.N.S, 5.65 m.; 2. L. v. d. Lans, N.K.J.B. 5.56 m.; 3. A. Deutekom, N.K.J.B. 5.54 m. Hoogspringen: 1. H. Warmenho- VOORSCHOTEN Zomerfeest 1955 Zaterdag geopend Zaterdagavond om half zeven rukte de St. Laurentiusharmonie uit voor een mars door het dorp met een groot spandoek voorop ter aankondiging, dat om half acht het Zomerfeest van de St. Laurentiusparochie geopend zou worden. Het feesterrein bevindt zich op het Kerkplein van de R.K. Kerk en de diverse stands zyn inge richt in het Verenigingsgebouw en de daaraohterliggende zalen. De pasto- rietuin, 's avonds feestelijk verlicht, biedt de bezoeker gelegenheid even uit te puffen van zijn rondwandelin gen. Met de muziek voorop trok men Za terdagavond naar het Bondsgebouw. Daarna besteeg pastoor J. Th. van Bern melen het podium en opende na een kort welkomstwoord tot de aan wezigen het Zomerfeest 1955 met een eerste draai aan het rad van avond- tuur. Pastoor heette welkom het ere- comité, dat bestaat uit het R.K. Kerk en Armbestuur en verder het uitvoe rend comité en al de aanwezigen. Er was veel werk verzet voor dit Zomer feest. Spr. hoopte, dat eenieder zich op dit feest zou amuseren en dat hij zich na afloop 'zou amuseren met de opbrengst, die aangewend zal worden voor parochiële doeleinden. Toen kon het feest beginnen. Het kerkplein biedt een vrolijke aanblik. Een prach tige opgesmukte zweefmolen draait er lustig op los. Er was gelegenheid tot mastklimmen. In de zalen kan men maar hartelust een gokje wagen op een mooie prijs of een niet. Men kan er ballen gooien, vissen, schieten, touwtje trekken, zuurtjes grabbelen zijn geluk beproeven met bommen- werpen of op een andere manier pro beren zyn amusement te vinden. In de pastorietuin kan men de nodige verfrissingen krijgen. In de zaal staat de grote kist van Hugo de Groot uit het bekende slot Loevestein. Wij be twijfelen of Hugo de Groot er in zit. In ieder geval is hij gevuld met le vensmiddelen. Men kan raden welke? Onder de prijzen zijn er diverse zeer waardevol. Mooie kinderwippen, krui wagens van een mooie stevige con structie, steps, huishoudelijke arti kelen, kinderkleren en dergelijke. De stemming was op de eerste dag al op perbest. Zondagmiddag was een spe ciale kindermiddag. Veel ouders lie ten hun kinderen van de verschil lende attracties genieten. De grabbel ton had veel aftrek en ook de poppen kast viel zeer in de smaak. Dansuitvoering op Huize Bijdorp. Gistermiddag hebben de leerlingen van de Middelbare Meisjesschool te Voorschoten van Huize Bijdorp, die de cursus balletdansen gevolgd had den, een uitvoering gegeven. Voor de genodigden en ouders was dit een mooie gelegenheid om eens te zien ven, N.K.J.B. 1.75 m.; 2. M. War- menhoven, N.K.J.B. 1.60 m.; 3. Kloos B.N.S. 1.55 m. Kogelstoten: 1. L. v. d. Lans, N.K.J.B. 8.94 m.; 2. W. Spring in 't Veld, B.N.S. 8.56 m.; 3. de Haan, B.N.S. 8.07 m.; 4x100 m. estafette: 1. N.K.J.B. 49.2; 2. B.N.S. 50.8. Het eindresultaat was: N.K.J.B. 66 punten; B.N.S. 52 punten. Na afloop reikte de burgemeester aan de secretaris van de N.K.J.B., P. v. Dijk, met enige welgekozen woorden en onder groot applaus de fraaie burgemeester de Graaff wisselbeker uit. tot welke prestaties de leerlingen in staat zijn. Het ballet heeft een bepaal de charme. De ensecnering, de costu- mering, de rhytmisohe muziek en de stijlvolle bewegingen, dit alles was een lust voor oog en oor. De middelen werd geopend met een voordracht van De Standvastige Tinnen soldaat van Hendrika van Tussenbroek, ge zongen door de interne leerlingen van de eerste klas Achtereenvolgens werd gedanst een Chinese dans van P. Tschaijkowski, een polka uit het bal let van Wilhelm Tell van Rossini, An den Friihling van E. Grieg. Bijzon der aardig was de ballade van de ze-( ven helden, samengesteld uit volks wijsjes. Na de pauze kwam het hoofd nummer Middeleeuwse dansen op En gelse volkswijzen. De Koning en Ko ningin, de prins en de prinses, pages, een tovenaar en een nar, alles in Mid deleeuwse klederdracht. Na afloop van deze dans werd aan de leidster van de balletcursus, mevr. Xanda Stradowska een bloemenmand aange boden, maar ook zuster ThereseJo seph en zuster Rosaria deelden in deze bloemenhulde. Hierna zongen de meisjes van de eerste en de tweede klas nog de voordracht Perette en de Melkkan en het lied van Huize Bij dorp, waarmede de uitvoering be sloten werd. TWEE ERNSTIGE AANRIJDINGEN. Zaterdagochtend hebben onder de gemeente Voorschoten opnieuw twee ernstige aanrijdingen plaats gehad. De eerste geschiedde op het gevaar lijke kruispunt RijndijkHaagweg. De automobilist, de heer Meijer uit Voorschoten, die met zijn auto van a'e Rijndijk kwam, verleende geen voorrang aan een motorrijder uit Rotterdam, die in de richting Am sterdam reed. Dr. Olthuis verleende de eerste hulp. De motorrijder, die over de auto heen geslingerd was, was echter gelukkig niet ernstig ge wond. Evën later stak de 75-jarige wiel rijder, de heer H. v. Oostrom uit Voorschoten op onvoorzichtige wijze de Veurseweg over ter hoogte van het landgoed Duivenvoorde. HU werd door een personenauto aangereden. Dr. Tonino verleende hier de eerste hulp. Het slachtoffer, dat met zijn hoofd door de voorruit van de auto geslagen was, werd in ernstige toe stand een grote hoofdwonde en een gebroken arm naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. WASSENAAR Geboren: Theodorus N., zn van T. P. van den Barselaar en M. C. Com peer; Maria L. en Greta -F., dochters van F. H. J. Terpstra en J. J. G. Baars; Alida A, dr van W. J. van de Vijver en J. Boon; Martinus A, zn v. H. F. Luiten en C. H. van der Valk; Johannes H., zn van J. C. Beijers- bergen en A. T. Rietveld; Cornelis M., zn van A. T. Remmerswaal en G. J. Snelderwaard: Roeland, zn van W. Hagg en A. E. Siebenga; Anne L. dr van M. de Bloeme en C. M. Land man; Anita J. M. dr van A. P. van Schie en J. A. P. van der Laar. Ondertrouwd: C. Jalhay en T. E. J. van der Ham; A. Kuyt en J. J. van Dijk; A. L. Oudshoorn en A, V. J. Kloosterman; J. L. M. V. Coenen en A. G. van Balen; S. Wip en J. Tal- ma; H. van Oosten en C. L. Zopfi. Getrouwd: R. A. Thomas en J. H. van Rijn; J. J. Berends en G. M. de Ruiter; J. J. van der Graaf en A. H. Schut; F, H. A. Bouwmeester en A. D. Compeer; C. T. van der Ploeg en C. B. Vrijburg. Overleden: Maria R. J. Wigmans 54 jr; Cornelis M. de Mooij, 27 jr; Dirk A. Brusse 64 jr; Paul C. Kleijn, 11 mnd. I St. Franciscusband jubileerde Muzen sterker dan muren van Jericho De muren van Jericho zouden on getwijfeld onmiddellijk ter aarde ge stort zijn, als zij Zaterdagavond rond het St. Antoniusclubhuis gestaan hadden, waar om acht uur de volle dige St. Franciscusband vanaf het toneel haar daverende marsen door de zaal zond, maar de muren van het clubhuis bleken steviger en weer stonden de bazuinstoten. Zelfs de Muzen, die vanaf de hoge Olympus neergedaald waren, werden door de galmen niet verschrikt en waagden zieh na de openingsmars voor het voetlicht. Een door wysheid beproefde Euter pe, met haar geschiedenisrol in de hand, vertelde een lieftallige Clio hoe in 1945 een troetelkind van deze Muze der muziek het levenslicht aanschouwde op een Leids zolderka mertje. Clio werd nieuwsgierig en tezamen met de wyz© Muze der geschiedenis, toog zij naar het zolderkamertje, waar zij de geboorte aanschouwde van de „St. Franciscusband". En telkens, als de twee Muzen, al pratende, een hoogtepunt in de tien jarige band-geschiedenis tegenkwa men, ging het toneeldoek open en werd het verleden weer teruggeroe pen. Grootse poging. En niet alleen Euterpe en Clio had den de hoge sferen verlaten, ook haar zusters Thalia en Terpsichore verschenen even later ten tonele en met 'zn vieren waren zU getuigen van een brok onvervalste verken nersgeschiedenis en verkennersro- mantiek, die in een bonte revue aan de overvolle zaal werd meegedeeld. De Franciscusband heeft een groot se poging gedaan om met eigen krach ten hun donateurs en donatrices een feestavond aan te bieden, hun 10-ja rig bestaan waardig, en als poging is het geheel meer dan geslaagd te noemen. Voor de pauze was de gedachte van de Muzen wellicht een weinig te strak vastgehouden, maar na de pau ze wist men het programma een Vaart en een variatie te geven, die de zaal verrukten. Goed evenwicht We zouden mej. Ria v. Maris als wijze Euterpe en mej. Willy Heyn als bedeesde Clio kunnen noemen; we zouden de opera-allures van de heer Kruys en het pianospel van de heer Theo Wisse met lof kunnen vermelden, maar we zouden anderen tekort doen, omdat het geheel ge bracht werd met een frisse sponta- neïiteit, die uitzonderingen overbodig maakt. De heer B. Eerfeld, die de tekst schreef, de heer David Lefeber Jr„ die de voetspoien van zijn vader schijnt te volgen en de regie verzorg de, de heren Frans Klein er} Jan Wisse, die de artistieke leiding op zich genomen hadden, hebben tezamen een goed evenwicht gevonden en gede monstreerd hoe men een gezellige revue kan brengen, die de zaal weet te boeien, ook al staat als laatste pro grammaan t een bal vermeld. Zomernachtfeest. D^ heer Jan Kok, die de avond geopend had met een welkom en een terugblik op «le afgelopen jaren, werd aan het slot van de uitvoering gevolgd door pater S. v. Swelm O.F.M., die als aalmoezenier zijn bij zondere dank uitsprak voor de pret tige avond en de gelegenheid tevens aangreep om de aanwezige dona teurs en donatrices te danken voor de steun, die zij aan de band verle nen. Pater Van Swelm noemde de band het resultaat van de sympathie van de „kleine man", die in de afgelopen jaren getoond heeft, wat samenwer king vermag. Tenslotte verdwenen na een vlot afgewerkte verloting de stoelen toch onder het toneel en onder de stevige leiding van Henny Boes eindigde dit tienjarig jubileum met een zoet klinkend „midzomernaehtfeest". Zaterdag j.l. was het voor de heer J. N. Wittenaar, werkzaam by de Lichtfabrieken te Leiden, een feest dag. HU was op die datum 40 jaar verbonden aan de afd. Electriciteit van het bedrijf. In de directiekamer sprak de heer ir. Y. Ykema, direc teur, hem in hartelUke bewoordingen toe en dankte hem, mede namens het Gemeentebestuur, voor de loffelyke v/ijze van dienstvervulling. Hy over handigde de oorkonde van het Ge meentebestuur en de gratificatie. Ook zyn andere superieuren uitten hun waardering voor de prestaties van de heer Wittenaar. De voorzitter der Jubileumcommissie bood hem namens het gehele personeel een geschenk aan. Door het bestuur der perso neelsvereniging, waarvan de' heer Wittenaar van de aanvang af 2e voor zitter is, werd gewezen op de ver diensten, welke hij op dit terrein hoeft behaald. Tevens werd waarde ring uitgesproken voor zijn onver moeid werken voor het mannenkoor der Lichtfabrieken, waarvan hij een reeks van jaren het voorzitterschap bekleedt. Een groot aantal collega's kwamen hem daarna gelukwensen met deze dag. Gevestigde personen in de week van 37 Juni tot en met 3 Juli H. W. Alferink Rijnsb.weg 149. A. J. M. Bonnet en fam. kantoorbediende, A. v. Saksenstr. 5. P. van der Burg, karp. geschutskonst KM, Beijerincklaan 21. W. M. Catin, onder wijzeres, Morsweg 144a. H. M. N. Forbes de Timmerman en fam-, dienstbode, Bos- huizerltade 109. M. A. E. Frissen, 11. apoth. ass., Hogewoerd 132. J. de Haan, matroos I KM., J. v. Stolbérghof 24; P. E. de Josselin de Jong en fam., lector, de L. de Kanterstr. 6b. J. F. Kloeg, tijd- ambt, J. v. Stolberghof 6. A. H. P. van BeekKraan, Seringenstr. 1. F. H. Kriek, employé BPM, Hoogl. Kerkgrt 11. N. R. Kuperus, luit. ter zee II KM-, Ka- naalweg 98. K. Heemskerk—de Leeuw, Boerhaavelaan 2: W. J. Messerschmidt, Dijkstraat 2; J. J. H. Qrth, tegelperser, Middelstegrt 22. A. M. R. Paardekooper, Groenh.str. 21. W. Pot en fam., electro- teohn. Hoge Rijndijk 191. J. van Rijswijk, bootsman KM, Noordeinde 2a. D. van der Schaaf, kok I KM. L. Couperusstr. 2. A. M. Schut, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. Slierings, fabr, arb- Duizenddraad Steeg 9. J. M. Yuan—van (Ier Stam en fam-, Breestraat 177. E. van der Steur en fam., procuratiehoudér, Burggraven- laan 109. H. R. S. Stuart, hulp in de huish Beschuitstg 8a. B. J. G. de Sturler en fam., planter, a.b. ws „Ons laatste avon tuur" ligg. by perc. Haagweg 1. A. P. Tromp, hofmeester I KM, Noordeinde 2a. A. Hozee—-Visser, van Bemmelenstr. 34. J. J. Vogelaar, bankwerker, Hoog'. Kerkgrt 39a. M. J. G- Muller—Vogelen zang, Pioenstraat 24. C. L. Weener, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. E. Wiersma, dienstbode, Rijnsb.weg 11. J. A. Zwage- maker marinier, W. de Zwijgerlaan 143. Vertrokken personen in de week var 27 Juni t.ra. 2 Juli W. S. Ablij, Hooi gracht 57, R'dam Bentincklaan 55B; H. J. Allaart, Zoeterw.weg 138, Vlijmen, De Akker 29. M. J, P. Bakker, Celebesstraat 17, Wassenaar, Schouwweg 60. - Boomsma, Rijnsb.weg 155, 's Gravenhage C. v. d. Lijnstr. 32. M. L. Bos en fam., Steenstr. 31. Haarlemmermeer, Hoofdweg 897. M. J. Bungenberg de Jong, Boerh. laan 36, Bloemendaal, Burg Den Texel- laan 15. M. Butijn. Meermanshof 21 Haarlemmermeer, Spieringweg 238. P van Dam en fam., Nieuwstg 25, Sassen- heim. Parkin 2. J. M. Dekker, Joh. de Wittstr. 28, R'dam 's Qravenweg 582. Q. R. Dijkstra, Sumatrastr. 189, Zoetermeer, Vlamingstr. 4. P. van Ees, Plantage 22, Oegstgeest, Haarl. trekvaart 29. H. J. Eichler, J. LIevenstr. 36, Duitsland. M. A. Fabius, Temminckstr. 21, R'dam, Burg. Meineszin 106a. A. K. Fast, J. v. Goijen- kade 44. Utrecht, Nic. Beetsstr. 6. J. F. van de Gevel, Witte Singel 67. R'dam. Stadhoudersweg 7c. C. H. P. M. Jansma Gijtenbeek, Sumatrastr. 44A, Nijmegen, Rijnstraat 35. S. F. W. v. Hasselt, aan boord, Ned. Antillen. H. v. d. Heyden, Potgietersin 30, Eindhoven, Boschdijk Zaterdag zijn de traditionele sport- wedstrijden, uitgeschreven door de Oranjevereniging Noordwijk-binnen ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard op het Gem, Sportterrein gehouden. Zowel de deelname van de jeugd als de belang stelling voor deze evenementen was zeer goed, terwijl het verloop van de wedstrijden onder leiding van de heer J. Gradendaal prima was. Tot het succes van deze middag heeft veel bijgedragen het optreden van M.S.V. en D.O.S. door het uit voeren van een keurig program gym nastiek- en vrije oefeningen. De uit slagen van de verschillende wedstry- den zyn als volgt: Hardlopen 60 m meisjes: 1. Trees v. Rhijn 8.9 sec.; 2. Els Zoet 9 sec 3 Lidy Verwey 9.2 sec. Hardlopen 60 m jongens: 1. John Rimmel 8.2; 2. Hans Peen 8.3; 3. H. Veltman 9.2. Hardlopen 80 m meisjes: 1. Adri Vink 10.6; 2. Linda Zoet 11; 3. Gré v. Rhijn 11.2. Hardlopen 80 m jongens: 1, Henk Schmoll 9.7; 2. Teun Korbee 10.1; 3. Georg© Riemvis 10.2. Hardlopen 100 m dames; 1. Nel Steenvoorden 13.6; 2. Clara Turnhout 13.8; 3. Ank Gravendaal 14. Hardlopen 100 m heren: 1. Bert v. Duyn 12; 2. Siem v. Rossum 12.2; 3, Dick v. Duyn 12.6. Hardlopen 600 m jongens: 1. Henk Schmoll 1.31.4; 2. George Riemvis 1.35,1; 3. Johan Duindam 1.44,3. Hardlopen 1500 m heren: 1. Paul Christiaanse 4.25.2. Bram v. Oos ten 4.35.3. Cor Noordermeer 4.46.4 Estafette scholen L.O. meisjes 10 X 60 m: A. 1. Openbare school 1.52.9; 2. R.K. Meisjesschool 1.53.4; 3. Wil- helminaschool 1.58. B: 1. Christus Koningschool 1.59.2; 2. School Bardelmeijer 2.42.—; 3. School v. d. Eikel 2.64. Estafette scholen L.O. jongens 10 X 60 m: A. 1. Openbare school 1.46.3; 2. School Bardelmeijer 1.54.8; 3. Ma- rijke-school 1.56.9. B: 1. R.K. Jongensschool 1.52.8; 2. Christus Koning-school 1.55.4; 3. Wil- helminaschool 1,58. Estafette V.G.L.O. en Ulo meisjes: 1. Ulo-school Bakker 1.50.2. VGLO R.K. Meisjesschool 1.51.1; 3. Ulo school Neefjes 1.51.3. Estafette V.G.L O. en Ulo jongens: 1. Ulo-school Bakker 1.43.4; 2. Ulo school Neefjes 1.44.2; 3. VGLO R.K. Jongensschool 1.47.2. Estafette verenigingen dames 4 X 80 m: 1- M.S.V. 43.4; 2. N.A.C. 46.8. Estafette verenigingen heren 4 X 80 m: 1. M.S.V. A-ploeg 45.9; 2. M.S.V. B-ploeg 46.7. Estafette verenigingen heren 1500 m: 1. N.A.C. A-ploeg 3.43.6; 2. N.A.C. B-ploeg 3.46.2; 3. M.S.V. A-ploeg SOCIETY-HUWELIJK. Zaterdagochtend zijn in de kerk van Maria ad Mare in het huwelijk getreden de heer B. Dreesmann, de jongst© zoon van Graaf Dreesmann, en mej. Qlara Visser uit Delft. De bruidegom, een broer van de direc teur van V. en D. in Den Haag, is directeur van Morley Stores in Lon den. De huwelyksmis werd gezongen door de jongens van de Koorschool van de Kathedraal St, Bavo uit Haar lem. In hotel „Huis ter Duin" werd des middags een receptie gehouden. Overl.: Cornelis M. de Mooy, 27 jr.; Geertruida C. P. Weldring, 53 jr. geh. met Th. Vink. 771. E. Arnhem, Singel 151a. L. L. de Jong, Ge recht 10, 's Gravenhage, P. Gabriëfstraat 141. J. Kant. Rijnsb.weg 10, Almkerk, Brugdam 20. J. Keuken, Oude Singel 78, Oegstgeest, Julianaln 18. A. J. Kleywegt, Morsweg 38, R'dam, Zonnebloemstr. 15b. J. Knappert, Steenschuur 0, De Bilt U., Soestd.weg 245 z. W. J. de ReusKruit, Wassenaarseweg 2, Katwijk, Noordstr. 7. H. J. v. Kuilenburg, St, Rijn 8, 's Gra venhage, Roelofsstr. 24. G. Langezaal, Heemskerkstr. 104, Voorschoten, Veurse weg 153. F. van Leersum, Rapenburg 23, Schiedam, Waranda 93. J. van Leeuwen Herenstg 20a. 's Gravenhage, Vinke- steynstr. 28. N. P. M. van Leeuwen, H. de Vriesstr. 14, Sittard, Putstr, 17. C. Ligtvoet en fam., Boerh.ln 41, Oegstgeest De Kempenaerstr. 31. F. J. Lunenberg, Kanaalweg 115, Havelte, v. Helomaweg 3. J. P. v. d. Maden en fam., Zoeterw.weg 120. .Alkemade. Zuideinde 49. M. Breuke laar—v. d. Meij, Haagweg 178, Zaandam, Havenstr. 6. C. v. d. Nat, Pioenptr. 4, Dordrecht, Noordendijk 157zw- N. Nobel, Aalmarkt 20, Utrecht, Lucas Bolwerk 9. J, E. Nijkamp, Rynsb.weg 10, 's Graven hage, Gabr. Metsustr. 193. P. A. Oremus, Breestr. 41a, 's Gravenhage, Rijswijkse- pln 16. N, den Os. Kampenstg 6, Zeist. Prof. Lorentzlaan 76. G. J. H. den Otto- lander en fam., Pieterskerkhof 4, A'dam, Krammerstr. 2. J. Quwerkerk, Rynsb. weg 144, Oss, Tprenstr. 11. F, F. Ravelli en fam., J- Lievenastr. 24, Oegstgeest, Emmaln 12. H. v. Baren—Reyneveld, Cobetstr. 14. R'dam, Henegouwerln 20b. P. Roeland, Boerh.ln 8, 's Gravenhage, v. Hogenhouckln 105. D. v. Romburgh, W. Rozenstr. 12a, 's Gravenhage, Bezui- denh.weg 265B. J. C. v. Roon, Lijsterstr. 14, 's Gravenhage, 2e Schuytstr. 69. K. Roose, Merelstr. 50, Oegstgeest. Terwee- weg 78. H. de Ru, Maredijk 25, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 44. A. W. de Ruy- ter v. Steveninck, Rapenburg 4, A'dam, Wouwermanstr. 7. J. H. A. Schaper, Ra penburg 78. Hengelo O, Bothastr. 11. J. J. Scheer. W. Singel 9, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 166. M. M. Smits, Hoge woerd 78, Schijndel, Boschweg 142. R. G. Stein en fam., O. Singel 78, Oegstgeest, Julianaln 18. J. W. Stoop, R. en Schie- kade 121, Tilburg, Bosscheweg 259. G. Teljeur, Plantsoen 77, 's Gravenhage, Prineessegracht 8. M. B. E. Wassink, Rijnsb.weg 135, R'dam, Westewagenhof 13 III; M. J. Windrich en fam., Hoogstr. 3, Wormerveer, Irisstr. 1. J. G. v. Helden v. IJzendoorn, Lokhorststr. 21a, R'dam Verboomstr. 136a. H- J. Zwart en fam., Fr. v, Eedenln 3, Verenigde Staten van Noord Amerika. H. M. P. v. Zijp en fam., Zeemanln 45, Oegstgeest, Wytten- bachweg 37. Lustrum Visclub „Sport en Genoegen" De visclub Sport en Genoegen vierde het eerste lustrum. Zy had Zondagmorgen één groot visconcours uitgeschreven in de Vliet waar maar liefst 15 visverenigingen met 75 vis sers aan deelnamen. Er werd 2x1 uur gevist. De vangst was zeer matig. Hoofdcontroleur was de heer S. H. Brakshoven Sr. Na af loop reikte voorzitter M. de Roode in het clubhuis de prijzen uit. De prij zen waren: grotebekers en luxe voorwerpen. Met dit alles is deze jonge vereniging goed voor de dag gekomen. Er werden totaal 115 vis sen gevangen. De uitslagen waren: 1. Onder Ons 15 stuks; 2. De Sportvisser 13 stuks; 3. D.V.S. 12 stuks; 4. Forel 11 stuks; 5. Ruisvoorn 11 stuks; 6. Vios. Persoonlijke prijzen. Held van de dag was W. v. Leeuwen met 8 vissen; 2. L. Schuchart; 3. F. Hal grootste voorn; 4. K. Middelham oudste deel nemer; 5. Da peon vogel (de heer W. Dyk). UIT HET LEIDSE POLITIE RAPPORT. Een 47-jarige Amsterdamse me vrouw struikelde Zondagmorgen half elf in de Haarlemmerstraat over de trottoirband Zy brak de enkel van haar linkerbeen. Om elf uur Zondagmorgen reed een personemauto op het kruispunt Kamerlingh Onneslaan-Zeemanlaan tegen een bromfiets. De bestuurder van de brommer, de 23-jarige W. Schotel, kreeg een gecompliceerde breuk van het Unker-onderheen. De automobilist, die van de Zeemanlaan de Kam. Onneslaan wilde indraaien, verleende aan de bromfietser geen voorrang. Op de Kanaalweg werd om half acht Zondagavond ©en 58-jarige Leidse wielrijdster door een motor rijder aangereden. De motor reed in dezelfde richting. Door onverklaarbare oorzaak raakte hij de fietsende vrouw. De wielrijdster liep een bekken- fractuur op.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2