DUINSTREEK ADVERTEREN doet VERKOPEN Leidse Postzegelverzamelaars exposeren in de Lakenhal GROOT CONCERT SMtajxe MAANDAG 6 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 Toepasselijke omgeving In de historische zaal van de La kenhal, waar vroeger jaren het La- kengilde zetelde, werd Zaterdag middag te half twee, onder zeer gro te belangstelling de postzegeltentoon stelling, ter gelegenheid van het derde lustrum, geopend. Voorzitter, de heer D. J. Meiboom, heette namens de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars de geno digden van harte welkom. Spreker voelde zich wel wat klein nu hij in deze historische zaal, met haar grijs verleden, de aanwezigen toe moest spreken. Immers het lustrum dat he den wordt herdacht, omvat slechts een 15-tal jaren. Doch al kan de ver eniging zich niet beroemen op een langdurig bestaan, de philatelie en de post in het algemeen kunnen bo gen op een groot aantal jaren. De Leidse vereniging is nog een jonge loot aan de grote boom, n.l. de Ned. Bond van Postzegelverzamelaars. Nadat de voorzitter afgevaardigden van zusterverenigingen, de jury, en alle aanwezigen voor hun aanwezig heid had bedankt, sprak hij woorden van waardering aan het adres van B. en W., voor het belangloos be schikbaar stellen van de Lakenhal. Ook de directeur en het personeel van de Lakenhal dankte spreker voor de verleende hulp en medewerking. Ook de schenkers van de resp. me dailles, prijzen en de glasfirma, die het glas, benodigd voor de tentoon stelling leverde, mochten dankwoor den voor de medewerking incasseren. Officiële opening. De voorz. verleende daarna het woord aan de Gem. Inspecteur van het onderwijs te Leiden, de heer J. Swanenburg, na hem dank gebracht te hebben voor de bereidheid om na mens het gemeentebestuur de ten- toonsteling te openen. Gaarne, aldus de heer Swanenburg, heb ik deze taak aanvaard, hoewel ik er wel wat onwennig tegenover sta. Ik wist niets van postzegels af en nog minder van de waarde. Na aanvaarding van deze taak is het door enige studie mij dui delijk geworden van hoe groot be lang de betekenis van de philatelie is. Postzegels verzamelen is wel iets anders dan zegels in een album te plakken. De philatelie dient de we tenschap. Dit valt niet te onderschat ten. Het is een bron van levens vreugde, een soort vrijetijdsbeste ding niet op één lijn te stellen met sport! Dit wordt bewezen door deze vereniging, door het organiseren van deze tentoonstelling, die laat zien wat zij in de jaren van haar bestaan heeft bereikt. Dit is een felicitatie waard, aldus de heer Swanenburg. Het moge een stimulans zijn op de ingeslagen wegvoort te gaan. Vervolgens ver klaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Voorzitter, de heer D. J. Meiboom, sprak woorden van dank voor de bes te wensen, waarna de heer P. L. Bak ker, namens het Bondsbestuur woorden van felicitatie en waarde ring sprak. Deze tentoonstelling ge tuigt van een opgewekt verenigings leven. Zij past keurig in deze om geving van sChlderijen: beeld, schoon heid etc. Nadat spr. het jeugd verzamelen van grote waarde bij de studie genoemd had, sprak hij de hoop uit, dat deze expositie er toe zal bijdragen dat de philatelie op de scholen wordt bevor derd. De Ned. Bond zal daarbij gaar ne van voorlichting dienen en gaar ne de voorstanders de hand reiken. Hierna begaven de genodigden zich naar de vier bovenzalen, waar de geëxposeerde zegels en poststuk ken een duidelijk beeld te aanschou wen gaven wat door de inzenders op dit gebied is bereikt. De bekroningen. De jury welke het ingezondene naar de juiste waarde moest beoor delen, was Zaterdagavond klaar. De prijzen werden als volgt toe gekend: Drs. W. J. van Doorn: „met de in vloed van de oorlog en oorlogsom standigheden op poststukken en dergel.", groot zilveren medaille en bronzen medaille van de Ned. Bond. W. F. Briel: „Van ballon tot raket", groot zilveren medaille; zilveren me daille van de Leidse Veren, en me daille in brons voor pos'tempels. H. v. d. Vlist: „Franse postzegels (1849—1930) en idem België (1849— 1935)", groot zilveren medaille en voor Nederl. en Ned. Indië (1852 1900) zilveren medaille van de N.L.Crt. W. Krayenbrink: „Nederland en Nederl. Indië: typen, tandingen en plaatfouten", klein zilveren medaille. J. A. D. Krayenbrink: „rolzegels van Nederland enz., klein zilveren medaille. Dr. Andriesse: „Eerste uitgifte van Joego-Slavië", klein zilveren me daille. J. A. Lammers: „Thematische ver zameling", klein zilveren medaille. E. Plaggemans; „Esperanto-zegels, poststukken enz.", klein zilveren me daille. G. M. Mlnnema: „Op reis door Nederland met postzegels", groot bronzen medaille" en bronzen me daille beschikbaar gesteld door J. Spijker. Dezelfde: „Verzameling Zwitser land", bronzen medaille van L. Dag blad. H. Schutte: „Gedeelte verzame ling Zwitserland", bronzen medaille van „Het Vrije Volk". J. Spijker: „Thematische verzame ling'' grote bronzen medaille. W. F. Maas: Complete serie Engel se Dominions b.g. kroning Koningift Elisabeth, troostprijs. De prijsuitreiking zal plaats vin den op de ledenvereadering te hou den Woensdag 22 Juni a.s. 's avonds te half acht, waar tevens de trekking der prijzen van de loterij zal plaats hebben. LISSE GOED AFGELOPEN. Zondagmorgen bleek weer eens te meer, hoe gevaarlijk het is, als oude re mensen snelle bromfietsen berij den. De 61-jarige D. v. D. uit Den Haag reed op de Heereweg ter hoog te van de Kanaalstraat en toen een bus uit de richting Leiden hem pas- seere zette hij zijn motor af. Nadat de bus hem voorbijgegaan was, moest hij weer door de compressie trappen en kwam op de linker rij baan terecht. Een taxi van de firma M. v. d. Putten uit Lisse, bestuurd door de heer P. H. Straathof, nader de uit de richting Haarlem. De be stuurder trachte een aanrijding te voorkomen, reed het trottoir op en botste tegen de gevel van het huis van de fam. Marseille. Door de vaart werd de wagen teruggeslingerd en ramde aan de overzijde van de straat een schutting. De bromfiets werd totaal vernield terwijl de heer v. D. er wonderlijk goed afkwam met eni ge lichte schrammetjes. Door de har de klap werd de gevel van het huis enigszins ontwricht evenals de taxi. Het mag een geluk genoemd worden, dat er net niemand op het trottoir liep. want het ongeluk gebeurde om 10 minuten voor half elf. Dus er wa ren heel wat mensen op weg naar de H. Mis in de St. Agathakerk die om half elf aanvangt. N00RDWIJK Badplaats evenementen Nu het badseizoen weer geopend is heeft de evenementencommissie van V.V.V. voor Juni het volgende programma opgesteld: 10, 11 en 12 Juni: Internationale Tenniswedstrijden. 11 Juni: Lentebal in Palace Hotel. 11 en 12 Juni: Scherm wedstrijden in Huis ter Duin met internationale deelname. 1617 Juni: Jaarvergadering van de Broederschap van notarissen en candidaat notarissen. 25 Juni: Groot bierfeest in 't Pala ce Hotel met medewerking van Hei- nekens Bierbrouwerij. 26 Juni: Langste Dag Golfwed- strijd. 28 Juni tot 1 Juli: Nationale Stu denten-Tenniskampioenschappen. SJC Zaterdagavond heeft SJC te Heemstede een wedstrijd gespeeld ten bate van de vereniging voor „ouden van dagen" tegen HBC. Te gen een zeer sterk elftal werd eervol met 10 verloren. Gisteren speelde het le elftal thuis tegen de Valkeniers uit Den Haag, welke kampioen is geworden in haar afd. HVB. Ook deze wedstrijd ver loor SJC en wel met 62. VALKENBURG ZILVEREN JUBILEUM. Zaterdag 4 Juni herdacht de Post- commandant te Valkenburg, de Wachtmeester le klasse G. Dorre- steijn het feit, dat hij 25 jaar in dienst van de Politie is Om half elf des morgens hadden velen genodig den zich ten gemeentehuize verza meld, onder wie burgemeester v. d. Harst en echtgenote, de Districtsad judant J. Grit, namens Majoor v. d. Meulen; adjudant v. d. Laan namens de Kring Sassenheim en voorts Oud burgemeester A. C. de Wilde, het Districthoofd van de B.B. de heer Gerth van Wijk, collega's en familie leden. Nadat de jubilaris met zijn vrouw en kinderen binnengeleid was, nam burgemeester v. d Harst het woord. Spreker schetste de bijzondere goe de verstandhouding die er tussen hem en de jubilerende postcomman dant bestaat. In de zeven jaar. die de commandant nu hier te Valken burg is, is de naam Dorresteijn een begrip geworden. Nooit kwam men overdag of 's nachts tevergeefs om zijn hulp. Als aardige bijzonderheid memoreerde spreker nog, dat men to* het laatste ogenblik in Den Haag nog niet uitgemaakt had, of de ju bilaris één minuut voor- of na mid dernacht zich 25 jaar geleden bij de politie gemeld had; zodat het 3 of 4 Juni kon zijn. Namens het gemeentebestuur werd hem een tafelaansteker met inscrip -tie aangeboden. Aan mevr. Dorre steijn werd een grote bloemenmand aangeboden. Namens Majoor v. d. Meulen voer de adj. J. Grit het woord. Hij schetste o.m. de oorlogsdienst- jaren van de commandant. Velen hebt gij in die tijd van de dood gered, anderen weer van voedsel voorzien of uit de gevangenis gered. Hierna voerden nog het woord oud-burgemeester A. C. de Wilde, de heer N. Ouwersloot, de wethou der van Openbare werken, de heer Kagoort namens het gemeente-per soneel en tenslotte de heer S. Poot. Alle sprekers lieten hun rede ver gezeld gaan van fraaie cadeaux en bloemen voor mevr., Dorreiteijn. Diep ontroerd dankte de jubilaris allen, in het bijzonder de burge meester, voor deze onvergetelijk ge worden dag. Zeer velen hebben in de loop van de dag een bezoek aan de jubilaris gebracht. WARMOND HENGELFEEST. Zaterdag 4 Juni, dus de 1ste Za terdag van het nieuwe hengelseizoen, vierde Warmond het traditionele hengelaarsfeest ten bate van de ouden van dagen. Er waren pl.m. 80 prijzen en 186 deelnemers trachtten er één van te bemachtigen. De vangst was dit jaar minder als andere jaren; 83 deelne mers leverden vis in bij de controle, met in totaal 154 stuks. Maar on danks de slechte vangst is het doel toch bereikt, de H.V. „De Leede" kan pl.m. 350,afdragen aan het War- mondse comité. De L.H.B. v. L. en O. was verte genwoordigd door haar voorzitter de heer De Wit, die voor de prijsuitrei king nog enige waarderende woor den tot de organiserende vereniging en de deelnemers richtte. Hierna ging de voorzitter van „De Leede" over tot het uitreiken der diverse prijzen, na eerst dank te heb ben gebracht aan al de milde gevers. 17 Corpsen dongen mede naar de fraaie wisselbeker. Dit jaar bleek „De Bliek" de sterkste. De vereniging veroverde deze beker met 15 stuks vis. De prijzen voor de controleurs gingen naar L. v. d. Kerkhof en G. Zwaan. De prijs voor de grootste brasem ging naar G. J. Muijzert. De le prijs met extra prijs voor de grootste vangst van de dag was voor W. F. v. Leeuwen met 6 stuks; 2e H. Schouten met 5 stuks; 3e Groenen dijk 5 stuks; 4e D. Hoogstraten 5 st.; 5e Th. Voskuil 4 stuks; 6e C. Schou ten 4 stuks. Hierna kwamen er nog 4 met 4 stuks, 7 met 3 stuks, 22 met 2 stuks en 44 met 1 vis, welke allen met een prijsje naar huis gingen. Z0ETERMEER Hengelen bij ,,'t sluissie". Dat was me Zaterdagmorgen een hele drukte op de Leidse Wallen. Van al le kanten kwamen jongens aange wandeld, gewapend met hengels, leef- nette, emmers en wat dies meer zij Levendig werd er geboomd over kan- jers van vissen, die hij het sluissie gevangen waren en over zo'n knaap van een vis, die net boven water ver loren werd. Het aantal groeide met de minuut en het woud van hengels werd als maar groter. Goed half tien waren een twee honderd jongens pre sent. De grote hengelw:dstrijd voor de jeugd, georganiseerd door de fir ma Van der Tas, kon een aanvang nemen. De jury, bestaande uit de heren D. 0. Brussé, J. F. H. Steenhuisen en de groepscommandant R. Postma, pleeg den overleg met de itaf van contro leurs en toen werd het startsein ge geven, de grote wedstrijd van het jaar kon een aanvang nemen. Dehen- gels werden in gereedheid gebracht, voertjes werden uitgegooid en weldra was het muisstil aan de Wallen. Al leen voor de simmetjes was alle aan dacht. En dat was wel nodig, want er stond een stevige wind, die het wa ter knap deed golven. Bij het ophalen wapperden de snoeren mee met het cadans van de wind, met als gevolg, dat diverse haakjes vast haakten in de bloezen en broeken van de jon gens en zelfs in de haren van de be langstellende meisjes. De tijd ver streek en hiermede de kans op een flinke buit. Het resultaat was inder daad pover. Na een uur was de wed strijd ten einde en allen begaven zich met of zonder buit naar het parkeer terrein. De jury kon haar taak be ginnen. Om de tijd te korten werden alle deelnemers op een ijsje onthaald. De eerste prijs zou verdiend behaald zijn door G. Brussé, maar deze nu al bijna volleerde visser, die op zijn gemak zes punten behaalde, deed uit sportiviteit, buiten mededinging mee. Nu werd de prijzenve»delinj aldus: 1. A. Kerpenstijn, 2. J. v. Mullem; 3. W. Hulst; 4. N. v. d. Burg; 5. H. Kuhl- man; 6. D. de Jong, 7. P. Herbert; 8. J. Kuiper en 9. A. Kuhlman. Dege nen, die tenminste een vis gevangen hadden kregen ook nog een prijs en allen die nog overbleven kregen van de firma v. d. Tas toch njg een troost prijs. Daar de vangst niet daverend geweest was, dachten we dat de gro te verhalen over de enorme vangsten nu wel van de baan zouden zijn, maar nee, na enkele minuten hoorden we al weer fantastische verhalen van de vangsten, die die middag alweer ge daan zouden worden bij het sluissie. De M.A.C. Zoetermeer hield Za terdagmiddag een p'izzlerit voor auto's, motoren en bromfietsen. Voor auto's en motoren was een rit samen gesteld van 61 km., voor bromfietsen over een afstand van 36 km. Het slechte weer deed het ergste vrezen. Toch was de deelname, voor deze eer ste rit van het herboren M.A.C. niet slechts te noemen. 29 Deelnemers ver schenen aan de start; 6 bromfietsen, 17 motoren en 6 auto's. De rit zat pri ma in elkaar, doch was verre van gemakkelijk. Het gevolg was dat slechts zes deelnemers bij „Ons Ge noegen", de finish, aankwamen, waarbij no. 6, de heer J. Henneken, gediskwalificeerd werd, omdat drie controles niet gepasseerd waren. De wedstrijdleiding berustte bij de heer P. v. d. Velden. De voorzitter, de heer J. v. Bergen- Henegouw heeft met enige toepasse lijke woorden de .utslag bekend ge maakt. De eerste prijs werd behaald door P. Koetsier uit Boskoop met 72 strafpunten, 2. G. Schouten Boskoop 75 strafp.; 3. D. v. Vliet Moerkapelle 101 strafp.; 3. D. v. Vliet Moerkapelle pelle 102 strafp.; 5. J. de Rooy Zoe termeer 131 strafp.; 6. J. Henneken 216 strafp. De officiële prijsuitreiking zal plaats vinden op 23 Juli als de volgende rit door de M.A.C. gehou den wordt. Tocht ouden van dagen. De tijd, dat de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje zullen gaan maken, begint zoetjes aan aan te breken. Dit zal wederom hun grote dag worden, waar ze maanden naar hebben verlangd en waar ze maanden nadien het nog over zullen hebben. Die dag zal het hele dorp weer meeleven. Met gewuif en gezang zullen ze uitgeleide worden gedaan en 's avonds zullen zc met muziek weer ingehaald worden. Het comité, dat deze dag altijd verzorgt, is ook nu weer aan de slag, om deze jaarlijkse gloriedag tot een evene ment te maken van de bovenste plank. Vooraf echter zal men moe ten weten over hoeveel contacten men kan beschikken, want daarvan hangt af hoever mer» kan gaan en wat de oudjes die dag geboden kan worden. Daarom zal het Comité deze week er op uit trekken met inteken lijsten en collectebussen en bij iedere inwoner aanbellen om een bijdrage voor hen. Het comité vertrouwt, dat ieder jaar naar best vermogen zal bijdragen om dit jaar een reisje te kunnen maken, waar de bejaarden die het toch heus wel verdiend heb ben om eens heerlijk verwend te wor den,een dag uit duizenden aan te bie den. Geeft daarom dit jaar eens iets extra's. U zult er geen spijt van heb ben. Voortuintjes. Te ongeveer half Juni zal de keuring van de voortuin tjes in de nieuwe buurten weer plaats hebben. Voor de tuintjes, die het beste verzorgd zijn worden van ge meentewege prijzen uitgeloofd. Geboren: Albertus G. de Wit. Getrouwd: J. K. Spithoven 32 j. en E. v. Leeuwen 20 j. KORTE golf Tijdens het spel is Zaterdag middag de 8-jarige Robbie Belter man uit Haarlem in het Spaarne ge raakt en na urenlang dreggen werd het lijkje tegen middernacht opge haald. Koningin Juliana zal Woensdag 15 Juni a.s. een werkbezoek bren gen aan 's Gravenhage en daar en- keel sociale instellingen bezoeken. Een eeuw geleden werd Zater dag mevr. M. Voogelaar-de Vries ge boren en daar deze dame thans nog in goede welstand in het St. Liduina- Êesticht te Schiedam leeft, toog de urgemeester van Rotterdam en met hem velen Zaterdag naar Schiedam om de eeuwige te huldigen. Tijdens het klimmen op een boei in de Rotterdamse Waalhaven, geraakte de 17-jarige Duitse kajuits jongen Klaus Papenbroek, afkom stig van Ditzum zo vermoeid, dat hij, hoewel hij een goed zwemmer was niet meer op eigen kracht de wal kon bereiken. Toegeschoten hulp kwam te laat en de jongen is ver dronken. Terwijl duizenden juichten landde Zaterdagmiddag te half één op de nieuwe helihaven van Duis burg een eskader Sabena-helicoptè- res en daarmede was de nieuwe lijn Brussel-Eindhoven-Duisburg officieel in gebruik genomen. Marktberichten ROTTERDAM, 6 Juni. Vee. Aanvoer 2261 stuks vee totaal, waar van 1225 vette koeien, 1036 varkens, pryzen: vette koeien 2.803.00; 2.60—2.78; 2.20—2.50; varkens, 1.60, 1.58, 1.54. Handel: vette koeien aanvoer voldoende, handel flauw, prijzen even lager, prima's boven notering; varkens aanv. groot, handel traag, prijzen lager. Lichte varkens iets boven notering. Zware moeilijk te plaatsen. Leidsche Textielfabrieken vtuiiAjjjjfe. Ce. N.V. Leiden vraagt voor haar DEKENFABRIEK CRONESTEYN A/D KANAALWEG: voor onderhoudswerken, reparaties en nieuwbouw. Aanmelden: Dekenfabriek Cronestéyn a/d Kanaal- weg, Leiden. R.K. KRAAMCENTRUM BLOEMBOLLENSTREEK Op de medio September 1955 aanvangende cursus voor opleiding tot kraamverzorgster kunnen BESCHAAFDE R.K. MEISJES worden geplaatst. Duur der opleiding 15 maanden, waarvan 3 op het R.K. Internaat te Wassenaar. In aan merking komen ongehuwde meisjes van 19 tot 30 jaar met huishoudelijke aanleg en goede gezondheid. De positie is aanzienlijk verbeterd, vooral voor de leer lingen. Pensioenregeling is ingevoerd. Zeer soepele regeling inzake de opleidingskosten. Schriftelijk of mondeling aanmelden bij Zr. v. d. Kooy, Teylingerlaan 41, Sassenheim, Tel. K 2532-7799. LUSTRUM - 1955 - LEIDEN op Dinsdag 7 Juni 1955 's avonds te 8 uur in de Stadsgehoorzaal, verzorgd door LYRA ACADEMICA m.m.v. het LEIDS .STUDENTEN ZANGKOOR cn het Mannenkoor „KUNST NA ARBEID" o.l.v. ALEXANDER KRANNHALS, dirigent Nederlandse Opera. Corelli Mozart Solisten: Beethoven Kaarten a 1,75 bij Fa. Bender, Hogewoerd; Servaas, Koornbrugsteeg; K. O., Plantsoen, en 's avonds aan de zaal. Theo Olof, viool Klaas Boon, altviool Neem één Snipperdag voor E 55 Voor groepsbezoek: Inlichtingen bij Bureau E 55 Rotterdam Gevraagd: 'n werkster voor een ochtend p. week. W. Perk, Gangetje 4. R.K. meisje gevraagd of werkster voor 3 dagen per week in gezin met 3 schoolg. kinderen te War mond. Brieven onder no. 6696 bur. van dit blad. Flinke jongens voor de fabriek gevraagd. Chem.- fabriek „Eureka". Leimui- den. Gevraagd te leen 3000,door zakenman op korte termijn, hoge rente. Brieven onder no. 6037 bur. van dit blad. 3? Jong leraar b.b.hJi., zoekt per 1 Sept. (of 1 Aug.) goed gemeub. zit- slaapkamer in rustige om geving. Leiden of omge ving Brieven onder no. no. 6024 bur. v. d. blad. Hel bij brieven insluiten van kleine KOOP £ENS voorwerpen it geen probleem meer. Plak ZON ze vast op een stukje carton mei MEr 4''*M zelfklevend SELLOTAPE. ORIGINEEL SELLOTAPE HERKENT U AAN HET MERK OP IEDERE ROL UW KANTOORBOEKHANDELAAR HEEFT HETI <2* Jongeman uit India zoekt in Leiden of omge ving een zonnige zit-slaap- kamer met of zonder pens. Brieven onder no. 6684 bureau van dit blad. 3T Wegens vertrek dames- sportfiets als nieuw compl. 75,sleestofzuiger, 125 Volt, 17,50; Philips radio 3 banden, pracht toestel 75,Oude Singel 122. <2* R-K. meisje zoekt leuke vriendin, 16 jaar, in het bezit van een fiets. Leiden of Oegstgeest. Brieven on der no. 6033 bur. v. d. bl. 2* Aangeboden een 500 kg bestelwagen, Fordson, mo tor gerev., remmen gerev., rijkskeurlampen. In prima staat, jaar 1950. Boekhorst- laan 8, Voorhout. Telef. K 2532-7128. 2 Voor verhuur zonder chauffeur, nieuwe wbgens van 8,per dag f 0,08 per km. Garage Bierman, Voorhout. Tel. K2532-7433. 3? Getaand Manilla touw (gebruikt) 2^ cm dik, 5 m. lang 2,50. Lijnen 1 cm. dik, 25 m. /2.5Ö. Alle dikte nieuw touw. Rich. J. Blok, Hogewoerd, 62, Tel. 23123. 6028 2 Te koop aangeboden kippen aan de leg en jonge hennen (13 weken). Abspoelweg 13, Oegstgeest. 2 Te koop aangeboden een tandem 65,prima conditie. A. Versluis, Woudsedijk 9, Langeraar. 2 Te koop aangeb. in Bos koop twee varkentjes, die aan elkaar geboren zijn, net als de Siamese twee ling. Bijzonder voor ten toonstelling of derg. Be sliste geldwinning. Geprep. 300,Br. onder no. 6035 bureau van dit blad. 2 „Faka", de elegantste scooter dank zij aërodyna mische lijn, electr. starter en oliedrukremmen. Vraag dus folders en crediet- schema (324 maanden) over deze „auto op 2 wie len". Faka-dealer: Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten 32" Prima glashelder cello- phaan voor het bescher men van lampekappen, le vensmiddelen. enz., tegen stof en vliegenvuil. 45 ct. per vel (100 x 129 cm.). 12 vellen 4,50. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. Zongordijnen (Bala store). Volop licht in Uw kamer. Warmte en zon houdt U buiten, van 50 tot 260 cm. breed. 210 cm. lang vanaf 2.80. Demon stratie in de winkel Hoge woerd 62, Tel. 23123. Rich. J. Blok. 2* Wasmachinefabriek heeft electrische wasma chines met lichte emaille- beschadiging, gloednieuw met garantie lfj,des gewenst afbetaling. Mon tage-afdeling v. Leeuwen hoekstraat 28. Den Haag. Tel. 117436. 2 Prima Zweeds vuren hout voor kozijnen, ramen, deuren, vloeren, lijstwerk enz. Parana Pine, Grenen hout. Grote voorraden, scherpe prijzen! Houthan del Klinkenberg-Fontein. Havenkade 21-23. Leiden. Tel. 21231 en 26094. 527ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 9e lijst 1 HOGE PRIJZEN 2000 4996 6640 1000 6918 1000 5846 9034 10339 10802 11221 16382 18379 21539 ƒ.100 1088 2295 3146 3828 4074 4802 5782 7067 10751 13553 13802 15697 19118 200 1889 1891 1930 4437 4456 5307 6866 7160 7271 7938 9182 9367 9775 10572 11086 11118 11615 12451 13306 14395 14754 15074 16093 16391 17929 18243 19595 20620 20671 21207 PRIJZEN VAN 80.— 1004 118 299 450 648 653 712 756 793 821 2003 126 133 142 164 278 445 447 527 567 615 652 729 797 859 903 932 945 966 3020 240 249 287 329 332 378 706 714 915 4034 048 060 159 231 626 670 718 738 882 61U1 155 169 248 447 521 639 653 771 775 794 923 6040 083 204 265 314 546 772 976 7041 136 208 477 537 600 737 780 899 987 999 8027 064 124 159 163 273 305 517 595 716 11114 232 239 300 495 654 724 789 791 799 804 12190 267 277 288 318 330 371 443 553 567 599 725 766 844 802 13020 063 481 556 573 611 655 14080 313 500 534 606 698 709 746 796 981 15091 103 174 181 249 374 428 472 530 «03 631 673 705 16019 101 253 262 319 561 574 715 785 803 821 18024 068 164 228 242 255 449 493 574 600 602 610 692 HUI H17 19043 134 225 246 328 336 375 434 479 981 20028 074 261 490 766 776 864 889 908 21013 053 129 173 339 405 627 670 678 949 NIETEN 1040 041 055 057 087 102 130 146 149 161 219 281 295 312 314 346 365 434 152 484 521 524 572 667 809 828 S29 872 915 2099 121 122 151 207 212 237 252 307 374 403 421 462 480 489 503 569 570 648 764 782 796 816 831 852 862 865 882 890 905 «045 067 105 107 116 123 160 189 236 242 302 316 350 396 399 455 459 475 489 53-1 551 593 619 629 639 645 655 752 785 S27 859 867 876 885 890 920 963 984 «065 115 120 134 165 250 253 293 301 327 333 345 347 358 381 414 423 438 443 482 503 523 536 543 550 553 591 615 676 682 721 763 778 788 796 813 843 909 912 937 957 972 0040 062 103 110 130 164 166 182 187 289 340 680 702 729 t30 758 812 815 822 858 887 951 6006 028 061 093 095 112 116 168 175 218 227 253 303 310 376 386 390 436 460 465 476 513 564 594 596 601 606 619 630 662 670 677 680 686 728 752 782 818 838 850 854 881 892 898 940 959 979 983 7007 040 048 079 100 196 308 312 345 356 400 -198 513 526 529 549 611 651 658 663 674 714 722 734 759 761 836 846 885 931 «009 017 036 045 059 066 089 093 107 148 193 198 226 342 413 436 431 449 456 477 478 519 520 562 568 571 599 634 640 707 749 764 827 856 880 899 905 935 937 945 978 984 992 0005 025 032 035 137 139 140 148 163 191 214 219 225 235 239 241 247 299 321 322 358 374 420 430 468 485 490 506 511 529 537 584 601 622 6S4 732 748 802 859 860 888 932 947 954 9S6 996 10066 070 133 147 167 192 205 237 264 271 274 397 416 436 439 447 450' 455 504 528 530 537 622 635 653 740 823 841 848 878 883 885 893 925 931 934 964 11064 071 119 139 154 165 171 242 277 742 744 757 765 774 782 811 818 820 831 875 876 881 928 938 973 980 984 991 997 12042 063 U90 096 110 138 154 162 216 283 305 328 359 384 413 469 479 492 533 539 549 559 572 578 597 628 638 645 697 707 709 745 759 793 889 895 910 912 932 936 13021 047 094 139 185 212 215 28-1 286 299 400 405 411 437 439 499 511 518 559 567 5S6 614 659 662 664 698 721 784 863 873 905 90S 949 950 976 993 14034 035 063 112 138 145 147 158 178 271 294 305 354 397 439 449 475 514 527 609 613 632 660 679 68-1 697 700 730 752 760 797 849 15018 026 033 037 064 094 137 162 192 205 210 357 391 397 433 449 463 464 470 511 539 576 604 689 739 749 754 792 796 S93 910 915 921 926 971 973 16055 077 083 103 126 137 166 171 172 181 226 301 302 315 359 360 386 390 469 522 534 538 613 632 709 716 728 763 801 831 837 887 914 922 967 17081 116 121 139 142 166 169 171 195 197 199 201 218 219 267 281 331 339 393 457 470 471 475 483 499 514 524 569 574 587 602 615 626 648 681 753 782 801 826 831 890 yil 979 18003 019 094 09S 102 108 150 157 166 183 205 210 223 257 271 295 346 353 359 380 •101 403 415 425 486 518 539 581 633 641 651 661 702 708 717 722 800 811 812 816 842 849 865 912 995 19011 048 061 063 068 077 078 101 109 110 154 176 185 202 271 320 327 340 390 415 466 489 562 567 619 623 656 683 721 723 784 855 894 929 994 20026 044 046 U48 049 050 160 203 253 300 363 406 416 429 433 457 460 491 504 551 576 583 590 601 640 651 701 783 798 880 887 890 900 932 940 958 968 970 973 >93 21001 012 045 077 080 083 134 214 235 239 246 288 372 451 503 512 540 554 588 609 612 737 739 748 751 790 816 817 849 895 915 934 996 Correctie nieten: toevoegen 2896 cn

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3