Huldiging van de afdeling Leiden bij 80-jarig bestaan bij f\ef J mam f s&jLMüSTAD Tijdens algemene vergadering van het Liefdewerk Oud Papier Oud Leiden" bewonderde Amersfoort Plechtige opening van het 76ste lustrum in de Pieterskerk Programma van burgerijdagen Twee leraren ambachtsschool in het zilver werden gehuldigd MAANDAG 6 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Voorzitter Th. Bergers in het zonnetje Zaterdagmiddag kwamen dc be>- stuursafgevaardigden van het Liefde werk Oud Papier in de grote boven zaal van „In den Vergulden Turk" bijeen voor het houden van de alge mene vergadering, maar tevens om de ontvangende afdeling te huldigen met het 80-jarig bestaan. Om 3 uur riep de voorzitter van het hoofdbestuur drs Ch. de Roy van Zuidewijn uit Amsterdam de afge vaardigden welkom toe in de Sleu telstad, maar alvorens met de eigen lijke vergadering te beginnen, wilde hij de jubilerende afdeling huldigen. Iiij had er de oude cronieken op na geslagen en vond daar het volgende over deze afdeling vermeld: Reeds binnen het jaar na de oprichting van het Amsterdamse hoofdcomité werd op 7 Jan. 1875 in het lokaal van het Liefdewerk van de vereniging Sint Vincentius a Paulo een sub-comité van het L.O.P. opgericht. Als eerste bestuur werd gekozen P. van Cranen- burgh, President; H. L. A. van Cam- pen, Secretaris; H. Damen, Penning meester; H. S. van Pinxsteren, Maga zijnmeester. Eind Mei 1875 werd er al een eerste zending oud papier naar A'dam verzonden <3308 kg.). Een terugblik Het ging met de inzameling steeds beter, maar de afdeling maakte ook moeilijke jaren door. In 1909 was 't bestuur van de afdeling door over lijden en vertrek nog slechts een "man" sterk. Toen zette pater Bou- ters van de Hartebrugkerk zijn schouders onder dit werk. De afde ling groeide zodanig dat in Maart 1014 het „Sub-Comité Leiden" ge promoveerd werd tot „Centraal Af deling". Namen noemen is altijd gevaarlijk, daar men zo gemakkelijk iemand ver- Agenda Leiden MAANDAG: M.O.V.E.O. (Meer ontspanning voor ernstige oorlogsslachtoffers). Film avond, 8 uur nam. in Doelenkazerne. St. Adelbervereniging. Lezing prof. dr. H. M. J. Oldevelt over: „Het ont staan van de H. Schrift". In den Ver gulden Turk 8.15 uur nam. WOENSDAG: Rozenkranskruistocht, 7 uur St. Petruskerk. Lustrum-show „De Zwarte Tulp", 8 uur nam. Schouwbi rg. Dienst der apotheken. De avond en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 18 u. waargenomen door de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 20502; de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136; te Oegstgeest door de Oegst- geester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Trianon: ,,Rose Marie", alle leef den. Luxor: „08/15", volwassenen. Lido: „A star is born", 18 j. Rex: „De stad zonder wet", 14 jaar. geet. U staat me echter toe, aldus de heer de Roy van Zuiderwijn, enkele namen te noemen en wel de heer P. J. Colla, die 3 Augustus 1916 tot bestuurslid gekozen werd en van '18 tot aan zijn overlijden in 1953 de ijvervolle secretaris geweest is. Ver der van de heren C. Lindenhoff en de tegenwoordige voorzitter Th. Ber gers. Wie kent bij het L.O.P. de eeu wig-jonge 83-jarige voorzitter van de afdeling Leiden niet? Zelfs in Rome scheen men hem te kennen, want bij het 50-jarig bestaan van de Afd. Lei den werd hem de pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" toegekend. Zo ging het onder leiding van deze heren goed tot 1940 toen het L.O.P. in Leiden met het werk moest staken. Het duurde tot 1951 vooraleer men weer starten kon. Zelfs een langdurig voorbereidings proces was nodig geweest. Maar Leiden steeds een parel onder de afdelingen van het L.O.P. pakte van stonde af aan de zaken flink aan, zodat het thans weer een goede plaats inneemt. Dit succes is allereerst te danken aan de activi teit van de 83-jarige voorzitter, de heer Th. Bergers, maar ook de andere bestuursleden helpen mee de afde ling tot groter bloei te brengen, zo wel de heer M. Lindenhoff als secre taris, mevr. J. P. AlfrinkBergers als heren A. Schlatmann, H. Meijers, L. van Veldhoven en G. Alfrink. Dan bezit wat geen enkele afd. van het L.O.P. heeft deze afdeling een geest, adviseur in de persoon van de oud-Pastoor van de Hartebrug kerk, R. Smitz o.f.m. Bespreking. Daarna ging de voorzitter over tot bespreking van de algemene toestand van het Liefdewerk. De afdelingen Den Helder, Tilburg en Nijmegen bleken „zorgen kinderen" te zijn, voor de andere afdelingen was 1954 een behoorlijk jaar te noemen. Voor al in het Bisdom Haarlem schonk men de bisschop grote bedragen voor de bouw van kerken. In de andere bisdommen waren het weer andere liefdadige verenigingen, die van de activiteiten van het L.O.P. profiteer den. De aftredende bestuursleden van het hoofdbestuur drs. Ch. de Roy van Zuidewijn, W. Mannings en P. N. Soons werden zonder tegencandida- ten herkozen. Het jaarverslag van de penning meester de heer Bekker uit A'dam ondervond geen critiek, maar niets dan lof vooral vanwege de prachtige overzichten, die voor de afdelingspen ningmeesters stof tot vergelijking ge ven. Om nog meer gelden beschikbaar te krijgen voor uitkering, werd op voorstel van het hoofdbestuur een financiële commissie benoemd, die de afdelingsboekhouding zou controle ren op efficiency. Met algemene stem men werd dit voorstel aangenomen. Als commissieleden werden als zoda nig aangewezen de heren Zaad (Den Haag), Kerstens (A'dam), Bekker (A'dam), Doornewaard (Eindhoven) en Mennings (A'dam). Bij de rondvraag bracht de heer Heerkens-Thijssen (Haarlem) de „Zorgenkinder" nogmaals tersprake Hij spoorde alle aanwezigen aan pro paganda te maken voor het L. O. P. De heer L. van Veldhoven (Leiden) besprak de medewerking van de scholen en vroeg aandacht voor het Priesterstudiefonds der St. Augusti- nus-vereniging voor R.K. Onderwij zers in het Bisdom Haarlem. Na sluiting door de voorzitter van het officiële gedeelte bleven de af gevaardigden nog enige tijd bijeen om de jubilerende afdeling te huldi gen. GEM. AANKONDIGING. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN TER GELEGENHEID VAN DE LUSTRUMFEESTEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver- lofslocaliteiten van 7 tot en met 15 Juni a.s. tot des nachts 2 uur. Leidse Universiteit Woensdag 8 Juni zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. C. J. Risse- lada, geboren te Sneek en thans wo nende te Zeist, aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot Doctor in de Rechtswetenschap. 99 Zaterdagmorgen half negen ver trokken van de Garenmarkt (lang zamerhand een traditioneel vertrek punt) ruim 80 deelnemers aan de ex cursie van de Vereniging „Oud Lei den" naar Amersfoort. Dank zij ide ale weersomstandigheden en een perfecte organisatie is het een leer zame en interessante dag geworden, waaraan alle tochtgenoten ongetwij feld met genoegen zullen terugden ken. Via een aantrekelijke route vol afwisseling in het landschap, bereikte het gezelschap te helf elf het Amersfoortse stadhuis. Hier was het burgemeester Molendijk, die in gezelschap van wethouder Van Wes- sum en de gemeentesecretaris Mr. R. Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Bennies! Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt over tollig maagzuur. De remedie is een voudig en afdoende: Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder wa ter of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbevreesd waar U trek in hebt, maarsteeds Ren nies bij de hand! (Advertentie). Universiteitsdagen van Alma Mater Rede van professor Bakhuizen v. d. Brink Met het uitspreken van een rede in de Pieterskerk heeft de rector magnificus van de Leidse universieit, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink hedenmorgen de 76ste lus trumviering officieel geopend. Tal van genodigden en leden van de Leidse Universitaire gemeenschap woonden de plechtigheid bij. Prof. Bakhuizen van den Brink gaf in het begin van zijn rede een over zicht van de wijze, waarop de Uni versiteitsdagen, die de eigenlijke viering voorafgaan tot stand zijn gekomen. De universiteit, aldus spr., is met haar 380 jaar de basis waarop het feest gebouwd kan worden. Wij zijn bijeen gekomen, niet om ons feest maar dat van de Universiteit te vieren, die niet van ons, maar vóór DINSDAG 7 JUNI. 20.00 uur. Groot concert ter opening van de Burgerijdagen, uit te voeren door het Leidse Studenten Muziek Accoord „Lyra Aca- demica" onder leiding van: Alexander Krannhals, dirigent van de Nederlandse Opera. Solisten Theo Olof, viool en Klaas Boon, altviool. Toegang 1,75. Verkoop en plaatsbespreken: Firma Bender, Hogewoerd 90; voorts verkoop bij: Servaas Muziekhandel, l Koornbrugsteeg; K. en O., Plantsoen 23. 18.0021.30 uur. Voetbaltournooi te houden op het L.F.C.-terrein Haagweg). Deelnemers: Brandweer, Universiteit, Stadhuis, Licht- fabrieken, NZHVM, PTT, Leidse Broodfabriek. Toegang vrij. V A C* Verhoogde toltarieven verlaagd Vertegenwoordigers van de Oost- enWestduitse ministeries van vervoer hebben Zaterdag overeenstemming bereikt over verlaging van de tarie ven voor het wegverkeer tussen Ber lijn en YVest-Duitsland, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Deze tarieven waren onlangs door de Oostduitse autoriteiten sterk ver hoogd onder het voorwendsel, dat dit voor onderhoud der wegen noodza kelijk was. De nieuwe tarieven, die volgens A. D.N. 50 tot 12j4 procent lager zullen zijn, worden tien Juni van kracht. In Bonn wordt de verlaging onvol doende genoemd. De tarieven zijn destijds in sommige gevallen tot het 13-voudige verhoogd. Van de verla ging met 50 procent profiteert het particuliere vervoer op de meest ge bruikte verkeersweg, die tussen Ber lijn en Helmstedt. Zij geldt voor mo torfietsen, personenauto's, autobus sen en vrachtauto's, die maximaal vier ton vracht vervoeren. De belas tingvermindering neemt af naarmate meer vracht vervoerd wordt. Zaterdagmiddag wandelde winke lend Leiden met enig theatraal ver toon op het midden van de Haarlem merstraat. De vlaggen wapperden bij menig Haarlemmerstrater over de autoloze rijbaan. We hebben enige Haarlemmer straat-bezoekers aangesproken en wa ren in staat in de heldere benzine- vrije lucht de volgende gegevens te noteren: Moeder met kinderen: „een heer lijk rustig gevoel. Jantje is toch zo wegloperig. Ik behoef nu mijn hart niet meer vast te houden." Op dit moment raakte Jantje bij na onder een bromfiets. Een middestander: „ik geloof niet, dat de middenstand van deze straat onder deze maatregel zal lijden. Het winkelen is veel rustiger geworden en dat kan op de verkoop een gunsti ge invloed hebben." Inspecteur Cornelissen: „het ver keer over de singels is niet merk baar drukker geweest. Gevaarlijke situaties heeft deze regeling niet op geleverd, alleen het busverkeer bracht over deze verkeersader wat extra drukte. Het andere autoverkeer heeft waarschijnlijk zijn weg gezocht door de nauwe binnenstad, maar ook hierover waren geen opmerkelijke veranderingen te melden. De redactie van De Leidse Cou rant heeft een schokkende morgen gehad. Zware trucs met opleggers brachten schuddende kermis-attrac- ties op de Papengracht, terwijl de telex op de achtergrond het verhaal van de „kermis der ij delheid" klopte. Vóór de deur van de Leidse Cou rant, waarachter met een loupe de sprongen van de groten der aardbo dem worden bekeken en vervolgens beschreven, komt een vlooienthea ter. We hopen echter de dans te ont springen, want de standhouder biedt twee kwartjes per vlo, zoals u ook in een begeleidende advertentie in dit blad kunt lezen en dat is niet te veel voor zul'k een zeldzaam natuur monument. Collecte Rode Kruis. De straatcollecte ten bate van het Rode Kruis heeft een bedrag van ƒ2944, opgeleverd. Iets minder dan het vorig jaar, maar de uitslag van de huis-aan- huis-collecte is nog niet binnen. Lugdunum zakte door de knieën. Gisteren speelde Lugdunum haar competitiewedstrijd in Den Haag te gen HPSV en won met 41. Toen de ploeg terugkwam in Leiden ston den een aantal supporters de kam pioenen aan de Haagweg op t< wachten. Van de firma Noordmann werden de spelers, met kransen be iaden naar de Burcht gereden, met de oude koets, waarmee de studen ten plegen „club te rijden". Lugdunum bleek te zwaar en ging door de knieën. Op de Breesteraat liep een wiel van de zwaarbeladen wagen af, hetgeen de club voor het eerst in de competitie in grote ver legenheid bracht. Met de kransen om de schouders vervolgden de spelers hun weg naar Den Burcht ,waar zij aan een feest diner aanzaten. Geslaagd. Zaterdag j.l. slaagde mej. A. C. Dingjan aan de R.K. Kweekschool Lauriersgracht te Amsterdam voor het examen onderwijzeres L.O. en akte J. Sportdefilé. De leden van „Groen-Wit" wor den verzocht a.s. Woensdagavond uiterlijk kwart voor zeven aanwezig te zijn op de Zoeterwoudsesingel bij het Witte kerkje voor deelname aan het sportdefilé in uniform. De jon- gensclub van 7 uur komt daardoor te vervallen. Degenen, die met de wedstrijden op Dinsdag 14 en 21 Juni a.s. mee doen, worden verzocht morgen het geld mee te nemen. SPIEKER. Burgerlijke Stand Geb.: Gerardus Hermanus, z. van W. Lulofs en J. G. de Groot; Wïnni- fred, d. van C. W. v. Ommen en E. Haaske; Johannes Maria, z. van J. Lagerberg en E. M. E. Werdmuller. Overl.: L. Zwanenburg, wed. van: Lamboo, 74 jaar. i ons allen is. Verheugend noemde spreker het interacademiale en in ternationale element van de univer siteitsdagen, dat niet alleen in de genodigden maar ook in de sprekers vertegenwoordigd is. In hun voor drachten zullen zij ons over de ma teriële grenzen heenvoeren naar de wereld van de geest, waar voor la ger streven geen plaats is. Sprekend over de positie van de studenten meende spreker dat de studenten aan de Leidse universiteit een gees telijke reinigingsperiode ondergaan, die hen moet vormen voor de taak welke hen in de maatschappij wacht. Zij beleven hier de beste jaren van hun leven en kunnen in het vermoe den daarvan zich enig zelfbewustzijn veroorloven. Dit zelfbewustzijn ge paard aan een groot verantwoorde lijkheidsgevoel moet het kenmerk zijn van de Leidse student. Aldus prof. Bakhuizen van den Brink. Na deze korte openingsrede hield prof. dr. B. A. van Groningen een inleiding over het onderwerp: Aan de poort van het onbekende. Prof. dr. A. J. Rutgers, oud alumnus van de Leidse Universiteit en thans hoogleraar te Gent sprak hedenmiddag over „De bronnen van onze energie". OEGSTGEEST Rondrit ouden van dagen. Dinsdag 14 Juni heeft wederom de jaarlijkse rondrit voor de ouden van dagen plaats. Mogelijk wordt dit door de milde giften der ingeze- nen en bereidwilligheid der auto bezitters. Zij die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt kunnen zich voor deze rit aanmelden bij het co mité. Vijfling geboren. Zaterdag werd het zwanenpaar in de vijver aan het Oranjepark, verblijd met de geboor te van een vijfling. Begrijpelijker wijze trok een en ander Zondag met het prachtige zomerweer veel be langstelling. Reünie St. Pancratius- patronaat Leiden Men schrijft ons: Gisteren had weer die jaarlijkse reuenie plaats van het vroegere Pan- cratius patronaat. De dag werd begonnen met een H. Mis in de St. Jozefkerk welke door veel oudleden werd bijgewoond, waarna algemeen ontbijt in het zaal tje van oud reünist Jena v. Zijp. Na opening door Frans Goddijn werd oud-bestuurder, de heer Schrij vers onder applaus benoemd tot ta felpresident. Deze opende het ontbijt met bed. Mooi gedekte tafels met groen en bloemen gaf 't geheel een prettig aanzien. Er werd smakelijk ontbe ten. Na het ontbijt nam de heer Sdhrijvers het woord en dankte de commissie voor haar werkzaamhe den, die deze dag mogelijk hadden gemaakt. Ook de vroegere congierge werd weer eens in het zonnetje ge zet De heer Juffermans hoopte, dat het volgende jaar alle leden maar dan ook allen tegenwoordig zouden zijn. Hiermede was het oficieel ge deelte ten einde en yolgde de feest viering, welke zo als altijd een spontaan verloop had. Op uitnodiging van het oud-lid Evert Castelein werden enkele dan sen bekeken en bewonderd. 's Middags 4 uur werden door de heer Goddijn enkele attracties aangekondigd o.a. billard-, sjoelbak en kaartspelen. De verloting maak te, dat velen met een prijsje naar huis gingen. Met enkele gezellige praatjes en lidjes van J. van Zijp verliep deze middag net zo vlot en gezellig als de ochtend. Jongens we zullen maar zeggen tot het volgende jaar. NAAR TEGELEN. Gisteren is de Congregatie der H. Familie uit de parochie van O.L.V. Hemelvaart en St. Joseph onder lei ding van him directeur, de weleerw. heer A. Sdhrama, op tocht gegaan naar Tegelen om de passie-spelen bij te wonen. Dank zij het mooie weer is het een prachtige dag geworden, die begon met een H. Mis in de kerk aan de Herensingel. Uitgeleide gedaan door pastoor J. A. v. Kleef, vertrok men omstreeks half zeven in drie bussen naar den Bosch, waar een uur tje werd gepauzeerd. Vandaar ging het in één ronde naar Venlo; een prachtige reis, die besloten werd met een gezellig diner. Mej. Ver- plancke dankte tijdens het diner de directeur voor de organisatie van deze dag. Tegelen werd daarna het eindpunt en met honderden andere belangstellenden hebben de Leide- naars en anderen geboeid en getroffen aanvaard. Onderweg werd de reis toegezien naar het passiespel, dat nog tweemaal onderbroken en het met zoveel talent en op zo schone wij- was reeds nacht, toen de groep weer ze vertolkt werd. Onder de indruk in de Sleutelstad arriveerde, van het spel verlieten allen weer Te gelen en werd de reis huiswaarts Mevr. HELVERSTEUNROOVERS. Streng, de deelnemers een hartelijk welkom toeriep in de fraaie raad zaal. Aan de hand van kaarten werd de groei van Amersfoort in heden en verleden door de burgemeester toe gelicht. Nadat koffie en gebak was aangeboden had de wnd. voorzitter van „Oud Leiden" Dr. W. C. Braat, gelegenheid een kort maar krachtig dankwoord te spreken. Gaaf geheel. Daarna kon de eigenlijke excursie beginnen. Het zou ons te ver voeren hierop in te gaan. We zullen vol staan met te vermelden dat de heren Kaptein, Van der Mark en Hak voortreffelijke gidsen waren, die de hun toegewezen groep met grote kennis van zaken hebben rondgeleid door de prachtige oude binnenstad, die dank zij krachtig aangepakte restauraties, een zeldzaam geaf ge heel vormt. De rondwandeling werd onderbroken door een geanimeerde koffiemaaltijd, tijdens welke Dr. Braat de rondleiders dankte voor hun medewerking. Van Amersfoortse zijde zaten aan deze koffiemaaltijd o.a. aan de ge meentesecretaris Mr. Streng en me vrouw Streng. .Om ruim half vier maakte het ge hele gezelschap een busrit door de buitenwijken, daarbij constaterende dat er in Amersfoort krachtig en prachtig wordt gebouwd, royaal met veel groen. Tot slot werd de thee gebruikt in het Berghotel, waar de Amersfoortse gastheren afscheid namen van de „Oud-Leienaren", die daarna vol met indrukken van het oude en nieuwe Amersfoort huiswaarts keerden Om kwart voor zeven werd de stille Garenmarkt nog even opgeschrikt door de terugkomst van de deelne mers, die in een mals buitje pijl snel in alleh richtingen verdwenen. De algehele leiding van deze zo geslaagde excursie berustte bij de secretaris van „Oud Leiden", de heer J. Hennes. Tijdens een Zaterdagmiddag in di Ambachtsschool gehouden bijeen komst van bestuur, directeur, lera rencorps en personeel van deze school vond een hartelijke huldiging plaats van de heren H. W. Brinkman en C. J. van der Valk, die het feit herdach ten, dat zij vóór 25 jaar hun intrede in deze schoolgemeenschap deden. De heer Brinkman als leraar electro- techniek en de heer Van der Valk als leraar machinebankwerken. De voorzitter van het bestuur, ir J. J. G. van Hoek, die als eerste spre ker het woord voerde, schetste de loopbaan van beide jubilarissen. Aan de school, aldus ir Van Hoek, hebt gij beiden het volle pond gegeven en daarvoor is het bestuur U hartelijk dankbaar. Met bijzondere voldoening kunt gij op de bereikte resultaten te rugzien. Terwijl het bestuur de heer Brinkman met een boekkast verraste was er voor de heer Van der Valk 'n tekening van een hem nog aan te bieden fauteuil. De directeur, de heer C. Brilman, -had eveneens zeer veel waardering voor de prestaties van beide jubila rissen. Gedegen vakkennis, ten dele in de praktijk opgedaan, paarden zij steeds aan een grote mate van over wicht op de leerlingen. Hartelijk dankte spreker de heer Brinkman, die buiten de lesuren om, de inwen dige technische dienst vele malen van advies diende. Mede namens het lerarencorps en het personeel bood de heer Brilman aan ieder een fauteuil aan. De heer Van der Kaay, die namens de Vereniging van Oud-leerlingen gelukwensen aanbood, deed zijn woorden van dank en waardering vergezeld gaan met de aanbieding van een boek. De heer Marks, die het woord voerde namens de afdeling Leiden van de Ned. Bond van leer krachten bij het Nijverheidsonder wijs, richtte zich speciaal tot de heer Van der Valk, die reeds vele jaren het presidium van deze afdeling be kleedt en steeds een open oog blijkt te hebben voor de behartiging van de sociale en vakbelangen der leer krachten. Als blijvend aandenken bood spreker de heer Van der Valk een boek aan. Nadat zowel de heer Brinkman als de heer Van der Valk hadden be dankt voor de vriendelijke woorden en aangeboden geschenken, was er gelegenheid om felicitaties aan te bieden. Als gedeputeerde van het Gemeentebestuur maakte ook wet houder Van Scha ik hiervan gebruik. VOORSCHOTEN Geboren: Lydia M. M. d. v. I. Ro- mijn en M. M. van der Meij; Gijs- bertus S. z. v. F. I. van Rosevelt en J M. Vink; Nicolaas z. v. P. J. Se- gaar en J. Bakker. Geboren te Leiden: Jolanda Ch. d. v. J. W. Frederiks en E. Mulder; Adrianus L. J. z. v. P. C. van den Berg en Th. M. H. van Atoswoude. Ondertrouwd: Albert M. L. Lip pens, 40 j. en Egbertien Riksman, 27 jaar. Getrouwd: Pieter Möhlen en Fran- cisca van Heusden; Willem H. v. d. Doe en Jacoba G. de Wit; Hendrik P. Waij en Johanna G. Lugtigheid. Overleden: Hendrica Ch. Karstens, 90 j. wed. van H. Brandt NIEUWVEEN GOED AFGELOPEN. Gisterenochtend waren de twee dochtertjes van C. en J. Uijtl.waal in de omgeving van de sluis aan de Tolhuiskade aan het spelen. Op on verklaarbare wijze geraakten beide meisjes van ongeveer vier jaar tus sen de sluisdeuren te water. Hoewel er direct hulp genoeg aanwezig was had niemand begrijpelijkerwijze de moed om de beide kleuters na te springen, aangezien het practisch onmogelijk is om tegen de stijle be tonnen schoeiing op te komen. Nadat er enige vissers met reddings haken aan kwamen dragen gelukte het toen vrij spoedig de drenkelingen het dochtertje van C. U. bij 'n omwo- delijk ter plaatse zijnde dokter liet het dochtertje van C. U bü omwo nende binnenbrengen aangezien zij al vrij veel water binnen had. Het dochtertje van J. U. kon naar huis worden vervoerd maar moest tussen de warme kruiken. Naar wij gister avond vernamen heeft het onvrij willige bad de beide kleuters geen kwaad gedaan.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2