Met mate ueihaat van JltiififieOeeii Scheveningse schipper wilde zinkend schip niet verlaten en vond de dood in de golven DE IJZEREN SCHELVIS VROUWEN MAANDAG 6 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 I MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS I We woonden in een kermiswagen En trokken daarmee alle dagen Van dorp naar stad, door heel 't land Want Vader was een kermisklant. In onze tent verkocht hij grollen En liet zijn ogen woest-wild rollen. Hij haalde uit zijn hoed konijnen En liet een olifant verdwijnen. Eens vond papa een regenton En zei, dat die wel dienen kon, (Ik hoor 't 'm nog tot moeder zeggen) Om Knikkebeentje in te leggen. Daar lag ik met gevouwen benen En dubbel opgekrulde tenen. Men rolde mij bij hoog bezoek, Met ton en al, ver in een hoek. Bemanning stapte tijdig over op andere logger De Scheveningse vloot heeft het verlies te betreuren van een liarer schepen, waarvan de ondergang een nieuwe bladzijde schrijft aan het dra matische boek van onze visserij. In de nacht van Vrijdag op Zater dag kreeg de logger „Dolfijn" met aan boord 15 vissers plus de kapitein, de 61-jarige schipper Marten den Heyer, een lek in de machinekamer, toen het op de Visserij gronden, 50 mijl buiten de Engelse kust, met een convooi Scheveningse boten aan het vissen was. Andere schepen schoten onmiddellijk te hulp, maar aanvan kelijk kreeg men de indruk, dat het schip nog te redden was. Twee log gers namen het schip tussen zich in en men hoopte op deze wijze het veilige Engeland te bereiken. Het water stroomde echter snel binnen en in de morgenuren van Za terdag was de toestand zo critiek ge worden, dat de schipper dc beman ning op een der andere loggers liet overstappen. Zelf bleef hij aan boord en zou een sein geven, wanneer de toestand onhoudbaar werd. Het achterschip was inmiddels al vol met water gelopen en de snel heid was teruggebracht tot 7 mijl per uur, zodat 'het nog tot 's avonds zou duren, voor men de Engelse kust bereikt had. TE LAAT SIGNAAL. Nog vrij onverwacht kwam toen het signaal van schipper Den Heyer, dat hij gered wilde worden, doch voordat vanaf een der escorterende Pekela's burgemeester blijkt 'n hoogvlieger In 's lands grootste ballon De burgemeester van Nieuwe Pe- kela, de heer G. Boekhoven is de eer ste burgervader in Nederland, die een ballontocht heeft gemaakt. Ter opening van de sportweek in Nieuwe Pekela steeg daar Zaterdagavond de grootste ballon van Nederland op met aan boord gezagvoerder J. Boesman. De burgemeester werd uitgeleide ge daan door duizenden uit de gemeente. De ballon geraakte in een buienfront en men werd zeer snel omhoog gezo gen. Het omhulsel klapperde, de mand slingerde, de balloncomman- keek bezorgd, omdat de situatie min der aangenaam was, maar de bur gemeester bleef vrolijk fluiten. Vlak voor „het Was" bij Termunten werd vlot geland. schepen enige poging in het werk gesteld had kunnen worden, maakte het zinkende schip slagzij en ver dween met de gezagvoerde in de diepte. Alhoewel de schipper een zwem vest aan had, is het niet mogelijk ge weest hem te redden; uren later vond men zijn stoffelijk overschot drij vend op het reddingvest. De bemanning van de verongelukte logger en het ontzielde lichaam van schipper Den Heyer zijn met een vin de Scheveningse vissersschepen naar Scheveningen teruggebracht. WATERSLACHTOFFERS. Twee broers vermist Bij het zwemmen in de Lek bij Lo- pik zijn gistermiddag twee kinderen waarschijnlijk om het leven geko men. Het zijn de 25-jarige Dirk en zyn 10-jarig broertje Aart, beiden uit het gezin Griekspoor-Bockman, Acht lichtgewonden bij botsing onder Kapelle Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur vond op de rijksweg nabij Kapelle op Zuid Beveland een ernstig, verkeers ongeval plaats, waarbij twee auto's en een motorrijder betrokken waren en waarbij 8 gewonden te betreuren vielen. De motorrijder Schrijver uit Goes wilde op zijn motor linksaf slaan van de rijksweg naar Dijkwel. Hij werd ingehaald door een auto, bestuurd door de heer van Hoeve uit Dintel- oord, die hein wilde passeren op het moment dat de motorrijder linksaf sloeg. De motorrijder werd aangereden en daarbij licht gewond. De autobe stuurder raakte echter de macht over zijn stuur kwijt en reed met de wa gen de linkerberm in. Daarna reed hij weer de weg op en botste toen met de zijkant van de wagen tegen het front van een tegenligger, een auto bestuurd door de heer P. Nieu- wenhuize uit Krabbendijke. Behalve de motorrijder werden gewond de heer Nieuwenhuize, zijn vrouw, en twee kinderen alsmede de heer van Hoebe, die nog twee passagiers in zijn wagen had, de heren Breure, ook uit Dinteloord. De gewonden zijn naar het zieken huis St. Joanna te Goes vervoerd en zijn merendeels niet van zeer.ernstige aard. SPORT te IJsselsteijn. Zij waren gaan zwemmen in de Lek ter hoogte van het strand, het zogenaamde „Klein Scheveningen". Daar zij de zwem kunst echter niet meester waren en waarschijnlijk buiten het omheinde gedeelte van de rivier zijn gekomen, schijnen zij in een onbewaakt ogen blik in moeilijkheden te zijn geraakt en tegen de avond werden de fiet sen van de jongens met de kleren gevonden, zodat aangenomen wordt, dat zij zijn verdronken. Gisteravond laat had dreggen nog geen resultaat opgeleverd. „|oy rider'' bij zware autobotsing betrokken Zwaargewonde bij Maastricht In de nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks 2 uur kwam op de rijksweg Maastricht—Sittajd bij het vliegveld Zuid-Limburg onder de ge meente Meerssen een personenauto, WANDELSPORT. RODE KRUIS WANDELTOCHTEN. Voor de derde maal organiseerde Zaterdag en Zondag de Wandel- en Ontspanningsvereniging van het Ro de Kruiskorps, afdeling Leiden, de Nationale wandeltocht ten bate van de Bloedtransfusiedienst en speciaal Zondag was het ideaal wandelweer. Jammer was het dat Zaterdag menige tippelaar met een nat pak huiswaarts keerde, maar de goede stemming bleef bewaard en zo slaag de het geheel op voortreffelijke wijze. Zaterdag waren er 465 deelnemers en Zondag 350 deelnemers. De jury bestaande uit de heren C. v. Velzen en A. v. Heusden, bei den D.S.B. bracht de volgende uit slagen: Burgergroepcn. (Jeugdgroepen) 1. Vrij en Blij II (Delft) 52% pnt; 2. Vrij en Blij I (Delft) 49 pnt. 3. Pr. Alexander (Den Haag) 47 pnt.; 4. D. T.V. (Voorschoten) 41!; pnt. Senioren: 1. De Jolige Tippelaars (Delft) 52 pnt.; 2. H.W.V. (Den Haag) 51 pnt. Militairen: 1. Milva's (Kijkduin) 98 pnt., 2. Korps Luchtmacht (Den Haag) 94 pnt. Semi Militairen. 1. Veteranen Le gioen (Den Haag) 94K* pnt.; 2. Ro de Kruis Korps (Den Haag) 94 pnt. Dr. Fontein was de tolk van allen de talrijke deelnemers hartelijk dank te zeggen voor deze spontane mede werking waarna spr. met een toe passelijk woord de prijzen uitreikte. DAMMEN Na de 4e ronde om het persoonlijk kampioenschap van Leiden bleek, dat er in de hoofdklasse een grote achter stand is ontstaan, n.l. ruim 40 pet. van het totaal gespeelde partijen. Hierdoor is he.t vrijwel onmogelijk een volledige stand te geven. Momen teel heeft W. Heemskerk de leiding komende uit Maastricht, in botsing met een vrachtwagen. De bestuurder van de personenauto, de 30-jarige N. Commandeur uit Heemskerk, die te Beek in pension was, werd zeer ern stig gewond en werd naar het zieken huis St. Annadal te Maastricht over gebracht; Zondagochtend verkeerde hij nog in levensgevaar; de auto werd vernield. De vrachtwagen kwam 50 meter verder in een greppel terecht. Toen de rijkspolitie arriveerde, was de be stuurder van deze wagen aanvanke lijk nergens te vinden. Enkele uren later kwam hij opdagen. Het bleek, dat de man, afkomstig uit Helmond, na de botsing in een angsttoestand het veld iri was gevlucht. Hij had zich schuldig gemaakt aan „joy-riding". Vermoedelijk is het ongeluk mede te wijten aan zware mist. De be- stuurder van de vrachtwagen werd aangehouden, maar later op vrije 1 voeten gesteld. met 5 punten uit 3 partijen, gevolgd door W. Huisman en W. Kleijn Jr. met 4 punten uit 2 part. Uit de resul taten in de 3e en 4e ronde geboekt, bleek dat "W. Heemskerk niet in vorm is, desondanks behaalde hij 3 punten uit deze 2 rondes, dank zij de mede werking vgn zijn tegenstanders. In beide partijen stond hij vrijwel ver loren. W. Huisman heeft deze 2 ron des uitstel verkregen in verband met zijn aanval op het wereldrecord blinddammen a.s. Vrijdagavond. W. Kleijn Jr. won na een klassieke opening later overgaande in een Ro zenburg-stelling, verdiend van M, Brinks, terwijl zijn partij tegen Th. Uittenbogaard in een gelijkwaardige stand werd afgebroken. Jac. v. Wezel won, dank zij een blunder van J. W. Huisman, terwijl I. TelengS. v. d. Reek in een gelijk- opgaande strijd de punten deelden. Tenslotte dwong P. J. Bruné na 19 zetten F. Lardee tot de capitulatie. In de le en 2e klasse won J. C. Klerks van W. Kleijn Jr., P. Pijl ver loor van B. M. Belt en won van E. Klinkenberg. Ook in J. Huisman moest W. Kleijn Jr. zijn meerdere er kennen, terwijl J. Huisman Jr. en J. Verhoog de punten broederlijk deel den. J. C. Klerks heeft hier nu de leiding met 6 punten uit3 partijen, ge volgd door P. Pijl met 6 punten uit 4 partijen. De ged. uitslagen luiden: Hoofdklasse 3e ronde: W. Heems kerkI. Teleng 11; Th. Uittenbo gaardW. Kleijn Jr. afgebr. Overige partijen uitgesteld. 4e ronde: P. LardeeP. J. Bruné 0—2; I. v. d. ReekI. Teling 11; J. W. HuismanJac. v. Wezel 02; A. Ter HaarW. Heemskerk 02; M. Brinks—W. Kleijn Jr. 0—2; W. Huis manTh. Uittenbogaard uitgesteld. le en 2e klasse 3e rond: J. Huis man Jr.J. Verhoog 11; P. Pijl B. W. Belt 0—2; J. C. Klerks—W. Kleijn Jr. 20; C. KlinkenbergB. Bekooij uitgesteld. 4e ronde: J. Huisman Jr.W. Kleijn Jr. 20; C. KlinkenbergP. Pijl 0- 2; B. BekooijJ. Verhoog uitgesteld; B. W. Pelt—J. C. Klerk uitgesteld. PAARDENSPORT KRUITHOF TWEEDE TE HAMBURG. De internationale draverij om de Grote Alsterprijs, gehouden op de banen van Hamburg Farmsen is na scannende strijd, uit een veld van zestien dravers, gewonnen door het paard ..Horrido" gereden door de Duitser Hörmann. Voor de winnaar werd over 2040 meter een km-tijd van 1 min. 20,1 sec. genoteerd. Jan Kruithof werd met „Isirael L. B." tweede en „Turmschwalbe" eindig de als derd.e. Bij het begin van de wedstrijd had een dramatisch voor val plaats, toen „Vitus Busch", die reeds voor lag en als winnaar werd gekwalificeerd, plotseling ten val kwam. Het linkerwiel van de sulky was op de kant van de grasmat ge komen waardoor rijder R. Nowak viel. Doordat Nowak zijn tegenwoor digheid van geest behield en het paard bij de val had vastgehouden kon groot onheid worden voorko men, want een massa-val zou anders het gevolg zijn geweest. Het is moei lijk te beoordelen of deze valpartij van invloed is geweest op de uitslag. In elk geval was de overwinning van „Horrido" zeer imponerend. De Nederlandse dravers „Over Again" en „Ecureuil IX" met resp. G. Kemkers (Groningen) en W. H. Geersen (Naarden) op de sulkey werden in deze draverij, die gedo teerd was met een prijs van 12.000 Duitse mark, niet geklasseerd. COURSES OP DUINDIGT De gisteren op Duindigt verreden courses hadden het volgend resultaat: Jaap Edenprijs: 1. Traviata (J. Ham) 1.31.7; 2. Truusje L; 3. Tallero. Tot W-: 1.40: pl: 1.20. 2.40. 1.70: gek.: 4.40; cov. 10.20. Jacobaprijs: 1. Tector (N. J. Bloem- saat) 1.29.4; 2. Rosa Signa; 3. Quintus. Tot w.: 3.40: pl: 1.80. 3.90. 2.10; gek. 13.10; cov: 16.80. Jay Mc Gregorprijs. 1. Quartus Spen cer (G. Raymakers) 1.28.3; 2. Rosa Gre gor; 3. Postduifje. Tot. w.: 9.— pl: 2.40, 1.50, 3.90; gek. 7.40; cov: 3.90. Jeanne d'Arcprijs: 1. Nuni Brewer (A. Th. Knijnenburg) 1.24.1; 2. Otto H; 3. Prof. Heny. Tot. w: 4.10; pl: 1.40, 1.20, 2.10; gek.: 7.50; cov: 3.90. Juweeltjëprijs. 1. Nelson (G. Woud stra) 1.25: 2. Olivier B; 3. Oranje Nas sau. Tot. w.: 6.50; pl. 2.30. 2.—, 2.70, 2.30 gek.: 25.60; cov.: 7.90. Johanna Sebusprijs. 1. Rose Marie (H. C. ten Hagen) 1.24.7; 2. Padua; 3. Paul A. Tot. w.: 6.20; pl: 2.40, 2.70; gek.: 21.— cov.: 3.70. Constanceprijs: 1. Kilo Moto (A. W. v. Dijk) na strijd; 2. Swashbuckler: 3. Re- mus. Tot. w.: 2.80; pl. 1.30, 1.70, 2.10; gek.: 4.20; cov.: 5.30. De gouden speld. 1. Columbus (mevr. M. J. Sales) na hevige strijd); 2. Karoka 3. Frédénque. Tot. w.: 2.40; pl: 1.80, 3j— gek.: 10.80; cov.: 6.80. Scepterprijs. 1. Sagitta CA. W. van Dijk) na strijd: 2. 2. Truus; 3. Dream Star. Tot. w.: 1.80; pl: 1.10. 1.20, 1.20; gek.: 2.80; cov. 3.10. Totale omzet 120.860.50. Aetherklanken (65) nier, ik vreeqUvertNieis te "vtrqiffenissen. '.Tkdutd giffenismeer... rgt Minheer... mem mi met kwel uk der ik mi!a cuseer, omdet ik U onderbreek, meer etst! de hele geschiedenis zult gehoord hebben ^/rm tumtum Wrsxc leereer, srxrnenm moe reemm Ongelukkige!! Ook hei besteen rende Megisch rrëïs],„ik eet m slechts vergiffenis \7.plichtde titels te beschermen, en ik 1 m heb x dus verreden! luister, doe wetje wilt, n f schenken, els je die luchtheppeni, iel die 'heren Schelvissen niet helpen!") Jj) de /endreden weer neer het vesTMJk iSf <iy N f telend brengt.Wet ismm... MJ'"' DINSDAG. Televisieprogramma 's. VPRO. 20.15 Avondopening. 20.20 Act.' en weerber. 20.35—22.15 „Ales kan anders", T.V.-spel. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45, Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en kath. nieuws. 8.20 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de vrouw. 9 35 Waterst. 9.40 „Lichtbaken", caus 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole Orkest. 12.30 Land- en tuinb.mede- delingen. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmftz. 13.45 Schoolork. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Maastrichts Stedel. orkest. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Dr J. van Campen: „Inetr- gratie". 18.00 „Dit is leven", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Dansmuz. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muziek. 19.30 Avondgebed en lit kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het Boek dei- Boeken". 21.15 Strijkork., trompet en fagot. 22.00 „Ken 'n haan een ei liggen?" 22.15 Viool en piano. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Orgelconcert. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de vrouw. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.- mededelingen. 12.35 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenadeork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Cembalo-gezelschap. 15.30 Finale Hersengym.competitie. 15.55 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 „De die renwereld en wij", caus. 17.30 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 „Zwerven in den vreem de", lezing. 18.40 Lichte muz. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Lichte muz. 19.20 Amus.muz. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 „Ciboulette", operette. 21.00 Zang. 21.25 Lichte muz. 21.55 „Adriaan en Olivier", hoorsp. 22.10 Dansmuz. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 „Nw York calling", caus. 23.20—24.00 Gram. ZONDER VREES 4) „Maar ik meen het", lachte Ferd. Nerine is van nature een lucht vaart-stewardess. De mijne gaat vol gende maand trouwen. Ik zou haar graag op mijn route hebben". „Ik geloof, dat het me wel zou be vallen stewardess te zijn", zei Ne- rine implusief. „Twee van de meis jes, die tegelijk met mij werden op geleid, zijn naar de luchtvaart ge gaan. Maar welke voorwaarden worden er gesteld?" „U voldoet aan alle", zei Ferd; „allereerst moet een meisje in het bezit zijn van een diploma als ver pleegster". „Waar is dat voor nodig?" vroeg Grant. Zijn stem klonk enigermate ongeduldig alsof de richting, welke het gesprek had genomen, hem niet aanstond. „Wel, verpleegsters die een goede opleiding hebben ontvangen weten hun hoofd te gebruiken. En.... ik vermoed, dat de mensen zich in de lucht met een verpleegster veiliger voelen. Andere vereisten zijn: niet groter dan vijf voet en vier duim; gewicht niet boven 120 pond; aar dig; blanke gave tanden; een inne mende lach; sterke persoonlijklieid; niet ouder dan 25 jaar". „Afgezien daarvan mag zij een doodgewoon meisje zijn, is niet?" zei Grant droog. „Het is heel aar dig van je, Ferd om te zeggen hoe lief mijn meisje is. Ik ben het vol komen met je eens. Maar breng haar het hoofd niet op hol over vliegen. Veel te gevaarlijk". „Het is pionierswerk", zei Ferd rustig. „En ik durf te wedden, dat miss Brill van pionierswerk houdt". Nerine was hem dankbaar, dat hij haar niet aankeek. Haar wangen gloeiden. Haar hart bonsde zo he vig, dat Grant en Ferd het moesten horen, meende zij. Zij hief het hoofd op en zei eenvoudig: „Ik ben Grant's meisje niet. En., en ik wil stewardess worden". Ferd Sayre keek van de een naar de ander. Hij had niet bedoeld zich te bemoeien met een aangelegen heid, welke alleen deze twee per sonen aanging. „Als je me wilt excuseren", mom pelde hij, „dan ben ik vertrokken". Nerine kon zich zelf geen ver klaring geven >ioor hetgeen zij nu deed. Misschien lcwam het doordat zij vreesde Grant als ze met hem alleen was, te zullen bidden en smeken met haar te trouwen. Zij zou het kunnen winen. Liefde was sterk. Maar er is ook winst, welke slechts verlies betekent. Terwijl de jaren voorbij gingen zou hij de een of andere dag misschien zeggen: „Ik had met Stella moeten trouwen'" Het was beter, dat het mes er nu werd ingezet dan later een etteren de wonde te hebben. Misschien kwam het ook doordat zij vreesde door de scheiding gek té zullen v/orden omdat zij zoveel van Grant hield. Emotie vermengd met wan hoop bracht je zo gemakkelijk van streek. Verpleegsters en patiënten zijn zo dicht bij elkaar gedurende lange nachtwaken, zo vertrouwe lijk. Beide mannen verschrokken er van toen zij naar Fern snelde en zijn arm met beide handen krampachtig vastgreep. „Ga niet weg", zei ze. „Of als u moet neem mij dan mee. Ikik wil direct proberen stewardess te worden". „Nerine", begon Grant. „Stil nu", viel Ferd hem kortaf in de rede. Hij legde een arm om het bevende meisje en leidde haar naar een stoel. „U zult van het vliegen gaan hou den", zei hij. „Het beurt de mens op. Letterlijk. Ik bedoel, je ont vlucht een kwellende wereld. Je laat alle .vergissingen, hebzucht en zelfzucht hier beneden". Er hing een benauwende stilte in de kamer, welke minutenlang aan hield, gedurende welke Nerine het gevoel had alsof onzichtbare handen de woorden van Ferd vermengde met heet sarcasme van Stella van Hutten, Grant's liefdesverklaringen, Chuck Appleby's stekelige geestig heid, Vannies spot en de voorge wende kunstzinnige uitingen van Thurman de Crosse. Alsof zij was gedwongen geweest dit mengsel te proeven en het on genietbaar had gevonden zei Nerine op beangstigende toon: „Maar ik moet ook terugkomen". „Men zou willen tei-ugkomen", verbeterde Ferd. „Maar de dingen zijn op de een of andere manier eenvoudiger. Grondwaarheden wor den herkend". Nerine wilde Ferd Sayre geloven. Maar misschien had een man van zijn rijkdom, interessant werk, knap uiterlijk en heerlijke moed nooit zulk een vreemd mengsel als zij geproefd. Zij wenste, dat zij hem beter kende opdat zij er met hem over kon praten. HOOFDSTUK II. Nerine was er in geslaagd de twee mannen alleen te laten nadat hij verteld had hoe hij over vliegen dacht en verklaard had, dat hij haar Zaterdag zou komen afhalen wanneer zij de woning van Warton verliet. „Ik zal u eerst naar uw woning brengen en dan gaan we meteen door naar het vliegveld", had hij be dacht. „Ik zal miss Harley, onze hoofdstewardess, over u inlichten" Grant had een chagrijnige bui gekregen en was nog chagrijnig toen Nerine de kamer verliet. Zij had ge wenst, dat zij niet terug behoefde te gaan. Maar een verpleegster krijgt slechts een uur vrij. Toen zij terug was gekomen was Ferd Sayre vertrokken. Achter een donkerblauw scherm brandde een lamp, welke een zwak mysterieus licht in de bescha duwde kamer verspreidde. „Je zult geen stewardess worden". Grant was de kribbige patiënt; Nerine werd onmiddellijk de bekwa me verpleegster. „Misschienniet. Laat ons over iets anders praten. Je moet'nu je diner hebben en dan zal ik het avondblad brengen. Vanavond om negen uur het licht uit. Het is een inspannende dag geweest".' Eerst nadat Grant dien avond was ingeslapen vergunde Nerine zichzelf volledig te beseffen wat er gebeurd was. Zij huilde aanvankelijk zachtjes en dan kwamen er snikken, welke haar hele lichaam deden schudden zodat zij haar hoofd in een kussen moest verbergen om ze niet tot Grant te laten doordringen. Hun afscheid op Zaterdag maakte aan alles een eind. Als het aan haar lag zou zij Gienl nooit meer terugzien. Met rustige zekerheid zei Nerine zichzelf, dat zij gedurende de rest van de tijd, die zij nog bij Grant zou doorbrengen, precies moest zijn wat zijn omgeving dacht dat zij was slechts verpleegster. Zij moest al de kennis en vaardigheid van haar be roep aanwenden; Grant behandelen alsof hij maar de een of andere ver liefde man was. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10