Met uiate vexhaat Zilveren jubileum Th. J. T Teunissen onder grote bijval gevierd VROUWEN VRIJDAG 3 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 NIEUWKOOP Feest op de katholieke Jongensschool Gisteren had de feestelijke hul diging plaats van het hoofd der R.K. Jongensschool, de heer Th. J. T. Teunissen, bij zijn zilveren ambts- jubilieum. Om 8 uur werd de gezongen H. Mis opgedragen uit dankbaarheid tot intentie van de jubilaris. Het zangkoor onder leiding van de onderdirecteur, de heer C. Twaalf- hoven, zette zijn beste beentje voor. Het moet een leuke gewaarwor ding geweest zijn voor de jubile rende directeur nu zijn koor zo lof waardig te horen zingen als luiste raar in de kerk. HULDE. Even trouw als bij de H. Mis was de opkomst van de jongens bij de Kinderhulde om 10 uur. Géén ont brak! De jubilaris werd door Siem Bodegraven en Co v. d. Voorn van zijn woning afgehaald met bloe men voor mevrouw. Bij de feestelijke intrede werd een welkomstlied gezongen. Nadat de leider, de onderwijzer J. Vroon hof, een kort toespraakje had ge houden tot de jongens, werden de cadeaux aan- en voorgedragen. Het eerste cadeau was een album waarin eigen werk van de leerlin gen was verzameld, voornamelijk tekenwerk. De eerste klas decla meerde: „een liedje van de zolder", en zong: Zolderklanken'Dit naar aanleiding van het feit dat ze him klas hebben in het feestgebouw er gens onder de pannen. Het was een lust te zien met welke overgave de mannetjes, on der de geanimeerde leiding van mevrouw Valkennet, hun aandeel bijdroegen. Nadat ook de tweede en 3 en 4 hun bijdrage aan de album hadden geleverd kwam de beurt aan de „groten". Onder leiding vam mijnheer Vroonhof zongen de eigen leerlin gen van het Hoofd hun feestlied, en droegen het hunne by aan de feestalbum. Alles bijeen werd het een keurig geheel. GESCHENK. Theo van de Haak bood nu na mens de hele school het feestge schenk aan: een keurig polshorloge, ter vervanging van 's meesters „oude knol". Na het dankwoordje van de jubi laris werden de jongens getracteerd op zoetigheid en een voorstelling van „Jan Klaassen en Katrijntje" Het zou een moeilijke opgave ge weest zijn te constateren wie het meest voldaan waren na de laatste sinaasappel bij het huisgaan, de ju bilaris of de jongens! PAROCHTEHULDE. Om half acht had de parochie- hulde plaats. Bij het binnenleiden Theo v. d. Haak biedt de jubilaris het polshorloge aan. Naast de jubi laris mevr. Teunissen (Foto: Ruiterman). van de jubilaris met zijn echtge note en familieleden klonk een spontaan applaus hen tegemoet. De pastoor opende met gebed, na een kort welkomstwoord door de oudste onderwijzer. Hierna kreeg pastoor het woord als voorzitter aan het Schoolbe stuur. In een korte, hartelijke, speech wees hij op de grootse taak en roe ping van de onderwijzer, vooral van het Hoofd. Na een „ad muitos annos" bood hij de jubilaris een ge schenk in couvert aan, als het feestgeschenk van het schoolbe stuur. Nu nam de ceremoniarius het woord om te spreken namens het personeel. Hij bracht hulde aan het hoofd, dat niet zijn personeel bindt, maar ieder de kans geeft tot ontplooiing van zijn eigen persoonlijkheid. Hij noemde de rechtlijnige, doel bewuste plichtsbetrachting van de feesteling en benijdde hem om zijn gave voor iedereen steun in de rug te zyn, hiermede een schone fami lietraditie voortzettend. Na de raad aan de ouders, het hoofd toch vroeg genoeg te betrek ken in de beroepskeuze van hun jongens, zie hij hen ook voor de volgende jaren de medewerking van der onderwijzers toe, overtuigd van de volle medewerking van de jubilaris. Hij besloot met de wens dat de samenwerking van allen vrucht mocht gedragen bij de opvoeding van de jeugd in het belang van kerk en maatschappij. DANK OUD-LEERLING. Namens de oud-leerlingen sprak Kees Verhaar. Hij was blij op deze avond de gelegenheid te hebben om de heer Teunissen nu de dank te mogen betuigen. Bij het verlaten van de school, immers beseft men de betekenis van de onderwijzer voor het verdere leven. Hij bood een fraaie notenhouten- boekenkast aan met een mooie bloemenmand voor mevrouw Teu nissen. De voorzitter van de Onderwijs afdeling „Aar en Amstelstreken" bood namens de afdeling een fraaie portefeuille aan, in de hoop, dat de naam Teunissen, die steeds zijn on derwijzerspad had gekruist nog vele jaren met ere mag worden ge noemd. De heer J. Eys prees de jubilaris als ijverige secretaris van het Wit- Gele kruis, en bracht een „rookof- fer". Eenzelfde geurig offer droeg ook het oudste zang-koorlid, de heer A. Rijnbeek, aan, met woorden van dank voor de verdiensten van de jubilaris als lid en dirigent van het zangkoor. Na lofprijzing door de heer Mackman betreffende het politiek verleden van de jubilaris, overhan digde dokter Bremer een schaak boek aan de verwoede schaakmees ter Teunissen. In zijn dankwoord betrok de ju bilaris allen, die hadden meege werkt aan wat hij een onvergetelij ke dag noemde voor hemzelf en zijn gezin. Hij gaf nog een beeld van de groei en welvaart van de parochie en prees de aanwezige, ouders voor de vele moeite en zorgen die zij om dit jubileum hebben gehad. Van de gelgenheid tot persoon lijke felicitatie werd druk gebruik gemaakt. Alles bijeens is het jubileum een waar feest geweest. Nog vele jaren! ALPHEN AAN DEN RIJN Bazar voor „Bloemhof". On langs heeft het bestuur van de speel tuinvereniging „Bloemhof", die nu 25 jaar bestaat, een verzoek gericht tot de gemeente om een renteloos voorschot van om en nabij de ƒ4000 ten behoeve van dè verwezenlijking van de bouwplannen, die al sedert jaren leefden ten aanzien van een nieuw clubgebouw. Op voorstel van het college stemde de raad het verstrekken van het ge vraagde af. Men was van mening dat zulks een gevaarlijk precedent zou scheppen en dat men eerst maar eens op een andere manier moest trachten de gelden bijeen te krijgen. Het bestuur, waarin zelfs twee „oude rotten" in het vak al 25 jaar „uitgehouden" hebben, ging niet bij de pakken neerzitten. Het clubgebouw moest er komen Men zou het zelf bouwen en daarom was de begroting al zo laag als het maar kan, n.L 9000. Een kleine 5000 was al met kleine bedragen bijeengebracht. Daar waren vele ja ren mee gemoeid, zoveel zelfs, dat men het niet verantwoord achtte om voor de resterende duizendjes nog- eens zoveel tijd te laten voorbijgaan. Daarom heeft men thans, als sluit stuk van het zilveren jubileum, een knal-bazar georganiseerd, die Don derdagavond door voorzitter J. P. de Witte met een enkel woord werd ge opend. De bazar, heel overzichtelijk en gezellig ingericht door de firma F. de Leeuw uit Leidschendam, is on dergebracht in een ruime tent op de speeltuin zelf. Dit wil niet zeggen, dat de bazar alleen toegankelijk is voor de leden, de mensen dus in de omgeving voor wie de speeltuin is bestemd. Integen deel, de heer Witte deed een drin gend beroep op allen waar men ook in de gemeente woont, te komen en anderen meé te"" brengen. Men moest de tent niet beschouwen als een toevluchtsoord bij zonnige dag of kille en natte avond, maar dat het gaat om de resterende 4000 voor de kinderen. Als er slechts 10.000 men sen ,elk amper 1 besteedt, dan is clubgebouw en de inventaris erbij nog dit jaar gereed. Dit zou een aar dig geschenk, een nuttig cadeau zijn van de burgerij. Er zijn stands in overvloed met ge zellige, aantrekkelijke attracties en mooie prijzen. Wij noemen ze niet. Het is aardiger om onwetend erheen te gaan. Voor vermoeide benen en tegen hinderlijke dorst weet men er ook wel raad. De bazar is geopend op 2, 3, 4 en 6 Juni des avonds van 7 tot 11 uur en bovendien Zaterdagmiddag 6 Juni. BODEGRAVEN Vergadering Oranje Comité. Onder leiding van mr J. Croles, bur gemeester, hield het zgn. grote Oran je Comité in hotel van Haaf ten een bijeenkomst, waar verslag zou wor den uitgebracht over de herdenkings feesten i.v.m. de bevrijding van 1945 Mede aanwezig waren mevr. Croles de beide wethouders v. d. Heij den en Karssen. De voorzitter gaf na de opening het woord aan de se cretaris van het Comité, de heer H. Windhorst, die een uitgebreid ver slag gaf van de diverse onderdelen van de feestviering. Hierbij werden ook wensen en verbeteringen met 't oog op de komende vieringen te berde gebracht. Naar aanleiding van het verslag bracht de voorz. diverse punten in discussie. Het meest werd gepraat over de mogelijkheid tot een gezamenlijke feestviering, die vol gens de secretaris zeer wel te doen was. Het finantieel overzicht van de penningmeester, de heer Suringa, gaf een discussie aangaande de op richting van eigen muziekcorps. De heer Bootman kondigde aan, dat een commissie uit het Comité reeds hier over aan het ijveren is. Zeer belang rijk werd geacht de kwestie van een uniform. Binnen afzienbare tijd zal de commissie verslag uitbrengen bij E. en W. De burgemeester dankte allen, die aan de geslaagde en waar dige viering hadden meegeholpen Het slot van de avond was een ge zellig samenzijn met verversingen en een hartig hapje. Viswedstrijd. In de Goudse Vaart, waar de Bodegraafse Hengelsport Vereniging veel jonge vis gepoot heeft, werd de eerste hengel wed strijd van het seizoen gehouden. Het doel was het vangen van karpers. Het aantal deelnemers bedroeg ca. 50. Na enkele uren turen naar het dobbertje, waarbij ook enkele teleur stellingen te noteren vielen in de vorm van afgebroken snoeren met een vluchtende karper, was de uit slag als volgt: 1. W. Domburg 87,5 cm, 2 karpers; 2. H. v. Velzen 86,5 cm, 3 stuks; 3. T. Arends, 56 cm, 1 ex.; 4. J. Voordo uw, 53 cm, 2 stuks; 5. W. Verhagen, 51,5 cm, 2 ex.; 6 A. Anker, 51 cm, 2 stuks en 7. H. v. d. Born, 48 cm, 1 ex. De heer v. Velzen won de wissel beker omdat hij de grootste karper had, gevangen, n.l. 58,5 cm. De ove rige prijzen bestonden uit huishou delijke artikelen e.a. In het geheel was de vangst 27 karpers, waarvan 16 onder de maat. Er was een vrij grote belangstelling van de zijde der burgerij. BOSKOOP BOSKOOP BEZIT NU OOK EEN LAGERE TUINBOUWSCHOOL. Naast de middelbare Tuinbouw school heeft Boskoop nu ook een La gere tuinbouwschool. Voorlopig zal deze gevestigd zijn in één der loka len van de Openbare school, zulks in afwachting van de ingebruikname van de daarvoor te bouwen school. In tegenwoordigheid van vele offi ciële personen werd het onderwijs aan deze school op enigszins plechti ge wijze aangevangen. De heer J. Kooij, voorzitter van de CBTB onder wiens beheer deze school is gesteld, sprak woorden van waardering tot degenen die aan de totstandkoming hadden medege werkt. Dit is niet alleen voor Bos koop, als boomkwekerscentrum van belang doch ook voor de omgeving. Het verheugde spr. dat het hoofd van de school, de heer Kruit uit Koude kerk. veel belangstelling heeft voor de sierteelt en hij hoopte dat het werk onder Gods onmisbare zegen zal worden verricht. Ook tot de leer lingen sprak de heer Kooij enkele woorden. Jullie zijn, aldus spr. door je op te geven als leerlingen enigs zins mede-oprichters van deze school Wethouder Taat wees eveneens op het grote belang en op de noodzake lijkheid, want hoewel het tuinbouw onderwijs hier in Boskoop een grote staat van dienst heeft was er toch nog een grote categorie welke van dit onderwijs verstoken bleef. De heer M. Jongejan sprak namens de commissie van toezicht de hoop uit, dat het aantal leerlingen uit Boskoop zich snel zal uitbreiden hoewel het hem verheugde dat er ook veel leer lingen uit de omgeving zijn, waar van zelfs één uit Moordrecht. Ook hoopte spr. dat zowel werkgevers als werknemers hun jongens naar deze school zullen zenden. Excelsior marcheert. Voor de gebruikelijke zomermars door het oostelijk deel van Boskoop, door de harmonie Excelsior bestond grote be langstelling. Het is een verheugend feit; dat Excelsior met zijn majoret tes niet alleen buiten Boskoop in het teken van de belangstelling staat. Door een groot aantal inwoners werd zelfs de gehele tocht medegemar- cheerd. De bewoners van de veraf ge legen straten stelden het „bezoek" van Excelsior op hoge prijs. Westelijk Boskoop krijgt a.s. Za terdag reeds een voorproefje want dan zal Excelsior de wandelaars be geleiden die deelnemen aan' de door de constructiebouw Haring georgani seerde wandeltocht. Er wordt ge start om 3 uur bij de fabriek van Ha ring en via de Zuidkade, Juliana- straat, Wilhelminalaan, Boezemlaan en Zijde worden de wandelaars naar buiten gebracht. Stichting 1940/1945. De laatste inzamelingsactie ten bate van de MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS stichting 1940/1945 te Boskoop is blij kens de thans beschikbare gegevens succesvol geweest. De inzameling door middel van de intekenlijsten bracht ruim 1667.op, de collec tes in de kerken bijna 600.De verkoop van de Oranje Gidsen op 5 Mei leverde 233.op terwijl de uurloon-actie 300.— in de kas bracht. Aan oude munten werd een bedrag van f 12.085 ontvangen. Hierdoor werd totaal ontvangen e«* bedrag van f 2819,05. Geboren: Wilhelmus Johannes Ma ria zn van G. J. Belt en E. M. Agten; Jeannette dr van M. Kooy en M. C. Guldenmond. Getrouwd: Antonie Arnoldus Riet veld en Maria Antonia Carolina Ger- dina Blijleven. Overleden: Pieter Goor, 73 jaar. HAZERSW0UEFE [H.R.] INTOCHT VAN NEOMYST Th. J. KEMPERS. De neomyst, de eerw. heer Th. J. Kempers, zal aan de grens van de parochie, bij Avifauna worden inge haald. Om 7 uur vertrekt de stoet, die opgesteld wordt op het parkeer terrein van het vogelpark. In een koets wordt de neomyst, voorafge gaan door bruidjes, herauten, de pa rochiale verenigingen en het muziek corps „Kunst na Arbeid" naar de pa rochiekerk van St. Michael gebracht, waar een Plechtig Lof gehouden wordt. Een dertigtal parochianen zal 's morgens 4 Juni met een bus naar Haarlem gaan om daar de plechtig heden bij te wonen. De parochianen worden verzocht 's avonds de vlag uit te steken, indien mogelijk met de pauselijke winpel, geel-wit. NIEUWVEEN Ouden van Dagen 6 Juli op stap Het Comité Ouden van Dagen doet weer een beroep op de ingezetenen om met gulle hand te geven opdat de Ouden van Dagen hun jaarlijkse uitstapje kunnen maken. Ook op de auto-bezitters wordt een dringend beroep gedaan om hun auto's weer ter beschikking te stellen van dit mooie doel. De uitgaansdag is be paald op 6 Juli a.s. Het doel van de reis via Schiphol, naar Oud-Valken veen en vandaar een tocht door en langs de mooiste plekjes van het Gooi. Als iedereen naar draagkracht bijdraagt, zal het zeker weer een ge- noegelijke dag worden. R0EL0FARENDSVEEN Hier ben ik kale Knikkebeen, Zo'n clown als ik, bestaat er geen. Ik zwierf door vreemde, verre landen En bracht mijn kunst in alle standen. Ik zong mijn liedjes droeve en blijde En reis nu spoedig eens naar Leiden. Ik kom in 't circus voor de jeugd En ben bij voorbaat al verheugd. Ik wou je nu eens gaan verhalen Van al mijn zwerven en mijn dwalen Hoe 'k op de wereld ben gekomen En duimzoog in mijn eerste dromen. Mijn wieg stond ergens in het zuiden En om je nader aan te duiden In 't wonderschone Oostenrijk Daér lag ik voor het eerst te kijk. Naar ons thans bekend is gewor den heeft men voor het priesterfeest van de neomyst J. C. van Klink, die Zaterdag 4 Juni tot priester wordt gewijd, het volgende programma sa mengesteld. Zaterdagmiddag begint de feeste lijke intocht, waarbij de neomyst aan de brug bij de Oostenrijkse wonin gen door burgemeester E. J. M. Kolf schoten verwelkomd zal worden. Daarna gaat het in optocht, vooraf gegaan door de muziekver. „Liefde voor Harmonie, jongens-gilden, bruidjes, klasgenoten van de lagere school, gidsen, jongen-gilde, K.A.B,- middenstand en L.T.B., de gemengde zangver. "Vox. Laeta" en volgauto's met ere-comité, geestelij kheid, ouders, broers en zusters van de neo myst, en natuurlijk de neomyst zelve, j via Noord-Einde en Zuid-Einde naar de kerk. Hier zal pastoor Schoen maker te 7 uur het welkomstwoord namens de gehele parochie spreken, waarna de neomyst zijn eerste pries terzegen geeft en een kort Lof cele breert. Zondagmorgen draagt de neomyst te 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk „St. Petrus Ban ders op. 's Middags te 2 uur begint de officiële receptie in de Pancratius- zaal, waarbij een ieder tegenwoordig mag zijn. Voor de parochianen is er tot 3.30 uur gelegenheid tot aanbie den van gelukwensen. Te 4.30 uur wordt het feest kerke- I lijk besloten met een plechtg Lof uit dankbaarheid. Aan alle parochianen wordt ver zocht om met het uitsteken van de vlag met pauselijke winpel luister aan dit feest te willen bijzetten. W0UBRUGGE Politie. Met ingang van 1 Juni j.l. is de wachtmeester 2e klasse L. Frenzen bevorderd tot wachtmeester le klasse der Rijkspolitie. C ZONDER VREES door NELLY GRAF 2) „Volg nooit de stem van je hart, „Grant", zei Chuck, terwijl hij op stond en een dramatische houding aannam. „Het zal je over ongebaande wegen voeren. En een om zijn be staan worstelende jonge procureur moet de weg van de geldpaden kie zen. Wel, jij wenst een meisje, dat je speldeprikken zal geven als je niet vlug genoeg opschiet. Een, zoals de statige Stella". „Wat zitten jullie toch te wauwe len", zei Frank Allen, terwijl hij van zijn avondblad opkeek. „Praat liever over prettige dingen. Bijvoorbeeld over de spionnen, die nu het land onveilig maken. Er is er juist een in New York gearresteerd". Zijn woorden werden overstemd door het geluid van brekend glas. Thurman de Crosse had zich omge draaid waarbij hij Stella's glas cham pagne, dat zy op de rand van de piano had neergezet, tegen de grond stiet. Het glas versplinterde in hon derd stukken. Terwijl Nerine een servet van de dientafel nam en toesnelde om de drank op te nemen vestigde alle ogen zich op Thurman, wiens gewoonlijk pafferig gezicht een misselijk groene kleur had gekregen. „Ikik.... ik lijk wel beto verd", mompelde de Crosse; hij was een vreemd uitziende, sluw uit zijn ogen kijkende kerel met lange haren, die op artistieke wijze waren geknipt. „Thurman!", deed Stella zenuw achtig, „wat is er? Je bent ziek! Zus ter", wendde zij zich tot Nerine, „kun je niet helpen?" Nerine naderde Thurman de Crosse verbolgen over de gebiedende hou ding van Stella. Toen zij zijn arm arm nam om zijn pols te voelen rukte hij zich los. „Ik mankeer niets". „Hij zag slechts spoken", zei Vannie ernstig, maar haar ogen spotten. Zij had een afkeer van Thurman de Crosse, die bedrieger, die practisch leefde ten koste van ij dele dwazen zoals Stella, die belangrijke rollen in zijn kleine toneelstukken werden ge geven. Het stond wel aardig kunst zinnig te zijn en Stella was vastbe sloten zich een reputatie in dit op zicht te verwerven. Vannie haalde de schouders op en wendde zich tot Frank Allen. „Waarom is die spion gearres teerd?" „Omdat hij de een of andere waar devolle inlichting over een nieuw soort oorlogsvliegtuig had gestolen", antwoordde Frank. „Het is prachtig voor je dat je vrijwel genezen bent, Grant. Met die contracten van de regering heeft van Hutten een aantal advocaten nodig als de spionnen hier komen rondneuzen". „Verdraaid ja. Ik zal dat bericht uitknippen en van nu af mijn ogen goed de kost geven". Nerine bracht Thurman een glas water en een tablet. „Hier! Daar zult u van opknappen". „Dank u wel, Miss Brill". Stella raadpleegde haar polshor loge toen een klok half sloeg. „Goede genade! We zijn hier en blijven maar hier. Waarschijnlijk heb ben we de zieke dodelijk vermoeid". „Dus doen wij beter op te stappen", zei Vannie, terwijl zij opstond en in de richting van de deur ging. „Adieu allemaal. Tot morgen!" Alle anderen volgden behalve Stel la. Zij naderde Grant. |„rk ben zo blij, dat je van die ver schrikkelijke longontsteking genezen bent en" zij aarzelde en keek naar Nerine „en van je verpleegster", voegde zij er dan aan toe. „Een man wordt altijd verliefd op zijn ver pleegster. Is het eigenlijk niet ver makelijk?" Zij zweeg, beroerde zijn voorhoofd met haar lippen en haastte zich weg. Toorn vlamde op in Nerine bit tere toorn toen zij een ogenblik met vuurrode wangen bleef staan; zij knelde haar handen tesamen. Waarom had Grant Warton Stella niet op haar nummer gezet? Had hij haar niet gezegden toen herin nerde Nerine zich, dat zij verpleeg ster was en Grant haar patiënt. Zij wist zichzelf te beheersen en zei op kalme plichtmatige toon: „Je moet nu een half uurtje rusten. Dan diner. Vroeg naar bed". „Ik zal rusten als jij bij me komt zitten en met me praat", antwoordde hij. Zij Schikte zijn kussens op, trok een deken over hem heen en schoof haar handen in de zijne. „Ga nu slapen", begon zij, maar hij viel haar onstuimig in de rede. „Nee Nerine, ik moet met je pra ten. Alleen over ons". „Goed". Het was een zingend, be tekenisvol woord^ Sinds het ogenblik, dat hij haar gezegd had van haar te houden en zij haar liefde voor hem eveneens had bekend, had zij op dit ogenblik gewacht, waarop zij over hun toekomst zouden praten. „Als ik niet een arme procureur was, die hard moet werken om in zijn onderhoud te voorzien, terwijl ik hoofdzakelijk werk voor de Van Hut ten Luchtvaart Maatschappij en de Van Hutten-fabrieken". Zij wist dat hij de waarheid sprak. Het fortuin van de Wartons was ver scheidene jaren geleden verloren ge gaan en ondanks deze prettige wo ning en Grant's positie in het maat schappelijke leven zou hij beschouwd worden als een procureur, die een zware strijd om het bestaan had te voeren. Alsof dat van betekenis was, dacht Nerine toen zij zei: „Misschien heeft Stella gelijk. Mis schien behoor je zulk een huwelijk te sluiten, waar je familierelaties en invloed verkrijgt; kan iemand je een duw geven om op de rechtskundige ladder omhoog te komen". Zij wachtte glimlachend op de ver zekering, dat een man met het meisje moest trouwen, waarvan hij hield. „Natuurlijk heeft Stella gelijk", zei Grant, terwijl hij rechtop ging zitten. Hij keek Nerine verrast aan. „Ik houd alleen van jou, lieveling. Maar moeilijke jaren hebben me de les gegeven: je toekomst niet door een gevoelskwestie te vernietigen. Ik kan een prachtige betrekking krijgen en uitstapjes in een limousine maken. Waarom zou ik niet?" Nerine antwoordde niet omdat zij het niet kon. Zij streed tegen het verlangen in een poel van ellende weg te zinken, om haar verdriet uit te huilen. Maar een verpleegster leert reeds bij het allereerste begin van haar opleiding haar emoties te be heersen. Zijn woorden hadden haar diep ge troffen. Ze was er zo zeker van ge weest, dat dit niet het einde zou zijn. Grant had nooit over trouwen ge sproken, zelfs niet toen het wonder van hun liefde openbloeide in de zie kenkamer; maar hij was toen zo ziek geweest. En zij had zich moeten her inneren, dat zij op de eerste plaats zijn verpleegster was; het meisje waarvan hij hield kwam eerst op de tweede plaats. Maar als hij niet van plan was geweest met haar te trou wen Het schaamrood kleurde haar wangen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6