§LMaGAT Interessante en leerzame collectie in De Lakenhal" tentoongesteld Dfrtf flefr Diplomauitreiking aan leerlingen van de Rijkswerkplaats Gevolgen der Britse spoorwegstaking doen zich voelen Industrie krijgt kolengebrek Benelux-plan voor economische eenheid in Europa Tentoonstelling„Zo leeft en werkt de Leidse Universiteit" geopend VRIJDAG 3 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 3e LUSTRUM LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS Morgenmiddag opening De tentoonstelling van de Leidsche Vereniging van Postzegelverzame laars, ter gelegenheid van het derde lustrum, in de Lakenhal te houden op Zaterdag 4, Zondag 5 en Maandag 6 Juni a.s. belooft de bezoekers veel interessants op philatelistisch gebied te bieden. Het programma, dat aan de be zoekers van de tentoonstelling gratis zal worden aangeboden en waarin 't tentoongestelde nader wordt beschre ven is overzichtelijk samengesteld. In meerdere zalen van de Lakenhal wordt het ingezonden materiaal over niet minder dan 55m2 op tafels uit gestald. De inzendingen zijn in ze- Oud-leerlingen van Leidse Kweekschool bij een De oud-leerlingen van de Leidse Kweekschool voor voorbereidend on derwijs zijn ook dit jaar weer bijeen geweest. De reünie \ond haar hoog tepunt in de onthulling van de pla quette van mej. Dirkje Voltman, oud- directrice van de school. Bijzonder verheugend was het, dat mej. Volt man zij is tachtig jaar zelf deze plechtigheid kon bijwonen. Mede daardoor is deze reünie volkomen ge slaagd en droeg zij een gezellig en intiem karakter. Namens de reunie-commissie 1955 voerde mevr. A. Heilbron-van Rinsum het woord. Zij herinnerde aan de tachtigste verjaardag van mej. Volt man die toen reeds vele blijken van waardering mocht ontvangen. De geest van de school, aldus spreekster, bleef gehandhaafd, ofschoon thans nieuwe ideeën worden toegepast. Over deze nieuwe ideeën sprak de huidige directrice, mej. Ter Beek. De school is echter wel in de vorm maar niet in.de geest veranderd. Nadat mej. Warthena uit Leeuwar den oud-leerlinge van de school, een korte toespraak had gehouden werd in de gang van de school door twee leerlingen de plaquette onthuld. Ont roerd dankte mej. Voltman allen voor de vele blijken van aanhankelijkheid en trouw. ven verschillende klassen gerang schikt, welke van zeer uiteenlopende aard zijn. Zij waarborgen de toe schouwers een interessante expositie, waar men met de vele mogelijkheden die de philatelie biedt, kennis kan maken. De jury, die tot taak heeft het in- gezondene te beoordelen zal betaan uit de heren: P. G. v. Veenenaaal uit Amsterdam en Van der Horst en W. Kloos beiden uit Leiden, zeer be kende experts op philatelistisch ge bied. Daar er onder de jeugd en rijpere jeugd in Leiden veel belangstelling is, is via de verschillende scholen contact gezocht met de leerkrachten om de aandacht van de jeugd op deze tentoonstelling te vestigen. De pro pagandistische waarde zal hen daar tot lering kunnen strekken maar bo vendien is de Leidsche Vereniging gaarne bereid de voordelen te belich ten welke door georganiseerd sparen worden verkregen. De tentoonstelling wordt Zaterdag middag te half twee in het Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel 2'8, officieel geopend. EINDEXAMENS GYMNASIUM TE LEIDEN. Van de groep A I van de-eind- examen-candidaten van het Gymna sium slaagden de dames: C. C. Jas- perse, E. M. A. Waszink en E. M. de Wit, allen te Leiden, en W. Terpstra te Noordwijk aan Zee. en de heren: M. Heemskerk te Leiden, T. L. J. Steenmetser te Oegstgeest. Met 2 candidaten van deze groep wordt het examen voortgezet. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Adrianus zn van T. W. v. Steijn en H. v. Zoelen; Ma ria Margaretha, dr van D. Wolters en J. Beems; Karin, dr van M. Eiker bout en H. P. Rozier; Samuel zn van T. de Mooij en J.Durieux; Jaques Martijn zn van C. Bas en F. Moes; Robert Antonius Maria, zn van P. v. Lierop en J. C. Klerx; Elisabeth Hendrika, dr van C. Hoogeboom en A. M. Stakenburg; Maria Johanna dr van P. Duivenvoorden en P. Bout hoorn; Apolonia Maria ,dr van J. v. Haastrecht en A. C. M. Oomen. Gehuwd: J. C. Snoek en E. C. Small. Overleden: C. M. Kat, man 63 jr; J. M. Trouwee, man 52 jr; M. Majoor vrouw 87 jr; G.-van den Brink, we duwnaar 83 jr; C. W. Rutte, zn 26 jr; M. G. Nieuwenhuijzen dr. 2 jr. N. Langezaal 40 jaar bij Lichtfabrieken De heer N. Langezaal herdacht gisteren het feit dat hij 40 jaar ge leden in dienst trad van de Licht fabrieken. Aanvankelijk werkzaam by ""de Centrale, werd hij later overge plaatst naar de Gasfabriek waar hij de hem opgedragen werkzaamheden met opgewektheid en toewijding ver richtte. Aangezien de directeur dei- Lichtfabrieken verhinderd was, werd de jubilaris in de directiekamer door de adjudant directeur, de heer Ir. F. Stokhuyzen, toegesproken. Spreker bracht hem namens gemeentebestuur en directie dank voor zijn werkzaam heden. Met een gelukwens en onder overhandiging van de oorkonde van het gemeentebestuur en de gebruike lijke gratificatie besloot de heer Stokhuyzen zyn toespraak. De andere sprekers sloten zich gaarne bij deze waarderende woor den aan en wezen er op dat ook een voudig werk waardevol, is, indien het met toewijding en oplettendheid v/ordt .verricht, zoals hier het geval is. Vertegenwoordigers van de Perso neelsvereniging aan de Lichtfabrie ken overhandigden de heer Lange zaal 'n waardevolle herinnering aan deze dag namens het personeel, ter wijl zijn echtgenote bloemen waren aangeboden. In de kring van het personeel der gasfabrieken wachtte de heer Lange zaal nog een intieme huldiging door zijn collega's', waarvoor hij zijn dank uitsprak. Binnen enkele weken verlaat de heer Langezaaol de dienst met pen sioen. AFSLUITING HAARLEMMERSTRAAT. De afsluiting van de alom ge vreesde Haarlemmerstraat is een feit geworden. Niet minder dan zes tig borden vormen een versiering die aan licht- of winkelweek doet denken. De onafgebroken rij van waarschuwingen zal er bij geen enkele autobestuurder twijfel over laten, dat hij althans op Zaterdag middag op de verkeerde weg is. De voetgangers moeten nu echter be halve op het verkeer ook op de bor den letten. Maar goed iedere verbetering be hoeft nog geen verfraaiing te zijn. COLLECTANTEN VOOR! Het Rode Kruis doet nogmaals een beroep op de Leidenaars om voor de grote straatcollecte van morgen een collectantenlegertje te vormen. De uitrusting kap men he denavond van 7 tot 9 uur afhalen op Rapenburg 24, waar het hoofd kwartier van de actie gevestigd is. Op de collectedag zelf kan men nog vanaf acht uur aan dit adres terecht. In de rijkswerkplaatsen voor vak ontwikkeling te Leiden werden gis teravond tijdens een enigszins feeste lijke bijeenkomst een aantal getuig schriften uitgereikt. Dit had eigenlijk moeten gebeuren door wethouder Menken, die echter niet verscheen. De voorzitter van de adviescommis sie, ir. H. E. Kruyt, nam zijn taak in deze over. Spr. wees onder meer op het belang van de vervolgcursus. Voorts sprak de directeur der werk plaats, de heer G. H. Kottelaar. Deze releveerde, dat de opkomst voor de examens slecht is. Slechts 25 tot 30 procent van het aantal cursisten neemt er aan deel, wat echter niet Stakingskater Petitie voor ontslagenen Een grootst opgezette actie is door de leiders van de Amsterdamse Aprilstaking op touw gezet om te trachten de 64 gemeente-ambtena ren, die door deze wilde staking hun betrekking verloren, wederom in hun functie te herstellen. Zij hebben verzoekschriften naar enkele honderden vooraanstaande Nederlanders gezonden, waarin ge vraagd wordt een petitie te onderte kenen, die aan de gemeente Amster dam overhandigd zal worden en waarin aangedrongen wordt de ont slagen ambtenaren weer in dienst te nemen. Volgens de stakingsleiders zouden al verschillende vooraanstaande figu ren uit het Nederlandse culturele le ven deze petitie ondertekend hebben. Woensdagavond is het anderhalf- jarig zoontje van een familie te Vaas- sen in een onbewaakt ogenblik voor over gevallen in een wasketel met ken in Wales vandaag zouden sluiten als gevolg van onvoldoende aanvoer van steenkolen en schroot door de staking van spoorweglieden en ha venarbeiders. Ook andere ondernemingen hebben gewaarschuwd, dat zij door onvol doende aanvoer de volgende week arbeiders naar huis moeten zenden. Vóór- te Messina De directie van de Britse spoorwe gen heeft Donderdagavond te ken nen gegeven, dat zij bereid is „alle voorstellen te onderzoeken, die ten doel hebben redelijke extra-voorde len toe te kennen" (aan de stakers). De directie heeft een beroep op de stakers gedaan, de arbeid te hervat ten. Het Britse ministerie van arbeid geeft in een Donderdagavond gepu bliceerd communiqué toe, dat de on derhandelingen tussen de vakbonds leiders mislukt zijn, als gevolg van het voortduren van het geschil tus sen de bond van stokers en machi nisten, die de staking ontketend heeft heeft, en de bond van spoor- weglieden die tegen de staking ge- |a,||ui uc kant is. Het ministerie van arbeid za tenlandse zaken van de landen der echter zijn goede diensten ter be schikking van de betrokken partijen blijven stellen teneinde het conflict spoedig tot een oplossing te bren gen. De leiders van de bond van haven arbeiders, waarvan de leden in sta king zijn, hebben Donderdag drie uur vergaderd. Zij verklaarden echter naderhand, dat er weinig kans lijkt te bestaan op een vroegtijdige regeling. Meer dan 19.700 havenarbeiders zijn bij de staking betrokken, waardoor zes belangrijke Engelse havens zijn getroffen. Ook de Britse treilervisserij begint hinder van de staking te krijgen door gebrek aan kolen. De staalfabrieken van Richard Thomas en Baldwin hebben Donder dag bekend gemaakt, dat zes fabrie- water. Hoewel deze ketel slechts weinig water bevatte, is het kind door verdrinking om het leven ge komen. Men heeft nog getracht door kunstmatige ademhaling de levens geesten op te wekken, doch men slaagde hierin niet. NIEUWSGIERIGEN SPELEN MET BANKPAPIER. Dgöi liet gehele land worden tnauL de ccuvertjes verkocht ten oehreve van de strijd die tegen de meest ver waarloosde ziekte in ons land. na de veirasfingsaclie, gevoerd zei worden Uit binnengekomen mededelingen blijkt, dat men, nadat men couvert- jes heeft gekocht, de envelopjes uit nieuwsgierigheid openmaakt en men dus de instructies die op de cou- vertjes voorkomen niet opvolgt. De envelopjes dienen echter geslo ten te worden bewaard. Maakt men de couvertjes desondanks toch open dan beloopt men de kans de prij zen, waarvan het gezamenlijke be drag bijna een kwart millioen gul den bedraagt, te verliezen. Het ge heim aan deze coüvertjes verbonden wordt, zoals reeds eerder is medege deeld, middels een gezamenlijk ra dio-programma dato 9 Augustus be kend gemaakt. en tegenstanders GUERILLA IN ZUID-VIETNAM. Het Zuitvietnamese leger meldt dat troepen van de opstandige Hoa Hao en Binhxuyen secten verschei dene legerposten en stadjes ten Zui den van Saigon hebben aangevallen. De aanvallen waren echter afge slagen en de opstandelingen hadden verliezen geleden, aldus de medede ling. Europees Kolen- en Staalgemeen schap is men gisteren begonnen met de discussie over een door de Ne derlandse minister J. W. Beyen na mens de landen van Benelux ter ta fel gebracht* plan om te komen tot een verdere Europese economische integratie. Het plan omvat de op richting van pools voor het trans portwezen en de energie-voorziening waaronder kernenergie voor vreedzame doeleinden waarvoor supra-nationale gezagsorganen in het leven geroepen zouden moeten worden. Onder het gezagsorgaan voor het transportwezen zou de ont wikkeling van de waterwegen, de grote autowegen, de geëlectrificeerde spoorwegen en de burgerluchtvaart moeten ressorteren. Minister Beyen heeft voorgesteld ter bespreking van dit plan een in ternationale conferentie te beleggen, die niet alleen toegankelijk zou moe ten zijn voor de zes landen van de K.S.G., maar ook voor alle andere landen, die willen meewerken aan een inniger economische integratie Italië voorgesteld eerst een groep Europa zonder economische grenzen in het leven te roepen. Verdeelde reacties. De eerste reacties op het plan wa ren verdeeld. Frankrijk heeft zich uitgesproken tegen het Nederlandse gedeelte van het door Benelux inge-, diende voorstel het gedeelte dat betrekking heeft op integratie op grote schaal, leidende tot de instel ling van een gemeenschappelijke markt, waar een supra-nationaal or gaan volledig zeggenschap zou heb ben over productie in- en uitvoer en prijs. Niet gekant toonde de Franse de legatie zich tegen een integratie van het transportwezen en de energie voorziening, mits Zwitserland en Oostenrijk er deel in zouden hebben. Duitsland zou in dezelfde geest als Frankrijk hebben gereageerd, maar Italië toonde zich bij monde van mi nister Martino enthousiast voor het plan. Het denkbeeld van een ge meenschappelijke markt zou bij ver wezenlijking de facto-eenheid van Europa betekenen, zo drukte deze zich uit. En een gemeenschappelijke markt veronder-stelt een gemeen schappelijke valuta, die weer een ge meenschappelijk politiek gezagsor gaan vooronderstelt. In een memo randum aan de conferentie heeft in West-Europa. Volgens hem moe ten op de internationale conferentie de raadzaamheid en de mogelijkhe den van de oprichting van een nieuw wellicht supra-nationaal gezagsor gaan worden bestudeerd om een ge meenschappelijke markt in West- woond. deskundigen aan te wijzen voor het opstellen van de agenda en het voor reiden van de taak van de conferen tie, die obk door Engeland, Zwitser land, Oostenrijk en mogelijk ook Spanje zou moeten worden bij ge- wil zeggen, dat de overigen hun plaats in het bedrijfsleven niet heb ben gevonden. Het totaal aantal ge slaagden bedraagt thans 1736. Verscheidene werkgevers belonen thans het getuigschrift met een extra opslag op het uurloon. Met enige cij fers toonde de heer Kottelaar het grote tekort aan geschoolde en ge oefende werkkrachten in de indus trie aan. Voorts werden enige flim- pjes vertoond, onder meer over de opleiding voor de industrie, en de boeiende film van Herman van der Horst ,,'t Schot is te boord". De geslaagden zijn: Constructie- bankwerken: P. v. Dijk en H. J. Kiet te' Leiden; J. A. Smit, Noordwijk-Bin- n^n; A. L. Wolswijk, Boskoop. Machi- ne-bankwerken: G. Bavelaar en M. H- 'Kuivenhoven te Leiden; J. Ver- plancke, Leiderdorp. Draaien: F. J. Menky, M. van Polanen en H. Th. Veldkamp te Leiden; D. Reitsma, Bodegraven. Precisie-bankwerkenG. ter Haar, Reeuwijk; P. G. Holierook, Zwammerdam; D. Schipper, Leiden. Electrisch lassen: G. J. F. Dijkstra, Leiden: A. L. A. Vermey, Oudewater. Beton timmeren: A. Jansen, Leiden; C. G. J. Schenk, Berkel (Z.H.). Met selaar: C. G. Wassenaar, Sassenheim. Van het voorlaatste examen kregen de cursisten het getuigschrift reeds toegezonden. Het zijn: W. Kinkel, Nieuwe Wetering (prec.-bankw.); H. J. Kerkhoven, Ter Aar (draaier); P. Hermans, Leiden (mach.-bankw.); N. Zonneveld, H. Pracht en F. Kroese- meyer te Leiden; J. Zandvliet, De Zilk (constr.-bankw.); J. Kroon, Leiden (metselaar). VOLKSDANSEN. Op Vrijdag 10 Juni a.s. van half vier tot half zes 's middags worden in het kader van de studenten lus trumfeest èn Overijsselse en Friese volksdansen gegeven. Leidse inva liden boven de vijftig jaar worden in de gelegenheid gesteld deze dan sen te zien. Zij kunnen een gratis kaart afhalen bij het secretariaat van de afdeling Leiden van de Ne derlandse Invalidenbond, Heren gracht 83 op Woensdag 8 Juni a.s. van 23 uur en van 78 uur n.m. AANBESTEDING LODEWIJKSKERK. Bij de aanbesteding van de Lode- wijkskerk werd één van de onder delen van de werkzaamheden aan geduid als: nieuwbotïw pastorie. Zoals het geraamde bedrag (f300. 000.al deed vermoeden, is bij deze nieuwbouw inbegrepen: de uit- Wat lezers schrijven BEDEVAART NAAR BEAURAING Sinds 29 November 1932 verscheen de H. Maagd 33 maal aan de kinde ren van Beauraing en de laatste maal zagen die kinderen bij de afscheids groet Haar hart „van Goud" Iedereen begrijpt de betekenis van dat Gouden Hart. Maria zal als Mid delares aller genade door haar voor spraak de wereld redden door de bekering van de zondaars, als wij doen, wat zij ons vraagt, n.l. als wij óók bidden voor de bekering van de zondaars en onszelf voor Haar op offeren. Bidden en offeren lijkt zo moeilijk voor ons mensen, die zo snel en zo jachtig leven, maar vergeet niet, óók werken, óók ontspanning, ook eten en drinken is bidden, als wij het doen ter ere van Jezus en Maria. En om die geest van gebed en of fer te verkrijgen is een bedevaart naar het genade-oord Beauraing 'n uitstekend middel. Niemand gaat er ongetroost en ongesterkt vandaan. Welnu, er gaan dit jaar twee bede vaarten voor Leiden en omgeving naar Beauraing, meteen een pracht- reis door de Belgische Ardennen. De eerste van Zaterdag 25 tot 27 Juni; opgeven uiterlijk 9 Juni a.s. De tweede van Zaterdag 23 tot 25 Juli; opgeven uiterlijk 9 Juli a.s. Alles is prima geregeld; eerste rangs touringcars en eerste-rangs hotels. Maar vraagt nu liefst vandaag nog inlichtingen bij de heren J. De- vilee, Sophiastraat 52 Leiden; D. De- vilee, Gasstraat 70 Leiden of bij kap breiding van de kerk met twee zij-(9" A. Watervis, Herensingel 3. (Bij) de laatste s avonds tussen 6.387 u.) Agenda Leiden VRIJDAG: Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Diploma- uitreiking. Doelen 8 uur nam. Avondmis. St. Jozefkerk, 9.30 uur. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doctoraal exa men Nederlands Recht mej. E. J. G. Watson te Voorburg en de heren J. F Be'llaart te den Haag, N. Nobel te Utrecht, K. W. Brevet te Middelburg en D. Rutgers te Oegstgeest. Geslaagd voor het Kerkelijk Voor bereidend examen mej. G. A. van den Hout te Fijnaart. DE HEER L. NEUTEBOOM 25 JAAR OP DE ROTOGRAVURE. Gisteren herdacht de heer L. Neuteboom, electriciën in dienst der N.V. Ned. Rotogravure Mij., de dag dat hij voor 25 jaren in dienst bij genoemde N.V. .trad. Tijdens de huldiging voerde de directeur, de heer J. C. Stafleü, het woord. Spreker kenschetste de jubi laris als een bekwaam en ijverig vakman, die niet alleen in het ver leden veel voor de Roto had bete kend, doch waarvan men ook in de toekomst 'nog veel venvaohtte. Een enveloppe met inhoud en het getuigschrift van de Mij. voor Han del en Nijverheid vergezelde zijn woorden. Als tweede spreker sprak namens het personeel de heer W. Streefland. Ook deze spreker be lichtte de vakmanschap en prettige collegialiteit. Namens het person'eel bood hij een electrisch scheerappa- raat benevens een kistje sigaren aan. Vervolgens sprak de 'heer E. J. L. Hazevoet namens de afdeling. Hij bood hem als blijvende herinnering enkele boekwerken aan. Hierna was het woord aan de jubilaris zelf, die op een eenvoudige doch hartelijke wijze allen dankte. Daarna 'bleef men, zoals gebrui kelijk, nog enige tijd gezellig bijeen. Foto-expositie in het Gravensteen ZATERDAG: R.K. Gidsenleidsters, 2 uur nam. Vertrek van station voor „Dach- vaerf'-weekend te Lunteren. Oud Leiden. Dag-excursie naar Amersfoort. Vertrek 8.30 uur v.m. Leidse postzegelverzamelaars. Ope ning postzegeltentoonstelling. Laken hal 1.30 nam. Ambachtschool Haagweg. Huldiging leraren. 3.30 uur nam. MAANDAG: Gemeenteraad, 2 uur Stadhuis. Tentoonstelling Belgische kunst. Lakenhal 4.30 uur opening. M.O.V.E.O. (Meer ontspanning voor ernstige oorlogsslachtoffers). Film avond, 8 uur nam. in Doelenkazerne. St. Adelbervereniging. Lezing prof. dr. H. M. J. Oldevelt over: „Het ont staan van de H. Schrift". In den Ver gulden Turk 8.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN; voor Volkenkunde: „Zb zien zij ons" In een van de sfeerrijke zalen van het Gravensteen wordt ter gelegen heid van het lustrum van de Univer siteit de tentoonstelling „Zo leeft en werkt de Leidse Universiteit" gehou den. Met foto's en kaarten wordt op deze expositie een overzicht gegeven van wat er zoal in de universitaire ge meenschap omgaat. Zij is georgani seerd door de Historische commissie der Rijksuniversiteit. Deze tentoonstelling is vooral be- langrijk, omdat zij de over het alge- 1 meen onbegrepen handelingen toe licht, die achter de gevels van door geheel Leiden verspreide academie gebouwen verricht wordt Bij deze tentoonstelling is afgezien van het plaatsen van het heden tegenover het verleden, waardoor een ongetwijfeld ongunstig afsteken van de „goede oude tijd" werd voorkomen. Er zijn voor deze tentoonstelling door de hereni H. Keekstra en rar. F. E. de Wilde enkele honderden foto's gemaakt, waarvan de beste een plaats op de tentoonstelling hebben gevonden. De architectuur van de expositie, die van 3 tot 18 Juni in de vierschaar van het Rijksmuseum Tentoonstelling (t.m. 2 Oct.). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uui nam. (Tot 15 Juli). Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag, 8 uur, tot Zaterdag, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Trianon: „Rose Marie", alle leef den. Luxor: „08/15", volwassenen. Lido: „A star is born", 18 j. Rex: „De stad zonder wet", 14 jaar. Gravensteen gehouden wordt, is ver zorgd door A. M. N. Smetz. De plantsoendienst onder leiding van de heer Verver verfraaide de tentoonstelling met bloemen en plan ten. Opening. Hedenmorgen werd de tentoonstel ling officieel door de rector magnifi cus, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink in een van de zalen van het Rijksmuseum voor Oudheidkunde ge opend. Spreker herinnerde aan de grote vruchten die de fotokunst voor de historie afgeworpen heeft. Hij dankte de historische Commissie van de Universiteit voor haar veelomvat tend werk in vijf-emtwintig jaar ver richt. Prof. Van den Brink besloot zijn toespraak met er op te wijzen dat de tentoonstelling uiteraard slechts een klein deel van de activiteiten der uni versiteit kan weergeven. GUOE-VUETEKUIG Stichting 194045. De inzame lingsactie in de gemeente Alkemade is naar wij vernemen een succes ge worden. Een ieder heeft naar zijn vermogen hieraan bijgedragen. In j Oude Wetering deden allen zeer hun best. Bij de optocht van de 5 Mei-viering was een groepje dames dat de 2de prijs gewonnen had, zij besloten deze prijs avonds te verloten. Dit b 'acht f23.op. Ook liep het meisje van Y. de Jong in de optocht mee plm. 6 jaar oud, voorstellende de Stichting 194045, in haar collecte-busje was f 6.03 aanwezig. De collecte heeft in Roelofradensveen f 569.94, in Oude Wetering f 478.53, in Rijp Wetering f213.50, in de Kaag f 113.59, in Oud Ade f 85.50 en in Nieuwe Wetering f 84.14 opgebracht.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2