LmUGAT SéymiST/iD Rectorspoortje naast Gravensteen Nog eens 6,5 millioen voor de Spoorwegwerken te Leiden Uitbreidingsplan, tegenvallers en vergissingen de oorzaak Uitbreiding Zuid-West Leiden moet worden herzien Dfrcfy 20982 Enige voorstellen aan de raad Winstaandeel van 6 pet voor personeel H.C.W.-N.E.M. WOENSDAG 1 JUNI 1955 DE LEEDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 Een overzicht van het spoorwegplan Op 26 Januari 1948 besloot de raad van Leiden een bijdrage van 5.000.000,toe te zeggen in de op 20.000.000 geraamde kosten van de oplossing van het spoorwegvraagstuk. Het is begrijpelijk, dat er bij een dergelijk millioenenplan in de loop van zoveel jaren verscheidene veranderingen optreden. Wat de technische zijde van het plan betreft, moet gewezen worden op verschillende wijzigingen, die zich in de loop der jaren hebben voorgedaan. Ten aanzien van vrijwel alle viaducten valt een verbetering te consta teren; alleen het viaduct Rijnsburgerweg is behoudens een geringe ver breding practisch gelijk gebleven aan het bij de aanvang der werken bestaande ontwerp. Ook het viaduct Gordelweg is slechts in geringe mate verbreed. Het viaduct Lage Morsweg heeft thans drie kokers, die elk 0.50 m. breder zijn dan volgens het oorspronkelijke ontwerp; de doorrijhoogte van de middenkoker is verhoogd van 4.00 tot 4.20 m. projecteren voor het op het station gerichte verkeer. Uiteraard vereisten deze drie banen een grotere breedte dan aanvankelijk werd aangenomen. Voorts is de noodzaak gebleken de standplaatsen voor autobussen be langrijk uit te breiden, gezien de toe neming van het personenvervoer met autobussen; men denke in dit verband slechts aan de opheffing van de tram lijn Leiden-Haarlem. Tenslotte is daar de zgn. lus voor de trammaatschap- pijen, (die het rangeren, dat anders voor het overige verkeer zeer hin derlijk zou zijn geweest, overbodig heeft gemaakt. De lus vindt haar plaats op een verkeerscircuit, dat bij de samenkomst van de weg door het viaduct Gevangenlaan met het Sta tionsplein en de Morssingel noodzake lijk bleek. Viaducten verbeterd Het viaduct Gevangenlaan heeft be langrijke wijzigingen ondergaan, De beide middenkokers zijn met 0.10 m. verbreed, de beide buitenkokers met 0.50 m. Van veel meer betekenis is echter, dat de doorrijhoogte van de middenkokers is verhoogd van 3.75 m. tot 4.20 m. De oorspronkelijke ge dachte doorrijhoogte, die voorge schreven scheen uit spoorwegtech- nisch oogpunt, zou voor deze zeer ge wichtige uitvalsweg een ernstige be lemmering hebben betekend. De grootste wijziging heeft zich voltrok ken aan de viaducten Maredijk en Haarlemmerweg en het kunstwerk ter overbrugging van de Haarlem mervaart. Aanvankelijk waren hier een drietal afzonderlijke kunstwer ken geprojecteerd, n.l. een tweetal viaducten van elk drie doorgangen voor de Maredijk en de Haarlemmer weg en een brug over de Haarlem mertrekvaart. Op voorstel van de Dienst van Gemeentewerken zijn de drie kunstwerken tot één groot kunst werk verenigd, waardoor een belang rijke bezuiniging kon worden be reikt. Het Maredijk-viaduct kreeg daarbij 4 kokers (met 4 rijbanen) en het Haarlemmerweg-viaduct werd teruggebracht tot twee doorgangen. De verruiming van het viaduct aan de Maredijk en de inkrimping van dat aan de Haarlemmerweg is geheel in overeenstemming met de beteke nis van de daarop aansluitende we gen; eerstbedoelde weg is immers voorbestemd om naast de Rijnsbur gerweg een tweede grote verbinding met Oegstgeest en de badplaatsen te vormen, terwijl de Haarlemmerweg een uitvalsweg van secundaire aard zal blijven. Haarlemmervaart. Ook de Haarlemmervaart heeft in de loop van de uitvoering der spoor wegwerken een belangrijke wijziging ondergaan. Bij haar oorspronkelijke ligging zou zij over ongeveer 100 m. vrijwel onmiddellijk langs de ver hoogde spoorbaan hebben gelopen. Om het risico van afschuiving van de baari in de vaart uit te sluiten, zou den hoge kosten moeten zijn gemaakt. Het bleek echter voordeliger om de Haarlemmervaart om te leggen langs de Zuidwest-zijde van de ter plaatse gevestigde houtzaagmolen en daar na een gedeelte van de oude bedding van de vaart te dempen. Het Stationsplein heeft een belang rijk grotere omvang gekregen dan aanvankelijk werd gedacht. Stationsplein. Ini de eerste plaats is het plein be langrijk breder geworden. Het Sta tionsplein vormt een onderdeel van belangrijke verkeerswegen, in ver band waarmede het noodzakelijk was twee gescheiden verkeersbanen van voldoende breedte voor het door gaande verkeer te ontwerpen, doch daarnaast een afzonderlijke baan te 50 JAAR J. VAN DER ZANDEN 50 jaar geleden wachtte de 19-jarige J. van der Zanden, die 'zojuist met een Zeer bescheiden beginkapitaal een foto-zaak aan het Noordeinde ge vestigd had, met een kloppend hart op de eerste klanten. Vandaag stond op de ruime, moderne zaak aan de Breestraat te lezen: gesloten wegens jubileum. In het kort is hiermede de ontwik keling van de foto-speciaalzaak „Foto- Lux" gekarakteriseerd. Al spoedig moest de zaak wegens ruimtegebrek naar de Breestraat verplaatst worden. Weer enige jaren later verhuisde de heer Van der Zanden naar de over kant van de Breestraat waar een weer ruimere zaak hem wachtte. Ruim veertig jaar is hij hier nu al weer gevestigd. Naam heeft de heer Van der Zanden gemaakt met zijn foto-collectie van Oud-Leiden. Als leerling van de Leidse fotograaf Ha zenberg werd zijn belangstelling ge wekt voor de oude foto's. Later legde hij de hand op de negatieven-collec tie van de heer Goedeljee, die uit stekende foto's van het Leiden-van- toen heeft gemaakt. Met overleg heeft de heer Van Zan ten deze negatieven hersteld. Bij het openen van een nieuwe pak materi aal dwarrelden dikwijls de stukken gelatine van de gevoelige laag als sneeuwvlokken omlaag. Met eindeloos geduld heeft hij deze stukjes als een legpuzzle op de negatieven samenge bracht. Bij de receptie hedenmorgen kwa men velen van hun belangstelling ge tuigen. Station. Werd in het voorgaande gewag ge maakt van de belangrijkste verbete ringen, die in de loop der jaren zijn aangebracht, daarnaast zijn ook be zuinigingen toegepast, die niet alle be trekking hebben op overbodige voor zieningen. Het meest in liet oogspringend is het beperken van de omvang van de perronoverkapping, waardoor o.m. de beschutting van de reizigers op de ho ge perrons onvoldoende is. Ondanks krachtige pogingen is het niet mogen gelukken in dit opzicht enige verbe tering te bereiken. Aanvankelijk scheen ook een volledig ingericht plaatskaarten-kantoor en de rijwiel stalling aan het Terweepark ten offer te vallen aan pogingen tot bezuini- guig- Het bedrag der overschrijding van de oorspronkelijke raming is echter niet gering. Werden de kosten aan vankelijk begroot op rond 20.000.000, de thans overgelegde raming geeft als eindcijfer een bedrag van 26.650.000 te zien. Vergissingen. Het begrotingsbedrag, dat in 1948 aan de raad werd voorgelegd, berust te op een begroting van de N.V. Ne^ derlandse Spoorwegen van 1943 naar de vooroorlogse prijzen, die na enige correcties in 1947 een eindcijfer van 6.680.000 te zien gaf. Men nam toen aan, dat vermenigvuldiging van dit bedrag met 3 voldoende was om een juist inzicht te hebben in het kosten- bedrag, dat eind 1947 met uitvoering van de plannen zou zijn gemoeid. Uiteraard was dit een globale metho de, die niet geheel door de feiten is gedekt. Daar komt nog bij, dat de ge legenheid om over deze begroting met de andere bij de werken betrok ken partijen (de gemeente en de N.V. Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij) overleg te plegen, heeft ont broken, waardoor ook onjuistheden in het begrotingsbedrag zijn ontstaan. Zo bleek b.v., dat noch de N.S. noch de gemeente een post had uitgetrok ken voor de verlichting van de via ducten. Beide partijen meenden, dat de andere daarvoor zou zorgen! Zo zijn er meer vergissingen aan te ha len. Ook de omstandigheden, waaron der de werkzaamheden moesten wor den uitgevoerd, hebben tegenvallers opgeleverd. Men denke hier in de eer^ ste plaats aan de vele kostbare wer ken van tijdelijke aard, die gemaakt moesten worden om de spoorweg dienst en het wegverkeer zo normaal mogelijk te laten functioneren. De overschrijving bedr. 6.650.000. Hiervan komt 25 pet. of 1.662.500 voor rekening van de gemeente Lei den. Fundamenten Boshuizen Groot aantal scherven en sierpot opgégraven De opgegraven fundamenten van het kasteel Boshuizen worden thans in kaart gebracht door de gemeente lijke plantsoendienst, welke daarmede deze week hoopt klaar te komen. Bij de opgravingen zijn een groot aantal scherven van kookpotten en kannetjes te voorschijn gekomen, en een gave leistenen pot, waarschijnlijk een sierpot. Het uitbreidingsplan Leiden-Zuid- west dient te worden herzien. De herziening is in het bijzonder noodzakelijk in verband met een wij ziging in de ontsluiting van de wijk zuidwest aan de zijde van de Trek- vliet, het toepassen van een grotere bouwhoogte, teneinde het aantal in het plan te bouwen woningen te ver meerderen, en vervolgens om het tuinbouwgebied ten noordwesten van de Boshuizerwetering te behouden. STRAATCOLLECTE RODE KRUIS. Op Zaterdag 4 Juni zal de grote straatcollecte van het Rode Kruis gehouden worden. Voor het slagen van de collecte is de opkomst van collectanten bijna even belangrijk als de opkomst van de mensen, die voor deze gelegen heid eens stevig in de bus willen blazen. De personen, die zich voor deze dag met het Rood Wit van eigen stad en kruis willen tooien, kunnen zich Vrijdagavond van 7 tot 9 uur mel den in het perceel Rapenburg 24. Degenen die er dan nog eens een nachtje over willen slapen, kunnen de volgende morgen vanaf 8 uur aan hetzelfde adres terecht. Training Crescendo. N.V. RIJNPLAAT VAN SPEYKSTRAAT la - LEIDEN In de advertentie van j.l. Zaterdag stond telefoon 20983; dit moet zijn Iln de telefo Ie Ob j Overplaatsing kost f 8.000 In het Stedelijk Museum „De La kenhal" bevindt zich een poortje, dat eertijds diende als afsluiting van de hof van de rectorswoning van de voormalige Latijnse school aan de Pieterskerkgracht en deel uitmaakte van de straatwand. De omschrijving luidt: Poort van gebeeldhouwd fries. In het fronton een borstbeeld van Minerva met schild en lans en het opschrift: Tuta est aegide Pallas (Pallas is beveiligd door het schild). Boven de twee bui tenste pilasters het wapen van Lei den, gebonden door een zittende leeuw. Afsluiting. Het poortje was eigendom gewor den van het Koninklijk Oudheidkun dig Genootschap, dat dit had onder gebracht in het Rijksmuseum te Am sterdam. Enige jaren geleden heeft het Genootschap het poortje in eigen dom aan de gemeente Leiden over gedragen onder voorwaarde, dat het poortje niet zonder toestemming van het genootschap op een andere plaats dan de thans daarvoor bestemde ruimte in het Gravensteen-complex zal worden aangebracht'. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat dit rectors poortje naast het Gravensteen zou geplaatst worden. B. en W. achten de verdere restau ratie van het Gravensteen een ge schikte gelegenheid om uitvoering te geven aan het reeds lang gekoesterde plan, het poortje in het Gravensteen- complex op te nemen en wel ter af sluiting van de binnenhof van het gebouw aan de zijde van de Hout straat. De Rijkscommissie voor de Monu mentenzorg had aanvankelijk tegen de met het Genootschap overeenge komen plaats bedenkingen. Zij was bevreesd, dat het poortje aldaar aan beschadiging zou bloot staan en stelde derhalve voor dit te plaatsen als toegang tot de binnen hof. Hiertegen bestond zowel bij B. en W. als bij de Welstandscommissie en de Commissie voor de Openbare Werken bezwaar, daar het poortje dan aan het oog zou worden ont trokken. Teneinde de bezwaren weg te nemen, hebben B. en W. zich be reid verklaard voor het poortje enige met elkaar verbonden stoeppaaltjes tp plaatsen en aan de zijkant van het poortje een afzonderlijke ingang voor rijwielen te maken, zodat het poortje uitsluitend zal dienen voor voetgan gers. De Rijkscommissie heeft zich thans met plaatsing van het poortje in de straatwand verenigd. Kosten. De kosten van het overbrengen en plaatsen van het poortje en het com pleteren met een nieuwe deur, welke zijn geraamd op ƒ8.000,moeten met inbegrip van het plaatsen van de stoeppaaltjes en het maken van een afzonderlijke ingang voor rij wielen nader worden geraamd op een bedrag van 8.900, Bedoelde werkzaamheden behoren tot de uitwendige restauratie van het Gravensteen, zodat zij niet zijn opge nomen in de verbouwing c.a. van het Gravensteen tot juridisch studiecen trum, dat ingevolge met het Rijk gesloten overeenkomst voor zijn re kening wordt uitgevoerd. De onder havige kosten komen derhalve ten laste van de gemeente. Waar het hier betreft het plaatsen van een monumentaal poortje in een monumentaal complex, hebben B. en W. aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en aan Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland in de kosten daarvan een bijdrage uit 's rijks- respectieve lijk de provinciale kas gevraagd. De beslissing wordt nog ingewacht. Het Leidsch Universiteitsfonds heeft be sloten als tegemoetkoming in de kosten een bedrag van 2500,be schikbaar te stellen. B. en W. geven aan de raadsleden s van Leiden in overweging in de a.s. I Een bedrag van 12.000.ter be- vergadering de volgende besluiten j schikking te" stellen voor het doen vervaardigen van een voorlopig ont werp van de veemarkthal met dienst ruimten. Rioolgemaal. Beschikbaar te stellen een bedrag van 60.000,voor het ontwerpen van een rioolgemaal aan het Philoso- phenpad, een pompgemaal in het zuidwestelijk deel der gemeente en een zuiveringsinstallatie met geacti veerd slib aan de Vliet ten behoeve van het zuidelijke rioleringsgebied, met bijkomende werken; Vast te stellen de overgelegde be sluiten tot wijziging van de gemeen tebegroting en van de begroting voor de dienst der gemeentewerken, voor het dienstjaar 1955 Uitbreiding Electriciteitsfabriek Het bij besluit van 11 Juli 1949 ver leende crediet van 20.700.000ten behoeve van de uitbreiding van de electriciteitsfabriek met 2 productie eenheden van 30.000 kW met bijbe horende werken te verhogen tot 25.000.000,voor het dienstjaar '54. Studie Tegemoet te komen in studiekos ten van het gemeentepersoneel. TERAARDEBESTELLING P. VAN DER LELIE. Onder grote belangstelling vond hedenmorgen de teraardebestelling plaats van de heer P. van der Lelie, hoofdredacteur van het „Vizier" en „Eva". Na een gezongen H. Mis van Requiem in de St. Petruskerk werd de overledene bijgezet in het familie graf op het R.K. Kerkhof. Onder de aanwezigen bevonden zich ojn. directie en commissarissen van de Rotogravure. Mr. P. v.<d. Lelie, zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Scholen. Het aantal openbare scholen te ver meerderen met: een school voor g.1.0. in de omge ving van de Rijnsburgerweg; een school voor g.l.o. in het Morskwartier een school voor g.l.o. in de Rooden- burgerpolder; een school voor g.l.o. in de omgeving van de Sumatra- straat.. Sportvelden Haarlemmerweg Het bij raadsbesluit van 19 Juli '54, in verband met het draineren en egaliseren van de twee bijvelden van het sportveldencomplex aan de Haar lemmerweg, beschikbaar gestelde crediet ad 6.030.met 8.600.— te verhogen. SUBSIDIES LEESZALEN. De openbare leeszaal „Reuvens" is aan de staten der provincie Zuid-Hol land voorgedragen voor een subsidie van 1.150. De subsidie-aanvrage van de katholieke leeszaal en bibliotheek bedraagt 1.545. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doctoraal exa men Nederlands Recht de heer G. R. André de la Porte te Vught; vrij Doet. ex. Nederlands Recht de heer J. J. G. Slatouw te Leiden; Doctoraal ex. Biologie mej. S. van Houte te Leiden en de heer M. Roessingh te Voorschoten; Candidaats-examen I Wis- en Natuurkunde de heer H. Hen- kes te Leiden; Doctoraal examen Wis kunde mej. M. M. Smit te Rotterdam; Doctoraal examen Biochemie mej. A. Huysman te Leiden. den avond zich op het veld aan het Delftse Jaagpad met hun geliefde sport bezighouden. Nogmaals de Kloksteeg. Het is in onze Sleutelstad niet al les goud wat er blinkt, want heden morgen vroeg troffen wij in de Kloksteeg nog steeds het gedeelte van de wervelkolom aan, dat een van onze collega's gisteren voor zo'n hoge uitgave plaatste. En nu hopen we maar dat er iemand op het idee komt de wervels naar het museum voor Natuurlijke historie te brengen. Wie weet kan men er daar de rest bij fantaseren. Excursie Ambachtsschool. De vereniging van oud-leerlingen van de Leidse Ambachtsschool kun nen op Zaterdagmiddag 11 Juni deel nemen aan een excursie naar het nieuwe gemaal van het Hoogheem raadschap Rijnland te Katwijk aan Zee en de oude kerk. De rei's wordt gemaakt per blauwe tram, vertrek uit Leiden 1.45 uur. DWARSKIJKER. RUILBEURS VOOR VERZAMELAARS. Donderdagavond 2 Juni organiseert de Ned. Ver. „De Verzamelaar" van 19.30 tot 21.30 uur wederom een ruil beurs in café „De Valk", Stationsweg hoek Morssingel. Van de objecten die daar geruild kunnen worden noemen wij: postzegels, munten, ansichtkaar ten, lucifersmerken, sigarenbandjes, terwijl daarnaast ook voor schelpen, militaire insignes, miniatuur flesjes, enz. belangstelling bestaat. Burgerlijke Stand Geboren: Louise Jacoba, dr van J. W. la Lau en J. Rol; André Otto, zn van A. B. K. Koch en E. E. Lange; Helena Dorothea Johanna dr van W. J. Wagemaker en H. D. Hartevelt; Albertus Maria zn van J. Nieuwen- burg en J. M. Cornelissen; Paulina Jacoba, dr van J. J. Verstraaten en J. de Vink; Albertus Johannes Ma ria zn van W. de Meij en J. J. Spie renburg; Margaretha dr van M. Overdijk en P. M. Hemelspet; Wil helmus Anthoftius zn van J. Kuijer en W. Stouten; Antonius Gerardus Adrianus zn van J. H. v. d. Fits en H. M. v. Leeuwen; Agnita Pieterke dr van P. Thomas en P. Witvoet; Mi- ron Petrus Stanislaw, zn van J. Bro- dalski en J. L. H. Sohilperoort; Gijs- bertus, zn van G. H. v. d. Meij den en J. H. Kruize; Riksina Geertruida dr van J. P. Smith en G. C. v. Essen; Henriëtte Eelkjen dr van C. P. Ste- genga en G. E. Hoogeboom; Ingrid Maria, dr van D. Stokkel en H. M. Nagtegeller; Machiel Albert, zn van M. Dubbeldeman en P. Pooijer; Adriana Johanna dr van R. J. Groen- stege en L. Timmermans; Neeltje, di van F. Moerman en N. v. d. Meij; Jacoba dr van W. v. d. Linden en J. v. Putten. Ondertrouwd: J. de la Rie en M. E. v. Weerlee; W. F. Mulder en K. M. As; P. v. d. Pompe en J. C. Ro denburg; A. H. Labee en E. Bour geois; P. Bos en F. L. Hugo; S. H. Weber en E. G. Meurs; J. W. Zirk- zee en M. Kapaan; H. Schutte en A. Slootweg; P. J. M. v. Dooren en W. A- Plas; T. J. Hozee en A. Visser; D. v. Duijn en P. J. Florisson; A. C. J. Kooloos en J. C. v. Steenbergen; J. G. Monfils en L. Brandsma; J. A. van Haarlem en M. M. de Haas; J. Nieuwenhuysen en J. Brugman; J. E. v. Dinter en G. T. Borst; F. C. Yuan en J. M. v. d. Stam; A. Hout en K. v. d. Heide. Gehuwd: J. A. Hoogervorst en P. A. Moulijn; F. Braaksma en J. de Lint. Overleden: A. Duinker wed. van: Visser, 70 jr; P. A. Dobben, man 53 jr; C. van den Berg wed. van: Teeuw 74 jr; M. J. van Houten, man 45 jr; J. Brouwer wed van: Taffijn 85 jr; P. Bekker, wednr 86 jr; M. A. E. Snij dei-, huisvr. van. Schotel 44 jr; W. J. Stephanus, man 46 jr; P. v. d. Lelie, man 62 jr. Deze week draaien in Leiden de volgende films: Casino: „We gaan naar Parijs", alle leeftijden. Lido: „Odyssee", 14 jaar. Luxor: „New York op stelten", alle leeftijden. Trianon: „Rose Marie", alle leeftij den. Rex: „Prince of pirates", 14 j. Verder is het gewenst het uitbrei dingsplan in overeenstemming te brengen met de nieuwere denkbeel den ten aanzien van de stedebouw. Een markant voorbeeld hiervan treft men aan in de bebouwing langs de snijding der hoofdwegen in het plan, waar een royaal opgezet win kelcentrum is ontworpen, met daar naast plein- en plantsoenaanleg en een woongebouw in acht woonlagen. Te zamen met het naastgelegen cen trale O.B.G.-terrein (terrein, bestemd voor de bouw van openbare of bij zondere gebouwen) vormt dit win kelcentrum het hart van dit toekom stige stadsdeel. Het is te betreuren, dat de beken de kwestie van de Rijksweg 4b niet alleen een aanmerkelijke vertraging in de totstandkoming van deze her ziening heeft veroorzaakt, maar ook van ingrijpende betekenis is geweest ten aanzien van de omvang van het plan. Een blik op de kaart zal U duidelijk maken, dat de begrenzing in het zuidwesten van het plan een abrupt karakter heeft. De reden hier van ligt in de omstandigheid, dat men rekening moest houden met het mogelijkerwijze wegvallen van Rijks weg 4b uit het plan. De langs deze weg gelegen bebouwing, welke als eindbebouwing was ontworpen, zou echter bij 't vervallen van hetweg- tracé in haar stedebouwkundige be tekenis van (voorlopige) afsluiting van' de woonstad niet kunnen wor den gehandhaafd. Vandaar, dat de oorspronkelijk langs de Rijksweg 4b ontworpen woonblokken en daar mede ook het resterende, zuid-wes telijke gedeelte van ons territoir buiten het plan worden gelaten. Voor deze gronden blijft het uitbrei dingsplan 1948 nog van kracht. Nu de raad zich met de verlegging van genoemde rijksweg heeft verenigd, kan de verdere herziening van het uitbreidingsplan 1948 thans ter hand worden genomen, opdat het plan zijn harmonische opzet herkrijge. De grondgedachten van het plan zijn nader uiteengezet in de bij de stukken gevoegde toelichtende be schrijving, op de intrekkingskaart, gemerkt K II d-1034A, is de begren zing van het te wijzigen gebied met een paarse lijn aangeduid. Het is nodig gebleken enkele gedeelten van het uitbreidingsplan 1933 in het partiële uitbreidingsplan „Leiden- Zuidwest" op te nemen. Op een gistermiddag gehouden ver gadering van personeelsleden van de N.E.M. en de H.C.W., aangesloten bij de K.A.B. en C.N.V., is medegedeeld, dat de werknemers in de beide bedrij ven met een aandeel van zes pet. in de winst rekening kunnen houden. 3 Pet. van het salaris zal uitbetaald worden bij de a.s. vacanties, de overi ge drie procenten worden eerst over ruim één jaar uitgekeerd. Het geld wordt vastgezet en zal uitbetaald worden, zodra de goedkeuring van het college van rijksbemiddelaars bin nen is. 122 MIDDENSTANDSWONINGEN IN ZUID-WEST. HUUR f 15.35 Eerder al hdbben wij melding ge maakt van het door de architect P. W. A. van Dam, te Leiden, ontwor pen plan voor de bouw van 122 middenstandswoningen in het zuid westelijke deel der gemeente met gebruikmaking van de „Premie- en Bijdrageregeling Woningbouw 1953" Thans geeft het college van B. en W. de ontwerpen aan de raad ter inzage. Ontworpen zijn: 8 woningen ge schikt voor 3 personen, 67 wonin gen geschikt voor 4 personen, 11 woningen geschikt voor 5 personen, 33 woningen geschikt voor 6 perso nen, 3 woningen geschikt voor 7 personen in 6 bouwblokken. Vier blokken worden uitgevoerd in vier woonlagen met een onder huis, waarin voor elke woning een bergplaats, en in vier woonlagen, zonder onderhuis. De in deze blok ken opgenomen woningen hebben een bergplaats in de woning op de begane grond. De bouwkosten van de 122 wo ningen op f 2.100.000.— geraamd, terwijl de huur op gemiddeld f 15.35 per week kan worden gesteld. Agenda Leiden WOENSDAG: In den Vergulden Turk, 8 uur n.m. Vergadering V.V.V. St. Petruskerk, 7 uur n.m. Rozen kranskruistocht. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum Tentoonstelling (t.m. 2 Oct.). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.— 5 uur nam. (Tot 15 Juli). Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag, 8 uur, tot Zaterdag, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree straat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Marktberichten WOERDEN. 1 Juni. Kaas. Aan voer 155 partijen. Prijzen le soort f. 2.19—f. 2.25, 2e soort f. 2.11— f. 2.18, extra tot f. 2.42. Handel kalm.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3