DUINSTREEK RIJNSTREEK Niet gekeurde bollen ook niet meer verhandelbaar Wel douche-installaties, maar geen tweede brandspuit voor de gemeente WOENSDAG 1 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KATWIJK AAN DEN RIJN JONGETJE VERDRONKEN Gistermiddag te omstreeks kwart over drie werd uit de Rijn, in de om- bebouwde kom van Hillegom van el- geving van het Veereinde, het stof- HILLEGW OVERDRACHT MEERSTRAAT. De weg RingvaartHaarlemmer- kander zijn geschieden. Het weste lijk deel tussen Hillegom en De Zilk kan worden beschouwd als een zij tak naar Hillegom van de provincia le weg WassenaarNoordhollandse grens. Dit wegvak vormt tevens een belangrijke verbinding tussen ge noemde provinciale weg en de Rijks weg LeidenHaarlem. Het oostelijke deel van provinciale weg no. 2, wordt gevormd door de Meerstraat, welke het dorp Hillegom via een zeer smalle draaibrug en twee vrij wel haakse bochten verbindt met de in de Haarlemmermeerpolder gele gen Venneper Dwarsweg, die weer door het dorp Nieuw Vennep aan sluiting geeft op de Rijksweg Den HaagAmsterdam. De Meerstraat is aan een zijde vrijwel geheel be bouwd. Voor het doorgaand verkeer voldoet, deze route dus niet aan de eisen, die aan een secundaire verbin ding kunnen worden gesteld. Met het gemeentebestuur van Hil legom zijn de laatste jaren? onder handelingen gevoerd over de verbe tering van de provinciale weg no. 2, welke tot overeenstemming hebben geleid. gemeente Hillegom zal de felijk overschot opgehaald vijfjarige Gerrit Peet. Het slachtoffertje, dat reeds om 1 uur werd vermist, is vermoedelijk omstreeks die tijd met zijn fietsje te water gereden en verdronken. VOORSCHOTEN VOETGANGER LIEP TEGEN MOTORRIJDER OP. Op 2e Pinksterdag maakte een voetganger B. uit Schiedam nabij de Haagsche Schouw geen gebruik van de speciale ondergrondse voet-, gangers- en rij wiel tunnel om de weg over te steken. Hij stak de grote weg over en liep tegen een motorrijder op. De motorrijder v. L. uit Bergen op Zoom met zijn echtgenote kwa men daarbij te vallen en liepen ver wondingen op. Dr. Olthuis verleende de eerste hulp en liet de slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden voor nader onderzoek ver voeren. Botsing bij de Haagsche Schouw. Op dit zelfde drukke punt kwa men le Pinksterdag 's middags om Meerstraat zo spoedig mogelijk en in 3 uur een personenauto en een brom- elk geval in 1955 verbeteren tegen een vergoeding van een som van 135.000,— uit de provinciale kas, benevens een bijdrage van f 11.000, in de kosten van voorbereiding en uitvoering. Hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat de Provincie deze weg, nu zij deze eenmaal in onder houd heeft, in een voor het verkeer behoorlijke toestand dient te bren gen. Anderzijds heeft de gemeente Hillegom belang bij een verder gaan de reconstructie van de weg, terwijl daarin tevens nieuwe gas- en water leidingen moeten worden gelegd. Het moet daarom aangewezen wor den geacht, dat de gemeente de Meerstraat in eigendom, beheer en onderhoud overneemt en dat de ge meente de weg verbetert met een bijdrage uit de provinciale kas tot de hierboven genoemde bedragen. Uiter aard zal dan tevens de verplichting tot betaling aan de Provincie van de jaarlijkse bijdrage van f 600,per km voor het over te dragen wegge deelte moeten vervallen en zal dit wegvak te zijner tijd van het Pro vinciaal wegenplan dienen te wor den afgevoerd. Aangezien de gemeente Hillegom de Meerstraat met ingang van 1 Mei 1955 in onderhoud wil nemen, stellen G.S. aan Prov. Staten voor, het be sluit daartoe te nemen. KATWIJK Geb.: Martha, d. v. D. Verdoes en K. Hoek; Anita, d. v. J. E. ten Cate en J. v. Essen; Leendert, z, v, J. Hoek en G. Hoek; Cornelis M. J., z. v. A. A. Viola en A. H. Kerpels; Alida R. d. v. A. Untee en R. v. Dijk; Stijntje, d. v. J. Schaap en C. Zwanenburg; Johanna E., d. v. B. v. Kruistum en A. Haasnoot; Neeltje W. G., d. v. K. Mol en G. N. W. Cebol; Johannes C., z. v. J. Barnhaorn en W. Verdoes; Leendert D., z. v. M. H. Durieux en P. v. Duyvenbede; Cornelis H. A., z. v. W. F. Revoet en J. Hoogland. Ondertr.: D. A. Remmelzwaal en M. van Wolferen. Getr.: A. Ouwehand en L. J. v. d. Plas; C. v. Beelen en A. Schaap; W. M. Broere en J. C. Geijteman; C. v. Duyn en J. v. Duyvenbode; A. J. de Koning en J. Imthorn; P. H. v. d. Perk en A. C. Timmermans; J. de Best en A. Nijgh; A. v. Duyn en J. v. Duyn. Overl.: J. Kooien 60 jr; J. Koele- wijn 79 jr. L. den Hollander 73 jaar. NQ0RDWIJK GELDLENING AAN Dr Mr WILLEM VAN DEN BERGH- STICHTING. De lening, verstrekt aan de Dr Mr Willem van den Berghstichting te Noordwijk, groot 840.000, blijkt niet voldoende om de uitbreiding van de ze inrichting te financiëren. Ged. Staten stellen thans voor het ge noemde bedrag te verhogen met 175.000, zijnde de nader geraamde kosten van bouw en inrichting van het verplegingspaviljoen. Met de reeds verstrekte gelden zal de uit breiding van het hoofdgebouw en het schoolpa vil j oen gefinancierd kunnen worden. Voor het aanleggen van enige vij vers en een zwembad adviseren G.S. een lening te verstrekken van 75.580. BEZWAREN TEGEN GARANTIE REGELING VAN BOUWHYPOTHEKEN In Februari j.l. heeft de raad beslo ten tot een garantieregeling bouw- hypotheken ten behoeve van een zes tal personen die voornemens waren een eigen woning tet bouwen, waar bij de rente en aflossing wordt ge- gegarandeerd van een onder verband ener eerste hypotheek voor de bouw van die woning te sluiten geldlening. Ged. Staten van Z.H. hebben B. en W. medegedeeld dat bij hen bezwa ren bestaan en verzoeken de intrek king van dit besluit te bevorderen. Aan deze beslissing is zeker niet vreemd dat sedert kort door de Minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting de mogelijkheid is geopend voor de bouw van woningen in de vrije sector een bijdrage uit 's Rijks kas te ontvangen, gelijk aan de helft van de premie die voor de bouw van een woning uit het bouwcontigent zou kunnen worden toegekend. Uiter aard is deze regeling voor de adspi- rant-bouwers veel aantrekkelijker. De verwachting is gegrond dat voor de woningen van de zes personen hierboven genoemd de halve premie zal worden toegekend, zodat deze bouw vrijwel zeker doorgang zal kunnen vinden en de kopers een be langrijk voordeel zullen genieten. fiets met elkaar in botsing. De auto werd bestuurd door H. v. B. uit Oegstgeest en de bromfiets door R. J. M. uit Leiden. De bromfietser had de auto niet zien aankomen. De bromfietser werd licht gewond en voor de rest bleef het bij materiële schade. Geslipt. 's Avonds om 7 uur slipte de bromfietser v. G. uit Hoofd dorp tegen de troittoirband van de Schoolstraat nabij de Pauwenstraat. Hij maakte een flinke smak en kwam op de tramrail te recht. Dr. Swen verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het Acadamisch Zie kenhuis in Leiden overbrengen. Gevaarlijk punt. Dinsdagoch tend om half een slipt op dezelfde plaats hoek Schoolstraat-Pauwen straat een motorrijder K. uit Leiden. Dr. Swen werd uit zijn eerste slaap gehaald om assistentie te verlenen. Met een hoofdwonde en een lichte hersenschudding werd het slachtof fer per ambulance-auto naar zijn wo ning vervoerd. De collecte gehouden ten bate van de Stichting 19401945 heeft opgebracht het mooie bedrag van 1875.25. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 schooltas, 1 wiel van kinderwagen, 1 groene portemon- naie met 2.1 wit-zwarte foxter- rier, 1 corsage, 1 zwarte regenjas en idem broek, 1 meetlint, 1 rode muts, 1 rode portemonnaie met 5.1 buitenboordmotor, 1 spaarbankboek je, 1 zwarte j opper, 1 leren motor handschoen, 1 kerkboek, 1 fototoe stel Kodak, 1 kijker, 1 zwarte por „DE LE-JE" VERGADERDE De jaarvergadering van ver. „De Lelie" zit er weer op. Gistermiddag werd deze in het Krelage-huis te Haarlem gehouden en naast de ge bruikelijke jaarverslagen, bestuurs verkiezingen, enz., was er de belang rijke mededeling, dat het met ingang van dit jaar verboden is bollen te ko pen van kwekers, die niet aangeslo ten zijn bij de keuringsdienst. Met andere woorden: alleen gekeurde bol len zullen verhandeld mogen worden. De voorzitter, de heer C. Broeze, kon bij de aanvang o.m. speciaal ver welkomen, prof. v. Slogteren van het Laboratorium te Lisse, ir Vlag, de Rijkstuinbouwconsulent te Lisse, ir. v. d. Slikke en diverse heren van de Voorlichtingsdienst. De heer Broeze zei o.m. dat op verzoek Van de directeur van de Tuinbouw, ir. Honig, een commissie is gevormd, die zich speciaal zal be zig houden met de vraagstukken op het gebied der Leliecultuur. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer H. J. Voors, bleek o.m. dat het ledental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt. Men heeft nu 242 leden. De veldkeuringen van par tijen Rubrum op het zuiver zijn van virus was ook het afgelopen jaar een succes. Er waren 49 aangeslotenen met een oppervlakte van 4303 R.R. Aan 46 kwekers kon een A-certificaat worden uitgereikt een oppervlakte uitmakende van 3788 R.R. Bij de be stuursverkiezing werden in de plaats van de heren C. Broeze, Beverwijk, Jac. Boon (voor district West-Fries land) en P. Struijff (district Kenne- merland) gekozen de heren D. Jon ker, Andijk, die tevens tot voorzitter en daarmee automatisch tot lid van het Hoofdbestuur der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur werd benoemd, Fred. Singer, Wijdenes en P. Schou ten, Akersloot. Wat de contributie betreft: deze werd weer vastgesteld op ƒ2.50 voor die leden die minder telen dan 200 R.R. en 5.voor hen, die boven dit areaal telen. Handelaren moeten 10.extra betalen. Bij het punt mededelingen keu ringsdienst werd o.m. bekend ge- temonnaie met 5.1 leren porte monnaie met 0.55, en tramkaart. Gevonden: 1 leren tas met appels, 1 paar grijze dameshadschoenen, 1 regenhoed, 1 muts, 1 padvinders doek, 1 plastic ceintuur, 4 bruine bloemenmanden, 1 rode portemon naie, 1 passer, 1 klein sleuteltje, 1 stropdas, 1 gouden halsketting, 1 bal, 1 hoes voor paraplu, 1 groene tas, 2 fietssleutels, 1 actetas, 1 paar zwar te nylonhandschoenen, 1 pop, 1 paar zwarte gymschoenen, 1 bruine hond, 1 zwart vulpotlood, 1 kanarie, 1 pak je shag, 1 paar glacé handschoenen, 1 capuchon, 1 bruine portemonnaie. maakt, dat met ingang van dit jaar ongekeurde bollen niet meer verhan deld mogen worden. Het reglement zei dus iets gewijzigd moeien wor den. Dit zal o.m. worden gedaan om te voorkomen, dat iemand, die bijv. hon derd R.R. A-gekeurde lelies teelt van andere kwekers ongekeurde partijen aankoopt en ze als A-partijen door verkoopt. Hierna vertelde prof. v. Slogteren iets over de werkcommissie voor de lelieteelt. Op verzoek van ir. Honig, de directeur van de Tuinbouw, is deze commissie in het leven geroe pen. Daarin zijn o.m. opgenomen: het Laboratorium voor Bloembollenon- derzoek te Lisse, het Rijkstuinbouw- consulentschap Aalsmeer en Hoorn, het Laboratorium voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen, de groep Westland i.v.m. de snij bloemcultuur en de ver. „De Lelie". Alle mensen die onderzoek verrichten zijn dus nu in één commissie verenigd eri het on derzoek zal zoveel mogelijk gecoördi neerd worden. De Commissie voor Onpersoonlijke Reclame had nog gevraagd van welke soorten men graag platen zou willen hebben. Men had verzocht om nieu we exemplaren van Regale en Ti- grinum en verder van Henryii, Han- sonii, Maxwill, Elegance en Tigri- num pleno. In de Treslong-tuin te Hillegom, zal een speciale lelieborder worden aangelegd. Bij de mededelingen ver telde de heer Voors nog, dat men voor de bestrijding der keuringskos ten 15.820.had gevraagd van het B.V.S. Dit bedrag zal over drie jaar worden uitgesmeerd. WASSENAAR Onder duinzand bedolven Gisteren is de 12-jarige Leo Lam- bers uit de Van Zuylen van Nijevelt- straat 277, die bij de zandafgraving aan het Wassenaarse Slag aan het spelen was, door neerstortend zand bedolven. Toen het kind bevrijd was, bleken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. VROEGER AANVANGSUUR VAN WEEKMARKT OP DINSDAG? B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld, het aanvangsuur van de weekmarkt, die op Dinsdagen in de Berkheistraat gehouden wordt, vast te stellen op 9 uur in plaats van op 10 uur, zoals tot nu toe het geval was. Bij het merendeel der kooplieden en bij het publiek blijkt n.l. daaraan behoefte te bestaan. Een klein deel van de marktkooplui, met name de handelaren in groente en fruit en vis en bloemen, die hun aan bederf onderhevige waar dezelfde morgen moeten inkopen, hebben bezwaar ge maakt tegen het vroegere aanvangs uur. Om aan hun bezwaren tegemoet te komen stellen B. en W. voor, alle kooplui tot 10 uur gelegenheid te ge ven, hun standplaats in te nemen. Pas na 10 uur verliest een koopman dus het recht op een standplaats. Oprichting „Mater Amabilischool". Er zijn plannen, in Wassenaar, als onderdeel van de R.K. Huishoud school, een Mater Amabilisschool te stichten voor meisjes boven 17 jaar uit Wassenaar en omgeving. In ver band met deze plannen wordt heden, Woensdagavond 8 uur een bijeen komst belegd in het R.K. Vereni gingsgebouw, waar het woord zal worden gevoerd door Mej. C. Herr, diocesaan leidster van het Mater Amabiliswerk. ALPHEN AAN DEN RIJK In aansluiting op de tweedaagse j eugdverkeerstentoonstelling organi seerde de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer een propaganda-avond, welke voor ieder een toegankelijk was. De jeugd, die door de tentoonstelling al in de juiste sfeer was gebracht, was goed verte genwoordigd, in verhouding tot de ouderen, van wie het W-werk meer belangstelling waard is. Dit laatste merkte de heer v. d. Veen Meerstadt, de voorz. van de pl. afd. op in zijn korte inleiding tot de bijeenkomst. De heer D. Edzes, verkeersdeskun- dige van het Verbond vertoonde 'n tweetal propagandafilms, waarvan de eerste in ernstige toon op de ge volgen van een nonchalant verkeer wees en diepe indruk maakte en de GEMEENTERAAD SASSENHEIM Oliestook in het Raadhuis De bijna voltallige raad der ge meente Sassenheim kwam gisteren avond in openbare vergadering bij een. Het was de derde maal in 195.*. De heer J. Bakker was afwezig Een voorstel van* het college een bijdrage van 85.beschikbaar te stellen voor de laatste actie van de Stichting 1940—1945 werd aangeno men. Dit komt neer op een bedrag van ƒ0.01 per inwoner. Het bestuur van de Stichting had voorstellen ge daan waarbij de bijdrage per inwo ner werd vastgesteld op 5 ct. Een 7-tal in Sassenheim wonende leerlingen bezoeken een inrichting voor gymnasiaal onderwijs, resp. bij de paters Capucijnen, Seminarie Ha- geveld en het missiecollege Sparren- daal. Door het bestuur van deze bij zondere scholen werd een verzoek gedaan om subsidie. Waar het hier hetzelfde geval betreft als bij de sub sidieverlening voor het Lavigerie- college te Santpoort werd ook deze subsidie toegestaan. Per jaar zal per leerling 100.beschikbaar worden gesteld. Ook groentehandelaren dicht, Evenals de kruideniers zullen ook de groentehandelaren worden ver plicht hun zaak een week te sluiten. Ook bij deze categorie van nering doenden moest men tot deze maat regel overgaan omdat onderling geen overeenstemming was te bereiken. Het voorstel werd aangenomen waar bij er de nadruk op werd gelegd dat deze regeling ook geldt voor die groentehandelaren die buiten de ge meente wonen doch in Sassenheim klanten hebben. Voor rekening der gemeente Zoals reeds werd gemeld zou een voorstel ter tafel komen om het com plex woningen in aanbouw, in totaal 82 stuks, over te dragen aan de wo ningbouwvereniging. Het gaat hier om een bedrag van 1.036.091. In 'n vorige vergadering was reeds beslo ten dit bedrag te besteden voor de woningbouw. De huurregeling voor geysers in gemeentewoningen is enigszins gewijzigd. De woningen op het complex Sporthof konden slechts van deze regeling profiteren indien zij bereid waren een belangrijk be drag voor inrichting zelf te betalen. In deze woningen is wel de ruimte voor een douchecel aanwezig, doch de installatie ontbreekt geheel. Er zal nu een zodanige regeling worden ingevoerd dat voor deze bewoners inplaats van 0.50 per week, ƒ0.80 per week of 3.50 per maand in re kening worden gebracht. De inrich ting en plaatsing der installatie komt dan voor rekening der gemeente. De heer Kortekaas juicht dit voorstel van harte toe, doch vraagt zich af of er niets gedaan moet worden voor de bewoners van oude woningen in Overplaats, van Heemstrastraat enz. Badhuisprobleem minder urgent Door deze regeling is het probleem van het badhuis minder urgent ge worden, misschien wel helemaal ver dwenen. De heer Kortekaas stelt het college voor deze kwestie nader te bekijken. Het behoeft dan natuurlijk niet te blijven bij een bedrag van 0.80. De heer v. Breda deelde mede dat deze gedachte reeds lang bij het be stuur van de woningbouwvereniging leeft. De kosten zijn echter aanmer kelijk hoger dan men denkt. Te zij ner tijd hoopt men met concrete voorstellen te kunnen komen. Op een vraag van de heer Wesseling of ook particulieren van deze regeling kunnen profiteren werd bevestigend geantwoord. De regeling is daar ech ter anders als bij de gemeentewonin gen. Een voorstel van B. en W. om een arbeider die reeds vijf jaar op ar beidsovereenkomst werkt in vaste dienst aan te stellen werd aangeno men. Dit was eveneens het geval met de nieuwe regeling van het vacantie- geld voor het gemeentepersoneel en een uitkering ineens aan dezelfde personen. Men kon eveneens accoord gaan met het voorstel een verorde ning in het leven te roepen om het Z.W. gedeelte van de gemeente te „bevriezen" voor wat betreft het ver lenen van vergunningen ingevolge de drankwet. Dit gedeelte is gelegen ten Z.W. van de Zandsloot. Geen tweede brandspuit. Men kon zich niet verenigen met het voorstel van B. en W. om een tweede brandspuit aan te schaffen. In een uitvoerige toelichting schet ste het college de noodzakelijkheid van deze aanschaffing. Met de aan koop en daarmede samenhangende kosten zoals verbouwing garage, was een bedrag van maar liefst 49.000 gemoeid. De heer Bergman, sprekende na mens de Protestantse fractie, was zich zeer wel bewust van de nood zakelijkheid een tweede brandspuit aan te schaffen doch was van mening dat men niet zo maar over een be drag van ƒ49.000 heen stapt. Dit be drag uit te geven brengt ook een grote verantwoordelijkheid met zich mee. Dit voorstel komt wel wat te snel ter tafel. Spr. wacht liever tot de volgende begroting. Men kan dan eerst goed nagaan hoe het in andere gemeenten geregeld is. Ook de heer Kortekaas, sprekende namens de K.V.P. is van mening dat dit voorstel wat voorbarig is. Op reeds eerder gehouden vergaderin gen is uitvoerig over deze kwestie gesproken. Spr. wilde toen eerst een juiste opgave hebben van de voor- en nadelen. Zeer eenzijdige toelichting De toelichting die thans wordt ge geven is wel zeer eenzijdig opgesteld. Het verheugde spr. daarom zeer dat de andere fracties zich ook tegen het voorstel van E. en W. verzetten. Ook de K.V.P. is van mening dat moet worden gewacht tot de volgende be groting. Nadat de voorz. overleg had gepleegd met de beide wethouders deelde hij mede dat dit voorstel zou worden aangehouden tot de begro ting. Op verzoek van de heer v. Bre da werd het geheel teruggenomen om dan later weer naar voren ge bracht te worden. Het volgende punt, n.l. de aanschaf fing van een oliestookinstallatie in het gemeentehuis werd ook een punt met een zeer langdurige discussie. Men gunt de ambtenaren wel dat ze 's winters behaaglijk warm zitten, doch ieder jaar ƒ1000.meer uit geven is ook heel wat. Men vroeg zich zelfs af of men er met deze 1000.zou komen. Nadat de voorz. had uiteengezet dat de huidige ko- lenstookinstallatie van onvoldoende capaciteit is om het gehele gebouw te verwarmen, terwijl men dit wel kon met een Oliestookinrichting gaf men, echter na zeer langdurige dis cussies zijn fiat voor deze verande ring. De heren Heemskerk en Wesse ling waren tegen het voorstel, on danks de vele voordelen die eraan zijn verbonden. Afscheid van correspondent Enkele comptabiliteitsbesluiten, voortvloeiende uit de agendapunten, werden aangenomen. Tenslotte sprak de voorzitter een woord van afscheid tot de heer Overvoorde, correspon dent van het Leidsch Dagblad. Ge noemde heer O. heeft de functie van correspondent, na deze functie rüim 20 jaar te hebben vervuld, neerge legd in verband met zijn hoge leef tijd. De voorz. liet z'n hartelijke woorden vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardering. Hierna werd de openbare verga dering gesloten en ging men over tot de geheime vergadering. tweede film, een opname van gezel lige rijwiel- en brornfietstochten door ons land liet zien en onderwijl op beeldende wijze de gevaren van het verkeer onder ieders aandacht wer den gebracht Tussen de vertoningen door sprak de heer Edzes een kort vermanend woord om de verkeers regels toch vooral na te leven. Vervolgens werd door hem een hersengymnastiekwedstrijd gehouden over verkeerstechnische vraagstuk ken, voor de oplossing waarvan zich 3 ploegen, elk van 5 man hadden be schikbaar gesteld en wel van de fa. N. Samsom N.V., de Bodedienst Vis de Jong en van de chocoladefa briek „Baronie" N.V. De test, die vooral ook leerzaam was voor de aanwezigen, had tot sultaat dat de middelste groep won met 12*4 punten, de laatste groep tweede werd met 10 punten en de eerste groep de laatste met 7*4 pun ten. Een gecreëerde „Mieke" hield de standen bij. De avond, welke beslo ten werd met vragenstellen en -be antwoorden, heeft duidelijk gemaakt dat men zich niet voldoende in de verkeersvoorschriften en verkeers problemen kan verdiepen. Geboren: Anna d. van J. Hui sdier en A. Slagter; Joannes Corne lis z. van J. C. de Bruin en C. C. M. van Vliet; Dirk Jacob z. van J. J. Verschuur en M. ter Wal; Jacob van J. Bol en J. Lekx; Gèrdina Jean- r.ette d. van M. den Hertog en Visser; Anna Bertha d. van G. van der Kooy en L. van der Laken; Jo hannes Willem z. van C. Schijf er C. M. van 't Wout. Ondertrouwd: Cornelis F. Moerings 27 j. en Johanna Chr. M. Zirkzee 23 j.; Johannes A. Schimmel 28 j. en Maria Schellingerhout 22 j. Getrouwd: Jan Veen endaal en Jo- hanne de Heij; Antonius Rooymans en Johanna Petronella M. Verkleij; Marinus P. van der Weele en Lina Pijl; Sijbrand J. Hulleman en Griet je Schuitmaker; Johannes H. Chr. van Leeuwen en Maria E. Vallent- goed; Jacob Bunt en Cornelia* Hout man. Overleden: Marijtje Ram 82 j., weduwe van M. de Grauw. KOUDEKERK Ingelanden van de Hondsdijkse polder. Onder voorzitterschap van de heer D. P. v. Leeuwen, kwamen de ingelanden van de Hondsdijkse polder, in Hotel de Bruin, in verga dering bijeen, tot vaststelling van de rekening 1954 en de begroting 1955, De rekening 1954 sloot met een be drag aan inkomsten van f. 5892.92 en van f. 5219.53 aan uitgaven, zodat er een batig saldo is van f. 673.39. De begroting van 1955 gaf een eindcijfer te zien van f. 5908.66 bij een omslag van f. 10.per ha. Als poldermeester werd de heer J. N. Koot met algemene stemmen her kozen. DE KWAKEL Men deelt ons van de zijde var P.T.T. het volgende mede. Herhaaldelijk komt het nog voor dat door verschillende inwoners van de Kwakel, in hun postadres, de plaatsnaam Uithoorn vermeld wordt. Met nadruk wordt bij deze nogmaals in herinnering gebracht dat dit fou tief is, en dat de plaatsnaam Uit hoorn nooit vermeld dient te worden, aangezien dit een vertraging van 1 of 2, of bij 2 Zondagen achter elkaar, wel drie dagen ten gevolge kan heb ben. Auto verloor wiel. Tweede Pink sterdag werden verschillende bewo ners van de Drechtdijk 's avonds om ongeveer 11 uur opgeschrikt door een hevig lawaai, gevolgd door een doffe dreun. Het bleek dat een auto, ILSY-VLIEGER IN BELGIE OMGEKOMEN. Gisteravond heeft zich op het vlieg veld te St. Denijs-Westrem nabij Gent een vliegtuigongeval voorge daan, dat het leven heeft gekost aan de Franse piloot Louis Clement en een gelegenheidspassagier. Even na zeven uur had de Franse piloot met zijn toestel, een Frans model sportvliegtuig, op het vlieg veld St. Denijs-Westrem een tussen landing gemaakt. Clement kwam uit Ypenburg, waar hij had deelgenomen aan de I.L.S.Y. In de luchthaven ont moette hij de heer Missiaen uit Oudenaarde, die lid is van een plaat selijke luchtvaartclub en leerling piloot. Daar de heer Clement het voornemen te kennen gaf nog even boven St. Denijs-Westrem 'n tochtje te maken, alvorens zijn tocht naar Frankrijk voort te zetten, verzocht de heer Missiaen, mee de lucht in te mogen gaan. Het toestel steeg op te 19.48 uur. Om 19.54 uur brak echter tijdens een schijnbaar onschuldige manoeuvre plotseling een gedeelte van de linkervleugel af. De machine, die op dat ogenblik ongeveer 300 m. hoog was, kreeg hierdoor een gewel dige schok en de piloot werd uit de cockpit geslingerd. Het vliegtuig dook hierop steil naar beneden en stortte te pletter op het vliegveld zelf, recht tegenover het bureau van de commandant. Er klonken enkele kleine ontploffingen, waarna het toe stel vlam vatte. Het grondpersoneel kreeg onmiddellijk bevel uit te ruk ken met blusapparaten naar de plaats van de ramp. Men was elf minuten later ter plaatse, doch het toestel was reeds vrijwel uitge brand. De heer Missiaen vond de dood in het toestel, waar hij in de vlammen omkwam. De oorzaak van het breken van de vleugel is niet be ken en het parket stelt ter een onderzoek in. bestuurd door de zoon van H. L., al hier, het achterwiel had verloren en dit de oorzaak was van al het lawaai, aangezien de as over het wegdek sleepte. Het wiel botste met een doffe dreun tegen een muur aan, maar ver oorzaakte geen schade, de bestuurder kwam er met de schrik goed van af. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt op Zaterdag 4 Juni des namiddags om 2 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a. onbewoonbaarverklaring van 6 woningen, Hulpsecretarie te Noorden, Restauratie van de gemeen tetoren, Scholenbouw, Bejaardenwo ningen en Bouw van winkelwoningen in het uitbreidingsplan. Noord-Zuid vergaderde. De Watersportvereniging „Noord-Zuid" hield in het Sporthotel haar jaarver gadering, welke bij ontsteltenis van de voorzitter werd geleid door de heer A. Th. Rijnbeek. De penningmeester was wat pes simistisch gestemd, want hij moest meedelen dat de geldmiddelen der vereniging door diverse grote onkos ten nogal waren ingekrompen. De boeken en bescheiden waren in orde bevonden door de kascommissie. Het wedstrijdprogramma vermeldt de volgende wedstrijden: 19 Juni: onderlinge zeilwedstrij den; 10 Juli: onderl. zeilwedstrijden; 23, 24 en 25 Juli Nat. Zeilwedstrij den; 21 Aug.: attractiewedstrijden voor motor- zeil- en roeiboten en 18 Sept. onderl. zeilwedstrijden. Hierna werden de verschillende nieuwe leden aan de vergadering voorgedragen en allen werden tot de vereniging toegelaten. Het be stuur stelde vervolgens voor om de contributie met 0.50 te verhogen, zodat deze thans op ƒ6.50 per jaar wordt gesteld. Ook hiermede ging de vergadering accoord. Mede ter versterking van de kaspositie stelde het bestuur voor om een feestavond te beleggen waarop tevens een op voering van een blijspel zal worden verzorgd. Ook dit idee vond bij de leden ingang en als datum voor deze feest- en propaganda-avond wordt vastgesteld 9 Juli a.s. Aan het einde van de vergadering werden aan een drietal leden de door het bestuur uit geloofde prijzen uitgereikt voor hen, die de meeste leden of donateurs in de loop van het jaar hebben aange bracht. Tenslotte sloot de heer Rijnbeek met de wens voor een prettig water sportseizoen deze jaarvergadering. Aan de R.K. Universiteit te Nij megen slaagde de heer K. C. Schen kel voor het doctoraal examen En gels. OUDE-WETERING KAV. De laatste avond van Mei was door de KAV gewijd aan de H. Maagd en 't moederschap. In Hotel „Meerzicht" was een groot aantal leden bijeengekomen om in ernst en vrolijkheid deze Mei-a\ond te vieren. De avond werd geopend door de voorzitster mevr. je Juv. d. Pauw Kraan, die allen hartelijk welkom heette. Onder 'ciding van mevr. v. d. Meerv. d. Hoorn brachten enige bruidjes een zang- en bloemenhulde aan dc H Maagd. Hierna was het woord aan pater C. van Diik S C. J. Deze bracht in een gloedvol oetoog hulde aan het moederschap, dat zijn voltooiing en vervolmakine vond in het moeder schap van Maria. De taak van de moedei', aldus spreker, is de zwaai'ste taak ter wereld, maar ook de mooiste! De moeders maken door de opvoe ding van hun kinderen de toekomst. Hij vermaande de moeders heilige moeders te zijn, die hun kinderen op de juiste wijze opvoeden voor God, Kerk en Maatschappij. Allen die in het afgelopen jaar moeder waren geworden werden vervolgens gehuldigd. Tot slot van de avond werden op gevoerd de korte toneelstukjes „De Kantwerksters van O. L. Vrouw" en „En koddig misverstand" In de pauze werd een geanimeerde ver loting gehouden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2