RKAVV bezorgde Lugdunum onverwacht het kampioenschap Lisse versloeg Meerburg ook op eigen terrein met 2-0 VREDESTEIN (y) 5J&nden Goudse Zeilweek door het fraaie weer begunstigd DOSR boekte op THB en een grote zege won met 7-2 DINSDAG 31 MEI 1955 DE LËIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Door 5-4 nederlaag tegen VVP De Leidschendammers hebben de competitie besloten met een 54 nederlaag tegen de Haagse VVP- club. RKAVV moest aantreden zonder spil Gerard van Dorp waardoor de verdediging van Leidschendam zwakker was dan tegen Lugdunum. De voorhoede van RKAVV was wel subliem maar de Haagse doelman was onweerstaanbaar en was dit maal de held van het spel. RKAVV heeft reeds dadelijk een buitenge wone goede kans gehad en een doelpunt was schier zeker maar de bal ging over. Toen gingen de rood- hemden er van door in ijltempo, waartegen keeper Van Rijswijk niet paraat was en met een mooi schot maakte Essers het eerste doelpunt (1—0). Nadat RKAW 4 hoekschoppen zonder succes had af gewerkt bleef de bal voor VVP ge vaarlijk en Piet Hakkaart liep de bal over de doellijn (11). RKAVV bleef sterk in de aanval en het leer flitste tegen en langs de palen, ter wijl de doelman de goed gerichte ballen schitterend wist af te zetten. Ook de Leidschendamse keeper kon een goed opgezette Haagse aanval door een vangbal onschade lijk maken. De verdediging van de rood-witten liet daarna een steek vallen waardoor Van Tavechio handig gebruik maakte en het tweede doelpunt scoorde (12). Na de pauze zetten de roodhem- den goed in en na 2 minuten ver grootte VVP de voorsprong door een pracht schot van linksbuiten A. de Leeuw, die vanaf de zijlijn juist in de hoek onder de lat in schoot (13). Een minuut daarna nam Piet Hakkaart revanche en het werd 23. Nu werd aan beide zijden energiek gespeeld en er kwam spanning. De ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. RKAVV ontwikkelde een voorbeel dig technisch spel, maar het was de Haagse keeper, die alle kansen voor RKAW wegvaagde. Maar toen Leidschendam te veel was opge drongen wisten de Hagenaars een doorbraak te forceren. Van Rijs wijk was daartegen niet bestand waarbij ook de zenuwen parten speelden en zo kon De Leeuw voor het vierde doelpunt zorgen (24) Weer volgde een serie corners voor RKAW. Een daarvan gaf aan V. d. Sman de kans en het werd (3—4). Nu vooral bleef RKAW sterk in de aanval. Het leer beukte het Haagse doel. Henk van Oosten die al te zwaar door WP werd ge schaduwd maakte het de Haagse EXCELSIOR—ALPHEN 0—0. In Schiedam bleek zowel voor Alphens voorhoede als die van Ex celsior '20 het maken van doelpun ten een te zware opgaaf. De beide verdedigingen hadden het spel van de aanvalslinie's al spoedig „door", zodat zij het steeds-weer moesten af leggen. Alphen had in de eerste helft wellicht nog de beste kansen voor een doelpunt en enkele malen wa ren zij daar heel dicht bij. Schoten van Tuinenburg. Ederveen en ook IJkema kwamen hierbij tegen lat of palen. Bij een dezer schoten sprong de bal via de lat en bodem volgens velen achter de doellijn vandaar weer in het veld terug. De scheids rechter kon dit echter moeilijk con stateren, daar deze zich op het mid denveld bevond. In de tweede helft waren de po gingen van beide elftallen veel min der krachtig en men verzoende zich blijkbaar reeds met een puntenver deling. Wel waren de aanvallen van de gastheren nu wat gevaarlijker, maar doelman Britsemmer en van Heijningen sloegen alle pogingen ra dicaal af. Rest nog te vermelden, dat doel Britsemmer in verband met zijn 300ste gespeelde wedstrijd voor Al phen I en D. IJkema voor zijn 250ste wedstrijd op hartelijke wijze na af loop gehuldigd werden. EDS—ALPHLA 0—4. Zonder zich tot het uiterste te be hoeven in te spannen heeft Alphia de voorlaatste wedstrijd van deze competitie in Rotterdam tegen EDS met 40 weten te winnen. Reeds direct na de aftrap wist Al phia dank zij krachtig stuwen van halflinie en achterhoede het Rotter damse doel onder druk te nemen, waarbij Slagter al spoedig tegen de staander kopte. Aan de andere kant dreigde het meeste gevaar van de vleugelspelers, die echter goed in be dwang werden gehouden door Uithol en Bouthoorn. Steeds weer trok Al phia ten aanval en na ongeveer een half uur spelen slaagde S. Bouthoorn er in de score te openen met een lis tig schot in de uiterste hoek van het doel (0—1). In de tweede helft was het al spoe dig de Hertog, die snel naar binnen komend uit een voorzet van Klaver steijn hard en hoog in het net schoot (02). Enkele felle pogingen van de Rotterdammers alsnog een gun stiger resultaat te bereiken werden met grote beslistheid door de Alhia- achterhoede afgeslagen. Met snelle open aanvallen werd de Rotterdam se achterhoede steeds weer uit posi tie gespeeld en toen de Hertog hier bij de bal eens goed voor doel trok zette Bouthoorn zijn „slof" er onder en lag de bal het volgende ogenblik opnieuw in het net (03). Met een fraaie kopbal vergrootte de Hertog even later nog de voorsprong (04), waarna EDS een verloren wedstrijd speelde. Zelfs de eer konden zij niet redden al deed men daartoe wel nog enkele felle pogingen. Bij het eind signaal was de stand nog ongewij zigd. keeper heel lastig maar met forse hand wist deze zijn doel vrij te houden. Weer kon WP doorbre ken en de Leidschendamse ver dediging passeren waardoor Essers de stand op (35) kon brengen. In de laatste minuut gelukte het W. Holstein voor RKAW het vier de doelpunt te scoren (45). In de stand kon geen verandering meer gebracht worden en met een uit bundige ovatie voor de keeper van WP (vooral van de zijde van aan hangers van Lugdunum, die door deze voor RKAW verloren wed strijd nu kampioen waren) moesten de Leidschendammers met deze uitslag genoegen nemen. RKAW HAD DUITSE SPELERS OP BEZOEK. Het jeugdelftal van de Duisburger Turn- en Sportverein heeft voor de junioren-afdeling van RKAW een prettig sportevenement bezorgd. De gespeelde wedstrijd tegen het a-elf tal heeft wel een zware 40 over winning van de sportieve gasten op geleverd, maar het was een bij uit stek voldaan sportfeest. De Duitse gasten waren Zondagmiddag in Leidschendam gearriveerd en afge stapt in „De Zwaan", vanwaar zij na een verfrissing door de RKAW-ers werden afgehaald voor huisvesting en verdere verzorging. Des middags werd met de commissie van ont vangst een tocht gemaakt naar Am sterdam en een rondvaart door de grachten gemaakt. Na terugkeer in Leidschendam hebben de Leidsen- aammers aan de gasten een maaltijd bezorgd en des avonds was er een opgetogen verblijf in „De Zwaan". Gistermorgen werd eerst nog een tour naar Scheveningen en den Haag gemaakt en des middags had de voetbalwedstrijd plaats. Het bleek al dadelijk, dat de Duitse gasten goed getraind waren. Hun mooi samenspel leidde tot een 40 overwinning, welke zij ten volle ver diend hebben. Afgesproken werd dat op 17 Juni a.s. het eerste elftal en ook een vete ranen-elftal van de Duitse Sport verein naar Leidschendam zullen ko men om de strijd aan te binden met RKAW. Ook op eigen terrein heeft Meer burg de punten aan Lisse moeten la ten, deels omdat het geluk niet aan haar zijde was en ook omdat een paar zwakken momenten van de ver dediging Lisse twee doelpunten op leverden. Verscheidene malen ont kwam het doel van Lisse reeds in het eerste kwartier aan een doorbo ring en moest haar achterhoede alle zeilen bijzetten. Toen Baak in het Lisse-doel eens tot de zijlijn was uit gelopen was Owel hem toch te snel af en plaatste vanaf de lijn zuiver in het doel. Het hoofd van stopper v. d. Poel bracht te juister tijd red ding. Kort daarna was het weer Owen, die een kogel loste op het ver laten doel en nu was het v. Kesteren, die de bal nog juist uit de doelmond kon trappen. Er was 15 minuten ge speeld toen er een doelpunt kwam, juist aan de kant waar het niet ver wacht werd. H. v. d. Voort ging er langs de lijn vandoor en loste een schot, waarbij de bal door Pelk ge stopt wordt. De bal sprong echter uit zijn handen voor de voeten van C. v. d. Voort, die van dichtbij Pelk pas seerde (01). Meerburg hield vol en gaf het technisch sterk spelende Lisse goed partij. Zelfs rechtsback v. Mil waagde een kansje en belaag de Baak in zijn heiligdom. Het was alles vergeefs. G. v. Wetten ontnam zichzelf een kans toen hij, alleen voor doel staande nog overgaf waardoor de bal werd onderschept. 7 min. voor rust weer een verre uittrap van Baak die achter de Meerburg-verdediging plaatste. De Jeu sjouwde er achter aan en wilde wegwerken. Hij maak te daarbij een misstap en raakte de bal kwijt aan v. d. Voort, die onmid- delijk naar binnen gaf waar twee van zijn clubgenoten geheel vrij ston den omdat de halflinie van Meersburg niet mee terug gekomen was. Het was Hoekstra, die met een schuiver in de hoek Pelk opnieuw het nakij ken gaf (02). De tweede helft toonde opnieuw een sterk aanvallend Meerburg en ook nu weer kreeg zij verschillende kansen. W. v. d. Wetten was tot vlak voor doel doorgedrongen, doch de bal werd uit zijn in moeilijke positie gelost schot nog net tot hoekschop verwerkt. Er was ongeveer 25 min. gespeeld toen Owel in het midden veld van de zijlijn een hard schot wilde lossen. Rechtshalf v. Diest zet te er zijn voet voor en keihard vloog de bal over de lijn en trof een toe schouwster, de moeder van de links achter, midden in het gezicht. Daar het zich nogal ernstig liet aanzien liet de scheidsrechter stoppen. Dr. Bakema kwam er bij en liet het slachtoffer per brancard naar huis brengen. Het spel was inmiddels her vat, echter zonder v. Velzen. Zeer sportief liet Lisse echter ook een spe ler uitvallen en beide ploegen speel den met tien man verder. Meerburg kreeg echter geen kans de hechte verdediging van Lisse te passeren. Het dreigde zelfs helemaal mis te gaan, toen v. d. Werff de juiste team geest niet wist te handhaven en' door zijn egoïsme zijn medespelers zo in het harnas joeg, dat een van hen het veld wilde verlaten. Een beroep op de sportiviteit van de laatste deed hem hiervan afzien. Het einde kwam onveranderd, waarmede Lisse wel iets meer heeft gekregen dan haar toekwam. CRICKET AJAX BEGON MET WINST. Het cricketseizoen voor Ajax is weer begonnen met uitwedstrijden zowel voor het eerste als het tweede elftal. Het eerste was op bezoek bij Iiaar lem II en wist daar de volle winst vandaan meer naar Leiden te bren gen. Haarlem ging eerst batten en scoorde 91 runs waarvan J. Fortgens 18, R. Heydeman sir. 22 en H. Pe- schar 13 runs. H. Vreeken 4 voor 23, Ross Smith 1 voor 20 en captain J. de Jongh 5 voor 16 verdeelden de Haarlemwickets. Het fielden van Ajax was nog wat onzeker, wat voornamelijk te wijten zal zijn geweest aan te weinig oefe ning. Vooral H. Vreeken ondervond hierdoor in het begin van de wed strijd te weinig steun bij zijn bowlen. Bij het batten echter kwam dui delijk naar voren, dat het Australi sche lid Ross Smith, die dit jaar voer Ajax uit zal komen, een zeer goede aanwinst voor de battingside van Ajax is. Voornamelijk zijn in het be gin van de Ajaxinnings gemaakte 23 runs, in een stijd die de cricketlief hebbers een gang naar een thuis wedstrijd van Ajax aan de Kempe- naerstraat waard maken, brachten een zekere rust in het elftal, waar door H. Vreeken met 34 runs not out, A. van Heteren met 29 runs en A. Wempe met 25 runs Ajax op een to taal van 132 runs brachten. Ajax won dus met 41 runs. Het verjongde tweede elftal, dat met enige invallers naar Quick in in Den Haag trok heeft na een zeer spannende wedstrijd met 5 runs op de eerste innings verloren. Voor Ajax scoorde J. Versteeg 24 runs, G. van Staal 23 en Ch. van Goor 21 runs, van het totaal van 92 runs. Door zeer goed fielden vooral van de jonge garde, die behalve 4 van de 5 vangen ook nog 33 runs van het totaal scoorden, werd het totaal van Ajax door Quick slechts met 5 runs overschreden. Voor Ajax bowlde Ch. van Goor 6 voor 36, P. Spoor'2 voor 31 en R. Bogaards 2 voor 25. Het spel van de jeugdige Ajaxieden doet in ieder geval het beste voor de toe komst hopen. Voor de 2e klasse B is te Den Haag de cricket wedstrijd HBS IILCC ge speeld. LCC won met 56 runs. HBS 2 05 all out, LCC 151 all out. [SNELLER en VEILIGER Schaf fabrikaat topkioülit'eit! aani Pinksteren beteken voor de zeilers Gouda, want dan organiseren de Roei- en Zeilvereniging „Gouda" en de Goudse Watersportvereniging „Elfhoeven" haar jaarlijkse zeil wedstrijden op de 's-Gravenbroekse plas en de Elfhoevenplas. Organisatoi*en 911 zeilers hebben het dit weekeind best getroffen met het weer, want er was behoorlijk veel zon en ook veel wind, behalve gistermorgen toen het voor velen meer op geluk aankwam. Daardoor was het mogelijk, dat de ene zeiler over stuurboord, de ander over bak-i SJC won van ASC met 4-3 na 4-0 Zoals wij dat de jaatste jaren ge woon zijn, was de ontmoeting tegen A.S.C. gisteren op het sportpark in Noord wijk van zeer prettige aard en hoewel voor geen der beide partijen iets op het spel stond is er met een groot élan gestreden, zodat deze ont moeting alleszins het aanzien waard was. De thuisclub, welke in de eerste helft tegen wind speelde, vond dit schijnbaar geen beletsel om niet al leen het spel in evenwicht te houden maar ook reeds na 8 min. spelen de leiding te nemen (10). Door het windvoordeel kwamen de gasten hierna flink opzetten, doch resoluut kon S.J.C. de vele aanvallen met suc ces afslaan en menige tegenaanval opzetten. Verdere doelpunten bleveiï in deze periode echter uit. De tweede helft begon met een he vig en gevaarlijk offensief van A.S.C. en met moeite kon verhinderd wor den, dat de gelijkmaker ingezet zou worden. Direct hierna begon S.J.C. met een tegenaanval en reeds na 4 min. spelen deponeerde de linksbin nen met een goedschot 20 in de touwen. Enkele felle aanvallen volg den, waarbij de keeper echter red ding wist te brengen. De gasten ga ven de moed niet op, maar zij waren niet erg fortuinlijk in hun goed op gezette aanvallen, want tot driemaal toe ontkwam het S.J.C.-doél op ge lukkige wijze aan doorboring. Ge holpen door de wind bleef de thuis club in de aanval, doch het duurde een halfuur alvorens zij 30 depo neerden, doch 40 volgde spoedig. Met nog 8 min. te spelen vatte S.J.C. het wel eens was te licht op, het geen voor A.S.C. het sein was om al les op alles te zetten en in deze korte periode presteerden zij het om drie tegenpunten te scoren, zodat het eind aanbrak met nog een benauwde over winning voor S.J.C. van. 43 DOSR heeft haar laatste competi tiewedstrijd tegen „The Harlem Boys" met een alleszins overtuigende over winning besloten. Met niet minder dari 72 werden de Haarlemmers verslagen, al mag direct worden vastgesteld, dat de uitslag misschien wel iets geflatteerd was. De eerste aanvallen waren voor DOSR en tot tweemaal toe wisten de Veenders in den beginne reeds te scoren, maar beide doelpunten kon den geen genade vinden in de ogen van de arbiter. Toch neemt DOSR de leiding, want als na 15 min. spelen rechtsbuiten v. Amsterdam weet door te breken geeft hij een prechtige sco ringskans van zijn rechtsbinnen Th. v. Kling, die deze onberispelijk be nut (10). De Veenders blijven het initiatief behouden en met goed op gezette aanvallen spelen zij de THB- achterhoede totaal uit verband. 10 Min. voor rust krijgt rechtsbuiten van Amsterdam de bal door Waas dorp goed aangegeven, waarna hij de THB-keeper geen schijn van kans geeft (20). Na de rust is de thuisclub direct weer in de aanval, maar de THB-kee per laat zien zijn vak te verstaan. Ook de Haarlemmers antwoorden nu met enkele aanvallen, maar verder dan een corner brengen zij het vooralsnog niet. Na 10 min. spelen is het weder om rechtbuiten Van- Amsterdam, die in een solo-ren al zijn tegenstanders passeert en dit met een pracht doel punt voltooit (30). Even later weer een goede combinatie over de rech tervleugel, en nu is het midvoor V aasdorp, die de voorzet feilloos be nut (40). Moedig probeert THB het spel te verplaatsen, en inderdaad we- ZATERDAGVOETBAL KNVB. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Zaterdag-competitie van de KNVB luiden: District West II, 4e klas A: Die HagheNoordwijk 22; VWSSV CW 12; OrnasRAS 24; Koude kerkLisser Boys 50; Lëiden Semper Altius 41; Rouwkoop Sleutels 11 (Koudekerk kampioen). 4e klas B: RCVTSB 2—5; Zwart Wit '28Duinoord 62; Sportlust '46Sunlight 51; PSCJod. Boys 32; HTSVBodegraven 43. ten de gasten een drietal corners af te dwingen, zonder echter tot sco ren te komen. Bepaald hopeloos voor de Haarlemmers wordt het als Waas dorp in de 26e minuut de stand op 50 brengt, en direct hierover heen Van Amsterdam zelfs 60 scoort. Dank zij de strafschop weet THB hierna de eer te redden en brengt de stand op 61. Nog is de doelpunten- honger van DOSR niet gestild, want na een mooie combinatie van Kerk vliet en Waarsdorp, waar deze laat ste tenslotte met een keihard schot de THB-keeper voor de 7e maal naar het net te verwijzen. Nadat de THB- doelverdediger een machtig schot van Olijerhoek juist over de lat kon tip pen, weten de gasten in de laatste minuut DOSR toch nog met een te- genpunt te verrassen, zodat het ein de kwam met een verdiende 7- overwinning van DOSR. ROODENBURG VIERDE HET KAMPIOENSCHAP. Zaterdagmiddag heeft de Leidse Voetbal- en Athletiekvereniging „Roodenburg" ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap 'n druk bezochten receptie gehouden in de Kleine Burcht. De heer Van Waveren sprak na mens de belangencommissie van Leidse KNVB-verenigingen, waar in behalve Roodenburg ASC, Lugdu num en LFC zijn opgenomen, en bood namens deze een voetbal aan Wethouder J. C. van Schaik bracht de gelukwensen van het gemeente bestuur over. De heer H. Hogervorst sprak namens de afd. Leiden van de KNVB en er waren tal van bloem stukken. In de grote Bruchtzaal werd des avonds het behaalde kampioenschap met een feestavond gevierd, welke bij de toeschouwers zeer in de smaak viel. Aan het slot van de avond bracht de heer S. Oudshoorn dank aan de artisten, die deze avond verzorgd hadden en aan de leden van de Con tact-commissie Hij herinnerde er ver der aan, dat het Vrijdag jl. juist 28 jaar geleden was, dat de vereniging was opgericht in 'n heel zware tijd, want het was vallen en opstaan. Ook nu wacht de vereniging weer een zware tijd in verband met het be roepsvoetbal, maar hij hoopte, dat de leden de vereniging zullen blij ven steunen. boord dezelfde baan voer. Van de twee plassen was, naar het ons wil voorkomen de Elfhoevenplas het minst geschikt voor wedstrijden. De uitgezette baan was wel mooi met grote kruisrakken, doch voor de wind dromden de schepen alle meer en meer bij elkaar, zodat het ten slotte een gedrang van jewelste Niettemin hebben de zeilers toch volop hun hart kunnen ophalen en er werd hier en daar ook felle strijd geleverd, hoewel in sommige klas sen de winnaars de ene wedstrijd na de andere wonnen. In de Finse jollenklasse was het de oud-Olympiaj ollen-kampioen Koos de Jong, die met drie overwinningen en een tweede plaats (drie beste wedstrijden werden geteld) beslag legde op de hoofdprijs. Hofland slaagde er in de Jong eenmaal van de eerste plaats af te houden. Daarnaast behaalde de oud-Regenboogzeiler nog een 2e en een 3e plaats. Jac. Kraan, reeds tweemaal win naar van de Elf hoe venbeker, legde definitief beslag op deze prijs door hem voor de derde maal in successie te veroveren. En nog wel met over winningen in alle vier wedstrijden. Zijn grote concurrent van de laatste tijd, B. Verhagen, werd tweemaal tweede en tweemaal derde, terwijl B Kraan tweemaal tweede werd. De hoofdprijs in de Valkenklasse A, de Gouda-beker, was ditmaal voor J. M. Snijders, waarmede de Kaag zeiler zich in de rij van vijf vroegere gegadigden schaarde. Hoppe, die dit maal niet zo fortuinlijk was met een 2e, 4e. 7e en 8e plaats, had de beker ir. 1951 en 1952 reeds gewonnen. A. W. Endstra legde beslag op de hoofdprijs in de N.N. 16m2 streeo- klasse, J. J. Huurman Jr. veroverde voor een jaar de V.V.V. Gouda-be ker in de 'Olympiajollenklasse, ir. F. van Eek (de Kaag) won de Reeu- wiik-beker, hoofdprijs in de 12 Voets- jollenklasse A, door één betere plaats in het totaal van wedstrijden op de Aegir-man H. Koopmans. In de Jeugdklasse vierde Ruud Rijks zijn Thunder jet viermaal ter overwinning en C. Neleman legde beslag op de V.V.V.-Reeuwijk-beker met drie overwinningen en een tweede plaats. Dat waren de voornaamste resulta ten van deze uitstekend geslaagde wedstrijden. OVERWINNINGEN VAN „OLIVIER VAN NOORT" EN „TULLA" Op grond van de berekende tijd, het beste geplaatste jachten, die meevoeren in de North Sea Race '55, waarvan de start 26 Mei voor Har wich plaats vond en waarin tijdens de Pinksterdagen voor Hoek van Holland gefinisht werd, waren de volgende: Klasse I (36/70 ft. rating): 1. „Oli- AUTOMOBILISME DE UITVAART VAN ALBERTO ASCARI. Zaterdag heeft de plechtige uit vaart plaats gehad van Alberto As- cari, de wereldkampioen autocou reurs, die Donderdag j.l. op zo tra gische wijze op het circuit van Monza om het leven kwam. Het stoffelijk overschot was opge baard in de kerk van St. Charles te Milaan, waar vrienden van de over ledene de dodenwacht hadden be trokken. In de vi-oege morgenuren van Zaterdag defileerden duizenden inwoners van Milaan langs de baar. Talrijke hooggeplaatste autoriteiten woonden de uitvaart bij. Onder meer waren aanwezig de minister van sport, Giovanni Ponti, die de regering vertegenwoordigde, de burgemees ters van Milaan en Brescia, de pre lect van Milaan, militaire en geeste lijke autoriteiten uit de provincie Milaan, de coureurs Piero Taruffi, Luigi Villoresi, Paolo Marzotto, Ma- glioli, de Braziliaan Landi, de Ar gentijn Mieres, alsmede vertegen woordigers uit de Italiaanse sport wereld. Achter de auto met het stoffelijk overschot van Alberto Ascari volg den twintig auto's met de talrijke bloemstukken en kransen en tien duizenden inwoners van Milaan be wezen hun landgenoot de laatste eer. Voor het gebouw van de automobiel club stopte de stoet, waarna prins Caracciolo een laatste groet aan Al berto Ascari uitsprak. De stoffelijke resten van de cou reur zijn ter aarde besteld naast die van zijn vader, Antonio Ascari, die op het circuit van Monthlery dodelijk verongelukte. Weer 'n autocoureur verongelukt De bekende Amerikaanse coureur Bill Vukovich heeft het leven ver loren bij een van de ernstigste onge lukken in de geschiedenis van de 500 mijlen race van Indianapolis, meetel lend voor het wereldkampioenschap. Vijf wagens kwamen met elkaar in botsing. De wagen van Vukovich vloog in brand en men slaagde er niet in de onfortuinlijke coureur uit de vlammenzee te redden. Vukovich had de wedstrijd in 1953 en in 1954 gewonnen. Hij was ook ditmaal groot favoriet. Nader wordt nog gemeld, dat de Kurtis-Kraft van Vukovich, die in kopgroep reed, op de wagens van twee andere concurrenten botste, en even later aangereden werd door twee deelnemers, die op hem volg den, waarna de Kurtis-Kraft in brand vloog. JOEGOSLAVIë VERSLOEG ITALIë. Het voetbalelftal van Joegoslavië heeft te Turijn dat van Italië met 40 verslagen. Alle doelpunten wer den in de tweede helft gemaakt. De Italiaanse spelers werden na af loop als het ware van het veld afge- hoond door 80.000 diep teleurgestel de supporters. Dit was de eerste maal dat Joegoslavië tegen Italië een over winning behaalde. vier van Noort" (Ned., A. W. Goudri- aan) 32 uur 6 min. 18 sec., 2. „Lu- tine" (Eng.) 32.25.12. Eerste in de kruiserafd. werd „Dione" (Eng.) in 41.54.09. Klasse II (27/36 ft. rating): 1. „Wyvern" (Belg) 30.55.01; 2. „Uo- mie" (Eng.); 31.57.09.; 3. „Vrouwe F.malia" (Ned), 32.54.03; 4. „Corrie" (Eng) 34.04.29. Het laatste jacht werd tevens 1ste in de kruiserafd. in deze klasse. Tweede werd hierin de„ Griffin" (Eng) in 38.13.58. Klasse III (19/27 ft rating): 1. „Tul- la" (Ned., S. de Wit) 33.29.52; 2. „Nai- ande" (Eng) 33.53.22; 3. „Brambling" (Eng) 34.22.05; 4. „Mouse of Mal- ham" (Eng) 34.39.33. Eerste werd in de kruiserafd. in deze klasse „Syrinx" (Eng) in 40.10.36. 100 MIJLEN RACE Zaterdagavond is voor Volendam het startschot gelost voor de 100 mij lenrace voor de Nederlandse vereni ging van kustzeilers. Na een bijzon der snelle race keerden de jachten Zondagmiddag- en avond weer in de haven van de vereniging in Volen dam, die voor de eerste maal offici eel werd gebruikt evenals het nieuwe clubhuis aldaar terug. De grote klasse moest een baan va ren naar Kornwerderzand, de Lem mer, terug naar Pampus en tenslotte naar Volendam. De kleine klassen gingen direct naar Lemmer en ver- Zoals wij reeds verwacht hadden, volgens dezelfde baan als de grote is het voetbaltournooi voor Gem. Be- schepen. .drijven, georganiseerd door de Sport- De weersomstandigheden waren club Lichtfabrieken verdiend doorvoortreffelijk: aanvankelijk was er de Onderwijzers gewonnen. 'een constante wind tussen noord en De uitslagen van Zaterdag in de i Oost, later krimpend naar Noord, 't Leidse Hout waren: (was alleen nog erg koud. Van Vrouwenzand resp. Kornwer derzand heeft de hele vloot met de Gem. werkenOnderwijzers 14. De eerste aanval had voor de Onder wijzers direct succes (01) en nadat Gem. werken in eigen doel had ge- schoten (0-2) werd het voor rust !Slaf: %role„Kla,! zelfs 0—3 »Lacon H-.Tingen; 2. „Gooil In de tweede helft was het sPel ^eL.' r c meer verdeeld en na een 0-4 ach-I h Tjwnme" aSon- terstand, zag Gem. werken het vol-fL','.i/L„Bangma- 3' houden beloond met een verdiend tegenpunt 14. Markt- en HavendienstS.C.L. II 41. Voor rust verdedigde SCL II j HOCKEY zich zeer hardnekkig en na een 10 voorsprong voor M. en H. werd het uit een strafschop 11. Na rust moest keeper van Klave ren uitvallen en gemakkelijk won nen eerstgenoemden met 41. spinnakers op naar Pampus gezeild, een imposant gezicht. De uitslagen luiden: Grote klasse: an- I „Landfall", J. J. Reinking i Kruiserklasse: „Zeepaardje", J. I van Dalen. Gem. werkenS.C.L. II (verlie zersronde) 61. Doordat SCL practisch zonder rust ook nog een tweede wedstrijd moest spelen werd het voor Gem. werken een gemakke lijke overwinning (rust 30). Markt- en HavendienstOnder wijzers 03 (winnaarsronde). Aanvankelijk nam Markt- en Haven dienst het spel in handen en hadden de Onderwijzers alle moeite stand te houden, totdat een hoge bal vlak voor de M. en H. keeper op de grond stuit te en over zijn hoofd in 't doel ver dween (01). Even later bracht de rechtsbinnen Mizee de stand op 02. In de tweede helft deden de Onder wijzers het wal kalmer aan en met een goed doelpunt werd de eind stand 03. Einduitslag: 1. Onderwijzers, wis selbeker en medaille; 2. Markt- Op de tweede dag van het inter- I nationaal tournooi te Genève hebben de Batavieren met 60 van Bor deaux gewonnen. De eindstand van het tournooi luidt: 1. Batavieren (Ned.) 6 pnt.; 2. Grasshoppers (Zürich) 4 pnt.; 3. Ser- vette (Genève) 2 pnt.; 4. Bordeaux 0 pnt. WANDELSPORT Na vorige week Dinsdagochtend om 6 uur te zijn begonnen aan de ruim 200 km. lange wandeltocht langs de Friese elf steden, zijn Za terdagmiddag de ongeveer 125 dames en heren, die aan deze jaarlijkse tocht hebben deelgenomen, weer in de Friese hoofdstad teruggekeerd. Zij werden door het gemeentebestuur ontvangen. Onder hen waren er ver- Havendienst. medaille; 3. Gem. wer-1 scheidenen, die deze tocht voor de ken, medaille. I vijfde maal hebben meegelopen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6