4 H. U. Z. PIECK KEURIGE WINKELJUFFROUW RUIME HERENHUIZEN nn pelen Puiest Openbare Ulo moet starten in een tijdelijke huisvesting EXTRA PINKSTER AANBIEDING MODEHUIS MAISON SPIER VOOR N.V. Leidsche Matrassenfabrieken „REDEKO" Adm. Kracht (mnl. ot vrl.) Woningruil Een Tweede, een Leerling en een Hulpmonteur flink Oapeisje VPT.JDAG 27 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in openbare vergadering bijeen. De raad was voltallig. De stichting 1940—1945 krijgt haar subsidie van 0.05 per inwoner, wat neerkomt op een bedrag van 550.—. Aan het verzoek van het R.K. Comité „Vacantie vreugd te Voorschoten, welk comité zich ten doel stelt om de kinderen in de vacantie 2 dagen per week onder deskundige leiding bezig te houden door middel van excursies, fiets- en wandeltochten, openlucht spelen, filmvoorstellingen en andere voor dit doel geëigende bezigheden wordt voldaan. Dit comité ontvangt 70 pet. van de gemiddelde bijdrage tot een maximum van 3.per kind. Voor de jeugd. De heren Pels en Korthals, beiden verontrust over de losbandigheid van de jeugd, zoals die werd beschreven in het voorstel, komen tot de con clusie, dat er iets moet gebeuren. De heer Pels dringt aan op een algemeen comité en de heer Korthals hoopt, dat dit particulier initiatief navolging zal ondervinden bij diegenen die bij de jeugd betrokken zijn, zodat de gehele jeugd van Voorschoten van iets dergelijks kan profiteren. De heer Korthals informeerde hierbij tevens nog naar het zwembad. Hiertoe zijn wel plannen, maar wegens een bouw- verbod voor de jaren 1955 en 1956 moet niet gerekend worden op een spoedige totstandkoming. Door reor ganisatie van de districten der school artsendiensten wordt de kring Kat wijk, waartoe ook Voorschoten be hoort, uitgebreid door verzorging van 2000 kinderen meer. Hiertoe dient een tweede schoolarts te worden toege voegd. De verzekering van de ge meentegelden voor een bedrag van 57.000.werd verlengd. De raad verleende haar medewerking bij de aanschaffing voor schoolmeubilair zowel voor de Gereformeerde school als voor de Openbare lagere school. Stikvoorts Bouwbedrijf is voorne mens over te gaan tot bebouwing van de gronden in het uitbreidingsplan Centrum, bij de straat getiteld J. P. Coenstraat. De aanleg en de riolering van deze straat wilde Stikvoorts Bouwbedrijf in eigen beheer uitvoe ren. B. en W. kunnen dit niet goed vinden; het dient van gemeentewege te geschieden. Daarop heeft Stik voorts Bouwbedrijf zich bereid ver-' klaard de benodigde gronden voor de aanleg van deze straat om' niet aan de gemeente over te dragen. To tale kosten voor aanleg van de straat en de riolering bedragen 58.500. kosten voor aanleg van hoofdgelei dingen voor gas, electriciteit en wa ter 19.300.De raad keurde dit voorstel goed. Telmachine. B. en W. kwamen met het voorstel over te gaan tot aanschaffing van een telmachine voor het ontvangers- kantoor. De kosten bedroegen 715. Op een bemerking van de heer v. Eist betreffende het merk besloot de raad een bedrag van 1000.be schikbaar te stellen en een betere machine aan te schaffen. De terugge kochte gronden op de Papelaan van de Paters Montfortanen is de gemeen te voornemens te gaan verpachten en wel met goedkeuring van de Grond kamer van jaar tot jaar. De pacht prijs dient te worden berekend naar 100 per HA. Dit voorstel kreeg de goedkeuring van de raadsleden. De oprit naar en een gereelte van de Zijlweteringsbrug zal voor de sym bolische prijs van 1.aan de ge meente Valkenburg worden overge dragen. De te bouwen openbare school voor U.L.O. en de te bouwen 2e openbare lagere school zullen wel niet op de daarvoor vastgestelde da tum t.w. 1 Sept. a.s. gereed zijn. Daar de lessen wel beginnen moet naar een tijdelijke huisvesting voor de klassen worden uitgezien. De oplossing is ge vonden door in gebruikneming van de oude openbare lagere school in de Schoolstraat en door het geschikt ma ken van enkele ruimten van de openb. lagere school aan de Koningin Julianalaan. De oude school dient echter te worden opgeknapt De te treffen voorzieningen zowel aan de oude als aan de thans in gebruik zijn de openb. school zijn van blijvende waarde. De voorzieningen aan de oude school vragen een uitgave van 4.300.Op de begroting is echter nog een bedrag van 1.400.beschik baar, zodat resteert 2900.De voorzieningen r.an de le openb. school vragen 2.800. De raad stelde het gevraagde cre- diet voor de te treffen voorzienin gen ad 5700.beschikbaar. Aan de agenda werd toegevoegd het voorstel tot benoeming van het hoofd voor de Openbare U.L.O. school, die ,in Sep tember a.s. in Voorschoten met de lessen een aanvang gaat nemen. Op de voordracht stonden 3 candidaten: 1 R. Otten, Utrecht, 2. J. de Korte, Utrecht, 3. E. Burger uit Alblasser- dam. Alvorens tot benoeming werd overgegaan ging men in besloten zit ting over. Na heropening van de openb. vergadering deelde de heer Korthals mede, dat hij het bijzonder op prijs zou stellen, wanneer in den vervolge de persoon in persoonlijk contact werd gebracht met de onder wijscommissie. De heer Pels was de zelfde mening toegedaan, evenals de heren Van Oosten en Fortanier.. De voorzitter achtte dit ook wenselijk, doch de korte termijn was aanleiding geworden, dat hiervan was afgewe ken. De commissie voor onderwijsza ken zal in den vervolge worden inge schakeld. Bij de benoeming kreeg de heer R. Otten alle stemmen van de raad. Bij de rondvraag attendeerde de heer Korthals het college op de aan te leggen Rijksweg 4b, welke voor Voorschoten van groot belang kan zijn bij haar verdere ontwikkeling. In een volgende vergadering zullen B. en W. meedelen wat dit inhoudt. Volgens de heer Pels is er binnen kort in Voorschoten een aanwinst te verwachten van een groot gebouw. Uit de besprekingen was op te maken dat het hier betrof een conferentie oord van het Centraal Sociaal Werk geversverbond, dat voornemens is na bij de halte Zuid een studie-conferen tieoord te bouwen. Als de plannen be kend zijn zal er een wijziging van het uitbreidingsplan moeten komen en dan komt het in de raad. INBREKER GEVAT. H. de W. uit Alphen aan den Rijn is in Leiden op verzoek van de Voor- schotense politie gearresteerd in ver band met 2 diefstallen gepleegd te Voorschoten op 17 Mei en wel op de Leidseweg en Veurseweg, waarbij horloges en geld was gestolen. H. de W. heeft bekend en is daarop in ver zekering gesteld. Gunning. De bouw van de Open bare Ulo-school annex aula is ge gund aan de laagste inschrijver fa. van Requiem werd opgedragen door rector J. N. Verkley uit Den Haag, zoon van de overledene, met assisten tie van pastoor P. H. M. Hennekens als diaken en kapelaan P. Nobels als subdiaken en pater Romeus Leuven. Onder de vele aanwezigen bevon den zich o.a. burgemeester K. van Diepeningen uit Leiderdorp, Kerk bestuur, Armbestuur, dep. Coöp. Boerenleenbank, Kamer der Coöp. Boerenleenbank Hazerswoude-Kou- dekerk, vele vrienden en kennissen van de overledene. De absoute werd verricht door dezelfde geestelijken als bij de uitvaart. Raadsagenda. In de raadsverga- ring van hedenavond, die om 8 uur aanvangt, zal o.m. het volgende wor den behandeld: voorstel aangaan van geldleningen; beschikbaarstelling van een crediet voor reorganisatie huis vesting secretarie en bureau ge meentewerken; voorstel voor nieuwe straatnamen; onderhandse aanbeste ding bouwrijpmaken van gronden; aanbrengen van sohelleiding van ar restantencellen naar groepsbureau en verhuur der cellen; voorlopige vast stelling uitbreidingsplan; voorstel aanleg van een zwembad. gund aan de laagste inschrijver fa. Aanbesteding. In het gemeente- D. van Noort en Zn uit Benthuizen huis is ondershands aanbesteed het voor het bedrag van 337.800. S.V. Rouwkoop hield jaarvergade ring. De sportvereniging Rouw koop besloot tot oprichting vnn een afdeling athletiek, waarmede de vierde sport in „Rouwkoop" zijn in trede heeft gedaan. Ook werd op deze jaarvergadering de opbouw van het bestuursappa raat voltooid. Er waren sleohts drie stemmingen nodig om alle commis sies te benoemen. Daarbij werd het volgende bestuur samengesteld: J. M. Hartogh, voorz., J. v. d. Burg, secr., D. Anker, penn., G. Brinkman, voetbal, J. Stam, voetbal, F. Wouters, volleybal, J. van Maanen, jeugd, C. Scheepmaker, athletiek, H. Perfars, contactcommissie, A. Verseput en W. Verhoeven. Direct na de verkiezing van dit bestuur overhandigde de heer Scheepmaker met een kort woord de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitter, de heer Hartogh. Tot slot van de vergadering werd de oprich ter van „Rouwkoop", de heer van Damme, tot ere-voorzitter benoemd. Mej. R. Turion, is geslaagd voor het examen kleuteron derwij zeres. Tot hoofd van de te stichten Chr. U.L.O.-School is benoemd de heer B. Oerlemans uit 's Hertogenbosch. LEIDERDORP UITVAART A. B. VERKLEIJ. Hedenmorgen vond in de Parochie kerk van de H. Bernardus te Groe- nendijk-Hazerswoude de uitvaart dienst plaats voor de heer A. B. Ver- kleij, in leven oprichter en ere-voor zitter van de Coöp. Boerenleenbank (Hazerswoude-Koudekerk) die dezer dagen op 94-jarige leeftijd ten zijne huize overleed. De overledene be kleedde ook vele andere functies op bouwrijp maken van gronden in com' plex IV van het woningbedrijf, t.w. het gedeelte EricalaanDr. de Bruij- nestraat. Er werd als volgt inge schreven: H. Riemstra, Rotterdam ƒ56.000; M. v. d. Velde, Leiderdorp 54.900; gebr. Schouls, Leiderdorp 54.800; A. Hh. Stuifzand, Leiden 54.650; W. Hennipman, Leiderdorp 51.500. De gunning is aangehouden. A. Pooijer 40 jaar bij Touwfabrie- ken. De heer A. Pooyer herdacht gisteren het heugelijke feit, dat hij gedurende veertig jaren in dienst was van de N.V. Verenigde Touwfa- brieken te Leiderdorp. De heer Pooijer is een van de wei nige mensen, die eertijds in de fa briek te Edam hebben gewerkt en die na de brand in die fabriek naar Leiderdorp zijn overgekomen. In de loop der jaren was hij o.m. werk zaam in de afdelingen hekelarij en spinnerij, terwijl hij de laatste jaren zijn taak verricht als staaldraadka- beldraaier in de Staaldraadkabelfa- briek. Sprekend namens de directie fe liciteerde de bedrijfsleider, de heer P. Kuiper, de jubilaris bij het berei ken van dit jubileum. Als stoffelijk bleek van waardering overhandigde spr. de heer Pooijer een enveloppe met inhoud, alsmede het vererend getuigschrift en de zilveren draagmedaille van de Ned. Maatschapij voor Nijverheid en Plan del. Mevrouw Pooijer-Eeke ontving uit handen van de bedrijfsleider een smaakvol bouquet "bloemen. De hoofdingenieur van de Staal- draadkabelfabriek, de heer dipl. ing. D. J. v. d. Moortel, wenste de jubi laris met enkele toepasselijke woor- i verschillende terreinen. De PI. Mis den geluk. Voorts mocht de jubilaris Maandcoupons voor weeklonen Van 1 Juni af is een werkgever gerechtigd aan een werknemer, die gedurende een volle maand op week loon werkt, maandelijks een maand- coupon voor de ziekenfondsen af te geven in plaats van elke week een weekcoupon. De minister van sociale zaken be oogt met deze wijziging van de cou- ponbeschikking een administratieve vereenvoudiging voor werkgevers en algemene ziekenfondsen. Voorts heeft de ziekenfondsraad de bevoegdheid gekregen, een werkge ver op zijn verzoek onder bepaalde voorwaarden ontheffing te verlenen van de verplichting, coupons af te geven. Die voorwaarden betreffen on der andere het waarborgen van tij dige in- en afschrijving van verplicht verzekerden in de ziekenfondsadmi nistratie en het storten van een voor schot in het vereveningsfonds waarin de opbrengst van de pre mie voor de verplichte verzekering wordt gestort zodat dit fonds geen nadeel lijdt. Het ligt in het voornemen, dat met enkele van de grootste onderneming gen een proef zal worden genomen. Indien deze proef slaagt, zal te zijner tijd tot uitbreiding van het aantal ontheffingen worden overgegaan. de gelukwensen in ontvangst nemen van zijn chef en bazen, de heer H. J. Dingjan, J. van Wieringen en W. H. Philippo. Namens de bazen bood de heer v. Wieringen een grote bos bloemen aan, terwijl de heer Philippo de jubilaris kenschetste als een man van de klok, die in al die jaren precies op tijd zijn werk begon. Vervolgens dankte de heer Pooijer de directie voor de ontvangen ge schenken en voor het feit, dat zij hem, zowel te Edam als te Leider dorp in de gelegenheid heeft gesteld zijn functie te vervullen. ST0MPWIJK Onbewoonbaar verklaring. De woning Meeslouwerweg 3 is volgens de directeur van gemeentewerken en de hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw en volkshuisvesting in Zuid-Holland voor bewoning onge schikt en ook niet door het aanbren gen van verbeteringen in bewoon bare staat te brengen en nu stellen B. en W. voor deze woning onbe woonbaar te verklaren. De meerderheid van de commissie van openbare werken is het hier mede niet eens en staat op het stand punt dat mede gezien de staat waarin een groot deel der woningen in deze gemeente verkeert de ge breken der woning Meeslouwerweg 3 niet van zodanige aard zijn dat tot onbewoonbaarverklaring dient te worden overgegaan. De gemeenteraad zal nu een be slissing moeten nemen. RECHTZAKEN IN DE OLIE. Omdat hij op 1 April j.l. op de Rijksstraatweg te Wassenaar een auto had bestuurd, terwijl hij onder drank- invloed verkeerde, werd een 40-jari- ge chef-boorder bij een oliemaat schappij uit Noordwijk door de Haag se Politierechter veroordeeld tot f 250 boete of 25 dagen. Verdachte gaf het ter.laste gelegde volmondig toe. Toen hy in Den Haag na het bezoek aan een nachtclub ontdekte, dat hij te veel had gedronken, had hij een chauffeur gecharterd om hem met zijn wagen thuis te brengen. Hij had hiervoor al vast 25 betaald, maar bij het viaduct had de chauffeur hem aan zijn lot overgelaten. 'T WAS MAAR EEN KOE. Tegen een niet verschenen winke lier uit Wassenaar eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank 300 boete of dertig dagen. De win kelier had een koe op ergerlijke wijze verwaarloosd. Het dier had een kaak- verzwering, waardoor de kaken wa ren opgezwollen tot driemaal de nor male grootte. Het beest kon alleen nog maar wat halfvast voedsel tot zich nemen en dat kreeg het niet. Toen het geval ontdekt werd stond de koe broodmaker in een schuurtje en moest worden afgemaakt. Was er direct ingegrepen dan had de ziekte genezen kunnen worden, zo verklaar de de dierenarts. De verdachte had het echter niet nodig gevonden er een dierenarts by te halen. Hij meende dat het dier vanzelf wel beter zou worden. Uitspraak 7 Juni. Marktberichten LEIDEN, 27 Mei. Vee. 12 Stie ren, 175 melkkoeien, 260 vette koeien 231 vare koeien,45 vette kalveren, 309 nuchtere kalveren, 90 vette schapen, 193 weide schapen, 120 vet te lammeren, 350 zuiglammeren, 3077 weidelammeren, 44 varkens (zeu gen) 267 schrammen, 848 biggen, 34 geiten. Totaal 6055 stuks vee. Prij zen: Stieren (fok-) 370480; Melkkoeien 7701060; vette koeien 2.203.05 per kg. schoon gew.; vare koeien 500770; Vaarzen 625800; Pinken 370—520; vet te kalveren 2.202.90 per kg. lev. gew., nuchtere kalveren 4250 per stuk; 1.101.20 per kg. lev. gew. vette schapen 90120; vette lam meren 80125; zuiglammeren 80 92; weidelammeren .f 7080; zeu gen (drachtige) 225350; Schram men 55110; Biggen f 3550; gei ten 1545 per stuk. Handel: melk-, vette en vare koeien, vaarzen en pinken, handel traag; nuchtere kalveren, handel goed; weidelammei-en handel vlot, zeugen en schramen en biggen, han del redelijk, geiten, matig. TBC-vi*ijc afd. gewone aanvoer (140). Kaas. Aanvoer 27 partijen Goud se, 1 partij Leidse. Totaal 28 part. Goudse extra kwaliteit f 2.29, idem le kwal. 2.162.22; idem 2e kwal. 2.102.15 per kg. Handel matig. een mooie FIBER KOFFER bij aankoop van een DAMESMANTEL of HERENCOSTUL'M ol een paar NYLON KOUSEN AjSk bij aankoop van een DAMESMANTELCOSTUUM ALLEEN ZATERDAG Tweed mantelcosfuums elegante coupe Mode 55 vanaf 54.50 NI antelcostuums Prima kwaliteit Herencosluums Sportcolberts in Tweed vanaf 29.75 Kamgaren en Tropical 6 4 7 5 t« I 2 II 49.- Tropical en Kamgaren. Swaggers en Tailleurs ook in Damesmantels Tweed vanaf 64.50 t. m. 140.- n ook voor corpu- _n Pantalons lente heren v>a# 16.50 Herenregenjassen Herenregenjassen Gabardine vanaf 62.75 I Egyptisch linnen v.a. 22.75 „COJO" OVERHEMDEN HERENVESTEN DASSEN ANKLETS enz., enz. gabardine Damei Regenmantels Dames Regenmantels Mo<je .55 va> 62.75 Tweed, 2-zijdig te dragen - vanaf DV.OD Zijden Mantels 49.75 Egyptisch Linnen vanaf HAARLEMMERSTRAAT 109 (tegenover nieuwbouw BATA) (Zichtzendingen op aanvraag). Desgewenst wordt U aan huis gehaald en thuis gebracht. Schakel- en Voorzorgzegels worden in betaling aangenomen. brengen wij U BEKENDMAKING GELD GELD GELD SPAREN. Over het Waaggebouw per kist a 25 kilo 2,50 per 10 kilo1,10 per kilo 12 ct. Geen afkokers, niet goed geld terug en grote partij BLOEMKOOL, zo uit het Westland tegen elke prijs. Gratis thuisbezorgd. 2? Te koop gevr. schilde rijen en tekeningen. Br. Hoekstra, Kanaalweg 8, Den Haag. 3T Gero Zilmeta en Zil- vium cassettes, grootste keuze reeds vanaf 32.50, 45,15. 59,85, 68,10. Ook los verkrijgb. Antoon Brinks, Haarlemmerstraat 13 bij Prinsessekade. *2? Zaterdag Markt. Leuke kinderonder-jurkjes. He- rensportgoed 1,29, kinder ondergoed 59, herenpolo- shirts met koordsluiting 2,29, pracht damesonder goed. vlotte modellen, da mestruitjes 1,98, dames slips 98. In de Koornbrug- steeg. Let op de borden. Japie. 5951 3? Net meisje gevraagd, liefst voor iedere dag. Mevr. Th. van der Zwet Verbij, Noordeinde 153, Roelofarendsveen. Wegens vertrek: Bank, 4 fauteuils, oud-Hollandse stoelen, kroonlamp. thee meubel, kleine tafeltjes, groen overgordijn, 4 mar kiezen, zongordijnen, kro- kodillenhuid (leder). Morssingel 21, Tel. 21081. SP Hondenbezitters. Laat nu uw hond wassen, sche ren of trimmen. Poedels en grote rassen 4, kleine rassen 3.Onze jarenlange ervaring waar borgt de juiste behande ling van uw hond. Teunis- sen. Levendaal 28. Leiden. Tel. 22053. 5940 3T Voor verhuur zonder chauffeur, nieuwe wagens van 8,per dag 0,08 per km. Garage Bierman, Voorhout, Tel. K2532-7433. SP Gevraagd door alleen staande dame (wed.) per 15 Juni of 1 Juli lege ka mer met keuken of gebj\ van keuken in Leiden. Br. no. 5935 bureau v. d. blad. SP Meisje gevraagd voor huishouding en winkel. Aanmelden na 7 u. Haag- weg 188. 5950 2" Pastic tuinslang 49 ct. per meter. Soepele kwali teit, geribd plastic, kleur doorschijnend lichtgroen. Dit tuinslang is ijzersterk en gaat veel langer mee dan rubber. I.V.A.. Haar lemmerstraat 48 - Nova, Noordeinde 43, Leiden. stuk voor stuk van de beste kwaliteit, tegen de laagste prijs. SERIE 1 „New Yorlc-sty!e" 'n keurig hemd. perma-stiff boord 6.95 SERIE 2 „Alwln" Shirt 'n z eer mooi hemd met vlotte boordlijn, in alle tinten 8.90 SERIE 3 West-end populair van zware popelin met modern boord. Sanfor krimpvrii. Ook in Amerikaans wit 9.75 SERIE 4 „West-end deLuxe" 'n ongekend over hemd, prettig „zit tend' dubbele manchetten. Sanfor krimp vrij. Perma-stiff boord 12.90 vragen voor spoedige indiensttreding een leeftijd niet boven 25 jaar. Kennis van typen, alsmede enige adm. ervaring strekt tot aan beveling. Brieven met volledige inlichtingen aan het kan toor: Hansenstraat 71-73, Leiden. gevi-aagd. Aanmelden 's avonds tussen 6.30 en 7.30 uur. HERENM3DEMAGAZIJN KLAASSENS BREESTRAAT 114A. RECTIFICATIE Gebroken Choc. tabletten 200 gram 59 ct. en niet per 250 gram zoals gisteren abusievelijk in ons nummer werd vermeld ZELFBEDIENING. HAARLEMMERSTR. 164. Gevr. vrijstaand land- of herenhuisje, omgev. War mond, Oegstgeest, Sassen- heim, geschikt voor 2 per sonen. Aangeb. te Voorburg grens Den Haag 2e portiek-etage, 4 kamers etc., ruim uit- zicht. Brieven onder no. 5952 bur. van dit blad. 2? Gevraagd: meisje voor winkel en bijkomend werk. Br. onder no. 6282 bureau van dit blad. Enorme sortering Sokken en Ankiets in wol met nylon en 100 nylon. HAARLEMMERSTR. 228. met grote voor-achtertuin, 5 kamers, zolder, bad- cel. Schitterend gelegen in open bebouwing te Oegstgeest. Met of zonder garage. MAKELAARSKANTOOR „EIGEN HAARD", Oegstgeest - Geversstraat 63 - Tel. 23061. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk: GARAGE BIERMAN, OSS - Simca-dealer - Voorhout - Tel. K 2532-7433. Gevr. wegens huwelijk v. d. tegenwoordige boven 18 jaar, zelfstandig kunn. werken van 85 u., Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Mevr. STROEBEL. Prinsen weg 44b. Wasse naar - Tel. K 1751-3505. 2" Twee moderne club fauteuils met vier stoelen, nieuw, in rode en groene stoffering van ƒ325,-— nu 175,babycommode 25,babyledikant' f9, 2-pers. bedstel 35,—; 1-p. 17,50; mooie rijwielen ƒ25,—. Nieuwenburg, Hooigracht 55. 2^ Sportvissers. Voor het a.s. visseizoen hebben wij een grote keuze hengel- sportart., hengels, netten, tuigen, pennen, haken, ny lon. glastoppen, enz. tegen lage prijzen. Reparatie aan alle soorten hengels. Teunissen, Levendaal 28, Leiden, Tel. 22053. 2" Zoutpot 49 ct. Origineel Keuls aardewerk met op schrift „zout". Kan ook op gehangen worden. Vastge stelde prijs 89 ct. Met in levering van deze adver tentie voor 49 ct. Geldig tot 5 Juni. I.V.A. Haar lemmerstraat 48 - Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Een scheerapparaat no dig? Philips 39.50. Braun 34,75. Pracht sortering lampekappen en kronen, wasmachines. centrifuge, wringers, boxen, emaille en huishoudelijke artike len. Betaling desgewenst in overleg. - Gottenbos. Morsweg h. Rijnzichtstr. Gevraagd een CHAUFFEUR op vrachtwagen bij B. J. MOLLERS. Molenpad 17, Rijnzater- v/oude - Tel. K 1721-239. Openbaar Slachthais Zaterdagmorgen 10 uur verkoop van een zeer grote partij MAGER RUNDVLEES EN ROSBIEF Voorwaardelijk goed gekeurd. De verkoper; J. DUBBELDEMAN. 3? Enorme sortering schil derstukken voor boven dressoir, compl. met prima lijst maar 14,50. Ruime sortering schilderijtjes v. gang. huis-, slaap- of kin derkamer. Ook u slaagt zeker bij ..Rembrandt" Haarl.straat 208-223.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3