E WEET.... Veni Creator gezongen in zeven Europese kathedralen Inbreker versliep zich en bleef de gehele Zondag gast van warenhuis Employe's van een bloembollenbedrijf stalen bescheiden uit de administratie WOENSDAG 25 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Initiatief van de K.R.O. Op de avond van dc eerste Pink sterdag wordt in 7 Kathedralen een bijzondere dienst gehouden, waarin bij de veelheid van talen de eenheid in het oude Christelijk avondland bij zonder tot uiting zal komen. In de Kathedralen van Utrecht, Li verpool, Mechelen. Keulen, Straats burg, Wenen en Venetië wordt tel kens een volgende strophe gezongen van de Pinksterhymne „Veni Crea tor". Een kort woord zal aansluitend gesproken worden door mgr. dr. B. J. Alfrink, mgr. William Godfrey, Zijne Eminentie Ernest Joseph Kardinaal van Roey, Zijne Eminentie Joseph Kardinaal Frings, mgr. J. J. Weber, Bisschop van de Europese stad bij uit stek, Zijne Eminentie Theodor Kar dinaal Innitzer, en Zijne Eminentie Angelo Giuseppe Kardinaal Roncalli, patriarch van Venetië. Medewerking wordt verleend door de k*oren der 7 Kathedralen. Via een uitgebreid lijnennet zal de gehele plechtigheid, waaraan de 7 Kathedralen telkens voor 4 minuten deel hebben, kunnen worden uitge zonden door Hilversum I K.R.O. 402 M., Brussel 324 M. en Straats burg 258 M. Bovendien zullen spe ciale lijnverbindingen het mogelijk maken, dat in iedere Kathedraal via Haringvloot gaat varen Actie opgeheven De Centrale Bond van Werknemers in het Transportbedrijf, die de staking op de haringvloot proclameerde, heeft tijdens een Dinsdagavond in de Die rentuin te 's-Gravenhage gehouden vergadering besloten, de actie niet voort te zetten. Aan de leden werd geadviseerd zo spoedig mogelijk aan te monsteren. Bijna ramp boven luchthaven Schiphol Voor luchtvaartraad 30 Juli 1954 ontsnapten twee vlieg tuigen, een Belgisch en een Neder lands verkeersvliegtuig boven Schip hol aan een ramp, toen zij tijdens het landen rakelings langs elkaar heenvlogen. Gisteren moesten de verkeersleider van Schiphol, de Belgische en de Ne derlandse piloot zich voor de Raad voor de Luchtvaart verantwoorden, waar uitgezocht werd, wie verant woordelijk voor deze gevaarlijke ma noeuvre was. Het bleek, dat de Engelse meldin gen, die tussen piloot en verkeers leiding gebruikt werden, enige ver warring hadden gezaaid. De uitdrukking „proceed to the field" werd door de piloot opgevat als een toestemming tot landen, ter wijl het in feite slechts een aanma ning is om boven het vliegveld te cirkelen totdat het definitieve lan dingsbevel komt. De gewoonte had deze term echter tot een landingstoe stemming gemaakt. De Belgische piloot, die één minuut voor de K.L.M.-er boven Schiphol verscheen en normaal de landingspro. cedure volbracht, trof geen enkele schuld. De piloot van de Kon. Ned. Lucht vaartmij. werd veroordeeld tot een berisping wegens onvoorzichtigheid; over een eventuele disciplinaire straf voor de verkeersleider is nog geen beslissing genomen. Sinds het vorig jaar Juli zijn de landingsvoorschriften op Schiphol zodanig gewijzigd, dat de bovenver melde vergissing, die bijna oorzaak van een ernstige ramp was geworden, niet meer voor kan komen. de luidsprekers de plechtigheid in haar geheel te volgen is. Aan het einde der plechtigheid zul len alle aanwezigen, waar ook in West-Europa, gemeenschappelijk een korte oproep beantwoorden. De uitzending geschiedt tussen 20.00 en 20.30 uur op 29 Mei a.s. De Katholieke Radio Omroep heeft met dit grootse initiatief een daad werkelijke dienst willen bewijzen aan het zo sterk opkomende eenheidsbe wustzijn van West-Europa. Gevaarlijk riddertje Twee 12-jarige meisjes, die giste ren ruzie hadden op het Amsterdamse 's Gravenzandseplein, werden op een gegeven moment gescheiden door het 11-jarig broertje van een hunner, die op krachtdadige manier als scheids rechter optrad.. Niet tevreden met deze ofloop gaf de jongen het tegenstand- stertje van zijn zusje een paar trap pen en tenslotte maakte hij zich zo kwaad, dat hij zijn zakmes greep en het meisje een steek toebracht, die zeer ongelukkig het oog van het meis je trof. Het'meisje moest onmiddellijk naar een ziekenhuis worden overgebracht en de knaap werd door de recherche overgeleverd aan de kinderpolitie. Zwolse „jongensbende" door politie opgerold „Kapitein" zat in Brussel De politie te Zwolle heeft vier jon gens, in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar, gearresteerd, die zich geruime tijd hebben schuldig maakt aan diefstallen in warenhui zen ter plaatse. Onder leiding van een der oudere jongens, die zich de „kapitein" noemde, opereerden zij als bende in de stad. De buit lever den de jongens bij hun leider in, die ervoor zorgde dat deze meestal artikelen van weinig waarde als zak boekjes, speelgoedpistooltjes en ball point verkocht werd, waarna de opbrengst onderling verdeeld werd. De „kapitein" werd Zaterdag jj. in Brussel gearresteerd. Daar bevond hij zich reeds gedurende een week in het gezelschap van een niet tot de Zwolse bende behorend vriendje, dat thuis een groot geldbedrag had ont vreemd. In Brussel waren de twee jongens reeds een week lang aan het fuitfen, totdat de politie aldaar een einde aan het feest maakte en hen arresteerde. Ze zijn overgeleverd aan de politie te Zwolle, die proces-ver baal opmaakte. De Zwolse politie heeft ook nog twee jongens van zeventien jaar in de kraag gegrepen, die een poging deden in te breken by een fruithan delaar. „Sterrit" nadert Grootse organisatie Honderden auto's per dag hebben zich aangemeld voor deelname aan de Sterrit van de Bond zonder Naam. Op 24 Mei is het maximum-aantal auto's bereikt en thans zijn 3450 auto's en 25 autobussen, meevoerend 15.000 mensen, kamende uit alle de len van het land, geregistreerd. Alle auto's komen op de boulevard en de andere partkeerterreinen in Zandvoort tezamen. Extra verkeersregelingen zijn door de politie te Zandvoort, Heemstede, Bloemendaal, Haarlem en Hillegom getroffen om alles perfect te doen verlopen; mobilofoons, portofoons en uitgebreide telefooninstallaties zijn ingeschakeld. Scholen zijn gerequireerd voor het klaarmaken van 45.000 broodjes voor de voedselpakketten. 1000 Vrijwillige krachten zorgen voor bet functionneren van allerlei diensten. Voor het middagprogramma zyn in geschakeld Krelagehuis, Concertge bouw en Stadsschouwburg te Haar lem, het Minervatheater te Heemste de, Monopole-theater en 5 grote mon stertenten te Zandvoort. Pl.m. 200 artisten werken mee aan het uitgebreide middagprogramma. Hiervoor is een speciaal rouleer-sys- teem in het leven geroepen om de artisten van de ene naar de andere gelegenheid of zaal te vervoeren. GROEIEND OVERSCHOT VAN TARWE. Ondanks het feit, dat de tarwe—op brengst in het afgelopen jaar in de vier grootste productiegebieden 500 millioen bushels lager was dan in 1953 neemt het tarwe-overschot op de wereld- aanzienlijk toe. Het Amerikaanse ministerie van Landbouw heeft daarom besloten bij de boeren aan te dringen op inkrim ping van het tarwe-areaal in de Ver enigde Staten. De Australische bond van tarwetelers heeft zijn leden dien overeenkomstig geadviseerd. In Ca nada verwacht men dat de uitzaai van tarwe die jaar ca. 250.000 ra. minder zal zyn dan in 1954. Het valt thans nog moeilijk te over zien in hoeverre deze overschotten van invloed zullen zijn op de prijs vorming van de tarwe. De aankopen via de internationale tarwe-overeen- komst vinden nog steeds normaal doorgang en zorgen voor een zekere stabilisatie van de tarweprijs. De hoe veelheden, die buiten de overeen komst om worden verkocht, vinden hoofdzakelijk een bestemming als veevoeder. De verwachting bestaat, dat de grote tarwevoorraden niet van invloed zullen zijn op de omvang van de tar- weteelt in ons land, aangezien hier-1 voor een garantieprijs bestaat, die in elk geval dit jaar nog zal gelden. Het feit, dat de tarwe-import per 1 Sep tember a.s. door de regering aan de vrije handel zal worden overgedra gen, zal hierin geen verandering bren gen. WERKLOZE KOCHT MAAR RAAK. De officier van Justitie bij de Arn hemse rechtbank, heeft gisteren acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, ge ëist tegen een automonteur te Nij- megens wegens verduistering van diverse artikelen. Hij kocht o.a. een keukenuitzet op huurkoopcondities, betaalde één keer en deed een en ander over aan een chauffeur, van wie hij honderd gul den had geleend om een radiotoestel te kopen. In andere gevallen had hij een radio en horloges in huurkoop gekocht en beleend, de afbetaling staakte hij na de eerste termijnen. De officier oefende ernstige critiek uit op de verkoopmethoden van de leveranciers. Ofschoon verdachte werkloos was, kon hij toch een radio toestel op afbetaling krijgen en in plaats van 33 gulden slechts vier gul den direct betalen. De officier zeide de indruk te heb ben, dat men gedreven door een al te actieve verkooppolitiek verzuimd had behoorlijk inlichtingen in te winnen. Uitspraak over veertien dagen. DIERENMISHANDELING. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 36-jarige inwoner van Bilt- hoven, wegens het met een windbuks doden van een hond, conform de eis IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Van wie is dat been 1 Met een kletterende slag sneu- velde enige tijd geleden een der g ruiten van een Nederlandse kwe- m ker en toen de man ging kijken, g wat de oorzaak van deze breuk g was, vond hij een respectabel f| soepbeen in zijn broeikas. g Volgens de wet van deductie m en combinatie kwam hij tot de g conclusie, dat dit been afkomstig g moest zijn uit de kombuis van g een vliegtuig en hij maakte een g groot pak klaar voor de K.L.M. n J met een begeleidend schrijven, g H waarin hij Schiphol vertelde, hoe n m gevaarlijk het uitwerpen van g een dergelijk .been wel is, omdat H het evengoed het hoofd van een g H argeloze wandelaar had kunnen H kraken. j§ De K.L.M. vond het ook een g g gevaarlijk geval, maar zij kon g H aantonen, dat het soepbeen on- ij g mogelijk van een harer toestel- g g len afkomstig kon zijn. g ij De kweker is nu opnieuw aan jg het denken geslagen. veroordeeld tot een boete van 100 toegewezen. gld. subsidiair een maand. Bovendien werd de civiele vor dering van de eigenaar ad 150, U vraagt.... wij antwoorden Hij sliep op dweilen en zette de radio aan Op Zaterdagavond 12 Maart j.I. was een 41-jarige schilder uit IJmuiden via een halsbrekende klimpartij de Amsterdamse Hema binnengeklom men en had daar in volle gemoedsrust een koffer vol artikelen verzameld, die hij dwalende langs de diverse af delingen, van zijn gading vond. Hij bleek in enkele artikelen gespe cialiseerd en de lijvige koffer, die hij op de betreffende afdeling meegeno men had, vulde hij met horloges, ny lonkousen en ondergoed. Verdacht van chantage Een 35-jarige kantoorbediende en een 50-jarige oud-cultuurchef, beiden uit Hillegom, die werkzaam zijn ge weest bij een bloembollenbedrijf en op 3 Maart j.I. door de rechtbank te Haarlem respectievelijk ter zake vaji diefstal en heling, met het oogmerk van chantage, van administratieve bescheiden van hun firma tot 2 jaar en 1 jaar en 8 maanden met aftrek waren veroordeeld, hebben gister morgen in hoger beroep bevestiging van dit vonnis horen eisen. De verdachte bekende ter zitting van het gerechtshof te Amsterdam, dat hij op 10 Februari 1953 de stuk ken, die uiterst bezwarend waren voor dc directeur, uit een kast had weggenomen uit wraak over de on heuse manier waarop hij was behan deld. Bovendien was hem min of meer ontslag aangezegd. De stukken had hij aan zijn medeverdachte ge geven. Deze verklaarde, dat hij de stukken na zou kijken en dan aan de bevoegde instantie geven. Er wa ren in de boekhouding van het be drijf onregelmatigheden met devie zen gebeurd. Eerst in Mei 1954 wa ren de stukken aan de economische officier van justitie te Haarlem ter hand gesteld, die de firmant een schikking voorstelde waarop deze in ging. Nadat de stukken bij de justitie waren terechtgekomen had de direc teur een klacht tegen zijn twee em- ployé's ingediend. Na de diefstal waren er diverse be sprekingen tussen de verdachten en de directeur geweest, waarbij, aldus de getuigen, bedragen variërende van 50.000 tot 7.500 gld. (als laatste een bedrag van omstreeks 22.000 gld.) waren gevraagd voor de stukken. De verdachten ontkenden, dat een bedrag voor de teruggave der be scheiden was gevraagd. Bij de kantonrechter hadden de verdachten een vordering ingediend over de ontslagkwestie en betaling van loon en provisie. De stukken be rustten toen nog bij de verdachte. Hangende deze procedure waren de stukken naar de justitie gebracht. De procureur-generaal achtte wel degelijk, op grond van de getuigen verklaringen, de opzet tot chantage bewezen. Als de verdachten werke lijk alleen maar het voornemen had der» gehad de fraude aan de kaak te stellen, dan waren de bescheiden wel eerder bij de justitie beland. Een strenge straf achtte hij op zijn plaats. De procureur-generaal kon zich ver enigen met het vonnis van deUour bank waarvan hij dan ook bevesti ging, echter op andere bewijsgron den, vroeg. De raadsman achtte de opzet ndet bewezen van de diefstal, en evenmin het oogmerk van chantage. Hij vroeg vrijspiaak, subsidiair een straf gelijk aan het voorarrest. Het hof zal op 7 Juni arrest wijzen. Daarna ging hij naar de afdeling huishoudelijke artikelen, maakte van een stapel dweilen een gemakkelijk bed en legde zich ter ruste, nadat hij uit de afdeling uurwerken nog een wekker genomen had en deze, afge steld op kwart over vijf, naast zijn rustplaats geplaatst had. Interland! De slaap, die daarop genoten werd, was echter zo diepgaand, dat de man de volgende morgen zich versliep en daar het een beetje riscant was om op klaarlichte dag de Hema via een raam te verlaten, besloot hij de Zondag ook nog in het warenhuis door te brengen. In de afdeling levensmiddelen vond hij alles, wat zijn hartje begeerde en toen hij tenslotte nog een radio vond, die hij kon afstellen op de interland wedstrijd NederlandDenemarken, die 's middags gespeeld zou worden, waren al zijn wensen voorlopig be vredigd. 's Avonds verliet hij het waren huis, maar hij vergat zijn bed fatsoen lijk op te ruimen en dit werd zijn val. Vaste klant. Een politiehond besnuffelde de dweilen en niet lang daarna kwam de IJmuidenaar weer naar Amsterdam, doch nu in een politie-auto. Gisteren stond de main voor de Am sterdamse rechtbank en daar was hij direct geen onbekende; reeds veer tien maal was 1-ij met de justitie in aanraking geweest en reeds 16y, jaar van zijn 41-jaren lange leven heeft hij op kosten van de staat doorgebracht. De officier van justitie vond de volkomen gemoedsrust, waarmede de man zijn inbraak gepleegd heeft, ken merkend voor diens karakter; daar hij zich ook nog moest verantwoorden voor enkele andere inbraken, eiste de officier een gevangenisstraf van 4 ja ren met aftrek. De verdediger stond voor een moei lijke taak, want ook hij moest toege ven, dat zijn cliënt een hopeloos ge val is, waaraan nog maar weinig te verbeteren zal zijn. Hij vroeg de rechtbank toch clementie te hebben en deze besloot om op 7 Juni a.s. von nis te wijzen. WEET U HET OOK NIET Vraag: Wy wilden gaarne de af-[strijken aan de goede kant, indien standen weten voor een reis per auto tussen de volgende plaatsen: Leiden via Noordwijkerhout, de Zilk, Heem sede/Aerdenhout naar Schiphal. Ver volgens naar Muiden, Hilversum, Soestdijk, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen, 's Hertogenbosch, Breda, Rotterdam, Leiden. Antwoord: LeidenSchiphol 50 km.; SchipholMuiden over Ouder kerk en Duivendrecht 18 km.; Mui den, Buss-um, Hilversum 15 km.; Hil versumSoestdijk, Amersfoort 15 km.; Apeldoorn, Beekbergen, Woeste Hoeve, Arnhem 24 km.; Arnhem, Lent, Nijmegen 17 km.; Nymegen, Grave, Heesch, 's Hertogenbosch 49 km.; 's Hertogenbosch, Helvoirt, Til burg, Breda 44 km.; Breda, Willems dorp, Dordrecht, Rotterdam 50 km.; Rotterdam, Ypenburg, Leiden 37 km. Vraag: Route LeidenTilburg TegelenHeerlen; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Ypenburg, Rot terdam, Dordrecht, Moerdijkbrug, Breda, Tilburg 109 km. Tilburg, Moergestel, Oirschot, Best, Eindho ven. Geldrop, Heeze, Someren, Asten, Heusden, Meyel, Panningen, Maas- bree, Tegelen; afstand 97 km.; Tege len, Steyl, Reuver, Roermond, Suste- ren, Sittard, Leyenbroek, Oirsbeek, Heerlerheide, Heerlen; afstand 65 km. Vraag: Wanneer wordt de Avond vierdaagse gelopen in Leiden. Waar kunnen wij ons melden en zijn er kos ten aan verbonden? Antwoord: De Avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond wordt gehouden van 1518 Juni. Op 14 Juni kunnen de deelne mers starten, die niet op 18 Juni kun nen lopen. Inlichtingen te bekomen bij de heer M. Zwart, Haven 26b Lei den, Tel. 24682. Vraag: Kunt u mij raad geven hoe ik een wit zijden damast jurkje weer helder kan krijgen. Door het hangen is het jurkje geel geworden. Het is nog nooit gewassen. Antwoord: Vóór het wassen ge bruikt u om te weken een lauw sop van synthetisch wasmiddel, daarna in ditzelfde sop wassen. Niet langer weken dan een half uur. Vervolgens enige keren spoelen tot het water geheel helder is. Is het jurkje daarna nog geel, dan bleken in wolblank, liefst zo kort mogelijk. 30 gram op 10 liter water. Eventuele metaal- goed naspoelen. De jurk uitknijpen in een doek en direct daarna strijken. Wenst men glanzend goed, dan iets matter uiterlijk gewenst wordt, dan aan de verkeerde kant strijken. Hoe natter de stof gestreken wordt, hoe stijver deze wordt. Antwoord: Het doet er niet toe of een heining op het oosten of het wes ten staat in gevallen van onderhoud. Beslissend is alleen of de heining gemeenschappelijk is of alleen van een van beide buren. In het eerste geval is gezamenlijk onderhoud voor geschreven, in het tweede geval rust de onderhoudsplicht op de enige eige naar. Wat uw bonen betreft, geven wij u een goedgemeend advies; plant u deze zodanig, dat uw' buurman er geen last van ondervindt. U hinkt op twee gedachten, nl. een afsluiting, tevens plaats van opgroeiing. Houdt u aan de veilige kant van het plan ten der bonen op 50 cm van de grens lijn op de gebruikelijke wijze. Vraag: Mijn dochter had met April 8 leerjaren achter de rug. Mag ze nu van school? Antwoord: De wet luidt: de ver plichting (tot schoolgaan) eindigt aan het einde van het leerjaar, na afloop waarvan het kind tenminste 8 jaren leerling is geweest van een of meer scholen in de zin der wet. Verder bij het bereiken van de leef tijd van vijftien jaar. Zij moet dus wachten tot het einde van dit school jaar. Vraag: Hoe behandel ik mijn Chris tusdoorn? Antwoord: Deze plant kan warmte en minder warmte verdragen. staat graag in de zon. Zomers geven we rijkelijk water 's winters matig. In dit jaargetijde geen vochtige tem peratuur. Droge kamerlucht is aan te bevelen. In het voorjaar en in de zomer eens per 14 dagen kunstmest. De jonge scheutjes kunnen we stek ken in een potje met zandige aarde. Het ondereinde van de stekken en de wonden van de moederplant di rect bestrooien met houtkoolpoeder of droog zand om het uitstromen het melksap tegen te gaan. Vraag: Is het waar dat een weduwe niet kan beschikken over het bedrag dat ten name van haar overleden man staat bij de spaarbank? Wat te doen als dat zo is? Antwoord: Het kan zijn, dat bank een verklaring van erfrecht wil inzien teneinde op de hogte te gera- evt. te machtigen voor de uitbetaling aan u. Is het een gering bedrag, dan is er wel een andere wijze om over het bezwaar heen te stappen. Wendt u zich in ieder geval tot de bank om inlichtingen. Vraag: Wat kan men jonge kuikens het beste voeren? Antwoord: Men kan de jonge kui kens het beste kuikenvoer geven zo als dat tegenwoordig alom in de han del verkrijgbaar is. Daarin zitten al lerlei stoffen verwerkt, die nodig zijn voor de opbouw van het lichaam. Ge leidelijk aan kunnen we dan over gaan tot het voer dat de grotere kip pen ook krijgen. Een kuikenvoeder bakje in de beginne is aan te beve len. Vraag: Hoe moet ik mijn kamer linde behandelen? Antwoord: Een kamerlinde bloeit niet als zij het niet naar haar zin heeft. Deze plan mag niet te warm staan. In de zon mag zij niet ge plaatst worden als deze veel kracht heeft. Wel dient gezorgd te worden voor veel licht. Gedurende de maan den Mei tot September kan de plant buiten geplaatst worden, echter op een half beschaduwd plekje. Gedu rende deze tijd moet de p'ant be hoorlijk water hebben er. geregeld bloei- of kunstmest. Is er geen gele genheid tot plaatsing buiten, dan dient zij binnenshuis dezelfde behan deling te krijgen. Om de 2 jaar ver potten in nieuwe aarde. Mei is hier voor een goede maand. Goede, voed zame aarde is noodzakelijk, bestaan de uit 1 deel bladaarde en een deel kleizodengrond. Wanneer de kamer linde bruine vlekken op de bladen vertoont, komt dit door te veel zon licht. Vraag mej. A. te R. Ik ben dienstmeisje voor dag en nacht en verdien 20.per week. Nu heb ik 14 dagen vacantie gekregen en kreeg gewoon ƒ40.voor twee weken. Heb ik nu recht op kostgeld of niet? Antwoord. U hebt recht op kost geld. Uw loon bestaat n.L voor een deel uit kost en inwoning. Zodra dit wegvalt, dient er een geldswaarde voor in de plaats te komen Vraag N.N. Komt een weduwe zonder inkomen, maar met een spaar, bankboekje groot f 5.000.voor uit kering Drees in aanmerking? Antwoord: Indien u de 65-jarige leeftijd bereikt hebt, komt u in aan merking voor een uitkering van 540 per jaar. Gaat u maar naar de Raad van Arbeid. Vraag G. C. J. R. Mijn schoon ouders zijn oude mensen, wonen reeds vele jaren in het thans door hen gehuurde huisje, dat nu verkocht fs en deswege ontvingen zij van de huiseigenaar (de oude) aanzegging het huisje te ontruimen, omdat de nieuwe eigenaar het huis wil betrek ken. Wat moeten zij doen? Antwoord: Blijven zitten waar ze zitten. Wij raden uw schoonouders aan de eigenaar te berichten dat zij niet vertrekken. Laat hen vooral geen mondelinge of schriftelijke toezegging doen het huis te zullen ontruimen, doch zij kunnen de eigenaar vertellen, dat hij zich maar moet wenden tot de kantonrechter. Verder niets, dus geen briefjes tekenen of iets van dien aard. Kalm de beslissing .afwach ten van de kantonrechter. Iemand die een huis koopt voor zelfbewoning heeft nog niet altyd recht dat huis ook maar direct te mogen betrekken. De kantonrechter zal wel beslissen of en wanneer zij de woning moeten ont ruimen. Vraag G. C. V. Tot welke leef tijd moet men inwoning nemen? Antwoord: Er is geen grens ge trokken; de woonruimteverdeling is voorbehouden aan B. en W.. die ech ter met hoge ouderdom van de hoofd bewoner zeer zeker rekening zullen houden als dit mogelijk is. Vraag II. A. G. M. Over de ra dio gehoord dat H.M. deKoningin vanwege de bevrijding kwijtschelding verleende van al de opgelegde geld boeten beneden 25.opgelegd tus sen 1 Februari en 5 Mei. Op 2 April reed ik door een stoplicht en kreeg 10.boete, die ik reeds heb betaald. Op welke manier kan ik die terug krijgen? Post-regu is nog in mijn be zit. Antwoord: Wij raden u aan u in ken met de rechthebbenden. Als u verbinding te stellen met de Griffie nl. niet alleen de rechthebbende bent,van het Kantongerecht. Neemt u het dan dienen de andere erfgenamen u betalingsbewijs mede. 3iafretend zat JUmGuvty zifti „fretten" êcMi;nmen Dit is de nieuwe, pas in gebruik ge nomen kabelbaan in Valkenburg. Voor ons vlakke landje slaat deze baan met zijn lengte van 560 meter niet eens een gek figuur....!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6