Tretfers-aardbeientournooi is weer prachtig geslaagd Alphen won bij Wilhelmus Arie van Wetten won de Ronde van St. Bavo Kleine, doch verdiende korfbal zege van Nederland op België De RadioRalIye deed het ook Zaterdag weer best MAANDAG 23 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tafeltennis op hoog niveau Gistermiddag had tegen 12 uur te Roelofarendsveen een ware invasie plaats van auto's, autobussen, scoo ters, bromfietsen en fietsen, allen met een en het zelfde doel n.l. de veilinghallen waarin het grote ta- feltennis-tournooi van Treffers ge organiseerd was. Binnen de muren van deze hallen, waarbij Treffers de eer te beurt viel reeds nu de nieu we nog niet officieel in gebruik ge nomen hal te mogen benutten, heer ste reeds direct het bekende gezel lige geroezemoes van hernieuwde of nieuwe kennismakeningen met de tafeltennissport-vrienden uit het verleden of heden. Want aan de hand van de wedstrijdroosters pleegt men in 't algemeen steeds weer nieuwe partners in deze edele sport te mo gen begroeten. De bonte kleurenmengeling der kledij van de ruim 850 spelers en speelsters, gedeeltelijk rondom de 55 wedstrijdtafels- en gedeeltelijk zich ook tussen de talrijke toeschou wers bewegend, boden een magni fiek schouwspel. Toch wist voorz. L. M. van Ber- kel, dank zij de oproep per micro foon, volledig stilte te verkrijgen, om alle deelnemers namens de orga niserende vereniging een welkom toe te roepen. Inzondei deed hij dit tot de aanwezige bondsgedeleerde der N.T.T.B. de heer Peeters uit Den Haag. Vervolgens gaf hij enkele richtlijnen betreffende het tournooi en bracht dank aan alle verenigingen welke zo spontaan wedstrijatafels voor dit tournooi hadden afgestaan (afd. Den Haag alleen reeds 38). Burgemeester E. J M. Kolfschoten verkreeg hierna het woord voor de officiële opening. Deze zeide o.m. dat de tafeltennissport niet alleen bezien mag worden als een nuttige vrije tijdsbesteding, maar deze sport wekt tevens op tot vriendschap en kameraadschap. Dit jaar organiseert Treffers voor het eerst een B.-tour- nooi, omdat zij voorheen reeds en kele malen een C-tournooi georgani seerd heeft. Burgemeester sprak naar aanleiding van deze vooruit gang de hoop uit dat dit aardbeien- tournooi in de toekomst zelfs zou uitgroeien tot een internationaal tournooi, waardoor hij bereids na mens het gemeentebestuur alle me dewerking toezegde. In sportkringen heeft Roelof arendsveen bekendheid gekregen in de tafeltennissport, en door de aard beien is deze plaats nationaal en in ternationaal bekend geworden. Mo ge dit tournooi, waarin deze beide facetten verenigd zijn, ook voor bei de een goede propaganda worden. Met de wens dat dit tournooi in alle opzichten zal slagen en voor alle deelnemers een prettige sportdag zal worden, verklaarde burgemeester Kolfschoten hierna het tournooi voor geopend. Op de 55 tafels welke in de ruim 2500 m2 tellende oppervlakte der 3 veilinghallen waren opgesteld, werd hierna direct met de wedstrij den begonnen. Tot aan de finales had alles een vlot verloop, maar toen kwamen de moeilijkheden. Doordat dezelfde spelers in verschillende klassen de finales bereikten, kon be grijpelijk het vastgestelde tijdsche ma niet worden aangehouden. Dit wreekte zich in de late avonduren, want toen kon slechts op enkele ta fels worden gespeeld doordat dezelf de speler soms uit moest komen in enkele-dubbel en mixed dubbel. Het was dan ook al na het middernach telijk uur alleer de laatste partijen waren gespeeld. De wedstrijdleiding trof hiervoor echter geen enkele blaam, alleen zou het wel aan te bevelen zijn om in de toekomst met de inschrijvingen hiermede eni ge rekening te houden. Begrtfpelijk1 zou het te ver voeren om in den brede de onderlinge prestaties te gaan bespreken. Een enkele uitzondering willen wij maken voor de junioren, welke niet tegenstaande het grote aantal in schrijvingen geheel een „Treffers" aangelegenheid werd. G. Termeulen, K. Verhaar, Ant. Lami en K. v. d. Zwet bereikten de finales, waarvan tenslotte laatstgenoemde resp. de le en 2e prijs behaalden. In de hoofdklasse werd de interna tionaal Will v. Zoelen (Scylla) win naar van 't aardbeien-tournooi 1955. Vooral in deze hoogste klasse is veel spannende strijd te zien gegeven. Begrijpelijk bleven ook hier ver rassingen niet uit, waarbij wij wijzen op de nederlaag van Bertus v. d. Spek tegen Stulemeijer en Wout Heemskerk tegen Oudt, beide in de kwart-finales. In de finale zegevier de Will van Zoelen over de Amster damse Povac-speler Grzenhout. Voor de overigen klassen verwijzen wij naar onderstaande uitslagen. De uitslagen waren: Heren. Hoofdklasse: 1. Will van Zoelen (Scylla), 2. Grijzenhout (Pro- vac). Overgangsklasse: 1. T. van Soest (Wibo), 2. Stulemeijer (Wibo). le klasse: 1. T. v. Soest (Wibo), 2. G. Bakker (Sleutels). 2e klasse: 1. A. Hoogenboom (Tref fers), 2. J. v. d. Zwet (Warmond). 3e klasse: 1. R. Blumer, 2. J. Kra mer. 4e klasse: 1. J. Steenbergen, 2. R ijsbergen. Junioren: 1. Ant. l'Ami (Treffers), 2. K. v. d. Zwet (Treffers). Junioren dubbel: 1. Runderkamp- Stulemeijer, 2. Verhaar-v.d Meer (Treffers). Heren dubbel: Hoofd en C-klasse: 1. W. Heemskerk-Coumans (Treffers- Luck-Raek), 2. Weel-Grij zenhout (Povac). 1ste en 2e klasse 1. van Schaik-v. Es; 3e en 4e klasse: 1. Everstein-Seyen 't Horst, 2. Kramer- Hellenberg. Gemengd dubbel. Hoofd en overg. klasse: 1. Neuman-Chef d'Hotel (Sparta), 2. v. Rhijn-v. d. Spek S wallons-Wibo le en 2e klasse: 1. Braun-Kim- Yong-Chol, 2. Artz-W. Rensen. 3e en 4e klasse: 1. Doornik-Scholte, 2. Hollen-Jaspers. Dames le klasse: 1. N. Groot, 2. D. Heederik. 2e klasse: 1. v. Arts, 2. J. Neuman. 3e klasse: 1. Ee. v. Etten, 2. A. Overweg. 4e klasse: 1. A. Overweg, 2. M. Pie. Dames dubbel: le en 2e klasse: 1. Heederick-Groot, 2. Irgang-Schou- wenvou. Idem 3e en 4e klasse: 1. Kop-Zoe- tenweg, 2. Spoelstra-v. Doornik. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. le klasse: ArchipelRohda 4—7. Z.H. le klasse: Blauw Wit '51Vi- cus Oriëntis 4—7 (Blauw Wit degra deert); HSVSpangen 54. Tweede klasse A: OlympiaanRo zenburg 24; VeloxZuiderkwartier 8—3; Ready—Fluks 8—3. Tweede klasse B: DKC—Regen boog 7—5; Trekvogels—Achilles 3—3; OSCR—Die Haghe 9—2; Quick—Uni cum 72. UVS won van CW met 3—4) De Leidse blauwwitten togen giste ren naar CW in Rotterdam hoewe.l hun kleine kans op het kampioen schap al verkeken was, doordat Za terdagavond de beslissing ten gunste van VCS was ge-/allen dour de over winning op ODS in Dordrecht. Niettemin speelde UVS gisteren toch weer een gave partij voetbal. Aanvankelijk ging het spei vrij gelijk op, maar langzamerhand kwamen de Leidenaars in de meerderheid. Door J. Blom namen zij na een kwartier de leiding, na goed voorbereidend werk van Verhoogt en Verkuylen (01). Kort voor de rust loste Joop de Wolf een als voorzet bedoeld schot op het Rotterdamse doel. De keeper beoordeelde de situatie verkeerd en de bal vloog in het net (02). Na de hervatting kwam CW er eigenlijk niet meer aan te pas. UVS werd steeds sterker en beheerste het veld volkomentot aan de CW-verdediging, want deze bleef in goede vorm en keeper Fase redde in menige situatie. Toch wist v. Lies hout na een half uur de voorsprong te vergroten (03). Een slotoffensief van CW leverde slechts een buiten- speldoelpunt op, zodat UVS tenslotte met 3won. Goed aanvalsspel was beslissend Dank zij een dikwijls goed slui- felen van de Wilhelmus-doelman pro tend aanvalsspel is Alphen er bij Wilhelmus in geslaagd de volle winst mee naar de Rijn te brengen. Dat dit zou gebeuren had stellig nie mand durven denken. Het klopte dit keer dikwijls uitstekend zowel ui de aanval als in de Alphense verde diging, waarin vooral Van Heijnin- gen en doelman Britsemmer weer een voorname rol speelden. Het was Van Oort, die na een twintig minuten spelen een pas van Lank'haar goed .begreep en daar de Voorburgse ach terhoede blijkbaar het gevaar te laat bemerkte, kon Van Oort vrij onge hinderd een schot lossen, dat de doelman te machtig bleek (01). Wel waren de pogingen van de thuis club om gelijk te maken hierna veel vuldig, maar spil Van Heijningen bleek weer in een prima vorm, zodat elke aanval in de kiem kon worden gesmoord. Zelfs zag Alphen kans de voorsprong te vergroten toen links buiten Lankhaar handig van een wij- Roodenburg werd gehuldigd En behaalde 31 zege op Teylingen Doordat WSB Donderdagavond gelijk had gespeeld tegen SJC was Roodenburg reeds kampioen gewor den van de vierde klasse A. Vóór de wedstrijd tegen Teylingen gisteren aanving werd de thuisclub voor het behaalde kampioenschap gehuldigd bij monde van de heer W. Caro, voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB, waarna Roodenburg voorzitter de spelers hulde bracht voor het taaie volhouden en de ge leverde prestaties. De wedstrijd zelf verliep kalm en sportief en Teylingen trok zich niets van deze resultaten aan, zodat een strijd volgde met wisselende kansen. Wel was de thuisclub technisch beter, maar voor 't doel wilde het nu eenmaal niet lukken en toen na een half uur Teylingen de leiding nam (0—1), keek Roodenburg met rust tegen een achterstand aan. Kort na de hervatting maakte Lens keurig gelijk (11) en vanaf dit ogenblik lukte het beter. 5 Min. later bracht Ouwerkerk de stand op 21. Geruime tijd golfde het spel op en neer totdat Lens een strafschop kreeg te nemen en deze goed wist te benutten (31) en daarmede de overwinning 'eilig stelde. Ook onze gelukwensen aan de kampioenen! fiteerde door de bal netjes over hem heen in het net te koppen (02). Hiermede brak ook de rust aan. In de tweede helft werden de aan vallen van de thuisclub steeds hefti ger en ook veelvuldiger. Menigmaal moest nu ook doelman Britsemmer ingrijpen, waarbij hij enkele fraaie safes te verrichten kreeg. Toen bij een snelle aanval J. v. d. Leeuwen in ver vooruitgeschoven positie de bal aan zijn schoen meenam, wist hij een keurig schot te lossen, waarbij de bal onhoudbaar in het net te rechtkwam en waardoor Alphen een veilige 30 voorsprong had. Dat de gastheren daarna nog uit een scrimmage de stand op 13 wisten te brengen, kon de Alphenaren niet meer verontrusten. Verder lieten v. Heijningen c.s. het niet komen en toen het einde werd aangekondigd waren opnieuw twee punten aan het totaal toegevoegd. VOETBALTOURNOOI LEIDSE GEMEENTEBEDRIJVEN. Het voetbaltournooi voor de Leidse Geb. Bedrijven, georganiseerd door de sportclub Lichtfabrieken, Zaterdag in de Leidse Hout gehouden, had, even als vorige jaren, een sportief verloop. De beste indruk maakte wel het elf tal van de onderwijzers, terwijl be kerhouder SCL I kansloos tegen Markt- en Havendienst ten onder ging. De uitslagen waren: GemeentewerkenSCL II 10. De strijd ging hier voornamelijk tussen de voorhoede van Gem.werken en de achterhoede der Lichtmensen. Kort voor rust zorgde Gem.werken voor een 1O-voorsprong en daarbij bleef het. OnderwijzersStadhuis 41. Een wedstrijd, waarin snel en goed werd samengespeeld met als gevolg vele gaten in de Stadhuis-defensie. Door goede doelpunten van Sieval en v. Weizen kwam de rust met 30. Iri de 2e helft werd het spoedig 40 en pas kort voor het einde kwam het verdiende tegenpunt. SCLMarkt- en Havendienst 13. Bekerhouder SCL, lang niet zo sterk als vorig jaar heeft he' in deze ont moeting niet kunnen bolwerken. Wel werd het spoedig door de Groot 10, maar'nadien nam M. en H.-dienst het spel geheel in handen; echter tot rust wist keeper v. Steen en achterhoede stand te houden. Na rust werd het spoedig gelijk 11 en met een fraai schot bracht La- sander de stand op 12. Kort hierop vergrootte de midvoor de voorsprong met een goede kopbal 13 en was SCL I uitgebekerd. W. Schmal winnaar van de toerwedstrijd De achtste Ronde van St. Bavo, welke gistermiddag op de terreinen van de St. Bavo-Stichting is verreden, trok zeer grote belangstelling uit de gehele omge ving. Winnaar werd Arie van Wetten uit Noordwij kerhout, die de 100 km. reed in 2 uur, 27 minuten en 13 seconden. De voorwedstrijd op tourrijwielen be gon om 1 uur. In deze wedstrijd ging het om het kampioenschap van de bollen streek. Deze wedstrijd werd al met pech begonnen. De renner Schmal uit Noord- wijk kreeg net voordat de start plaats had een lekke band. Deze Noordwyker- houtse favoriet werd zeer sportief door zijn plaatsgenoot De Haas gered doordat deze zijn fiets aan hem beschikbaar stel de, want met de start kon niet meer ge wacht worden. Intussen maakten de gebr. Van Dam de lekke band en na 2 ronden kon Schmal op zijn eigen fiets klimmen. Doordat dit midden op de weg moest gebeuren gebeurde er een ongeluk. De renners Van Dam en Dijkstra, beiden uit Noordwij kerhout konden een aanrijding niet voorkomen, deze twee duikelden over elkaar, wat tot gevolg had, dat Van Dam aan de handen en een been ver wondingen opliep. Dijkstra kwam er nogal tamelijk goed af. Beide renners reden echter toch weer door, doch moes ten zwoegen om de verloren tijd in te halen. In deze voorwedstrijd werd hard gereden en er was een sterke kopgroep. De uitslag was als volgt: 1. W. Schmal uit Noordwijk; 2. L. van Dam, Noordwij.- kerhout; 3. K. Dullemond, Noordwijk; 4. H. Dijkstra, Noord wij kerhout; 4. A. Reekers, Nieuw Vennep. De Ronde van Noordwijkerhout was een pracht course. Er werd zeer hard gereden met een gemiddelde snelheid van 40 km. per uur. Vooral Arie van Wetten heeft uitstekend gereden. Tot tweemaal toe heeft Van Wetten de uit lopers weten in te halen. In het begin ging Wallet uit Leimuiden een eerste uitlooppoging wagen om uit het peloton te komen. Van Wetten volgde hem op de voet, zodat het peloton al gauw uit el kaar was gerukt. Na verscheidene ron- ROUWKOOP—DOSR 2—2. Er werd in een vrij hoog tempo be gonnen en na 20 min. wist de links binnen der gasten een fout in de Rouwkoop-achterhoede af te straffen (0—1). Vijf minuten later profiteerde Rouwkoop echter van een fout in de DOSR-achterhoede en de stand was gelijk (11). Na de hervatting was het spelpeil danig gedaald. Rouw koop was aanvankelijk het meest in de aanval, doch DOSR hernam de leiding na een mislukte kopbal van een der Rouwkoop-backs (12). Op prachtige wijze maakte de linksbin nen echter opnieuw gelijk (22), waarna het einde kwam met een ver deling der punten. ALPHIA—BOSKOOP 4—1. Zonder zich al te erg behoeven in te spannen heeft Alphia gisteren van het bezoekende Boskoop met 41 weten te winnen. Begon het reeds di rect met een groot overwicht Voor de thuisclub, in de tweede helft was het verschil in spelopvatting, tactiek en techniek nog duidelijker waarneem baar. In de eerste helft nam Alphia, nadat enkele malen het Boskoopse doel nauwelijks aan doorboring was ontsnapt, door de Hertog onver wachts de leiding en liet Loef de kans op de gelijkmaker door te lang wachten met schieten zich weer ont nemen door Dweelaard (10). In de tweede helft wist de Hertog snel voor doel opduikend de bal te pak ken te krijgen en onhoudbaar suisde het leer in het net (20). Nog was het niet genoeg, want bij een der volgende Alphia-aanvallen kopte S. Bouthoorn keurig door naar de Her tog, die opnieuw doelman Spaarman het nakijken gaf (30). Pas hierna kon Boskoop wat op verhaal komen en enkele niet ongevaarlijke tegen aanvallen ondernemen. Bij een dezer wist de inmiddels naar de rechtsbui tenplaats verhuisde Loef snel naar binnen gekomen met een tam schot doelman Kramer via de paal te pas seren (31). Even zette Alphia daarna nog weer door. Enkele hoek schoppen waren hiervan het gevolg, uit een waarvan Klaversteijn de bal naar S. Bouthoorn plaatste, die op zijn beurt Slagter in staat stelde een treffer te plaatsen (41). den was Van Wetten door het peloton in gelopen, doch nadat nog 20 ronden wa ren te verrijden (het parcours bestond uit 80 ronden) sprong Arie vooruit en was, toen er nog ongeveer 4 ronden ge reden moest worden op de grote groep één ronde voor. Tenslotte had hij op no. 2 een voorsprong van 1 minuut en 13 sec. Onder groot applaus kwam Van Wetten als winnaar over de eindstreep. Hij kreeg ook de z.g. leidersprijs, uitge loofd door WSB. Dr. Van Dijk, voorzit ter van de KNWU, was een van de eer sten, die Van Wetten met zijn succes fe liciteerde. Na afloop moest Arie van zelfsprekend zijn ereronde rijden, nadat hem bloemen waren aangeboden. De uitslag van de ronde is als volgt: 1. A. van Wetten, Noordwijkerhout; 2. J. v. d. Hurk, Utrcht; 3. T. van der Knaap, Poeldijk; 4. H. de Vos, Den Haag; 5. G. van Rhijn, Wassenaar; 6. D. Wallet, Lei muiden; 7. C. Plasmeijer, Voorhout; 8. B. van der Beem, Halfweg; 9. K. Rozen burg. Leidschendam; 10. H. van Adr- chem, Naaldwijk; 11. J. Cornelisse, Haar lem; 12. J. Tienstra, Halfweg 13. A. Vos kamp, Monster; 14. H. van Weeren, Haarlem. De uitreiking van de prijzen had als altijd plaats in de grote zaal van café Van der Geest. De heer Jeukens, voor zitter van WSB, welke vereniging de ronde organiseert onder auspiciën van de KNWU, zeide, dat het hem weer een bui tengewoon genoegen deed, de prijzen uit te mogen reiken. Hij dankte de jury, die weer op buitengewoon tactische wijze de ronde tot een goed einde wist te brengen. Hij dankte ook „Swift" voor de mede werking, eveneens de politie en de EHBO. Ook de directie van de St. Bavo- stichting werd dank gebracht voor de buitengewone medewerking. Met een persoonlijk woord reikte hij daarna de prijzen uit. Arie van Wetten kreeg een apart woordje. De heer Jeu kens zeide dat het hem een groot genoe gen deed Arie als winnaar te kunnen fe liciteren. Je hebt een prachtige course gereden, zei de heer Jeukens en je eigen mensen eens laten zien, dat je je benen kunt gebruiken. De Ronde van Italië Benedetti won de achtste étappe De achtste etappe van de Ronde van Italië, van Viareggio naar Perugia over 260 km. is gewonnen door de Italiaan Rino Benedetti in de tijd van 7 uur 20 min. en 47 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Zuceonelli (It.); 3. Gismondi (It.); 4. Schellenberg (Zwits.); 5. Gianneschi (It.); 6. Daan de Groot (Ned.); 7. Pazzi (It.); 8. Sartini (It.); 9. Grosso (It.) allen in dezelfde tijd als Benedetti: 10. Monti (It.) 7.21.31; 11. Fantini (It.) 7.21.34; 12. Magni (It.); 13. Nencini (It.); 14. Aureggi (It.); 15. Geminiani (Fr.)16. Caput (Fr.)17. Coppi (It) alien in dezelfde tijd als Fan tini; 25. Wagtmans (Ned.) 7.21.40; 35. Voorting (Ned.) z.t.; 71. Roks (Ned.) 7.22.02; 72. Maenen (Ned.) z.t.; 89. Van Breenen (Ned.) 7.23.15; 91 Van Oers (Ned.) 7.23.48. Borgmans (Belg.) en Van Looy (Belg.) werden uit de strijd genomen, omdat zij te laat aan de finish kwamen. Het algemeen klassement na de 8ste etappe luidt: 1. Magni 35.30.14; 2. Monti 35.30.20; 3. Clerici 35.30.28; 4. Geminiani 35.30.30; 5. Coppi 35.30.45; 6. Nencini z.t.; 7. Moser 35.30.50; 8. Wagtmans 35.31.08; 9. Voorting z.t; 10. Assirelli 35.31.17; 11. Van Breenen 35.32.44; 12. Botella 35.35.37; 13. Astrua 35.35.39; 50. De Groot 35.46.44; 60. Roks 35.50.28; 91. Maenen 36.35.07; 94. Van Oers 37.08.42. Het algemeen ploegenklassement der buitenlandse teams na de achtste etappe luidt: 1. Zwitserland 356 pnt; 2. Frank rijk 388 pnt.; 3. Nederland 424 pnt.; 4. Spanje 518 pnt.; 5. België 551 pnt. DE RONDE VAN ZWITSERLAND Piet Haan is door de organisatoren van de Ronde van Zwitserland definitief op de deelnemerslijst geschreven. Men heeft hem een contract opgezonden, dat hij ge tekend naar Zürich heeft teruggestuurd. De ploegleider voor de Ronde van Zwit- srland. Kees Pellenaars, zal in overleg met de sportcommissie van de KNWU het team samenstellen. Het zelfstandige contact, dat men te Zürich blijkbaar zoekt met enkele Nederlandse renners, is dus volkomen in strijd met de ge maakte afspraak, dat de Wlelrenunie en Pellenaars de ploeg zouden kiezen. DE RONDE VAN BELGIE De Belg Alex Close heeft de Ronde van België gewonnen. De laatste etappe, van Charleroi naar Brussel (266 km.) werd gewonnen door de Belg Richard van Genechten in 7 uur 53 min. 18 sec. De etappe uitslag luidde verder: 2. Van der Eist (B.); 7.53.33; 3. Zagers (B.) 7.53.48; 4. Impanis (B.); 5. Vannitsen (B.); 6. Ernzer (Lux.); 7. Rosseel (B.); 8. Hinsen (Ned.); 9. Plas (B.); 10. Schotte (B.). Eindklassement: 1. Close (B.) 28 uur 31 min. 05 sec.; 2. Ernzer (Lux.) 28.33.21; 3. Van Genechten (B.) z.t.; 4. Vannitsen (B.) 28.33.22; 5. Sotgeloos (B.) 28.33.31; 6. Gielen (B.) 28.33.36. Gelissen (Ned.) eindigde op de 28ste plaats in 28.41.46; Hinsen (Ned.) op de 32e in 28.46.28. Wim van Est liet verstek gaan bij de laatste etappe. Hij won gisteren de Ron de van Bos en Lommer te A'dam. De eerste etappe van de Ronde van het IJsselmeer voor amateurs, van Am sterdam naar Meppel (240 km.), is ge wonnen door de Rotterdammer Van Vliet in 5 uur 58 min. 45 sec. Door de tweede etappe te winnen heeft de Alkmaarder Jan Rol tevens beslag gelegd op de eerste plaats in het alge meen klassement. De eindstand luidt: 1. Rol (Alkmaar) 10.26.05; 2. De Jager (Hoog-Blokland) z.t.; 3. Tonnie Peters (Haarlem) 10.26.08; 4. Van Vliet (Rotterdam) 10.30.34; 5. J. van Putten (Den Haag) 10.30.42; 6. Wuurman (Amsterdam) z.t.; 7. Kayer (Zuidermeer) z.t.; 8. Bruggenkamp (IJmuiden) z.t.; 9. Scholten (Den Haag) z.t.; 10. Bergmans (Aalst) z.t. Lenig en Snel Uitslag koppeltijdrit 36 km. voor de W. Wassink-prijzen: 1. Th. HoogkamerR. Riethoven 52.40 min. 2. J. BrohmA. Prangers 53.30 min.; 3. A. v. AkkerenJ. v. Tongeren 53.44 min. 4. J. v. LeeuwenW. Wassink 53.52 min. 5. P. JanssenP. Otto 54.04 min.; 6. F. JanssenW. Turenhout 54.45 min.; 7. M. J. van KampenS. Gommans 56.09 min.; 8. J. v. LoonA. Pet 57.min. Uitslag: Zondagcompetitie tijdrit: A-kl. 1. Th. Hoogkamer tijd 1.00.17; 2. P. Jans sen 1.00.26. B-kl.: 1. J. v. Leeuwen 57.55; 2. P. Rietkerk 59.43; 3. W. Wassink 1.01.21; 4. P. Otto 1.02.58; 5. J. v. Loon 1.04.01; 6. F. Janssen 1.05.37; 7. W. de Mey (Pech). C-kl.: 1. W. Turenhout 1.00..22; 2. A. v. Akkeren 1.00.32; 3. J. van Tongeren 1.01.57; 4. S. Gommans 1.03.21; 5. M. J. van Kampen 1.04.06; 7. C. v. Tol (Pech). Junioren: 1. en 2. A. Pet en R. Riethoven. GYMNASTIEK Nederlandse ploegen wonnen van Saarland Zowel de Nederlandse dames gym nastiek keurploeg als de jeugdtur- ners hebben Zondag in het City thea ter te Venlo in een internationale ontmoeting, welke op hoog peil stond, een kleine zege op de verte genwoordigende gymnastiekploegen van Saarland behaald. In de individuele rangschikking bezette bij de jeugdturners W. Jae gers (Bochholtz) en G. Lammers (Alkmaar) respectievelijk de eerste en tweede plaats, terwijl bij de da mes mej. Helga Haas (Saarland) als eerste eindigde. De tweede plaats werd gedeeld door de dames Jo Cox (Amsterdam) en Ingeborg Hubig (Saarland). Vooral de prestaties aan de even- wichtsbalk en de vrije oefeningen verwierven de hoogste waardering in de ontmoeting, die op hoog inter nationaal niveau lag. Bij de jeugdturners was de totaal uitslag: 1. Nederland 252,05 punten; 2. Saarland 247 pnt. Bij de interland dameswedstrijd luidde de totaal uitslag: 1. Neder land 223,05 pnt.; 2. Saarland 221,35 punten. De 41ste ontmoeting tussen de ver tegenwoordigende twaalftallen van Nederland en België, te Antwerpen Het behoeft eigenlijk niet meer ge zegd te worden, dat de Radio Rallye, welke de Automobiel Sportclub „De Her togrijders" in Den Bosch nu reeds vijf. jaar heeft georganiseerd in samenwer king met de KRO tot een evenement van betekenis is geworden, niet alleen voor degenen, die eraan deelnemen, maar ook voor Noord Brabant, Gelderland en Utrecht, waar de deelnemers doortrok ken. Dit is eigenlijk het merkwaardige in deze autorallye: zij is niet alleen een gebeurtenis voor de autobezitters, die in een sportieve kamp een strijd voeren te gen elkaar en tegen de organiserende vereniging, die men schaakmat wil zet ten door ingenieuse vindingen, welke zij telkenjare doet op het gebied van 't uit zoeken van geheime wegen en verbor gen contróles en het verrichten van on mogelijk lijkende „boodschappen", maar in de bevolking van het gemoedelijk meelevende Brabantse land vinden de rallye-rijders altijd zeer geinteresseerde helpers, die niet alleen aan de zoekers langs de weg de goede route wijzen, maar die ook zo spoedig zij kunnen klaar staan om de moeilijkheden van de boodschappen te overwinnen. En zo za gen we weer de jeugd langs de weg, voorzien van suikerklontjes, van uitge holde aardappelen met een kaarsje, voorzien van varkensharen in 'n stukje ventielslang of van 'n Meiblad van de maandkalender. enz. „As de moar leut hè!" was het devies van deze rallye en voor zover we bij onze reis door het I volkse Brabant hebben kunnen waarne men, huldigden alle deelnemers dit de vies. Met 'n onvolprezen ijver spande ieder zich in om de soms heus niet ge makkelijke opgaven, vooral wat het uit kienen van de per radio opgegeven rou tes betreft, tot 'n goed einde te brengen en om met zo min mogelijk strafpunten de finish te 's Hertogenbosch te kunnen passeren. Inderdaad was dat geen gemakkelijke opgave, zelfs niet voor de toeristenklasse, die het dit jaar heel wat kalmer aan kon doen dan de senioren- en juniorenklasse. Maar als steeds kwam het ook nu weer aan op de kaartlezer, die man, die de route uit moet stippelen waarlangs de bestuurder zijn wagen moet brengen. We waren ditmaal de gast van de he ren Van Lingen uit Schiedam en we kon den weer de hele route meerijden en ervaren, dat de deelname toch heus geen sinecure is. Vanaf tien uur in de morgen na reeds 'n verkenning in de vroege morgenuren in en rond Den Bosch tot des namiddags 6 uur, waren bestuur der en kaartlezer onafgebroken in actie om alle opgaven naar behoren te ver werken, opgaven, welke door Leo Paga- no via de radio werden gedaan en die op zichzelf al 'n hele opgave waren. De gehele dag nam een en ander in beslag, voortdurend was de kaartlezer in actie, zó zelfs, dat hij zich geen tijd gunde voor eten of drinkenMaar de sport om de tour tot 'n goed einde te brengen, deed alles vergeten. Daarvoor tobde men zich inderdaad de hele dag af, daarvoor zat men te piekeren en uit te kienen hoe men het best en het spoedigst de gedane opgaven tot 'n goed einde kon brengen, daarvoor werd zo af en toe met 'n gan getje van 100 km. gereden, daarvoor werd door de bochten gescheurd om de verloren tijd in te halenMaar dat nam men op de koop toe, dat deed men om zich het sportief genoegen, dat deze dag bood, niet te laten ontglippen en ver moeid, maar welvoldaan kwamen de deelnemers tenslotte in Den Bosch aan. De toerklasse startte bij km.-paal 270, 1 km. van Beesd, 9|^ van Culemborg en 24 van Den Bosch en daar wachtte men te half tien op de aanwijzingen van Leo Pagano door de radio. In totaal namen 317 equipes aan de rallye deel, met welke deelname de Ra dio Rallye zich onbetwistbaar het groot ste sportevenement op automobielgebied in Nederland mag noemen. En dan te bedenken, dat er nog 150 deelnemers moesten worden afgewezen, omdat het anders te druk zou zijn geworden. De senioren- en de juniorenklassen kregen vervolgens de aanwijzingen voor het gehele traject, de toerklasse kreeg de route-opgave evenwel bij gedeelten en al spoedig snelden de auto's weg. Van Beesd ging het naar 't stadion De Vliert in Den Bosch, waar reeds een behen- digheidsproef moest afgelegd worden. Daarna werd de tocht voortgezet. Het ging naar Vlijmen, Herpt, Elshout, Dru- nen. Waalwijk, Hondsberg, Oisterwijk, Kerkens. Haaren, Hooghout, Roden, Schijndel, Eerde, Uden, Nistelrode, Heesch, Lithoyen, Lith, Kessel, Hinhtam en naar Den Bosch terug, waar via de Triniteitsstraat de Parade werd bereikt. Maar intussen waren tal van boodschap pen y^rwerkt en hadden de kaartlezers zich onafgebroken bezig gehouden met het uitstippelen van de route. Geen won der, dat ieder tenslotte een zucht van verlichting slaakte toen het eindpunt was bereikt. Daar stonden honderden kijklustigen om de rijders te zien binnen komen, maar de rijders zelf gingen zich zo spoedig mogelijk wat verfrissen en de inwendige mens versterkenin af wachting van het eindresultaat, dat op de feestavond in het Casino zou bekend gemaakt worden. Dat eindresultaat kon door niemand voorzien worden, want het had strafpunten geregend en wist iemand al, dat hij zelf niet feilloos had gereden, van een ander wist hij helemaal niets. Dat bleek inderdaad ook wel bij de uitslag. De winnaar in de Sportklasse had maar liefst 706 strafpunten opgelo pen, maar het televisie-toestel werd toch zijn deel! In één dag moesten de opgaven, welke de Hertogrijders acht maanden van voorbereiding gekost hadden, verwerkt worden. Geen wonder, dat de deelnemers het niet gemakkelijk gehad. Het gemeentebestuur van 's Hertogen bosch heeft uit erkentelijkheid aan de voorzitter van „De Hertogrijders" de heer E. van Lanschot, de sportpenning van de stad in zilver uitgereikt. De uitslagen luiden: Seniorenklasse: 1. E. ElzasD. Hofland Tilburg 706 strafp.; 2. P. JettenA. Jet ten, Boxmeer 758 strafp.; 3. J. Heyden- dahlB. v. d. Hoorn, Loosdrecht 784 strafp. Juniorenklasse: 1. W. HouwingA. Wijtema, Arnhem 407 strafp.; 2. J. Gom- penmevr. A. van Stokkum, Vught 455 strafp.; 3. Geldensmr. J. Swane, Hedel 457 strafp. Toeristenklasse: 1. M. de KokG. de Vos, Almelo, 287 strafp.; 2. Th. Schuur- bierH. Goossens, Mill 305 strafp.; 3. F. PeerenJ. v. d. Berg, Rotterdam, 314 strafp. Clubteamprijs: Maasrijders met 1525 strafp. Damesprijs Senioren-afd.: Mej. A. Rei- chartmevr. M. Murris, Amsterdam 1718 strafp.; Junioren-afd.: Mej. C. M. van Berkelmevr. R. Wolf, Veghel 905 str.p. gespeeld, is in een 43 zege voor onze landgenoten geëindigd. Deze overwinning mag wel verdiend ge noemd worden. Over het geheel waren de Neder landers het meest in de aanval en moesten de Belgen zich bepalen tot het richten van verre schoten, die echter dikwijls gevaar opleverden. Reeds na zes minuten trof zo n schot van Coremans doel. De Nederlandse aanval van Bos (HKV) c.s. was niet zo op dreef als bij „Noord"-„Zuid" en zo duurde het 23 minuten, eer Bos van verre gelijk kon maken (11). In de tweede aanval kwamen Mun- nikes (Luto) voor Nederland en ,Roth bij de Belgen voor de korf. Roth miste een fraaie kans om de lei ding te heroveren door een straf- worp naast te schieten. Na 40 min. benutte Munnikes een strafworp (12). Met deze score was het rust. Na de hervatting zat er meer vaart in de wedstrijd en speelde men in het midden vlotter door. Munni kes was het eerst aan bod en met een prachtig doelpunt, na een mooie combinatie met de dames in zijn vak, /bracht hij Nederland tot een 31 voorsprong. De derde Belgische aan val met Raeymaeckers c.s. was van meet af gevaarlijk en de druk op de Nederlandse verdediging werd zo sterk, dat Verdonck na 17 minuten de stand op 23 kon brengen. Het ,zag er naar uit, dat de gelijkmaker snel zou volgen. Helder (blauw Wit) redde de situatie voor Nederland echter met een ver schot (24). Er waren nog dertien minuten te spelen. De spanning steeg en kwam /het hoogst toen vijf minuten voor het einde de Belg Coremans uit een strafworp tot 34 ophaalde. Maar daarbij bleef het ook.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6