RIJNSTREEK Omgeving Stenendiefstal aan de Rijndijk Financiële meevaller voor de gemeente Leimuiden ZATERDAG 21 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT DE B' AD PAGINA l ALPHrN AAN DEN RIJN DOOR AUTO GEGREPEN Toen de 15-jarige wielrijdster, mej. M. B. Vrijdagmorgen omstreeks 8 uur van achter haar woning aan de Steek- terweg, plotseling de rijweg overstak, zonder op het verkeer te letten, werd zij door een juist passerende perso nenauto, uit de richting Utrecht, in de flank gegrepen en een eind weg geslingerd. De wielrijdster bekwam een zware hersenschudding. Dr. Gill van Zwammerdam verleende genees kundige hulp. Haar rijwiel werd zwaar en de auto licht beschadigd. Openbare les Technische School. Vrijdagavond waren gedurende een tweetal uren de Christelijke Technische School en haar leerlingen van Alphen aan d n Rijn en omge ving, in het middelpunt van de be langstelling. Deze avond werd de openbare les gehouden, voor het eerst in het fraaie schoolgebouw. Tevens werden de te keningen en werkstukken, van de leerlingen tentoongesteld. Van de door de directie geboden gelegenheid hebben vele ouders van leerlingen, belangstellenden en toe komstige leerlingen gebruik gemaakt om een rondwandeling te maken door de les- en theorielokalen waar men een overdaad aantrof van activiteiten en van vervaardigde stukken en voor werpen. Het moet voor de leraren, maar vooral ook voor de leerlingen een weldaad zijn om in zulk een goed geoutilleerd schoolgebouw te kunnen en te mogen weiken en leren. Dat de school in een behoefte in de streek voorziet bewijst wel het groot aantal leerlingen, dat ook van avond in volle ernst als van een vak man hun best deed aan tal van ma chines, werkbanken, lasapparaten, cirkelzagen en wat dies meer zij. Vermoedelijk zal niemand het als een verrassing beschouwen als de school al niet spoedig te klein zal blijken. Wat deze avond bij de rondwan deling opviel, was de prettige sfeer waarin gewerkt werd en de voor komendheid, bereidheid en beleefd heid waarmede de leerlingen zelf de bezoekers tegemoet traden, inlichtin gen verschaften en verklaringen ga ven over wat te zien, te lezen en te horen was. BOSKOOP Dammen. In de zaal van de heer P. v. d. Tooren, zijn de wed strijden om het persoonlijk kam pioenschap van de damclub „Bos koop" gehouden. In de eerste klasse werd H. van Klaveren kampioen, door uit 18 gespeelde wedstrijden 25 punten te behalen. 1. H. van Klaveren 1825; 2. A. M. de Jong 1823; 3. T. A. Venema 17—22; 4. E. van Voskuilen 18—19; 5. D. van Wijk 16—17; 6. W. D. van Es 17—16; 7. J. Mesman 18—15; 8. A. Nederhof 1815; 9. Jac. Schoemaker 1814; 10. E. J. Hoogerbrug 168. In de tweede klasse wist J. Burg graaf de bovenste plaats te bezetten met 37 punten uit 22 wedstrijden. De uitslagen: 1. J. Burggraaf 2237; 2. H. Trimp 2636 3. J. v. d. Berg 26—35; 4. J. van Tol 26—33; 5. H. Glazenborg 2533; 6. W. A. van Ot- terloo 2631; 7. D. Lankhuyzen 26—27; 8. A. N. van Tol 25—26; 9. M. Vuyk 26—21; 10. D. W. de Zeeuw 2620; 11. R. Kroonenberg 2518; 12. A. Koster 2515; 13. Ant. Trimp 26—12; 14. Th. van Eek 24—9. Het seizoen werd besloten met een gongwedstrijd en zoals in vele geval len werden ook nu door geroutineer de spelers blunders gemaakt, welke voor de nodige hilariteit zorgden. De uitslag: Groep 7. 1. T. A. Venema; 2. H. van Klaveren. Groep 2: 1. A. Nederhof; 2. Jac. Schoemaker. Groep 3: 1. H. Trimp; 2. J. van Tol. Groep 4: 1. D. W, de Zeeuw; 2. D. Lankhuyzen. Groep 5: 1. A. Koster; 2. Th. van Eek. Voor het diploma Costumière slaagden: Leni Zandbergen, Hilde Moons, Anny Kleijn, Willy Gloude- mans, Corrie Houtman, Gerda Stol wijk en Ria Koemans. Allen leerlin gen van de naaischool van de zusters Ursulinen te Boskoop. Geboren: Geleke Jenneke, dr van T. Aarsen en S. J. van Es; Eldert Jan, zn van E. J. Jongejan en J. M. Rotte veel; Arie, zn van W. v. d. Bos en J. den Braven; Leendert Jan, zn van J. P. Hooftman en C. v. Veen. Ondertrouwd: H. J. van der Meu- len 25 j. en M. van Gelderen 21 j.; A. A. Rietveld 40 j. en M. A. C. G. Blij- levèn 32 j. Overleden: P. M. Wildenberg, echt genote van J. Verbeij 76 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Gietertje, muntbiljet, herenshawl, duimstok, broche, portemonnaie, acte- tas, sluitstuk van schoen, sleutel, zak doek, schaatsen, handschoen, sleptel- tjes, windjack, étui met pipe cleaner, herenrijwiel, paar nylonkousen, op van Solex, padvindersriem. Inlichtin gen bij de politie. BODEGRAVEN Sportief. De Kath. Tafeltennis vereniging „Sportief" hield haar jaar lijkse onderlinge kampioenswedstrij den, waarvoor deze keer voor het eerst een wisselbeker beschikbaar was gesteld. Negen spelers versche nen aan de start, die een halve com petitie speelden. A. v. Es won voor de vierde achtereenvolgende maal de,, titel. De uitslag luidde: 1. A. v. Es' 16 pnt.; 2. G. Walraven 14 pnt.; 3. G. v. Schaik 12 pnt.; 4. J. Vermeij 11 pnt.; 6. J. v. d. Bosch 9 pnt.; 6. G. Voordouw 7 pnt.; 7. N. v. Rossum 5 pnt; 8. H. Jager; 4 pnt.; 9. H. v. Schaik 0 pnt. Dammen. De onderlinge wed strijden van de plaatselijke damclub hadden het volgende resultaat: J. v. DamN. Aker 02; C. ScheerG. Schellingerhout 02; A. SterkS. Terlouw 11; N. AnkerB. Terlouw 26; K. DekkerJ. Commandeur 2 0; J. v. DamT. Lrmmens 20; N. AnkerJ. Vermeulen 11. De stand aan de kogroep is thans: 1. J. v. Leeu wen 18 gesp. 23 pnt., 2. W. Terlouw 12—22; 3. T. Kooistra 14—22; 4. C. Scheer 1621; 5. N. Anker 14—20; 6. A. Sterk 16—19; 7. H. v. d. Hoorn 15—17; 8. K. Dekker 12—17 en 9. J. v. Dam 1416. De heer Kr. v. Velsen slaagde te Alphen a. d. Rijn voor het vakdiplo ma van de Stichting Landelijke Vak opleiding Schildersbedrijf. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar- tenomen door dr. C. A. van Beek en r. v. Wijk, Stationsweg 7. Geboren: Cornelis D., zn van H. Reitsma-Kruyt; Adriana J. M., dr van N. Jansen-Verhage. Overleden: L. J. Brouwer, echtge noot van L. v. Hamersveld 46 j. HAZERSW0UDE Aannemer aangehouden Nadat in Maart j.l. bij de rijkspoli tie te Hazerswoude aangifte was ge daan van diefstal van strataklinkers, afkomstig van de wegverbreding en verbetering aan de Rijndijk, ten na dele van de Rijkswaterstaat, kon spoedig de politie al een tiental per sonen arresteren. Deze personen wa ren allen in dienst bij een firma van wegenbouw en aannemers van werk zaamheden ten dienste van rijk, pro vincie en gemeente te Zeist. Thans werden als medeverdachten ook aan gehouden een aannemer en diens zoon, beide te Zeist woonachtig, in verband met de ontvreemding van tienduizenden straatklinkers. De be-1 nadeling gaat over een tijdvak van enkele jaren. In totaal is reeds een twintigtal verdachten aangehouden, van wie er ook weer zijn vrijgelaten. De rijkspolitie heeft in deze twee maanden prachtig speurderswerk verricht. had zorg gedragen voor een mooi1 jaarverslag waarin vooral de hoogte punten uit het afgelopen seizoen nog eens werden gereleveerd. Penning meester B. Hoogenboom kon in het financiële verslag een optimistische toon laten klinken. Er was een batig saldo. Bij de bestuurverkiezing werd d$ aftredende heer Th A. Hij dra her kozen. In de vacature J. Zwirs, die zich niet herkiesbaar stelde werd voorzien door de verkiezing van de heer J. Lek. De heer Hijdra werd te vens herkozen als voorzitter. Alle ge kozenen namen de benoeming aan, en de voorz. sprak een dankwoord aan het scheidende bestuurslid, de heer J. Zwirs. LEIDERDORP VERKEERSLICHT SLACHTOFFER VAN VERKEERD VERKEER. Toen gistermorgen de Leiderdorp- so brug, na het passeren van een schip, weer voor het verkeer werd vrijgegeven in de richting Leider-j dorp zette „Bode Piet" zijn wagen aan om door te rijden. Plotseling verscheen een bakfiets voor zijn auto, welks berijder om de auto heen was eereden in plaats achter de auto te blijven en wilde voor de auto langs passeren hetgeen niet meer lukte. En bode Piet kon kiezen: öf de bakfiets met zijn berijder öf de paal met de verkeerslichten. Hij koos de laatste en spaarde de bakfietsbe rijder die zo onvoorzichtig de weg bereed. De paal ging echter tegen de vlakte. Deze week wordt de dienst der doktoren waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40. Tele foon 30070. NIEUWKOOP Ziendesluis. Met de bouw van de Ziendesluis vordert het niet zoals men graag had gewild. Gedurende ongeveer 10 weken heeft het werk stil gelegen vanwege de vorstperiode. De gesteldheid van de bodem is erg te gengevallen wegens bizondere slapte, wat allerlei moeilijkheden opleverde, terwijl de laatste tijd storm en regen mede hun aandeel hadden in de te genstand. Eerstdaags komt de betonbodem ge reed en gaat men de wanden optrek ken. Alles wordt erop gezét om in Juni met de sluis gereed te komen. Of men slagen zal is echter nog de vraag. Keuring van tuinen. Ten einde het aesthetisch aanzien in het nieuwe dorp te*fcevorden, dat aan de Achter weg in wording is, zal het gemeente bestuur deze zomer een wedstrijd uit schrijven niet prijzen voor de ver zorging en verfraaiing van de vóór- en achtertuinen langs de Meeuwen laan, dus ook voor de huizen die binnenkort bewoond zullen worden. In dé jury zijn benoemd de heren: C. C. v. Vliet, chef van de gemeente secretarie, en secretaris van de woon ruimte commissie; A. Buys, ge meente-architect; A. G. Woerde, chef van het Gem. ontginningsbedrijf en mej. Splinter te Noorden, werkzaam op het electriciteitskantoor te Lan- geraar. Nieuwbouw. De nieuwbouw is in het Gem. uitbreidingsplan vordert gestadig. 21 huizen zijn nu bewoond, 22 onder de kap, waarvan de eerste in de loop van enkele dagen betrok ken zullen worden. De heimachine is dagelijks bezig met de fundering van nog 22 woningen, terwijl een gemeentelijke aanvrage voor nog 40 in Den Haag op goedkeuring wacht. Met het bejaardencentrum is men gevorderd tot de bintlaag. Aanbesteding. Een dezer dagen had de aanbesteding plaats van de verbouwing en modernisering van 't R.K. Bejaarden-tehuis. De laagste inschrijvers waren de gebr. Vink en C. Veenman te Noorden. Er zijn nog enige moeilijkheden te overwinnen, alvorens tot gunning kan worden overgegaan. ZGETERWQUDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Maandag a.s. te 19.30 uUr. Op de agenda staat o.m.: Voorstel van B. en W. tot wijziging der vermake lijkheidsbelasting; een gemeenschap pelijke regeling inzake de schoolart- over 1955 voor de Stichting van Maat- over 1955 voor de Ctichting van Maat schappelijk Werk; verhoging van het crediet voor de viering van de be vrijding; het verlenen van een sub sidie aan de R.K. Sportvereniging Meerburg voor 1955; medewerking te verlenen voor het invoeren van een methode voor het verkeersonderwijs aan de R.K. Meisjesschool in de Zuid- buurt; verhoging van het crediet voor bet leggent van een drinkwaterleiding in het Westeinde en het aankopen van materiaal. Z0ETERW0UGE- LEWIRirnRP K.A.B. viert feest van de Arbeid. De feestavond te houden ter gele genheid van het Feest van de Arbeid zal morgen plaats vinden. H00GMAGE Herwonnen Levenskracht. Mor gen zal H.W.L. haar jaarlijkse speld jesdag houden bij de uitgang van de kerk. Enige jonge dames zuilen dan een speldje aanbieden. Koopt allen een speldje en helpt onze TBC-pa- tiënten. LANGERAAR R.K. toneelvereniging Concordia". De jaarvergadering van Concor dia, die gehouden werd in het Paro chiehuis, had om hetgeen er bespro ken is geworden wel verdiend, dat alle leden aanwezig waren geweest. Voorz. Th. A. Hij dra verwelkomde de leden en vatte in het algemeen de belangrijkste zaken van het af gelopen jaar samen. Verder hoopt hij, dat door de medewerking der leden Concordia tot steeds hoger peil zal worden opgevoerd. De secretaresse, mej. Tr. Verlaan, De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. De voorzitter heeft een zeer pret tige mededeling. Het basisbedrag der algemene uitkering uit het gemeen tefonds zal verhoogd worden voor de jaren 1954 en 1955 tot resp. f 33.50 en 37 per inwoner. Voor 1955 be tekent dit 'n voordeel van f 48653,18. B. en W. stellen voor om de 32000 uit de algemene reserve, waarover beschikt werd, weer te reserveren, zodat men 18653,— heeft om te gebruiken op de gewone dienst. Goedgekeurd is ook het besluit tot de aankoop van enige percelen grond aan de Dokter Stapenseastraat Op voorstel van B. en W. wordt besloten om eigendom, beheer en onderhoud van de Kerklaan over te nemen. De Kerklaan, zal van een ge sloten wegdek worden voorzien. De kosten worden geraamd op plm. 24000. Het werk zal onderhands op gedragen worden aan de firma Ver- sluys. De raad kan er voorts mede ac- coord gaan, dat verschillende ande re wegen, o.a. de van Merlenweg, de Oosterweg en de Raadhuislaan een oppervlakte behandeling krijgen. De weg langs de Westeinderplas, moet ook een oppervlakte behandeling krijgen, terwijl de weg te Bilderdam eveneens grondig opgeknapt zal wor den. De heër Koot vindt het nodig om te Bilderdam op het kruispunt verlichting aan te brengen. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Wassenaarsche polder een subsidie verleend en het onderhoud van de weg Vriezekoop (Zuid) van 800,voor het jaar 1955. De pol der zal echter voor behoorlijke uit haalplaatsen moeten zorgen. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman. H. Hue- ting en E. E. van der Laan te Rijns- burg, wordt de Zondagse dienst waar genomen door dokter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. NOORDWIJK BESTURENRAAD K.A.B. Uit de grote opkomst van de be stuurders van vakafd. en instellingen van de K.A-B. bleek gisteravond dui delijk de grote activiteit, welke in de K.A.B. met haar instellingen heerst. De voorzitter, de heer J. v. Leeuwen, opende deze bijeenkomst. Deze bij eenkomst was uitgeschreven op de eerste plaats voor de bespreking van het komende winterprogram, doch dat ze op deze avond gehouden werd, had wel een bijzondere oorzaak n.l. het feit, dat op deze avond een radio rede zou uitgezonden worden door de heer L. Beumer, de propagandaleider van de K.A.B. voor „Op naar de 400.000 leden". Inzake deze actie was het afd.-be- stuur ten opzichte van Noordwijk zeer tevreden. Er waren hiervoor geen bijzondere acties op touw gezet, doch het intensieve werk van vak afdelingen en instellingen hadden een goed resultaat opgeleverd en nu de eerste etappe is afgesloten, waarbij landelijk 18000 nieuwe leden waren aangeworven, verwachtte het be stuur dat allen in de twee aanko mende weken hun beste beentje nog eens zouden voorzetten, zodat op 3 Juni deze etappe afgesloten kan wor den met het resultaat van 380.000 leden. Mededeling werd gedaan dat het Paedagogisch Instituut iedere veer tien dagen zitting houdt te Leiden. Nadere inlichtingen zijn hierover te bekomen bij de secretaris de heer Schenkeveld. De studiedagen te Voorhout zullen gehouden worden op 27, 28 en 29 Aug. a.s. In de rondvraag werd nog aange drongen op versterking van de Cre do Pugnoclub en op het bezoek van alle kaderleden op de bijeenkomst van de Credo Pugnoclubs a.s. Maan dag. Het winterpórgramma werd met enkele aanvullingen in principe vast gesteld en zal door het K.A.B.-be- stuur verder worden uitgewerkt. Nog kwam ter sprake de oprichting van een afd. van de Bond van be jaarden. Ook hierover zal het bestuur zich nader beraden. Wel waren de belangen van deze ouderen, welke tegen gereduceerde contributie bij dragen nog in stands- en vakafd. wa ren georganiseerd gewaarborgd, doch men zag wel het grote nut in, dat alle Katholieke ouderen werden op gevangen in de Kath. Bond voor be jaarden. Ziekentriduum. Evenals voor gaande jaren heeft het comité ook voor dit jaar wederom een Zieken triduum in het Juvenaat georgani seerd en wel op 7, 8 en 9 Juni a.s. Voor velen betekent dit weer een drietal blijde dagen, want drie dagen lang zullen de zieken en hulpbehoe venden in de gelegenheid gesteld worden de H. Diensten bij te wonen en te luisteren naar een opwekkend woord. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr Beer. De Duinrand-apotheek is ge opend van 11.301.00 uur en van 4.30 5.30 uur. Voor spoedgevallen door lopend. VOORHOUT Raadsagenda De gemeenteraad komt op 26 Mei bijeen in café De Bonte Kqe, 's avonds 7.30 uur Enige belangrijke agendapunten zijn o.a. voorstel om aan de Stichting „Parochieel Sociaal Charitatief Cen trum" te Voorhout subsidie te verle nen. Aankoop van een stuk grond van C. Boere en C. v. d. Vlugt ter verbreding van de Jac. v. B.weg. Aankoop van een strook grond van Wed. J. C. v. d. Geest, B. Lemmers en L. Zwetsloot ter verbreding van het trottoir langs de Heerenstraat ter plaatse. Voorstel om afwijzend te be schikken op het verzoek van H. J. Oostdam tot verlenging van de pacht overeenkomst. Voorstel om bij de Kroon voorziening te vragen tegen het besluit van G.S. waarbij de goed keuring tot verkoop van perceel Pr. Bernhardstraat 22 werd onthouden. Voorstel om de afschrijving van de koste1 1+i,°ffende aanleg sportvel den te wijzigen. Voorstel om de ver betering van de Leidsevaart onder hands aan te besteden. PASPOORTEN AANVRAGEN. De noodzaak om warmere landen op te zoeken schijnt in dit winter- voetenland zo noodzakelijk te worden dat wij het geenszins voorbarig vin den om nu reeds een ernstig vermaan tot onze lezers te richten. Het bureau paspoorien in het stadhuis is namelijk ernstig bevreesd, dat men door de kou bevangen met koffers en'al naar het stadhuis zal stappen om op doorreis nog even eens pas mee te pikken. Dit is natuurlijk onmogelijk. Een paspoort moet tijdig aangevraagd worden anders loopt men kans ille gaal de grens te moeten overschrij den. Nu is het ook weer niet zo dat de ambtelijke molens zo langzaam draaien dat men niet meer aan de pasfoto beantwoord als het boekje eindelijk op u ligt te wachten. Gewoon op tijd aanvragen en op tijd gehoor geven aan de oproep om het paspoort af te halen. De practijk wemmen in „De Overdekte" In „de Overdekte" werd gister avond de zwemproef afgenomen. De volgende personen verwierven het diploma: Jongens A. L. v. Ravenstein; Jaap Kleiss; J. Duivestein; A. den Haan; Max Dupri; Dik de Rooy; Wim Bouw man; A. van Duijvenbode; Wouter Jitta; J. Eggink; John v. d. Poel; J. van Dorp; Dick Koopman; J. Hotze; H. van Noort en J. A. L. Kenter. Jongens B. Piet Brouwer; B. Hoge- woning; Bob v. d. Neut; M. W. Kui pers; Nico Weesjes; Siegfried Nuyen; Kees v. Egmond. Rudolf Hoets; Sicco Faber; J. Roéloffs; Harjo v. Ameron- gen. Meisjes A. C. J. Demenint; Lies- beth Bruijn; F. Krol; mevr E. E. Don kerslootv. d. Beek; N. Kleiss; R. de Roode; R. Hoge woning; H. Heems kerk; M. Pierrot; C. Bruijs; N. van Bentum. R. van Bentum; C. Meij- boom; M. Oostendorp; T. Kokshorn; G. v. Vliet; M. Veldhuyzen; J. F. T. van Vlugt; J. van Bensschop; D. H. van Vlugt. Meisjes B. C. Kuypers; C. Junge- rius; Tiny Kwerreveld; M. Veijl- brief; Mevr. A. J. Nagtegaalden Brek; L. G. Witteman; M. v. d. Gug- K.V.O.B.-Bollenstreek De afdeling KV.O.B. Centrum Bloembollenstreek vergaderde Vrij dagavond in „De Nachtegaal" te Lisse. Als belangrijkste punt van de agen- |da, noemde spr. de behandeling van de beschrijvingsbrief en als voor naamste onderdeel daarvan, het voor stel tot regeling van het stemrecht bij groepvergaderingen. In verband daarmede wees spr. er op. dat deze afdeling van de K.V.O.B. reeds op haar oprichtingsvergadering d.d. 10 Juni 1953, een motie samen stelde, welke met algemene stemmen werd ondersteund en op 22 Juni d a.v. ter kennis werd gebracht in de ver gadering van de Algemene Vereni ging en waarin werd vastgesteld dat de z.g. groepsbeslissingen uitsluitend door de belangheobenden zouden worden genomen. Thans heeft het hoofdbestuur van de K.V.O.B. de mo gelijkheid geopend, om aan onze wens ook in onze organisatie tegemoet te komen en er de nodige rechtsvorm aan te geven. 'Toen de afdeling, 2 jaar geleden werd opgericht traden 59 leden toe. Thans is dit aantal gegroeid tot 189 De toneelvereniging van de Royalis- en aan het slot van deze bijeenkomst ten, de personeelsvereniging van werd een voorstel tot aanvaarding Royal Typewriters N.V. te Leiden i van 61 nieuwe leden aangenomen. De heeft gisteravond in de Stadsgehoor-K.V.O.B. telt thans 1900 leden. STADSNIEUWS „Royalisten" op het toneel heeft gisteravond in de Stadsgehoor zaal een opvoering gegeven van Robbedoes" door Christien van Bom- mel-Kouw en Henk Bakker. Het was het eerste grote optreden van deze tonelisten en zoals begrij pelijk werden de eerste stappen op De vergadering ging accoord met alle voorstellen, die het hoofdbestuur op de algemene vergadering aanhan gig maakt. Het voorstel betreffende het door de diverse groepen te be- handelen voorstellen en de wijze van de planken met de nodige schroom i stemmen over deze voorstellen, had .gedaan. [niet de volle waardering van de aan- Toneelspelen valt niet mee, maar|wezigen en de heer W. F. van Dam het is leuk en altijd waard om tebracht naar voren, dat hij met in- proberen. We geloven, dat deze eerste stemming had gezien, dat het hoofd poging van de Royalisten door een I bestuur tot het bijeenroepen van betere gevolgd zal worden, want groepsgenoten genegen was en men daarbij zover ging dat men de stem- mencijfers had overgenomen die ook bij de Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur gelden, maar hij vond het een zekere teleurstelling, dat men nog niet verder was gegaan en tot groepsin deling met grotere bevoegdheden, was gekomen. De heer Braam, vond het vreemd dat door aan telers van 1 tot 299 roede, de bevoegdheid tot stemmen te geven, deze leden meer gaf dan volgens de notulen van de K.V.O.B. was toagestaan. De voorz. en de heer Baars waren van mening, dat de te behandelen voorstellen en de stemming in de groepsvergade ringen slechts een adres van advies inhielden aan het bestuur en dat het bestuur dit nodig had om op gestelde vragen, die de belangen van een groep raakten, te kunnen antwoorden en dan met dezelfde waardering als- dat bij de algemene vereniging het geval is, door iedere teler van een zeker product aan de stemming te laten deelnemen. Tevens zou het bestuur bij het hoofdbestuur er op aandringen dat de het ploegje houdt beloften in voor de toekomst. Nu had men in „De Robbedoes" ook géén spel gevonden, dat met hoofd en schouders boven het gele genheidstoneel uitsteekt. Als de zin nen, die de aspiranten uit moeten spreken, van zichzelf al gekunsteld zijn, is het zeker voor de begin neling moeilijk om deze natuur lijk te doen klinken. Ook het gege ven blonk niet bepaald uit door ori ginaliteit. Robbedoes is een meisje, dat in plaats van haar vriendin naar een gastvrij huis gaat en zich voor de vriendin uitgeeft. Er groeit een liefde men had niet anders verwacht en het gewe tensconflict begint pas als het „hap py ending" al als een klare zon in het verschiet hangt. Het spel van de voogd was uitste kend. Nogmaals: een loffelijke poging, die door het publiek naar waarde werd geschat. Op de muziek van het quintet van wijst namelijk uit dat veelal aan de oproep geen gehoor wordt gegeven en de passen soms maandenlang op de bureaux liggen te verkommeren. Zomerzorg in andere handen. Het café-restaurant „Zomerzorg* aan de Stationsweg is met 'ingang van 2 Mei in andere handen overge gaan. De vorige exploitant de heer H. J. Kanis is naar Dordrecht ver trokken en werd opgevolgd door de heer M. de Swart tot voor kort ad junct-directeur van hotel Smits tt Utrecht. Het ligt in de bedoeling van de exploitant om Zomerzorg enige dagen te sluiten. Nadat enkele ver anderingen in het gebouw zijn aan gebracht wordt het op 10 Juni offi cieel heropend. Bazar in Foyer. Wethouder S. Menken heeft gis termiddag in de Foyer van de Stads gehoorzaal een bazar ten bate van de Dr. Van Voorthuysenstiöhting ge opend. Vanmiddag en vanavond heeft men nog gelegenheid zijn geld de goede kant uit te laten rollen. DWARSKIJKER. KATHOLIEKE WEEKAGENDA VOOR LEIDEN Van 22 tot en met 29 Mei. Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. ZATERDAG. Het Gulden Vlies, 2.30 uur nam. Kringvergadering K.V.P. Kinderhuis St. Jozef, zie boven, 811 uur nam. ZONDAG. Kinderbuis St. Jozef, 211 uur nam. zie boven. DINSDAG. Wijkgebouw le Binnenvestgracht, 8 uur nam. Algemene ledenvergade ring „Het Wit-Gele Kruis". WOENSDAG. School Galgewater 1, 2.30 uur nam. Speciale show van R.K. Vak school voor meisjes. St. Petruskerk, Rozenkranskruis tocht. DONDERDAG. Kleine Burcht, bovenzaal, 8 uur nam. Praatavond Kath. Werkmees ters. Zondagsdienst huisartsenDe Zon dagsdienst der huisartsen te Leiden wordt van Zondag 22 Mei 1955 waar genomen door de doktoren Van Al phen, De Jager, Jasperse, Nieuw- zwaag en Wijdicks. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken wordt van Zaterdag 21 Mei 13 uur tot Zaterdag 28 Mei 8 uur waar genomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelrrtinapark 8, tel. 26274. Jan Cordiiwener werd hierna gezel- stemming der groepen, in de statuten lig gedanst. izou worden vastgelegd. Marktberichten LEIDSCHENDAM, 21 Mei Eieren. Aanvoer 40500 kipeieren. Prijzen: 3900 eieren no. 0 14.20—14.45; 7000 eieren no. 1: 13.00—13.45; 8900 eieren no. 2 12.35—12.50; 14900 eieren no 3 11.1011.40; 3800 eieren no. 4 10.2010.50; 700 eieren no 5 9.259.50; 1000 eieren no 6 8.20 —8.30; 300 eieren no. 7 7.10 -7.30. Tevens werden verkocht 20 kippen 1.75—4.00; 5 duiven 0.70. Groente. Sla A, 28.00—31.30 sla B 24.00—24.20; sla C 7.00—9.00 komkommers A 6879 ct. idem B 6167 ct. idem C 4349 ct. idem krom 78—*98 ct per kg; stoofsla 30 39 ct. spinazie 2135 ct. andijvie 76 96 ct., bloemkool A 6678 ct., bloemkool B 5061 ct. rabarber 8 —10 ct. TER AAR, 20 Mei Groente. Peu len 3.20—3.90; idem B. 2.30—2.80; kassnijbonen 2.403.00; spinazie 2145 ct. idem B. 1621 ct. andijvie 6171 ct. idem B. 3847 ct. poste lein 4451 ct. idem B. 3139 ct. to maten A. 1.90. idem B. 2.10, idem C. 1.70, idem CC 1.60, witlof 31 ct. rabarber 810 ct., aardappelen 5 ct. raapstelen 18 ct., wasneen '0—51 ct. alles per kg. Sla A 1633 ct., idem B. 1123 ct., idem C 815 ct. bloem kool A 0.60—1.04. idem B 47— 64 ct. idem C. 2845 ct., idem stek 2526 ct. komkommers 5060 ct. per stuk, radijs 68 ct., bospeen 42—57 ct., selderij 45 vt., peterselie 6 et- alles per bos; stoofsla f 1.30—3.30 per kist; aardbeien 5595 per kist. KATWIJK A. D. RIJN, 20 Mei Groente. Wasoeen A 73.00 89.00, Waspeen B. 79.00—81.00. Bospeen 64.00—66.00; Witlof I 54.00—67.00; Witlof II 46.00—48.00 Spinazie 22.00—29.00; Bloemkool I 59.0091.00; Bloemkool II 48.00 —60.00; Sla 10.00—25.00; Stoofsla 29.00—31.00; Prei I 23.00—29.00; Prei II 18.00—21.00; Rabarber 9.00—13.00; Radijs 7.30—11.30, Raapstelen 4.905.10; Postelein 44.00— 46.00; Peterselie 11.00 13.00; Selderie 8.00—11.—; Kervel 4.20—6.10.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2