rijnstreek Hoogtepunten uit het K.R.O. -programma Alphense raad had deze keer niet erg veel op het hart VRIJDAG 20 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Na sedert December vorig; jaar met ziekteverlof afwezig te zijn geweest heeft burgemeester Ed. C. Witschey Woensdagavond weer zelf de raads vergadering geleid. Alle leden waren aanwezig. De burgemeester ving de vergadering aan met een dankwoord tot de wethouders en de raad voor het intussen verrichte werk en richtte zich In het bijzonder tot de loco bur gemeester, weth. J. v. d. Berg, van wiens waarneming de burgemeester zei, dat het voortreffelijk is gegaan. De nestor van de raad, de heer Ruijssenaars, feliciteerde de burge meester met zijn herstel van gezond heid. ■De uit 25 punten bestaande agenda leverde over het algemeen weinig stof tot praten op en- deze was dan ook binnen een uur volledig afgewerkt, waarbij de heer Rogaar opmerkte, dat het Rietveldse pad ook belangrijk is als recreatie voor de Zondags-fiet sers en wandelaai's en hij vroeg bij de verbetering van het pad ook aan dacht voor de beplanting. De heer Verdonk dankte het col lege voor de verleende medewerking met betrekking tot de totstandkoming van het monument in Aarlanderveen, inzonderheid voor wat het aandeel hierin is van gemeentewerken, raad en plantsoenendienst. Weth. Dekker maakte een compli ment aan het comité, voor de uitste kende keuze. Dit type van beeld houwkunst verdient aller waardering en belangstelling. Breedvoerig is verder gepraat over de verhuring van gemeente-eigen dommen. De heer Slootjes vond de huur van de boerderij „Vorselenburg" te laag en informeerde of het college wel wist, dat deze door twee gezin nen wordt bewoond. Hij vroeg ook aandacht voor de verpachting van de landerijen, behorende bij „Florahoe ve". Op dit laatste antwoordde weth. v. d. Berg, dat gemeentebelang ver biedt wederverhuring van een deel van het land. Wat de huur van de hoererij betreft, zei spr. dat de ge meente slechts met de hoofdbewoners te maken heeft. Geen vertrouwen. Bij het voorstel tot goedkeuring, respectievelijk voorlopige vaststelling van de rekening van de gemeen telijke dienst voor sociale zaken, de water- en lichtbedrijven, het grond bedrijf en de gemeente over 1953, informeerde de heer v. d. Meent naar de reden, waarom de desbetreffende commissie nodig heeft geoordeeld te moeten aandringen, dat de oude ma terialen steeds tegen de hoogst moge lijke prijzen aan derden worden ver kocht. Hij vindt zulks als vanzelfspre kend, evengoed als van een directeur magworden verwacht, dat hij de nieu we materialen tegen de billijkst mo gelijke prijzen inkoopt. De heer v. d. Meent nam het hoog op en noemde deze opmerking compromitterend voor de directeur en wilde gaarne we ten of er aanleiding is om het tegen deel van de door hem geschetste nor male gang van zaken bij de bedrijven te veronderstellen. Na enige toelichting door de leden van de commisie, de heren Honout, v. d. Lee en drs. Goedhart, moet die opmerking niet worden gezien als een teken van enig wantrouwen en zij brachten dit in verband met het feit, dat zij graag in de toekomst een ad ministratie zouden willen zien van transacties van oude materialen. De heer v. d. Meent verzocht dan die zinsnede uit de stukken terug te ne men, indien zulks niet zó is bedoeld. Ook hij zag liever dat de verkoop van oude materialen geadministreerd werden. De voorz. zegde toe, dat het col lege het een en ander nader zal be zien en met gegevens in de raad zal terugkomen. De heer Rogaar was het met de heer v. d. Meent eens. Er moeten gegevens op tafel komen, an ders is een gefundeerd en verant woord oordeel niet mogelijk. Met algemene stemmen werd tot hoofd van de openbare lagere school voor g.l.o. (Oudhoornseweg) benoemd de heer J. Schrijvershof te Kedichem. Hiermede heeft de school een split sing ondergaan van u.l.o. en g.l.o. Van het eerste blijft de heer C. H. Knook hoofd. Sportterrein. Het sportveld van de A.R.C. onder gaat een grondige verbetering. Het krijgt toegangsweg, parkeerterrein, paden rondom het veld enz. Met het een en ander zal 6150.gemoeid zijn. Alle raadsleden stemden hier- Tnee in, doch vrij algemeen verlangde men een zelfde geste tegenover de andere sportverenigingen. Vooral de heer v. d. Meent brak een lans voor „Alphia". De heer v. d. Berg deelde mee, dat een bespreking met Alphia in het vooruitzicht is. De voorz. her innerde aan de plannen om daar een sportpark te verwezenlijken en in het algemeen alle sportaccommodatie in Alphen te verbeteren. De heer Ges man was van mening, dat de gemeen te de ene voetbalvereniging niet in watten mag leggen en de andere maar in de modder laten zitten. De heer Duin vroeg in het kader van de totale plannen, nu ook met A.R.C. maar even te wachten tot allemaal gelij kelijk bedeeld kunnen worden. De heer v. d. Berg zegt, dat wat men doet passen moet in het kader van het geheel. Dit zei de weth. op een wijze alsof hij ermee wil zeggen, dat wat nu gebeurt ten behoeve van A.R.C. een begin is van het totale plan. De raad verkocht aan de heer Joh. Westmaas ten behoeve van de op richting van een modern garagebe drijf (van de heer Bink uit Loenen aan de Vecht, waaromtrent wij des tijds bijzonderheden berichten), een perceel bouwgrond, gelegen ten oos ten van de Hooftstraat, tussen Bloem weg en het Nutsgebouw (naast het parkeerterrein), groot pl. m. 10 a tegen de prijs van 21.61 per m2.' Naar wij elders vernamen krijgt de heer Bink voorts optie voor een even groot stuk grond ten behoeve van mogelijke uitbreiding. De heer Bink heeft de vertegenwoordiging verkre gen voor de Rijnstreek van Opel er van de General Motors. Voorlopig heeft hij met zijn werkzaamheden al intussen een aanvang gemaakt in een ruimte aan de Gouwsluisseweg. De overige voorstellen werden der bespreking met een hamerslag bezegeld. AFSCHEID CHR. BANIER ALS HOOFDINSPECTEUR BIJ BELASTINGEN In verband met het feit, dat de heer Chr. Banier, hoofdinspecteur titulair bij de Rijksbelastingen, in gaande 1 Juni a.s. is benoemd tot hoofd van de inspectie der belastin gen 2de afdeling te Hilversum, vond Woensdagavond in het hotel Cen traal een officiële afscheidsavond plaats van het onder de inspectie Al phen vallende personeel. Mede namens zijn echtgenote heet te de heer Banier de talrijke aanwe zigen hartelijk welkom, waarbij hij o.m. verwelkomde de heer H. D. Boot, inspecteur te Rotterdam en de heer J. C. Zwijgers, gepensionneerd controleur en echtgenote. De adj. inspecteur, de heer Hh. G. J. Leerssen opende de rij' van spre kers en bood namens het gezamen lijk personeel een actetas aan, ter wijl mevr. Banier een bloemstuk mocht ontvangen. De heer J. M. Bok- kers, chef de bureau, die sinds 1933 met de heer Bannier heeft samenge werkt, dankte hem voor de uitste kende geest, die hij op het kantoor heeft weten te scheppen. De heer J. F. Klootwijk, hoofd van het ont vangkantoor, en J. P. Bommeljé, shef dienstgeleider, spraken in dezelfde geest. Nadat de heren Zwijgers en Boot gesproken hadden, v/as het de heer G. v. d. Neut die in rijmvorm tal van belevenissen met de „baas' de revue deed passeren. De heer Bannier wees er in zijn dankwoord op. alles steeds de men selijke kant van de belastingambte naar gezien te hebben. Speciaal richtte hij zich tot de „oude garde", waarbij hij, evenals trouwens bij de jongeren, heel veel plezierige mede werkers heeft. Spr. zeide zich be wust te zijn veel dingen te moeten achterlaten, waaraan veel gemist zal worden. ZILVEREN JUBILEUM I. RIJSDAM Hemelvaartsdag heeft de heer I. Rijsdam zijn 25-jarig jubileum her dacht in dienst van het P,T.T.-bedrijf kantoor Alphen aan den Rijn. Namens de directeur-generaal werd hij te zijnen huize in de Hor tensiastraat, in tegenwoordigheid van bijna alle personeelsleden, zowel van het kantoor als van de bestellers- dienst, toegesproken door de direc teur van het Alphense kantoor, de 'heer A. Klein. Hij feliciteerde de ju bilaris en zijn echtgenote en kinde ren en herinnerde er aan, dat zyn keuze 25 jaar geleden blijkbaar wel juist is geweest, nu hij het zolang heeft volgehouden. Het goed treffen is trouwens wederzijds geweest, meende de directeur, want hij, de jubilaris, heeft zijn werk steeds goed verricht. De directeur uitte vele goe de wensen voor de toekomst en over handigde de jubilaris de gebruike lijke gratificatie. Namens het bestellend personeel complimenteerde de heer J. Verkerk In zijn korte, vaak humoristisch ge tinte toespraak, volgde spreker tal van vermeldenswaardige gebeurte nissen op de voet vanaf de eerste dag dat jubilaris in dienst kwam, tot aan de jongste wederwaardigheden. Van 'het personeel ontving de ju bilaris een prachtig divankleed en zijn echtgenote een mooie plant. De heer J. M. J. Rademaker, adj. commies P.T.T. sprak namens het kantoorpersoneel. De heer Chr. Ver kerk verzorgde een geestelijk getinte toespraak, waarin hij een uitleg gaf van de naam Izaak, welke in het Hebreeuws betekent: „Blijdschapge- ver" en zo tekende 'hij de jubilaris vele toonaarden en hoedanigheden Tot slot sprak de jubilaris, mede namens zijn echtgenote en kinderen een dankwoord. Als secr. van de KABO (kath. 'bond van ovei'heidspersoneel) ont ving de jubilaris ook uit kringen van de diverse organisaties gelukwensen. GOED AFGELOPEN In de Hooftstraat, ter hoogte van de afsplitsing van de Nieuwstraat te Alphen aan den Rijn vond Woens dagavond omstreeks 8 uur een bot sing plaats tussen een personenauto bestuurd door de Alphenaar M. v. d. Hoek en de motorrijder H. de Pater uit Boskoop. Gezien de toedracht van het ongeval is dit voor de mo torrijder boven verwachting goed af gelopen. Hij liep slechts enkele ont vellingen op. Uit het gezichtpunt van de motorrijder, die met een snelheid van ongeveer 80 km door de Hooft straat reed in de richting van 's-Mo- lenaara, stond aan de linkerkant van de weg een auto geparkeerd, waar van de bestuurder, de militair v. d. H. bezig was om in de rijrichting van SLECHTE DAG VOOR AVIFAUNA De Hemelvaartsdag heeft aan het Vogelpark niet de toeloop gebracht die men van deze dag had verwacht. Weliswaar wettigde het slechte, koude weer van de voorgaande da gen geen al te grote verwachtingen, maar het aantal bezoekers bleef toch verreweg beneden elke vborzichtige verwachting, want slechts een kleine 3500 liefhebbers passeerden deze dag „Avifauna's" poorten. Het restau rant liep daarentegen best. de motorrijder naar rechts te gaan. De bestuurder van de auto, die naar later bleek, geen rijbewijs bezit, had volgens zijn verklaring alle voor zorgsmaatregelen in acht genomen; maar had de motorrijder niet opge merkt; de motorrijder had op zijn beurt niet verwacht dat de auto zo scherp naar rechts zou gaan rijden en hij botste dan ook tegen de rech terzijkant van de auto op. De berij der maakte een salto, vloog gedeel telijk over de motorkap van de auto en bleef even voorbij de auto liggen. Zijn motor schoof een achttal meters vooruit en kwam op het trottoir te gen een boom tot staan. Het ongeval liep, zoals gezegd, boven wonder, zonder persoonlijke ongelukken af. De motor werd zwaar en de auto licht beschadigd. Oriëntatieril van „Rijnland". In uitstekende stemming verliep op He melvaartsdag rondom Alphen aan den Rijn de door de Motorclub „Rijn land" georganiseerde oriëntatierit,, waaraan door 24 auto's en 13 moto ren werd deelgenomen. In de afde lingen auto's was het hoogste aantal straf punten 252 en in de afdeling motoren 266. Het eindresultaat gaf het volgende beeld: Auto's: N. G. GroothuijseA. Dom burg 6 strafpunten, le prijs; H. M. KokA. Blom 7 strafpunten, 2e prijs; M. QuartelA. Quartel (Ter Aar) i2 strafpixnten, 3e prijs. Motoren: J. Rijneveid alléén (Ter Aar) 8 strafpunten, le prijs; H. Quartel—J. Langhout (Ter Aar) 9 strafpunten, 2e prijs; P. J. Veldboom alléén (Ter Aar) 18 strafpun ten, 3e prijs. BODEGRAVEN Raadsagenda. Maandag 23 Mei zal de raad bijeenkomen op 19.15 uur. De agenda bevat o.m. de volgende punten: beëdiging waarnemend-ge- meentesecretaris; benoeming hulp keurmeester aan het gemeentelijk slachthuis; toekenning van premies voor krot-opruiming; uitbreiding van het rioleringspomRstation op het Pastorieplein; verbreding trottoir hoek WilhelminastraatB. de Coul- trestraat; garantie geldlening voor de bouw van een rusthuis; sloping pan den Kerkstraat 1 en 3; verkoop pand Pr. Hendrikstraat 8 en als regel en kele wijzigingen in de begroting 1954. Bejaardencentrum. In het uit breidingsplan zal worden opgenomeq de bouw van een bejaardencentrum, uitgaande van het bestuur van de in terkerkelijke Stichting „Christelijke Bejaardenzorg Bodegraven" Deze stichting heeft zich gewend tot het bestuur van de gemeente en omlig gende plaatsen. Van alle kanten is steun toegezegd en wordt deze zaak gezien als een streekbelang. Het rust huis in de Kerkstraat is te klein ge worden en niet meer in overeenstem ming met de moderne eisen, die men aan bejaardenzorg kan stellen. Ged. Staten hebben zich bereid verklaard een extra contingent van 17 wonin gen beschikbaar te stellen ten behoe ve van éen pensioentehuis van 50 bedden en een 10-tal aangrenzende be jaarden woningen. Het Stichtings bestuur heeft de gemeente nu ver zocht om een geldlening aan te gaan, na verkregen garantie van betaling 'van rente en aflossing. Tot hulpkeurmeester in vasté dienst aan het gemeentelijk abattoir is benoemd de heer W. F. Sandifort, thans tijdelijk werkzaam in gelijke functie. H00GMABE Mocht het brandweerkorps van de kom Woubrugge vorige week met een nieuwe trekker-manschappenwagen verrijkt worden, thans is aan het korps van Hoogmade en nieuwe trek ker-manschappenwagen toegevoegd. Vergelijken we de toestand van het Hoogmadese korps van thans met dat van vorig jaar, dan is er in het afge lopen jaar in Hoogmade veel tot stand gebracht. Tot voor de ingebruikneming van de nieuwe brandweergarage was de brandspuit ondergebracht in een van de Ned. Herv. Kerk gehuurd schuur tje, Waarin alle comfort ontbrak. Deze situatie bevredigde het gemeentebe stuur geenszins en toen het rijk over ging tot het maken van plannen om een nieuw postbureau voor de rijks politie te bouwen, opperde het ge meentebestuur het plan om tegelijk met die bouw een brandweergarage te bouwen. Enige tijd geleden kon deze garage in gebruik worden genomen en op 30 April j.l. werd de brandspuit met de oude trekker van het korps van Wou brugge in de nieuwe garage onderge bracht tegelijk met het oefenwagen tje van de B.B. Een trekker-manschappenwagen is voor Hoogmade wel iets zeer bijzon ders, daar het korps nog nimmer een trekker heeft bezeten. Met mannen kracht werd in voorkomend geval de spuit naar de plaats van de brand gesjouwd. Ofschoon reeds meerdere plannen bij het gemeentebestuur ter tafel wa ren gebracht om in deze uitzonderlij ke toestand te voorzien (o.a. het aan kopen van een jeep, het kopen van een tractor, e.d.) in de vex-gadering van de raad van 20 Augustus 1954 werd definitief met de oude toestand geëindigd. Ook in Hoogmade moest een deugdelijke trekker komen en op voorstel van de heer Van der Ing werd besloten een open trekker- manschappenwagen voor Hoogmade aan te kopen, waarvan de kosten werden begroot op f 9000. Met deze wagen, die wat cylinder- inhoud (3520 cm3), aantal cylinders (zes) en type (MLC) gelijk is aan de nieuwe trekker van Woubrugge, is ook het brandweerkorps van Hoog made geheel gemotoriseerd. lesmusben Tocht ouden van dagen. Op Woensdag 8 Juni a.s. zullen de ouden van dagen uit deze gemeente en uit Rynsaterwoude weer htm jaarlijksë fèfe maken. De tocht gaat thkns via de Duinstreek over Valkenburg naar het Wassenaarse Slag, waar enige tijd vèrtoefd zal worden. Dan wordt de reis voortgezet naar Rotterdam, waar men de havens zal bezichtigen. Voor deze tocht is geld nodig. Het comité zal weer gelden inzamelen. Zaterdag a.s. zal voor dit doel een gecostumeerde voetbalwedstrijd ge houden worden tussen oud-militairen en een elftal van de firma Beuk. NIEUWKOOP Poldervergadering. Ten huize van de secretaris werd de jaarver gadering gehouden van de Gecombi- neerden Noordsebuurter en Voordijk- se Polders. De rekening over 1954 werd vast gesteld op een totaal aan inkomsten van 16.359.94, uitgaven 4.767.13. Zij was gecontroleerd door de heren P. Wahle en Tr. H. Janmaat, resp. uit Zevenhoven en De Hoef. Bij het behandelen van de begro ting werd het voorstel van het be stuur om de Achterweg te Noorden grondig te verbeteren eenparig goed gekeurd. De kosten worden geraamd op 17.000. De Provincie Zuid-Hol land en de Stichting Landverbetering Zuid-Holland zullen een bijdrage ver lenen. De begroting voor 1955 wordt vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van 36.224.05. Tot leden van de controle-commis sie worden benoemd de heren P. Wahle, A. P. J. van der Weijden en Th. H. Janmaat. De collecte Lustrum-Inzameling van de Stichting 19401945 heeft, dank zij de activiteit van bestuxxr en collectanten het prachtig resultaat op geleverd van 925.75. Dit is nog 61 boven de gestelde 0.50 per inwoner. Hulde aan de milde gevers in onze gemeente en aan de initiatiefnemers. RGELOFARENBJSVEEN Op Hemelvaartsdag, 's middags te 12 uur, was het flink druk bij de of ficiële opening van de fancy-fair in de parochie „Maria Presentatie" ten bate van het kleuteronderwijs. Een luchtschommel met acht schuitjes en een complete zweefmolen behoren tot de bijzonderheden. Voorts de prachtige bevloerde tent met ca. 600 m2 oppei-vlakte met een gezellig in gerichte bar en een prachtig vei-sier- de danszaal met op het podium het orkest „De Vrijbuiters". Het geheel was in een feestelijke versiering ge stoken en er waren prachtige prijzen. Natuurlijk hangt het succes van het aantal bezoekers af, maar als zij met hetzelfde enthousiasme een uur tje op deze fancy-fair vertoeven als de genodigden bij de officiële ope ning dan zal het kleuteronderwijs een goede toekomst tegemoet gaan. Voor deze genodigden o.w. pastoor S. Ligthart, pastoor Schoenmaker, pater C. van Dijk, kapelaan Cornells, gemeente-secretaris W. A. van Har- teveld en echtgenote, gemeente-ar chitect Th. Deen, commandant der rijkspolitie P. de Bil, de heer N. Turk, directeur der veiling, alsmede kerkj en armbestuur en parochieel comité jeugdbeweging, sprak de voorz. van het Armbestuur, de heer C. de Jong, een woord van welkom en nodigde pastoor Ligthart uit de officiële ope ning te verrichten. D'e pastoor was dankbaar, dat het Armbestuur met zo een overmoed de actie voor het kleuteronderwijs durft te stimuleren. In deze dagen zult gij aan vele be zoeken enkele uren van plezier en genoegen brengen en d^ze bezoekers zullen dubbele vreugde genieten daar zij tevens het goede doel n.l. de in richting van het kleuteronderwijs zullen steunen. Direct daarna mocht de fancy-fair zich reeds in een zeer druk bezoek verheugen. RIJNSATERWQUBE Dammen. In het Nutsgebouw werd een wedstrijd gespeeld tussen RTC en ODI. Uitslag A-team. 1. C. v. d. Meer RTC—M. d. Rijk ODI, le 21—14, 2e 2116, totaal 10; 2. C. v. Dorp J. Wolken 18—21, 16—21, 0—1; 3. G. MokkenstromC. Beuk 2115, 27 25, 10; 4. C. v. DorpM. de Rijk 21—19, 21—7E, 1—0; 5. G. Mokken - stormJ. Wolken 1621, 1821, 01; 6. C. v. d'. MeerC. Beuk, 21 Grote belangstelling voor Radio-rallye. Als gast van de N.V. Philips zullen 31 buitenlandse journalisten, afkom stig uit nagenoeg alle landen van West Europa, deelnemen aan de Ra dio rallye, welke K.R.O. en „Hertog rijders" Zaterdag a.s. organiseren. Reeds nu heeft het' aantal aanmeldin gen de 200 overschreden en het staat wel vast, dat op de sluitingsdatum, Donderdag a.s., dit getal nog belang rijk zal zijn toegenomen. Hiermede is de Radio rallye, de vijfde in suc cessie, wederom het grootste evene ment van de nationale automobiel- sport. Naast speciale legpenningen, beschikbaar gesteld door H. K. H. Prinses Wilhelmina en Z. K. H. Prins Bernhard, heeft de K.R.O. hoofdprij zen ixx de vorm van televisietoestellen aan deze lustrum-rallye verbonden. In het spoor van de vos Reinaerde. „Willem, die Madoc maecte", de schrijver van het beroemde dertiende- eeuwse dieren-epos „Van den Vos Reinaerde", heeft zijn werk geplaatst de streek tussen Hulst in Zeeuws- Vlaanderen en Gent in Vlaanderen. Tom Bouws heeft een tocht ge maakt langs dit Reinaert-<pad en in gesprekken met kunstenaars, histo- en magistraten vast willen stel len of er nog bindingen zijïx met de „felle rover" uit het epos. Bekende personen als Stijn Streu- vels en Arthur Meulemans, maar ook jonge mensen komen aan het woord, terwijl een oud vrouwtje uit Hulst het Reinaertverhaal zal vertel len op haar manier. Deze gesprekken en verhalen, tezamen met het gebeier van klokken, het zingen van oude volksliederen en de muziek van har monieën zijn samengevoegd in het klankbeeld „In het spoor van de Rei- naert", dat de K.R.O. Zondag 22 Mei a.s. uitzendt in het kader van de Reinaert-feestelijkheden. De gewes telijke zender Gent zal dit klank beeld herhalen op 23 Mei. i„Van den Vos Reinaerde" Aan de hand van oorspronkelijke teksten schreef Tom Bouws een mi crofoonbewerking van het thans ze ven eeuwen oude dieren-epos „Van den Vos Reinaerde". In opdracht van de K.R.O. schreef Arthur Meulemans, de bekende Belgische componist illu stratieve muziek bij deze tekst, welke onder regie van Willem Tolenaar wordt uitgezonden in het K.R.O.-pro- gramma van Dinsdag 24 Mei a.s. Max Croiset vervult hierbij de gastrol van verteller. Echo van het Muiderslot. De plechtige uitreiking van de P. C. Hooftprijs aan prof. dr. Rogier, Vrij dag 'a.s. in het Muidex'slot, zal haar weex'klank vinden in de K.R.O. actua liteitenrubriek „Echo" van Zaterdag 21 Mei a.s. Katwijk tijdens de Haringvangst. Vier geslachten van Katwijkse vis sersvrouwen zullen aan hét woord komen in het K.R.O.-progx-amma „On der ons" van Dinsdag 24 Mei a.s. ten einde een indruk te geven van de sfeer in het vissersdorp als de man nen ter haringvangst zijn. Tweemaal Henkemans. Zowel de Vioolsonate van 1944 als het Concert voor viool en orkest van Hans Henkemans zullen worden uit gezonden in het K.R.O.-programma van de volgende week. Samen met de violist Theo Qlof speelt de componist het eerst genoemde werk in de K.R.O. cyclus: „Nederlandse vioolsonates" op Dinsdag 24 Mei, waarna in het Popu lair Concert van Zaterdag 28 Mei het tweede werk wordt uitgevoerd door het Maastrichts Stedelijk Okest o.l.v. André Rieu, m.m.v. Theo Olof als solist. In dit „Populair Concert" van de K.R.O. wordt nóg een Nederlandse compositie uitgevoerd: het Caoriccio voor strijkorkest van Marius Flo thuis. Muzikale notities. De Amerikaanse pianist Leoxi Flel- sher speelt de Paganini-variaties van Rachmaninoff in het concert, dat het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Paul Hupperts Zondag 22 Mei in het K.R.O.-programma uitvoert. Werken van Couperin en Rameau worden op het clavecimbel gespeeld door de Franse claveciniste Huguette Dreyfus in het K.R.O.-programma van Zondag 22 Mei a.s. Verkenners Koempoelan. Aan de Koempoelan, de bijeen komst van de leidsters en leiders der Katholieke verkenners op Zondag 22 Mei a.s. te Lunteren, zal het Kom pas gewijd z\jn, dat de K.R.O. Dins dag 24 Mei a.s. uitzendt. Flitsen van de feestelijke Koempoelan zullen wor den uitgezonden in de Echo van Zon- Vissige Carrousel. Het jaarlijkse nationale evenement van de haringvangst zal dit keer ook zijn stempel drukken op de Carrousel in het K.R.O.-programma van Zater dag 28 Mei a.s. De haring en de vis vangst spelen een belangrijke rol in de Spektakel coupé. Het Eenmans- theater brengt een voorstelling van Max Croiset. Hij zal „De Diplomaat" van Tsjechov voordragen. 6, 2113, 10; 7. G. Mokkenstorm M. de Rijk 12—21, 13—21, 0—1; 8. C. v. d. MeerJ. Wolken 3028, 2118, I—0; 9. C. v. Dorp—C. Beuk, 23—21, 21—16, 1—0. Dubbel: G. Mokkenstorm, C. van Dorp—M. de Rijk, J. Wolken 21—23, 15—21, 0—1. Uitslag 6—4. Uitslag B-team: 1. H. Rijpkema RTCP. Broekhuizen ODI, le 19 21, 2e 1121, uitsl. 01; 2. J. Verdel N. Beuk, 16—21, 17—21, 0—1; 3. K. de RijkA. v. Velzen 1421, 14 21, 01; 4. J. VerdeelD. Broek huizen 21—15, 21—10, 1—0; 5. K. de Rijk—N. Beuk, 17—21. 15—21, 0—1; 6. H. RijpkemaA.v. Velzen, 1821, II—21, 0—1; 7. K. de Rijk—P. Broek huizen 15—21, 16—21, 0—1; 8. H. RijpkemaN. Beuk 1721, 1921, 01; 9. J. VerdelA. v. Velzen 6—21 12—21, 0—1. Dubbel: J. Vei'del, K. de RijkA. van Velzen, N. Beuk 621, 1221, 0—1. Uitslag 1—9. RIJPWETER8NG AFSCHEID KAPELAAN M. RUTTE. Toen even na acht uur gisteren avond de pastoor zijn pijp uitklopte tegen de grote glazen asbak, ten te ken dat hij iets ging zeggen, was de zaal van café Bakker vol. belangstel lenden gestroomd. Met een kort praatje leidde de pastoor de bijeen komst in. Met een variant op het „Roma locuta", vertelde hij, hoe on ze bisschop de kapelaan tot ,;hogere dingen" had geroepen n.l. heel hoog in Den Helder, ook al ging het de parochianen nog zo aan het hart. In de tijd, dat hij hier had gewerkt, had hij prachtig de gelegenheid gehad ervaringen op te doen om die te be nutten in de ongewijfeld moeilijker pax-ochie, waarin hij nu ging werken. Hij hoopte, dat de kapelaan behal ve de beste wensen met zich tè voe ren, ook zou kunnen rekenen op het voortdurend gebed van de gelovigen Het parochiekerkkoor zong voor de scheidende kapelaan het Memo rare. Daarna sprak de heer J. Ver- kley, die over het élan sprak waar mee kapelaan Rutte de taak op zich had genomen om het koor in nieu we banen te leiden. Namens het koor overhandigde hij een enveloppe, waarmee ae kapelaan de kachel nog eens flink zou kunnexi opstoken, voor het geval het daar in het Noor den nog kouder mocht zijn dan hier. De heer W. Weenink bracht als di rigent van het koor veel dank aan de kapelaan voor de hulp die hij al tijd had mogen ondervinden. Daar na werd nog gesproken door de ver- tegenwoordxgers van de verschillen de organisaties, waarvan de kape laan geestelijk adviseur of aalmoe zenier was geweest. Allen brachten de grote waardering over van de le den voor het vele wex-k, dat door hem voor hun vereniging was verzet. Ook hiervoor werden de kapelaan enkele kleine bewijzen van erkente lijkheid overhandigd. Tenslotte darxkte de heer Meyer namens ,de hele parochie vopr wat de kapelaan als priester voor allep was geweest, zowel in als buiten de kerk en bood een mooie pick:up met platenwisselaar en bergruimte voö!r platen aan in de hoop, dat hij daar van dikwijls zou kunnen genietèn eli onderwijl nog eens terug zou den ken aan Rijp wetering. Het valt niet mee, aldus kapelaan Rutte, afscheid te moeten nemen van de dingen waaraan je gehecht bent. En ik ben aan Rijp wetering gehecht. Hoe kan het ook anders, na alles wat ik in de tijd, dat ik hier nil ben, met U samen heb mogen mee maken. Hij herinnerde aan zijn komst: in twee en een half uur vah Leiden naar de Rip, aan pastoor Kwakman, aan de tijd van het in terregnum en aan de komst van pas toor Ouwendijk. Hoeveel dank hij verschuldigd was ook aan alle ande re mensen, waarmee hij zo prettig lx an kixnnen samenwerken. Hij vond het een troost, vernomen te hebben, dat in de parochie waar hij nu heen ging, dezelfde sfeer heerste. TER AAR Autobotsing. De auto van de vis handelaar Hoek uit Katwijk kwam uit de richting Korteraar vanaf de Kerkweg de brug te Aar dam oprijden. Hoe het gekomen is bleef nog onop gehelderd, maar eer de auto de brug over was kwam deze in volle vaart in botsing met het hek waarmede de brug wordt afgesloten. Gelukkig liep alles af zonder persoonlijke ongeluk ken, maar er was grote materiële schade. Uitgaansdag ouden van dagen en invaliden. Deze week kwam het Comité Ouden van dagen bijeen om te beraadslagen over de jaarlijkse trip,, de ieder jaar georganiseerd wordt voor de bejaarden en invaliden dezer gemeente. Om de nodige afwisseling te behouden werd besloten na de autotocht van verleden jaar, dit jaar een boottocht te houden. Voor deze reis zal gebruik gemaakt worden van de bekende grote salonboot „Suc ces". De tocht wordt gehouden op 7 Juni a.s. en gaat via Gouwsluis, Heij- manswetering, Braassemermeer en Ringvaart naar Schiphol. Hier zal de ze wereldbekende luchthaven wor den bezichtigd. De reis zal worden voortgezet via de Kagerplassen naar Warmond en via Leiden en Oude Itijn weer huiswaarts. Bij het organiseren van deze reis is het comité er van uit gegaan dat weer zal mogen worden gerekend op een milde gave van de Ter-Aai'se ingezetenen. Sedert vele ja ren reeds hebben de Ter-Aarders ge toond er prijs op te stellen dat deze dag voor de bejaarden een echte feestdag is. Dat zal men ook nu weer willen. Maar alles is erg duur dus. Enfin als de comitéleden in de wegk van 2328 Mei collecteren, dan zal men graag gul zijn goede gaven schenken, opdat het de oudjes weer aan niets zal ontbreken. WOUBRUGGE Brug over Woudwetering. Door Gedeputeerde Staten dezer provipcie is bepaald, dat de Provinciale brug over de Woudwetering in het tijdvak van 15 Mei tot 15 September op Zon dagen en de beide Pinksterdagen niet 'geopend wordt voor het verkeer te water van 4.60 uur tot 12.30 uur eh van 28.00 uur tot 24.00 uur.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2